Blog Jihlavských listů

Zdeněk Gryc
46- Architekt - důchodce - autor sídliště Březinovy sady, žák profesora Rozehnala, který si váží osobnosti PhDr. F. Hoffmanna a Václava Havla

GULÁŠ a LOUTKOVÉ DIVADLO

Zdeněk Gryc | Sobota, 26. 1. 2013 v 7:46

GULÁŠ a LOUTKOVÉ DIVADLO

METODICKÁ ŘADA:

PRIVATIZACE

OPOSMLOUVA

AMNESTIE

Minulá volba prezidenta =

Prof. Švejnar vyšachován. Co to udělalo s ODS ?

Neukousla by si ODS raděJi ruku, která Klause volila ?

————————————————-

Současná volba prezidenta:

Prof. Švejnar a  Prof. Kraus,  poradce  jeho první volby usoudili,

že by si v souvislosti s volební kampaní příliš ušpinili ruce,

což by bylo pro autoritu prezidenta velkou zátěží.

 

GULÁŠ a LOUTKOVÉ DIVADLO, bude ještě tak do oběda pokračovat.

 

Zvítězí principál, který ho lépe dovede!

Kdypak si začne kousat ČSSD ruku, která ho zvolí?

Jiří Dienstbier mladší  se myslím  neusmívá, možná si už kouše  nehty.

33 komentářů k článku “GULÁŠ a LOUTKOVÉ DIVADLO”

 1. Fejinka říká:

  Bude to těsné a vůbec bych se nedivil, že se bude podvádět s volebními lístky. Vždyť tam vlastně není ani pořádná kontrola a těch volebních průkazů(na 700000 tisíc)? Hlavně „pražský pepíci“ mohli jít volit i vícekrát. To bych se divil, že budou u komisí zkoušet „rozmazávat“ razítko na voličském průkazu. Ano, je to divadlo, ale některým skupinám společnosti to vyhovuje a proto je rozpoutaná taková hysterie na lidi. Vždy za tím jsou jenom peníze a kšefty a to je to nejsmutnější. Slova „knížete“, že se bude zastávat těch slabších jsou jenom slova hozená do větru. Ten si včera stěžoval na inzerát v Blesku a dnes v Právu je na celou stranu inzerát pro něj. Nějak tomu nerozumím. Už aby byl konec, národ je rozeštván a rozdělen jak nikdy před tím. Největší podíl na tom mají média, jako vždy.

 2. Marie Kuthanová říká:

  Dokonalou loutkou je Schwarzenbwerk v rukou Miroslava Kalouska. Je to ale tragikomedie.

 3. Svatopluk Beran říká:

  Podvádět se samozřejmě dá, žvláště když víme že ministrem vnitra je občan této republiky, jenž ručí za čistotu voleb, se jménem Jan Kubice, který již jednou, čtyři dny před volbami do parlamentních voleb v roce 2006, coby policejní důstojník účelově zmanipulovanou policejní zprávou, zasáhl. Nezapomň me, že tento náš dnešní ministr vnitra je přes své děti propojen s pražským mafiánem Janouškem a že začínal jako šéf ochranky Václava Havla v době kdy byl jedním z nejdůležitějších poradců Václava Havla jeden z dnešních kandidátů na presidenta Karel Schwarzenberk. Princip podvodu je pak celkem jednoduchý a možnost jej převést ve skutečnost, mají spíš mladší, mobilnější, počítač a něj připojenou tiskárnu schpnější obsluhovat, občané naší republiky.

  Dále přikládám plagiát o této možnosti.

  Samozřejmě nejde hlasovat na jeden voličský průkaz vícekrát. Princip možného podvodu je v tom, že člověk si snadno sám vytiskne další voličské průkazy. Je to jen kus potištěného papíru a jediný „ochranný“ prvek je razítko. Celé to jde snadno a velice levně zfalšovat i doma „na koleně“ – stačí koupit za pár korun daný papír (zhruba 150g/m2, nekřídový), laserová tiskárna na formulář a barevná inkoustová na razítko a máte vysoce kvalitní padělek.

  A pokud už člověk má více (falešných) průkazů, může s nimi hlasovat v různých volebních okrscích. Volební komise si takového člověka jen zapíše, ale nikam dál se to nepředává (možná teď se praxe změní, ale zatím MV ČR říká: „nic se neděje“).

  Takže samozřejmě pan Neubert má pravdu, že volební průkaz se odevzdá, ale pokud si jich vytisknete 30, tak Vám jich ještě 29 zbude a můžete jít do dalších 29 okrsků.

  Zemanovci se obrátili na policii, prý se kopírují voličské průkazy
  Komunisté a strana SPOZ se obávají podvodů s voličskými průkazy, kterých byl pro druhé kolo prezidentské volby vystaven velký počet. Zástupce KSČM ve volebních komisích strana vyzvala k důkladným kontrolám průkazů

  Zemanovci už dokonce jedno podezření na kopírování voličských průkazů mají.

  „Dostali jsme e-mail s informací od jednoho člověka, že jeho syn přijel domů a přivezl si s sebou 40 nakopírovaných voličských průkazů,“ popsal důvod obav místopředseda SPOZ Josef Baxa.

  Mluvčí vnitra Pavel Novák řekl Právu, že resort na možné kopírování průkazů Baxa upozornil.

  „Dotyčný přislíbil, že věc oznámí policii, jelikož jde o trestný čin se sazbou až na dva roky nepodmíněně. O věci byl učiněn záznam a bylo informováno operační středisko policie. Všechny okrskové volební komise byly upozorněny, aby pečlivě kontrolovaly voličské průkazy, zda se nejedná o padělky,“ uvedl Novák.

  KSČM apeluje na komise

  „Vzhledem k nebývale vysokému počtu vystavených voličských průkazů KSČM požádala své zástupce v okrskových volebních komisích, aby dohlédli na důkladnou kontrolu voličských průkazů, zejména na to, zda je na nich originální podpis a nejde o kopii,“ uvedl v pátek první místopředseda komunistů Petr Šimůnek.

  Zároveň KSČM podle Šimůnka požaduje, aby ministerstvo vnitra, které je zodpovědné za řádný průběh voleb, poskytlo informaci, jak zajistilo kontrolu toho, zda některé osoby nehlasovaly na zkopírovaný voličský průkaz opakovaně v různých volebních místnostech.

  Průkaz má každý desátý

  O voličské průkazy žádají lidé, kteří se voleb chtějí zúčastnit, ale v době, kdy se konají, nebudou v místě trvalého bydliště. Jde například o studenty vysokých škol či ty, co odjíždějí na víkend na chaty a chalupy.

  Úřady už během týdne upozornily na to, že je o ně velký zájem, o průkaz požádal každý desátý Čech.

 4. Zítek říká:

  Dokonalou loutkou v rukách komunistické tajné policie je Marie ….a vyvraťte mi to…

 5. Daňový soumar říká:

  Nejen Marie ale i Hauva a Beran. To je vůbec komická loutka. Vadí mu Klaus, ale Zeman, který je nemlich to samé jen v oranžovém, ten ne. Dokonce je prý menší zlo. Zlo je především nekonečná hloupost. STBácká mafie potřebuje přesně takové trouby co si budou číst např. zvědavce a všemu co si tam přečtou budou věřit. Jak říkal Ondra volba je otázkou vkusu. Někdo chce u kormidla mafie a někdo noblesu.

 6. Zítek říká:

  Ano fejinko…to je právě váš problém, problém neinformovaných……proto podléháte vy hysterii:

  možná by stačilo si najít, že tady byl porušen zákon, protože :

  V zákoně se praví, že volební agitace, včetně útoku na některého z kandidátů, musí obsahovat informaci o jejich zadavateli a zpracovateli. Zákon také stanoví, že nesmějí být o kandidátech zveřejňovány nepravdivé údaje.

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/212459-inzerat-v-blesku-mel-zadat-pravnik-zavadil-byvaly-dustojnik-stb/

  Jen jestli to nebude na vás a paní Marii složité…

 7. Zítek říká:

  Lenin dobře říkal svým nohshledům Užiteční idioti…. a STB své názory a praktiky také jak je vidět nemění….

 8. Berka říká:

  Daňový Soumare, když ono je to beztak složitější.

  Znáte třebas Franka Sinatru ?

  Myslíte, že mafie a noblesa sobě mají nějak radikálně moc daleko ? :)-

 9. Zítek říká:

  http://www.lidovky.cz/zeman-zene-venkov-proti-praze-a-prahu-proti-venkovu-fya-/zpravy-domov.aspx?c=A130124_134229_ln_domov_khu

  Zeman žene venkov proti Praze a Prahu proti venkovu

  24. ledna 2013 16:35, aktualizováno 22:04
  PRAHA – Miloš Zeman si v závěru kampaně zásadně protiřečí. Zatímco na venkově vyzývá obyvatele, aby šli k volbám a nenechali za sebe rozhodovat Pražany, v hlavním městě šíří inzeráty, ve kterých tvrdí, že by vetoval jakékoliv pokusy o přesun peněz z Prahy na venkov. Mluvčí Zemanovy kampaně označila za pravé letáky z venkovských oblastí.
  „Prezident by neměl mluvit jen k lidem z pražských salonů,“ vysvětluje v úvodu klipu, apelujícího na voliče na venkově Zeman.
  V inzerátu otištěném v deníku Metro si však protiřečí: „Hlavní město má svá specifika a proto je třeba, aby Praha čerpala z rozpočtu více, než menší města a obce,“ stojí v Zemanově inzerátu.

 10. Berka říká:

  To už máte jedno, je po boji… God bless Bohemia.

 11. XXXXX říká:

  Tak pane Gryci nejdřív si šoupněte nitrák pod jazyk, a pak se pusťe třeba do Vovsíka to je taky docela dobrej nepřítel. Zítku ty si dej taky jeden.

 12. VladimírV říká:

  Vážení přátelé, král je mrtev, ať žije král. Nebudeme řešit, co by bylo, kdyby bylo. To nemá absoltuně význam. Nový prezident řekl, co hodlá dělat, tedy směrovat věci, tedy ve prospěch nás občanů. Nuž, warum nicht. Tak ať se pan Zeman ukáže, jak pevně bude držet opratě.

 13. Radek říká:

  Tak se nám prolhal až na Hrad. Český národ je národ Švejků a to již od založení První republiky.

 14. Berka říká:

  VladimírV – to je asi nejrozumnější názor. Mám tentýž.

 15. Pavel říká:

  A opět se tam hned mihne aparátčík Šlouf, lidová umělkyně Bohdalka- nic proti ní,pochlastává se pívo……… to vše zhruba napovídá, co se dá na dalších pět let z Hradu očekávat….., zvolili jsme prezidenta IV. cenové skupiny.

 16. Berka říká:

  Což o to, hrabě si pivo taky neodpírá (dnes dokonce sám řekl, že se bude chlastat na žal), to bych až tak neodsuzoval – ale že ta krysička šloufova vyleze z díry tak brzo, to bych nečekal…

 17. Fejinka říká:

  Zítku, neplačte a dejte si černé pivo. Tak zase za 5 let, když se do mě pořád navážíte. Třeba potom bude více voleb s přímou demokracií jak bych chtěl já.

 18. Zítek říká:

  No vidíte fejinko… opět vám musím poděkovat za ,,věcnou,, reakci na metody soudruha Zemana…při kampani štval venkov proti Praze, v Praze naopak. A nebo jste reagoval jako potrefená husa ny můj příspěvek o jeho voličích? To už by bylo věcnější a já vám děkuji.

 19. Fejinka říká:

  Já si spíše myslím, že Zeman reagoval na „knížecí“ nesouvislé věty a sem tam „knížeti“ vypadlo omylem něco z úst, co nemělo být vyřčeno(viz Sudety atd…), pro bývalý Jihlavský ostrůvek jistě zajímavé téma…To, že Zeman je vynikající rétor je snad známé a on zareagoval na nahrávku. Můj kandidát pro první kolo nebyl, ale ve druhém už ano. Ta rivalita mezi Prahou a venkovem tady je od nepaměti a hlavní štváči jsou neobjektivní média, která to zveličují.

 20. Svatopluk Beran říká:

  VladimírV, Jan P, fejinka, doufám že i paní Pilková a moje maličkost, jsme průkopníci přímé demokracie na těchto blozích, narozdíl od většiny ostatních zde přispívajících. Je více vyústění které presidentské vítězství Miloše Zemana přineslo. Jsem přesvědčen že to nejdůležitější pro nás je příslib Miloše Zemana o zavádění prvků přímé demokracie do naší dnešní demokracie parlamentní. Doufám že vedle různorodých příspěvků jiných, bude nejhlavnější naší seberealizací kontrola toho, jak se Miloš Zeman se v tomto svém slibu orientuje a jaké nástroje k jeho prosazení volí a zdali vůbec tuto nelehkou cestu nastoupí. Pokud ne, nekompromisní kritika z naší strany musí v tomto ohledu následovat. Ruku v ruce pak musí ze strany pana Zemana dojít i ke změnám ve školství, které by mělo vést naše občany k získávání co nejširšího okruhu vědomostí a informací tak, aby mohli tito naši občané podle svého vlastního morálního životního přesvědčení, umět své názory prezentovat, obhajovat a přinášet historicky obhajitelné a dokumentovatelné životní pohledy a to ať již jsou z pravého nebo levého politického spektra.

 21. Svatopluk Beran říká:

  D. S. Ondru, myslíte zřejmě Ondru Vetchého. Ondra byl dosud je jedením z mnohých, se kterým jsem vyrůstal na osadě blízko Jihlavy. Jsme kamarádi od dětství a stoprocentně dodnes vzájemně schopní se uznávat a tolerovat ve svých odlišnostech. Některé životní pohledy nemáme od jisté doby zcela shodné. Já jeho respektuji i když v mnohém nechápu. Domnívám se totiž že nedisponuje reálnými vědomostmi o vzniku společností a vývoje prostředků směny, navázaných na tyto společnosti. Proto se domnívám, že na své životní vize nahlíží převážně prizmatem posledních šedesáti existence komunistických vlád Východního bloku.
  Nerozumím tomu, když mluvíte slovy Ondry o noblesním chování pana Schwarzenberka. Vždyť je pan Schwarzenberk obyčejný křupan, kterého nedokázaly vychovat ani běžné školy které absolvoval. Pokud by neměl knížecí rodokmen, dotáhl by tak akorát na běžného úředníka. Mohu prosím vědět, jakým noblesním nebo výmečným vzděláním pan Schwarzenberk podle vás prošel, i když chápu že jenom vzdělání nestačí. Já vím pouze o dobré základní škole ve Wídni, potom o gymnáziu v Gmundenu a Vysoké škole historického lesnického práva, kterou mám dojem ani nedostudoval. Co je mi známo o jeho schopnosti si vydělat nebo sám vytvořit nějakou finanční hodnotu pouze to, že byl z pragmatických důvodů adoptován pomocí rakouského práva do jiné Schwarzenberské větve, čímž si přišel asi na 400 milionům Eur. Po sametové revoluci mu bývalý president Havel pomohl restituovat i český majetek jeho původní schwarzenberské větve i když v rozporu s českým právem. Bylo totiž opětovně použito rakouské dědičné právo. Pan Karel Schwarzenberk si svůj majetek nevydělal, pouze rodově zdědil přičemž ten svůj původní, český, podle rakouského práva, nikoliv podle práva českého.

 22. VladimírV říká:

  Vážený pane Berane: Opakuji:“Král je mrtev, ať žije král“. Divadlo skončilo. Kopat do poraženého se nesluší. Tečka.

 23. Svatopluk Beran říká:

  Pane Vladimíre V., druhý odkaz nepatří vám nýbrž DS – Daňovému Soumarovi, to za prvé. Za druhé, není mou touhou kopat do mrtvol ani do živých, od toho jsou tu jiní. Můj první výrok ohledně bývalého ministra zdravotnictví Julínka v tomto směru před sedmi lety, mne dodnes mrzí.

 24. Radek říká:

  Berane, máte s K.S. skoro stejné školy a z vás je „jenom“ dolejvač olejů v Boschi. Trochu rozdíl ve váš neprospěch a to váš otec měl docela vysokou pozici v bývalém Jihlavanu a vychování se mu vám nepodařilo dát. Křupan jste vy.

 25. Libor Furbacher říká:

  Jo pane Beran ani se nedivte ze je lepsi jednat podle rakouskeho prava. “Ceske pravo “je ponekud neprehledne a problematicke ,clovek nez se nadal uz mel holou zadnici,jak tam ti nasi horni hosi zacli psat ty dekrety.At uz to byl Benes nebo Gottwald.A lidi dekovali ze aspon zachranili tu holou zadnici a ani to se nekterym nepodarilo.Proste pan Schwarzenberg je jeden z mala stastnych ,takze do nej pekne po cesku.

 26. Daňový soumar říká:

  Beran chce to více se informovat a nevěřit STBáckým zdrojům informací, Jako je např. zvědavec, BL atd. Zjistěte si o jeho restitucích a dědických právech více. Ano v 60-tých letech ho jako dospělého adoptoval jeho strýc. A to jen kvůli dědictví mimo území tehdejší ČSSR. Po revoluci mu byl vydán majetek po biologických rodičích. Jedním z majetků byla i hájeka kterou si přivlastnil tehdejší komunistcký generální prokurátor bolševik Krupauer. Ten napadl restitce knížete, protože podle tehdejších komunistických zákonů, nemohl adoptovaný dědit po svých biologických rodičích. V rakousku to tehdy možné bylo. Nicméně české práva zase neznalo v tehdejší době adopci dospělého. Takže babo raď. Nakonec se tedy rozhodlo, že pokud bude uznána rakouská adopce bude se postupovat podle rakouského práva a dědit mohl. Pokud by se postupovalo podle českého práva nemohla být uznána adopce a dědil by tak jako tak.

 27. Svatopluk Beran říká:

  Radku trochu jste se usnul v čase. Že by ještě kořeny z STB?

 28. Radek říká:

  Berane, o takových křupanech jako jste vy se toho ví mnoho a není třeba metod institucí které uvádíte. Jenom to vychování a úcta k ostatním vám tak trochu chybí.

 29. Svatopluk Beran říká:

  Daňový Soumare i pane Furbacher, nemám žádný problém s morálním nárokem KS na majetek v českých zemích. Problém je v tom že se rozhodl použít jiné než české právo na změnu statusu své pokrevní české větve – umožněním adopce své dospělé osoby do rakouské pokrevní větve a to podle rakouského práva – čímž se zřekl svého majetku v česku. Vítězné mocnosti 2SV se dohodli tak jak se dohodli, bez ohledu na většinu občanů a mnohé tím dohnaly k rozhodnutí, které by jinak tito občané neučinili. Také KS. Ovšem hledat ve vhodný čas, opět jiné výhodné řešení, které neodpovídá právu dané země vypovídá pro mne o charakteru KS více. Bude totiž časem historiky generována otázka, jak budou historií hodnoceny aktivita KS, na zásluhách o ukončení vlády jedné strany v naší republice. Byly srdcové nebo zištné? Nebo to byl mix obou? Už se totiž jednou vlastního majetku vědomě vzdal za využití práva země druhé, aby mohl nabýt majetek jiný a následně ve vhodný okamžik použil k navýšení majetku opět právo země druhé, k nabytí svého původního majetku. Tento postup mě osobně charakter KS na výsluní, nestaví. Zjištěná manipulace s adopcí – tak jak opakujete a zdůrazňujete i vy – A TEĎ BABO RAĎ tehdejších právníků – nedává záruky o tom že KS bije srdce pro čistotu jednání. Je mi však jasné že doba je taková jaká je a v této zemi jsou kvality člověka určované pouze velikostí nahromaděného majetku.

 30. Svatopluk Beran říká:

  Ještě jednou Radku usnul jsi v čase minimálně před šesti lety. Mýslíte že slovo křupan od občana o kterém víte všechno, je horší než od možného budoucího presidenta například televizní vzkaz RAKOUŠTÍ MAGOŘI? To je podle vás ta noblesa?

 31. Svatopluk Beran říká:

  DS, díky za upozornění na Zvědavce.

 32. Berka říká:

  Asi bylo poznat, že jsem KS nefandil – ale zrovna kvůli této věci bych ho rozhodně neodsuzoval. Nerestituoval cizí majetek, restituoval majetek svůj. Jednal jako každý normální člověk. Vy byste pane Beran jednal prosím jak ? Zkuste se zamyslet a upřímně odpovědět na tuto hypotetickou situaci – budete mít pohledávku u nějakého fiškuse, co vás připravil třeba o deset milionů. Jenže fiškus dostane prezidentskou amnestii a vy se můžete jít klouzat. Ale někdo vám poradí, že existuje určitá malá skulinka v zákoně, právnická klička díky které byste se ke SVÝM penězům, na které samozřejmě máte morální právo, mohl zase dostat. Využil byste té kličky, nebo nevyužil ? Já říkám že já ANO. Prosím o jednoslovnou odpověď od Vás.

 33. Radek říká:

  Beran, vyjádření KS nesmíte vytrhávat z kontextu situace,doby a komentovaného problému. Vaše vyjádření je osobní urážka která nemá opodstatnění a je jenom výplod špatného vychování.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I