Na mém pozemku tato hrozná socha určitě stát nebude.

 1. Jiří Škamrada říká:
  27. 1. 2013 v 23:59   upravit

Pane architekte Gryci,

před rokem jsem zakoupil náměstí na Březinkách. Za toto náměstí jsem zaplatil 15 milionů Kč z původně požadovaných 9,5 mil. Toto náměstí jsem zakoupil se všemi náležitostmi, vybavením i příslušenstvím. Tedy i se zmiňovanou sochou.
Tato socha se stala mým soukromým majetkem a mohl jsem si s ní naložit dle svého uvážení. Samozřejmě bych uvítal, kdyby mi město slevilo z ceny a sochu si postavili někam na svůj pozemek.
Nepochopím kde se ve Vás bere ta hrozná drzost, že se stále navážíte do mého soukromého vlastnictví. Je vidět, že jste typický produkt komunismu, který je přesvědčen, že má právo nebrat ohled na soukromý majetek.
Pane architekte, dovolte mi, abych Vás konečně poslal někam.

——————————————-

CENTRA OBČANSKÉHO VYBAVENÍ 1988

MÍSTO A NÁZEV CENTRA:   JIHLAVA – Březinovy sady, centrum „Vysočina“

POČET OBYVATEL V OBYTNÉM SOUBORU: 13. 000

POČET OBYVATEL VE SPÁDOVÉM ÚZEMÍ :   15. 000

POZEMEK CENTRA       m2   30. 515

Z TOHO ZASTAVĚNO   m2    10. 590

—————————————————–

 Plastika vévodící prostoru zůstane městu. Věcné břemeno přístupu žádá i majitel „dolní“ části s Albertem, společnost Manhattan Development.

Proti prodeji je Pavel Šlechtický z opoziční KSČM. „Jsem proti privatizaci veřejného prostranství. Něco jiného by bylo, kdyby třeba soukromý investor vybudoval park a chtěl vstupné, jako v partnerském Heidenheimu, ale tohle je pro spoustu lidí dopravní tepna,“ říká a přidává kritiku na město, že zanedbalo zelené úpravy kolem centra.

Autor: Jan MazanecJan Mazanec

komunální politika

mazanec@jihlavske-listy.cz

Sdílet tento článek:Aktuality : 17.06.20

————————————-

 

VEŘEJNÝ PROSTOR NÁMĚSTÍ NESMÍ BÝT PRODÁN.

V červnu 1988 vyšel v Praze sborník CENTRA OBČANSKÉHO VYBAVENÍ 88, kde je  publikováno náměstí na Březinkách, jako jediný úplný architektonický útvar náměstí,   realizovaného za socializmu.  Podrobnější údaje o době realizace a tehdejším stavu jsou na webu: www.brezinky.atlasweb.cz.

 TAK JAKO NELZE PRODAT JIHLAVSKÉ NÁMĚSTÍ, NELZE PRODAT NÁMĚSTÍ BŘEZINEK NEJVĚTŠÍHO JIHLAVSKÉHO SATELITU,  NA VRŽENÉHO PRO SPÁDOVOU OBLAST 15. 000 OBYVATEL.

www.brezinky.atlasweb.cz.  Na tabulce 7, 8 a15 je ilustrována komunikační důležitost tohoto veřejného prostranství.

3. Stavba – náměstí s pavoukovitým sbíháním segregovaných chodníků. Bez dotyku s motorovou dopravou lze projít od ZOO lesoparkem  Heulosu do obchodního centra, školního areálu a  pokračovat do lesů u řeky Jihlavky. Obdobným způsobem lze nabídnout cyklostezku.

Náměstí je navrženo v terénu, který jenom v jeho prostoru má výškový rozdíl 7,5 m. Do centra směřují všechny pěší chodníky sídliště. Jinak řečeno náměstí je tělem pavouka, do kterého se sbíhají nožičky – chodníky sídliště.

Je pravdou, že na mé četné naléhání a podání nastal v atriu centra konečně klid a pohoda pro pěší,  s vyloučením jakýchkoli motorových vozidel. Jižnímu  traktu se také dostalo rekonstrukcí, které jsou barevně vkusné a ucelené. Pokud mohu zběžně posoudit jsou i technicky odborně prováděny. V prostoru náměstí je zajisté možno po projednání provést užitečné úpravy. Na  jednání požaduji, abych byl jako autor realizace přizván.

ZÁSADNĚ VŠAK MUSÍ  NÁMĚSTÍ ZŮSTAT VOLNĚ PŘÍSTUPNÝM VEŘEJNÝM PROSTOREM!

Jihlava 20. června 2011.  Zdeněk Gryc

—————————-

ZÁSADNĚ VŠAK MUSÍ  NÁMĚSTÍ ZŮSTAT VOLNĚ PŘÍSTUPNÝM VEŘEJNÝM PROSTOREM. . . . .

Proč na tento námět a problém nevypsalo město obdobnou anketu jako na propojení silnic na Březinkách?

Nebo by to dopadlo stejně?

Jihlava pondělí, 28. ledna 2013

2 Responses to “Na mém pozemku tato hrozná socha určitě stát nebude.”

 1. Drbal Josef napsal:

  Tak to mi hlava nebere… O čem je tenhle příspěvek? Nestačilo by prostě poslat pana Škamradu tamtéž v diskuzi pod jeho komentářem?
  Jestli to dobře chápu, tak ji pan Škamrada koupil i s tím pláckem. Daroval ji do pasťáku a vy mu ji teď chcete mermomocí nacpat tam kde o ni nestojí?
  Tak víte co pane Gryc? Jestli se Vám ta hrůza tak moc líbí – kupte si ji! Dohodněte se s Vovsíkem a postavte si ji do obýváku nebo na zahradu. Prostě někam kde vám to říká pane.

 2. XXXXX napsal:

  ježíš dejte mu už pokoj

Leave a Reply