Havel, Klaus a Zeman

Návrh jihlavského zastupitele na pojmenování nějaké části města po prezidentu Václavu Havlovi se sice nesetkal s příliš velkou odezvou, přesto se v zákulisí o podnětu hovoří. Jedinou podmínku měl přednést primátor města: Přejmenování musí co nejméně zatížit Jihlavany, třebas výměnou jejich občanských průkazů.

V diskuzi na radnici je prý již návrh „Tři jednou ranou“ – tedy pojmenování určitých oblastí po všech třech novodobých prezidentech. Tzv. Keťásek pod autobusovým nádražím, kde nikdo nebydlí, se přejmenuje na Park Václava Havla, spojnice Keťásku s tenisovými areály se bude jmenovat Tunel Václava Klause a jez v nedaleké řece Jihlavě ponese název Splav Miloše Zemana. Odpůrci prezidenta Zemana, kteří mu nemohou zapomenout podpásovou prezidentskou kampaň, se prý domáhali, aby se podle něho pojmenoval blízký kanalizační sběrač, tzv. stoka, to ale bylo většinou bleskově zamítnuto.

Nevěříte? Nevadí, radnice očekává vaše občanské návrhy.

6 Responses to “Havel, Klaus a Zeman”

 1. XXXXX napsal:

  🙂

 2. VladimírV napsal:

  Jako pokus o fór je to dobré, k diskuzi ovšem ne. Nemyslím si, že by si páni zastupitelé měli zatěžovat svoje mozkovny podobnými výmysly. Město má svoje problémy a priority. K těm by měli napnout svoje úsilí.

 3. Libor Furbacher napsal:

  Pane Vladimire ,vy taky pracujet 24 hodin denne ze ?Napadlo vas treba ze to pan Klukan napslal ve svem volnem case?

 4. Daňový soumar napsal:

  Vladimíre víte co je ironie ? Náhodou tohle je nejlepší co jsem kdy v JL četl. Bravo.

 5. Zítek napsal:

  Pro doplnění článku o Gondovi:

  https://docs.google.com/document/d/1NXIhqKMqHoczYE3mLnZkW6cAYTcJUlmWsgFRkXXyVsA/edit

  Cituji Gondu:

  A postavíme-li stranou tu nejpodstatnější otázku, tj. materiálně důkazní bázi, která zcela jasně usvědčuje z provedení popravy německé nacisty, můžeme zmínit i dva dosavadní relevantní případy soudního projednání otázky Katyně. Ve svědeckých výpovědích u norimberského tribunálu týkajících se Katyně byli jako pachatelé jasně doloženi němečtí nacisté.

  To znamená, že Gonda zpochybňuje zločin komunistů a také by na něj podle toho mělo být pohlíženo a budu rád, když to jeho vyjádření JL zveřejní.

 6. Jan P. napsal:

  Jihlavský zastupitelé by měli řešit závažné problémy,které jsou pro život lidí ve městě klíčové.
  Není se čemu divit,že návrh zastupitele Marka Hovorky se nesetkal s příliš velkou odezvou.
  Většina občanů města oprávněně kriticky hodnotí práci vedení radnice a celého zastupitelstva.
  (Ne)řešení požadavků společnosti jsou např.školky, jízdní řád MHD,zimní údržba chodníků,doprava atd.Legitimní kritika řady občanů v době krize je na zvyšující se poplatky za veřejné služby,kdy většině lidí stagnují nebo klesají mzdy a rostou počty lidí bez práce.Legitimní pochybnosti občané mají nad smysluplností některých stamiliónových projektů a investic města.

  Proč vedení radnice a většina zastupitelů problémy většina lidí ve městě neřeší?

  1,Není politická vůle zajistit všem občanům(daňovým poplatníkům) kvalitní dostupné veřejné služby.

  2,Transparentním způsobem nejsou občané dostatečně informováni o hospodaření města s veřejnými prostředky apod.

  3,Nemožnost občanů se přímo spolupodílet na rozhodování života ve městě(rozpočet města,investice)
  Např.hlasováním formou internetu.1000-hlasů = 1 hlas zastupitele.

  4,Na komunální úrovni stejně jako na celostátní převažují zájmy stranické,osobní a ekonomických elit.

  Bez nutných systémových změn(posílením práv občanů) jak na úrovni komunální tak celostátní budeme nadále s politickou kulturou a stavem demokracie u nás frustrovaní a deprivovaní.

  Příští rok bude rokem supervolebním.Čekají nás také volby komunální.Je potřeba uvážlivě vybrat ve volbách strany nebo hnutí za které budou kandidovat důvěryhodné osoby a ve svém programu mají participaci občanů(účastenství).

  Jihlavské sociální demokracii ve volbách do městského zastupitelstva na podzim roku 2014 by rozhodně pomohl pořádný výprask od svých voličů a pobyt na čtyři roky v opozici.

Leave a Reply