Blog Jihlavských listů

Josef Drbal
55- "S vašimi názory nesouhlasím, ale do smrti budu hájit vaše právo je říkat" (Voltaire) - Mělo by se v dnešní době tesat do kamene. 32 let, věčný kverulant a rýpal. Vyznavač mnoha nezvyklých koníčků a příznivec Svobodných. drbalj@email.cz

Jihlavské postřehy

Josef Drbal | Neděle, 21. 4. 2013 v 11:00

Jihlaváci – ó my se máme! Netrápí nás žádná nejistota, my totiž máme jistotu, že co naši páni radní můžou zmrvit, to taky zmrví…
Pár postřehů z poslední doby:

Školky
Pro naše pány-mocipány už je to evergreen. To víte, zajistit ZÁKLADNÍ služby obyvatelům vlastního města není vůbec jedoduché. Zvlášť když máte k dispozici data z matriky, odkud velice přesně víte, kolik dětí bude potřebovat školku za rok, za dva… a tak co udělají naši milí zastupytelé? Zvýší místa jen, aby se neřeklo, a dál vesele rozhazují naše peníze za blbiny. A aby náhodou neměli sami úředníci problémy, tak uděláme co? No tak si přeci rezervujem místa pro sebe! To by tak hrálo, abychom něco ošidili a ještě na to sami dopláceli. Tak rezervujeme pár desítek míst pro děti úředníků z magorstrátu a je to. Přeci nám plebs nebude zabírat NAŠE místa!
A kdyby se toto zdálo málo, tak pecka je teprve rezervace dalších několika desítek míst pro děti zaměstnanců krajského úřadu. Opravte mě jestli se pletu, ale krajští úředníci vzali NAŠE PENÍZE, přidali je k NAŠIM PENĚZŮM, které Vymazal a jeho klika milostivě uvalili do školek, a mají tu drzost chtít za to oproti občanům nějakou výhodu??? Chápete to?! Oni se oproti nám zvýhodňují za naše vlastní peníze a náš primátor Vymazal se nevzmůže na nic lepšího, než jim na to kývnout a ještě sám udělat to samé na úrovni města!

Jsem opravdu jediný, kdo si myslí, že za tohle patří páni-mocipáni nakopat tam, kam slunce nesvítí?

FC Vysočina – ó naše chlouba!

O partě imigrantů, co si dobře žije z našich peněz, už jsem toho napsal dost, co mě ale vadí tentokrát, to jsou pochybné sexuální praktiky přímo na hřišti. Docela jsem se zděsil, když samotná Jiskra přinesla ohavnou fotografii, za kterou by se nemusel stydět kdejaký paparazzi.

Posuďte sami – taky když máte radost, strčíte někomu ruku do rozkroku?

homo čutálisti

Přejmenovávání  – Havel style

Když jsme přišli o Ruzyni, myslel jsem že je to vrchol ubohosti a trapnosti. Ovšem Kalouskův soukmenovec Hovorka mě vyvedl z omylu.
A já naivka mylel, že člověk, co schvaloval bombardování civilistů a do úřadu prezidenta byl zvolen hlasy samotných komunistů, by si zasloužil větší historický odstup, než začneme mít pitomý nápady na přejmenování kdečeho. Připomínám proto anketu na serveru idnes.cz, kde se autoři ani neobtěžovali s možností „nic nepřejmenovávat“ a lid sám vybral možnost přejmenovat Prior. Pravděpodobně  by se tato výkladní skříň komunismu mohla jmenovat „Václaf Hejvl šopink párk“.
Vzhledem k jeho přínosu této republice, se mi jeví  příhodnější, pojmenovat po něm naši kanalizaci. No představte si to…. Kanál Václava Havla na každém kroku a když půjdete doma „na velkou“, tak vlastně budete „posílat Vaškovi moták“. Určitě by se mu to líbilo!

Křižovatka Jihlava-Kostelec-Pelhřimov

Jihlava a její „kruháče“… věčné téma. Pokaždé je „nutně potřeba kruháč“ a pokaždé z toho vyleze paskvil. Podívejte  se třeba na Telečskou, nebo ostatní kruháčky tady v blbákově.
Jediné co je na té stávající křižovatce hezké, to je ten strom uprostřed. Ten se mi opravdu líbí a když jsem prvně slyšel o plánu na kruháč, naivně jsem si myslel, že by se uprostřed kruháče náramě vyjímal takovej krásnej strom… Něco jako kruháč v Třeboni, ale přírodní….
Jenže strom je třeba pokácet, protože občas někdo jezdí v zatáčkách rovně a mohl by si o něj ublížit. Znáte to…. kdyby to mělo zachránit jedinej život….
Už se opravdu moc těším na tu „plynulost“ dopravy, až se tam budou pokoušet rozjet kamiony do kopce – třeba takhle v únoru:-)

9 komentářů k článku “Jihlavské postřehy”

 1. XXXXX říká:

  No tak hlavně aby ti při tý honbě na čarodějnice došlo, že paní, co vydává nový občanky – zlovolná proradná to úřednice o tom nejspíš nerozhodla a mimo to je taky občankou tohoto města. Jestli chceš na někoho plivat, vyřiď si to s Vymazalem a Dohnalem a ne_ _ser se do úředníků.
  S těma fotbalistama pokud to je žert, tak dobrý a pokud to myslíš vážně, tak nebudeš o moc lepší. „Mravnost nadevše“ že.
  Co se týče Havla souhlasím, já jsem navrhoval přejmenovat po něm veřejné toalety, ale to už je věcí jinou
  a kruháče radši nekomentuju, nebo bych se zase nas_ _ral.

 2. Zítek říká:

  No, pokud autore nezmiňujete vraždění civilistů za přihlížení modrých přileb, nekritizujte bombardování, normální člověk uzná, že po tom válka skončila…a pokud napíšete slovo..tedy patvar ,,zastupytelů,, tak nevím proč, ale jste poněkud trapný…

 3. Drbal J říká:

  Zítek:

  tak vesměs všechny války skončily poté, co byli vražděni civilisti – to se shodneme:-)

  A jinak aby bylo pochopeno, tak „zastupytel“ s tvrdým je podle slova pytel – tedy co dělají zastupytelé-to je na pytel, případně je to to samé jako pytel ču.áků.

  a trapný? to jo, to já jsem, ovšem v bytí mi to nijak nepřekáží.

 4. Zítek říká:

  žumpa zůstane žumpou a negramota negramotou…a kombinace obojího je nechutná.

 5. jojo říká:

  Proboha kdo Zítkovi nakecal,že po bombardování Jugoslávie skončila nějaká válka ? To berete na PŠM ODS ?

 6. Kubert říká:

  K přečtení na: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Foldyna-vybuchl-Albrightova-je-zlocinec-a-vrazedkyne-At-skonci-u-soudu-243790

  Exministryně zahraničí Madeleine Albrightová a další američtí politici skupují klíčové podniky v Kosovu. Politici, kteří se angažovali v řešení otázky nezávislosti této bývalé srbské provincie, se účastní privatizace třeba tamních lignitových dolů. Do Kosova tak zamíří nemalý americký kapitál.

  ParlamentníListy.cz zajímalo, co si o poměrně překvapivém kroku Američanů myslí čeští odborníci na zahraniční politiku.

  Poslanec a člen zahraničního výboru Jaroslav Foldyna, který se dlouhodobě o problematiku Kosova zajímá, je záměrem Albrightové a dalších politiků doslova zhnusen.
  Foldyna: Dříve zabíjeli, teď obchodují. Tragické

  „Je to tragické, kam až může klesnout lidská hamižnost. Je to zločin. Albrightová a další v Kosovu zabíjeli nevinné lidi, bombardovali, dnes tam obchodují. Mělo by se to dostat před soud v Haagu,“ uvedl rozhořčený poslanec.

  Ten sice stále věří v to, že USA jsou demokratickou zemí, postup v oblasti Kosova jej ale výrazně zklamal. „Naprosto jednoznačně to potvrzuje jejich loupeživost a kšeftování. Je to pro mě velké zklamání,“ uvedl k záměru amerických politiků. Těm přeje trest. „Věřím, že všechno špatné, co se stane, bude potrestáno,“ uzavřel pro ParlamentníListy.cz.
  Albrigtová si vybírá daň?

  Komentář k nákupu podniků poskytl redakci i exministr zahraničí, Cyril Svoboda (KDU-ČSL). „Za KDU-ČSL jsme hlasovali proti uznání Kosova z mnoha důvodů. Jedním z nich byla obava, že fakticky jde o ekonomické zájmy zainteresovaných. Ti, kdo prosazovali nezávislost, si nechají své úsilí zaplatit,“ uvedl pro redakci.

  Nad přílivem amerického kapitálu do Kosova se pozastavuje třeba i chorvatský deník Jutarnji list. Všímá si toho, že společnost Albright Capital Management, jejímž vlastníkem je Albrightová, se společně s dalšími osmi společnostmi účastní privatizace kosovského Telekomu. Podle některých zdrojů je prý výběrové řízení ušité na míru právě firmě Albrightové, která se v řešení otázky nezávislosti Kosova výrazně angažovala.

  Kosovský Telekom má více než milion předplatitelů v mobilní síti a asi 100 000 uživatelů pevných linek. Albrightová přitom už loni vydělala 20 milionů eur (485 milionů korun) díky prodeji vlastnického podílu v kosovské telekomunikační firmě Ipko slovinskému Telekomu.

  Podle chorvatského deníku je americký vliv v Kosovu velký už od roku 2000. Například generál NATO Wesley Clark, který velel spojeneckým operacím při kosovské krizi v roce 1999, plánuje koupit hnědouhelné lignitové doly.

  Kosovo je ve světovém žebříčku nalezišť lignitu páté.

  odkaz na to jak se olbrajtka objímá s vrahem:

  http://www.kosovo.net/koss05.jpg

  Nejen po těchto informacích je potřeba si položit otázku, kdo opravdu Havel byl a komu skutečně sloužil. Vzhledem k morálnímu – splečenskému rozkladu a ekonomickému zotročení země lze soudit, že obyčejným lidem asi ne a proto se domnívám, že opravdu není hoden, aby se po něm něco přejmenovalo- je to oblbování a manipulace lidí stejně jako s dědkem Masarykem.

 7. Svatopluk Beran říká:

  O tom se vyrovnaná česká media raději nezmiňují. Níže je odkaz na povýšenou reakci Albrightové při podepisování knihy v Praze. O Kosovu a jejím napomáhání při vraždění civilistů se jí již moc diskutovat nechtělo. Dalo se však v českých mediích postřehnout, že si Albrightová hned po vyhazovu ředitele ÚSTRu Hermana povolala na kobereček tohoto biskupského zástupce, aby se vyzpovídal z toho, že se již nebudou moci ničit tajné dokumenty o spolupráci katolické círve s komunisty.

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UBrpNiw9DTk

  To samé platilo a i nadále platí nejen o členech Buschovy vlády v Barmě. I když tam byl diktátorský režim, členové americké vlády a nadnárodních koncernů s chutí vydělávali na spolupráci s tehdejší krutou vládů.

  O zločinné barmské juntě toho víme dost, stejně tak jako o prominentní disidentce Aung San Su Ťij, která byla v těchto dnech propuštěna z dlouholetého domácího vězení na svobodu. Přesto mám za to, že je naší morální povinností nejdříve vystavit hlasité kritice spolupráci řady západních koncernů, vlád či společností s barmskou juntou, jinak naše kydání hnoje, byť na bezesporu tamní represivní vládu, nemůže mít žádnou váhu.

  Mezi těmito korporacemi můžeme nalézt například ropné giganty, jako jsou americký Chevron nebo francouzský Total. Role Chevronu týkající se podpory vojenské junty, již tak plísní západní masová média a jejich čeští epigoni, je neopomenutelná, mluvíme-li o porušování lidských práv v této asijské zemi. Právník Marco Simmons z organizace EarthRights International, úzce monitorující vládní represálie v Barmě, ke spolupráci Chevronu a brutálního režimu z Rangúnu před pár lety podotkl: „Sankce uvalené mezinárodním společenstvím na barmskou vládu nezabraly, protože plyn představuje pupeční šňůru režimu. Předtím, než byl uveden do provozu plynovod Yadana, čelila barmská vláda dramatickému nedostatku finančních prostředků. Jsou to právě Yadana a další plynovody, jež drží vojenský režim nad vodou a umožňují mu kupovat zbraně a munici a platit své vojáky.“

  Washington uvalil na Rangún sankce poprvé v roce 1988 a postupem doby je zpřísnil. Avšak pro některé společnosti byla vytvořena jakási „ VIP skulina“, díky níž mohly s juntou spolupracovat, a to včetně Chevronu (viz takzvaný černý seznam dále v textu – pozn. aut.).

  Bývalá šéfka americké diplomacie Condoleezza Riceová ve správní radě Chevronu pracovala deset let. Riceová dokonce vlastnila ropný tanker, který nesl její jméno. Bývalý americký viceprezident Dick Cheney a jeho mateřská korporace Halliburton se pro změnu podíleli na výstavbě plynovodů Yadana a Yetagun. Tyto megalomanské projekty byly realizovány za nesmírného utrpení tisíců barmských vesničanů, kteří byli nuceni na jeho výstavbě pracovat. Tito lidé zde byli znásilňováni, mučeni a zabíjeni vojáky, které si najaly zahraniční společnosti pro ostrahu ropné infrastruktury. Podle organizace Corporate Watch se jednalo o „největší zahraniční investiční projekt v Barmě, jenž díky finančnímu zisku vládnoucí juntu posílil a udrží ji u moci možná několik příštích dekád.“ List The Myanmar Times v roce 2007 publikoval informaci, že projekt v roce 2006 Chevronu vynesl zisk ve výši 600 milionů dolarů a barmská vláda si podle konzervativních odhadů přišla na 500 milionů dolarů. Podrobnější informace lze nalézt ve zprávě pro americký Kongres z roku 2007.

  http://www.corporatewatch.org/?lid=275
  http://blisty.cz/art/55552.html
  http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/sociopol_PNAC01.htm

 8. Radek říká:

  Berane a co jste tím chtěl říci? Radši se pochlubte jak jste v při mohutné protivládní akci ProAlt o minulém víkendu vedl tu masu protestujících ke Strakovce. To musel být zážitek.

 9. Zítek říká:

  To jojo….. aha, ony to skončily modré přilby ve Srebrenici, že ano ?

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I