Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Zákaz

Petr Klukan | Pátek, 20. 9. 2013 v 11:03

Do řady lesů se kvůli bouřemi polámaným stromům nesmí chodit. Houbaři zákaz živelně porušují. Jak by ne – za prvé se snaží vynahradit si chudou houbařskou sezonu, za druhé nemusí o zákazu vůbec vědět. Pokud na ceduli narazí přímo u cesty do lesa, je na nich, zda do takového lesu vlezou. Když je ale zákaz vyvěšen jen na úřední desce obce, nelze se divit, že o něm lidé nevědí. Za porušení zákona prý hrozí desetitisícové pokuty. Těžko však předpokládat, že by strážce zákona honil houbaře po lese a vypisoval jim pokutové bloky. A tak je pouze na svědomí lidí, zda zákaz, pokud o něm ví, vědomě poruší. A vystaví se riziku zranění, jehož léčení bychom však platili všichni. I ti, kteří les nebo houby znají jen z televizní obrazovky.

Jeden komentář k článku “Zákaz”

 1. Anička říká:

  Dobrý den…

  Pane Klukane, Vaše Jihlavské listy mám moc ráda, jsou velmi pěkně udělány.
  Ale poslední dobou přemýšlím nad tímto:
  Lidé v té záplavě informací zapomínají na podstatné věci…Třeba právě na výše zmíněný zákaz…Co byste tomu řekl, kdyby Jihlavské listy měly novou rubriku? Myslím tím místo, kde by byly shrnuto to nejzákladnější třeba pro časové období …Něco jako kalendář pro běžného občana (termín daně z nemovitosti, termíny daní, atd……) Určitě by to prospělo všem…Opravdu stručná a přehledná rubrika pro nás zapomínající…Něco jako Kalendář týdne ….Vím, že je to velmi velmi těžké, ale třeba by to šlo.
  Jisté je, že by nebylo možné vše obsáhnout úplně vše. Byl by to takový výtah, stručný, a jasný pro všechny.Třeba by to někomu pomohlo.
  Velmi by se mi líbila také pravidelná rubrika, kde by byly řešeny klasické situace lidí, co se jim může přihodit…například- ztráta zaměstnání, rozvod, úmrtí v rodině, drogy u mladistvých… Co počít, když mě postihnou takové pohromy ? Často je člověk úplně mimo, hledá někde pomoc. Mnoho lidí si nalézá odpovědi na internetu.Nezapomínejme, že ne všichni mají tuto techniku – lidé na ulici,lidí dříve narození, sociálně slabí …atd…Vím, že Jihlavské listy také poradily lidem v mnoha situacích, ale toto by byla taková rubrika pro běžného občana, týkající se rozmanitých oblastí života…Třeba každý pátek by se řešil jeden závažný problém – třeba – co počít, když jsem přišel o práci – co vyřídit, kam jít, co musí být zaplaceno, na co mám nárok….Nebo … Jak postupovat při rozvodu… Co učinit, když se dítě chytne pochybné party …. ap….
  Zkrátka pomáhat lidem tímto způsobem, dát jim odbornou radu a pomoci v nelehkých situacích…Ukázat cestu, která je nejpřijatelnější…
  Moc děkuji za Vaše přečtení mého textu a přeji úspěchy ve Vaší krásné práci.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I