Blog Jihlavských listů

Jan Tesař
33- Je mi 35 let, jsem ženatý a mám dvě děti. Jsem jihlavským rodákem a zde také žiji a pracuji. Jsem zejména živnostník a občan Jihlavy a České republiky. Věřím, že pokud chci něco změnit, musím se o to sám přičinit. Věřím v poctivou práci a selský rozum.

Koho budu volit a proč…

Jan Tesař | Pondělí, 21. 10. 2013 v 11:45

Tak jsem byl tázán koho prý budu volit. Zde je má odpověď…

Budu volit ty, kteří dlouhodobě prosazují mou vizi funkce státu a přístupu k občanům. Ty, kteří neplácají prázdnou slámu ještě prázdnějšími slovy, ale mají vizi a hlavně jasný program. Ty, kteří „nezachraňují“ svou stranu ústupem od svobodných demokratických primárek. Ty, kteří mají svého, členskou základnou zvoleného předsedu. Ty, kteří si můj hlas zaslouží. Ty, které se nemusím stydět zvolit a mohu se s touto svou volbou i veřejně chlubit. Ty, kteří se možná do sněmovny nedostanou, ale bojují a proto si ten hlas opravdu, opravdu zaslouží… Jako člen ODS, který ctí Čtyči poděbradské artikuly budu volit Stranu svobodných občanů…

Nejsem to já kdo neplní co slíbí. Nejsem to já kdo říká něco jiného než činí. Nejsem to já kdo myslí jen na to, jak se udržet u vesla a program má jen jako mucholapku na voliče a následně trhací kalendář. Takto se chová ODS. Nejsem to tedy já kdo zradil, ale je to ODS, která zradila mě.

A proč jsem vlastně stále členem ODS?  Není lehké se vzdát naděje, naděje, která prý umírá poslední. Třeba se ještě může něco změnit, třeba se může stát zázrak, ale nebude to hned a rozhodně ne s těmi, kteří dnes ODS vedou.

Čtyři poděbradské artikuly: http://www.ods.cz/politicky-program/podebradske-artikuly (zdroj ODS.cz)

68 komentářů k článku “Koho budu volit a proč…”

 1. Daňový soumar říká:

  To co předvádí levice v plné parádě je něco co mě začíná děsit. Ten mocichtivý opilec na hradě řízený KGB dokáže to, že se nakonec SPOZ v podobě přeběhlíků z ČSSD dostane do parlamentu. V době kdy je potřeba stabilní vláda (a je jedno zda levicová či pravicová) provádí ten senilní stařík politiku, která do tohoto politického „bordelu“ co tu je vnáší ještě větší chaos. Asi někomu hodně vadilo, že se začaly vyšetřovat korupční skandály a policie společně se státními zástupci začakla končně něco dělat. Nad tím se myslím definitivně zavře voda. Postupně nás všechny ty jenž nemají stejný názor jako on a nedrží s ním hubu a krok začne likvidovat a selektivně na nás ukazovat. Viz. rektoři. V jeho podobě na hradě nás nic horšího nemohlo potkat. Zlatej pantáta tunel Klaus.

 2. Svatopluk Beran říká:

  A ještě k té produktivitě pane Vladimíre. Produktivita je správná věc, ovšem pokud z důvodů její úspěšnosti propustíte z 5 000 zaměstnanců 2 000, kteří tím pádem ztratí zaměstnání a namísto aby přispívali do sociálního systému začnou z něj čerpat, přičemž ušetřený zisk je převeden na vybudování továren ve třetím světě, nebo když pustíte na pole mohutné traktory, které vystrnadí zemědělské dělníky situace se velice zkomplikuje. Věřte tomu že tolik nových míst ve službách a v podnikání živnostníků, jako je například saunař nebo zapůjčovatel DVD nikdy nebude potřeba, jako přibude propuštěných občanů. Už jenom z toho důvodu, že ti na půlroční pracovní podpoře si to nebudou moci dovolit. Vždy musí být v tržním systému rovnováha ve výši příjmů mezi těmi slabšími a nejbohatšími, jinak se to zasekne. Tím nemyslím rovnostářství. Nerovnost v ohodnocování schopností občana je v pořádku, jinak to též snižuje rozvoj ekonomiky. Nesouměřitelnost je však nemyslitelná a je v tržním systému částečně krytých bankovních rezerv kritickým bodem životaschopného kapitalismu bez válek a sociálního napětí. Pokud stoupá díky inovacím, modernizaci a produktivitě HDP celé země musí vedle zisků z kapitálu a investic, stoupat také reálný příjem obyvatelstva. Pokud se však začnou dvě v nestejné výši vedené přímky kopírující v grafu zisků příjmy obyvatel a podnikatelů oddělovat, (tzv.nůžky) spěje tržní systém ke kolapsu.

 3. Tomáš Ďásek říká:

  Daňový Soumare – jak jsem kdysi říkal, to je právě to nejhorší, co můžete udělat. Myslet si o Zemanovi, že je „senilní stařík“…

  Zeman je zatraceně prudce inteligentní člověk. Senilita je obvykle označována jako psychická porucha (nemusí nutně souviset se stářím), při níž mozkové funkce klesají na úroveň duševní nezpůsobilosti a projevuje se třeba zapomnětlivostí, ustrašeností a obtížným vstřebáváním nových informací.

  Zeman je pravý opak. Bohužel není zapomnětlivý ani náhodou – pamatuje si zatraceně dobře a neodpouští. Něco jako slon (s nímž má vlastně společné i chování, co se týče nádobí z kaolínu). Je to brilantní rétor (byť demagog) a své projevy přednáší zásadně spatra. Schopností improvizace, bleskového předvídání a uměním přemýšlet na pět tahů dopředu mu bohužel naprostá většina politické reprezentace nesahá ani po kotníky, natož po kolena. Dokáže přesně vystihnout protivníkovo slabé místo a na ně se zaměří. Málokdo to má v hlavě vnitřně srovnané, jako on. Kombinace předešlého s tím, že se vůbec nežene za osobním řekněme hmotným prospěchem, ale své kroky řídí jenom nutkavou potřebou ukájení vlastního ega, je pro jeho soupeře možno říci zcela vražedná.

  Tohleto píšu já, člověk který ho nemá rád. Protivníka totiž nesmíte nikdy podceňovat. Pokud si budete myslet, že je to jenom „senilní stařík řízený KGB“, tak budete ještě mockrát překvapený.

  Bohužel.

 4. Jan P. říká:

  Vážený pane Berane !

  Mezi diskutujícími čtenáři blogu JL patříme oba dva mezi levicové voliče.Sdílíme také některé progresivní myšlenky a témata protestního a sociálního hnutí,kterým se stranická levice u nás vyhýbá.

  Na příčině nepřesvědčivého výsledku levice ve volbách nesdílím úplně Váš názor.Po katastrofálním vládnutí pravice se předpokládalo,že volby přesvědčivě vyhraje levice.
  Souhlasím s Vámi,že média(veřejná a privátní) mají silný vliv na rozhodování a myšlení řady lidí.
  Jsem přesvědčen o tom,že za slabší výsledek voleb si levice může částečně také sama.
  Souhlasím s argumenty Borise Cveka v BL 29. 10. 2013.
  (ČSSD nevyhrává volby, protože neumí oslovit středové voliče).

  Další příčiny:
  Nepřehledná situace uvnitř ČSSD.
  Podpora Rusnokovy ,,úřednické “ vlády.
  Vliv Miloše Zemana na dění v ČSSD řadu levicových voličů zejména liberálů od volby ČSSD odradila.

  Na tuto nebezpečnou situaci neprospěch volebního výsledku levice a odlivu některých jejich voličů od ČSSD dlouhodobě správně upozorňoval náš přední politolog Jiří Pehe DR(Proč jsou vyhlídky levice nejisté).
  Ilona Švihlíková BL (Proč levice nikdy nevyhraje) a řada dalších levicových intelektuálu a aktivistů podrobila naši stranickou levici objektivní věcné kritice za (ne)úspěch ve volbách.

  Za slabý výsledek voleb pro levici pravice odpovědnost rozhodně nenese.

  Spravedlivou a objektivní volební kampaň pro všechny kandidující subjekty a voliče by mohla nastavit pouze jiná pravidla:
  -Finanční limit vložený do kampaně pro všechny subjekty(např.max 20 mil Kč).
  -Umožněno všem kandidujícím subjektům stejný prostor v mediích(zejména veřejnoprávní).
  -Nezveřejňovat volebních preference měsíc do voleb(běžné v některých zemí).

  Vladimíru V.slibujete hlas v komunálních volbách,
  Myslel jsem,že i vy budete usilovat o vstup do politiky.Máte zkušenosti jako občanský aktivista(Ne-základnám).
  Občanská iniciativa Ne-základnám kandidovala spolu ve spojení s dalšími iniciativami a menšími hnutími za politické hnutí Změna.
  Změna má moji větší důvěru než zavedené levicové strany(program,vize,lidé).Samozřejmě jsem také předpokládal,že ve volbách jako málo známý subjekt výrazně uspěje.
  Doufám,že Změna bude kandidovat také v komunálních volbách příští rok.
  Ve spolupráci se Zelenými a Piráty (programová blízkost) mají šanci tyto menší progresivní hnutí ve volbách i uspět.

  Filip Outrata v DR ve svém článku (Vzpoura malých stran) správně poznamenává:
  Jen na volbě menšího zla se demokracie nedá založit. Takové základy by se snadno ponořily do tekutých písků egoismu, prospěchářství a technokratismu. Bez idealismu se ke zdravé, svobodné společnosti nelze dobrat.

 5. Daňový soumar říká:

  Tomáši, neřekl bych, že je prudce inteligentní. Obvzláště po proběhlých událostech. Mizerný lhář,hulvát,tlučhuba,intrikán a v neposlední řadě opilec. Kdo si vzpomene na ty aféry, kdy vypadal jako naprostý idiot (Bamberk, Olovo atd. atd.) To už by se dalo tvrdit i Adolfu Hitlerovi, že byl inteligent. Asi bude chyba v tom, kdo stojí za ním v pozadí a ty kauzy mu připravuje. To že v nich sehráva tragikomickou roli je nabíledni.

 6. XXXXX říká:

  Tomáš: Já s tím hodnocením Zemana naprosto souhlasím, s jedinou výjimkou a tou je nesoudnost. Jeho ego podepřené 60% voličů a alkoholu (čímž nechci říct, že já nelogám, nicméně nepresidentuji) narostlo do rozměrů aifelovky.

 7. VladimírV říká:

  Vážený pane Berane. Ještě k té zvýšené produktivitě práce jako předpokladu zvýšení minimální mzdy:
  Ano, jde v podstatě o to, aby se snižoval podíl nákladů na ceně výrobku, v tomto případě mzdových. Toho se dá dosáhnout jednak zvýšením objemu výroby s inovačními prvky, jednak zachováním objemu výroby s možným následkem v propouštění zaměstnanců, ale také zvýšením produktivity práce spolu se zvýšením hodinové mzdy zaměstnanců a zároveň zkrácením jejich pracovní doby (přičemž by se jim výdělek nekrátil). Jinak pro Vaši informovanost. Ono i to zvýšení minimální mzdy vypadá bohulibě, ale je to opět dobře mířené na živnostníky, aby platili více do sociálního systému. S neskrývanou obavou pana Sobotky o výši jejich důchodů. Vězte, že živnostníky a majitele firem může donutit k důchodu pouze jejich zdravotní stav nebo diletantská hospodářská politika státu. Ale oni většinou pracují celý život. Rovněž většina z nich rozhodně nespoléhá na to, že jim adekvátní důchod zajistí pouze stát.

 8. Daňový soumar říká:

  Jen aby nám ten inteligent nedojel a nebyl dva tahy pozadu 🙂
  http://vyvadil.blog.idnes.cz/c/373030/Co-takhle-stihat-Zemana-pro-velezradu.html

 9. Tomáš Ďásek říká:

  Určitě – nesoudnost je právě obvykle to, co „vůdcům“ zlomí vaz. Kdyby v určité fázi nepřestali být soudní, tak si Saddám dodneška pokojně sedí v Bagdádu a Kaddáfí navrhuje auta budoucnosti.

  Vím, že se tím pouštím na velmi tenký led, ale Hitler samozřejmě nadprůměrně inteligentní byl. Nemůžeme směšovat morálku, žebříček hodnot a třeba lidskost s inteligencí. To všechno sídlí v mozku úplně jinde. Byl hovado, špína chlap, mstivá svině a hajzl, jakýho svět neviděl. Ale kdyby nebyl inteligentní, nestal by se führerem, kterého nadšeně obdivovalo 95% národa. Nedokázal by dotlačit lordy k podpisu Mnichova. Nevypráskal by frantíky během dvou týdnů.

  Jeho chybou byla taky ztráta soudnosti (kombinovaná se tragickou zakomplexovaností). Pokud by zůstal pěkně při zemi, mohl si v klídku budovat svoji třetí říši (Německo, Rakousko, Česko, kousky Polska a Francie, případně pár drobečků okolo) a zbytek světa by mu málem ještě tleskal (amerika by s ním samozřejmě ještě ochotně a ráda obchodovala). V podstatě taková jakási evropská unie. Hospodářství německa před válkou jelo na plné volume, automobilovým, strojírenským, elektrotechnickým a především zbrojním průmyslem se vyrovnalo americe (vždycky se musím usmát, když nějaký zapadlý vlastenec vykřikuje, jak jsme se měli bránit, že jsme měli skvělou obranu – což ve skutečnosti byla leda tak rozpracovaná a totálně děravá soustava betonových pevnůstek stavěných v intencích první světové války, kdy ještě pěchota a jezdectvo vyhrávalo bitvy a několik stovek beznadějně zastaralých dvouplošníků B-534), budovaly se dálnice, města, továrny. Dal lidem práci, svým způsobem i perspektivu (byť pokřivenou)… Jenomže ztratil soudnost. Půlka Evropy, která mu prakticky bez boje spadla do klína mu zaslepila oči. Natolik, že mu ruplo v bedně a vlezl do Ruska – což byl samozřejmě konec.

  Já osobně si myslím, že právě podceňování Hitlera (o něm zase říkali, že je to jenom hloupý demagogický křikloun s knírkem) zapřičinilo těch sedm let prasáren, které si musel svět vyžrat.

  Jo, XXXXX, jak říkáš. Já se taky občas v pátek zlískám jak hovádko boží a tři dny pak ležím s hadrem na hlavě. Ale naštěstí nejsem veřejně činný a tak si můžu v klidu naříkat a střízlivět. Naprosto se ale nedivím prezidentské viróze při vyndávání korunovačních klenotů – já být dvě hodiny předtím na oslavě na RUSKÉ ambasádě, tak bych asi ani o tu zeď nedokázal bejt opřenej… 🙂

 10. Daňový soumar říká:

  Tak to si asi po pojmem inteligence představujeme každý něco jiného.
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Inteligence
  Pokud by byl Hitler inteligentní nedopadl by tak jak dopadl. Ono to spíš bylo o inteligeci těch co ho podporovali a volili.

 11. Tomáš Ďásek říká:

  Jenže to si protiřečíš. U Zemana je to tedy taky o inteligenci těch co ho podporovali a volili 🙂 ?

 12. Daňový soumar říká:

  No právě 😉

 13. XXXXX říká:

  já ho taky nevolil, mě Dlouhýho ani nepustili, ale pokud bych si měl vybrat mezi ním a trutenberkem, volil bych opilce

 14. Tomáš Ďásek říká:

  No jo, ale kerýho ?

  Kdysi jsem se bavil s jakýmsi garážmistrem od aut z „prezidentské flotily“ (kupovali jsme tehdá nějakou vyřazenou tatrovku) a ten mi říkal, že to co se za Havla na hradě vypilo za tejden, nedokázal Gusta ani za deset let. No a největší násoska že prej byl hradní kancléř…

  Tak nevím 🙂

 15. XXXXX říká:

  Ne nadarmo jme v tomto oboru „světová špička“ !!!!

 16. Tomáš Ďásek říká:

  No a vidíte, vy o něm tady tak škaredě a teď je chudák Miloš na vozejčku.

  Nejhorší na tom je, že ta historka o tom, jak mu čokl v noci shrnul koberec a on když šel nad ránem hrčet, tak o něj zakopnul, je možná nakonec i pravdivá. Ale nikomu už nikdy nevymluví, že nebyl nakulenej 🙂

  Jako když jsem se v mládí prasknul potmě dveřma od sklepa doslova přes rypák. Tak vzorovej boxerskej monokl by se ani Kličkovi nepovedl. Hahaha ! Dveře…Nojo, tak dveře…No jasně…Něco lepšího nemáš ?

 17. XXXXX říká:

  člověče varianta, že to tak bylo doopravdy mě ani nenapadla. 🙂

 18. Venca říká:

  No jo,ty pozdní návraty ze zábav,dostat jí dveřma nebo hned ve dveřích….

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I