Blog Jihlavských listů

Michal Syrovátka
60- Narodil jsem se v Jihlavě 1977, jsem zastáncem dobrého humoru a pozitivního života. Mám rád život, lidi a všechno kolem mně. Tímto bych rád ukázal lidem, že život může být krásný.

V jednoduchosti je síla.

Michal Syrovátka | Úterý, 14. 1. 2014 v 16:40

Proč zrovna síla v jednoduchosti. V dnešním světě je spousta složitých věcí, kterým musíme rozumět a naučit se čelit těmto změnám. Každý z nás se setkal se situací, že se musel rozhodnout a potom jednat podle názoru ostatních. Ale už se nerozhoduje podle svého svědomí ani vlastního instinktu. V době kdy se všechno zrychluje a tak se očekává i od nás že se budeme taky zrychlovat rychlosti světla. Co ovlivňuje každodenní činnost? Jak zvýšit svojí jednoduchou sílu. Popsal jsem to v 8 bodech tak jak to vidím já.

 

1.      Krok za krokem.

Nejlepší způsob, jak začít snižovat svůj denní stres, začni okamžitě. V prvním kroku se snažte soustředit pouze na jednu věc v dané chvíli. Odstraňte si ze stolu všechno, co vás muže vyrušovat. Vyberte si jednu věc, do které se pustíte. Chcete se pořádně najíst? Tak se najezte a nedělejte nic jiného. Pokud chcete jíst, soustřeďte se pouze na jídlo. A to samé je u ostatních věcí. Chce to vytrvalý trénink, i když se vám bude chtít dělat cokoli jiného.

 

2.      Zjednodušte si své plány. 

Chaotický plán je jednou z nejobvyklejších příčin vysokého stresu. Zjednodušte ho tím, že zredukujete své požadavky pouze na ty nejdůležitější a efektivní. Naplánujte si každý na den pouze důležité věci a mezi prázdná místa vložte oddych. Nemusíte se účastnit všech schůzek, které pro vás nejsou naprosto nutné. Ale vyhledávejte schůzky, kontakty, které mají význam. Opusťte místnost, udělte si pohodu a zjednodušte si plány.

 

3.      Vytvořte si zdravý návyk. 

Zvýšení vašeho fyzického zdraví vám velmi pomůže snížit hladinu stresu. Neměli byste ale svůj život otočit vzhůru nohama najednou. Naučte se pravidelně jíst zdravě. Říkat si samé příjemné věci. Vyhýbejte se negativním lidem a vyhledávejte ty příjemné lidi. Přestaňte se přejídat. Naučte se nějaké zdravé recepty. Místo sladkých limonád pijte vodu. Jeden zvyk po druhém.

 

4.      Zklidněte myšlení. 

Která z činností, jež vás baví, vás zároveň uklidní? Pro mnoho lidí to může být právě to, zdravě jíst, vyhledání veselých lidí nebo nějaký sport. Taky to ale může být spánek, koupel, čtení nebo sex a těmto činnostem byste měli dát každý den aspoň 10 min. Některé lidi uklidňuje práce v domácnosti nebo na zahrádce. Další rádi meditují nebo se procházejí přírodou. Najděte si svou oblíbenou aktivitu a snažte se jí věnovat každý den.

 

5.      Jednoduše k financím. 

Finance mohou být velkou zátěží pro vaši rodinu ale i energii a významným stresovým faktorem. Pokud je to i ve vašem případě, zkuste vymyslet nějaký způsob, jak si svou situaci zjednodušit. Utrácejte méně a více vydělávejte, tím, že bude často chodit do obchodů nezbohatnete. Zkuste vymyslet jak se zabavit zadarmo a jak vydělat peníze.

 

6.      Pohoda! 

Každý den je pohoda, i kdyby to mělo být pouze na pár minut. Mě třeba baví hrát se svými dětmi, díky těmto chvilkám zapomenu na stres a vždy se spolu zasmějme. Jezdíme společně na kole.  Zpříjemnit chvilku můžete také sexem. Ať už si vyberete cokoli, hlavně se usmívejte!

 

7.      Kreativní design. 

Pokuste se pustit do nějaké kreativní aktivity a zaručuji, že je to další způsob jak se vyhnout nebo zabránit stresu. Mě například mě baví psaní, rád si čtu dlouho do noci, výzdobě interiéru. Dělám to, co mi udělá radost a mám z toho dobrý pocit.

 

8.      Stále chodím včas. 

Přiznám se, že dodržování posledního pravidla není úplně jednoduché, pokud máte děti jako já. Chození pozdě dokáže člověka vždy vystresovat. Snažte se chodit dříve nebo si jednotlivé aktivity naplánovat mezi delší mezery. Naplánujte si svůj den s většími  rezervami, věci totiž často zaberou více času, než očekáváte. Uvolněte si pár minut na sebe a k vyřízení všech nutných záležitostí, než vás bude potřeba na další činnosti. Pokud se někam dostanete s předstihem, hodí se mít něco na čtení.

2 komentářů k článku “V jednoduchosti je síla.”

  1. Joe říká:

    Parádní článek, díky!
    Každá dobrá rada se hodí :o)

  2. Michal Syrovátka říká:

    Děkuji a přeji hezký den!

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I