Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Viník

Petr Klukan | Pátek, 24. 1. 2014 v 15:11

Zbyly jim jen oči pro pláč. Tak by se dal nazvat příběh lidí z Mrákotína, jejichž domek zavalil sousedův strom. Kdo jejich škodu zaplatí? Soused jen tehdy, kdyby něco opomenul. Například nechal na zahradě hnilobou prožraný strom, který zákonitě musí spadnout. V tomto případě však jedli porazila neplánovaná vichřice. A v takovém případě za to nikdo nemůže. Vždyť při vichřici vám mohou rozbít skleník nebo poničit celý dům i odněkud létající předměty. Koho pak vinit? Kvůli náhradě škody jsou tu ale pojišťovny. Že svůj domek pojištěný nemáte? To by už nebyla smůla, ale chyba. A velká hloupost. A zbyly by vám opravdu jen ty oči pro pláč.

3 komentářů k článku “Viník”

  1. XXXXX říká:

    Tak nevím, a pointa? Lobing pro pojišťovnictví? Ale souhlasím s tím, že jen debil si nepojistí střechu nad hlavou.

  2. Venca říká:

    Myslím,že pojišťovny nemaj lobing zapotřebí,jsou přežraný.

  3. pozorovatel říká:

    Já nevím, instituce která se snaží maximum z lidí vymámit a minimum nebo nulu vyplatit, by se snad ani pojišťovnama neměly nazývat.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I