Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Pomalu končí

Petr Klukan | Úterý, 28. 1. 2014 v 9:26

Blíží se konec politického působení několika lidí ve vedení města. Kdo by to mohl být? Jihlavský radní Dršata z ODS a náměstek Pospíchal z ČSSD.

Radní Dršata si podáním trestního oznámení kvůli hospodaření Dukly Jihlava pod sebou podřízl větev, neboť jej podal i přes odpor valné hromady Dukly – a tedy jihlavských radních v jedné osobě. Protože většina radních i veřejnosti vnímá jednatele Dukly Ščerbana jako jednoznačný přínos, je Dršatovo odvolání z městské rady pouze otázkou času.

Náměstek Pospíchal, o jehož kauze píšeme uvnitř listu, má situaci těžší. V ruce má nepravomocný rozsudek, že podváděl. Odvolal se a další soudní kolo se koná tento týden. Z radnice neodešel, protože by si prý poté lidé mysleli, že tím přiznává vinu.

Otázkou je, zda se spíš lidé nebudou divit nad jeho grafologickým posudkem. Při psaní vzorku písma pro policii se dle znalkyně snažil měnit své písmo natolik, že to prý ještě nezažila.

14 komentářů k článku “Pomalu končí”

 1. VladimírV říká:

  Děkujeme, odejděte.

 2. jihlavak říká:

  …žijeme snad v právním státě, pokud má někdo jekékoliv podezření na cokoliv, má právo podat trestní oznámení a nechme na policii, ať vše prošetří……..jinak pan primátor neustále zdůrazňuje přínos hokeje a fotbalu pro propagaci města, ale v poslední době se do celorepublikových medií dostávají jen zprávy typu- podezření na manipulaci s fakturama, rvačka na fotbale, řádění fanoušků na HZS, tvrdý zásah vůči fanouškům soupeře na FC Vysocina………celkem negativní reklama.

 3. VladimírV říká:

  Ano, v tomto případě je třeba některé věci rozlišovat. Pan Pospíchal je zřejmě člověk, který porušil zákon a který si dostatečně neuvědomuje svoje postavení představitele města, kdy škodí prestiži politického vedení radnice (jakého?). Pan Dršata se ujal role spravedlivého. Důvody jeho jednání jsou zřejmé, chce získat politické body. Kdyby mu skutečně šlo hospodaření Dukly, nechal by před každou injekcí Dukle udělat audit jejího hospodaření. Tak adiée.

 4. Radek říká:

  Jestli byl v JL skutečně obrázek s písmem RNDr.Pospíchala, vysokoškolsky vzdělaného člověka, radního a předního představitele města tak „potěš pánbůh“. Že se tento člověk-lhář vůbec nestydí chodit po Jihlavě a ještě k tomu vysedávat na radnici to mi hlava nebere.

 5. Zítek říká:

  Radku…stačí se podívat na Hrad a do vlády………..

 6. JR říká:

  Zítku,copak teď už se do té vlády a na Hrad dá koukat,ale co před třičtvrtě rokem.To byla podívaná pro masochisty.Krasavice Parkanová,Káča Renold,ukřivděná a svými spolukolegy ze strany zneuznaná Němcová.To byl pohled.

 7. Zítek říká:

  JR…máte pravdu..ještě budeme koukat….Pokud vás baví pohled na ožralého demagoga a komunistu, tak to o vás hodně vypovídá a já vám děkuji.

 8. Zítek říká:

  Ještě pro JR…s tím ,,Renold,, – jste hulvát a nedouk, až primitivní, když ani nevíte, že paní Němcová nebyla ve vládě. Na vás musí být pohled…to ano.

 9. JR říká:

  P Zítku,Vy jste opravdu typ velice tolerantního pravicového voliče..Jestli máte na mysli pana presidenta/ožralý demagog a komunista/ rozhodně je to člověk,který má alespoň nějaké charisma,což se o minulém ministru financí/o kterém se také říká,že požívá a je to na jeho obličeji i znatelné/ rozhodně říci nedá.A co se týče pohledu na mne,asi to nebude žádný zázrak,to uznávám,ale já jsem se svým vzhledem celkem spokojen.A máte pravdu,celých 45 let jsem pracoval jako montér na montážích a tak jsem zřejmě zhrubl natolik,že jsem se stal hulvátem a možná i nedoukem,přesto,že jsem kdysi s úspěchem odmaturoval.Ale o Vás bych si dovolil tvrdit,přesto že Vás neznám jinak než z Vašich příspěvků,že zřejmě budete jeden z těch neomylných a arogantních rádobypodnikatelů.Akorát nevím,kam Vás zařadit./automaty,veksl?/

 10. Berka říká:

  Další konflikt. Nějak se nám to tady rozpadá – začlo to tím, že jsem vyhnal architekta a od té doby to jde z kopce

 11. Svatopluk Beran říká:

  Visuelní pohled na Zemana je skutečně tristní. Já bych však spíš reagoval na článek úvahou, že se více a více zviditelňuje skutečná, to je jednogenerační (dvacetiletá), účelová potřeba vzniku JAKÉKOLIV pravicové strany, (po historickém prokázání slabé hospodářské funkčnosti socialistické společnosti), která by rozložila a rozkradla to dobré, co v bývalém systému bylo. Podle mne ODS jako strana již bude jenom lavírovat pouze kolem pěti procent. Důkazem podle mne pro to je vnitřní svět dnešního člena a nyní i předsedy ODS pana Fialy, který nikdy ODSákem v duši nebyl. Vznik skutečně slušné pravicové strany která by na podkladě poctivé práce těch skutečně chytřejších a přitom usilovně pracovitějších pravicových českých občanů bude vznikat ještě dlouho. TOP 09 a Babišovo ANO to však určitě nebudou. TOP 09 maká jenom pro pár KTERÝCHKOLIV výmečných a Babiš pojede celé čtyři roky jenom na svojí ekonomickou budoucnost. Nebude krást, jen si během čtyř let připraví lidský materiál a známosti pro svůj budoucí ,,český monopol,, a to nejen u nás ale i po celém světě. Po jeho odchodu z politiky zpátky do osobní práce se během jednoho, dvou volebních období strana rozpadne. Celé je to totiž postavené na jedné, maximálně dvou osobách, stejně jako u ODS, TOP09 nebo Zemanovců.

 12. Berka říká:

  A jste si jistý že reagujete opravdu na ten původní článek ???

 13. Antony říká:

  Už aby hlavně zmizel Vymázlo. Všichni okolo se nám smějí, co že to máme za inteligenta na radnici. Bohužel učitelé jsou jen a jen polointeligenti.

 14. Svatopluk Beran říká:

  Pro pana Berku. Domnívám se že ano. Pochopil jsem článek tak, že se pisatel článku snaží dát podprahově na stejnou úroveň to, co politikou a schválenými zákony prováděla dvacet let ODS s tím jak se chovají někteří jedinci v ČSSD a směšovat tak stejný podíl viny na porevoluční devastaci ČR v úrovni morálky, bohatství státu či nabytého bohatství jednotlivých občanů.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I