Zakážeme výkup kovů?

Na „Aktuálně.cz“ se objevil článek, že Svaz měst a obcí znovu chce nechat projednat zákon o zákazu výkupu kovů od fyzických osob. Musím říct, že tenhle článek mne pěkně nadzvedl. Jsme opravdu národ krátkozrakých? Tak protože určité skupiny lidí kradou kovy a je to pro ně třeba zdroj obživy nebo peněz na drogy, tak zakážeme výkup kovů od fyzických osob úplně, místo abychom důsledněji postihovali zloděje a ty výkupny, které vykupují evidentně kradené zboží? Toto je opravdu logika jako od člověka s IQ tykve. Proč tito aktivisté, kteří chtějí zakázat výkup kovů, nesměrují svou aktivitu na naše zákonodárce v tom smyslu, aby jednak krádeže kanálů, zabezpečovacích kabelů, svodidel, dopravních značek a podobně zařadili jednoznačně a bez diskuzí do trestných činů obecného ohrožení s daleko vyšší sazbou, než krádež za pár tisíc? Proč se neprosazuje větší odpovědnost lidí za svoje jednání a nepostihují se skutečně jen viníci?
Já osobně bych po vzoru návrhu ve výše uvedeném článku třeba navrhnul zákon o úplném zákazu kouření. Bez jakýchkoli diskuzí je kouření škodlivé a kromě toho kuřáci způsobí ročně spoustu požárů (nehledě na ten binec, kteří mnozí odhazováním nedopalků a krabiček kolem sebe šíří). Tak zakážeme kouření.
Mezi řidiči je dost těch, kteří nerespektují předpisy, způsobují tím dopravní nehody a při nich i umírají lidé – podle výše uvedeného návrhu tedy zakážeme provoz soukromých motorových vozidel??? Podotýkám, že chápu problematiku obcí, 8 let jsem dělal starostu. Ale tuhle blbost, kterou vymysleli, prostě nemohu zkousnout.

7 Responses to “Zakážeme výkup kovů?”

 1. Milada napsal:

  Fakt hustý.

 2. VladimírV napsal:

  Žádný nešvár se neodstraní pouze jeho zakazováním, chce to pouze důslednou kontrolu.

 3. Fejinka napsal:

  A především kontrolou výkupen. Kde se jednou něco najde, tak okamžitě končí s podnikáním v daném oboru a tvrdá pokuta. Tady je zakopaný pes.

 4. Fejinka napsal:

  A samozřejmě to brát jako trestný čin s ohrožením lidských životů.

 5. Svatopluk Beran napsal:

  Jestliže společnost nastaví takové podmínky že se nejslabší občané mohou uživit a přežít jen, nebo také jen, sběrem druhotných surovin je chyba v systému společnosti. Je to ale můj pohled, nehodlám tvrdit že je to pravdivé dogma,které musí akceptovat všichni.

 6. Venca napsal:

  Občané se mohou živit a přežít jen,nebo také jen,sběrem druhotných surovin. Pouze je nesmí krást 🙂

 7. VladimírV napsal:

  Vážený pane Berane. To jste trochu přestřelil. Nejsme v období prvobytně pospolné společnosti, která se v prvopočátku živila sběrem a lovem. Práce je to, co polidštilo opici a proto nezahánějte občany zpět na stromy, protože jim už nic jiného „nezbývá“. K tomu současná společnost rozhodně nesměřuje.

Leave a Reply