Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Jak rozčílit hejtmana

Petr Klukan | Pátek, 14. 2. 2014 v 10:01

Máte-li chuť vidět vysočinského hejtmana brunátného, zeptejte se ho, kdy opustí jednu ze svých nejvýznamnějších funkcí – poslance a hejtmana. Jak zaznamenala Česká televize v pořadu 168 hodin, Jiří Běhounek (kandidoval za ČSSD) patří mezi hejtmany, kteří se ještě nerozhodli, kterou upřednostní, a zda se jedné z funkcí vzdají.

Jak v pořadu zaznělo, náš hejtman patří mezi rekordmany – je poslancem, hejtmanem, členem správní rady a věnuje se stále i ortopedii, a to zapomněli, že je i členem pelhřimovského zastupitelstva. Nezapomněli však vypočítat, že za všechny platy včetně náhrad může mít až 182 tisíc korun.

Je to o penězích? Člověka s průměrným příjmem 13,5 tisíc čistého nic jiného nenapadne. Sám hejtman se ale ohradil, že část příjmů dává na charitu. Pokud ale přijímá poslanecké i hejtmanské peníze, je legitimní otázka, kolik a na jakou konkrétní charitu peníze dává.

Proti všem kritickým hlasům o souběhu funkcí má Běhounek jednu výhodu. Před volbami nikdy netvrdil, že v případě svého zvolení jednu z funkcí opustí. A na přímou otázku důrazně, až trochu nevrle, jak to umí jenom on, odpověděl, že důležité jsou výsledky, a ne kolik kdo má funkcí.

Souběh funkcí se však nelíbí ani předsedovi ČSSD a premiérovi Bohuslavu Sobotkovi, a dal hejtmanům termín tento problém vyřešit. Mezi kritizované hejtmany patří i jihomoravský Michal Hašek, který se pokusil po volbách Sobotku podrazácky odstavit. Hašek má přitom víc másla na hlavě, než slavný kuchař Babica v máslových kuličkách, a sám byl v minulém volebním období jedním z největších absentérů ve Sněmovně.

Člověku musí připadat, že vícero funkcí nelze stoprocentně zvládnout. Pokud není superman. Otázkou je, zda nemá pravdu poslanec Jiří Petrů (ČSSD), který prohlásil, že kdyby měl každý nárok jen na jednu mzdu, tolik funkcí by nikdo neměl.

Poslanec Běhounek má pravdu v jednom: vždy záleží na výsledcích. Takže je na jeho kriticích, aby poslance, hejtmana, zastupitele, člena správní rady VZP a lékaře hlídali a dokázali, že – lidově řečeno – nestíhá. Jsou zvýhodněni, na jednoho Běhounka je jich nepoměrně víc.

87 komentářů k článku “Jak rozčílit hejtmana”

 1. Radek říká:

  Berane, jenom krátce. Nebýt Vámi komentovaných byznysmenu, i když k nim mám spoustu výhrad, tak se svět neposunul ani o píď dopředu a krize třicátých led by měla daleko větší dopady na lidstvo. A bývalé Rusko/Sovětský svaz nebudu komentovat protože tam „kde zítra znamená už včera“ hovoří za vše.

 2. Radek říká:

  Ještě se vrátím, i když s tímto článkem nesouvisejícím tématem, k Beranem tvrdošíně prosazované přímé demokracii / referendu. Včera jsem se dostal náhodou ke sledování pořadu ČT „Máte slovo“ s M.Jílkovou a tématem přímá demokracie / referendum. To co tam předváděl předseda strany Úsvit p.Okamura a jeho příznivci mne utvrdilo v tom, že referendum v ČR NE ani za sto let. Jestli mají rozhodovat o naši budoucnosti tací hulváti co byli v tomto pořadu – tak NE, NE, NE !!!!!

 3. Daňový soumar říká:

  Já se taky na ten pořed díval a jsem zděšen. Okamůra = Sládek v horším provedení.

 4. Zítek říká:

  Pan Fejinka nás nepochválí, ale Okamura je opravdu šílený a až nebezpečný populista. Smutné, že se v něm někdo vzhlíží.

 5. Svatopluk Beran říká:

  Radku účelově lžeš o to co a jak jsem psal o přímé demokracii. Dokaž mi kde jsem tvrdošíně prosazoval přímou demokracii ve podobném stylu Okamury. Mnohé bych tak jak on požaduje použil avšak s mnoha jeho pohledy nesouhlasím.

  Tvrdil jsem a i nadále tvrdím že přímá demokracie je cesta k lepšímu světu při zapojení více občanů. Vždy jsem v tom duchu, že je to cesta složitá, musí se postupovat pomalu, postupně na podkladě co nejširší všeobecné vzdělanosti všech.

 6. Svatopluk Beran říká:

  No a pokud Radku tvrdíš že bez neoliberáního byznisu, který já na těchto blozích odsuzuji, by se svět nepohnul ani o píď, tak se ti právě podařilo zastavit rozpínavost vesmíru. Takže ty budeš zřejmě ten pánbůh ke kterému dochází praktikovat nejlepší ministr financí východní zony, pan Kalousek, který zastavil spolu s vládou NEČASE ekonomiku. To by skutečně hlupák nedokázal. Neměl bys být tedy tak skromný. Teď beze srandy. I já tvrdím že svoboda projevu spolu se svobodou ekonomickou plus volné tržní prostředí je ten nejlepší hybatel světa. Musí však být nastaveny nepřekročitelné mantinely přes které nesmí žádný jednotlivec ale i státní byrokracie zajít. Každý jednotlivec by pak měl být odměněn jen takovým množstvím prostředků směny, o jejichž respektovanou hodnotu skutečně a bez podvodů i násilí, posunul tento svět.

 7. Svatopluk Beran říká:

  Zítku chyby dělám čistě ve tvůj prospěch. Je totiž nutné aby byla zviditelněna tvá prudká inteligence a aby jsi mohl mít aspoň nějaké sebevědomí. 🙂

 8. VladimírV říká:

  Vážený pane Berane. Tak trochu nechápu Váš závěr o limitovaném množství směnných hodnot, které by mohly být k dispozici jedinců, k posunu světa. Pokud to vztáhneme na proces reprodukce, pak rozšířená reprodukce, tedy vytváření nadhodnoty je základem pro další rozvoj. Současně je ovšem brát v potaz i zvyšování produktivity práce, tedy snižování podílu hodnoty práce na daném produktu. Existují teorie, kdy je reální taková produktivita práce, která zajistí, aby jedinci v dané společnosti mohli ve velké míře vykonávat takovou činnost, která odpovídá jejich touze. Zní to jako fantasmagorie, ale je to spočítáno. Absolutní směna je ovšem pouhým ideálem, protože se ve společnosti vyskytuje stále větší podíl těch, kteří nemají v daném čase “ co nabídnout“, proto musí mít společnost zavedený fungující sociální systém.
  Hovořím o samozřejmě o „čistém prostředí“, bez zlodějin. Mluvit o bohatém státu a upozadění prosperity jednotlivců je v našich podmínkách nereálné (viz velikost státního dluhu) a tedy zbytečné. Proto by se zároveň nemělo bránit těm kteří mohou společnosti přinést přidanou hodnotu a k tomu odpovídající daně. Ne tedy v likvidační výši.

 9. Radek říká:

  Pane Berane, nebudu tady zpětně vyhledávat vaše články o nutnosti přímé demokracie v té době propagované Úsvitem / T.Okamurou – ztráta času, ale paměť mne neklame v tom, že v té době Tomio mlžil o jeho představách o referendu a vy jste se ho zastával. Samozřejmě že nyní když „odhalil karty“ v plné výši tak už od něj dáváte ruce pryč. A buďte alespoň trochu objektivní v tom, že vládnutí Nečase a Kalouska i přes jejich chyby bylo ovlivněno celosvětovou ekonomickou krizí. Jenom jsem nyní pln očekávání světlých zítřků v podání nové vlády – tak si to vše snad představujete, tak se to má dělat ne ?

 10. Zítek říká:

  Ne Sváťo…jen jsi takový levicový negramota. Nemám radost, že bolševik przní můj rodný jazyk.

 11. Venca říká:

  Zítkův rodný jazyk 😀 A já myslel,že Kokotow je v Polsku.

 12. Zítek říká:

  ty jsi ale venca Venco…s tím ti snad někdo musel pomáhat, nekokote.

 13. Svatopluk Beran říká:

  Pro Radka co jsem vygugloval o mích postojích k přímé demokracii. Jsem přesvědčen že jsem nikdy nijak jinak a v jiném smyslu o přímé demokracii nepsal. To že jsem pro přímou demokracii ve stylu pana Okamury, je jen vaše fabulace a pokus mě diskreditovat. Dost dobře nechápu proč to děláte a přidáváte se k takovým hlupákúm jako je například Zítek. Váš pohled na svět je sice pravicový, to ale neznamená podle mne že musí být hloupý. Podobná vaše tvrzení však tomu mohou napovídat.

  Svatopluk Beran říká:

  Neděle, 20. 10. 2013 v 17:14
  Můj názor na přímou demokracii je že ano. Ovšem bez dostatečných a pravdivých informací o každé ze stran polarity občanských ideálů pravice tak i levice a historicky nestraných informací o tom jak se vyvíjel svět a na něj navázaný, z počátku přirozený – později uměle doplňovaný finanční systém, který doprovázel vize spravedlivého ohodnocení schopností každého občané této planety, spolu s měnícími se sociálními jistotamy pro méně schopné obyvatele, je i přímá demokracie lehce zneužitelná. Příkladem budiž Ústava Pavla Kohouta, která zajišťuje přes přímou demokracii a manipulované informace o levicových solidárních ideí, prezentované přes media kterými vládne pravice – viz. miliardář Babiš, či neschopnost rady české televize zaměstnat vedle pravicově založených reportérů a moderátorů i redaktory a moderátory levicové, povede jenom k neustálé vládě pravice.

  Svatopluk Beran říká:

  Úterý, 17. 12. 2013 v 14:42
  Já bych pohled pana Hovorky, pokud jsem ho správně pochopil, viděl jako rozumný start do budoucnosti referend. Napřed je potřeba se plavat naučit. Skočit do vody z loďky uprostřed jezera a doufat že doplavu ke břehu v pořádku, aniž jsem se učil zaplavat na bezpečném místě, je poměrně riskantní hra.

 14. Svatopluk Beran říká:

  Vládnutí Nečase, Kalouska i část vládyTopolánka byla skutečně v krizovém období a měli to složitější. Na této skutečnosti není nic o čem bych se s vámi chtěl přít. V tom máte úplnou pravdu. Oni však žádné chyby nedělali. Protože podle mne chyba znamená, že se mi něco nechtíc nepovedlo. Jejich politika a ekonomický směr však není chyba nýbrž cílený záměr. Americká hypotéční krize, a na ní navázaná hospodářská a finanční celosvětová krize byla přesně na podkladě toho jak oni sami uvažují. Nezavinili ji, avšak v našem prostředí ji stejnými ekonomickými nástroji kterými sama vznikla ještě více multiplikovali. ODS a TOP09 byli, jsou a podle jejich prohlášení i nadále budou nositeli by přímo generátory celosvětového pojetí neoliberálního hospodaření. Rozumím tomu, že je normální že někteří občané takto uvažují a je to tak v pořádku. Ovšem pokud by měla většina našich občanů skutečné informace o tom o co těmto lidem jde, nikdy by nemohli mít ve volbách do poslanecké sněmovny více než jedno nebo dvě procenta hlasů.

  Ještě drobnost k Ukrajině. Zjišťoval jste si kdo jsou její noví ministři a z jakých stran? Víte kdo je například ministrem mládeže a sportu, kdo je ministrem obrany?

  Spojené Státy a jako užitečný idiot i EU, kteří za tím vším stojí, opět vytáhli Kisingerovu taktiku požívání ,,skurvisynů,, jako již v mnoha jiných případech např, Afganistánu, Iráku, Sýrie či Lybie. Z prohlášením teď jsou to však naši ,,skurvisini,, klidně dělají státní převraty a puče legitimních vlád, které mají své legitimní zastoupení v OSN. Zajímal jste se například o to proč nám naši televizní zpravodajci ještě nepředstavili kdo jsou dnešní rádoby ministři Ukrajiny a z které politické strany převážně jsou? Ne, protože ti brzo skončí a až je nebudou Spojené Státy potřebovat a kompletně doplatí nebo zatratí, budou mít na Ukrajině svojí vojenskou základnu a zem pod kontrolou FEDu přes Světovou banku. Tady nejde o boj mezi kapitalismem a socialismem. Tady nesmlouvavě bojují za obchodní trhy a přístup k surovinám, na úkor obyčejných lidí, dvě vojensky nejsilnější kapitalistické velmoci a servítky si nebere nikdo. To je reálný kapitalismus ve svém nejhorším hnusu.

 15. Svatopluk Beran říká:

  Pane Vladimíre pokud rozumím správně tomu co jste napsal, je to totiž pro mne popsané poměrně odborně, v ničem si neprotiřečníme. To by ale bylo na osobní setkání a upřesnění toho co kdo, za svým prohlášením přesně vnímá. Já jsem přesvědčen že mluvíme oba dva v tomto případě totožně, avšak jinými výrazy.

 16. VladimírV říká:

  Vážený pane Berane. Pro jednoduchost podotýkám, že dle mého názoru není nadlimitní vlastnictví důvodem k automatickému odsouzení konkrétního vlastníka, neřku -li k omezování jeho svobodného práva podnikání. rozuměno, vlastnictví legálně nabytého.

 17. Daňový soumar říká:

  „Nepomůžeme chudým likvidací bohatých. Nepomůžeme slabým oslabením silných. Nezvýšíme příjmy snížením zisků. Bratrství neposílíme skrze třídní nenávist. Morálku, charakter a odvahu neposílíme, když lidem vezmeme iniciativu a nezávislost.“ – Abraham Lincoln

 18. Libor Furbacher říká:

  Pane Beran ,vratil jsem se z dovolene a skocil jsem se podivat co se deje na Jihlavskem blogu.A ono se opravdu nic nezmenilo,vy porad zarite[a porad rude].
  Tady je ten tajny ukrajinsky cabinet.Je normalne pristupny na Wiki.Kliknete si na jmena a mate tam i zivotopis ,strany, atd.Ale ja myslel ze vy si vzdy sve informace najdete a necekate az vam je ta velkomedia naservirujou,a budou vas masirovat.[A Spojene staty jste se take jeste nenaucil milovat ,oh well.]
  http://en.wikipedia.org/wiki/Cabinet_of_Ukraine

 19. Svatopluk Beran říká:

  Pane Furbacher a vy jste buď slepý a hluchý z té vaší americké PR, nebo vidíte nyní pouze hnědě.

  Americké hospodářské zájmy se nemohou isolovat jen na americkou pevninu, neboť jejich polem působnosti se stává celý svět. Jsou li tyto zájmy příliš nebezpečně ohroženy, Spojené Státy, nemají li radikálně změnit linii, po které kráčejí, jsou připraveny je hájit i vojensky.
  Woodrow Wilson americký president v letech 1913 až 1921

  Smyslem zahraniční politiky je ovlivňovat politiku a jednání jiných států způsobem, který slouží vlastním zájmům a hodnotám. Mezi dostupné patří všechno od laskavých slov až po rakety s plochou dráhou letu. Umění diplomacie spočívá v kombinaci těchto nástrojů ve správném poměru a dostatečnou trpělivostí.

  Madeleine Albrightová ve své knize Nejlepší ze všech možných světů. Ministrině USA v letech 1996 až 2001 za presidenta billa Clintona.

  Ukrajinská strana Svoboda (politická strana) napojená přímo na vládu USA.

  Všeukrajinské sdružení „Svoboda“ (ukrajinsky Всеукраїнське об’єднання «Свобода») je ukrajinská krajně pravicová politická strana. Vznikla v roce 1991. Jako strana byla registrována v roce 1995 pod názvem SOCIÁLNĚ-NÁRODNÍ STRANA UKRAJIY – „SVOBODA“ Vystupuje radikálně proti ruské menšině a Straně regionů, projevuje se též antisemitsky a antikomunisticky. Stojí například za ničením soch z období Sovětského svazu.

  V roce 2012 uspěla v parlamentních volbách. Se ziskem 2 129 246 hlasů (10,45%) se stala pátým nejsilnějším volebním uskupením, díky volebnímu systému však počtem mandátů předběhla Komunistickou stranu Ukrajiny (37 ku 32 z celkových 445).

  Hnutí Svoboda se aktivně účastnilo protestů Euromajdan, které se později přelily v Krymskou krizi.

  Jak jsme dnes konečně slyšeli v ČT, zůčastnili se bojů na Majdanu v řadách této nacistické strany i náckové čeští. To že jsou na amerických servrech v rámci svobody projevu tolerovány nacionálně fašistické projevy jsme si již zvykli. Je však zcela v rozporu z americkou ústavou tolerovat fyzickou činnost občanů vrámci nacistických myšlenek. Amerika a i Evropa však tak dnes činí tím že podporuje vládu ve které jsou příslušníci této strany. Jak jsem již napsal výše. Teď jsou to naši ,,ZKUSVISINI,, takže vše je OK.

  Nacisty kteří se teď hodí kapitalistikému Euroatlantickému valu proti kapitalistickému Rusku v boji o kapitalistické hospodářské trhy v Sýrii, Iránu, v budoucnu i suroviny Sibiře, jsou

  Alexander Sych – člen ukrajinské nacistické strany Svoboda – je proti potratům a to i v případě znásilnění.

  Ihor Shavaika – člen uklrajinské nacistické strany Svoboda

  Andrej Mochnyk – člen ukrajinské nacistické strany Svoboda

  Andrej Parubyj – zakladatel nacistické ukrajinské strany Svoboda -tajemník bezpečnostní a obrané rady Ministerstva obrany a ozbrojených složek

  Dmytro Jaroš – lídr koalice Pravý sektor – bojoval spolu s čečenskými islamisty a spolupracoval přímo s členem AL-Kajdy Doku Umarovem

  Oleh Makhnitsky – člen ukrajinské nacistické strany Svoboda – nyní generální prokurátor
  Dmytro Boulatov – člen Ukrajinské sebeobrany (UNA-UNSO) – ministr mládeže a sportu – mnozí ho znáte jako onoho uneseného mučeného a zkrvaveného muže. Tvrdí že byl odvezen na léčbu do zahraničí, nesetkal se tam však z žádnými novináři

  Tetiana Tchornovol – členka Ukrajinské sebeobrany (UNA-UNSO) – nyní předsedkyně Národního protikorupčního výboru. Tvrdila že byla 25 prosince napadena neidentifikovatelnými útočníky, čímž došla opětovná pára pod kotel pohasínajících protestů.

  No a na závěr ten, po jehož dosazení do křesla ministra Obrany došlo k eskalaci neidentikovatelných, podle mne a většiny z nás zcela určitě ruských vojsk na Krymu a to z důvodu ochrany většinového obyvatelstva a zabránění tak stejně řízenému krveprolití jako proběhlo v Kijevě, které organizovala přes Ukrajinskou nacistickou stranu svoboda americká CIA a izraelský Mosad, přičemž typicky zneužili většinovou část spravedlivě rozhořčených občanů Ukrajiny s momentálním typem kasínového kapitalismu oligarchů, typu Timošenkové a mnohých dalších.

  Ihor Tenyukh – člen ukrajinské nacistické strany Svoboda, byl vycvičen ve Spojených Státech, byl hlavním velitelem společných manévrů Ukrajiny a NATO. Během války v Gruzii zorganizoval zablokování Sevastopolu a následně povýšen na admirála. Jeho jmenování ministrem obrany donutilo námořnictvo neuznat novou vládu a vyvěsit ruskou vlajku.

 20. Svatopluk Beran říká:

  Daňový Soumare akorát pokus o vychytralé kecy. Částečnou pravdu a racionalitu Lincolnův výrok sice obsahuje. Problém je v tom, že za 50 let po uřadování tohoto presidenta bylo za amerického presidenta Woodrowa Wilsona prohlasován jeden den před vánocemi, za minimálního počtu kongresmenů zákon, který vypracovali nebohatší bankáři Spojených Států. Tento zákon neiniciovali a negenerovali řádně zvolení zákonodárci Spojených států, nýbrž samotní bankéři. Vznikla tak centrální, avšak polosoukromá banka FED. O následných třicet let později pak byl na podkladě blížícího se konce 2SV, ustanoven americký dolar za britskou libru, coby světovou rezervní měnu a pak už se jen tiskl a tiskl a přes světovou banku roztahoval. Jak vidíš dnes na Ukrajině, roztahuje se a válčí po celém světě jak smyslu zbavenej dál. Teď Ukrajina, před deseti lety zase zase potřebovala část vlády George Busche protáhnout produktovod přes Afganistán, protože v Turkmenistánu nakoupili těžební práva na plyn u Kaspického moře. A vzali přitom i Sadáma, kterého napřed sami vyzbrojili a kterému i bojové plyny dodali proti Iráncům. Ovšem když se rozhodl neprodávat ropu za rezervní světový dollar, tak to je nasral. Stejně tak jako je nasral J.F.Kennedy když začal tisknout státní měnu. V Dallasu si to pak s ním vyřídili rychle a stručně. A tak je to pořád dokola. Hezký řeči o tom jak dostaneme svobodu projevu – ovšem výměnou je nikdy nekončící dluhová past, kterou v každé zemi rádi někteří ,,zkurvisini,, podpoří. Ten nehorší u nás, Klaus, kradl dokonce i Chilské šperky na veřejnosti a ještě se u toho usmíval jak debílek.

 21. Svatopluk Beran říká:

  „Nezničíme chudobu ještě větším bohatnutím bohatých. Nepomůžeme slabým ještě větším posilováním silných. Nezvýšíme příjmy ostatních zvyšováním zisků výmečných. Bratrství neposílíme skrze války o suroviny aby se jen pro nás mohl stát působností celý svět. Morálku, charakter a odvahu neposílíme, když budem lidem jako nejvyšší životní touhu a potřebu preferovat maximalizaci zisků .“ – Svatopluk Beran

 22. Svatopluk Beran říká:

  Na konci záznamu je jasné že ho pořídila pravoslavná církev. Nemusíte si poušťet komentář pokud nechcete, jen se bedlivě dívejte co dělají a jak se chovají policejní jednotky Berkud a jak se chovají mirumilovní náckové. Pokud budete chtít jsou na internetu i záběry snajprů z loveckýma puškama v řadách mírumilovných nácků.

  http://gloria.tv/?media=540709=

 23. Svatopluk Beran říká:

  Pane Vladimíre pokud prohlašujete toto – rozuměno, vlastnictví legálně nabytého – Proč jste se zastával Kratochvíla. Pokud se dobře pamatuji psal jste něco ve stylu – že sice není košer jak k původní investivi přišel ale jak mu jde byznis nyní – Začínám mít na podkladě tohoto vašeho rozporu pochybnosti, zdali to co nyní píšete skutečně i myslíte.

 24. VladimírV říká:

  Pane Berane, pokud vím, tak pan Kratochvíl seděl ve vazbě a byl omilostněn prezidentem Klausem kvůli zdravotnímu stavu. Nikdo, tedy ani já, jeho provinění nezpochybňuje. I jeho přičiněním však vznikla poměrně prosperující firma. To, že si svůj delikt odpykal nebo neodpykal, se bohudík její prosperity dotklo minimálně. Znám osudy podobných firem, jako např. ČSAD Brno, které „šlo do kopru“. V Jihlavě by se ovšem daly zmínit jiné příklady dříve prosperujících firem, které buď zcela zanikly nebo paběrkují na okraji byznysu. A já si kladu otázku, zdali by i ti jejich privatizátoři neměli jí sedět do kriminálu, protože příležitost sice nepropásli, ale doslova prožrali. To samé platí i o chování některých politiků, kteří navíc žádnou přidanou hodnotu nevytvářejí.

 25. Libor Furbacher říká:

  Pane Beran vzpamatujte se z toho vaseho plyvani ohne.Vy jste jako Al Gore kdyz rval ze se tady vsichni upeceme z global warming a takovou zimu jsme tu jeste nezazily.Anyway.
  Vyte neco o“ Budapest Memorandum on Security Assurances“,smlouva podepsana Ruskem ,USA a UK. v roce1994.Kde Ukrajina ma garantovanu integrity a take pomoc v pripade napadeni napadeni KYMKOLIV.Tato smlouva byla vymenou za poslani nuklearnich zbrani do ruska.[ukrajina byla v te dobe treti na svete v nuklearnich zbranich]Takze zbrane byly poslany do ruska a dohoda byla podepsana a ukrajina je ted“ sitting duck“a ceka na splneni dohody.Nemyslim ze by rusove zabirali krym ,kdyby ukrajina mela tech skoro 2000 nuclear hlavic.
  Proto ruska vojska nemaji zadne oznaceni pri momentlnich operacich na krymu.Ale bohuzel neverim ze Obama ma balls aby si dupnul,ale doufam ze se mylim.

 26. Svatopluk Beran říká:

  Pane Vladimíre já vám pomohu z vaší otázkou. Mněli by jít do kriminálu a s nimi i opětvně Kratochvíl, přičemž by měl jeho majetek propadnout státu. Já nevěřím tomu že pokud by nebyla jeho rodina majiteli nakradeného majetku, že by na Vysočině přestali jezdit autobusy. Autobusová doprava na jiných místech v naší republice normálně jezdí tak proč by nejezdila tady. Ale hlavně mi nejde do hlavy že v jedné zprávě napíšete že se nesmí podnikat s nakradeným majetkem a v druhém zase že může v případě že majitele nakradeného majetku po amnestii již debilita přešla. Nebude asi všechno co píšete tak košer, jak to doopravdy myslíte.

 27. VladimírV říká:

  Pane Berane, Váš názor Vám nemíním nijak vyvracet. Ale i v demokracii máme zákony. Jestli jsou špatné, od toho máme svoje poslance, aby zjednali nápravu. Navíc, jestliže soud nerozhodl o propadnutí majetku, není tady bohužel síla, která by „sjednala spravedlnost“. Pokud jde o autobusovou dopravu, respektive její objem, velikost firmy ICOM je nesrovnatelně větší než tomu bylo za ČSAD. Neznám v republice druhé bývalé ČSAD, které by se po revoluci rozrostlo podobným způsobem. A nemyslím si zároveň, že se ona „nadhodnota“ plně financovala z tunelu, na kterém se pan Kratochvíl podílel. Jen obměna vozového parku stála firmu několik set milionů Kč. To jenom na okraj. Pokud jde o zdravotní stav, dle Vašeho názoru „debilitu“ pana Kratochvíla, ten může posuzovat zase jenom odborník. A když už jsem u problému, jaký názor máte např. na to, že šéfové Motorpalu uměle utlumili výrobu zkušebních stanic a zároveň nechali vyrůst konkurenční Bosch přímo v objektu firmy? Ano, není žalobce, není soudce. Tito lidé nebyli nikdy ani vyšetřováni, natož souzeni. Výsledek jejich počínání je však pro společnost poněkud horší než v případě pana Kratochvíla.

 28. Svatopluk Beran říká:

  Pane Furbacher Krym nikdy Ukajině nepatřil. Za ruských carů i careven, za Kerenského Lenina i Stalina byl pořád ruský a to až do roku 1954, kdy jej za čtyřistaleté DOBRÉ VZTAHY mezi Ruskem a Ukrajinou, Chruščov začlenil do Svazové republiky Ukrajina. Po rozpadu SSSR a vzniku samostatného kapitalistického státu Ukrajina se stal Krym autonomní ukrajinskou oblastí. Já jsem přesvědčen že pokud chce Ukrajina vstoupit do NATO a oddělit se od vlivu Ruska uvolněním některých svých uzemních prostorů pro americké raketové základny, že dobré vztahy skončily. Nehledě na to, že když Gorbačov domlouval rozpad SSSR, tak dostal příslib od USA že Spojené Státy nebudou zasahovat do jeho nejbližších svér hospodářského vlivu budouciho kapitalistického Ruska, stejně tak že Rusko nebude v budoucnu zasahovat v nebližším okolí do vlivových sfér USA. Což opuštěním Kuby učinilo. Před několika lety Gruzie a dnes Ukrajina pomocí nacistické ukrajinské strany chce dnes Ukrajina vstoupit do NATO. Podle stejného scénáře pak můžete ale vy brzy očekávat Rusko na Kubě i s raketovou základnou. Jsem přesvědčen ža tak jako Spojené Státy si vymiňují že mohou hospodářsky působit kdekoliv ve světě a chránit si svoje hospodářské vydírání jiných zemí po celém světě vojenskou silou, že to samé může v kapitalistickém tržním systému i kterákoliv jiná země. Nebo se snad myslíte že se mýlím a že jenom kapitalistické Spojené Státy v nynějším vedoucím kapitalistickém světovém systému mohou budovat a finančně podporovat radikální nacisty či islamisty ke svržení legálních vlád a to i kapitalistických? Tohle vaše imperiální roztahování západu nedopadne dobře. Vypadá to na to co říkal už Marx. Kapitalistický systém se bez válek neobejde a celá jeho životaschopnost je schopná existovat pouze na ničení, budování, ničení a opětovném budování.

  Za druhé, atomové zbraně patřily Sovětskému Rusku a domluva byla taková, že atomové zbraně nebudou vlastnit žádné jiné nové země než ty které již měly na ně v rámci OSN, legální právo. Ukrajina, ani žádná jiná nová postsovětská republika nesměla podle mezinárodního práva vlastnit atomové zbraně, tak jako je nesmí vlastnit ani Irán nebo (Izrael), který je ale samozřejmě pod farizejskou ochranou USA vlastní. Budoucí ochranu Ukrajiny a dalších postsovětských zemí před případným napadením atomovými zbraněmi Spojenými Státy či NATem pak měly zaručit Ukrajině právě atomové zbraně Ruska. Spojené Státy se však nemusely pro své rozšiřování hospodářské aktivity na východ k Rusku použít zbraně. Stačilo nalejt několik milionů dollarů do vybudování nacistické strany na Ukrajině a pak pomocí této strany udělat na Ukrajině převrat. Chytré a účinné. Jenomže už to není boj mezi kapitalismem a socialismem, jak se to snaží podprahově naše media divákům a čtenářům předestřít nýbrž se tu o hospodářský vliv a levnou pracovní sílu perou dvě kapitalistické velmoci. Je to téměř totožné s 1 a 2 světovou válkou. Akorát že tehdá stály Spojené Státy chytře za bukem a vyčkávaly na válečnou a poválečnou konjnkturu. Po 1SV jste se tak ze zadlužené země stali zemí věřitelů a po 2SV absolutním hospodářským vítězem s držením celosvětové rezervní mněny. Největším poraženým tak byla Velká Británie, které přišla o imperium nad kterým slunce nezapadalo a světová burza se z Londýnské City, přestěhovala na Wall Street. Rezervní mněna vám doposud zůstala. To jediné vás při vašich bilionových dluzích a Reganem prokaučovanou ekonomikou drží nad vodou. Nevím nevím jak to s vámi dopadne až nebude dollar rezervní světovou mněnou a vy se budete muset stáhnout ze svých 800 vojenských základen pocelém světě. To budete asi muset na tom svém ostrově hodně začít makat a doufat že vám to tam lidi nesmetou. I břidlicové písky vám dojdou a po nich zbude jenom zničená zem. A nebo se nebudete muset stáhnout z celého světa a šáhnete ještě kapitalistickému ruskému Ivanovi na jeho bohatou surovinovou Sibiřskou základnu. A to pak teprve bude mazec. To budem všichni v tom kapitalismu teprve čubrnět.

 29. Svatopluk Beran říká:

  Pane Vladimíre ještě jednou. Napsal jste že by podnikání nemělo vznikat na podvodech. To je to v čem si protiřečíte, takže v některých budoucích případech se může váš některý příspěvek tvářit nevěrohodně. Pokud utlumily někteří lidé nějaký provoz úmyslně a přineslo to škody samozřejmě mají být potrestáni. Nevěřím však že to byl důvod proč se tu usadil Bosch, který je nyní největším zaměstnavatelem na Vysočině se špičkovým možná že i nejlepším světovým vstřikovacím produktem. Já jsem přesvědčen že důvodů je víc. Pokud já vím tak tomu napomohl hodně zemřelý pan hejtman, který nechal policií vyvést ze zastupitelstva nějaké členy ODS, kteří byli proti změně územního plánu. Dále je to nyní výborné logistické zázemí, které napomohlo vybudovat ohromné celní sklady uprostřed naší republiky a přepravní firmu která podle mne také nemá obdoby a už vůbec ne postavené na zlodějskm rozkradení jiné firmy a manipulacemi s bezcenými Bahamskými akciemi, jako ICOM pana Kratochvíla. Neopominutelná je též blízkost železniční tratě a dálnice, plus velice kvalitní dělnický i odborný personál ze zázemí z bývalého Jihlavanu a Motorpalu.

 30. Berka říká:

  Proboha…

  Končím. Du za Ďáskem. Nashle.

 31. VladimírV říká:

  Pane Berane. Jenom pro pořádek. Věhlas Bosche nezpochybňuji. Ale její stanice byly 2,5 x dražší než ty z Motorpalu. Což se podstatně dotklo i drobných podnikatelů v autoopravárenství. Ne všichni, a to ni za hranicemi, potřebují nejvyšší úroveň techniky. Pokud jde o zaměstnanost lidí, v závodech Motorpalu pracovalo více lidí než u Bosche. A věřte tomu, že objednávky, které Motorpal měl, byly cíleně umrtvovány. Mně nejde o atak na Bosche, ale o jednání některých představitelů Motorpalu, kteří se zaprodali zájmům zahraničního konkurenta a odstranili vlastní výrobky z trhu..
  A pokud jde o moje tzv. protiřečení: Představte si situaci, kdy by ČSAD převzal někdo jiný než pan Kratochvíl. A rovněž dokázal hospodařit se stejným úspěchem. I potom byste byl pro limitování jeho zisků, aby „nevyčníval“ z řady? Panu Kratochvílovi nikdo nesmaže jeho vinu, to je jasné. Ale podstatné je, že firma prosperuje. Nebo Vámi zmíněný (zřejmě JIPOCAR). Co by se tak asi dalo vybudovat, kdyby měl k dispozici Vámi navrhované limitované množství směnných hodnot? Asi by toho moc nevybudoval.
  A propós. Kauza se Zemědělskými stavbami měla více aktérů. Nesedí náhodou jeden z nich na radnici a nevolil jste náhodou jeho stranu? Končím tím, že usvědčenému zloději není co závidět. Je jeho věcí, jak se srovná se svým svědomím. A zároveň je věcí soudů, ne nás, aby takové věci soudily.

 32. Radek říká:

  Nožná nebyl Jipocar postaven na podvodu, ale na historii majitele a jeho kontaktech. Jo to byla doba když byly známosti.

 33. Svatopluk Beran říká:

  Pane Vladimíre o tom že by Bosch v Jihlavě vyráběl a vyvíjel zkušební stanice mi nic není známo. Já vím akorát o tom že vyvinul a modernizoval systém svého vysokotlakého centrálního čerpadla v systému Comonrail. Je přirozeně možné že mám velké mezery. O skutečném rozpadu Motorpalu toho moc nevím. Něco víc však vím o rozpadu Jihlavanu, protože můj otec jako dvacetiletý kluk pracoval na jeho založení, když jej generovali z poválečného Motorpalu a on sám v něm působil až do svého odchodu do důchodu v roce 1987. Kroutil pak jen stále hlavou a tvrdil že jde zřejmě jen několika banditům o cílené rozložení části bývalého a i případné části budoucího vojenského průmyslu ČR A rozkradení, sice ne již nejmoderněšího, ale v dané době stále slušného strojního zařízení.
  Narozdíl od vás si umím představit že by uměl vzít do ruky ČSAD někdo jiný než zloděj základního majetku. Chci totiž stále věřit tomu, že mohou být i slušní podnikatelé. Nevěřím však tomu že je možné tolerovat podnikatele při principu nakradení základního startovacího majetku a dále pak podnikat i na podkladě příspěvků z daní daňových poplatníků. Panu Kratochvílovi a jeho rodině neubírám nic na tom, že k tomu musí být urči¨tě kvalitní inteligence. To zcela nepochybné. Pokud však má volný tržní systém fungovat na podkladě toho, že napřed nějaká politická strana po určitou dobu tahá z občanů peníze a přelévá je do státního majetku, který potom ukradne budoucí schopný podnikatel, tak to je HNUS NEJVYŠŠÍHO RAŽENÍ. To se to potom VÝMEČNÝM podniká. Podle mne se v tomto případě nejedná o slušné podnikatelské prostředí, nýbrž o ZLODĚJSKÝ TRŽNÍ SYSTÉM. Nejedná se o chybu nýbrž o CÍLENÁ ZÁMĚR. To potom pravice může tisíckrát říkat že není v pořádku trestAT SCHOPNÉ, když do toho zahrnuje i svoje VŠEHOSCHOPNÉ. O panu Zelníčkovi, myslím že jste měl na mysli jeho, nemám též žádné iluze a není vůbec můj šálek kávy. Nejsem též zcela zastánce ČSSD, volím je jen protože jsou pro mne svým programem nejblíže mého přemýšleníní jak bych si představoval svět. Jejich nynější vlezdoprdelství EU a USA ohledně situace na Ukrajině je pro mne zcela tristní. Je pro mne zajímavé jak jsou si dnes blízko vyúsťovací postoje vzhledem k Ukrajině mezi Henry Kisingerem, Milošem Zemanem či Václavem Klausem. Že jde o surovinové dispozice Sibiře je nezpochybnitelné. Všichni tři se v podstatě diví proč západ tak tlačí na pilu, když jejich potřeba bude až za padesát, možná sto let a krůčky k nim mohou být pomalejší a především méně zřetelnější.

 34. VladimírV říká:

  Pane Berane. Ať věříte nebo ne, většina privatizátorů postrádala dostatek vlastního kapitálu. I proto je veřejně známo, že i tehdejší vlády (p. Stráský je živým svědkem) tolerovaly zlodějinu. Ať už v podobě tunelování majetku firem nebo nesplacením úvěru. To je bohužel realita, realita je ovšem i to, že mnoho projektů skončilo likvidací původních podniků, bez náhrady. Někdy samozřejmě se záměrem odstranit konkurenci. Ke škodě celé společnosti.
  Pokud jste ovšem zmínil pozitiva firmy (zřejmě JIPOCAR), i v tomto mi to nedělá problém. Akorát nevím, jak se tato Vaše zmínka potkává s Vaším tvrzením o limitováním hmotných statků. Oba si můžeme odpovědět, kam by to zmíněná firma asi dotáhla. Takže pokud oddělíme z množiny úspěšných všehoschopné a zloděje, je přece jenom příjemné, že ve společnosti existují jedinci a tedy i firmy, které prosperují, a bez daných limitů.

 35. Svatopluk Beran říká:

  Takže pokud oddělíme z množiny úspěšných všehoschopné a zloděje, je přece jenom příjemné, že ve společnosti existují jedinci a tedy i firmy, které prosperují, a bez daných limitů.

  Naprosto souhlasím a nemám sebemenší problém.

  Nesmí se však v budoucnu stát, že některá z dobře prosperujících firem začne zasahovat přes bankovní systém a politické představitele do cíleného zákulisního ničení těch ostatních jen proto aby se sama stala monopolní a udusila tím jakoukoliv konkurenci či přes své vlastní národní lobistické či skutečné ozbrojené armády zasahovaly v různých světových regionech. Viz například Kosovo.

  http://audiklub.cz/forum/tema/14488-camp-bondsteel-americane-v-kosovu

 36. VladimírV říká:

  Ano pane Berane. Ovšem daleko horší dopad než snahy soukromých subjektů na dění v daném teritoriu mají rozhodnutí politických reprezentací, které oficiálně posvětí prosazování určité linie dění v konkrétním státě.

 37. Svatopluk Beran říká:

  Jistě oba dva známe název výmečnost polosoukromého subjektu v západní demokratické společnosti, jenž jako jediný má zákonné právo tisknout rezervní světovou mněnu. Tím ovládá jedinou stranu ve Spojených Státech rozdělenou na REPUBLIKÁNSKOU a DEMOKRATICKOU frakci. Více pak již jen jednou avizované

  Americké hospodářské zájmy se nemohou isolovat jen na americkou pevninu, neboť jejich polem působnosti se stává celý svět. Jsou li tyto zájmy příliš nebezpečně ohroženy, Spojené Státy, nemají li radikálně změnit linii, po které kráčejí, jsou připraveny je hájit i vojensky.
  Woodrow Wilson americký president v letech 1913 až 1921

  Smyslem zahraniční politiky je ovlivňovat politiku a jednání jiných států způsobem, který slouží vlastním zájmům a hodnotám. Mezi dostupné patří všechno od laskavých slov až po rakety s plochou dráhou letu. Umění diplomacie spočívá v kombinaci těchto nástrojů ve správném poměru a dostatečnou trpělivostí.

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I