Blog Jihlavských listů

Josef Drbal
55- "S vašimi názory nesouhlasím, ale do smrti budu hájit vaše právo je říkat" (Voltaire) - Mělo by se v dnešní době tesat do kamene. 32 let, věčný kverulant a rýpal. Vyznavač mnoha nezvyklých koníčků a příznivec Svobodných. drbalj@email.cz

Líbivý řečičky

Josef Drbal | Pátek, 11. 4. 2014 v 13:14

Dnes nás pan Klukan ve svém blogu vyzval k tomu, abychom začali rozlišovat lidi dle jeho členění např. na zloděje a dobráky.  Prosím, proč ne? Ale když už bylo tedy řečeno A, tak by bylo vhodné říct i B.

Tedy vyzývat k nezohledňování rasy, vyznání atp. to už je dnes takový standart kterým dotyčný říká, jak by to všechno bylo hezké a sluníčkové, kdyby se všichni měli rádi bez ohledu na barvu pleti a jiné markantní znaky. Bohužel už nikdo z nich neřekne, jak by se to co říká, mělo prakticky provozovat.

Neřekne to nikdo, protože ti chytřejší z nich vědí,  že v tomhle kroku celá jejich sluníčková ideologie narazí a už nezní tak sluníčkově a museli by přiznat, že někteří jsou si rovnější, než jiní.

Je hezké nedělit, lidi podle toho jestli je někdo cikán, žid či arab. Ale když tedy obrazně v sobě zavřeme ty „dveře rasismu“, tak v tom případě by bylo taky správné zavřít penězovody určené jen někomu na základě toho jestli je cikán nebo není. Třeba desítky miliónů  Kč z peněz nás všech, určené na zvýhodňování cikánů oproti bílým nejrůznější projekty ROMEA, cikánské asistenty, věčné „řešitele“ tzv. rómských problematik a hromady dalších lehkoživek. Zkrátka žádný dvojí metr. Vždyť i toto je rozlišování podle barvy kůže. Jenže to nezní vůbec sluníčkově, co?

Na závěr si zkuste představit následující situaci a řekněte, jestli je to opravdu tak daleko od reality….

Kdyby se syn zeptal svého sluníčkově smýšlejícího táty, na koho si má dát pozor a ten by mu řekl: “ Víš Venoušku, na barvě vůbec nezáleží. Cikáni jsou lumpové stejně jako my, tak se kamarádi s kým chceš. Ne abys byl rasista a rozlišoval podle barvy! Lidi rozdělujeme na zloděje a dobráky!“

A tak se klidně může stát, že milý Venoušek si bude do notýsku zapisovat jména zlodějů a dobráků do dvou skupin. Mezitím co zkoumal každého jednotlivě, jestli je dobrák, nebo zloděj, tak ho každý z těch zlodějů okradl. Jeden o svačinu, druhý o drobné z penálu, jiný mu sebral telefon a tak to šlo dál a dál, až milý Venoušek vypozoroval, že prostě u některých je ta šance na zápis do určitého sloupečku podstatně vyšší, než u ostatních.

A protože Venoušek není blb po tatínkovi, tak začal hledat společné znaky pro zloděje. Přeci jen už ho nebavilo chodit věčně bez svačiny a sponzorovat ze svého kapesného zloděje.  Zjistil, že přítomnost brýlí je v obou skupinách stejná ani výška postavy nehraje roli, ale co když Venoušek zjistí, že určitá barva kůže je v některé skupině zastoupená častěji než v druhé. Neřekne si: “ Vida! Stačí se nebavit s lidma s takovou nebo onakou barvou kůže, eliminuju tím 90% zlodějů a přijdu o 10% dobráků. Stojí mi to zato?“

Co myslíte, bude dál rozlišovat lidi na zloděje a dobráky?

 

16 komentářů k článku “Líbivý řečičky”

 1. Storm říká:

  Hlavní problém je patrně, vedle absence rozumné výchovy, v přemrštěné přívětivosti vůči delikventům.
  Ať má barvu třeba kostkovanou.
  Pokud by takový gauner, zloděj, křivák a podobně byl usvědčen z lumpáren, měl by održet místo pouhého trapného „ty ty ty“ pořádnou nakládačku, ideálně způsobující značné nepohodlí při sezení.
  Zadek snese všechno a po tak nemilém zážitku by si snad dotyčný svoje bídné chování aspoň na chvíli rozmyslel, než aby ho toužil opakovat. V opačném případě poučit znova, více a důsledněji.

  Samozřejmě, humanismus je potřeba, ale všechno má své meze.

 2. Berka říká:

  Ono je to možná trochu složitější. Tisíc ukradených kanálových poklopů a očesaných okapů – a za každým z nich „tmavá tvář“.

  Jenže když se posčítají dohromady úkradky všlijakých Grossů, Dalíků, Wolfů, Kožených, Pitrů, Krejčířů, Čunků, Rathů – řekl bych že to možná hodí o pár korun víc. A přitom co jméno – to stoprocentní „bledá tvář“.

  Kdo teda v globále vede ?

 3. XXXXX říká:

  Berko Berko…

 4. Berka říká:

  A no jo. To já jen tak z nudy. Mě tady asi začínaj chybět už i S.Beran s Janem P.

  A navíc jsem teď na kartách přišel o šestnáct korun. Zas do mě celej víkend nic nebude.

 5. Jiří kriška říká:

  Pane Drbale, neřešte, v tomto městě se čeká na vichr z hor.

 6. fotrák říká:

  Tak víte co, v rámci demokratizačního procesu už netrvám na tom, aby můj předchozí příspěvěk musel čekat na schválení.

 7. Josef Drbal říká:

  fotrak: už jsem tady několikrát psal, že já s cezurou příspěvků a komentářů nesouhlasím. Bohužel není v mé moci toto zastavit. Když se přihlásím, můžu ze seznamu „čekjících na schválení“ najít ten Váš a přidat ho, nebo počkat asi na pana Klukana, až to projde sám a povolí co chce….
  p.s. právě jsem se přihlásil a dva příspěvky našel a „povolil“. Proč je to ale nutné – to je otázka na jiné.

 8. JR říká:

  Toto etnikum útočí jako vlci ve smečkách a zkuste se takové sehrané smečce ubránit.Do 15 let to jsou děti a tudíž nepostižitelní.Panu Klukanovi bych přál,aby jednou on a nebo jeho děti přišli do konfliktu s touto skupinou.Vím o čem mluvím,mám zážitek do konce života.

 9. klukan říká:

  JR: To nic nemění na věci, že to nejsou všichni cikáni! A proto nelze všechny házet do jednoho pytle – a to stále děláme. O tom byl můj blog. Vyrůstal jsem ve Srázné ulici, ve které cikáni bydleli, určité zkušenosti jsou s některými jejich členy získal. Dnes bych se s jakoukoliv skupinou neurvalých a všehoschopných děcek utkat nepřál. Na rozdíl od vás bych to nepřál ani vám.

 10. pozorovatel říká:

  …při jejich natalitě, je to jen otázka času a ať se to někomu líbí- nelíbí, přijde „boj“ o holé přežití.

  Dyť co to je, někdo maká /musí/ na tři směny za 11 000 a druhej, kterej kašle na školu, celej život nehrábne, zevluje po městě, vyrábí jen další a další příjemce soc. dávek, je na tom stejně- líp a je krmenej často z práce chudáka, kterej maká za základní mzdu a nemá ani peníze pro vlatní děti, aby jim mohl zaplatit výlet ve škole, protože třeba musí platit hypotéku, jemu nikdo na bydlení 5 000 na hlavu nepřispěje, je rasisticky znevýhodněn, je bílej a tudíž nedostane nic. Už není čas na akademický tlacháni, je potřeba přijmout tvrdá systémová opatření, která budou platit stejně pro všechny. A pokud nenastanou, následky si ponesema všichni. Dyť už nejen Mekelová přiznala- multikulturarismus selhal!!!

 11. petr klukan říká:

  pozorovateli: pokud mluvíte o tom, že nepřizpůsobiví mají hodně dětí, tak si uvědomte, že se časem dostanou do zastupitelstev atd a budou rozhodovat. Navrhujete systémová opatření , která budou platit stejně pro všechny. Máte nějaké konkrétní případy, že dnes neplatí? To, co popisujete výše nemá s rasismem nic společného, ale s tím, že některé rodiny mají hodně dětí a rodiče nepracují – to se ale týká všech – nejen jedné skupiny, kterou máte na mysli.

 12. Svatopluk Beran říká:

  Já vidím celý problém hodně blízko jako pan Klukan. To snad již ale vyznělo v mích dřívějších letitých příspěvcích. Možnost žít pět let v arabské společnosti, nebo v americké, při silném zastoupení mexického okolí, mi zpětně umožňuje pohlížet na problém z trochu většího nadhledu, než je většinový pohled dnešního bílého ostrova občanů, zastoupovaný v převážné většině východoevropskými satelity, dnešního Ruska.

  http://bicera.blog.idnes.cz/c/406528/Typicke-dite-k-adopci-do-ciziny-Trilety-romsky-chlapec.html

  Typické dítě k adopci do ciziny? Tříletý romský chlapec
  Matka drogově závislá. Otec neuveden. Během čtrnácti let odešlo k novým rodičům do zahraničí už 494 dětí. Článek o nich zabírá polovinu titulní stránky dnešních MF Dnes. Další celou stránku uprostřed deníku zaplňuje pokračování pod názvem „Češi ho nechtěli, pro Italy je zázrak“.
  Skoro 500 dětí to už je dostatečné množství pro objektivní průzkum, neřku-li přímo vědeckou práci. S čím začala MF , v tom by mělo pokračovat Ministerstvo práce a sociálních věcí. Článku v novinách, jehož autorem je Jana Blažková, důkladnost průzkumu přirozeně chybí. Je koncipován spíše jako podivení nad hloupostí českých rodin, které při adopci kladou požadavky na etnikum dítěte. Většina českých rodin chce totiž dítě bílé a navíc čerstvě narozené. Když už chtějí děcko tmavší pleti, tak ne romské, ale černošské, eventuelně asijské. Podle autorky za to může vyspělost země. Civilizovanější se po mladých Romech přímo sápou, když poptávka vysoko překračuje nabídku, zatímco ty zaostalé se jich zbavují. Neopomene doplnit, že Česko patří k těm druhým.
  Ministryně práce a sociálních věcí M. Marksová-Tominová vidí důvod úspěchu romských dětí v tom, že vyrostly, aniž poznaly diskriminaci. Podle ní jsou u nás sociálně vyčleněny, čelí šikaně a rasistickým poznámkám. V zahraničních multikulturních společnostech splynou s okolím a vyrostou z nich sebevědomí jedinci. Zatím však ale jen reaguje na článek postrádající vážnost důkladně provedeného průzkumu
  Bylo by nesmírně prospěšné dokázat, že po vytržení z biologicky vlastního prostředí povedou Romové slušný a pracovitý život. Stejný jako jejich adoptivní rodiče. Že podíl chytrých je u nich stejný jako u bílých. Že nejsou od přírody líní, ale naopak dokážou zodpovědně a poctivě odvádět svěřenou práci. Že si váží svého majetku a udržují pořádek v bytě a jeho okolí. Respektují majetky druhých. Takových objektivních, téměř vědeckých poznatků, by se dalo využít při zcela nově koncipovaných začleňovacích akcí a pro formulování podmínek poskytování sociálních podpor. Jejich zveřejněním by se daly pozměnit dosud pevně zakořeněné názory a postoje vůči tomuto etniku.

  Anebo zde

  http://www.novinky.cz/domaci/314131-adopce-v-cizine-pomaha-desitkam-romskych-sirotku.html

  Etnický původ se sice oficiálně nezjišťuje, ale romské děti tvoří drtivou většinu.

  Adopce do zahraničí probíhá úspěšně v 99,3 procenta případů, což znamená, že děti v nových rodinách zůstávají. „Česká společnost je velmi předsudečná, ale tato okolnost nebude jediným důvodem, pro který děti propadají systémem až k mezinárodní adopci,“ sdělil Právu Kapitán.
  „Úřad se dosud nesetkal s tím, že by zahraniční žadatelé na rozdíl od tuzemských vznášeli jakýkoliv požadavek na etnikum dítěte. Ani z osobní zkušenosti, ani z vývojových zpráv nemohu odvodit, že by se rasové předsudky staly adoptivní rodině v cizině zdrojem nezvladatelných problémů,“ popsal Kapitán.

 13. Daňový soumar říká:

  http://hofmanovajaroslava.blog.idnes.cz/c/406297/Romove-mate-prednost.html
  Diskriminace v tomhle státě je. Ale bílých !!! A to díky některým bělejším a vysoce inteligentnějším.

 14. pozorovatel říká:

  samozřejmě že se měří dvojím metrem, notoricky známý případ:

  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/174326/starosta-zverejnil-neohrazne-socialni-davky-jedne-romske-rodiny-a-dostal-vynadano-od-ministra.html

  urřčitě je těchto příkladů X, jen se o nich nesmí mluvit , Drábek starostovi za zveřejnění umyl hlavu- aby „blbci“ pracující za minimální mzdu koukali makat a zbytečně se nečílili a nejděte mi nějakou „většinovou“ rodinu která se má tak dobře, že nehákuje a měsíčně bere 92 000,- Kč.

 15. JR říká:

  Pane Klukane,já tu zkušenost s těmi ,,dětmi,, už mám.Byl jsem na zemi tak rychle,že jsem se ani nestačil ohnat francouzskou holí.Stalo se mi to v pravé poledne v Brně v podchodu u nádraží a ačkoli tam jak na potvoru korzovali strážníci,ani oni neměli šanci ta děťátka dohnat.Naštěstí mi ukradli jen igelitku s lahví vína,ale kopanec do žeber jsem dostal jako nádavkem.Asi tak.

 16. pozorovatel říká:

  My si pořád budeme sami sobě lhát, jak jsou pracovití a přitm se tu zadělává na další ohromný problém:

  jen ze včerejší rubriky krimi na Seznamu:

  http://www.novinky.cz/krimi/334595-po-rvacce-v-prazskem-karline-zustal-na-zemi-lezet-mrtvy-cizinec.html

  http://www.novinky.cz/krimi/334539-rodinny-dum-byl-napechovany-konopim-policiste-nasli-pres-800-rostlin.html

  A co budou stát soudy, různý znlecký posudky, práce policie a až je odsoudí bude společnost za každého platit 1 000,- Kč za den v base- když bude bručet jen pět let, je to 1 800 000,- Kč Pak se nedivme, že stát nemá na přídavky pro děti vlastních občanů a bude sem v vozit další rákosníky na doplnění obyvatelstva, mně to přijde jako začarovanej kruh, protože při jejich kriminalitě o které se každý den dozvídáme z médií těch peněz na potírání jejich trestné činosti půjde víc a víc a tím pádem zbyde mín a míň na podporu českých dětí. Dnes matky aby rodiny nespadly do sociální pasti musí otročit v továrnách na tři směny a my se divíme, že máme nízkou porodnost.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I