Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Parkování uživatelsky (ne)příjemné

Petr Klukan | Pátek, 2. 5. 2014 v 15:32

Nutnost vystoupit z auta, abych si z parkovacího stojanu vytáhl lístek, jak se děje na parkovišti před jihlavskou nemocnicí, není nic složitého, pokud nejste zrovna invalida.

Přesto, když už se něco nově buduje, bylo by fajn, aby to bylo nejen účelné, ale i uživatelsky příjemné. A to se prostě nepovedlo. Zdůvodnění, že vše je dle norem, prostě neobstojí.

Dopravní komisař, který postavení vjezdu obhajuje, má pravdu v tom, že řada řidičů nevjede hned na parkoviště, ale jede vlevo, kde hledá volné parkování zdarma. Když místo nenajdou, otočí se a až pak jednou na to placené. Dopravu tam tak sami komplikují.

Nic to však nemění na tom, že v době naší přítomnosti deset řidičů muselo pro lístek otevřít dveře auta a vylézt, šest se ke stojanu s autem vytočilo dobře. Řečeno sportovní terminologií 10 : 6 je stojan špatně umístěn.

Rada JL: pokud nic nejede v protisměru, pořádně si najeďte.

10 komentářů k článku “Parkování uživatelsky (ne)příjemné”

 1. treeman říká:

  Udelat v okolnich parkovaci zony a mesto ma dalsi „rejzak“ na penize.

 2. treeman říká:

  chybi tam ulicich, nejak se mi to smazlo.

 3. Fejinka říká:

  Rada od občanů. ZMĚŇTE TEN HLOUPÝ SAZEBNÍK!!! A nevyrábějte svými nešťastnými rozhodnutími poloprázdná další parkoviště v Jihlavě a přeplněné ulice parkujícími auty. Takto se v zájmu lidí nepracuje.

 4. berka říká:

  No to víte, socan zrušil nemocniční poplatky, tak to z vás nějak vydolovat musejí.

  Úsměvné je hlavně půlhodinové parkování zdarma. Za půl hodiny v jihlavský nemocnici stihnete možná tak koupit noviny a cigarety ve stánku.

 5. Fejinka říká:

  Nemocnicím to bude kompenzováno 2 miliardami. jenže ono to “ hospodaření“ nemocnic a i ten sazebník za práce lékařů by potřeboval také silně „inovovat“, tam mají doktoři řadu věcí také zbytečně placeno pojišťovnami, když si pacient pročítá za rok ta svoje ošetření. A vidět ten celý sazebník by stálo také za to, co si doktoři nechají proplácet. Pojišťovny by si to měly lépe ošetřit. Další bordel je, když politikům vyčítáme , že mají dvě a více funkcí, tak obdoba u doktorů je totéž práce ráno ve státním a odpoledne, či večer v soukromém. Jedni za 18 a druzí za 20. A ještě mají pořád málo. Kubek dokonce v Hyde parku obhajoval, že doktoři odcházející ven nemusí nic platit za školné (platí pro mladé, dělá to asi 1milion Kč) a to je prý normální. Proč by nemohli dělat nějaký čas doma. To také kritizoval.
  Ta půlhodina parkování zadarmo je moc hezký dárek pro pacienty, ale kdo to má stíhat, přestože budete objednáni na čas. To je asi tak, že tam přijdete, zaklepe na dveře a sestře předáte nějaký papír a zase odejdete, potom se to dá možná stihnout. Nesmysl.

 6. Svatopluk Beran říká:

  Socani zrušili jen to co protiústavně zavedla parvice za Topolánka, přičemž nastavila systém který vyváděl vybrané peníze od daňových poplatníků a tímto přímím placením, zase jen od nemocných, nahradila tyto ztráty. Teprve až se změní smysl materie ústavy ve smyslu zdravotního zajištění občanů navázané na povinné zákoné pojištění, může dojít ke změně systému platby za zdravotní zajištění našich občanů na přímé platby. Do té doby, ať z jakéhokoliv důvodu, je přímé placení v daném českém zdravotním systému, vytírání si p….., naší polistopadovou ústavou ve které mělo podle lháře Havla skončit výmečné zdravotní podmínky pro výmečné občany. Pokud však cíleně nelhal aby zvedl lidi, pak to na hrádečku hodně uboze promyslel.

 7. Pavlík říká:

  Na jednu starnu je to parkování u nemocnice vyřešeno nešťastně, na druhou stranu více jak polovina lidí si tam zadek vozí autem jenom z lenosti. Pokud nejste invalidé nebo nejdete umístiti nebo vyzvednout pacienta, snažte se využít MHD, která vám jezdí až k nemocnci. Lístek na MHD vás vyjde stejně jako parkovné, ale ušetříte za benzín, své nervy a nervy a zdraví nás, normálních lidí, kteří si váží svého zdraví, životního prostoru a bezpečných silnic !!!

 8. Petr říká:

  Já to parkování schvaluju a pokud jsem aspoň trochu šikovný řidič najedu si tak, abych dosáhl. Vše je to o zkušenostech, pokud sednu do auta s baretem na hlavě jeden krát týdně ve čtvrtek pojedu autem, tak se tam netrefím 🙂

 9. berka říká:

  Milý Petře, gratuluji k Vašemu řidičskému umění – ale přece jen, nemyslíte, že pro parkoviště u NE-MOC-NI-CE je jaksi cílová skupina bohužel právě onen váš dědula s rádiovkou ???

  Já osobně vůbec nevím, co stojí pořízení a provoz takovýchto „bezporuchových“ závor co samy přečtou SPZku atd. Myslím si ale, že kdyby tam místo závor byli dva normální živí hlídači parkoviště se štosem stvrzenek – třeba za patnáct měsíčně, tak by to vyšlo možná i levněji, nebyl by chaos, lidi by nemuseli zjišťovat co se, jak se a kde se – a ještě navíc by se dala práce dvěma lidem. Ale to jsem asi moc blbej a konzervativní.

 10. XXXXX říká:

  berka – palec nahoru

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I