Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Nezveřejněný obličej

Petr Klukan | Pátek, 13. 6. 2014 v 14:17

Sedmnáctiletý student si vymyslel přepadení cikány a dokonce se i sám pořezal. Zatímco policisté po domnělém útočníkovi pátrali, lidé se na sociálních sítích rozhořčovali, co vše si ti Romové dovolí. Po čase se chlapec přiznal: přepadení si vymyslel.
  „Tak a co nyní, nejlépe asi zapomenout na ochranu osobnosti a doplnit článek jeho pěknou fotografií. Také po něm, či rodičích požadovat kompenzaci nákladů nebo pokutu. Policie udělala kus dobré práce, její úsilí si zajisté vyžádalo čas, protokoly a další šetření…atd., které by nemělo být zdarma zneužito,“ požaduje jeden z diskutujících na webu.
  Že mladík udělal chybu, je jasné. Proč ale požadovat zveřejnění jeho obličeje? Aby měl ostudu ještě větší? Nikomu neublížil, jen sám sobě. Ano, zaměstnal policii placenou z našich daní, jeho zveřejněný obličej však žádné náklady nezaplatí.
  Otištění fotky obžalovaného z prodeje drog, podvodů, krádeží a loupeží, to je něco jiného. V případě náctiletého chlapce šlo o hloupost, která „jen“ zaměstnala policii. Kéž by všechna „přepadení“ dopadala takto.

7 komentářů k článku “Nezveřejněný obličej”

 1. VladimírV říká:

  U cikánů se vždy uplatňovala zásada: „Oko za oko, zub za zub“. Ten chlapec nikomu fyzicky neublížil, takže mu odvetný lynč nehrozí. Ovšem, pokud svojí křivou výpovědí demonstroval svoje vidění světa, potěš pánbů. Na takové lidi si je dobré dát pozor a tudíž je dobré i poznat.

 2. XXXXX říká:

  Prostě by měl dostat po čuni a je to. Ne proto, že obvinil cikány, jednou teda byli nevinní, ale proto, že je debil. No a 14 dni by měl policajtům mejt auta, ti by ušetřili za myčky bylo by to šulnul a blbeček by poznal výchovu prací.

 3. kdosizdavu říká:

  Nikoho nenapadlo, že chlapec ,pod tlakem ze strany menšinových utiskovaných spoluobčanů, teď raději tvrdí, že si to vymyslel?

 4. Fejinka říká:

  To je něco podobného jako ten pitomec-mladík z Hodonína a jeho výmysly.

 5. jiří Rychnovský říká:

  Sedmnáctiletý mladík už není žádné malé dítě a jestliže někoho obviní,měl by nést plnou zodpovědnost.Tedy v tomto případě křivé obvinění proti neznámé osobě.Se všemi následky.

 6. Zdeněk Gryc říká:

  Myslím, že pan redaktor Klukan je rozumný člověk, dívá se na věc správně s nadhledem a noblesou.

  Zdeněk Gryc

 7. Fejinka říká:

  To co říká šéfredaktor je správné, ale platilo by to pro všechny? Asi těžko. Proč se třeba nesníží věk u mládeže, zakrývání obličeji jak u mladých, tak i u některých starších. Uděláš škodu, zaplať, v pořádku, ale co politici? Dělají věci, které zavádějí občany státu do bídy a stát na okraj pomyslné propasti. A co oni za to, ptám se? U podnikatelů a bankéřů se dříve říkalo, že měli špatný podnikatelský záměr, bezvadné finty, že pane šéfredaktore. Těmto všem to my občané „žereme“ i s navijákem. Nemá tady Úsvit svoji stoprocentní pravdu? Proč se toto nezavede co oni navrhují ? Mají z toho strach!!!

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I