Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Adopce

Petr Klukan | Pátek, 11. 7. 2014 v 14:45

Adoptovat můžete nejen černé dítě z Afriky nebo malého Čecha z kojeneckého ústavu. Osvojit si můžete třeba i hrob. Alespoň tak to už funguje třeba v Praze, která nemá peníze, aby udržovala a restaurovala hroby slavných osobností. Od toho je stát, řeknete si. Jenže stát přerozděluje především živým, kteří umějí víc křičet než ti po smrti. A tak mnohé hroby významných lidí chátrají a rozpadají se. V Jihlavě ještě vše papírově dotaženo není, ale město se tomu nebrání. Pokud vám stále adopce hrobů připadne divná, pak vězte, že například v USA si skupina lidí přijme za vlastní třeba i část dálnice, o jejíž čisté příkopy se vytrvale stará. Pokud byste si měli vybrat, že raději sáhnete po hrobu?

2 komentářů k článku “Adopce”

 1. Libor Furbacher říká:

  Adopce-moc bych na to nevsazel.
  Stat ,lepe receno statni byrokracie ,ma a bude mit porad malo penez.A pokud by tam byly nejake penize extra ,tak si lepe vystelou svoje vlastni pelisky,najmutim vice lidi a nebo pridanim k platu.To plati pro vsechny staty stejne.
  Ale pak je pristup obycejnych lidi k minulosti a jejich hrdinum .Kazda i ta nejmensi vesnicka v severni americe ma svuj pomnik vsem svym padlym.Od prvni a druhe svetove valky,Korea ,Vietnam,Irak.Pekne udrzovany ,vzdy s cerstvou kvetinou.
  Jaky je to rozdil videt ty zdevastovane pomniky padlym z prvni svetove valky v cesku.Ale to asi moc lidi nezajima ,protoze …….no vzdyt to vite .
  Takhle adoptovat vsechno co nejni pribity ,to by nam jaksi slo lepsi.

 2. XXXXX říká:

  Zcela mimořádně s tebou souhlasím

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I