ZOO JIHLAVA

1. Jan P. říká:
Pondělí, 12. 1. 2015 v 18:58
Pane Gryc,nemám žádný důvod věřit na osvíceného monarchu,diktátora nebo politika.Vy zřejmě věříte na osvíceného feudála.Vaše přesvědčení Vám vyvracet nebudu.
Hrubě zde překrucujete význam komunismu.
———————————————————————-
Co to sem vnášíte za nesmysly?

Já napsal pouze to, že demokratický režim v Anglii, tedy monarchii, umožnil v rámci Anglosaské etiky a slušnosti, informovat svět od Japonska po Československo o válečných událostech a jejich následcích . . . nakonec taky o tom jestli je Havel ve vězení, nic víc.

Význam komunismu, nevím co napsat.
Vidím jenom, miliony zavražděných a trpících. Současná strategie, ovládnutí teplého moře na Krymu je dobře zmanipulována a zaobalena vlastenectvím. Stejný cíl jako v Afganistanu, ne? Pehe to snad napsal jasně, jenom neuvedl, že na severu moře zamrzá a ponorky vyzbrojené atomovými hlavicemi mají problémy. O teplotě moře se nezmínil. Nejde jenom o pozůstalé, posádky ponorky které z bezpečnostních důvodů nechají raději pomřít.
Proč á-prióry rusové vpadli do Afganistanu?
Nebo není jasné, kdo to tam začal?
Američané se snažili o oponenturu, asi blbě, ale kdo to tehdy tušil.
Komunismus, ne nějaká definice , ale praxe, tedy to co je v Číně, Koreji, Vietnamu, atd. na jedné straně a demokracie na druhé,
jsou dvě ATAGONISTICKÉ CIVILIZACE.
KOSMOS JE SICE VELKÝ, ALE NEVÍM, RAKETY SE POŘÁD ZDOKONALUJÍ.
POHODA BY BYLA, KDYBY TYTO REŽIMY MOHLY ŽÍT NA ROZDÍLNÝCH, NA MOC SVĚTELNÝCH LET VZDÁLENÝCH PLANETÁCH.
PRO OBOUSTRANNÉ DOBRO, NA EKOLOGICKY A KLIMATICKY PŘÍJEMNÝCH PLANETÁCH…

TEDY I VČETNĚ, SE SVÝMI SOUČASNÝMI SYMPATIZANTY.

JAKO AMATÉTSKÝ ZNATEC KUNST-HISTORICKÉ ARCHITEKTURY EVROPY A OBDIVOVATEL ARCHITEKTURY TIBETU IN SITU, BYCH RÁD ŽIL ZDE.

Jinak ten ráj na zemi fakt nevyřešíme.
Ani v ZOO Jihlava, kde je dost hadů a i nějaká ta Eva, tam sem-tam přijde.
Měla by bejt pěkná, aby i při současných slevách textilu dost ušetřila rodince, pana, nebo soudruha, Adama?
Zdeněk Gryc

81 Responses to “ZOO JIHLAVA”

 1. XXXXX napsal:

  Není nejvyšší čas to tu zavřít?

 2. Robert Kohn napsal:

  Když si to tak opakovaně čtu, tak bych panu Grycovi doporučil změnit prášky nebo lékaře. Nebo pokud to někomu dává smysl, tak mi dejte vědět a lékaře změním já, ale mě to prostě nedává ani hlavu, ani patu!

 3. Zdeněk Gryc napsal:

  OK
  akorát tedy nevím, jestli zde mohu zůstat a na kterou planetu by bylo vhodno letět.
  Na tu, kde podle Einsteinovy relativity: “ Včera už bylo zejtra“, tedy 12. ledna 2015.
  To je ale asi jenom otázka zpětné rotace, něco jako na Ukrajině ne?
  Zemně , kde včera už bylo zítra…horší ale co bude po-zejtří, něco jako u nás v roce 1968, že?
  Nevím, jestli to eventuální vášnivé líbačky tentokrát, na dalších 20 let vyřeší.

 4. Venca napsal:

  Afganistán,nejdřív SSSR pak USA. SSSR=okupanti,USA=bojovníci proti terorismu a ochránci celosvětovýho míru.Je to velký rozdíl,když uvážíme,že nepřítel je prakticky pořád stejný.Kujva který podstatný detail mi uniká?

 5. Libor Furbacher napsal:

  Pane Venco ,je to asi takhle podobne.
  Cesko,nejdriv Rusko pak USA.SSSR=okupanti,USA=bojovníci proti terorismu a ochránci celosvětovýho míru.Je to velký rozdíl,když uvážíme,že lidi jsou prakticky pořád stejný.To je Kujva podstatný detail ktery vam uniká.

 6. Zdeněk Gryc napsal:

  Vracím se k blogu KVĚTEN 1945
  Blog otvírám dnes v době:
  17. listopadu 2014, 18:15 —

  Chtěl bych se ke konci 2. Světové války postupně, trochu sentimentálně a velice subjektivně vracet.
  Prosím o sledování podobných pořadů, jako dnes:
  Hrdinové 2. světové války
  19. 11. 2014, 20:00 – National Geographic
  20. 11. 2014, 20:00 – National Geographic
  Jde zejména o svědectví autentických účastníků s jejich fotografiemi a jmény.
  ——————————————————————————————–
  NYNÍ JE U BLOGU “KVĚTEN 1945”, 71 komentářů. . .
  Už se vytratil jeho smysl. . . .
  “ Chtěl bych se ke konci 2. Světové války postupně, trochu sentimentálně a velice subjektivně vracet.“ Tedy s odstupem letošního kulatého výročí.
  Dost komentářů k blogu je psáno v duchu KATEDER MARX-LENINYSMU a jejich vedoucích PhDr. Mirků, Vahaly a Grebeníčka.
  Když jsem se snažil za totáče, ale to hodně opatrně, oponovat jejich výkladu, jako třeba přepadení Polska na dvou frontách, tak jsem se velice nesměle pokoušel upozornit na kalendář událostí.
  Jeho část se pokusím CRT+C z Wikipedie vložit, ale raději dodatečně.
  Zvláště u delších komentářů není snadné pochopit jejich obsah.
  Chce to déle přemýšlet a to jak diagnostikoval TGM bolí.

  Myslím, že v rámci výročí je vhodné podívat se na dokumenty, jejichž události byly nejenom na těchto katedrách a školeních, které jsme byli nuceni trpět na úkor našeho soukromého času,
  třeba ve Stavoprojektu – PŘEKROUCENY A ZMANIPULOVÁNY.

  Znovu tedy upozorňuji na dokumenty a jejich pokračování, které se snaží o rekapitulaci historie:
  Válka na stříbrném plátně: Podivná válka
  Dokument Fr. Opakování 14.1./ČT2 a 17.1./ČT2. Zažijte první rok 2. světové války tak, jak jej sledovali diváci francouzských, britských a německých filmových týdeníků. První část dvoudílného dokumentu

  Zvláště dokumenty z obou stran jsou zajímavé.

 7. Ondra napsal:

  Jak se kradlo za komunistů?

  Kde se vzal miliardový majetek na podnikání StB/KGB struktur po r. 1989? Jednalo se o nakradený majetek. Kradli 40 let! Kriminalizovali všechny ty, kdo by na jejich zločiny jen ukázali. Důmyslnou třístupňovou cenzurou (předběžná, průběžná, následná) zamezili jakémukoliv prozrazení toho co tyto zločinné skupiny dělaly. A dnes vytvářejí dojem, že se tu méně kradlo. Jaká ďábelská lež! Kradlo se více! Když budou komunisti nesouhlasit, zeptejte se jich, zda je možné ukrást víc jak všechno.

  Podniky zahraničního obchodu

  Největším příjmem byly provize z nadhodnoceného nebo podhodnoceného českého zahraničního obchodu. Pokud se cokoliv vyváželo, vyváželo se to přes zprostředkovatele v zahraničí, kterými ne náhodou byli čeští emigranti, agenti StB. Vzpomínáte na zahraniční businessmany českého původu, kteří sponzorovali nejednoho českého politika, o kterých se provalilo, že to byli estébáci? Pokud stát vyvezl skleničku za 5,- zprostředkovatel zboží nadhodnotil např. na 10,- a až přes něho bylo prodáno odběrateli na Západě. Proč to? Jednoduše kradli na stáních obchodech. Namísto toho, aby stát inkasoval rovnou cenu 10,- šlo 5,- na švýcarská konta estébáků. Stejně to vypadalo s dovozem. Stát potřeboval chemické produkty, bez kterých by se průmysl okamžitě rozpadl, cena produktu byla 1000,-, ale českému státu byl prodán přes zprostředkovatele za 1500,-.

  Devizová kriminalita

  Podle zákonů ČSSR bylo obchodování pro fyzické osoby nezákonné. To směly jen státní obchodní organizace k tomu určené. Velká část veksláků před Tuzexem byli estébáci. Například oficiální kurz německé marky byl 8,-, ale na černém trhu se prodávala za 18,-. Západní valuty byly neskutečně poptávány a točily se v této šmelině miliardy. Veksláci z řad StB nabízeli zahraničním turistům v hotelích, na odpočívadlech u hranic „výhodnou“ směnu na místo oficiálního kurzu 8,- např. za 10,- a prodávali za 18,-. Prodáno bylo okamžitě, byl velký nedostatek, zisky závratné.

  Rozkrádaní předmětů historické hodnoty

  Vzhledem ke katastrofální životní úrovni v ČSSR, byly u nás pro zápaďáky velmi levné starožitnosti. Estébáci vymysleli důmyslný mechanismus. Státní podnik Klenoty získal monopol na obchod s použitým nábytkem (bazary). Dle direktivy o veškeré pozůstalosti po lidech bez dědiců se staral s. p. Klenoty. Dokážete si představit toho majetku? Teď zbývalo jak vše propašovat, nebo vyvézt na Západ. Oficiálně to nešlo, zákon to zakazoval. K tomu sloužili agenti zaměstnaní v diplomatických službách, jejichž automobily nesměly být podrobovány celním prohlídkám (skoro všichni zaměstnanci diplomatických služeb byli agenty, to tak nějak k tomu patřilo).

  Státní zakázky

  Rozkrádání na kterém si nakradl každý, nejen agenti StB a komunisti, byly bezesporu státní zakázky. U stavebních zakázek byl několikanásobně (!) rozkraden stavební materiál. I přesto že byly ČSN (československé státní normy), byl vymyšlen systém výjimek a odpisů „poškozeného“ materiálu a způsoby, kterými se normy nedodržovaly, říkalo se tomu změkčování norem.

  Například když se rekonstruovala střecha nějakého objektu spotřebovalo se vždy několikanásobně materiálu než bylo potřeba. Tento stavební materiál byl jednoduše rozkraden. Ve státním podniku Avia byla norma na jeden automobil v průměru přes třicet tisíc kusů spojovacího materiálu, ale spotřebovalo se přes osmdesát tisíc kusů. Auta se měla lakovat v průměru s čtyřiceti kilo barev, ale spotřebovalo se sto kilo.

  Za plnohodnotné kradení lze považovat také to co komunistický režim za kradení nepovažoval. Několikanásobně vyšší náklady spojené s katastrofální pracovní výkonností a kvalitou práce.

  Díky všudypřítomnému kradení komunisté ovládali lidi. Pokud se člověk stal nepohodlným stačilo policii (za komunistů veřejné bezpečnosti), aby po něm chtěla předložit paragon za branku, kterou si postavil u chalupy. Tak vznikaly paradoxy, kdy kradli všichni, ale občas šel někdo sedět za pár cihel.

  Kradlo se kam se podíváš

  Celý komunistický režim byl prošpikován kriminalitou od nejnižšího stupně. V každé fabrice se kradlo. Například v pekárnách zaměstnanci rozkradli co mohli. Od surovin do potravin (jejich kvalita byla nízká díky kompletnímu rozkradení), přes vše co se v provozu spotřebovávalo, nářadí, součástky aj. Vzpomínáte na přísloví: Kdo nekrade, okrádá rodinu? Bylo zcela běžné vyrábět zboží pro komunisty zdarma a tak okrádat stát. V závodech vyrábějící nábytek by o tom mohl každý vyprávět. V rámci jiné zakázky se vyrobil nábytek pro komunisty do jejich nakradených bytů a domů. Samozřejmě za něj nezaplatili a náklady byly připsány k jiné zakázce.

  Atraktivnost zaměstnání se posuzovala podle míry toho, co si člověk mohl nakrást nebo kde mohl dostat největší množství úplatků. Nejžádanějšími obory byly: řezník, zelinář, číšník, kuchař, lékař, automechanik aj. Atraktivnost práce se posuzovala podle toho, kolik si toho mohl člověk nakrást, nebo kolik času mu zbylo na melouchy (pro mladší ročníky: v práci se zdržet jen krátkou dobu a jít dělat na černo).

  Bratrstvo zlodějů

  Komunističtí lháři dnes vypráví pohádky o tom, že se za nich krást nemohlo, protože se komunisti báli o své posty a výhody. Omyl soudruzi vždyť to co vás spojovalo byla skutečnost, že každý na každého něco věděl. Za komunistů se u nás stavěl „kultůrák“. Na střechu byla plánovaná hliníková krytina. Z jednoho „kulturáku“ několik komunistů postavilo své vily a několik desítek komunistů mělo nové střechy. A hádejte z jakého materiálů? Každý věděl kdo to rozkradl, ale všichni mlčeli. Ti nekomunisti by nejspíš přišli o práci, děti by nemohly studovat na střední škole, vypadli by z pořadníku na auto, na které čekali již několik let. A komunisti museli držet pospolu, protože měli barák nebo jiné zboží, za které nikde nezaplatili a nemohli se vystavovat nebezpečí, že by po nich chtěl někdy někdo vidět stvrzenku o nákupu. A těch pár komunistů co nemělo prokazatelně nakradeno mělo přece děti a chtělo, aby se dostaly na atraktivní střední školy a potom možná na „vejšku“.

  Zadarmo ani kuře nehrabe

  Oblíbené rčení za komunistů. Chtěli jste rohlíky ještě odpoledne (byly jen dopoledne) bylo nutné dát úplatek, chtěli jste maso a ne jen Remoplátky, bylo nutné dát úplatek, chtěli jste dámské vložky, toaletní papír, náhradní díly, jiné dlaždičky než dva druhy, které byly v nabídce, písek, jiný kabát než ten co vyráběly komunistické závody již deset let a vypadal spíše jako pytel, džíny, zahraniční deodorant, chtěl jste čekat v pořadníku na strašné komunistické auto jen rok nebo jste chtěli poukaz na dovolenou do zahraničí atd. atd. Všude jste museli dávat úplatky! Úplatky činily od několika procent z ceny až po několikanásobek oficiální ceny.

  Značnou část života musel člověk věnovat shánění všeho. Bylo to spojeno s ponižováním, doprošováním a křivením lidských charakterů. Úplatky musely platit i podniky! Potřebovali ve fabrice náhradní díly z Mototechny (monopolní podnik prodávající automobily a náhradní díly) museli uplatit odpovědného pracovníkova v Mototechně.

  Potěmkinův export

  Jeden z hlavních zdrojů tunelování českého hospodářství byl export do zahraničí. Komunistický export byl důsledkem centrálně řízené ekonomiky, centrálního plánování v rámci RVHP. Neměl nic společného s kvalitou komunistické produkce. Například naše lokomotivy se nevyvážely pro svou kvalitu, ale proto, že se v RVHP rozhodlo, že budeme vyrábět určitý typ pro celý východní blok a spřátelené země. Za naše produkty a služby jsem dostávali málo kdy zaplaceno! Nebo jsem vyváželi velmi „výhodně“ například váhu lokomotivy za váhu rajčat z Rumunska. Komunisti se neostýchali dotovat své soukmenovce po celém světě na úkor vlastních lidí.

  „Dary“ Sovětským komunistům

  Komunisti vždy stáli proti vlastním lidem. Na úkor všech obdarovávali své komunistické bratry ze SSSR rozkrádáním našich nerostných surovin, potravinami a spotřebním zbožím. Ruští komunisti nám naúčtovali náklady na „osvobození“ (tímto termínem nám komunisté vymývali mozky, Rudá armáda nás neosvobodila, vehnala nás do komunistické totality a okupovala nás 40 let) a celých 40 let nám komunisti tajili, že jim platíme jak mourovatí (absurdní, za to, že z nás učinili stalinskou komunistickou kolonii). Hodnota uranu, který jsme jim za „osvobození“ darovali byla cca 3 000 mld. Hodnota dalších „darů“ jde do dalších neskutečných částek. Jen malá část těchto darů se deponovala jako dluh (!) a byla započítána jako finanční závazek SSSR. Nebylo možné, aby na toto rozkrádání země kdokoliv upozornil. Nejen on, ale i celá jeho rodina by byla kriminalizována.

  Systém založený na kradení

  Nezapomínejme, že komunisti vytvořili systém, na kradení založený. Jdeme tak trochu proti proudu času. Vzpomeňte na měnovou reformu v r. 1953, která lidi připravila o veškeré úspory, starobní důchody, starobní spoření aj. Po měnové reformě se všichni stali závislými na libovůli komunistů. Již neplatila pravidla pro vyplácení důchodů, mezd a platů z minulé doby, ale nově dle rozhodnutí strany.

  Tak např. vysokoškolský profesor zabezpečený kvalitní penzí se stal v nové měně ze dne na den žebrákem, který neměl ani na nájem. Jen pokud byl poplatný režimu dostal nájemní smlouvu na byt s přiměřeným nájmem. Tak komunisti drželi lidi v šachu.

  Komunisti byli politickými lháři, proti kterým i ti dnešní vypadají jak andílci. Den před měnovou reformou vystoupil komunistický prezident Antonín Zápotocký (v Holandsku vedený jako válečný zločinec) s projevem, že strana žádnou měnovou reformu nepřipravuje.

  Předtím již komunisté stačili všechno ukrást všem. V období po 1948 ukradli domy, pozemky, továrny, dílny, hospodářství, lesy, byty aj. Často kriminalizovali jejich vlastníky. Lidé jim museli majetek odevzdat, nebo skončili v kriminále. Například nařídili ceny nájmů. Ty byly tak nízké, že majitelé domu nemohli dům ani spravovat a domy raději odevzdali. Podobné tomu bylo u zemědělské produkce.

  Poté co všechno všem ukradli z toho 40 let žili, vydělávali na tom a vydávali to za své.

  Jedním z dosud mála žijících otců největšího totalitního okrádání je Lubomír Štrougal, v klidu si dožívající v kapitalistické společnosti a v kapitalistickém přepychu. V padesátých letech ministr zemědělství, poté ministr vnitra, místopředseda vlády, předseda vlády, člověk, který nechal střílet do demonstrantů v r. 1969.

  Komunistické kradení před 1948

  Nesmíme zapomenout další lež komunistů. Komunistické dekrety (nesprávně pojmenované jako Benešovy). Touto lží komunisti rádi vymývají mozky. My jsme to neznárodnili, to znárodnilo demokratické ČSR pod vedením demokratického prezidenta Beneše. Lež jako vždy!

  V závěrečné etapě 2. světové války proběhla jednání mezi prezidentem Edvardem Benešem a moskevským vedením KSČ v čele s Klementem Gottwaldem. Uvádělo se, že vláda schválila tzv. Košický vládní program po příjezdu na československé území, dne 5. dubna 1945 v Košicích. Ve skutečnosti byl vládní program podepsán již 29. března v Moskvě. Komunisti díky tlaku na stalinistického agenta (dle informací britské rozvědky) Edvarda Beneše zavedli národní správu v ČSR a čtyři dekrety, kterými začali krást majetek.

  Znárodněný majetek byl předáván do rukou státních správců převážně z řad komunistů. Jací to byli odborníci můžeme vidět např. v případě podniku Baťa ve Zlíně. Tento prosperující světoznámý koncern dokázali komunisti již pod dvou letech dovést do ztráty.

  V červnu 1945 komunisté zakládají StB, pod kuratelou stalinistických poradců, s cílem zamezit obnovení demokracie v ČSR.

  Shrnuto a podtrženo

  Komunistická ideologie je založena na kradení. Lidé bděte a nenechte se od těch podvodníků obelhat v dnešní době. To, že zavedli cenzuru a znemožnili psát o jejich kradení neznamená, že se za komunistů méně kradlo!

  Když jsme neuměli zatočit se zloději po 89 nebudeme to umět ani dnes!

 8. Jan P. napsal:

  Pane Gryc,přečtěte si laskavě CELÝ Váš diskuzní komentář,který jste vložil v neděli 11. 1. 2015 v 13:17 na blog Petra Klukana Paušalizování.
  Významnou úlohu Velké Británie,která byla spojencem SSSR za druhé světové války v boji proti fašistickému Německu a jeho spojencům nikdo nezpochybňuje.To stejné platí o rozhlasovém vysílání BBC,které jste zmínil.
  Vy si z historie a současnosti Západních mocností vybíráte pouze to co se Vám hodí.Imperiální politiku vládnoucí mocenské elity SSSR a Ruska to tím samozřejmě neomlouvá.
  Ať se Vám to líbí nebo ne,každý renomovaný historik,filozof nebo politolog Vám fundovaně předloží,že v žádné zemi včetně bývalého Československa doposud komunismus nikdy nebyl. Režimy bývalého východního blogu ČSSR,SSSR,ale také Čína,Kuba atd.lze považovat za tzv.státněkapitalistické režimy nebo je můžeme nazývat stalinistickými kde byla hlavní vládnoucí třída stranická byrokracie.Jestli autentickou myšlenku komunismu někdo v budoucnu naplní je ve hvězdách.
  Pan Klukan ve svém blogu na tragickou událost extrémistů v redakci francouzského satirického týdeníku Charlie Hebdo vznesl prospěšné téma rasová paušalizace.Paušalizovat lidi a občany podle barvy pleti nebo náboženského vyznání je krajně nebezpečně.Váš selektivní pohled na svět a historické události,které vytrháváte účelově z kontextu má řadu společných rysů ze zmiňovanou paušalizací.
  Lidé z disentu v době normalizace,který na rozdíl od nás ostatních měli odvahu aktivně bojovat za svobodu, občanská a lidská práva byli také reformní komunisté,marxisté a socialisté,který sdíleli levicový světonázor. Brutální padesátá léta našla své politické oběti i mezi levicovými intelektuály a marxisty.Záviš Kalandra byl spolu s Miladou Horákovou v roce 1950 popraven.
  Marxista Petr Uhl(nikdy nebyl členem KSČ) v boji za lidská práva mezi lety 1970-89 strávil celkem 9let ve vězení.Co v té době asi dělal Váš oblíbený ,,pravicový“ politik a dnešní zastydlý antikomunista Jaromír Štětina ?

 9. Svatopluk Beran napsal:

  Jedná se pouze vojenské vpády USA v Latinské Americe. Po celém světě jich samozřejmě bylo mnohem víc. Při těchto jednostranných vojenských akcí na území cizích států zajišťujících USA suroviny a spřátelené diktátory umírají desetitisíce občanů napadených zemí.
  1898 – 1902 USA okupují Kubu
  1901 – USA okupuje Portoriko
  1901 – 1914 USA okupuje Kolumbii
  1903 – 1907 USA okupuje Honduras
  1903 – 1904 USA okupuje Honduras
  1903 – 1904 USA okupuje Dominikánskou Republiku
  1906 – 1909 USA okupuje Kubu
  1909 – 1910 USA okupují Nikaraguu
  1911 – 1912 USA okupují Panamu
  1912 – USA okupuje Kubu
  1912 – 1925 USA okupuje Nikaraguu
  1914 – USA okupuje Dominikánskou republiku
  1914 – 1917 USA vniká do Mexika
  1915 – 1934 USA okupuje Haiti
  1916 – 1924 USA okupuje Dominikánskou republiku
  1917 – 1922 USA okupuje Kubu
  1918 – 1919 USA intervenuje v Mexiku
  1918 – USA okupuje Panamu
  1919 – USA okupuje Honduras
  1924 – 1925 USA okupuje Honduras
  1925 – USA okupuje Panamu
  1926 – 1933 USA okupuje Nikaraguu
  1924 – USA provádí intervenci do Guatemaly
  1924 – USA intervenuje v zátoce Sviní – Kuba
  1965 – USA intervenuje v Dominikánské republice
  1979 – 1990 USA cvičí a vyzbrojuje povstalce contras Nikaragua a zaminovává přístavy
  1983 – USA intervenuje v Grenadě
  1989 – USA intervenuje v Panamě
  1994 – USA intervenuje na Haiti

  Omlouvám se za zdvojené vložení do jiného blogu.

 10. XXXXX napsal:

  Svatopluk: No, tak teď jsi tomu pomohl.

 11. Karel napsal:

  Pro soudruha berana, nebo Jana P nebo jak se ten člověk jmenuje: Německo je také okupované?

 12. Fejinka napsal:

  Akorát mi vrtá v hlavě, pane Gryci, že vás ti komouši nechali vystudovat vysokou školu, když jste měl tak špatný kádrový profil jak z vašich slov a názorů vyplývá? Asi jste měli v bydlišti nějakou měkkou stranickou organizaci. Nebo, že by všichni nebyli tak zlí? (Pokud jste ovšem studoval za minulého režimu tady). Já, pokud si dobře vzpomínám na poslední ročník zákl. školy, tak to mnozí měli horší. Ti co byli ze zemědělství museli jít do zemědělství, nebo na jejich podobné obory, které se daly v zemědělství využít. Ostatní si mohli jít kam chtěli, pokud jejich rodiče nebyli „tvrdí odpůrci režimu“, ale o takových já ve svém okolí nevěděl a ani snad nebyli. Všichni to byli, jak se říkalo dělnického a zemědělského (rolnického) původu a sem tam nějaká výjimka „inteligence“, ale ti se na školy také dostali.

 13. Berka napsal:

  Jo tak takhle ty Březinky vznikly…to by mě bejvalo nenapadlo.

  Močůvková jímka !

  To je fakt, to pak vlastně stačí papír na prkně jenom přetočit o 180 stupňů, přikreslit tam okna a zmáčknout pak CTRL-C + V padesátkrát…

 14. Zdeněk Gryc napsal:

  1. Svatopluk Beran říká:
  Čtvrtek, 15. 1. 2015 v 2:24
  Jedná se pouze vojenské vpády USA v Latinské Americe. Po celém světě jich samozřejmě bylo mnohem víc. Při těchto jednostranných vojenských akcí na území cizích států zajišťujících USA suroviny a spřátelené diktátory umírají desetitisíce občanů napadených zemí.
  ——————————————————
  Pan Beran se na světové dějiny dívá, něco jako Husák v „globálu“ a nadhledem.
  Já jsem takovej pitomec, žiji zde a koukám z okna. Na SZ vidím nemocnici, na západě hřbitov. Kontakt nevidím ani tak přes spalovnu odpadků, jako přes kremační pec. Teplotu 600C zajišťuje Teplotecha, Olomouc. Povídačky tam jsem písemně zakázal.

  Politicky zajímavější je však pohled do slunce na rozpadávající se areály tankových kasáren.
  Zcela na horizontě je jejich tovární komín.
  Trochu jsem sledoval osudy této historické architektury a mám dojem, že Jihlava má s tímto dědictvím jisté potíže.
  No a není sama. Tanky bylo třeba vyrobit, jak hlásaly tehdejší plakáty ve „Výhni a kovárně socialismu“ v Ostravě. Uhlí se získalo pleněním našeho nerostného bohatství. Nekvalitní ruda, třeba na rozdíl od švédské se dovezla po širokorozchodné železnici od Přítele na věčné časy a nikdy jinak. Nekvalitní ruda = spousta odpadu, ten zůstal v Ostravě. Vyřeší vůbec někdy někdo její životní prostředí?

  Když jsem přešel po delimitaci ze zmíněného Agroprojektu do Stavoprojektu, tak Zdeňci Petrů a Gryc, oba Rozehnalovi žáci, byli v roce 1962 předvoláni před komisi vedení, ředitele Filaly a dřívějšího ředitele Haura, který údajně v dolech už byl. Vážnosti dodali předseda ZV ROH a ZV KSČ .
  Byli jsme velmi tvrdě přesvědčováni, že naše studium a praxe je zanedbatelná, socialismus nás potřebuje jako horníky v Ostravě.
  Nevím jestli si dneska dovede někdo takové výhružně-nátlakové jednání představit.
  Nadělalo nám to v podniku zlou krev a problémy.

  S tanky bylo nutno někde cvičit. Jak po 25 letch vypadají vojenské lágry přátel, jsou už 100% odminovány. Ten současný bordel s muničními sklady by taky chtělo pořádně vyřešit. To je ale blbost, že?
  V lesích na Šumavě se vybudovali útočné průseky a prostor republiky měl být prvním bojištěm?
  Už nevím, kolikrát za týden řvaly tanky na kostkové silnici pod mým oknem.
  Vím, ale že když jsem byl na vojenském cvičení v Uherském Hradišti, tak přišel rozkaz k výpadu tanků na západ.
  Jo pane, jenomže klíče od dep byli u útvaru na Líbavé.
  Nezapomenu na děsivý pohled na areál kasáren, když velitelé netušili, jestli válčíme, nebo cvičíme a nechali tanky projet zavřenými vraty. Tanky se hrnuly na západ.
  Do Vyškova to ještě šlo, ale pak tanky zacpaly silnice. Poslední tank , dojel z posledních sil, před poradnu dětské lékařky v Mrákotíně.

  USA nabídlo za náš uran zajímavou sumu. Taky se povídalo, že by to mohly kompenzovat výstavbou naší dálniční sítě.
  Takže nevím, jak to byl zajímavý kšeft s přáteli na věčné časy s dodatkem, pro kosmickou jistotu a nikdy jinak.
  K převýchově reakcionářů, včetně Jiřího Stránského se hodil, stejně jako inspirace pro sochařské plastiky Romana Podrázského: „Jáchymovské peklo“.
  Kolik našich občanů-otroků přitom umřelo, nebo bylo postiženo se dosti přesně jmenovitě i datově snad ví, ne?
  Je fakt, že jsme malý stát takže to nebyly 10.000ce jak uvádíte. Miliony v Rusku a v jiných komunistických režimech jsou jaksi „mimo mísu“, že? Taky nikdo neví, jestli byly na našem území raketové zbraně a rakety, že?

 15. VladimírV napsal:

  K dominantám města patří mimo kostelů i budova Prioru a budova bývalého OV KSČ. Nebýt jejich existence, byla by Jihlava „nezajímavá“.

 16. Zdeněk Gryc napsal:

  1. Berka říká:
  Čtvrtek, 15. 1. 2015 v 14:03
  Jo tak takhle ty Březinky vznikly…to by mě bejvalo nenapadlo.
  Močůvková jímka !

  Pane Berka,
  vy tomu nejen opravdu rozumíte a umíte uhodit hřebíček na hlavičku.
  Cením si, že znáte autora největšího jihlavského sídliště.

  Když jsem přišel v roce 1958 do Jihlavy, tak bylo sídliště u Domu zdraví hotovo.
  Trochu jsme se ptali proč tam nejsou větší okna.
  Dostalo se nám vysvětlení, že v Moskvě jsou až 40 stupňové mrazy.

  Síliště U nádraží přechod se zděných na panely.
  „Jeden panel a v něm jedno okno od Moskvy až po Aš.“

  Všechno jedno, včetně těch prvních paneláků v Telči kam už vůbec nepatří, při výjezdu na Dačice. Jednání v TELČI po realizaci sídliště Štěpnický rybník.
  Aktéři, ved. taj. OV KSČ Filip ředitel PS Fruhauf, ustrašený ministrant Kavalec.
  Filip:“přestaň kecat v Telči budou paneláky a basta“

  Pane kolego, jistě víte co je to jeřáb, PS měly kolejové. Technolog pan Kuba, bydlí také U hřbitova.
  Vy to určitě nevíte, ale on ano „maximální odskok“ sekse panelu je 120cm. Jeřáb musí být v rovině. Statici mi výhružně říkali, navrhni to na tvrdým nebo měkkým podloží to zvládneme.
  Ale neodvažuj se, aby v délce domu a jeřábové dráze došlo ke změně podloží.

  Skutečně lituji ty chudáky v močůvkových jímkách.
  Já tedy taky, ale trvalo léta, než jsem se do jímky mohl radostně v roce 1969 nastěhovat…. .

  . . . . . Já jsem takovej pitomec, žiji zde a koukám z okna. Na SZ vidím nemocnici, na západě hřbitov. Kontakt nevidím ani tak přes spalovnu odpadků, jako přes kremační pec. Teplotu 600C zajišťuje Teplotecha, Olomouc. Povídačky tam jsem písemně zakázal.
  Politicky zajímavější je však pohled do slunce na rozpadávající se areály tankových kasáren. Zcela na horizontě je jejich tovární komín. Trochu jsem sledoval osudy této historické architektury a mám dojem, že Jihlava má s tímto dědictvím jisté potíže. . .

 17. Zdeněk Gryc napsal:

  1. Jan P. říká:
  Středa, 14. 1. 2015 v 20:27
  Pane Gryc,přečtěte si laskavě CELÝ Váš diskusní komentář,který jste vložil v neděli 11. 1. 2015 v 13:17 na blog Petra Klukana Paušalizování.

  Pane kolego,

  Nevím, co máte na mysli, jsem chabého rozumu a čtu si razítko se znečitelněným podpisem na kterém je moje rodina v mém rodišti hanobena.
  Ve Stavoprojektu to bylo ZV KSČ, nad ním OV KSČ vejš ÚV KSČ.
  Úplně nejveš je existence Pánbíčka jaksi no. . . ? ale my jsme přece ateisté!
  Po osvobození v roce 1945 to byl Stalin.
  Nyní Putin…
  Já prosím mluvím v těchto pojmech. Štěstí a ne-štestí lidstva musí mít nějakého autora.
  To má přece každej obraz, nejenom světa, že? No starší tam je to UNBEKANTE MALER.
  Ale v posledním století se snad dají identifikovat režimy a přestavitelé zemí odkud lidé utíkají…
  A představitelé a režimy zemí kam emigrují. Jak prosté? Že

 18. Fejinka napsal:

  Díky pane Gryci, za „uzdravení“ mé hlavy v otázce vysoké školy, mohlo to být i bez té „omáčky kolem“, jak se říká, třeba Vám přebývala při tom obědě. A ještě jsem zvědavý, proč jste se nevyslovil k článku té paní, co byla v Sýrii a jak ona posuzuje co bylo a co tam je dnes , ze svých osobních zkušeností. Protože jsou na to opět dva názory. Jeden ten náš, jak já říkám „Pazderkův“ a ten druhý zavádějící diktátorstvím a omezováním svobody a slova, jak je nyní v módě na tapetě.

 19. Jan P. napsal:

  Pane architekte,zanechme minulost a pojďme do současnosti.Velké zahraniční téma mimo Ukrajinské krize a teroristického útoku ve Paříži jsou i volby v Řecku. Vy osobě tvrdíte,že jste silně katolicky věřící člověk.Já nemám žádný důvod o tom pochybovat.
  V září minulého roku se sešel papež František s představitelem řecké radikální levice(SYRIZA) Alexem Tsiprasem.Podle agentur mluvil František s Tsiprasem o důsledcích hospodářské krize, nezaměstnanosti, migraci, sociální spravedlnosti a situaci na Blízkém východě. Oba se shodli v odsudku sklonu vlád upřednostňovat záchranu bank před pomocí lidem a v nutnosti pokračovat v dialogu mezi katolickou církví a levicí.Italská média zdůraznila, že schůzku pomáhali domluvit zástupci katolického hnutí Fokoláre. Athénská dopisovatelka listu The Guardian Helena Smithová zase připomíná, že spolu s Tsiprasem přijal František i rakouského komunistu Waltra Baiera, který působí jako koordinátor v Evropské síti pro alternativní myšlení a politický dialog Transform!. Tato se snaží dlouhodobě rozvíjet vztahy i s křesťanskými iniciativami zaměřenými na obhajobu sociálních práv a sociální práci. Koncem ledna letošního roku proběhnou v Řecku předčasné volby a podle předběžných průzkumů je tam radikální levice považovaná za vítěze voleb.
  Jaký je Váš názor na toto historické setkání,plná porozumění mezi představitelem římsko-katolické církve a radikální evropské levice ?
  Prosím za jasnou odpověď za kterou předem děkuji.Můžu Vám zaručit ,že vaší odpověď nebudu v diskuzi komentovat.

 20. XXXXX napsal:

  Gryc: Komunisti jsou buzeranti, Putin chlívák, ať žije amerika i s kokotem havlem v kapitolu. Tak a stačí, nebo je ještě něco špatně?

 21. XXXXX napsal:

  A vy ostatní už mu dejte pokoj, nebo ho klepne

 22. fotrak napsal:

  …docela se začínám bát pokročilejšího stáří..

 23. Zdeněk Gryc napsal:

  fotrak říká:

  Čtvrtek, 15. 1. 2015 v 20:29

  …docela se začínám bát pokročilejšího stáří..J
  Á TAKY.kolega Petrů, při podobných povídačkách v roce 1968 na plenárních zasedáních ROH,říkal Leopoldu Havlíkovi, že má spasitelský komplex, ale…

  Druhá světová válka: Globální perspektiva (1/2) (World War II from Space)
  15. 1. 2015, 20:00 – Prima ZOOM
  Dokument, USA (2012), 55 min, Premiéra, stereo vysílání

  Dokument USA (2012). Zhlédněte nejdůležitější bitvy a operace druhé světové války z globální perspektivy. Útok na Pearl Harbor, bitva o Kursk, operace Torch na severu Afriky, vylodění v Normandii i svržení atomových bomb na japonská města (49 min)
  —————————————————————————
  Vážení XXXXX etc.
  Před chvílí vysílaný ,velmi dobře zpracovaný dokument s grafy, počty, daty, celkovými záběry autentickými lidmi, s jejich zkušenostmi a dokumentární snímky.
  Co se z toho dá vyvodit, poznat historii, tedy nejenom historického jádra Jihlavy, obrazně řečeno. Zachovat kontinuitu a nadále neničit zbytky „genius loci“ města a světa.

  TEDY, OPRAVDU JEDINÁ CESTA JE ZAPOMENOUT NA STŘET DEMOKRACIE A TOTALITY A SPOJIT SE PROTI FUNDANDEMENTISMU,
  ALESPOŇ NA 5 LET. POKUD SE S NÍM DÁ VYPOŘÁDAT, PAK JE MOŽNO VRÁTIT SE K ŠTĚSTÍ,

  ROZBÍJET SI NAVZÁJEM DRŠKY, AŤ JIŽ FAKTICKY NEBO IDEOVĚ.

  Dobrou noc a ideologicky sladké sny. Pravda a láska, jakož i lidská slušnost i činech i slovech stejně nemá naději, ale umře prý jako poslední. Už se těším, ale rád bych na horách, než v posteli.

 24. Zdeněk Gryc napsal:

  Pokročílá hodina = omluvenka za stylistiku + gramatiku.

 25. VladimírV napsal:

  Vážený pane Gryci.
  Je to pořád o tom „kdyby“. Tak jako i jindy (Mnichov) si mocnosti dohodly postup. Američani holt do Prahy a ani do Jihlavy nemohli dorazit. Tak se alespoň vyřádili v Plzni, kdy rozbombardovali Škodovku. Nevíte, proč? Že by ve prospěch chystaného Marshallova plánu? Stále platí, že dějiny píší vítězové. Buďme rádi, že Rudá armáda nebyla armádou pouze loupeživou, tak jak to bylo ve válkách zvykem.

 26. Zdeněk Gryc napsal:

  1. VladimírV říká:
  Čtvrtek, 15. 1. 2015 v 22:09
  Vážený pane Gryci.
  Je to pořád o tom „kdyby“. Tak jako i jindy (Mnichov) si mocnosti dohodly postup. Američani holt do Prahy a ani do Jihlavy nemohli dorazit. Tak se alespoň vyřádili v Plzni, kdy rozbombardovali Škodovku. Nevíte, proč? Že by ve prospěch chystaného Marshallova plánu? Stále platí, že dějiny píší vítězové. Buďme rádi, že Rudá armáda nebyla armádou pouze loupeživou, tak jak to bylo ve válkách zvykem.
  ———————
  Že by ve prospěch chystaného Marshallova plánu?
  Jeho prospěch a úspěch jsme viděli v Německu, východním a západním.
  Ta bohatší část byla pro nás zadrátovaná, to jste si nevšiml?
  Za pokus se, obdobně jako u Berlínské zdi střílelo.

  PAMATOVAT ! TO JE SMYSL 25 VÝROČÍ PÁDU TOHOTO MONSTRA A REŽIMU
  ——————————————
  Tak jako i jindy (Mnichov) si mocnosti dohodly postup.
  ——————————————
  Ano u toho Stalin byl.
  V Mnichově nebyl, dohodl postup, včetně zbabělého přepadení polské armády „ze zadu“ smlouvou Riebentrov-Molotov, která vykryla Němcům záda a umožnila jim zahnat spojence u Dunkirchu do moře. Stalin si při bitvě O Británii kroutil fousy a dodálal Hitlerovi strategické suroviny a potraviny.
  —————————————
  1939 Invaze do Polska
  • 1. září Německo vpadlo do Polska. Začala druhá světová válka
  • 3. září – Francie, Austrálie a Velká Británie vyhlašují Německu válku
  • 5. září – USA deklarují neutralitu v začínající válce
  • 6. září – Jižní Afrika vyhlašuje Německu válku
  • 9. září – začíná bitva na Bzuře, největší bitva polského tažení
  • 10. září – Kanada vyhlašuje Německu válku

  17. září – Sovětský svaz napadl Polsko, organizovaný odpor polské armády se začíná hroutit- V SOULADU SE ZMÍNĚNOU SMLOUVOU HITLER – STALIN

  • 28. září – kapitulace Varšavy
  • 29. září – kapituluje pevnost Modlin
  • 2. říjen – kapitulují obránci poloostrova Hel
  • 5. říjen – kapitulace jednotek generála Franciszka Kleeberga ukončila organizovaný odpor polské armády
  • 8. říjen – Německo vyhlašuje anexi západního Polska
  • 14. říjen – ponorka U-47 Günthera Priena pronikla do hlavní základny britského námořnictva Scapa Flow a potopila HMS Royal Oak
  • 18. říjen – Z Ostravy byl vypraven první transport židovských obyvatel v rámci Akce Nisko.
  ——————————-
  Nevíte proč rozbombardovali Škodovku?
  ——————————-
  Nevím, ale našem sousedství Brně-Židenicích se tak moc netrefili do Zbrojovky. Předtím zapálili okolí ulice Údolní to se trefili do Německého domu. Chcete snad individuelně hodnotit bombardování USA, nevíte snad co se ve Zbrojovce v Brně a zejména Škodovce v Plzni vyrábělo.
  V PLZNI TO BYLY ZEJMÉMA 88TKY. Z těch se zejména při bitvě zmíněné v článku a filmu Bitva v Ardénách, který komentujete pokud to vojáci USA přežili, tak byli „podělaní“ strachem.
  Co se ví dnes, to se ví až dnes, že?

  Stratégové USA předpokládali poslední odpor v Hitlerově i soukromně milované Alpské pevnosti, nebo ne? Ono dnes je to těžké hodnotit jednotlivé události jako třeba:

  NEJVĚTŠÍ NÁMOŘNÍ KATASTROFU V DĚJINÁCH 9000 OSOB JEDNOU RANOU:

  • 30. ledna 1945- Sovětskou ponorkou S-13 byla potopena německá osobní loď Wilhelm Gustloff (loď). Zahynulo pravděpodobně přes 9000 osob, jedná se o největší námořní katastrofu v dějinách.
  —————————————
  A nakonec:
  Těžko specifikovat jaký je rozdíl mezi okupantem a loupežníkem.
  Smysl a cíl obou okupací je loupež svobody, zneužití nerostného bohatství a průmyslu. využít pracovní sílu obyvatel,nejenom vězňů.
  Elitu národa umlčet a žalářovat, zjednodušeně tak jako:

  PŘEDTÍM, TEHDY A NYNÍ:

  JEDNOSMĚRNÁ KOMUNIKACE EMIGRACE
  Letos v květnu uvidíme :

  ÚČAST A RÁZ OSLAV 70 VÝROČÍ OSVOBOZENÍ
  V PLZNI A JINDE… BUDE TO VÝRAZ RADOSTI, NEBO HARAŠENÍ ZBRANĚMI?

  PS. Možná, že podobná výměna názoru je na. . . . v souladu s tím jak v blogu také, někdy i méně slušně uvedeno. Leč,“Važme si toho“, jak řekl architekt Till při pohledu na tribunu v únoru 1989 a věřme, že to není naposledy.

 27. berka napsal:

  Ano, typicky česká vlastnost – hrát si na superhodný a superzlý. Losna a Mažňák. Zlí rusáci a hodní mírotvorci američani. Co si takhle přiznat, že jakákoliv světová mocnost má nějaké československo totálně u panimandy a že „světový mír“, „boj za demokracii“ a podobný krásný věty jsou jenom jedna velká hovadina ? To by se vám ale zhroutil váš černobílej svět, žejo…

  Píšete, že v době bitvy o Anglii Stalin dodával Hitlerovi strategické suroviny (osobně by mě teda docela zajímalo jaké, ale to je vedlejší) ? Se stejnou logikou se pak ale můžete rozhořčovat nad tím, že třeba v době oné bitvy o Anglii dodávaly USA strategické suroviny (hlavně ropu)…světe div se – císařskému Japonsku. Demokratické a mírotvorné spojené státy vesele vyzbrojovaly stát a režim, který jen tři roky před tím v podstatě komplet a veřejně vyvraždil čínský Nanking. To že se amigos mírně přepočítali a o rok později jim Japonci díky té jejich vlastní ropě trochu počechrali tichomořskou flotilu, to už je jiná věc.

  Nebo byste se třeba mohl pozastavovat nad tím, kdo byl na počátku třicátých let největším sponzorem Hitlera. Nevíte ? Také zajímavá věc. Čeští (a ve velkém procentu samozřejmě i židovští) podnikatelé ! S tušením hitlerova hospodářského zázraku (který se mu mimochodem skutečně povedl) se těšili na pozdějí čilé obchodování se silným Německem. Jenže kal se dneska říká – každej „byznys plán“ nevyjde.

  Kdo dostal k moci toho bagdádského trotla – Saddáma ? Safra, safra…ty stejné spojené státy, které ho potom, co si dovolil zatočit ropným kohoutkem, složitě vykuřovaly v rámci MÍROVÉ operace (chemické zbraně – takové malé irácké Gliwice – se sice bohužel dodnes nenašly, ale koho to dneska ještě zajímá)…

  Rusové anektovali Krym (kde je většina obyvatel rusů, kteří do Ruska opravdu chtěli). Ale kdo se ptal zlých a krvelačných Palestinců, když jim na jejich území po válce naordinovalo mezinárodní společenství nový stát – Izrael ?

  Rusové vpadli s tanky do mírně zlobivého československa v roce 68 – a neslýchaně tak porušili suverenitu jiného státu. Ale kdo si safra koncem osmdesátých let dojel taky s tankama do Panamy pro Norriegu – svého bývalého agenta, který začal také mírně zlobit ???

  Hitler (tedy samozřejmě v zastoupení) kompletně vyvraždil Lidice a Ležáky jenom proto,že z těchto obcí údajně pocházely osoby podílející se na atentátu. Naprosto nepochopitelná a šílená věc. O šedesát let později vzali Amíci útokem Afghánistán – údajně kvůli tomu, že se na tamním území nacházely nějaké nespecifikované základy z nichž se prý možná rekrutovali teroristé, co jim rozsekali ty dva paneláky…

  Zdá se vám že srovnávám nesrovnatelné ? Tak si to myslete dál a spokojeně s tím dožijte, je to vaše právo.

  Jenže ona je to bohužel všechno úplně stejná pakáž. Svět je prostě jenom jedna velká jímka na močůvku.

 28. Zdeněk Gryc napsal:

  1/Píšete, že v době bitvy o Anglii Stalin dodával Hitlerovi strategické suroviny (osobně by mě teda docela zajímalo jaké, ale to je vedlejší) ?

  Není to vedlejší, je to podstatné, šlo o stejný artikl jak píšete, ropu a obilí.To víte krev je krev, tu válečná mašinerie potřebuje,že?

  2/Se stejnou logikou se pak ale můžete rozhořčovat nad tím, že třeba v době oné bitvy o Anglii dodávaly USA strategické suroviny (hlavně ropu)…světe div se – císařskému Japonsku.

  Se stejnou logikou se …To nevite, tedy bez rozhořčování, ale na základě historických dat, že Japonsko ještě nepřepadlo Pearl Harbourl, byl mír jap. agresívní důstojníci studovali v pohodě na universitách USA.
  Víte kolikrát a kdy jezdil válečný štváč Churchill lámat pacifismus USA?
  kdo byl za Hitlera, komoušů a nyní válečný štváč. furt jedna adresa, ne?
  Vzpomenete za Hitlera, to ani já ne, jenom ta Hradčana s pařátem, ale za komoušů na karikatury Churchilla s doutníkem a strýce Sama s dolary.Ty jsou včetně politiky recyklovatelné,ne?
  Sokolové a skatuti, stejé pakáž za obou totalit.
  Stalin a Putin, podobnost chladu z Kremlu.
  Ještě pár let Vaší filozofie a bude re-príza 1968, už se na to komouši třesou.

  Ale ten Stalinův vnuk ,dobrý co…nejlepší obrana je útok, nejenom u soudu, že?

  jo, ta jímka na močůvku, to se povedlo,že? Je nějaká výjimka,když ne na západě, tak snad na východě, bude?
  Třeba země, kde včera už je zejtra,tak tam je to jasný,ne?
  naše kolegyně Rozehnalová říkala. Mužský jsou líný sobci, když jsme pak zírali, dodala no mimo tatínka, že by to byl pro svět Putin?
  …omluva, z jedné vody na čisto a na plot…
  no ale chronologie události v běhu času.
  H.Boovský,včera tě měli za SVATÉHO,ZEJTRA BUDEŠ SVIŇÁK, močůvková jímka,
  nejen v Batelově=hygiena,ne?

 29. berka napsal:

  Bohužel. Zkuste si o tom někde něco přečíst. V době bitvy o Anglii už Německo se sověty hospodářsky nekamarádilo (důvodem byl zejména spor o Finsko atd.).

  Taková zvídavá otázka – a co prosím Hitler s tou ruskou ropou od Stalina vlastně dělal ? Přitápěl si v bufíku, aby mu v kanclu nebyla po večerech zima ? Ropy měl celkem dost – uvádí se, že v roce 39 při napadení Polska mělo německo díky předchozímu dovozu – světe div se ze SPOJENÝCH STÁTŮ – zásoby ropy na celý jeden rok. Jenže naprostá většina Hitlerovy válečné techniky jezdila (celkem logicky, ale pro vás patrně překvapivě) na benzín. A benzín germáni kupodivu primárně nezískávali z ropy, ale hydrogenizací uhlí, víme ? IG Farben postavila tuším přes třicet velkých fabrik v Porůří, které za rok dokázaly vyprodukovat několik milionů (!) tun benzínu a kerosinu…

  Ta vaše stalinova ropa, to jsou bohužel takové ty obecně oblíbené blbosti – podobně jako třeba že nacisti hromadně vyráběli mejdlo z židovských obětí atd.

  O Japonsku jsem psal to, že s ním amíci čile a ochotně obchodovali, i když jim byly velmi dobře známý fakta třeba o Nankingském masakru – nevím, co na tom nechápete. Na tom se nic nezměnilo. Rusák je pro Ameriku aktuálně největší zločinec, protože okupuje Krym. Taková Čína příkladně okupuje Tibet už pár desítek let – ale to americká diplomacie velkoryse přehlíží.

  Vemte si Zděňo tričko s vlajkou USA a nápisem „ajlajkobama“ a utíkejte před ruskou ambasádu. A nebo si oblečte pyžamo a vemte nějakou DOBROU knížku o druhé světové válce. Mě osobně to zajímá hodně a je to takový můj malý koníček (u zarytého pacifisty možná trochu nezvyklý)…

  Dobrou.

 30. fotrak napsal:

  .. já se toho vyzrálého věku bojím víc a víc…

 31. Zdeněk Gryc napsal:

  berka říká:
  Pátek, 16. 1. 2015 v 21:28
  Bohužel. Zkuste si o tom někde něco přečíst. V době bitvy o Anglii už Německo se sověty hospodářsky nekamarádilo (důvodem byl zejména spor o Finsko atd.).
  —————————————————————–
  BOHUDÍK…fakta jsou chronologico-historicky seřazena. vložil jsem je již do hořejšího příspěvku.

  Jsem prostě jiná krevní skupina. Podívejte se na moji současnou vložku k dopisům čtenářů Jana Palacha.
  ARCHITEKT ZADÁVAL PRÁCI SOCHAŘI A UMOŽNIL TAK PO MATERIÁLNÍ STRÁNCE JEHO DÍLO.
  Jsem hrdý na jeho dílo, žádná líbivá limonáda, ne-pochopíte jeho smysl.
  —————————————————————–
  O bitvě o Anglii něco vím. . . . vyjmu z dopisu, který mi nedávno přišel:
  Dobrý den, v rámci korespondence Czech Spitfire clubu, se mi dostal k přečtení email od Vás s odpovědí Josefa „Joe“ Vochyána. Joe měl naprostou pravdu v tom, že mi Váš email udělá velkou radost, především Vaše přátelství s Rudolfem Nedomou. Pro mne se tak stáváte v podstatě klíčovou osobností v mém bližším pátrání o životě Rudolfa Nedomy. V současné době jsem nejvzdálenějším členem Czech Spitfire Clubu od Jihlavy. Pocházím z Boskovic, rodného města Rudolfa Nedomy.

  Nějaký ten rok pátrám po osudech pilotů, posádek, mechaniků,…. kteří v řadách RAF za války sloužili a pocházejí z Boskovic a okolí.Všem těmto bude věnována výstava, kterou společně s muzeem Boskovice připravujeme na příští rok (konec dubna – konec června 2015).

  Rudolf Nedoma, je jedním ze tří, kteří pocházejí přímo z Boskovic. Byl sousedem stíhače Oldřicha Vychodila, s jehož příbuznými jsem v kontaktu. O Rudolfu Nedomovi mně také vyprávěl jeho kamarád stíhač Zdeněk Škarvada z Olešnice, kterého jsem měl velmi rád. Mám také jeho knihu: „Bombardovali jsme Německo“. Jsem v kontaktu s Ivetou Irvingovou, dcerou Jana Irvinga, v jehož posádce Rudolf Nedoma také působil. Nějaké informace tedy o něm mám, ale není jich zase tak mnoho a především mne nejvíce každý zajímá jaký byl jako člověk a právě takového jste ho znal asi vy.

  Velice rád bych se s Vámi setkal a o Rudolfu Nedomovi si povykládal. Tedy jestli byste neměl nic proti tomu. Jsem sice relativně z daleka, ale do Jihlavy se chystám začátkem prosince, případně bych si udělal výlet později.

  Také bych měl pro Vás jeden návrh, či nabídku a také prosbu. Týká se to již zmiňované výstavy v Boskovicích. Protože jste se osobně poznal s Rudolfem Nedomou, rád bych Vás pozval na vernisáž, jako jednoho z čestných hostí. Protože tam budou přítomni ostatní členové klubu, myslím si, že by nebyl problém s Vaší dopravou. Pro mne osobně by to byla velká čest a zajisté nejen pro mne.
  —————————————————————–
  A ještě:
  Opravník obecných omylů IV.
  vloženo: 07.06.2009
  Historie a historická fakta..
  Rád bych ale z hlediska historie přiblížil dobu docela nedávnou, a to Druhou světovou válku. Druhá světová je opět vnímána jako světový boj za zničení agresivní ideologie, jíž Německý nacismus bezesporu byl. Je někdo, kdo je ochoten vnímat tuto válku jako boj dvou ideologií o ovládnutí Evropy a světa? Myslím, že málokdo toto připustí. Naprostá většina lidí má zažito, že Sovětský Svaz je náš osvoboditel a přes to nejede vlak. Hm, jak na to?

  WW II je datována zářím 1939. Napadením Polska Hitlerem. Co ovšem tomuto předcházelo? Byla to Německo Sovětská smlouva o pomoci a nerozborném přátelství. (pakt Molotov – Ribentrop). Chudák Polsko tento pakt odneslo jako první. Odolávalo tlakům Německa i SSSR na vybudování dvojkolejného železničního koridoru a souběžné dálnice. Tedy dopravní cesty, která byla v tehdejší době nenapadnutelná a měla sloužit k zásobení Německa strategickými surovinami. Cesta Baltem byla riskantní. Polsko nesouhlasilo, proto muselo pryč. A tady se právě Stalin dopustil věrolomnosti, kterou mu Hitler nemohl odpustit. Podlepil Hitlera tím, že otálel s přepadením Polska, čímž de facto z rozpoutání WW II byl obviněn pouze Hitler. To, že Stalin vzal šturmem Polsko o 14 dní později než se dohodli mělo vliv na pozdější spojenectví se západem, který Stalinovi skočil na pohádku s rozšířením předpolí. Takže, on se nám Stalin jaksi z odpovědnosti za válku vyvléknul a na tomto nezměnil nic ani fakt obrovské vojenské přehlídky v Brestu Litevském, kdy svorně pochodovali Rudoarmějci s příslušníky SS. Kdy Rudoarmějci chlastali šnaps a Esesáci zase vodku a tím deklarovali nerozborné přátelství.

  Tak, a co teď s tím? Nacistické Německo zažívalo ze strany SSSR obrovské materiální a potravinové podpory právě v období, kdy se „rozpínalo“ na západ. Padlo Holandsko, Belgie, Dánsko, padla Francie. Padlo Norsko. Co ale dělal v této době Ruský medvěd? No, ač jde o historický fakt, dělal v rámci nerozborného přátelství totéž. Dělal totéž, ale zraku historiků obecných to jaksi uniklo. Dobrodružství v Besarábii a Bukovině, zábor Litvy, Lotyšska a Estonska. Fiasko s pokusem o zábor Finska a další. Spolu s Finským kolapsem měl Stalin na svém kontě skoro stejně zabraných států jako Hitler. Mírotvůrce jeden komunistickej.

  Co myslíte, nechoval se nám onen tatíček Stalin stejně jako Hitler? Nee, nechoval. Hitler při napadení Polska byl proti Stalinovi naprostý lidumil. Stalin prokázal svoji naprostou bestialitu Katyní a faktickou likvidací všech Poláků. Hitler bestialitu přijmul jako nevyhnutelnou od Stalina.

  A jak to bylo dál? Zkrátka a jednoduše Hitler pochopil, že Stalinův cíl je stejný. Totiž světovláda. Rozhodl se tomu předejít a ve čtyřicátém prvním se dopustil věrolomnosti. Pouze ji Stalinovi oplatil. Situace se obrátila, vyspělé ekonomiky viděly prvořadý cíl v likvidaci Hitlera a vzaly za spojence stejného agresora jako Hitler. V domění, že situaci ustojí. Ustály to za cenu poloviny Evropy, jež fakticky podlehla komunismu jako osvoboditeli. Faktickým vítězem WW II byl Stalin a komunismus. Ostatní spojenci možná zůstali na svém, ale Komunismus ovládl půl Evropy.

 32. berka napsal:

  Ustupuji a přiznávám, že máte ve všem pravdu.

  Koukám totiž, že již před válkou jste o tom hovořil s okresním panem hejtmanem…

 33. Ondra napsal:

  Pan Gryc = pan Beran ( na vše odpověď, vše podložené vlastní zkušeností a ………. ).

 34. Fejinka napsal:

  Jen tak na okraj, kdy bombardovaly spojenecké svazy ta naše průmyslová centra ? Nebylo to už těsně před skončením války? Když už o nic vlastně nešlo?
  A ta Čína, co okupuje Tibet, tam zavedla světově zajímavou železnici a změnila tam životy lidí(otázka je, jak se to líbí Tibeťanům). Informací máme málo, ale změn je tam mnoho. Prvně tam byly nepokoje a dnes ? Výsledky mluví trochu jinak (nemluvme o dalajlámovi a mniších). Zatím je ticho po pěšině.
  Na druhé straně světa (severní Afrika a Blízký východ je všude občanská válka, kmenové rozbroje a nepokoje, které se zatahují do Evropy). Komu to asi prospívá ? Rusku, těžko (Putin prý nyní pěkně vydrbal se Západem s rublem a vykoupil hromadu svých akcií ze Západu a Amíků za babku a má to doma), takže asi těm za vodou. On není tak pitomej, jak si ta druhá strana myslí.

 35. Libor Furbacher napsal:

  Re:ZARYTY PACIFISTA.
  Pane Berka ,
  Jako valecny znalec ,jiste vite jak se takovym lidem za valky rikalo;mohl by jste vysvetlit co znamena vase priznani ze jste “zaryty pacifista“?
  Definice “zaryteho pacifisty “je tahle :….. obliteration of force, and opposition to violence under any circumstance, even defence of self and others………..
  Tedy ve volnem prekladu asi takhle “ZAVRZENI POUZITI SILY A ODPOR K POUZITI NASILY ZA JAKYCHKOLIV OKOLNOSTI,DOKONCE I V SEBEOBRANE A OBRANE JINYCH.“
  Jak se takovy ,,zaryty pacifista“zachova treba v pripade napadeni republiky?Vezme si pyzamo a dobrou knizku a jde si cist ,protoze mu je jasny ze kdyz se vzdame tak agresor nebude mit proti komu bojovat a valka je zazehnana.?

 36. Libor Furbacher napsal:

  To Fejinka.
  Pokud lisak Putin platil ropou a nebo rublem .Tak to skutecne dostal za babushku.

 37. berka napsal:

  Milý pane Furbachere,

  zeptám se – mění můj postoj k násilí jakkoliv význam či pravdivost faktů z mého příspěvku ??? Vaše reakce je směšná a „zuřivá“ ve stylu spíše ministra severokorejské propagandy, než naturalizovaného amerického demokrata…

  S Vaší logikou, pokud napíšu nestrannou reportáž z fotbalového zápasu a podepíšu se co já vím, třeba „Josef Šunka“, tak si jako fanoušek jednoho z týmů řeknete „Aha ! Kdovíjak to s těma faulama a červenejma kartama doopravdy bylo – když má ten reportér tak blbý jméno“ ?

 38. Libor Furbacher napsal:

  To pan Berka.
  Uh,hmn.Tak takhle se tedy vysvetly cesky “ zaryty pacifista“ .
  Pokud napisee reportaz o fotbale ,tak je to jedno .Ale pokud napisete reportaz o bojich a valce, a podepisete to“ zaryty pacifista “,tak je to ponekud jine.

 39. Berka napsal:

  Proboha v čem ??? Autor reportáže o homosexuálech musí bejt nutně sám teplej ? Nebyla by pak jeho reportáž naopak mnohem víc zaujatá ?

  Prostě jsem jenom vyjmenoval různé konflikty a události na obou stranách, které prostě a jednoduše smrdí (nevím kde jste viděl tu vámi zmiňovanou reportáž o bojích a válce). Pokud nedokážete jednotlivé z nich obhájit či nějak přesvědčivě vyvrátit, proč se chytáte nějakého pacifismu ?

 40. Svatopluk Beran napsal:

  Pane Gryc neberu vám váš zahraniční pohled na dění ve světě a jsem přesvědčen že nedisponujete relevantními daty ze zahraničí. Rád bych si upřesnil pár vašich postřehů. Například jsem nepochopil toto. – Vidím jenom, miliony zavražděných a trpících. Současná strategie, ovládnutí teplého moře na Krymu je dobře zmanipulována a zaobalena vlastenectvím. Stejný cíl jako v Afganistanu, ne? – Když začal bývalý SSSR válčit v Afganistánu, ke kterému teplému moři se podle vás a podle pana Peheho chtěl dostat?

  Proč intervenovali Američané v Afganistánu je známé. Vládní představitelé Bushovy vlády měli v Afganistánu své ekonomické zájmy a vystupovali přesně v politické doktríně Spojených Států, že pokud jsou tyto zájmy vážně ohroženy vyhrazuje si vláda Spojených Států jednostrannou vojenskou intervenci na podporu svých obchodních společností. Přikládám překopírovanou zprávu ze 4.12.1997 vytištěnou BBC news. Jen tak mimochodem připomínám že v oné době byl guvernérem Texasu pozdější president Spojených Států Bush a že firma Unocal byla největším sponzorem jeho volební prezidentské kampaně, kterou ve finále vyhrál až za pomoci nejvyššího amerického soudu, který neuznal asi 30 tisíc hlasů floridských občanů, kteří volily někoho jiného. Důvod proč bylo potřeba přes Afganistan protáhnout produktovod byl ten že právo na těžení zemního plynu na březích Kaspického moře v Turkmenistánu vylobovala nadnárodní firma Haliburton, jejíž čelní představitel byl budoucí vicepresident v Bushově vládě Dick Chenye a mnozí další, jako například Kondolíza Raise. Produktovody v Turkmenistánu a Pákistánu již byly hotové. Též následně dosazený Afgánský president Karzáíí byl před tím dlouhodobým poradcem firmy Unocal pro Afganistan, žil ve Spojených Státech.

  Docela by mne zajímalo jestli i o této zprávě vás informoval vševěd sociolog pan Pehe. Mimo jiné hlásná americká trouba pro Česko, nominovaná skupinou Bilderbergu i na jedno ze svých zasedání.. Jedná se o jeden z více spolků nebohatších a nejvlivnějších lidí planety, kteří se jednou do roka sejdou a nezávazně si porozpráví o tom co a jak by bylo možné aby ze svých funkcí v chodu světa mohli ovlivnit. Dokonce si pozvali před plánovanou instalací amerického radaru v Brdech našeho tehdejšího ministra zahraničí Karla Schwarzenberga, též vašeho oblíbence, který tam odjel minimálně zdělit, že on určitě podepíše.

 41. Svatopluk Beran napsal:

  Zpráva mi nejde vložit, snad jí admin uvolní, není v ní nic nebezpečného, ale dá se najít na této adrese

  http://news.bbc.co.uk/2/hi/world/west_asia/37021.stm

 42. Libor Furbacher napsal:

  Pane Berka.Proc se chytam toho, cim vy sam se nazyvate ,tedy toho zarytyho pacifisty.To je proto ze to je jenom jedna vec ktera vysvetluje vsechny ty vase prirovnani jak se snazite vysvetlit ,ze amerika je stejne spatna jak rusove.Neco jako z Vokovicke citanky,nebo tak jak se chovalo to mirove hnuti tesne nez to komousi svetove polozily.Nema cenu vam vsechno vyvracet na to bych musel bejt v duchodu,vychrlil jste to tam jak Breznev na prvniho maje.
  Ale na jeden jednoduchej vam odpovim.Je jeste aktualni.Kde ospravedlnujete zabrani krymu.
  Jak pisete; quote“Rusové anektovali Krym (kde je většina obyvatel rusů, kteří do Ruska opravdu chtěli).“unquote.To tedy podle teto Vasi formule znamena ze zabrani Sudet Hitlerem bylo v poradku protoze to vetsina nemcu chtela[tusim Henlainova strana mela nejvic hlasu ze vsech stran ve volbach.]
  Proste hodite do hrnce par fakt a trosku rudy omacky a je to servirovany zarytym pacifistou,takze se nedivte ze svet se vam jevi jako velka mocuvkova jimka.Vzdyt tomu vydatne pomahate.

 43. Libor Furbacher napsal:

  Pane Beran opravdu?
  Teda se mi zda ze ted pan Swarzenberg spokojene vrni jak kocour.Ze je tak dulezitej pro smetanku planety,to jste mu opravdu pozvedl ego.
  Ale jenom si nejsem jistej ze by spolek nejvlivnejsich a nejbohatsich lidi planety jednal o Brdskych lesich.

 44. Berka napsal:

  Pane Furbacher, nemyslím si, že bych tím konstatováním nějak ospravedlňoval anexi Krymu. Já o tom nemám nějak moc informací, jen co vím, že poměr ukrajinského/ruského obyvatelstva na Krymu je a vždycky byl diametrálně jiný, než poměr Čechů/Němců v Sudetech. Navíc tam tehdy neměli lidi se možnost vyjádřit k tomu, kam chtějí patřit vůbec žádnou. Já vím, že namítnete že referendum bylo zmanipulované atd. – ale i kdybyste jeho výsledky bral s tradiční ruskou rezervou, prostě bylo zcela jednoznačné. Souvisí to s historickými reáliemi – no byl ten Krym bohužel vždycky doopravdy ruský (myslím nacionálně, ne geopoliticky).

  Jinak rusům a Putinovi se dost dobře divit nejde. Při rozšiřování NATO bylo kdysi rusku slíbeno, že Slovenskem končí sféra vlivu. Teď by se mu najednou Ukrajina nahrnula do EU a kdoví jestli ne i do NATO. Pokud chce zachovat alespoň zdání a dekórum světové velmoci, nemůže nic takového přejít nezúčastněným pozorováním. Z jejich strany je teda posunutí nárazníkového pásma kousek na západ zcela logickým krokem (neříkám a ani si nemyslím, že ospravedlnitelným či správným – říkám jenom logickým).

  Mimochodem, kdo u vás v Americe tak před třemi lety věděl, kde je vůbec nějaký Krym ?

  Ale nijak vám vaše přesvědčení neberu. Musíte být náhodou velmi šťastný člověk, když to máte všechno tak krásně nalajnované. USA – hodní mírotvorci a demokraté, Rusko – zlí, vrazi a lidojedi.

  Když jste mě s tím Krymem umlátil argumentama – jak to teda bylo prosím třeba tehdá s tím Norriegou ?

 45. Svatopluk Beran napsal:

  Pane Furbacher pan Schwarzenberk se podle mne zcela jistě jako elita v daný moment cítil. Jeho rodokmen a pozice ministra zahraničních věcí země etablované v OSN jeho hnidopyšství jistě podporovala. Souhlasím však s vámi že tam byl před ostatními za pouhého chuďase a vazala, potřebného akorát k tomu aby jim řek, že radar podepíše. V daný moment za vlády presidenta Busche byl radar pro USA v Česku velice důležitý. Byla to cesta ke kontrole Ruska, protože v ten mmoment se elity již snažili nastiňovat budoucí roli Ukrajiny. Iránské nebezpečí bylo až druhým podřadnějším elementem. Jako další z výhod z tohoto aktu by byla legální přítomnost armády USA v Česku. K zahraničním farizejským potřebám Spojených Států totiž patří i možnost zákoné ochrany vlastních občanů armádou Spojených Států, pokud se občané vazalská země rozhodnou se Spojenými Státy přehodnotit všebratrský vztah. Tím se USA od bývalého Sovětského Svazu nijak neliší.

 46. Svatopluk Beran napsal:

  Rád bych ještě reagoval vlastním mozkem na vaši reakci k panu Berkovi – Jak pisete; quote“Rusové anektovali Krym (kde je většina obyvatel rusů, kteří do Ruska opravdu chtěli).“unquote.To tedy podle teto Vasi formule znamena ze zabrani Sudet Hitlerem bylo v poradku protoze to vetsina nemcu chtela[tusim Henlainova strana mela nejvic hlasu ze vsech stran ve volbach.] – Česká proamerickoukrajinská media se snažila podobným závěrem jako vy argumentovat. Já tvrdím že tato argumenrace je zcela mimo mísu v kontextu historických událostí a sloužila pouze pro méně přemýšlející a manipulovatelné občany. Pokud bychom totiž situaci popsaly skutečně historicky zhodně, znamenalo by to to že Rusko, aniž by na Ukrajině vznikl jakýkoliv protivládní protestní faktor, by se snažilo své svou pátou kolonu na Ukrajině poslat proti vládě většinových Ukrajinců. K něčemu takovému však vůbec nedošlo. Takže to co vy popisujete by v předválečných letech u nás vypadalo takto. Čechům protestující proti špatným bývalým vládám by jiná země zaplatila bojovou jednotku, která by ziniciovala svržení legální české vlády, protiůstavním způsobem by zajistila ustavení jiné vlády, jenž by byla poplatná zahraniční vládě která zafinancoval teroristické jednotky které svrhly slabou a špatnou legální vládu a teprve až ta nová nelegální vláda by se snažila zničit a vytlačit z území české republiky německé obyvatelstvo. Prostě, nebylo to tak že se ruští obyvatelé snažili za pomoci Ruska oddělit od Ukrajiny, nýbrž tak, že protiústavním pučem zaplaceným vládou USA, si nově utvořená vláda Ukrajina za vedení nejbohatšího židovského Ukrajince a nejúspěšnějšího židovského bankéře snažila znevýhodnit menšinovou část spoluobčanů. Že tuto situaci řeší Putin typickým americkým způsobem a že to ani zdaleka není košer, na tom se zcela jistě shodnem.

 47. Svatopluk Beran napsal:

  Rád bych ještě vyjádřil svůj názor, že jestli je něčí historicky Krym a Ukrajina tak určitě Rusáků. První státní ruské území se jmenovalo Kyjevská Rus a tam se etablovalo kolem roku 1 000nl a hlavním městem byl Kyjev. Až teprve Čingischán a jeho potomci při svých válečných výbojích na západ, vytlačili stát Rus více na sever a došli až k Moravě. Ruská knížata a carové se pak usadily v Moskvě a na Krymu zůstali části Mongolských vojsk, pod označením Zlatá Horda, ktré tam nikdy předtím nebyli. Během následných třista třikrát dobývali Moskvu a přitom ji i jednou zapálily. Po tuto dobu také odvlekli a prodali z území nad Krymem ovládaného ruskými cary do otroctví tři až šest milionů ruských nevolníků. Na což reagovali ruští vládci dobytím Krymu a znemožněním vykrádání svých levných pracovních sil. Možnost dostat se i k jižním mořím, konkrétně Černému, byla zcela nepochybně též určujícím potřebným momentem tehdeší rozpínající se carské říše. A jen tak ještě drobný postřeh, který nemá s Ukrajinou nic společného s Ukrajinou. U dnešní Kuby nejde o žádné Obamovo prozření, ale o zajištění toho aby se jim k Floridě a vůbec podbřišku ameriky nedostali Rusáci.

 48. Svatopluk Beran napsal:

  Daňový opakujete se. Je mi jasné že vaši inteligenci dosáhnout nelze. Vy jste totiž tipickým příkladem člověka na nějž míří z úspěchem PR agentury. Určitě i následující článek byla konspirace že, než byly odtajněny archivy CIA.

  Operace Northwoods je název tajného dokumentu, který vytvořil americký generální štáb USA v roce 1962. Dokument obsahoval návrh vojenské operace, iniciované armádou Spojených států. 13. března 1962 jej ministru obrany Robertu McNamarovi předložil předseda sboru náčelníků štábů, Lyman Lemnitzer. McNamara tento návrh ovšem zamítl. Plán viděl i prezident John F. Kennedy, osobně ho zamítl a navíc zbavil Lemnitzera velení. Operace Northwoods nebyla nikdy realizována. Po čtyřiceti letech byly její plány odtajněny.

  Tento plán patří mezi tzv. false flag psy-op – psychologické operace, jejichž cílem je manipulace veřejného mínění vlivem nějakého neočekávaného nebo např. traumatizujícího podnětu. Účelem akcí, které Operace Northwoods plánovala, bylo získat všeobecnou podporu americké veřejnosti pro vojenskou invazi na Kubu. Uvedené prostředky zahrnovaly i fingované teroristické akce na území USA proti vlastním obyvatelům, počítající s až stovkami obětí.

  Body operace

  Dokument navrhoval použití teroristických útoků v okolí základny Guantánamo Bay, jako záminku pro vojenskou intervenci proti Kubě. Plán zahrnoval:

  Rozšířit zvěsti o tom, že Kuba používá konspirační rádio.
  Zinscenovat útok uvnitř základny za pomoci spřátelených Kubánců.
  Vyvolání nepokojů u hlavní brány.
  Vyhodit do vzduchu munici a založit ohně.
  Provést sabotáže na letadlech a lodích.
  Zaútočit na základnu pomocí minometů.
  Potopit loď a provést pohřeb domnělých obětí.
  Připravit teroristické útoky v Miami, Floridě a Washingtonu D.C..
  A konečně, zničení dálkově řízeného letadla nad kubánskými vodami.
  Cestující budou federální agenti převlečení za vysokoškoláky na dovolené.
  Na letecké základně v Eglinu bude zhotoven duplikát letadla, včetně barvy a registrace, ve skutečnosti patřící CIA. Duplikát bude nahrazen původním letadlem a osazen cestujícími. Původní letadlo se změní na dálkově ovládané.
  Obě se setkají na jih od Floridy. Letadlo s pasažéry přistane v Eglinu, kde je vyloží a navrátí se mu původní status.
  Dálkově ovládané letadlo převezme původní letový plán a nad kubánskými vodami vyšle signál „MAYDAY“, ještě předtím, než ho na dálku odpálí.

  Státní terorismus znamená terorismus, který je podporován či prováděn vládou nějakého státu proti občanům jím ovládaného území. Kořeny pojmu – a pojmu terorismu vůbec – lze najít v období jakobínské hrůzovlády (francouzsky la Terreur) v revoluční Francii let 1793–1794. V pozdějších dobách byl pojem užíván například pro metody Hitlerova a Stalinova státu.

  Druhy státního terorismu

  Odborníci na zahraniční politiku, Michael Stohl a George A. Lopez, ve své knize z roku 1988 klasifikují státní terorismus na tři druhy.

  1. Donucovací teroristická diplomacie (diskrétní a ovládaná, nepodrobení je nepřípustné)
  2. Skrytý státní terorismus
  a) Tajný státní terorismus (přímá spoluúčast státu, např. oslabit vlády nebo zastrašovat jiné státy nebo jejich představitele)
  b) Státem sponzorovaný terorismus („stát nebo soukromé skupiny jsou zaměstnány v podnikání teroristické činnosti ve jménu sponzorujícího státu.“)
  3. „Náhradní“ terorismus (asistence jiného státu nebo skupiny, která vylepšuje jeho schopnost praktikovat terorismus)
  a) Státem sponzorovaný
  b) Státem „požehnaný“ (odsouhlasený, s tichou podporou) (např. skupina podniká terorismus a není výslovně podporována státem, ale ani ne odsuzována)

  Daňový, přeji vám hodně krásných chvil s články redaktorů IDnes.

 49. Zdeněk Gryc napsal:

  Tento plán patří mezi tzv. false flag psy-op – psychologické operace, jejichž cílem je manipulace veřejného mínění vlivem nějakého neočekávaného nebo např. traumatizujícího podnětu.
  Účelem akcí, které Operace plánovala, bylo získat všeobecnou podporu veřejnosti pro vojenskou invazi na Krym.
  Uvedené prostředky zahrnovaly i fingované teroristické akce na území Ukrajiny proti vlastním obyvatelům, počítající s až stovkami obětí.

  Body operace

  Dokument navrhoval použití teroristických útoků v okolí Kyjeva, jako záminku pro vojenskou intervenci proti Krymu. Plán zahrnoval:

  Rozšířit zvěsti o tom, že používá konspirací.
  Zinscenovat útok uvnitř základny za pomoci spřátelených obyvatel Krymu.
  Vyvolání nepokojů u hlavní brány.
  Vyhodit do vzduchu munici a založit ohně.
  Provést sabotáže.
  Zaútočit na základnu pomocí minometů.

  Připravit teroristické útoky v Doněcku etc
  A konečně, zničení civilního letadla v prostoru nepokojů

 50. Svatopluk Beran napsal:

  Pane Gryc i tato vaše varianta je samozřejmě možná. Nynější Rusko je již dvacet pět let kapitalistické a tak bych předpokládal, že je téměř jisté že bude používat stejnou americkou vojenskou strategii při ochraně svého území, surovin i obyvatel, jako zkušené Spojené Státy. Kdo z nich konkrétně a co udělá jako dezinformaci je poměrně složité zjistit. Už to totiž není souboj mezi kapitalismem a socialismem, kde to bylo téměř vždy jasné. Ale typický kapitalistický souboj o trhy a suriny. Jinak podle mne nemá kapitalistické Rusko v kapitalistické světové soutěži šanci přežít. Mým přáním pak je, aby Rusko nerozšířovalo počet svých vojenských základen po celém světě na 800 jako mají Spojené Státy. To samé Čína a aby se postupně Spojené Státy stáhly z těchto svých 800 základen. Z některých z nich to budou muset Spojené Státy udělat k roku 2039 a předat je zpět Angli, protože tyto základny převážně v Tichomoří, jim Curchillovská Anglie musela na sto let propůjčit, aby mohla dostat od USA válečnou půjčku a pronájem na americké zbraně, stroje, jídlo a ošacení. Chamberlain totiž nechtěl po dobu svého ministerského předsedávání přistoupit na podmínky předání vojenských základen Anglie do rukou USA na sto let a tak musela Anglie Spojeným Státům platit do té doby za válečné dodávky systémem CASH and CARRY. – Zaplať hotově a můžeš si to odvést. Čímž ji Spojené státy takticky připravili nejen o hotovost, ale i obrovské investice po celém světě a zaručili si tím dopředu likvidaci Anglie, po ukončení 2SV, coby světové finanční velmoci a koloniální země, nad kterou slunce nezapadalo. – Důvod? Dosud nesplacené půjčky z 1SV, tehdejší izolacismus USA a touha ovládat sami svět. Což ještě nastavili Spojené státy v roce 1944 Bretonwodskou dohodou o ustavení dolaru po ukončení války coby jediné světové rezervní měny. Za toto postoupení vojenských základen po celém světě dostala Anglie v roce 1939 od Spojených Států možnost přestat platit hotově za vojenské dodávky, plus 50 torpédoborců, které Spojené Státy vyřadili po 1SV. Po určité době směřovala podobná smlouva o půjčce a pronájmu též i do tehdejšího Sovětského Svazu. Podle presidenta F.D. Roosvelta byla smlouva s Anglií pro Spojené Státy nejvýhodnější smlouvou od nákupu Louisiany od Francouzů v roce 1803.

 51. Zdeněk Gryc napsal:

  Pane Gryc i tato vaše varianta je samozřejmě možná. Nynější Rusko je již dvacet pět let kapitalistické a tak bych předpokládal, že je téměř jisté že bude používat stejnou americkou vojenskou strategii při ochraně svého území, surovin i obyvatel, jako zkušené Spojené Státy.
  ———————————–
  Tehdejší Německo se svými Kruppy etc. bylo asi taky kapitalistické. Myslím, že podobná majetková oligarchie panuje i v Rusku. Trpěna je ta režim-tvorná, stejně jako za Hitlera. Problém je v tom, že chybí demokracie a občanská civilizace počínajíc bydlením, infrastrukturou, zdravotnictvím a školstvím.
  Také slušnost a filozofie, nedělej těm Ukrajincům, co nechceš, aby oni dělali tobě.

  NACISMUS A KOMUNISMUS NECHTĚL ŽÍT A NECHAT ŽÍT.

  CHTĚL PŘEHLÍŽET SVOU ARMDU A NECHAT LIDI „ZASTRAŠIT A JÁSAT“, něco jako u nás na 1.Máje že?

  Choval se, tak jak se choval, náckové 5 let komouši 40 a když to v 68 se jaksi rozplývalo, tak si nacvičili současnou Ukrajinu. Himbajs, copak Vám nestačil 68 doma, tanky přátel v Budapešti, události v Polsku a NDR, kde léta působil policista Putin.

  Ve Stavoprojeku byl léta Leopold Havlík, před nacisty utekl, jako kapitán anglické armády prošel Evropu a vrátil se do vlasti, kde se mu němci pomstili na rodičích. Otec koncentrák nepřežil. Jaké pak měl léta potíže tak mi maličko řekl.
  Jeho názor byl, že Evropa a evropská civilizace má jedinou možnost:

  SPOJENÉ STÁTY EVROPSKÉ.

  Moc bych, vážený pane nerozeštvával:
  KDYŽ SI DVÁ DÁVAJÍ DO ZUBŮ, TŘETÍ SE RADUJE.

  Hluboko historicky patříme na západ. Ve Štramberku se pořád ještě pečou tatarské, nebo spíše křesťanské uši. V Ostravě výhni a kovárně socialismu je stále špatné klima.

  VĚŘÍM, ŽE DNES NEJDE ŽÍT V ZEMI NIKOHO, MEZI DVĚMA MOCNOSTMI.

  KLASICKOU UKÁZKOU ROZKLADU NÁRODA JE ZEMAN.
  Tomu dost pomohl výrok Lívie na adresu manželky protikandidáta, šovinistické a jarmareční řeči s podtextem primitivního sexu.
  Čím jsem blbější, tak tím víc si jsem jist svou pravdou, zejména při vyřvávání na fotbale.
  Univerzity, profesoři zírají, studenti?
  Nedávno zesnulý jihlavský urbanista Jiří Jirmus vzpomínal, jak s potěchou a radostí před 48 rokem vyřvávali při studentských slavnostech na Václaváku:

  ARCHITEKTI TO MAJ JASNÝ, BUDOU STAVĚT DOMY KRÁSNÝ a co? Stavěli Březinky, že?

  Takže: ÚVOD, STAŤ A ZÁVĚR.
  Úvod: pan Svatopluk
  Stať: shora.
  Závěr: snesme se na zem v tomto případě do Jihlavy a přejděme do blogu pana Rumlera.
  Třeba: „nefachčenkové-gembleři-kuřáci sociálních dávek“.

  SVĚTOVOU REVOLUCI UŽ VYŘEŠILI MARX S ENGELSEM.
  ——————————————-
  PS.Podle presidenta F.D. Roosvelta byla smlouva s Anglií pro Spojené Státy nejvýhodnější smlouvou od nákupu Louisiany od Francouzů v roce 1803.
  PPS ….a co Aljaška? Diskusi, ale opravdu, fakt, ……nechme tydle povídačky na rok 2020
  a podívejme se z okna!!!

 52. Svatopluk Beran napsal:

  Pane Gryc jsem pro skončit. Ale přece jen na závěr. Teď se na Ukrajině bojuje o přístupové cesty k ruským surovinám které potažmo bude potřebovat vyspělý západní svět za třicet padesát let. Možná i dříve. Nejde o žádnou expanzi Ruska na nynější končící surovinové základny na území ameriky či kdekoliv jinde na světě. Nejde o expanzi ruska s tohou napakovat se na někom jiném. Dnešní, potažmo i minulý svět existuje a zvedá svou schopnost na obchodu. Ten je podmíněn surovinami, energií a ještě stále lidskou prací. Západní euroatlantický val se díky svým úžasným schopnostem a nenažraností dostává na hranici svých možností. Je potřeba si připravovat cestu k místům která netrpí surovinovým nedostatkem a nejsou tak rozvinutá. Bývalý socialistický Sovětský Svaz je nejvodnější obětí. Vše ostatní je jen bláto kolem úst všem všem kteří netuší jak a proč dnešní globalizovaný svět existuje. Práce PR agentur je odváděna na sto procent. Stejně tak jako se dařilo křesťanské církvi z kazatelen předčítat latinsky negramotným po téměř 2 000 let kecy o nebi a peklu.

  A můžeme jít klidně na ty gemblery a v roce 2050 se vrátit k tématu.

 53. Jan P. napsal:

  Vážený pane architekte,je dobré si minulost stále připomínat v celém kontextu a respektovat všechna historická fakta a souvislosti.Neměli bychom tím ale zapomínat na současné problémy,které se odehrávají v globálního světě a dotýkají se každodenního života nás všech.
  Mimo občanské války na Ukrajině a nebezpečí islamistického státu,kterou zde těžko vyřešíme jsem svědky nástupu korporátní fašistické diktatury v Evropě.Např. na alternativním křesťansko- sociálním serveru E-republika vyšel zajímavý článek od ekonomky Květy Lauterbachové(Jak velkobanky bez války ničí evropu).Nejde samozřejmě o zmiňovaný článek.Většině lidí a pracujících u nás i v Evropě od vypuknutí finanční světové krize(2008) se životní úroveň stále snižuje a o kvalitě svého života mají oprávněně jiné představy.Před nebezpečně vzrůstající chudobou,nezaměstnaností,příjmovou nerovností ,změn klimatu a válkám varuje i papež František.To jsou kořeny pro extrémismus, terorismus,fundamentalismus všude na světě.
  Sociolog Jan Keller to správně vystihl,že jedinými plátci sociálního státu je dnes střední vrstva společnosti,která se stále více propadá.Světlo na konci tunelu řada z nás nevidí. Deficit demokracie spojená s frustrací veřejnosti na komunální,celostátní a evropské úrovni posiluje populistická a krajně pravicová hnutí.Občané zemí EU se legitimně ptají komu vlastně slouží politické a finanční instituce ? V zájmu a prospěch demokratické většiny občanů EU nebo nadnárodním korporacím a místním oligarchům ?Lidská práva nejsou jenom práva politická a občanská,ale také práva hospodářská,sociální a kulturní a jsou neoddělitelná.Na to bychom neměli zapomínat.Svět je v pohybu a letošní rok podle některých analytiků a komentátorů má být dramaticky a plný překvapení.Výsledek nedělních voleb v Řecku o dalším vývoji EU hodně napoví.Slovy ekonomky Ilony Švihlíkové ,,Bůh ochraňuj Syrizu.“ Řekům držím ve volbách palce.

  Česká média odvrací pozornost veřejnosti zástupnými problémy jako je např.téma chování.prezidenta Zeman.Nepatřím mezi voliče Miloše Zemana.Výsledek přímé volby respektuji i když mám k MZ tisíce výhrad.Naše společnost je rozdělena na fanatický tábor příznivců prezidenta MZ a poraženého kandidáta druhého kole Karla Schwarzenberga.Je zde ale i názorová část společnosti,která se nenechá do zástupných problémů vtáhnout.To stejné platí o událostech na Ukrajině.Krizi na Ukrajině vnímám především jako střet dvou kapitalistických světových velmocí mezi Ruskem a USA.Určitá část konzervativní levice v Evropě je mylně přesvědčena o tom,že separatisté na východě Ukrajině bojují za socialistický revoluci a v Kremlu sedí vítězové války na fašismem v roce 1945.

  Regionalista a teolog Ivan Štampach v Deníku Referendum ve svém sloupku ,,Rasista na hradě“ popisuje vývoj svého postoje k prezidentovi Zemanovi.Postoj IŠ naprosto sdílím.Mimo jiné jsem přesvědčen o tom,že instituce prezidenta je u nás přežitek ještě z dob Rakouska-Uherska. Dokážu si představit,že funkce prezidenta republiky je u nás zrušena.Jeho funkce je vesměs ceremoniální.Naše ústava na to pamatuje a může ji rozdělit mezi předsedu vlády,poslanecké sněmovny a senátu.S pošťuchování mezi havlisty se zemanovci má přínos Andrej Babiš.Ten má klid na práci a privatizuje dál státní majetek.
  Svět není černobílý tak jak ho vidíte vy.Možná,že zbytečně na sklonku svého života se trápíte pocitem nějaké osobní viny za dobu, kdy jste jako architekt stavěl socialistická obytná sídliště a jiné stavby.Antikomunistickou rétorikou a rusofóbii se snažíte nějak od minulosti očistit.To vysvětluje i Vaše pochopení pro politiky jako je např.Jaromír Štětina(bývalý prominentní novinář a dnes antikomunista).
  Vaše sdílená alternativa s některými představiteli naší kulturní fronty jak z politické krize a marasmu u nás ven je návrat do druhé republiky nebo hluboku do dob Rakouska-Uherska.To nemá s humanistickými a autenticky křesťanskými hodnotami evropy nic společného.

 54. Zdeněk Gryc napsal:

  Západní euroatlantický val se díky svým úžasným schopnostem a nenažraností dostává na hranici svých možností. . .
  ————————
  Blbost na xtou je stále jenom blbost. Stále opakuji, zůstaňme doma. Berlínská zeď. Proč?
  Pro ne Plzeňská zeď? Vždyť USA se zde mohli stejně zabetonovat jako SSSR v půlce Evropy.
  —————————————————-
  Mněli v kapse uran v Jáchymově a špičkový průmysl v Plzni, nemuseli použít komunistické otroky a vojáky, kteří bojovali proti nacismu, klidně mohli horníkům dobře zaplatit.
  Mít snad nejbohatší zdroj uranu na světě.
  Pane a těch atomových bombiček v kapsáři strýčka Sama, když strýček Joe tam měl v roce 1945 s prominutím atomové hovno,
  ale na svržení atomek v Japonsku se lišácky přiživil. Nejenom zabráním území po kapitulaci,ale ometálovanými generály, na k podpisu bezpodmínečné kapitulace nad jejich smluvními přáteli,
  Japonci, po celou dobu války, na lodi nyní nenáviděného USA.
  ——————————————
  Bývalý socialistický Sovětský Svaz je nejvodnější obětí. . .

  Blbost, počátek obětí je Polsko. My jsme tam také patřili. SSSR je v pohodě. Nebude nikdy obětí. To co se děje, je jak jste napsal:

  Tento plán patří mezi tzv. false flag psy-op – psychologické operace, jejichž cílem je manipulace veřejného mínění vlivem nějakého neočekávaného nebo např. traumatizujícího podnětu. Účelem akcí, které Operace Drang nach West plánovala, je získat všeobecnou podporu veřejnosti a ex-komunisty in spe, presidenta Zemana.

  USA etc. Jsou si dobře vědomi, že pokus zastavit silou Putina by znamenal nejen konec civilizace, ale asi i konec života na zemi, v Euro prostoru určitě. TERORISMUS. . .

  TO JE PROBLÉM OBYVATEL NEJENOM JIHLAVY VAŠÍ I MÉ RODINY.

  Nedostává se mi moc sil a chuti, abych překopíroval:
  Nesvoboda, líheň terorismu
  Jedním dechem však dodávají, že terorismus sice představuje pro demokratické společnosti hrozbu, z dlouhodobého hlediska je však zjevně schopný vzkvétat pouze ve druhém ze jmenovaných prostředí:

  v diktaturách, autoritářských režimech a tam, kde zemi řídí slabá a zkorumpovaná vláda.

  Selhávající státy a válečné zóny představují prakticky ideální prostředí, odkud mohou radikálové expandovat a ohrožovat i svobodné státy na jejich domácí půdě tak, jako tomu bylo v případě Francie.

  Ale existuje vůči hrozbě takovéto expanze extremismu vůbec nějaká obrana? Podle expertů ano.

  „Nejefektivnějším způsobem, jakým se demokracie z dlouhodobého hlediska mohou doma vypořádat s terorismem, je podpora demokratických vlád za jejich hranicemi,“ míní analytici a nabádají k šíření občanských svobod a politických práv.

  Politici svobodu zdůrazňují, když se jim to hodí
  To se ale ve skutečnosti snáze říká, než dělá. Statistiky Freedom House ukazují, že úroveň svobody ve světě již osmý rok za sebou klesá. Ve svobodném klimatu žije jenom 40 procent celkové světové populace. Téměř stejný počet obyvatel této planety, 35 procent, přitom žije v úplné nesvobodě.

  A jak to vypadá ve skutečnosti s radou odborníků ohledně šíření demokratických hodnot?

  Často to nebývá víc než jen maska, již si s oblibou politici všeho druhů nasazují.
  Výjimkou není ani nedávný milionový pochod Paříží na podporu svobody slova a uctění památky obětí útoku na redakci satirického časopisu Charlie Hebdo.

  V jeho čele kráčeli i představitelé států, které se každoročně umisťují na špici nelichotivého žebříčku Reportérů bez hranic největších uzurpátorů svobody slova. Mezi zeměmi, které vyslaly do Paříže své zástupce a přitom dlouhodobě a systematicky perzekvují novináře a blogery,
  byly mimo jiné Egypt, Rusko, Turecko nebo Saúdská Arábie.
  ———————————-
  Statistiky Freedom House = CIA? nebo se logice demokracie-autokracie , tedy kde je líheň a domov terorismu dá aspoň jedním očkem věřit?

 55. Zdeněk Gryc napsal:

  PRAVDA A LÁSKA ZVÍTĚZÍ NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ, jenže kdy a kde?

  Demonstrace proti Putinovi se změnila v hádku s příznivci ruského prezidenta

  Několik desítek lidí se v sobotu po poledni sešlo na Staroměstském náměstí v Praze na happeningu proti ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi a jeho údajně agresivní politice. Nedaleko protestu „rozbili” svůj stan podporovatelé ruského prezidenta. Demonstrace se tak proměnila v jednu velkou hádku.
  Video
  Dnes 17:48 – Praha
  „S pozváním Putina ostře nesouhlasíme a rozhodli jsme se tento svůj distanc vyjádřit poklidným happeningem,“ řekl Martin Uhlíř, jeden z organizátorů protestu. Lidé si rozdělili žluté a modré karty v barvách ukrajinské vlajky a vytvořili anglické slovo „NO“, v českém překladu „NE“. Podle Uhlíře účastníci protestu chtějí, aby se Putin dostal před tribunál v Haagu.
  Rozbalili mimo jiné dvanáctimetrový obraz sochy Putina, který měl přimalovaný podobný knírek, jaký nosil Adolf Hitler, a na prsou měl tři medaile. Na nich byla pěticípá hvězda, hákový kříž a srp s kladivem. Organizátoři chtěli akcí upozornit na zločiny, které Putin údajně páchá se svými vojáky na východě Ukrajiny.
  „Nesouhlasíme s agresivním chováním Putina, s obsazením Krymu. Nesouhlasíme s tím, co se děje, jaký autoritářský totalitní režim v Rusku je,“ řekl Novinkám jeden z účastníků protestu.
  Protest byl namířen i proti prezidentovi Miloši Zemanovi, který Putina pozval do Prahy na oslavy 70. výročí osvobození nacistického koncentračního tábora v Osvětimi. Akce se má v metropoli uskutečnit příští týden, ruská hlava státu ale nedorazí.

  Protest se zvrtnul
  Na náměstí přišla i skupina podporovatelů Putina. Měli naopak české vlajky. Nesli také nápis: „Nebojím se Putina, bojím se servilnosti evropských politiků a zákeřnosti Ukrajinců“.

  „Podporujeme politiku Putina a podporujeme současné Rusko. Myslíme si, že Rusko a Putin jsou záruka míru a stability v současném světě,“ vyjádřil svůj názor příznivce ruského prezidenta.
  Oba tábory se posléze do sebe pustily, naštěstí pouze slovně.
  ———————————————
  Doufám, že jim to na rozdíl od Ukrajiny v CZ dlouhodobě vydrží

 56. Jan P. napsal:

  Pane architekte,zbytečně žehráte na životní krédo Václava Havla:PRAVDA A LÁSKA ZVÍTĚZÍ NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ,jenže kdy a kde?Podle mého subjektivního názoru v nedělních řeckých volbách se tak stalo.
  Pokud to dokázali Řekové,proč by jsme to jednou nedokázali také my Češi ?

 57. fotrak napsal:

  Někdo dohlédne tak daleko, jak mu dovolí plot jeho dvorku, jiný vyleze za vrátka.

 58. berka napsal:

  Já nevím, ale všem těm vašim příspěvkům čím dál míň rozumím…

 59. Svatopluk Beran napsal:

  Já vašim odpovědím rozumím tak pane Gryc, že čím víc vám přibívá věku, tím víc si uvědomujete jak vás bývalý socialistický systém vedený komunisty, ve vašich životních snech poškodil a teď se to prostě snažíte zdělit světu. Forma kterou jste zvolil, vám však podle mne spíš škodí než pomáhá. Některé vaše reakce, například když rozporujete názor presidenta F.D.Roosevelta, který dopomohl vyvézt úspěšně Spojené Státy z hospodářské krize a završil svůj presidentský život tak, že se Spojené Státy staly jedním ze dvou nejsilnějších poválečných vojenských vítězů a bezkonkurenčním ekonomickým hegemonem té doby, aniž si zjistíte co znamenalo území Luisiany v roce 1803. Otevřte si například tuto stránku http://cs.wikipedia.org/wiki/Louisiana_%28kolonie%29 . Nebo když na radu pana Peheho strkáte hlavu do písku a odmítáte v zájmu svého i jeho manipulace nejen s vámi, chápat skutečnost GLOBALIZACE obchodování a nezpochybnitelnou nutnosti že bez surovin, odbytu a levné pracovní síly by nemohl existovat dnešní západní svět, vás poměrně znevěruhodňuje v této diskuzi. Nemyslím to ve zlém, jen konstatuji svou doměnku.

 60. Zdeněk Gryc napsal:

  Vážení pánové, pokusme se být zdvořilí a neuchylovat se k podpásovým urážkám.

  koncentráky byly nacistické i komunistické.
  JDE O JEDINÉ, NEZAPOMENOUT A NEOPAKOVAT!

  Jan P. říká
  Pondělí, 26. 1. 2015 v 16:55
  1/Pane architekte, zbytečně žehráte na životní krédo Václava Havla:PRAVDA A LÁSKA ZVÍTĚZÍ NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ,jenže kdy a kde?
  ———————————-
  NIKDY A NIKDE.

  Je to filozofie lidstva, kterou zahrnul do svého spasitelského učení Kristus.
  TGM ji dal na vlajku nad hradem, symbolem státu.
  Havel ji znovu vyzvedl ve smyslu svého celoživotního díla
  /převzato/ Fašismus, komunismus překrucuje smysl dobra a zla a formuje tak řád ne-lidský. Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, vnímáno v duchovní rovině, nám začíná vracet cit pro dobro a zlo, pomáhá nám v návratu k přirozenému, lidskému řádu věcí a napravuje škody napáchané zrůdnými ideologiemi v duších lidí.

  Dnes by mělo být málem občanskou povinností věnovat pozornost:
  ——————————————————-
  Olga 27. 1. 2015, 20:00 – ČT 2
  Dokument. Opakování 29.1. /ČT2. Osobitý portrét první dámy Olgy Havlové.

  Dokumentární film k výročí úmrtí Olgy Havlové (27. 1. 1996) připomíná výjimečnou osobnost ženy, která stála od počátku po boku prezidenta Václava Havla. Film přináší velké množství dosud neznámých záběrů, fotografií a vyprávění. Olga Havlová je zde představena jako ostrá glosátorka, zásadová disidentka, štědrá hostitelka, jako žena věcná, nesnášející jakoukoliv okázalost, naopak milující jemný humor a říkající vždy to, co si myslí. Celovečerní dokument režiséra Miroslava Janka, který před několika lety dokončil i rozpracovaný dokument Pavla Kouteckého Občan Havel, není jen popisným životopisem. Osobitá žena, veřejnosti známá jako manželka Václava Havla a zakladatelka nadace Výbor dobré vůle, je zde představena ze své civilní stránky. Film se tolik nesoustředí na oficiální biografická data, ale nechává promlouvat dosud nezveřejněné archivní záběry a fotografie i osobní zpovědi přátel. Ti potvrzují, že ani v roli první dámy Olga Havlová svůj životní přístup nezměnila a zůstala stát pevně nohama na zemi.
  PS. Hlavně se nepokoušet uhýbat a vytáčet, že Olga a Václav, to je něco jiného.
  —————————————–
  2/Podle mého subjektivního názoru v nedělních řeckých volbách se tak stalo.Pokud to dokázali Řekové,proč by jsme to jednou nedokázali také my Češi ?

  NEROZUMÍM
  Na základě bohatých sociálních programů propastně zadlužit stát a dosáhnout vysokou nezaměstnanost?
  Nebo zkusit nějakou politickou vydíračku s cílem smazat dluhy?

  Myslím, že Řekové si dali v poklidu své restaurace bohaté menu.
  Když přišel pan vrchní, tak mu doporučili, aby se rozhlédl po Evropě, třeba se najde někdo,
  kdo se nebude moc vztekat a raději ho pro klid v regionu zaplatí.

 61. Zdeněk Gryc napsal:

  2. SvatoplukBeran říká:
  Úterý, 27. 1. 2015 v 13:00
  Já vašim odpovědím rozumím tak pane Gryc, že čím víc vám přibívá věku, tím víc si uvědomujete jak vás bývalý socialistický systém vedený komunisty, ve vašich životních snech poškodil a teď se to prostě snažíte zdělit světu. Forma kterou jste zvolil, vám však podle mne spíš škodí než pomáhá. . .

  . . . čím víc vám přibívá věku. . .

  1/ Vážený pane Berane, pokud by nepřibýval, tak bych nebyl. Nebral bych to tedy jako závadu.
  Podívejte, nejsem znalec „GLOBALIZACE obchodování“.

  Vím pouze, co se stalo v tomto státě za mého života. Za Protektorátu, po roce 1945, před a po roce 1968, a konečně v roce 1989. Chci zabránit špinění rodiny Václava Havla, počínajíc jeho dědečkem Hugo Vavrečkou, který byl přítelem mého otce. Na obdobné kunst-historické bázi, byl jeho přítelem i otec nedávno zesnulého Josefa Bulanta. Chci zachovat paměť na osobnost Profesora Rozehnala v Brně a PhDr. Hoffmana v Jihlavě. Oba jsou mými životními vzory. Nechci globalizovat, ale hovořit autenticky a adresně. Oba osudy jsou pro mne doklady nezdařených pokusů o lámání charakteru umělce a vědce. Také bych nechtěl, aby upadlo v zapomnění bez-precedenční dílo Romana Podrázského MEMENTO TOTALIT.

  Váš text by jistě byl pro psychologa zajímavý. Právě jsem se vrátil z procházky po hřbitově a odmetl na svržených pomnících jména KARABACZEK, KASKA, URBAN.

  2/ Nebo když na radu pana Peheho strkáte hlavu do písku a odmítáte v zájmu svého i jeho manipulace nejen s vámi, chápat skutečnost GLOBALIZACE…

  Prosím pěkně, Pehe mi fakt neradí, pouze občas mne něco zaujme a tak to překopíruji, dneska z bilance 2 let prezidenta Zemana:
  Hlavními negativy jsou:

  – Obejití Poslanecké sněmovny a politických stran při jmenování vlády „expertů“, sestávající převážně z členů a sympatizantů Strany práv občanů – zemanovci;

  – v obecnější rovině snahy vychýlit ústavní systém směrem k prezidentské republice;

  – „viróza“ při ceremonii se státními klenoty;

  – odmítnutí jmenovat profesorem Martina Putnu a následné odmítání jmenovat profesory vysokých škol obecně;

  – účast v tzv. lánském puči proti Bohuslavu Sobotkovi po předčasných volbách;

  – neúměrné natahování lhůt před jmenováním Sobotkovy koaliční vlády;

  – udělování státních vyznamenání oblíbencům a podporovatelům;

  – nerespektování zahraničněpolitické linie vlády, zejména ve vztahu k Rusku;

  – účast na konferenci na Rhodu, pořádané dlouholetým agentem KGB a pravou rukou Putina Vladimírem Jakuninem;

  – nejprve protichůdné a postupem času stále více jednostranně proruské výroky o krizi na východní Ukrajině;

  – výroky během cesty do Číny relativizující lidská práva a zbytečně podkuřující čínským politikům;

  – cesta zpět z Číny v soukromém letadle najatém firmami PPF a J&T;

  – vulgarity v Hovorech z Lán a následná neochota omluvit se za ně;

  – výroky relativizující brutalitu policie v listopadu 1989;

  – paušalizující útoky na islám, spíše než jen na islámské fundamentalisty;

  – segregační výroky vůči přistěhovalcům a hendikepovaným;

  – zlehčování nadměrné konzumace alkoholu a kouření;

  – agresivní vystupování, včetně urážek oponentů a útoků na „pražskou kavárnu“ coby „lumpenkavárnu“;

  – odfláknuté projevy při příležitosti 28. října a vánočního bilancování;

  – neochota zabývat se podezřelými vazbami a selháními svých spolupracovníků, kupříkladu majetkovými poměry a odkládáním bezpečnostní prověrky kancléře Mynáře.

  PS. Nezapomeňte prosím, podívat se ve 20:00 na ČT 2 OLGA
  Předem děkuje: Zdeněk Gryc

 62. Zdeněk Gryc napsal:

  2. JanP. říká:
  Sobota, 24. 1. 2015 v 17:22

  Česká média odvrací pozornost veřejnosti zástupnými problémy jako je např.téma chování.prezidenta Zeman. . .

  Zeman presentuje republiku jako president, nikoli jako „zástupný problém“.

  Krizi na Ukrajině vnímám především jako střet dvou kapitalistických světových velmocí mezi Ruskem a USA. . .

  Jako v roce 1968 u nás, že?

  Vaše pochopení pro politiky jako je např.Jaromír Štětina(bývalý prominentní novinář a dnes antikomunista). . .

  Jaký je to statečný člověk horolezec vodák a novinář vím z první ruky od Profesora ekologie v Olomouci, spolužáka a speleologa Štěrby.
  Štetina, díky svému drsnému pobytu v přírodě dokázal přežít, byl vždy v první novinářské linii.
  Je to absolutní charakter a bezprostřední znalec situací, které osobně, nikoli „globálně“ popisuje.
  Hanění jeho osobnosti je zlobou z neznalosti.

  „Sedět za pecí“ a otírat si hubu jménem ŠTĚTINA je ubohost!
  Zdeněk Gryc

 63. berka napsal:

  No a vidíte pánové. Já zrovinka sedím za pecí a právě si otírám hubu vepřovým kolenem. Bez ŠTĚTIN !

  A celej váš slepenej globálpravdoláskosovětoamerikosociálkapitalismus je mi momentálně tam, kde končilo horní pokračování toho kolena.

  Akorát to pivo by mohlo bejt krapet studenější – když už takhle na noc hřeším.

  NAZDAR !

 64. Jan P. napsal:

  Pane architekte,pro Vás jsou politici jako je např.Jaromír Štětina hrdina.Čím si měl to Vaše hrdinství proboha zasloužit ? Tím,že jako bývalý prominentní novinář a velký přítel Sovětského svazu cestoval po SSSR ? Proč svoje hrdinství v boji proti komunismu neprojevil už před 17.listopadem 1989 ?
  Kdo se stal zastydlým antikomunistou účelově až po roce 1989,kdy už byl ,,komunismus“ u nás dávno mrtvý je pro mě člověk pochybného charakteru a je jedno k jakému politickému světonázoru v současnosti se hlásí.Na toho Vašeho ,,hrdinu“se citát spisovatele Karla Čapka,který jste zde v diskuzi uvedl nejvíce hodí.
  Katolické osobnosti jako např. teolog a regionalista Ivo Štampach,který byl za svoje občanské názory a postoje za reálného socialismu perzekvován hrdina pochopitelně být nemůže. Důvod máte:IŠ je velkým kritikem zákona o církevních restitucí bývalé Nečasovy vlády a je člen Křeťansko-sociální platformy ČSSD.Mám takový pocit,že Vám papež František jako nejvyšší představitel římsko-katolické církve svojí silnou empatií ke všem chudým a sociálně utlačovaným všude na světě a důrazem na evangelium není moc po chuti.Vy máte raději našeho kardinála Duku.Ten Vás oslovuje nejvíce.
  Z textů politologa Jiřího Pehe si vybíráte pouze kritiku na chování prezidenta Zemana a dnešního Ruska k dění na Ukrajině.JP ve svých analýzách a článcích mimo jiné několikrát správně argumentoval tím,že cíle dnešního kapitalistického Ruska nemají s bývalou politikou SSSR nic společného.
  Na události ve světě máte dvojí metr. Nekriticky se díváte k porušení mezinárodního práva ze strany Západu(např.bývalá Jugoslávie,Irák) a kritický jste pouze u Ruska(Krym).Jinými slovy. Zastáváte dvojí morálku a necháváte se zřejmě hodně ovlivňovat propagandou mediálního mainstreamu.
  Naštěstí máme na internetu zajímavější a aktuálnější témata diskuzních blogů než je např. ten Váš v Jihlavských listech.

  Pane Berka,naprosto Vám rozumím a přeju Vám lepší chuť.
  Nic ve zlém,ale být zdravý(tělem i duchem) starobní důchodce není tak nejhorší věc,která vás dnes může potkat.

 65. fotrak napsal:

  Jo sedmej schod, tam i mozek pookřeje.
  I pravda bude, i mlíko bude, i máslo bude, vopravdickej a absolutní charakter taky bude. Všecko bude, jenom my jaksi bude me asi až někdy příště.
  „A pravda zase zvítězila, a ani o tom nevěděla“.

 66. Zdeněk Gryc napsal:

  ŠTĚTINA POST-OSVOBOZENECKÝ IDEALISTA-KOMUNISTA

  Hlavní správa StB odbor 1, oddělení 3, referát 2 shrnuje vlastní poznatky k akci SKAUT 8. září 1952 na základě šestnácti plných fasciklů spisového materiálu, předaných 20. srpna 1952 odborem 2.

  Pochopitelně, že vše, co dělal dosud odbor 2, bylo nedostatečné, agent Chalupa byl špatně vázán, špatně řízen, jeho aktivita byla neplodná. Nebylo to však zcela pravda, šlo o vzájemný napjatý vztah mezi odborem 1 (kontrarozvědkou) a odborem 2 (rozvědkou).

  V této době byly v Československu ještě některé nezatčené Chalupovy ilegální skupiny, které si StB pěstovala proto, aby v zahraničí přetrvávala pozice dr. Chalupy coby vedoucího činitele domácího protikomunistického odboje.

  Dokument z 8. září 1952 konstatuje:

  „Situace ilegálních skupin.
  Skupina „disp. SKÁLY“.

  Skupina byla vytvořena Maisonem před jeho tajným zatčením v r. 1948. Maison po zavázání provedl sám napojení orgána StB na tuto skupinu a uvedl jej jako spojku. Tímto způsobem provádíme kontrolu této skupiny. Její činnost spočívá ve vypracovávání memorand a hospodářských přehledů pro ileg. časopis (námi kontrolovaný) a časopis „Tribuna“, vydávaný Maisonem v zahraničí. Členy skupiny jsou:

  JUDr. Novák Dušan, kr. jméno Zámečník…, člen KSČ od r. 1945, bytem Brno. Jmenovaný je vedoucím skupiny a politická memoranda vypracovává hlavně on.

  Ing. Racek Aleš, kr. jméno Ptáčník nebo Chechtavý…, člen KSČ od r. 1945, bytem Brno.

  JUDr. Bohanes Jaroslav, kr. jméno Sokol…, člen KSČ od r. 1945, býv. člen kádrové kraj. komise KSČ, bytem Brno

  MUDr. Votava Ladislav, kr. jméno Jetelina…, člen KSČ od r. 1948, bytem Brno

  Všichni jmenovaní jsou osobními přáteli Maisona a udržují s ním spojení přes spojku (orgán StB).
  ————————————————————————————
  Ing. Racek Aleš, kr. jméno Ptáčník nebo Chechtavý…, člen KSČ od r. 1945, bytem Brno. Osvobození v roce 1945 pro politiky jako je např.Jaromír Štětina(bývalý prominentní novinář a dnes antikomunista) bylo zjevením na které 5 let čekali. Žili ale v Brně, nebo Praze, kde RA tak neřádila jako na venkově.
  ——————————————————————-
  Vážený lektoři M-L Racka jsem znal a mám i fotky z našich setkání.
  Zajisté byli to všichni nadšenci, osvobození od nacizmu, na které 5 let čekali.
  Nebyli však v Tetčicích u Rosic a nemuseli svoji matku ukrývat před znásilněním osvobozenecké RA.
  Snad je z té doby dost dokladů. Myslím, že se to týká i matky Olgy Havlové.
  Po roce 1948 jmenovaní pánové pochopili a stálo je to,
  Aleše Racka léta žalářování a krátce po propuštění i život.

  Viděli jste prosím před okamžikem v ČT 2 OLGU, pokud jste nepochopili,
  tak není v této době a této zemi co dodat.
  Snad jenom ověřit, že v archivu STB v Kanicích u Brna, že shora uvedený text,
  je okopírován z uloženého originálu.

  Zdeněk Gryc

 67. Libor Furbacher napsal:

  Pane Jane pochvalujete si recke volby kde vyhraly prevlecehni komunisti v cele s radikalnim Tsipras,ktereho vzor je che guevara[takove jmeno dal svemu synovi].Vyhral to ze lidem slibil ze uz nebudou muset setrit a ze zase nabere lidi do statnich sluzeb,ktere nic neprodukuji .Ale nerekl na jak dlouho.
  Takze jak utrati ty milliardy,cim ho drzi Evropa-nemci nad vodou;tak uz rikal ze nemci budou muset recku platit reparaci za druhou svetovou valku.Pokud mu na to nemci skoci a zaplati[zase].
  Problem se socialismem je ze mu jednou dojdou penize jinich lidi.A tady ten problem zacne byt zajimavy.
  Dokud rekove prerozdeluji penize ze zapadu tak drzeji pekne pohromade.Ale az ty peize dojdou a nikdo jim nepujci tak budou muset zacit prerozdelovat bohatsvi sveho vlasniho lidu. .Doufejme ze k tomu nedojde a ta vetsina co je nevolila nezacne ty rudy mlatit hlava nehlava jak v tom maji tradicy z konce 40 tej let .

 68. Jan P. napsal:

  Pane Furbacher,predikovat politicko-ekonomický vývoj v EU tak jako vy si netroufám.Vaše argumenty Vám vyvracet nebudu.Je to Vaše právo čemu a komu věříte.
  Vítězství radikální levice(Syriza) ve volbách v Řecku jsem primárně přál obyčejným Řekům.Drtivé vítězství Syrizy ve volbách zas tak velké překvapení nebylo.Sdílím názor,že Syriza může vyvolat vlnu,která pohne Evropou.Máte pravdu,že patřím mezi názorovou část společnosti,která v Syrize vidí určitou naději.Jsem si vědom toho,že členové Syrizy při snaze prosazovat jejich volební program to nebudou mít snadné.Může pro socialistickou vládu v Řecku hrozit mimo jiné nebezpečí vojenského puče jako např. v Chile v roce 1973 ?
  Tímto svoji diskuzi autora blogu Zdeňka Gryce končím.

  Kdo má zájem o diskuzní blog na téma co znamená výsledek Řeckých voleb doporučuji web.stránky Nová republika,internetový Deník Referendum,internetové Literární noviny nebo blog Víta Klímy (Nesvrhne vládu Syrizi vojenská junta?) na Aktuálně cz.

 69. Venca napsal:

  Berka,to je jednoduchý,ale hlavně se to nesnažte pochopit. 😀
  Jinak s tím kolenem ste mě nasr.al.Hned sem běžel do mrazáku,že si taky jedno vylovím a už tam byl jen bůček.Holt přidám k pivu švestkový odmašťovač.

 70. Zdeněk Gryc napsal:

  PAMATUJ A VYPRÁVĚJ A NEZAPOMEŇ!

  Vyprávěj
  29. 1. 2015, 20:00 – ČT 1
  Seriál, 55 min, Skryté titulky, stereo vysílání

  Sledovat onlineNahrát pořadReklama

  Režie: B. Arichtev, M. Dolenský
  Hrají: R. Vojtek, A. Kerestešová, V. Freimanová, S. Skopal, N. Divíšková, Z. Adamovská, Z. Žák, J. Bernášková, A. Stanková, O. Veselý, B. Holiček, E. Křenková, H. Vagnerová, M. Sládečková, D. Prachař, M. Bočanová
  Sametová revoluce. Seriál. Opakování 30.1./ČT1. Tak na svobodu! Oblíbený seriál o tom, že v každé době toužíme po štěstí. Scénář R. Merkner. Kamera M. Schinabek. (52 min)

  Tak na svobodu! Oblíbený seriál o tom, že v každé době toužíme po štěstí. Hrají: R. Vojtek, A. Kerestešová, V. Freimanová, S. Skopal, N. Divíšková, Z. Adamovská, Z. Žák, J. Bernášková, A. Stanková, O. Veselý, B. Holiček, E. Křenková, H. Vagnerová, M. Sládečková, D. Prachař, M. Bočanová a další. Scénář R. Merkner. Kamera M. Schinabek. Režie B. Arichtev a M. DolenskýZ demonstrace 17. Listopadu 1989 na Národní třídě si Honza s Lucií kromě modřin, otřesu mozku a následně několika stehů, odnášejí pocit vzteku a vzdoru. Kamarádi Vojta a Zdeněk byli naloženi do antonu a odvezeni pryč. Mezi lidmi se začala šířit zpráva o údajné smrti studenta, který měl být ubit bezpečnostními složkami. V Realistickém divadle je zahájena týdenní stávka na podporu studentů. Zuzka s Majdou navštíví Tondu ve vězení. Kromě pomerančů mu přinášejí i dobré zprávy. Babi a František jedou do Národního divadla na Prodanou nevěstu. Stanou se součástí aktuálního dění a babi je událostmi dojatá k slzám. Mezitím Honzu zadrží příslušníci StB a nemilosrdně ho zbijí, zatímco nic netušící Lucie s Klaudií míří na diskotéku. Josef s Janou se vrací z chalupy domů. O demonstraci a stávce nemají ponětí, a tak je babi nadšeně uvádí do reality.

 71. berka napsal:

  Ordinace v růžové zahradě 2 díl: Bije pro tebe – (5. série / 79. díl)

  Seriál Česká republika, 2010

  Režie: Jan Pecha, Jan Sebechlebský, Moris Issa, více…
  Herci: Josef Pejchal, Martin Holec, Vlastimil Zavřel, Ladislav Ondřej, Ladislav Potměšil

  Kristýna se Zdeně svěří, že v noci odjíždí za Johanem do Hamburku. Zdena jí slíbí, že se o Tadeáše postará, než Týna zařídí vše potřebné pro jeho příjezd. Jenže se ukazuje, že se Tadeáše tak lehce vzdát nehodlá. V hlavě se jí rodí plán a prvním krokem je její rezignace na post ředitelky. Dokonce se nestydí zatajit před Martou část informací, a postavit tak Kristýnu do horšího světla. Dalibor kvůli úsporným opatřením nepošle na rentgen pacientku Kovandovou, nic totiž nenasvědčuje tomu, že by se kost nehojila dobře. Druhý den je však nutná reoperace a manžel pacientky lékaře obviní ze zanedbání péče. Později se však Kovandová přizná, že si opětovné zlomení kosti způsobila sama, a Daliborovi se s manželem omluví. Toho to posílí v přesvědčení, že se jako lékař rozhoduje správně, a kývne na Moničino naléhání, aby se vrátil na pozici primáře. Marek a Matěj organizují svatbu Pavly a Vladimíra za jejich zády. Potom, co před nimi Pavla mluví o své averzi k výškám a vzpomíná na smrt Honzy Hakena, kluci plán vzdávají. Vladimír se přesto o akci dozvídá, aniž by věděl, za jakých okolností by se měli vzít. Bere nápad kluků jako impuls a žádá Pavlu o ruku. Ta souhlasí. Lukáš se dozví o Kristýnině odjezdu a dává najevo nesouhlas. Pohádají se, nevypadá to však, že by Kristýna chtěla svůj plán měnit.

 72. Zdeněk Gryc napsal:

  ŠPIČKOVÍ AGENTI

  POHÁDKA 007 . . . . počet mrtvých?
  REALITA PUTIN . . . . počet mrtvých?

  Thunderball
  1. 2. 2015, 20:00 – ČT 2
  Film, VB (1965), 130 min, Skryté titulky, stereo vysílání
  Sledovat onlineNahrát pořadReklama

  Režie: T. Young
  Hrají: S. Connery, C. Augerová, A. Celi, L. Paluzziová, V. Nutter, B. Lee, L. Maxwellová, D. Llewelyn
  Akční dobr. film VB (1965). Nebojí se mezinárodních zločinců, rafinovaných žen ani vodních sportů. James Bond ve velkém stylu. (125 min)

  Nebojí se mezinárodních zločinců, rafinovaných žen, ani vodních sportů. James Bond ve velkém stylu. Britský film (1965). Hrají: S. Connery, C. Augerová, A. Celi, L. Paluzziová, V. Nutter, B. Lee, L. Maxwellová, D. Llewelyn a další. Režie Terence YoungKdyž James Bond (Sean Connery) ve Francii zlikviduje zrádného vojenského plukovníka, musí se ze svých zranění léčit v tamním sanatoriu. Jeho očím neunikne záhadné dění kolem armádního pilota majora Dervala. Místo něj totiž vystupuje jeho dvojník. Skutečného Dervala zabili členové mezinárodní zločinecké organizace Přízrak, vedené geniálním padouchem Blofeldem. Falešný Derval během cvičení NATO unese pro Přízrak francouzský bombardovací letoun, vyzbrojený dvěma atomovými bombami. Celou akci tentokrát pro Blofelda řídí milionář Emilio Largo (Adolfo Celi). Jakmile má Largo bomby v rukou, může Blofeld vydírat b ritskou vládu s výhrůžkami, že smete z povrchu zemského některé z velkých měst v Británii nebo Americe.
  Jamese Bonda tak čeká další mise, ve které – kromě několika krásných žen – dojde i na podmořská plavidla, harpuny a žraloky…

 73. Zdeněk Gryc napsal:

  AGENT 007 dcery zatím v utajení. . .

  AGENT PUTIM dcery, proč tajit?…tak nádherné akrobatické stvoření,

  a šampiónka v akrobatickém rock and rollu Jekatěrina, safra proč ne národní kazačok?

  Nebo něco jako Stalinova dcera, emigrant do hnusného USA, že soudruzi?

  Jo, načálnici to nemají s dcerami jednoduché, nebo dcery ví toho víc, než třeba i dcera soudruha Zemana, když jde na avantgartní diskotéku?

  Šampiónka v rock and rollu
  I když RBK mladou manažerku s prezidentem přímo nespojila, proč asi?…. udělali to za ni jiní:

  „Členka vědecké rady MGU a šampiónka v akrobatickém rock and rollu Jekatěrina Vladimirovna Tichonovová, narozená 31. srpna 1986.

  Pseudonym si zjevně zvolila na počest babičky Jekatěriny Tichonovny Škrebněvové,“
  napsal na Facebooku Kašin, který pak publikoval rozsáhlý článek s dalšími argumenty na podporu svého tvrzení.
  „RBK včera objevili Putinovu dceru ve vědecké radě MGU.
  RBK i Kašin jsou borci,“ napsal pak na Facebooku opoziční lídr Alexej Navalnyj.

  Vloni média psala o Putinově starší dceři Marije (29) provdané za Nizozemce.
  Po sestřelení malajsijského boeingu nad Donbasem se údajně ze země rychle odstěhovala.
  Až dosud se Kremlu dařilo soukromí obou mladých žen dokonale chránit…..

  PS.proč si dcery otců v CZ po vzoru Putinových, nepožizují pseudo-nymy?

 74. berka napsal:

  To vás nenapadlo, že si pořizují pseudonymy proto, aby mohly mít alespoň trochu normální dětství a mládí, vy bambulo ?

  Až vám bude před barákem trvale stát deset aut s novinářskejma … čekajícíma na to, jestli se jim náhodou nepovede vyblejsknout vás okýnkem od hajzlíku, jak tam sedíte a máte vyvalený oči, tak byste to třeba MOŽNÁ pochopil.

  Vy, takový velký demokrat, jehož dědeček mával Masarykovi do vlaku a který za minulého režimu tak trpěl – a uplatňujete princip genetické viny ?

  Nic ve zlým, pane kreslič, ale ztrapňujete se čím dál víc.

 75. berka napsal:

  hergot, zas už sem se nechal unést. Sory a du na pár tejdnů za Ďáskem.

 76. Zdeněk Gryc napsal:

  To je prostě demokracie, OTEVŘENÁ SPOLEČNOST, dceru má šéf USA i CZ.

  Děcka v utajení…kam ten svět…tedy ten východní spěje?
  Obamovi by takové tajnůstkářství pro-stě… prošlo,nebo… ne-pro-šlo?

  DEMOKRACIE?…CO JE TO VLASTNĚ ZA REŽIM, V ZEMI KDE ŽIJE UTAJENÁ RODINA PUTINOVA?

  S úctou zdraví kreslič

 77. Zdeněk Gryc napsal:

  1. Zdeněk Gryc říká:
  Čtvrtek, 29. 1. 2015 v 21:19
  PAMATUJ A VYPRÁVĚJ A NEZAPOMEŇ!
  Vyprávěj
  Sametová revoluce. Seriál. Opakování 30.1./ČT1. Tak na svobodu! Oblíbený seriál
  Tak na svobodu!
  demonstrace 17. Listopadu 1989 na Národní třídě si Honza s Lucií kromě modřin, otřesu mozku a následně několika stehů, odnášejí pocit vzteku a vzdoru. Kamarádi Vojta a Zdeněk byli naloženi do antonu a odvezeni pryč. Mezi lidmi se začala šířit zpráva o údajné smrti studenta, který měl být ubit bezpečnostními složkami. V Realistickém divadle je zahájena týdenní stávka na podporu studentů. Zuzka s Majdou navštíví Tondu ve vězení. Kromě pomerančů mu přinášejí i dobré zprávy. Babi a František jedou do Národního divadla na Prodanou nevěstu. Stanou se součástí aktuálního dění a babi je událostmi dojatá k slzám. Mezitím Honzu zadrží příslušníci StB a nemilosrdně ho zbijí. . .

  ——————————-
  Tak to je výtažek k nadpisu PAMATUJ z obsahu, který kreslič pro jistotu smyslu dílu Vyprávěj raději stručněji znovu vložil.

  PAMATUJ A VYPRÁVĚJ A NEZAPOMEŇ!
  Za války jsme poslouchali BBC

  Za rádiu jsme měli za knoflík zasunutý úřední dokument vidím ho jako dneska:

  PAMATUJ, PAMATUJ, ŽE POSLOUCHÁNÍ NEPŘÁTELSKÉHO ROZHLASU SE TRESTÁ KÁZNICÍ, NEBO I SMRTÍ.

  Za totáče to tam nebylo, ale bylo rovněž trestné hovořit v práci o obsahu vysílání BBC.

  Kreslič by chtěl,
  aby se nezapomnělo, pamatovalo a vyprávělo,
  hlavně mládeži co dělalo Geastapo a STB, v budově Stavoprojektu kde jak shora laskavě publikováno kreslil.

 78. Zdeněk Gryc napsal:

  Hindenburg a Hitler
  2. 2. 2015, 20:00 – ČT 2
  Podivné cesty německé politiky 20. a 30. let minulého století přivedly do čela státu postupně maršála i svobodníka. Německý dokumentPaul von Hindenburg /1847–1934/ byl prototypem pruského důstojníka. Armáda, vojenská služba a země, které sloužil, pro něj byly vším. Za 1. světové války se stal nejúspěšnějším a nejoblíbenějším německým generálem, doslova lidovým hrdinou. Z tohoto důvodu byl v neklidných poválečných letech požádán, aby se zapojil do politického života jako symbol německé národní jednoty. Byl přijatelný pro většinu tehdejší německé společnosti a dvakrát byl zvolen říšským prezidentem. Jeho politickým konkurentem v té době byl jiný voják. Bývalý svobodník a politický hochštapler Adolf Hitler /1889–1945/. Generál jím i jeho NSDAP opovrhoval, ale nakonec
  „českého frajtra“,
  jak Hitlerovi nelichotivě přezdíval,
  jmenoval 30.ledna 1933 říšským kancléřem.
  Hindenburg i jeho političtí přátelé z pravice se domnívali, že Hitler bude epizodní figurkou, která ztlumí rozbouřenou politickou hladinu v zemi.
  Džin však vyletěl z láhve, aby se do ní už nikdy nevrátil…

  ————————————————–
  A co dneska na Ukrajině.

  Džin však vyletěl z láhve, aby se do ní už nikdy nevrátil…

 79. Zdeněk Gryc napsal:

  Uspořená libra + uspořený rubl

  Nebo bylo lepší ho aktuálně a preventivně prochlastat?

  2. 2. 2015, 21:55 – ČT 2
  Film, ČR (1963), 35 min, Skryté titulky, stereo vysílání

  Režie: J. Roháč, V. Svitáček
  Hrají: J. Werich, J. Sovák, S. Zázvorková, V. Brodský, J. Werichová

  Komedie ČR+SSSR (1963).
  Brilantní komediální miniatura o jedné libře + uspořeném rublu + hodnotě koruny na světových trzích ?

  Scénář podle O’Caseyho: J. Werich, V. Svitáček a J. Roháč. Kamera R. Stahl. (36 min)

  Scénář podle O’Caseyho: J. Werich: „to je to Kolumbovo vejce. . .

  . . . mít dneska v USA strejce, který ví. . . co sakra ví, co kreslič neví?

 80. Zdeněk Gryc napsal:

  2. berka říká:
  Pondělí, 2. 2. 2015 v 8:09
  To vás nenapadlo, že si pořizují pseudonymy proto, aby mohly mít alespoň trochu normální dětství a mládí, vy bambulo ?
  ——————————————————–
  Bylo by nezdvořilé nereagovat na 2 otazníky:

  1- ? To vás nenapadlo, že si pořizují pseudonymy proto, aby mohly mít alespoň trochu normální dětství a mládí, vy bambulo ?

  Opravdu nenapadlo. V normálním státě lze mít normální rodinu. Utajování přímého a legálního potomstva je možné jenom v totalitě.
  Dost pochybuji, že by rodina Putina žila stylem, který by umožnil focení členů na WC, jehož použití je však hluboce lidské a celkem normální. Osobnost šéfa státu musí být „Res-publika“.

  2 – ? . . a uplatňujete princip genetické viny ?

  Pane Berka, TO JE VÁŠ ZLÝ STYL,

  něco svépomocně vymyslíte a pak chcete o tom diskutovat, proč?
  Věřím, že si toho už nejen bam-bulové povšimli.

  UPLATŇUJETE PRINCIP GENETICKÉ VINY. . .
  Jak a kde jste na to přišel? Genetická vina za nacismu bylo židovství. Za socialismu to byl rodinný původ. Myslím, že už jsem zde psal, jak generál Nekvasil zdůvodnil začernění podpisů, autorů pomluv mých rodičů.
  Věřím, že je nutno zabránit korupci odkrytím majetkových souvislostí vlivných.
  Zajisté, že v případě třeba koupě vilky Zemanova kancléře se o ni nejedná,
  ale je dobře se o penězovody a vazby zajímat, že?
  Zvláště pak o penězovody genetické. . . utajení potomstva, vazby na oligarchii a konta nejlépe v zahraničí. . . v případě rodiny Putina určitě ne, ale obecně ano.

  Hezký den přeje, nejenom bambula, ale i kreslič,
  který se pokusí aktuálně vložit do příspěvků čtenářů, co na-kreslil a realizoval na základě zadání ředitele musea PhDr. Hoffmanna zaslané pod. č. j. 1589/69 do Stavoprojektu.
  Současně také, vzpomenout, co jeho odchodem v Jihlavě nejenom skončilo, ale zejména začalo.
  ———————————-
  PS. Před chvílí mi dala doručovatelka kalendář 2015 kreslíře Boleslava Leinerta.
  Do měsíce října je tam vložena fotka sochy TGM v Kojetíně a jeho kresba z povánky na odhalení sochy.
  Socha je to důstojná a důstojně umístěná jak se na TGM sluší. Její historie je signifikantně složitá. Původně byla umístěná v Opavě. Před Němci ji odsunuli. Později ji koupil Kojetín a umístil na dnešním místě. Němci ji odstranili. Po osvobození byla znovu instalována.
  Komunisté ji odstranili. Před rokem 1968 byla znovu instalována. Po roce 1968 to udělali komunisté důkladně, odvezli do sléváren a roztavili. Historka, jak ji znovu realizovali…. složitá story, ale od roku 1993 stojí TGM na původním místě…

Leave a Reply