Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Superchytrý krok

Petr Klukan | Pátek, 6. 2. 2015 v 15:24

Prezident Miloš Zeman u příležitosti výročí osvobození Osvětimi řekl, že Ferdinand Peroutka napsal článek „Hitler je gentleman“. Naznačil tak, že tento novinář a intelektuál byl fascinován nacismem.

Do prezidenta se obul historik Zídek, že žádný takový článek nelze dohledat, a nazval Zemana superlhářem. Další prezidentovu údajnou Peroutkovu citaci sice našel, tu však napsal někdo jiný. Také Sdružení F. Peroutky žádá omluvu.

Prezidentská kancelář řekla, že nehodlá nic vysvětlovat, a basta. Pak začala hledat. Dosud marně.

Historik Zídek se mýlí, když říká, že nás ohrožuje hradní superdebilita. Naopak, jednalo se o další superchytrý krok Miloše Zemana. Chtěl vyvolat reakci a občany podnítit, aby se s dílem Peroutky seznámili sami. A až je celé pročtou, prohlásí, že jen debilní novináři nepochopili jeho záměr, kte-rak se jal vzdělat svůj milý lid.

54 komentářů k článku “Superchytrý krok”

 1. Karel říká:

  Ano pane Vladimíre..co se týká Krymu, dohody jsou: V roce 1954 byl Krym formálně převeden do Ukrajinské sovětské socialistické republiky. Tento statut uznala po rozpadu Sovětského svazu v tzv. Budapešťském memorandu z roku 1994 i Ruská federace, k jejímuž přímému předchůdci, to jest Ruské sovětské federativní socialistické republice (RSFSR), do roku 1954 Krym náležel. – Wiki

 2. Fejinka říká:

  Pořád se mele, že na Krymu byli ruští vojáci, ano byli tam, ale v rámci dohody s Ukrajinou. Mělo jich tam být 30000 tisíc, pokud se nemýlím, dislokovaných v Sevastopolu, kde mají Rusové námořní základnu po dohodě s Ukrajinou.
  Další co se mně líbí, že se přes hranice valí desítky tanků a raketometů z Ruska. Nikde jsem neviděl jediný snímek nebo video v době, kdy vám přečtou pomocí techniky ze vzduchu co máte napsáno na odznaku na klopě saka. To jsou takové zprávy nezprávy.
  Vyzbrojování tzv. separatistů bude určitě z mnoha zdrojů, ale většinou to podporují oligarchové z východu Ukrajiny (Dombas-uhlí, ocel) a západní Ukrajinu zase oligarchové z Kyjeva + samozřejmě kyjevská vláda.
  A pane Gryci, s prominutím, „nežerte“ ty zprávy co vám tady předkládají naše mainstreamová média, vždyť je to vše zmanipulované. a velmi dobře ošetřené. Takové nás chtějí mít ti, kteří to u nás ovládají, jako ovce. Na internetu máte často opačné zprávy, Slováci jsou daleko objektivnější.
  Vždyť jenom ta masáž proti Zemanovi, ten jako jeden z mála nás chce někam pozvednout ekonomicky, podívejte se, co jezdí s ním podnikatelů a ti, jenom kdyby dostali slovo, hovoří úplně jinak o Zemanovi.

 3. VladimírV říká:

  Sovětský svaz není Rusko, Stalin není Putin jenom zločin zůstává zločinem.

 4. Venca říká:

  Pane Gryc,vy mě připomínáte tady už několikrát zmíněnýho Husáka,který si nakonec ke smrtelný posteli pozval faráře.

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I