Blog Jihlavských listů

Zdeněk Gryc
46- Architekt - důchodce - autor sídliště Březinovy sady, žák profesora Rozehnala, který si váží osobnosti PhDr. F. Hoffmanna a Václava Havla

TAKÉ NE-PŘIZPŮSOBIVÍ OBČANÉ – ARCHITEKTI

Zdeněk Gryc | Pátek, 13. 3. 2015 v 18:46

ARCHITEKTI KTEŘÍ SE NE-PŘÍZPŮSOBILI

Můj – Profesor Bedřich Rozehnal
Můj – spolužák Jan Sedlák
Můj žáček Martin Laštovička – v přípravce plaveckého odd. Jihlava
————————————————

Pelikán se omluvil studentům za 23 let trvající spor s pedagogem v roce 1989
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán se omluvil trojici někdejších studentů architektury, kteří se od roku 1991 do roku 2014 soudili s bývalým pedagogem Janem Snášelem. Ten po nich požadoval omluvu za to, že mu koncem roku 1989 vyslovili nedůvěru. Soudy řešily spor neúměrně dlouho. Novinkám to potvrdila mluvčí ministerstva spravedlnosti Kateřina Hrochová. Dnes 16:30
„Byla to jedna z prvních věcí, které ministr po svém nástupu udělal,” řekla Hrochová. Pelikán byl do funkce jmenován ve čtvrtek.
Jiří Slezák, Martin Laštovička a Zdeněk Hirnšál v revolučním období na konci roku 1989 podepsali za fórum studentů dokument, kterým svému pedagogovi, který byl zároveň předsedou základní organizace KSČ, vyjádřili nedůvěru.
Zdůvodnili ji zneužíváním politického postavení a „demagogickým, arogantním a kariéristickým vystupováním“ Snášela. Když dostal Snášel v prosinci 1990 ve škole výpověď, tvrdil, že prvním impulzem pro ni byly právě akce studentů vedené proti němu.
Soudy všech stupňů se případem zabývaly neúměrně dlouho, nakonec rozhodly, že studenti se Snášelovi omlouvat nemusí. Trojice mužů již v roce 2005 uspěla se stížností u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku.
——————————————————-
Už přes 20 let o této kauze píši. Uvedená jména mám v ústech. Mnohé reakce jsou opovržlivé, viz některé příspěvky v JL. Vím co to byla FA za totáče, která nepřímo, ale o to bolestněji likvidovala skauty a sokoly.
Jediný Havel 3 statečné přijal, ostatní se na ně flagrantně vykašlali. Klaus i Zeman měli jiné priority. Nedovedu si představit 23 let post-totalitních strastí osobních a rodinných v této současné „demo-kracii“.

ŽE BY SE ZABLESKLO NA LEPŠÍ ČASY?
Zdeněk Gryc

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I