Blog Jihlavských listů

Zdeněk Gryc
46- Architekt - důchodce - autor sídliště Březinovy sady, žák profesora Rozehnala, který si váží osobnosti PhDr. F. Hoffmanna a Václava Havla

DISKUZE

Zdeněk Gryc | Čtvrtek, 9. 4. 2015 v 21:58

Diskuse JHLAVSKÝCH LISTŮ-UKÁZKA
Svatopluk Beran říká:
Středa, 25. 3. 2015 v 8:34
Kam ale nyní dali rozum další protestující?
Třeba Petře nevíš o všem co se kolem tebe děje. A nebo sloužíš podobně?
Zaměstnanec ČT – Nesmíme ani hlesnout o okupaci z 15. března 1939, dostali jsme generální zákaz ze shora.
1. VladimírV říká:
Středa, 25. 3. 2015 v 9:09
Vážený pane šéfredaktore. Slovy klasika:“ Zdáli to tak vypadá, zblízka je to pravda. Aneb, kdo si počká, ten se dočká.“. Bohužel.
1. Svatopluk Beran říká:
Středa, 25. 3. 2015 v 9:22
Třeba Petře nemáš přehled o všem a pak si nemůžeš udělat zodpovědný zavěr co se kolem tebe i nás všech děje
1. Svatopluk Beran říká:
Středa, 25. 3. 2015 v 14:43
Pane Furbacher špatně jste vybral. Rozumím tomu že jste neznalý. Takže se podívejte na tyto stránky. – http://www.nezakladnam.cz/ Časopis Respek a blogy na něm jsou tak akorát pravé pro vás, mě nijak neoslovují a hlouposti na něm už mi neříkají vůbec nic.
1. petr klukan říká:
Středa, 25. 3. 2015 v 16:19
Sváťo, na spoustu tvých dotazů musím odpovědět, že nevím. Nevím, jak moc letos ČT informovala o okupaci (já to prostě nesledoval), nevím, koho všeho ambasador odměnil, nevím i spoustu dalších věcí. Problémem je, že prvotní článek je pro mne z nedůvěryhodného serveru, což jsem výše doložil, takže i kdyby tam pak psali spoustu pravdy, zůstává pro mne nedůvěryhodný a tudíž jej nečtu a jeho články neakceptuji.
1. Svatopluk Beran říká:
Středa, 25. 3. 2015 v 19:07
Pro tebe je Petře článek z nedůvěryhodného servru. Podle mne i mnohých jiných jako je například Jozef Ftorek který vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK v Praze a New York University v USA přičemž též působil jako redaktor zahraničního vysílání v ČT a na Nově není prakticky žádné tiskové či televizní medium důvěryhodné.
1. Svatopluk Beran říká:
Středa, 25. 3. 2015 v 19:11
Polsko také poskytlo své území k mučení unesených občanů americkou armádou. Těm se nedivte pane Gryc, ti jsou schopni všeho.
1. Svatopluk Beran říká:
Středa, 25. 3. 2015 v 19:28
Pane Furbacher proč vaše demokracii leze do zadní části zemi, která stejně tak jako Severní Korea neuznává žádné opoziční strany, kde o nějaké demokracii nemůže být ani řeči a kde ženská práva neexistují. Proč tam vaši presidenti a senátoři olizují kliky?
1. petr klukan říká:
Čtvrtek, 26. 3. 2015 v 8:05
Sváťo, v tomto prostě máme jiný názor a je skvělé, že jej oba můžeme svobodně říct a ani jeden z nás za to není zavřen. K tomu nejmenovanému redaktorovi z ČT (jestli vůbec existuje). Já takové věci neuznávám. Jestli je nespokojen a dělal by něco proti svému přesvědčení, tak ať odejde a řekne vše „na plnou hubu“. Je-li šikovný, práci najde v jiné televizi nebo se uživí jinak.
1. Svatopluk Beran říká:
Čtvrtek, 26. 3. 2015 v 13:34
Pro pana Gryce něco o tom jakou TAKÉ armádu muž v Polslu s květinami vítal.
V Polsku byly tajné věznice CIA, připustil bývalý prezident Kwaśniewski
10. prosince 2014 v 21:14
V Polsku byly tajné věznice CIA. Vůbec poprvé to připustil bývalý prezident Alexandr Kwaśniewski.
1. Svatopluk Beran říká:
Čtvrtek, 26. 3. 2015 v 13:53
Zcela určitě jsem se ke Katyni již jednou vyjádřil. Alepokud to potřebujete slyšet budu to pro vás dělat kolikrát budete potřebovat. Něco podobného co se v Katyni stalo je pro mne a musí být pro všechny normální občany nepřijatelné.
1. Svatopluk Beran říká:
Čtvrtek, 26. 3. 2015 v 14:03
Je určitě Petře supr že se můžeme spolu dnes bavit beze strachu z toho že by byl kdokoliv za své přesvědčení a myšlenky persekuován. Některé naše pohledy jsou zcela rozdílné, což je jak podle mne tak i podle tebe naprosto v pořádku. Díky za tuhle nabídku a její udržení v platnosti od doby našeho rozhovoru o mém bolševismu. Měj se fajn.
1. Svatopluk Beran říká:
Čtvrtek, 26. 3. 2015 v 14:08
Prohlášení k průjezdu americké armády Českou republikou nejen iniciativou Ne Základnám a tím to bych rád pozval všechny příznivce v sobotu v 15 hod do Prahy na Václavák.

1. Svatopluk Beran říká:
Čtvrtek, 26. 3. 2015 v 14:45
Je potřebné přivítat každého amerického (samotřejmě mimo toho co v Brně vyvraždil čtyřčlenou rodinu a teď ho Spojené Státy nechtějí vydat do Česka k řádnénmu soudu) i ruského – civilního turistu – . V žádném případě však ani jednoho ozbrojeného Američana či Rusa.
1. Svatopluk Beran říká:
Čtvrtek, 26. 3. 2015 v 15:15
Ještě jednu informaci pane Gryc a budu vám ji stále omýlat pokud vy budete užívat zavádějící a z vojenského hlediska přihlouplé pohledy. Vytvoření nárazníkového pásma na úkor Polska ze strany tehdejšího Sovětského Svazu, vygenerovala v tehdejším čase událostí zrada západních spojenců na nás a naprostá neochota západních zemí spolupracovat z tehdejším Sovětskám Svazem na zničení fašistického Německa. Časové důkazy jsem vám již několikrát předložil.
1. Zahradník říká:
Čtvrtek, 26. 3. 2015 v 23:25
Kecy, kecy – ať žije Amerika!!!
1. Fejinka říká:
Pátek, 27. 3. 2015 v 11:16
Zahradníku, Zahradníku probuď se!
1. Libor Furbacher říká:
Pátek, 27. 3. 2015 v 18:05
Pane Beran s vami je pekne discutovat ,pouze se mi zda ze to nejak zahlcujete otazkama.Odpovim vam na tu prvni a pak vy uz asi ty odpovedi stejne znate.Ja take nemam moc casu na zbyt.
Sadama k moci nedosadila USA jak rikate ale vase CCCP a melo s nim smlouvu a pratelstvi a vzajemne pomoci a spolupraci , No znate ty kecy.A dodavaly mu zbrane za ropu.Jeste tam meli hodne tisic vojenskych poradcu,kdyz je US hnaly z Kuvajtu.
1. Venca říká:
Neděle, 29. 3. 2015 v 16:29
Dobrovolně součástí? V tom případě okupaci v roce 1968 sme si taky zvolili dobrovolně.
1. petr klukan říká:
Úterý, 31. 3. 2015 v 8:30
Vencovi: vy opravdu považujete bývalý režim označený zavrženíhodný za dobrovolně zvolený? Na to mám skutečně jiný názor.
1. Jan P. říká:
Úterý, 31. 3. 2015 v 18:28
Pane Klukane,určitá paralela,kterou měl Venca zřejmě na mysli tu je.
Jste přesvědčen o tom,že kdyby k NATO bylo referendum většina voličů by hlasovala pro NATO ?
Já si myslím,že NE.Např. sociologické průzkumy tehdy jasně ukazovaly,že většina občanů ČR si vstup do NATO nepřeje.
1. Libor Furbacher říká:
Úterý, 31. 3. 2015 v 20:01
Pane Jane.
Ja bych ale rek ze ta demokracie a svoboda slova vcelku je pro normalni lidi proste to co momentalne maji ale jeste porad ti starsi neveri ze to tak je ,po svej zkusenostech s komousema, a tak to zpochybnuji i tem mladejm.Ale co tem starejm skutecne chybi je,socialisticky delat a socialisticke postarani od kolebky az do hrobu .
1. Jan P. říká:
Úterý, 31. 3. 2015 v 20:45
Pane Furbacher,váš subjektivní názor a ideovou zaujatost vám vyvracet nemíním
Každý má o svobodě a demokracii jiné představy a své osobní zkušenosti.
Váš konformní postoj s polistopadovým vývojem u nás a nekritické vidění Západu např.některý naši bývalý autentický politický emigranti a disidenti nesdílí.
Berte to tak,že i já patřím mezi názorovou část společnosti,která podle vašeho myšlení není normální.
1. Libor Furbacher říká:
Středa, 1. 4. 2015 v 0:40
Pane Jane nevim kdo je podle vas “autenticky politicky emigrant“.Ale pravdepodobne to bude nejaky , tehdy mlady komunista ,ktery budoval komunismus v cesku od 1948 a najednou po 68 zjistil ze i on muze dostat stejny treatment jako ty v padesatej letech a tak honem jeli za svou komunistickou internacionalou za hranice.[Ktera mela sve styky v komunistickem cesku]Kde svym idealum zustaly verni.A byly uspesni protoze socialismus a komunismus byl mezi intelektualama v evrope vzdycky popularni.
1. Milan říká:
Středa, 1. 4. 2015 v 9:15
Pane Fejinka….máte pravdu asi jako s Okamurou.
1. Zdeněk Gryc říká:
Středa, 1. 4. 2015 v 9:18
1. Svatopluk Beran říká:
Čtvrtek, 26. 3. 2015 v 15:15
Ještě jednu informaci pane Gryc a budu vám ji stále omýlat pokud vy budete užívat zavádějící a z vojenského hlediska přihlouplé pohledy. Vytvoření nárazníkového pásma na úkor Polska ze strany tehdejšího Sovětského Svazu, vygenerovala v tehdejším čase událostí zrada západních spojenců na nás a naprostá neochota západních zemí spolupracovat z tehdejším Sovětskám Svazem na zničení fašistického Německa. Časové důkazy jsem vám již několikrát předložil.
Vážený pane Beran,
To je absolutní nonsens.
Po prvé a to jsem musel mlčet, nám to takto v roce 1954 přednášela a pak zkoušela naše lektorka ML v posluchárně FA v Hluboké ulici v Brně. O Katynu, smlouvě Hitlera se Stalinem a její tajnou doložce se ale tehdy nevědělo, že?
1. Svatopluk Beran říká:
Čtvrtek, 26. 3. 2015 v 13:53
Zcela určitě jsem se ke Katyni již jednou vyjádřil. Alepokud to potřebujete slyšet budu to pro vás dělat kolikrát budete potřebovat. Něco podobného co se v Katyni stalo je pro mne a musí být pro všechny normální občany nepřijatelné. Právě proto také protestujeme proti americkému principu provokování válek po celém světě, kdy si následně po 75 letech od Katyňského masakru dělají zákonné právo na unášení lidí s následným mučením.
——————————————-
I Katyň se dá s trochou dobré vůle propojit s USA.
1. Libor Furbacher říká:
Čtvrtek, 2. 4. 2015 v 15:22
Pane Beran zminoval jste se ze by jste si rad podiskutoval s americkymi vojakyl ,tak jak jste discutoval s ruskymi v 68.,kdyby byla moznost.Moznosti bylo dost ,hlavne v Praze.
Zajimalo by mne jak reagovaly ,kdyz jste na ne spustil tu vasi komunistickou agitku.
1. Svatopluk Beran říká:
Pondělí, 6. 4. 2015 v 11:49
Honzo odpovídám opožděně, ale fakt nestíhám. Na rozdíl od vás, mám možnost sledovat různé televizní zpravodajské servry, jak už jsem několikrát podotkl, čímž jsem podle mne schopen si udělat celkem vyrovnaný přehled kde co kdo preferuje a co pro svou výhodu zase naopak potlačuje. Takže konkrétně tuhle blamáž ruských medií jsem nemusel vstřebávat opožděně jako vy z ČT. Sám jsem se bavil tím co vysílala ruská media zkresleně o ,,průjezdu americké armády českem, ještě před tím než tuto argumentaci naše televize umocnila na druhou. ČT skutečně informovala naše občany pravdivě o tom jak ruská media manipulovala se svými ruskými občany, ovšem činila to proto, aby stejným způsobem manipulovala s námi, potažmo s vámi.
1. Honza říká:
Pondělí, 6. 4. 2015 v 12:49
Svatopluk Berane, jenom krátce :
– Kdyby z průjezdu a krátkého pobytu neudělal levice a různé extrémní levicová uskupení s médii „aféru světového rozměru ohrožující světový mír“, tak si toho skoro nikdo nevšimne, jelikož se jednalo o banalitu.
1. Honza říká:
Pondělí, 6. 4. 2015 v 12:57
Svatopluku Berane, ta poslední řečnice ( nevím kdo to byl ) ta je fakt „dobrá“. Jenom jste mi tam na tom podiu zastiňujícím se mírem chyběl vy nebo Jan P.
1. Jan P. říká:
Pondělí, 6. 4. 2015 v 19:26
Pane Furbacher,čekal jsem,že se ozvete.Největší ideovou zaujatostí trpíte vy sám.
Já neměl na mysli pouze ty co se hlásí k nějakému světonázoru jako je např.revoluční socialista Petr Uhl.Mezi nimi jsou osobnosti a intelektuálové,který zastávají pouze kritické a racionální myšlení.
1. Libor Furbacher říká:
Středa, 8. 4. 2015 v 13:37
Pane Jane ja nad vama zasnu.
Prvne mi napisete seznam lidi kde se dusujete ze nikdy nebyly komunisti,jako treba Kundera;Kdyz vam poslu fakta a vyvratim vam to,tak citujete ze mam pravo na svuj nazor a ne na sva fakta.Ctete to nekdy po sobe?Vy
1. Jan P. říká:
Středa, 8. 4. 2015 v 18:55
Pane Furbacher,některý z nich v KSČ do roku 1968 skutečně byli jiní NE.Tento fakt nepopírám.Naleznete tam taky řádu osob,který v KSČ nikdy nebyli.
1. Libor Furbacher říká:
Středa, 8. 4. 2015 v 21:32
Samozrejmne pane Jane ,pokud ctete to co obcas pisi tak vite ze se zase mylite. Pro mne jsou vsichni komousi stejny svinstvo ,vy si tam pridejte jmena ,protoze vy je znate.Me je jedno jestli jsou reformni nebo prevleceny .Jednou tam byly tak je to sebranka, a tak jsou zodpovedni ,jak vy pisete za“ moje “tezkosti.
Samozrejme ne za vase tezkosti ,protoze vam to vyhovovalo ,popripade jste byl jeden z nich,Tak se nedivte ze nemuzete rozumet memu uvazovani.

Konc diskuse, viz JL: Dvě zastavení

5 komentářů k článku “DISKUZE”

 1. XXXXX říká:

  Malá nápověda pro pana Gryce:
  Kdysi tuhle diskuzi taky ovládl pošuk. Pak skočil z cityparku.

 2. Zdeněk Gryc říká:

  Vážený pane.

  Se slzami v očích ctím, jako blbec a architekt jeho památku.

  DAL ŽIVOT, STEJNĚ JAKO JAN PALACH ZA SVŮJ NÁZOR .

  Vždycky pochopí spíše ti, co jsou mimo a mají nadhled.

  Podívejte se na přebal, asi největšího díla o Jihlavě:

  Renáta Piskové: Jihlava

  Buď ,pochopíte, co je to pohled na Prahu přes údolí Vltavy
  a jaký pohled na Jihlavu od jihu je ztracen, nebo nikoli.

  Já, se také neumím se plně vcítit do Mahlerovy hudby.
  Žil jsem v rodině, která mi to nedala, s pozdravem:

  Zdeněk Gryc vpv

 3. Zdeněk Gryc říká:

  Safra, proč 5 křížků, u dálnice poblíže velké Býteše je jich 9.
  Tam vím přesně proč.

  Za Vaše vysvětleni ve vší skromnosti, fakt bez ironie,

  s úctou děkuje: Zdeněk Gryc vpv

 4. XXXXX říká:

  žádné není, proč taky?

 5. XXXXX říká:

  tak to je hrdina když dal život za svůj názor. To si teda pomohl.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I