Blog Jihlavských listů

Pavel Ženčák
79- Vzdělání VŠ - matematika, původně programátor, v současné době pracuji jako technik, věk 50 let. Bydlím na vesnici nedaleko Jihlavy.

Tak nevím, kdo tam sedí …

Pavel Ženčák | Středa, 13. 5. 2015 v 7:58

Ráno jsem čirou náhodou vstával s manželkou zhruba stejně, a protože ona první věc, kterou ráno udělá, tak pustí rádio, tak jsem mimoděk poslouchal Radiožurnál.
Nevnímal jsem úplně přesně, o čem byla řeč, ale tématem byla patrně výplata nemocenských dávek. A zrovna tam byl příspěvek jednoho senátora (neodchytil jsem jméno), který říkal, že má celkem asi 2000 zaměstnanců a nechal si udělat statistiku, ze které vyplynulo, že v jeho firmě po zrušení výplaty nemocenských dávek na první 3 dny klesla nemocnost o 100%.
Tak se přiznám, že toto mne zaujalo, protože buďto dotyčný pan senátor nerozumí tak úplně procentům, protože pokles něčeho o 100% znamená, že výskyt daného jevu klesl na nulu. A osobně rozhodně nevěřím tomu, že by lidé po zrušení výplaty dávek za první 3 dny přestali být nemocní. Domnívám se, že nemocnost poklesla o polovinu a pan senátor má hokej v procentech. A nebo je tak radikální pokles jen papírově, protože lidé drobnější problémy raději přechodí, než by přišli o peníze za 3 dny (orientačně min. 15% výplaty). A i když jsou nemocní, raději si vezmou dovolenou, opět z finančních důvodů. A tak mne napadá otázka, když je nám (bez možnosti to nějak ovlivnit) strháváno ze mzdy sociální a zdravotní pojištění, na co všechno vlastně pak máme nebo nemáme nárok, když onemocníme.
(reportáž na Radiožurnálu 13.5. asi v 5:25).

5 komentářů k článku “Tak nevím, kdo tam sedí …”

 1. XXXXX říká:

  palec nahoru

 2. Joe říká:

  Online v archivu zde: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3383072

 3. Fejinka říká:

  Hlavně, že páni doktoři už „pláčí“, že se zvýšil počet pacientů (cca o 20%), jelikož se zrušil poplatek 30Kč. Nemusí téci, stačí když kape!!! Že jim není hanba při jejich platech v porovnání s ostatní populací ve státě. Neberu cizinu, tam jsou platy i u jiných profesí větší. To jsme to za 25 let tzv. demokracie dopracovali.

 4. berka říká:

  Bóže, vy naděláte… V sovětském svazu by se nemocnost snížila určitě aspoň o sto deset procent.

 5. Fejinka říká:

  A páni zubaři by nejraději chtěli, aby si pacienti platili kompletní ošetření a samotní si to potom vyřizovali u zdravotních pojišťoven., jak říkal jednou jejich bývalý šéf zubařů.To jsou věci.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I