Blog Jihlavských listů

Zdeněk Gryc
46- Architekt - důchodce - autor sídliště Březinovy sady, žák profesora Rozehnala, který si váží osobnosti PhDr. F. Hoffmanna a Václava Havla

JETLAG

Zdeněk Gryc | Sobota, 8. 8. 2015 v 10:07

JETLAG,

je to co předvedli „čtenáři“jako komentář k článku věnovaném siru Wintonovi:
„Jihlava si připomněla sira Wintona“

Lze pochopit jedině v souvislosti s komentářem:

„Očima Saši Mitrofanova: Jetlag a hubená léta“

Skupina
jím trpí proto, že se jí před pětadvaceti lety zhroutil svět jasných mantinelů.
————————–
Její příslušníci tedy strádají chronickou podobou nespokojenosti. V posledních měsících dostali nápad, že když zatlačí na ty, které považují za zdroj svého utrpení, jakož i na ty, kteří jim lezou na nervy, docílí když ne zlepšení, tak aspoň vzrušení.
—————————
Proti nim stojí lidé, kteří teprve před nedávnem s úžasem zjistili, že z nich jiné názory, jiné hodnoty a jiné chování činí v jejich vlastní zemi DOKONALÝ TERČ.

Táhne se to od prezidentské kampaně 2013 a nové podněty (Rusko, ISIL, uprchlíci) nesoulad jen stupňují.

Zdeněk Gryc, upozorňuje na blog: FAŠISMUS

15 komentářů k článku “JETLAG”

 1. Zdeněk Gryc říká:

  Jo, Boschovy obrazy ty znám,
  rozhodně to není žádná pohoda jako ty obrazy Schikanederovy v galerii dole na náměstí.

  Převzal: autor blogu
  O „tzv. elitách“ ve společnosti, kde z historických důvodů žádné elity nejsou, protože neměly z čeho vyrůst, může veřejně mluvit pouze jedinec, který si naopak myslí, že tu jsou. A nejvíc ze všeho touží, aby byl mezi ně zařazen, když mu osud tuto roli normálně nepřihrál. Proto řeči o příkopu mezi elitami a zbytkem společnosti mají výlučně hodnotu názoru prezidentova mluvčího.
  Výzva, kterou shodou okolností sepsali vědci, protože jsou zvyklí pracovat se slovem, organizovat se a vyjadřovat vlastní názor bez obav, že příliš vyniknou, by mohla patřit jakýmkoli autorům. Jaké jsou její hlavní body?
  Signatáři jsou velmi znepokojeni prudkým nárůstem xenofobie ve společnosti. Děsí je nemoc naší vlastní společnosti, která ztrácí lidskost a zdravý rozum. Žádají politiky, aby nezneužívali cizí neštěstí k hromadění levných politických bodů. Apelují na média, aby si uvědomila svou nesmírnou moc nad názory společnosti. Prosí veřejnost, každého jednoho z nás, o opatrnost v soudech a kritický pohled na svět.
  Člověk nemusí být vědec, aby sdílel tyto obavy a ztotožnil se s těmito výzvami. Ba co víc. Nemusí mít ani vysokoškolské vzdělání. Je samozřejmě snazší lidi rozdělovat výkřiky o PRAŽSKÉ KAVÁRNĚ a dělném venkovském lidu.
  Není to nic nového, pouze moderní podoba staré komunistické nadávky „Vystudovali za dělnické peníze!“, nemáme-li se nořit hlouběji do minulosti, abychom tam našli obětní beránky nastrčené tehdejšími krysaři.
  Mám-li ale mluvit o rozdílech, probíhají jinde než dosaženým vzděláním a společenským postavením. Každý zná lidi vyloženě špatné a zlé s vysokoškolským diplomem či na vrcholu mocenské pyramidy a zároveň určitě potkal dobré, rozumné lidi mimo záři reflektorů, lesk funkcí a tituly před jménem a za ním.
  Hodnota člověka spočívá podle mě v tom, jak se dokázal vypořádat se svými osobními démony. Zní-li tento výraz někomu příliš mysticky, lze ho zaměnit slovem komplexy.
  Ty má každý. Už proto, že člověk je původem zvíře. To samo o sobě leckomu stačí. Když se k tomu přidají mindráky z nešťastného dětství, malého vzrůstu či podměrečných částí těla, potlačené sexuální orientace, pak obyčejná závist a malichernost, vzniká směsice, která se přelévá v zásadě každou společností. Ale v různém množství u různých čtenářů, že?
  Blahobyt lidského společenství a spokojenost jeho členů závisí na schopnosti většiny tyto komplexy v sobě potlačit. Vykořenit se nedají, nejsme andělé. Ale chce to nepřetržitou práci. Té jsou schopni jak akademici, tak „obyčejní“ lidé (slovník jsem si samozřejmě vypůjčil).
  Jinak dnešní stav není nový. Koukněte na Boschovy obrazy. Pro začátek na tento: http://www.bibliotekar.ru/Kboch/2.files/image001.jpg.

 2. VladimírV říká:

  Vářený pane Gryci,
  i vědci, chcete -li batatelé, pracují s analýzou jako nezbytnou součástí jejich života. Pokud hovoří o šíření xenofobie, jistě si předem zodpověděli otázku, co je příčinou tohoto stavu. Zkusme zapomenout na již otřepané a neúčinné rčení: „Za všechno můžou komunisti.“. A položme si otázku, odkud se „xenofobie“ bere. A dojdeme k odpovědi, že je to naše politická elita, která ohánějíce se demokracií a svobodou, zapomíná na to, že je reprezentací národa, kterému by měla sloužit. Sloužit způsobem, že by vzbudila jeho důvěru a postarala se o to, aby se společností nešířil s t r a ch z nejisté budoucnosti. Ano, strach je hlavní příčinou „xenofobních nálad“. Není s čemu divit, byli to vrcholní představitelé tohoto státu, kteří nás v rozhodujících chvílích nechali na pospas cizím mocnostem ( 1938, 1948, 1968). Co má tedy očekávat obyčejný člověk, který nemá na to, aby popřípadě „vzal do zaječích“. Ten se brání zcela předvídatelným způsobem, nechce se smířit s tím, že by mu někdo cizí zasahoval do jeho práv, svobod a nakonec i jeho pohodlí.
  Co nabízí naše oficiální státní propaganda. Ujišťuje, že cílem běženců není naše vlast, že mají namířeno na západ. To mohla být prvoplánově pravda, jenže možnosti zemí zalíbených jsou rovněž omezené. Brzy nastane situace, že i naše zemička, mimochodem sociálně poměrně štědrá, jak je vidět z počtu nevládních organizací, které se sociální problematikou zabývají a rozhodně samy neživoří, bude čelit náporu běženců. Jistě jste si všiml, že už teď se nejen vláda, ale i určité lokality potýkají s problémem nepřizpůsobivých. A toto by mělo ještě eskalovat? Nepřísluší mi radit vědcům, ale oni, coby mozky národa, by měli vytvořit reálný model fungování našeho státu a nabídnout ho politikům k realizaci. Ano, je to utopie, takový model se dá skutečně definovat, ale to by musela být naše společnost postavena na jiných základech a prioritách.
  Vyčítat prezidentovi Zemanovi, jak se o to urputně snaží některé celebrity, populismus v otázce jeho hodnocení imigračního problému, je když ne slaboduché, tak velmi nebezpečné. Sama averze vůči němu, a to za každou cenu, bez toho, že by tito lidé nabízeli smysluplné řešení, kromě toho, že každého, který s jeho názorem souhlasí, označují za hlupáka, xenofobní nálady nejen nemírní, ale rozdmýchává nepřátelské postoje uvnitř národa. I tzv. celebritám z uměleckých kruhů by mělo konečně dojít, že se blíží doba, kdy by náš národ měl zase táhnout za jeden provaz.

 3. Svatopluk Beran říká:

  Pokud tu ještě někdo teď čte doporučuji si postit hned ČT2 – americké dějiny očima Olivera Stounse.

 4. Zdeněk Gryc říká:

  Vyčítat prezidentovi Zemanovi, jak se o to urputně snaží některé celebrity, populismus v otázce jeho hodnocení imigračního problému, je když ne slaboduché, tak velmi nebezpečné. Sama averze vůči němu, a to za každou cenu, bez toho, že by tito lidé nabízeli smysluplné řešení, kromě toho, že každého, který s jeho názorem souhlasí, označují za hlupáka, xenofobní nálady nejen nemírní, ale rozdmýchává nepřátelské postoje uvnitř národa.
  I tzv. celebritám z uměleckých kruhů by mělo konečně dojít, že se blíží doba, kdy by náš národ měl zase táhnout za jeden provaz.
  ————————————–
  Signatáři jsou velmi znepokojeni prudkým nárůstem xenofobie ve společnosti. Děsí je nemoc naší vlastní společnosti, která ztrácí lidskost a zdravý rozum. Žádají politiky, aby nezneužívali cizí neštěstí k hromadění levných politických bodů. Apelují na média, aby si uvědomila svou nesmírnou moc nad názory společnosti. Prosí veřejnost, každého jednoho z nás, o opatrnost v soudech a kritický pohled na svět.
  Člověk nemusí být vědec, aby sdílel tyto obavy a ztotožnil se s těmito výzvami. Ba co víc. Nemusí mít ani vysokoškolské vzdělání. Je samozřejmě snazší lidi rozdělovat výkřiky o PRAŽSKÉ KAVÁRNĚ a dělném venkovském lidu.
  —————————————-
  Začal to Zeman korespondenčními lístky namířenými proti Pražákům, komentář jsem s dok.fotem vložil do čtenáři píší JL.
  Z mého pohledu Zeman omezuje akademické svobody a podlézá Putinovi.

  ————————————-
  NENÁVIST MÁ DNESKA JUBILEUM

  Den atentátu na Lva Trockého (20. srpen)

  Pár slov o vrahovi Lva Trockého: Ramón Mercader byl španělský komunista, který na konci 30. let vstoupil do spolupráce se sovětskou tajnou službou NKVD. Přestěhoval se do Mexika a začal chodit s Trockého bývalou spolupracovnicí z Paříže. Spolu s ní začal docházet do Trockého domu, předstíral, že je novinář píšící levicové články, a nechával si je mentorovat od samotného Trockého. Nevzbudil tak žádné podezření. Při jedné ze svých návštěv – Trockij zrovna procházel jeho článek – zpoza kabátu vytáhl horolezecký cepín a zatnul ho své oběti do hlavy. Stráže ho pak zpacifikovaly a předaly mexickým úřadům. Mercader dostal 20 let vězení, které si odpykal, a pak se přestěhoval na Castrovu Kubu. Delší dobu strávil i v Sovětském svazu, kde dostal nejvyšší státní vyznamenání – Hrdina SSSR. Krátce pobýval i v Československu. Zemřel v roce 1978 na Kubě.

  Za obsáhlý komentář děkuje Zdeněk Gryc,

  který prosí o povšimnutí spirály nenávisti, kterou mi věnoval „čtenář“,
  když jsem poděkoval ve stylu Jaroslava Žáka, studentu /studeo snažiti se / za jeho krásný článek o stáří.
  Povšimněte si chorobného stylu urážek stáří. Anonymně protože pro něho je anonymita PIA FRAUS.
  Z cvičných důvodů se pokuste někde pochválit Havla, vždycky to zafunguje.

 5. Svatopluk Beran říká:

  Podle mne dává Putin rozpadjící se a rozkradenou zem po opilci Jelcinovi celkem dohromady. Snaží se o to na podkladě kapitalistického tržního mechanizmu. Doposud pro tento svůj záměr nepoužívá americkou strategii decimování státních útvarů po celám světě s milionovými civilními oběťmi. Či budování teroristických organizací jako například Spojené Státy vybudováním Al Kajdy, či podporou pronacistické ukrajinské Národní Gardy. Dosud též se nevygenerovalo z jeho věznic nic podobného jako američanům Islámský stát, který teď vyhání uprchlíky ze střední a severní Afriky a uprchlíky z blízkého východu do Evropy. Což může vyvolat v Evropě velikou krizi. Otázkou je, zdali nejsou tyto neuvěřitelně stupidní akce Spojených Států záměně cíleny k oslabení Evrpy coby vzmáhajícího se vazala Spojených Států. Velice nebezpečně pak se jeví i hospodářská smlouva TIPP organizovaná Spojenými Státy, mezi nadnárodními společnostmi a státy Evropy, kdy je tu otevřen prostor pro ovládání vlád států těmito korporacemi a nadnárodními společnostmi. Je docela možné že tyto nástroje, pokud se je podaří Spojeným Státům prosadit, začne používat v nynějším neoliberálním kapitalistickém tržním prostředí za pár let i Putin a budou se nám na našem území producírovat obě velmoci se svými vojsky aby si zajistili pro sebe jim příznivé hospodářské prostředí.

 6. Zdeněk Gryc říká:

  ruský magnát přes vodku Yuri Schefflerem

  Superjachta Serene, která přepsala definici luxusu
  AUTOR Tomáš Durčák
  DATUM VYDÁNÍ: 14.01.2015 21:58 SEKCE: Lifestyle
  Italský stavitel lodí Fincantieri je největším v Evropě a od roku 2013 čtvrtým největším na světě. Státní podnik staví nejen vojenská plavidla, ale také lodě pro komerční účely. Právě u této společnosti si v roce 2007 ruský magnát přes vodku Yuri Schefflerem objednal svou novou jachtu Serene. Jeho jedinou podmínkou bylo to, aby se loď stala vrcholem luxusu na moři, a to bez ohledu na peníze.

  Na výsledek si musel Yuri počkat celé čtyři roky, ale když poprvé v srpnu roku 2011 svou novou jachtu Fincantieri Serene spatřil, zřejmě nelitoval. V přístavu na něj čekal 134 metrů dlouhý a v nejširším místě 18,5 metru široký sedmipatrový kolos, na kterém visela cenovka 330 milionů dolarů, což je v přepočtu z tehdejšího kurzu přibližně 6,6 miliardy korun.
  ——————————–
  Průměrný věk v USA 78.7 a v Rusku 68.9. Tolika … těch cca 10 let nižšího průměrného věku může jejich levná vodka.
  ——————————-

  Yuri Schefflerem patří do oligarchie přátel Putina

  ZG
  Který je žákem Profesora Rozehnala, specialisty na stavby nemocnic. Proč se rusové nezaměří na zdravotnictví, a bydlení. Když jsem autorsky dozíral na polikliniky, tak jsem slýchal dost pohnuté zkazky od pracovníků CHIRANY, kteří montovali zdravotnické technologie v SSSR.
  Ovšem přehlídka tankové suppertechniky a vodka dávají národu zdravé sebevědomí.

  Takže:
  EVROPU MÁ CHRÁNIT PŘED „RUSKOU AGRESÍ“ 800 AMERICKÝCH TANKŮ!
  Spojené státy se snaží umístit v různých evropských zemích 800 tanků, píše švédský list Dagens Nyheter.
  Ten se mj. odkázal na rozhovor německé ministryně obrany Ursula von der Leyen pro německý tisk. Část z tohoto počtu se již účastní cvičení NATO v Estonsku a zůstanou tam na dobu neurčitou na zadržení „ruské agrese“. Americké obrněné síly v blízké budoucnosti budou rozmístěny v Německu, stejně jako v pobaltských státech a dalších zemích východní Evropy. Mobilizace NATO je přímým důsledkem ruských akcí v ukrajinské krizi, píše Dagens Nyheter.
  Ačkoliv v roce 2013 poslední americké tanky opustily Německo, nyní se zase vrací zpátky píše švédský tisk. O tom informovala v rozhovoru s německým tiskem ministryně obrany Ursula von der Leyen. Podle deníku Münchner Merkur se celkem jedná o 800 amerických tancích.
  Některé z nich putovaly do Německa, například na výcvikovou základnu Grafenwöehr v Bavorsku. Zbytek bude distribuován v zemích východní Evropy, ale podle velitele amerických sil v Evropě Benena Hodgese je přesné umístění tanků stále předmětem diskusí. Kromě pobaltských států Litvě, Lotyšsku a Estonsku se americké tanky mohou umístit v Polsku, Rumunsku a Bulharsku. Podle velení americké armády, část z nich je už v Evropě, uvedl Dagens Nyheter.
  V pobaltských státech v současnosti probíhají velká vojenská cvičení NATO s názvem Atlantické odhodlání. Zahrnují 3000 amerických vojáků a velké množství techniky. Podle dostupných údajů se nejméně dvacet amerických tanků M1A1 Abrams účastní manévrů na území Estonska. Po ukončení cvičení zůstanou na estonských základnách tak dlouho, dokud „bude nutnost zadržovat ruskou agresi,“ citují noviny americké vojenské velení.
  Spojené státy výrazně snížily svoji vojenskou přítomnost v západní Evropě: nyní se v ní nachází zhruba 67.000 amerických vojáků ve srovnání s dvě stě tisíci na konci studené války. Nicméně, vzhledem k zhoršení vztahů s Ruskem, došlo k výraznému přeskupování sil USA ve Starém světě, dochází k závěru Dagens Nyheter.
  Spojené státy výrazně snížily svoji vojenskou přítomnost v západní Evropě: nyní se v ní nachází zhruba 67.000 amerických vojáků ve srovnání s dvě stě tisíci na konci studené války. Nicméně, vzhledem k zhoršení vztahů s Ruskem, došlo k výraznému přeskupování sil USA ve Starém světě, dochází k závěru Dagens Nyheter

 7. Jan P. říká:

  Pane Gryc,většina Čechů má dnes z něčeho iracionální strach,která šiří některá média,ultrapravicové iniciativy,sociální sítě a politici.Vy nejste žádnou výjimkou.I vy patříte mezi oběti šířené nenávisti.
  Sdílíte rusofobii a žijete v nesmyslném válečném stavu s Ruskem.
  Položil jste si někdy např. otázku:
  Proč Západ prohrává informační válku s Ruskem?
  Měli by dnes český letci RAF radost z toho,že současný český politici jako např. Jaromír Štětina ze své cesty na východ Ukrajiny uveřejnil mimo jiné i fotku s neonacistickým vůdcem praporu Azov ? Česká média to přešla.
  Je opravdu nutné,aby obavy z imperiální politiky Ruska vedli k tomu,že český politici se kvůli tomu spolčují s neonacisty na Ukrajině.
  Hlásíte se k základním demokratickým hodnotám a humanismu.Sympatizovat s politiky,který navazují přímé kontakty s neonacisty je popřením základních demokratických hodnot a humanismu.

 8. Zdeněk Gryc říká:

  PŘI-TAKÁVAČKA V SEKCI „JETLAG“

  JE V JL POUŽÍVANÁ FORMA, JAK SE NE – PODEPSAT,

  ALE VYUŽÍT, ČI ANO-NYMNĚ ZNEUŽÍT KE SVÉ LEGITIMITĚ CIZÍ JMÉNO.

  HLAVNĚ ZŮSTAT V ANONYMITĚ !!!

  KDYSI NA GRAMOFONOVÝÁCH DESKÁCH

  „HIS MASTER VOICE“

  praktická ukázka:
  ———————————–
  Díky, pane Vladimíre.
  Mluvíte mi z duše. A netapetujete to na všech diskuzích, jako pan Zdeněk. Hezký den.
  čtenář | 2015-08-21 16:40:53 | Reagovat
  ———————————–
  VLADIMÍROVA PŘI-TAKÁVAČKO
  aspoň dnes koukejte na tu zmanipulovanou ČT
  je 21.srpna,že?
  Zdeněk | 2015-08-21 20:26:52 | Reagovat
  ———————————

  ZAJÍMAVĚ PODBÍZIVÁ DUŠE,ŽE?

  Zdeněk Gryc

 9. VladimírV říká:

  Vážený pane Gryci,
  to, že existují lidé se stejným názorem na daný problém, je snad normální. Že se nepodepisují plným jménem, je opět jejich volba, v případě „čtenáře“ i jím zdůvodněná a tedy hodna respektování. Každá normální diskuze generuje různé pohledy na věc. Rozhodně by však neměla vést k averzi vůči lidem s odlišným názorem do té míry, že mu budeme vyčítat nebo se mu vysmívat, komu „přitakává“ místo toho, abychom k vyslovenému názoru zaujali vlastní stanovisko.
  Jako staršímu člověku Vám nemohu a ani nechci radit. Ale nic není pouze černé nebo bílé.
  Zdraví Vladimír Havlíček

 10. Zdeněk Gryc říká:

  Díky, pane Vladimíre.
  Mluvíte mi z duše. A netapetujete to na všech diskuzích, jako pan Zdeněk. Hezký den.
  čtenář | 2015-08-21 16:40:53 | Reagovat
  ———————————–
  OK
  dík za kultivovaný názor.

  Nešlo by prosím doporučit podobný tón bez piruet osobních urážek,
  příteli „čtenářovi“ ?

  ZG

 11. Zdeněk Gryc říká:

  PS

  JÁ PROSÍM NESNÁŠÍM A NECHCI MLČET K OVLIVŇOVÁNÍ VEŘEJNOSTI

  STUPIDNĚ PRIMITIVNÍMI URÁŽKAMI VÁCLAVA HAVLA A TGM

  zg

 12. VladimírV říká:

  Vážený pane Gryci,
  jde pouze o svobodnou diskuzi. Ani Vám, ani nikomu jinému nechci radit, natož mu cokoliv doporučovat. Vás ani „Čtenáře“ totiž bohužel osobně neznám.

 13. Svatopluk Beran říká:

  Průměrný věk v USA 78.7 a v Rusku 68.9. Tolika … těch cca 10 let nižšího průměrného věku může jejich levná vodka.
  ——————————-

  Yuri Schefflerem patří do oligarchie přátel Putina

  ZG
  Který je žákem Profesora Rozehnala, specialisty na stavby nemocnic. Proč se rusové nezaměří na zdravotnictví, a bydlení. Když jsem autorsky dozíral na polikliniky, tak jsem slýchal dost pohnuté zkazky od pracovníků CHIRANY, kteří montovali zdravotnické technologie v SSSR.
  Ovšem přehlídka tankové suppertechniky a vodka dávají národu zdravé sebevědomí.

  Pane Gryc víte něco o tom že Spojené Státy nebyly zničeny během 2SV, zatímco Rusko totálně? Pane Gryc víte něco o tom že Rusko prodělalo na 2SV a Spojené Státy na ní vydělali. Pane Gryc četl jste někdy o tom jak je postižena generace lidí kteří si prošli vyhlazovací válkou? Američani vraždí po 2SV po celém světě jak zběsilí. Víte o tom jaké množství jejich občanů je postižených psychicky z vyvražďování jiných obyvatel mimo své území v Guatemale, Kubě, Dominikánské Republice, Nikaragui, Haiti, Koreji, Vietnamu, Laosu, Kamboži, Panamě, Grenadě, Chile, Argentině, Iráku, Afganistánu, Lybii. Myslíte si že právě proto je ve Spojených Státech největší zločinnost na světě na jednoho obyvatele. Myslíte si že agrese, kriminalita a vraždění je běžným projevem americké společnosti a proto mají v průměru o deset let delší dobu dožití? Víte že bychom třeba také zvedli kriminalitu a vraždění v naší zemi na jejich úroveň a dožili se tak delšího průměrného věku?

  Vězeňsko-průmyslový komplex

  https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C4%9Bze%C5%88sko-pr%C5%AFmyslov%C3%BD_komplex

  Vězeňsko-průmyslový komplex je termín, který v 90. letech minulého století začali používat kritici justičního systému ve Spojených státech amerických, poukazuje na zájem státu uvěznit veliké množství vlastních, převážně chudých nebo nepohodlných obyvatel. Toto pro demokratickou společnost vysoce kontroverzní jednání je dle této teorie výsledkem vzájemného propojení různých faktorů. Pronikání soukromého kapitálu do vězeňství stojí v USA za vznikem řady soukromých nápravných zařízení a vzhledem ke své ziskové povaze tak vytváří poptávku po čím dál tím více se zostřujícímu boji proti zločinu. Komerční zájem těchto skupin pak vede k tlaku na držitele politické moci tak, aby tito vytvářeli příznivé legislativní, společenské a institucionální prostředí pro vytváření stále rostoucí populace vězňů.

  Podle londýnského International Centre for Prison Studies jsou USA zemí s jednoznačně nejvyšším počtem vězňů na světě. V polovině roku 2003 činilo toto číslo 2,09 milionu obyvatel, což představuje v přepočtu 715 vězňů na 100 000 obyvatel, na začátku roku 2008 již 2,3 milionu lidí 1 % dospělé populace USA. Oproti průměru demokratických zemí Západní Evropy je toto číslo zhruba osminásobné (96 vězňů na 100 tisíc obyvatel v EU 15) a téměř čtyřnásobné oproti České republice (198). Pokud bychom však do statistik zahrnuli občany také podmínečně odsouzené a podmínečně propuštěné, číslo by stouplo na 7 milionů, což je více než 3 procenta dospělé americké populace a 6 procent všech dospělých mužů, kteří tvoří zhruba 90 procent všech odsouzených.

  Co takhle kdyby presidenti Spojených Států ubrali peněz na armádu, nechali si ty tanky doma, neblokovali nám tady naší už tak přetíženou dálnici. Výše peněz které dávají Spojené Státy na své preventivní celosvětové války, jsou téměř totožné jako dávají ostatních země světa dohromady. Co kdyby je dali na pracovní příležitosti svých slabších občanů aby i oni si mohli naplnit své životní představy legálním způsobem a nemusela si jich skoro polovina chodit pro potravinové lístky. Možná že by pak nejdemokratičtější země světa přestala vraždit občany jiných zemí a nebyla by ani nejkriminálnější zemí světa v přepočtu na jednoho obyvatele. Jsem přesvědčen že by pak americká policie nemusela odstřelovat děti hrající si s plastovými pistolemi, své občany kteří nemají na pobyt na psychiatrii či černochy. Možná že kdyby přidali i něco peněz do zdravotnictví, nebo by ze zdravotnictví udělali službu národu, namísto busnisu, nedocházelo by k tomu že se vás před operací prstů na ruce zeptá operatér které dva prsty chcete přišít, protože vyše pojistka totiž stačí jen na dva, ale vy máte cirkulou poškozené tři.

 14. Zdeněk Gryc říká:

  pane Svatopluku Berane,

  slyšel jste někdy o paktu Hitlera ze Stalinem a KATYNU?

  kdo je větší vrah,řádově v milionech?

  TAM SKONČILA CIVILIZACE NA DLOUHÁ LÉTA.
  DNES JE VÝROČÍ NORMALIZACE, TEPRVE JEJÍ KONEC MOHL UMOŽNIT VÝROBU TANKŮ A STAVBU NEMOCNIC,ŽE?

  UKRAJINA DNES ČSSR 1968….nebo to není stejná armáda?

  chápu pozici ze které píšete, dnes je výročí normalizace, viz BLOG

  ZG

 15. Zdeněk Gryc říká:

  pane Svatopluku Berane,

  slyšel jste někdy o paktu Hitlera ze Stalinem a KATYNU?

  kdo je větší vrah,řádově v milionech?

  TAM SKONČILA CIVILIZACE NA DLOUHÁ LÉTA.
  DNES JE VÝROČÍ NORMALIZACE, TEPRVE JEJÍ KONEC MOHL SKONČIT VÝROBU TANKŮ A ZAPOČÍT SE STAVBOU NEMOCNIC, ŽE?

  UKRAJINA DNES ČSSR 1968….nebo to není stejná armáda?
  TO CO JSEM TEHDY VIDĚL A PAK ZAŽIL A JAK SE LEKTOŘI MARX-LEN SNAŽILI, ABYCH TO SPRÁVNĚ POCHOPIL. FAKT JAKO PAN BERAN NYNÍ.
  Chápu pozici ze které píšete, dnes je výročí normalizace, viz BLOG

  ZG

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I