Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Fotbalový svět

Petr Klukan | Pátek, 2. 10. 2015 v 15:44

je fanouškovi dosti nepřehledný. Prostřednictvím médií se v něm setkává s úplatkářstvím, filmováním, obrovskými penězi, ale také s vášnivou radostí z výhry, když se tomu jeho klubu daří. Fotbalový svět je svět sám pro sebe. Kdo má víc peněz, ten většinou vyhrává. Neúprosná a vlastně zvrácená sportovní logika.

FC Vysočina má peněz málo, vlastně je v červených číslech, i když za skvostné peníze prodal hráče Klimenta. Jenže to až letos, loňské výsledky jsou špatné, a pak – většinový podíl má zahraniční firma a ne firma česká nebo město Jihlava, které v něm má 14 %. Ale třeba se vždycky všichni akcionáři na konci roku sejdou, sní chlebíček, vypijí kávu a peníze si spravedlivě rozdělí. Jenže s pár procenty akcií nic neusmlouváte, když vám je ten silnější nebude chtít dát. Opět se ukazuje, že město mělo kdysi prodat akcie všechny a nechat klub svým vlastním sportovním zákonům.

Korunu všemu nyní nadělilo ANO, které prohlásilo, že tehdejší smlouva města s klubem je asi neplatná. Co na to právníci všech stran, kteří smlouvu připravili. To si nechají líbit?

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I