Blog Jihlavských listů

Klaus Mike Hübner
75- Učitel na státním gymnáziu v Jihlavě, člen ZO Strana zelených v Jihlavě.

Co dělat proti desinformaci? Informovat se!

Klaus Mike Hübner | Úterý, 13. 10. 2015 v 12:54

Tak bych asi shrnul svůj dojem po velmi sympatické akci, která se konala v pátek 10. října v kavárně Café Bar Malér. Dočkal jsem se konečně příležitosti poslechnout si někoho, kdo byl přímo v táborech pro uprchlíky. Daniel a Kuba, dva mladí Češi, vyprávěli své zážitky z dobrovolnické činnosti v Srbsku a Chorvatsku, kde pomohli stovkám běženců víceméně přežít. Organizovali deky. Rozdávali jídlo.
Pochválili solidaritu mezi samotnými uprchlíky. Povídali, že drtivá většina žen nebyla zahalená a potvrdili, že život na útěku je krutý, přesto nezažili ani jednu bitku a vysvětlili, proč na nádraží po nich zůstal „bordel“ a tak dále. Prostě jsem se dozvěděl, jak to je.

Pamatuji slova Daniela: „Nemá smysl říct, že jsme měli jen pozitivní zážitky, to ne.“ Jak by mohli? (To je jen řečnická otázka.) Věřím klukům a fandím jim. Jdou svou, správnou cestou. Nevěří v hoaxy, nenechají se „poučit“, jdou se podívat přímo na věc! Klobouk dolu a zároveň děkuji!
Pokud toto čtete, máte pochybnosti či otázky, tak neváhejte o tom psát, hledejte si jiné stanovisko, nevěřte tomu, co prostě někde bylo psáno. Snažte se ověřit si fakta. Pište jim, kontakty dodám!

40 komentářů k článku “Co dělat proti desinformaci? Informovat se!”

 1. VladimírV říká:

  A jak to teda je? Koukám, že se žádná idylka nekoná a konat zřejmě dlouho nebude. Otevřená náruč se zavírá. Z očekávaných hostů se stávají nevítaní hosté. Přiznejme si, zřejmě tady někdo něco hodně nedomyslel.

 2. Jan P. říká:

  Veškeré iniciativy a informace s tím spojené,které vyvrací mediální dezinformace a hoaxy šířené pomocí internetu vítám.Považuji to za prospěšné a užitečné.Mám bohužel takové obavy,že velká část Čechů dává raději přednost tomu,kdo šíří xenofobii a protiuprchlickou hysterii.
  Jinými slovy, Češi raději uvěří dezinformaci,která má xenofobní podtext.

 3. VladimírV říká:

  K tomu bylo zářným příkladem rádio Jerevan. Např. zpráva o incidentu na rusko – čínské hranici: „Orající traktor byl napaden střelbou z čínské strany. Traktor střelbu opětoval a pak odlétl na základnu.“.
  V Evropě je přece absolutní klid. To, že se Rakušané chystají zavřít hranici a náš stát chystá armádu, to je zaručeně prortiimigrantská hysterie s xenofobním podtextem.

 4. Daňový Soumar říká:

  🙂 Jasně je to v pohodě. Jsou to milí lidé. Jen je škoda, že se o nich nedovíme vše. Ta hysterie by totiž mohla přerůst ve válku. Už teď mají němci problémy s nedostatkem policistů. Mírumilovné utečence totiž není potřeba hlídat. 😉

 5. XXXXX říká:

  Bezpochyby dobrovolníci, kteří do systému nepřispívají ani korunou. My ostatní musíme pracovat, jako tvořit hodnoty, přispívat, ne vyrábět další rekruty pracovního úřadu – dobrovolníky.
  Pane učiteli vy jste magor.

 6. Zdeněk Gryc říká:

  KOMENTÁŘ: Kdo může za syrské uprchlíky – Jiří Pehe
  Opakovaně slyšíme, že za současnou situaci v Sýrii nesou vinu primárně západní mocnosti. Neuškodí proto krátký historický exkurz.

  Komentáře autora
  Dnes 8:53
  Začít lze tím, že současnému režimu Bašára Asada předcházel režim jeho otce Háfize Asada, který přišel k moci během puče v roce 1970. Navázal na režim, který byl ustaven pučem důstojníků z řad alávitské menšiny v roce 1963 a v jehož čele stanul po puči v roce 1966 generál Saláh Džadíd. Politicky režim zaštiťovala strana Baas, která působila až do roku 1963 společně v Iráku a Sýrii.
  Asad starší udržoval „stabilní“ baasistický režim alávitské menšiny s pomocí značné brutality. V roce 1982 nasadil ve městě Hamá armádu proti svým oponentům z řad sunitské většiny reprezentované Muslimským bratrstvem, přičemž zahynulo téměř 10 tisíc lidí. Už tehdy proudili ze Sýrie na Západ političtí uprchlíci.
  Strategickým spojencem režimu Asada staršího byl Sovětský svaz, který také primárně vyzbrojoval syrskou armádu. Asad vytvořil poměrně sekulární, kvazi socialistický režim, který se v mnohém inspiroval tím sovětským. To sice vedlo k jisté modernizaci Sýrie, zároveň ale k potlačování náboženských tradic.
  Když Háfiz Asad v roce 1999 zemřel a nastoupil jeho syn Bašár, přišlo nejprve uvolnění, tzv. damašské jaro, ale pak se režim vrátil do starých kolejí. Za zmínku stojí, že od roku 1963 až do nástupu tzv. arabského jara v roce 2011 vládl v zemi výjimečný stav.
  Ti, kdo dnes argumentují, že v Sýrii sice nebyla demokracie, ale alespoň panovala stabilita, by měli vzít v úvahu, že výjimečný stav umožňoval baasistickému režimu vypořádávat se s oponenty s pomocí neobyčejně brutálních metod, což zakládalo na budoucí revoltu.
  I proto nebylo třeba, aby příchod „arabského jara“ do Sýrie v roce 2011 organizoval Západ. Mnohem více šlo o domácí inspiraci událostmi v dalších arabských zemích. Asad se ovšem pustil s opozicí do vojenského konfliktu a Sýrie se kvůli občanské válce postupně měnila ve zhroucený stát, který se stal bojištěm, na němž proti sobě stanuly nejrůznější teroristické organizace z jiných islámských zemí.
  Pokud lze mluvit o nějakém zásadním selhání Západu, byl to nedostatek porozumění tomu, z jakých skupin se opozice proti Asadovi skládá – zejména kdo opravdu patří k umírněné opozici. Zároveň je ale licoměrné vyčítat západním mocnostem, že podpořily opozici proti Asadovi místo toho, aby cynicky řekly, že stabilita udržovaná brutálním režimem je pro ně přednější.
  Jisté je, že Asad neváhal použít armádu a letectvo ke zničení celých měst, jichž se opozice zmocnila. Vedlo to k úprku miliónů lidí do sousedních zemí, na což Západ musel nějak reagovat.
  Zlomový moment přišel v roce 2013, kdy USA a Francie vážně zvažovaly vojenský zásah poté, co Asad použil proti opozici chemické zbraně. Rusko, které navázalo na spojenecké svazky SSSR s Asadem, včetně svojí námořní základny v Sýrii, ale skrze sérii intenzivních diplomatických manévrů nakonec přesvědčilo USA, aby od vojenského zásahu ustoupily výměnou za Asadův slib zbavit se chemických zbraní.
  Tento krok odvrátil pád Asadova režimu (a tudíž bohužel možná i návrat miliónů uprchlíků do jejich domovů). Prohloubil také mocenské vakuum, kterého využil k ovládnutí nemalé části Sýrie Islámský stát. Jeho nástup pak vedl k další uprchlické vlně, takže mimo Sýrii je nyní okolo čtyř miliónů běženců a svoje domovy uvnitř Sýrie opustilo sedm miliónů lidí.
  Ve světle tohoto historického přehledu si lze snadno spočítat, že nynější ruský vojenský zásah na straně Asada jen těžko vrátí věci do „normálu“. Většina uprchlíků v utečeneckých táborech mimo Sýrii utekla před Asadem a milióny se před jeho armádou skrývají v enklávách, které kontroluje opozice. Pokud se Asad s pomocí Rusů zmocní měst dříve dobytých opozicí, povede to nepochybně k další velké uprchlické vlně spíše než k návratu uprchlíků domů.
  O motivech Vladimira Putina pro vojenský zásah v Sýrii se hojně spekuluje. Vezmeme-li v úvahu nejrůznější předešlé snahy Moskvy destabilizovat EU, je s podivem, jak málo se zvažuje možnost, že jedním z cílů je dát do pohybu další milióny uprchlíků, kteří se v případě Asadova vítězství už nebudou mít kam a proč vrátit.
  Vzhledem k chaosu, který v EU způsobil dosavadní příliv necelého miliónu běženců,

  ……Moskva ví, že případný odchod dalších miliónů Syřanů do EU je cosi jako politická zbraň hromadného ničení….

 7. VladimírV říká:

  Vážený pane Gryci,
  Každý jednoduchý odsudek nemusí potvrzovat objektivní pravdu. Zásah prezidenta Asada proti opozici, při kterém použil i chemické zbraně, je samozřejmě mimo mezinárodní konvence.
  Chcete pominout, že Islámský stát, jehož území není pevně ohraničeno a jehož příslušníci neváhají surovým způsobem likvidovat „bezvěrce“ v mnoha zemích a ničit historické památky nevyčíslitelné hodnoty, je pohrobkem Asadova počínání? A že tedy nezištná pomoc Američanů právě jeho bojovníkům v boji proti Asadovi je košér? Ne, ne, ne pane. Příčinu migrační vlny hledejte především ve snahách o násilnou implantaci demokracie ze strany USA a potažmo EU do zemí, jejichž náboženství a zvyky se tomu nikdy nepřizpůsobí. Dále pak v problému „vymírání“ bohaté Evropy a tvrdému kalkulu např. Německa v tom, že levně doplní pracovní trh migranty. Druhá strana, tedy země, odkud odcházejí lidé, a není to jen z důvodu válečného konfliktu, se této příležitosti logicky chytla a dochází k neřízené kolonizaci Evropy. S tím má Rusko opravdu málo společného.

 8. berka říká:

  Vladimíre, to máte marný. On si prostě uspořádal svůj svět tak, že na jedný straně jdou spolu za ruku tatíček Masaryk a synáček Havel, zatímco na druhý straně číhá krvelačnej Putin se svým zvědem Zemanem.

  Nevymluvíte mu to.

  Bohužel teď jak marně zkoušel hledat na klávesnici CapsLock, tak náhodou zjistil co dělá CTRL+C a CTRL+V. A to je pánové konec. Pan Beran bledne závistí…

 9. Zdeněk Gryc říká:

  ……Moskva ví, že případný odchod dalších miliónů Syřanů do EU je cosi jako politická zbraň hromadného ničení…. V TOM MÁ PEHE BOHUŽEL PRAVDU.
  —————————————
  Ne, ne, ne pane. Příčinu migrační vlny hledejte především ve snahách o násilnou implantaci demokracie ze strany USA a potažmo EU do zemí, jejichž náboženství a zvyky se tomu nikdy nepřizpůsobí.
  ————————————-
  Takže USA vědomě nahání dalšími milióny Syřanů do EU. . .
  Je to cosi jako politická zbraň hromadného ničení?
  ————————————
  Putin ví, že do jeho zemně šťastných zítřků, kde „nejsou Havlovy lavičky“ nepůjdou.
  Implantace demokracie v Rusku nehrozí. Vypadá to pro západ a tedy i pro nás na děsivou katastrofu.

  Putin je, stejně jako jeho propaganda, jak napsala Slonková o míle vpředu. My budeme jenom koukat co to s CZ udělá.

  DRSNÉ BRATRSKÉ ŠKOLENÍ Z ROKU 1968 UŽ SE JAKSI ZAPOMNĚLO, STEJNĚ JAKO METODICKÁ ŘADA:
  Lenin, Hitler, Stalin jehož portrét visí nyní na křižovatce v Doněcku a Brežněv.

  Zdeněk Gryc
  „On si prostě uspořádal svůj svět tak, že na jedný straně jdou spolu za ruku tatíček Masaryk a synáček Havel, zatímco na druhý straně číhá krvelačnej Putin se svým zvědem Zemanem.“

 10. Venca říká:

  Hýbner marš nach dojčland a živ si tu pakáž s Andělou. Jo a proč posobě nechali bordel? Asi proto,žže se chovají jako doma.

 11. Zdeněk Gryc říká:

  Syrská armáda bojuje u bran Halabu

  Syrská armáda podporovaná

  ruským a syrským letectvem

  zahájila v pátek boje o oblasti ležící jižně od města Halab (Aleppo).
  Podle exilové organizace SOHR monitorující dění v Sýri,
  i jsou hlášeny těžké boje z vesnických oblastí ležících 12 kilometrů jižně od města.

 12. Hübner říká:

  Jen ve stručnosti: https://www.youtube.com/watch?v=RvOnXh3NN9w
  Vzkaz adminu: Tento blog má nějaký etický kodex, či nikoliv?

 13. VladimírV říká:

  Vážený pane Gryci,
  všimněte si prosím, že je to syrská armáda, tedy armáda suverénního státu, která si chce udělat pořádek ve své zemi. Účast Rusů v Syrii je legální a podpořil ji mimo jiné i prezident Obama. Že si tím naběhl na vidle, je evidentní.
  Jde o to, co si kdo představuje jako konečné řešení v Syrii. Zřejmě to většinově bude vytoužený konec války. To znamená umravnění protivníků stoupenců legálně zvoleného prezidenta. V tom likvidace míst, kde se usídlil Islámský stát. Podle představ USA a jejich „spoludemokratizátorů“ to sice nebude, ale pomine oficiální důvod pro masový exodus lidí ze Syrie před válkou. Ano, EU může některým lidem poskytnout azyl politického uprchlíka. Ale zdaleka ne všichni utíkají před jimi nenáviděným Asadem.

 14. Berka říká:

  pan Hübner – tenhle blog nemá hlavně admina…

 15. Hübner říká:

  Tak na to kašlu :D, don´t feed the trolls

 16. VladimírV říká:

  Michale, i ostrá výměna názorů, je lepší než když létají facky. Soudný člověk si vše přebere. S jejich uniformitou nepočítej. Máme přece svobodu. Vidíš sám, rozhodl jsi se na to vykašlat a nic se neděje.

 17. Zdeněk Gryc říká:

  Opravdu ani soudruh čert se v tom moc nevyzná.
  Nepřipomíná do zvací dopis a účast Rusů v roce 1968 u nás?

  VladimírV říká:
  Pátek, 16. 10. 2015 v 13:17
  Vážený pane Gryci,
  všimněte si prosím, že je to syrská armáda, tedy armáda suverénního státu, která si chce udělat pořádek ve své zemi. Účast Rusů v Syrii je legální a podpořil ji mimo jiné i prezident Obama. Že si tím naběhl na vidle, je evidentní. . .

  PS Účast Rusů v Syrii je legální a podpořil ji mimo jiné i prezident Obama.
  To co jsem četl a slyšel mělo opačné znaménko!
  zg
  —————–
  Je to odporné strašení, řekli politici na Zemanovy výroky o uprchlících

  Prezident Miloš Zeman svými výroky, že uprchlíci v Česku nebudou respektovat zákony a zavedou islámské právo, straší veřejnost.
  Hlava státu zná nálady lidí a snaží se udržet si popularitu. …
  Vyplývá to z reakcí politiků. Zástupci Konsorcia nevládních organizací pracujících s migranty označili Zemanova slova za xenofobní a populistická, podle nich prezident kompromituje Česko v cizině.

  Dnes 17:26
  „Jde o odporné a nezodpovědné strašení od někoho, kdo sám nemá žádné zábrany porušovat základní morální zásady a někdy ani právní pravidla,“ reagoval ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD).

 18. Zdeněk Gryc říká:

  AKTUÁLNĚ HODINU OD HODINY…

  KOMENTÁŘ: Rozhádaný summit EU – Thomas Kulidakis
  Stále narůstající počet politických a ekonomických imigrantů se proměnil spolu s ekonomickými problémy v evropskou krizi ohrožující fungování společného evropského projektu. Podle toho vypadá také atmosféra právě probíhajícího summitu v Bruselu.
  Thomas Kulidakis
  Komentáře autora
  Dnes 14:16
  Jedná se o čtvrté setkání v průběhu tohoto roku, které se věnuje řešení přílivu uprchlíků do Evropské unie. Představitelé unijních institucí a států se setkávají v kulantně řečeno rozjitřené atmosféře. V podstatě všechny oblasti znamenají tvrdý politický boj.
  Za poslední dobu utrpěla myšlenka jednotné Evropy snad nejvíce ve své historii. Jednotlivé členské státy na sebe začaly ukazovat prstem. Hledat viníka vždy v tom druhém. Kdo že za co může.
  No přece ten kdo to vyvolal = Putin, nyní to „polepšuje“ bombardováním, viz vložený článek autor Pehe.

 19. VladimírV říká:

  Ano, prezident Zeman rozjel tvrdou politickou satiru na dané téma. Jeho některé výroky lze hodnotit jako přehnané. Že by zvedal vlnu rasismu a xenofobie, o tom nejsem přesvědčený. Většina lidí velice dobře chápe, kde je jádro pudla. Migranti si mohou dovolit jen to, co jim umožní země, kam doputují. I tady platí: S čím kdo zachází, s tím taky schází. Koho považuji já osobně za velice nezodpovědného, je německá teta Angela, která dohnala stav do fáze, která se stává kritickou.
  Co je pozitivní na podobných vystoupeních, je mírné probuzení národovectví, ne tupého nacionalismu ve stylu Deutschland über alles. To VH spolu s mafiány účinně likvidovali. Ostrovy hrdosti na naši zemi můžeme tudíž vidět jen sporadicky, např. při hokeji a fotbalu, když se nám daří.

 20. fotrak říká:

  „etický kodex“ je co? A kdo vlastní autorská práva?

 21. Svatopluk Beran říká:

  Pokud pana Pehe spolu s panem Grycem zapoměli že před 12 lety skupina států vedených USA, jenž vtrhly do Iráku v roce 2003 pod smyšlenou záminkou, kdy z geopolitických důvodů Spojené státy svrhly diktátorský režim Saddáma Husajna a zahájila OKUPACI Iráku, což vedlo k HYBRIDNÍMU konfliktu se skupinami, které se po zhroucení státu a faktickém zničení armády odmítly vzdát ozbrojeného odporu. Tak tím Spojené Státy vygenerovali a vyhnaly z domovů přes 5 milionů občanů Iráku z nichž se stali bezdomovci, kterých dokázala 23 milionůvá Sýrie pohltit kolem dvou milionů a následně po dodávkách zbraní od americké CIA syrské opozici, rozpoutaly Spojené Státy válku i tam a posunuly oněch 2 miliony Iráckých bezdomovců dál na východ do Turecka spolu s dalšími několika miliony, tentokrát občanů Sýrie. Že vás pane Gryc i s panem Pehem hanba nefackuje. Že Syrský, Irácká či Lybijský režim nebyli nic moc o tom není pochyb. Že však američtí váleční zločinci a vrahové milionů světových občanů rozvrátí, vyvraždí či jak z oblibou říkají vybombardují kteroukoliv zemi do základů a rozeštvou kohokoliv ve své imperiální nadutosti, je nezpochybnitelný fakt. Informace dodám zajímavější než pan politolog Pehe z Bildbergu.

 22. fotrak říká:

  Pane Berane,
  každý má právo na svůj názor, nikdo však nemá právo na vlastní fakta.
  Fotrák pouze kopíruje kohosi moudrého, nemá na mysli nikoho z nejbohatěji zde přispívavších.

 23. Zdeněk Gryc říká:

  DNEŠEK JE FAKT BOHATÝ DEN NA AKTIVITY PANA PRESIDENTA,TAKŽE NA DOBROU NOC:

  Nedůstojné, kritizují rektoři Zemanovo rozhodnutí nepozvat dva z nich na Hrad
  Česká konference rektorů (ČKR) v pátek odsoudila rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nepozvat na Pražský hrad u příležitosti oslav státního svátku vzniku Československa dvojici rektorů. Prezident stejně jako v minulých dvou letech nepozval rektory Masarykovy a Jihočeské univerzity Mikuláše Beka a Libora Grubhoffera. Z vyjádření některých rektorů vyplývá, že se dohodli, že na Hrad nepůjdou.

  „Vzhledem k přetrvávající situaci, kdy na slavnostní shromáždění k výročí vzniku Československé republiky nejsou opakovaně zváni rektoři dvou vysokých škol, ve shodě s ostatními rektory nepovažuji za možné se tohoto shromáždění zúčastnit,” uvedl například rektor Ostravské univerzity Jan Lata.
  „Česká konference rektorů zásadně nesouhlasí s takovýmto postupem a považuje ho v souvislosti se státním svátkem republiky za zcela nedůstojný,” uvedla ČKR v tiskovém prohlášení.
  Výběr hostů na takovéto shromáždění nemůže být podle ní ovlivňován případnými neshodami z minulosti.
  Bek svého času nenechal Zemana vystoupit ve škole z obavy před volební agitací a Grubhoffer se zastal Martina C. Putny, kterého prezident odmítal jmenovat profesorem.

 24. Venca říká:

  Proč ty svoje protizemanovský slátaniny cpeš do každýho blogu, i když v něm původně o zemanovi nebylo ani jediný slovo ???

  Buď ti fakt už měkne mozek, nebo trpíš nějakou obsesí. Napiš si svůj blog „Nesnáším Zemana“ a pod něj si pak pindej podle chuti malejma i velkejma písmenama, ty zažluklej fosile.

 25. fotrak říká:

  Václave nehodný toho jména.
  Ještě jeden citát neznámého moudrého (s kterým se fotrák ne vždy ztotožňuje): padá-li hovno do sejkrumny, netřeba mu nastavovat kopí.
  Nenastavujte ani etický kodex bez definice. Není dobré umazat svoji karmu hozením fekálu na bližního. I kdyby nárokoval právo na vlastní fakta.
  Princip kyvadla Vadima Zelanda.

 26. Venca říká:

  A sakra. Dneska mám blbej den…

 27. fotrak říká:

  Nikoliv Václave, jen jsem to asi kostrbatě sepsal.

 28. XXXXX říká:

  Hýbner – tady máš taky jedno https://www.youtube.com/watch?v=T2ij_qtGy6Y a okolo je spousta zajímavejch odkazů, takže jak říká venca tahni do bavor a pomáhej co se roztahuješ tady.
  Beran – diktátorský nediktátorský, nikdo tam nemá co lézt. Ať si udělají pořádek doma sami. Nic netrvá na věky.

 29. Jan P. říká:

  Český politici jako např. prezident Miloš Zeman rádi šíří na veřejnosti různé dezinformace na které jim lidé rádi skáčou.
  Vrátím se k tématu autora blogu.Organizátorům akce v kavárně Café Bar Malér je třeba poděkovat.Tato setkání charitativních dobrovolníků s uprchlíky v Evropě pro nejširší informovanost veřejnosti jsou bezpochyby prospěšná.Zbývá se autora zeptat -jestli organizátoři akce připravují další podobná setkání a jak se v časovém předstihu o nich veřejnost dozví ?
  Dnes odpoledne proběhne v Praze na Václavském náměstí demonstrace,kterou pořádá iniciativa Za otevřenou Evropu,proti
  rasismu a xenofobii.Řada z nás to má do Prahy daleko.Mají možnost občané i v menších městech jako Jihlava tyto podobné akce nějak podpořit či se k nim připojit ? A tím dát svůj názor,co si o současné protiuprchlické hysterii a xenofobii myslí.

 30. VladimírV říká:

  Pane Jane P.
  I o tom je svoboda, že můžete volně adorovat určitý proud ve společnosti. Soudcem, který rozhodne, do jaké míry měl kdo pravdu, bude realita života. S tím se nedá nic jiného dělat než se smířit.
  Víte, za svým názorem je třeba jít třeba i na „kraj světa“. Jinak máte pocit, že jste pro věc neudělal vše. Byly doby, kdy jsem jezdil na demonstrace za přímou demokracii jak do Brna tak i do Prahy. A to i přesto, že se mé očekávání nakonec nenaplnilo. Nelituji. Bohužel, hlas lidu tady ještě dlouho slyšet nebude, dnešní politika je o něčem jiném než o službě občanům naší země.

 31. Jan P. říká:

  Pane Vladimíre V, na Váš subjektivní názor máte pochopitelně právo.
  Nicméně HzPD na rozdíl od Holešovské výzvy je stále aktivní. HzPD nemělo nikdy za cíl se dostat do vrcholové politiky.Veškeré jejich iniciativy a cíle ze současnosti a nedávné minulosti si každý může ověřit na na jejich web. stránkách sám.Velký teoretik přímě demokracie zesnulý filozof a humanista Milan Valach byl pro členy a sympatizanty HzPD velká ztráta.Má své nástupce v členech a aktivistech jako je publicista a novinář Marek Řezanka či Ladislav Štíkovec.
  Nejste sám,kdo je zklamán polistopadovým vývojem v zemi a vývojem EU na náš každodenní život.
  Kdo ještě nerezignoval hledá alternativy a naději. Šíření nenávist,xenofobie a fašiziodních nálad ve společnosti není alternativa pro toho,kdo se hlásí k základním demokratickým a humanistickým hodnotám.
  Jak správně jednou sdělila v rozhovoru makroekonomka doc. Ilona Švihlíková: Elitám vyhovují neznalí a netrpěliví…

 32. VladimírV říká:

  Pane Jane P.
  Je škoda, že HzPD nemělo nikdy ambice se dostat mezi ty, kteří mohou ovlivnit směrování dění u nás. Zrovna tak jako Holešovská výzva, na kterou se posléze nalepili různí šíbři, ve snaze využít její popularity.
  Sama osobnost pana Valacha je opravdu dobrým příkladem pro ty, kdo ho hledají. Byl jsem účastníkem několika demonstrací v Brně a mohl ho osobně poznat.
  Pokud jde o moje hodnocení polistopadového vývoje, je dvojí.
  Za prioritní pozitivum považuji nabytou svobodu. Tedy, že lidé začali volně dýchat bez toho, že by byli svázání diktátem totality. Někteří z této role dosud nevypadli a jako ovčané dál šlapou poslušně brázdu a svobodně adorují ty, kteří si to v žádném případě nezasluhují. Se svobodou souvisí i šance většiny upravit si život podle svých schopností a ambicí. O dostatku banánů a podobných narážkách na výdobytky současného režimu samozřejmě nebudu hovořit. Je to trapné.
  Pokud jde o negativa, to je morálka části těch, kteří mohou kormidlovat tuto zemi. Jejich příklady se šíří jako lavina dle rčení, jaký pán, takový krám. S tím souvisí i obrovská zlodějina, kterou dopustili politici. Nebo se na ní podíleli. No a potom pomalá ztráta hrdosti na zemi, ve které žijeme.
  Celkově jsem však spokojený, neboť i to zlé, co je kolem mne, mohu přijmout, kritizovat nebo ignorovat. To je moje osobní svoboda, které si vážím.

 33. Zdeněk Gryc říká:

  1. Venca říká:
  Pátek, 16. 10. 2015 v 21:18
  Proč ty svoje protizemanovský slátaniny cpeš do každýho blogu, i když v něm původně o zemanovi nebylo ani jediný slovo ???
  Buď ti fakt už měkne mozek, nebo trpíš nějakou obsesí. Napiš si svůj blog „Nesnáším Zemana“ a pod něj si pak pindej podle chuti malejma i velkejma písmenama, ty zažluklej fosile.
  ——————————————————————–

  Pane Václave název bloku je:

  Co dělat proti desinformaci? Informovat se!

  Tedy aktuálně nejen o tom, kam až sahá nenávist k Profesoru Punovi, který vysvětluje polyhistoricky ruské dějiny. Z jejichž daností se dá prognózovat osud nejen Ukrajiny, ale i to, jak to dopadne v prostoru, kam případně jejich tanky dojedou.
  Tedy pochopit, ruskou dějinou zákonitost v 68 v tuzemsku. Zeman je nejzápadnější nositel sympatií k Putinovi. Informace jsou vždy důležité. Zvací dopis tu již byl.

  Druhá informace je opravdu expresivní a bude se líbit:

  „Přijdeme o krásu žen. Znásilněné budou kamenovány, předvídal Zeman při návštěvě řeznictví“.

  Prezident Miloš Zeman, který je na návštěvě Zlínského kraje, v pátek prohlásil, že utečenci z islámských zemí nebudou respektovat české zákony a budou se řídit právem šaría.
  Prezident Miloš Zeman (uprostřed) zavítal v rámci návštěvy Zlínského kraje do Řeznictví a uzenářství Matula v Lechoticích na Kroměřížsku.
  Dnes 14:57

  „Budou mít právo šaría, takže nevěrné ženy budou kamenovány, zlodějům se budou utínat ruce,”
  řekl prezident při debatě se zaměstnanci Řeznictví a uzenářství Matula v Lechoticích na Kroměřížsku.
  „Přijdeme o krásu žen, protože ty budou zahaleny v burkách od hlavy po paty včetně obličeje, kde máte jen takovou látkovou mřížku,” uvedl dále prezident.

  „No tak dovedu si představit ženy, kde by to bylo zlepšení, ale takových žen je málo a zrovna tady nikoho takového nevidím,” podotkl.
  ————————————-

  Zdeněk Gryc, alias zažloutlá fosilie, přeje panu Václavovi elixír života na věčné mládí.

 34. XXXXX říká:

  No ono asi ani tak nejde o fosílii, ale o to, že se slouha komunistů změnil na spravedlivého demokrata a komunistobijce. Tím jste tu vážený pane kresliči sídlišť všem pro smích. Těma spravedlivejma kecama. No všem asi ne, mě jo.
  A najednou už je nechce ani němkyně, najednou zpřísňují, asi se podívali do Švédska jak se „imigranti“ zabydleli. Najednou neví co s nimi, řeč nula, dovednosti nula, latinská abeceda nula. Jen tak btw kde jsou ti doktoři a inženýři? Nikdo je nechce zaměstnat, ani za minimální mzdu, což je tedy mimochodem 230 Kč, ani na pomocné práce, najednou zjistili, že nezaměstnaný němec nemůže mít stejně jako nezaměstnaný pačuánec. A budem přitvrzovat.

 35. Zdeněk Gryc říká:

  Venca říká:
  Pátek, 16. 10. 2015 v 21:18
  Proč ty svoje protizemanovský slátaniny cpeš do každýho blogu, i když v něm původně o zemanovi nebylo ani jediný slovo ???
  Buď ti fakt už měkne mozek, nebo trpíš nějakou obsesí. Napiš si svůj blog „Nesnáším Zemana“ a pod něj si pak pindej podle chuti malejma i velkejma písmenama, ty zažluklej fosile.

  XXXXX říká:
  Sobota, 17. 10. 2015 v 19:31
  No ono asi ani tak nejde o fosílii, ale o to, že se slouha komunistů změnil na spravedlivého demokrata a komunistobijce. Tím jste tu vážený pane kresliči sídlišť všem pro smích. Těma spravedlivejma kecama. No všem asi ne, mě jo.

  XXXXX říká:
  Sobota, 17. 10. 2015 v 9:48
  Hýbner – tady máš taky jedno https://www.youtube.com/watch?v=T2ij_qtGy6Y a okolo je spousta zajímavejch odkazů, takže jak říká venca tahni do bavor a pomáhej co se roztahuješ tady.
  —————————————————————————-
  PĚKNÝ, ZEJMÉNA OSOBNÍ V HUBNEROVĚ BLOGU NEJDRSNĚJŠÍ

  Když si přečtu tu argumentaci od fosílie až ke kresliči, tak jsem v rozpacích jak na to reagovat.
  Oba mají pravdu. U Hubnera nikoli, ten je idealista.

  U mne ano. Jsem v rozpacích, jak reagovat. Oni mne mají jak vidno „přečteného“, já nevím kdo jsou a co je za jejich osobnostmi.
  „Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá“ neumím a nechci.

  Fakt „zažluklej fosil“, v interiéru i ve fasádě.

  V Brně „mám rozpaky“ v tramvaji, když hezká slečna vstane, aby mi uvolnila místo.

  V Jihlavě tyhle „rozpaky nemám“, už od Stavoprojekťáckých dob jezdím v zimně v létě na kole.

  Zdeněk Gryc, přeje úsměv, neboť léčí.
  P. S. Právě jsem se vrátil od Legionářského vlaku. Dneska je v Jihlavě naposledy. Pánové tam byli také?
  PPS. Myslím, že tomto weekendu jsou dny archeologie, ta si fosilií cení.

 36. Patrik_sam říká:

  To: Jan P. https://www.facebook.com/events/929072437139542/
  na tomto odkazu se můžete připojit a třeba i trochu pomůžete…

 37. XXXXX říká:

  No, to jste mě dostal pane sídlištní architekte

 38. Jan P. říká:

  Patriku,díky za odkaz.

 39. Venca říká:

  Gryc, pic, bum !

 40. Hübner říká:

  Pane Gryc: Jak dobře mě znáte, že se odvážete mě pojmenovat „idealistou“. Nemyslím to ve zlém, spíše mě to pobavilo. Někdy se třeba potkáme, dáme si kávu a pak uvidíme, jak moc jsme oba idealisté…

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I