Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Jedna rodina

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Úterý, 20. 10. 2015 v 5:08

 

My jsme Valaši, jedna rodina….zpívá se v jedné lidové písni. S trochou nadsázky by se ta část o jedné rodině dala napsat i o našem magistrátu – jak jinak nazvat následující situaci.

Nejvyšším úředníkem zde je tajemník Lubomír Dohnal, který je nadřízený všem zaměstnancům města, řídí a kontroluje jejich činnost, stanovuje jim platy, vede personální a mzdovou agendu. To vše má na své magistrátní internetové stránce. Výběrového řízení na velmi důležitou pozici vedoucí vodoprávního úřadu, téměř v přímé podřízenosti tajemníka, se účastní i jeho manželka a vyhraje. Asi nikoliv náhodou, když předsedou komise je tajemníkův dlouholetý parťák z  vedení města Josef Kodet a členové jsou zhusta magistrátní úředníci, tedy tajemníkovi podřízení, kterým rozhoduje o platech atd…. Komise tedy rozhodne tak jak má – není divu, také bych se nevzepřel – zkuste v tomto případě vyjádřit jiný názor a pak pokračovat v práci pod tajemníkem! A je to doma, nejen obrazně, ale i skutečně! Máme další raritu v našem krásném krajském městě – dva z nejvyšších úředníků jsou manželé! Ví někdo o podobném případě?

Tajemník se rád hájí tím, že přece nemůže diskriminovat někoho ve svobodné účasti ve výběrovém řízení jenom proto, že to je jeho manželka. To má sice pravdu, ovšem soudný člověk by přece musel doma říct …. Dobře, klidně se přihlaš, ale potom já přece už dál nemohu být tajemníkem, protože v komisi budou muset být moji podřízení – vždyť kde je potom jinak čistota, objektivita, nezávislost celého toho procesu? A v tomto případě bohužel vůbec nezáleží na tom, že jsi opravdu nejlepší….

Až potud jsou to fakta. Následuje fikce nebo předjímání toho co se může stát, podobnost se skutečnými událostmi je opravdu čistě náhodná.  Ve vedení města jsou i volení zástupci lidu, tedy například náměstci. Jeden třebas může mít nějaký vodohospodářský problém, který  musí řešit vedoucí vodoprávního úřadu. Náměstek zrovna nemá svůj den, je trochu nevrlý a vedoucí si lehce může dovodit že na ní zkouší nepřiměřený nátlak, že zneužívá pravomoci veřejného činitele. A ke komu si může jít stěžovat? No přece k tajemníkovi, svému manželovi…. Anebo současná situace s tahanicemi kolem vodohospodářského majetku. Vedoucí bude muset rozhodovat nezávisle a nestranně  ve sporech, kde jednou stranou bude město. Opravdu nestranně, když ve městě je nejvyšším úředníkem její manžel? Byli by krajně nezodpovědní právníci druhé strany, kdyby na to účinně nepoukázali. To je jen malá ukázka toho, jak hrozně nebezpečné a svazující může být takové propojení. Podobných příkladů kde je takováto provázanost velmi podivná, by se jistě našlo bezpočet.

Slyšel jsem na celou věc mnoho názorů a byly vzácně jednotné – je to špatně, nemělo by to tak být, je to výsměch….ale zároveň všichni dodávali – tohle nech být, je to zbytečné, stejně ničeho nedosáhneš a uškodíš jenom sám sobě… Ptám se ale –  nejsou právě v podobných případech ty hlavní kořeny otrávenosti a znechucení většiny lidí s veřejným životem? Pocit bezmoci cokoliv změnit – je to marné, stejně si to nakonec udělají jak chtějí, jsou u toho, dokážou kličkovat, najít cesty…. To že úřad je znevážen, ztratí důvěru už je vedlejší. Vždyť jaký může být další postup událostí a případné řešení ?

1.        Morálně – etické. Tajemník pochopí jak výrazně pochybil a rezignuje. Nejlepší řešení pro všechny i všeobecně – je tam už příliš dlouho, vytvořené vazby jsou tak nezdravé a silné, že z toho může vykvést právě takové výběrové řízení, atmosféra na úřadě dobrá není. Přestože je to téměř nereálné, protože pan Dohnal má uvažování zcela jiné, naděje aby se zachoval jako chlap tady vždycky je a umírá poslední                                                                                     odhad 1 %

2.        Právní. Rovněž krajně nepravděpodobné. Nový zákon o státní službě, který právě vstupuje v platnost a který přesně tuto situaci zakazuje, jaksi „pozapomněl“ na tyto úředníky vykonávající přenesenou státní správu na magistrátech,   na které se tedy právně nevztahuje. A toho si je pan tajemník velmi dobře vědom, naopak je možná hrdý, že tuto skulinku v zákonech našel. Ale kdoví, třebas ředitel krajského úřadu, ke kterému se to dostane, najde i něco jiného.                                                                                           

Odhad 2 %

3.        Politické řešeni. Také se asi nestane. Ve vedení radnice pořád převažují síly, se kterými to tajemník táhne po mnoho let, navíc vše je naprosto podle zákona, jak se hájí a tak je prakticky neodvolatelný. Možná až po dalších volbách. Ale určitá naděje i tady je, vždyť se zveřejněním dokumentů do zastupitelstva také jedna velká bariéra padla                                                                                                                                                                                                                             Odhad 3 %

4.        Řešení dítě z vaničky ven. Tlak bude tak silný a situace neudržitelná, že opravdu bude nutné něco udělat, aby se atmosféra uklidnila. A tak se přistoupí k tomu nejjednoduššímu, tedy že odejde vedoucí vodoprávního úřadu. Což by ale bylo velmi špatně, magistrát v ní získal zdatnou posilu a oblíbenou vedoucí a bylo by to  řešení přesně v duchu …. S vodou se vylilo z vaničky i dítě                                                                                                                                Odhad 4 %

5.        Nestane se vůbec nic. Nejhorší, ale bohužel  nejpravděpodobnější.Hroší kůže a skálopevné přesvědčení o vlastní neomylnosti je nadevše. Na zbývajících 90 % tedy  tak asi radnice ukáže záda slušnosti, etice, morálce…

28 komentářů k článku “Jedna rodina”

 1. VladimírV říká:

  Já bych tipoval možnost č. 1, časově přesně nespecifikovanou.

  Pan tajemník je nepochybně schopný (lecčehos) manažer. Není ovšem ve služebním poměru, takže je síla jeho pozice dána stupněm blahosklonnosti politické suity města. V podstatě tedy visí na velmi tenké niti.
  Pokud jde o jeho ženu, jako šéfku vodosprávního úřadu, není mu přímo podřízená. Nestrannost má tedy zajistit existence její nadřízené. Navíc, pro výkon funkce má dostatečnou kvalifikaci.
  Pokud tedy jde o „malou domů“, bez pádných důkazů bych toto nezmiňoval.

  Proč typ na to, že to „zabalí“? Je to především dostatečné sousto pro veřejné mínění v Jihlavě. Pan tajemník sice dělá politikům opravdu medvědí službu, kdy dokáže lámat i odbornou erudici svých podřízených ke splnění jejich představ, ale to je právě moment, který jim nakonec nepůjde do krámu. Např. se šikovně zbavil práva podat za magistrát ústavní stížnost proti výroku soudu o nařízení referenda o odpadech a přesunul tento akt na zastupitelstvo, které bude opakovaně!!! hlasovat o jejím podání. Soud mimo jiné konstatoval ve svém rozsudku podivné praktiky na jihlavském magistrátu při administrování žádosti o vyhlášení referenda a věcí souvisejících s podpisem petice za jeho konání. Případný výrok Ústavního soudu („ÚS“) může sice zvrátit soudem nařízené referendum, nikoliv však prokazatelné nestandardní chování magistrátu ke svým občanům v této souvislosti. Jeho „odchod“ pak bude logickým závěrem kauzy. Že by chtěl držet jihlavské politiky v šachu, to si nemyslím. Najde se určitě oboustranně výhodná dohoda. A třeba i před případným rozhodnutím ÚS.
  Vladimír Havlíček

 2. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Máte pravdu pane Havlíčku, kličkovat a vyhýbat se zodpovědnosti dokáže tento pán opravdu zdatně. 19.května 2015 jsem byl na mimořádném zastupitelstvu, které se zabývalo dalším postupem ve vodárenství. Materiály tehdy ještě nebyly veřejně přístupné a tak jsem si je půjčil od jedné ochotné úřednice co seděla vedle mne. A na vlastní oči jsem tam viděl nejméně u pěti bodů návrhu usnesení (mimochodem v terminu z nich nebylo splněno vůbec nic….) napsáno :zodpovídá tajemník… V usnesení, které se však posléze zveřejnilo však bylo napsáno pouze anonymně MMJ, tedy Magistrát Města Jihlavy…

 3. VladimírV říká:

  Pane Tomanče,
  jakkoliv mi nepřísluší kritizovat sytém řízení a oběhu dokladů na magistrátu, jako člověk poněkud znalý věci nevycházím z údivu. Šéfové příslušného útvaru, tajemníka nevyjímaje, zůstávají v korespondenci s protistranou v anonymitě. Pokud je např. magistrátu (ne odboru) adresován podnět nebo stížnost, je samozřejmé, že ji bude vyřizovat konkrétní referent, ale podepisovat ji musí tajemník. Usnesení ze zastupitelstva může úkolovat rovněž jmenovitě tajemníka. Žádný ze zastupitelů nemá pravomoc přímo úkolovat práci úředníků na nižších postech než tajemník. On je osobou odpovědnou zastupitelstvu.

 4. Stanislav Doležal říká:

  Vyřeší se to tak nějak po jihlavsku, nejprve tisíc slov o ničem a pak se bude potichu čekat až se na to zapomene. Popřípadě se předhodí nějaká bezvýznamná kauza aby se změnilo téma.

 5. klara říká:

  Tomanec??? Guma zelená, která chtěla v listopadu 1989 posílat na studenty do Prahy tanky.

 6. VladimírV říká:

  Dobrý den paní Kláro,
  poučte mne prosím. Pan Ing. Tomanec byl v armádě na takovém postu, že by mohl rozhodovat o vyslání tanků proti demonstrantům? Já jsem slyšel jiná jména, ale jeho určitě ne.

 7. Venca říká:

  tanky na magistrát – to by vlastně taky možná nebylo špatný řešení.

 8. Jan P. říká:

  Nevěřím tomu,že všechno stojí a padá na jednom člověku na magistrátu města Jihlavy.
  Česká společnost je mimo jiné jistě kastovní a poměry na magistrátu města Jihlavy není v ČR žádná výjimka.
  Nesdílím závěry autora blogu,že se musíme s tím nějak smířit. Jednou provždy rezignovat a přestat hledat řešení či alternativu.

  Prosazovat veřejný zájem by měl být prvořadý zájem každého politika či zastupitele.
  To se ve většině případů na české politické scéně tak neděje.To platí jak na centrální tak komunální úrovni.
  Autor blogu nepřímo podsouvá čtenáři a občanu města, aby se přizpůsobil českému ,,pragmatismu.“
  Český „pragmatismus“ je založen na přizpůsobivosti a deformovanosti, nikoli na pragmatickém měnění podmínek ke všeobecnému prospěchu (a prosazovat veřejný zájem, to je ten idealismus).
  Jsem toho názoru,že velká část voličů politického hnutí Forum Jihlava se cítí být dnes oprávněně zklamaná a podvedená.Texty článků od autora pana Tomance jsou možná mířeny na tyto zklamané voliče.
  Autorovi blogu bych za sebe vzkázal:Nepatřím mezi voliče Forum Jihlava a jako občan nevidím důvod proč na český ,,pragmatismus“přistupovat.

  Čtenáři diskuzního blogu bych dodal ještě jednu zajímavou informaci,která čerstvě vyšla na zpravodajským serveru aktuálně.cz:http://blog.aktualne.cz/blogy/petra-bielinova.php?itemid=26147

 9. Miroslav Tomanec říká:

  TXčo :Jan P.
  Nerozumím. Kdybych se přece chtěl „s tím nějak smířit“, jak píšete, tak o tom přece veřejně nepíšu, nemluvim, nekritizuju to,nehledám cesty jak to změnit…. Předtím než jsem to napsal, jsem tajemníka osobně navštívil, vyložil mu svoje názory, vyslechl si jeho argumenty a když nic neuznal, tak jsem ho vyzval k rezignaci a když odmítl tak jsem to nabídl novinám a sám o tom napsal…. Teď se připravuje dopis na ředitele krajského úřadu a hledáme cesty jak nejučinneji oslovit zastupitelské kluby… Samozřejmě ale uvítám jakoukoliv radu, co by se dalo podniknout víc, abych nebudil dojem, že se s tím nějak smiřuju….

 10. Miroslav Tomanec říká:

  To :Jan P.
  Nerozumím. Kdybych se přece chtěl „s tím nějak smířit“, jak píšete, tak o tom přece veřejně nepíšu, nemluvim, nekritizuju to,nehledám cesty jak to změnit…. Předtím než jsem to napsal, jsem tajemníka osobně navštívil, vyložil mu svoje názory, vyslechl si jeho argumenty a když nic neuznal, tak jsem ho vyzval k rezignaci a když odmítl tak jsem to nabídl novinám a sám o tom napsal…. Teď se připravuje dopis na ředitele krajského úřadu a hledáme cesty jak nejučinneji oslovit zastupitelské kluby… Samozřejmě ale uvítám jakoukoliv radu, co by se dalo podniknout víc, abych nebudil dojem, že se s tím nějak smiřuju….

 11. Jan P. říká:

  Pane Tomanče,považuji Vás za chytrého člověka.Věřím tomu,že něco o fungování komunální politiky ve městě víte.Vaše kritické články na chování zastupitelů a vrcholných představitelů města se ale dají vykládat různě.
  Pokud myslíte upřimně vážně ,že se Vám jedná pouze o zlepšení politické kultury a přiblížením se města občanům a snaha začít napravovat nespravedlnosti musíte v prvním řadě probudit jihlavskou veřejnost z občanské pasivity.Přinést do veřejného prostoru potřebná témata a alternativu,která by dokázala oslovit nejširší okruh oprávněně nespokojených voličů-občanů města a najít potencionální koaličního spojence mezi ostatními stranami,který bude ochotný to politicky podpořit.To není vůbec jednoduchý úkol a vyžaduje to svůj čas a spousta vložené energie.Inspiraci a zkušenosti můžeme čerpat z jiných měst Čech a Moravy.
  V takové situaci se v Jihlavě,ale nenacházíme a stále vítězí v politika časů opoziční smlouvy.Klientelismus,korupce a arogance moci.
  Mám obavy,že ochrana veřejného zájmu není pro většinu současných zastupitelů města tím prvořadým zájmem. Dílčí změny na zlepšení života občanů ve městě nic nezmění.
  Město potřebuje konečně dostat socioekonomickou vizi a veřejnost v Jihlavě si to po letech stagnace zaslouží.Technokratů moci jsme si v politice užili za 25let více jak dost a máme zkušenosti,že to nefunguje.
  Najdou se v Jihlavě Holanové,Stropnický,Čižinský či takový Vít Rakušan(současný starosta Kolína za ČSSD) ?

 12. Miroslav Tomanec říká:

  No s tím se nedá než nesouhlasit, nenapsal bych to rozhodně lépe a opravdu si myslím, že přesně o tohle se snažím. Také Váš názor na situaci v Jihlavě naprosto sdílím – viz moje vizitka výše- a města o kterých píšete jsou mně inspirací. Co se týká těch pohnutek o kterých píšete, respektive to že se moje kritické články dají vykládat ruzně-opravdu už nemám zapotřebím mít ambice jiné než pořád dělat pro sebe, své blízké a město které mám rád, zajímavé projekty a dostat i tímto způsobem do veřejného prostoru co nejvíce mladých, schopných lidí, kteří nahradí ty dosavadni. Protože to je častý argument mých názorovych odpůrců z řad establischmentu, kteří jsou si tak pořád jisti, že pořád mohou částečně oprávněně říkat – kdo když ne my. Pokud jste schopen to takhle stručně výstižně a srozumitelně napsat, velice rád bych na tom s Vámi spolupracoval. Určitě víte kde mně hledat.

 13. VladimírV říká:

  Vážený pane Tomanče,
  nechci Vás nikterak krotit ve Vašem tažení proti tajemníkovi. Abyste v tom ale nakonec nezůstal za Fórum osamocený. Solitéry dokáže radniční klika dost úspěšně decimovat.

 14. Miroslav Tomanec říká:

  Pane Havlíčku, jednak sám nejsem a jednak to není tažení proti tajemníkovi, ale proti tomuto postupu, se kterým se prostě smířit nedokážu, musel bych se stydět sám před sebou. Nebo Vám se to opravdu zdá v pořádku?

 15. VladimírV říká:

  Pane Tomanče, určitě nezdá, i já mám své zkušenosti. Jen bych problém nerozmělňoval. Ryba zapáchá od hlavy.

 16. Jan P. říká:

  Vážený pane Tomanče,díky za Váš názor,který si cením.
  O vaší dobře míněné nabídce budu uvažovat.Souhlasím s Vámi,že o některých představách nelze na internetové diskuzi vést debatu.
  Je třeba osobní přímá setkání a lépe se tím poznat.
  Samotný jedinec nemá šanci věci napravovat.K tomu je mimo jiné potřeba i určitá podpora sebevědomých a aktivních občanů.
  Podle mého subjektivního názoru a přesvědčení dnešní koaliční vládní zastupitelé za politické hnutí Forum moji důvěru rozhodně nemají.Jejich díl odpovědnosti na pokračování politického stylu ve městě je nesmazatelný.Argument,že nemají ve vládní koalici většinu hlasů nepovažuji za dostatečný argument.Pokud si chtěli uchovat u veřejnosti důvěru měli raději zůstat v opozici.Politici ze staronové vládní koalice v Jihlavě nebyli přece žádným nepopsaným kusem papírů.
  Zkusme stavět na něčem co je nosný.Piráty a Zelený v Jihlavě bych rozhodně neodepisoval.Svůj elektrorát v Jihlavě aby se dostali ve volbách do zastupitelstva mají.Jejich jména na kandidátce do voleb nejsou u veřejnosti profláknutá a přináší řadu prospěšných témat k široké diskuzi.
  Jsem toho názoru,že velmi úspěšná se ukázala i nezisková organizace společné pro Vysočinu,která dokázala aktivizovat občanskou společnost ve městě a vynutila si na místních politicích referendum o spalovně.
  Dokážu si představit,že by jste mohl přispět jako most k vytvoření nějaké možné politické platformy,která by v Jihlavě odstartovala potřebnou ZMĚNU.

 17. VladimírV říká:

  Je pravda, že zřejmě nikdo ze zastupitelů nedostal tolik hlasů, jako jsme sebrali pro referendum. Šlo dejme tomu o jednotlivost, sice pro život v Jihlavě důležitou, nicméně přesto s reakcí z radnice, která přesně charakterizuje vzah jejího vedení k občanovi. Dokonanou mimořádným zatupitelstvem, kde se na druhý pokus!!! podařilo prosadit stížnost Ústavnímu soudu proti referendu. Zkrátka blamáž zahraná až do absurdity.

 18. Miroslav Tomanec říká:

  Těžko se dá srovnávat počet podpisů u cílené sbírací akce jako je petice pro referendum trvající několik týdnů s jednorázovými volbami, kde má volič na výběr ze 12 kandidátek. To podle mne trochu pozbývá smyslu.
  Co se týká zelených, souhlasím – mluvím s nimi často, i před volbami jsme spolu navzájem počítali. Bohužel právě to nešťastné referendum to všechno, tedy možný proces změn, velice poškodilo. Žádného živého Piráta jsem od voleb nikdy
  a nikde v Jihlavě neviděl a neslyšel, tak nevim…
  Souhlas, první neziskovku s jasným námětem už připravujeme, uvítáme každou pomoc..

 19. VladimírV říká:

  Pane Tomanče, asi se budu opakovat. Nic nepoškodilo, akorát odhalilo počínání jihlavské suity v tom pravém světle. A zároveň stav, že stupeň nezájmu lidí o místní politiku je velice vysoký. To je velmi varující a lehce zneužitelné.

 20. Jan P. říká:

  Poslední poznámka:
  Souhlasím s názorem p.Vladimíra V. Vyvolání místního referenda nebyla hlavní příčina toho, proč Piráti a Zelení neuhráli lepší volební výsledek.Členové Pirátů a Zelených se aktivně zapojili do iniciativy za vyvolání místního referenda o spalovně.Vidět byli,ale nestačilo to.
  Těsně před volbami silně podcenili předvolební kampaň.Chyběl přímý kontakt s voličem.To jim značně ublížilo.
  To mistrovsky zvládlo politické hnutí Forum Jihlava,které odebralo i část hlasů společné koalici Zelených a Pirátů.Program Fora byl obecný.Neurazil ani nenadchl. Jejich členové a aktivisté byli vidět a slyšet v ulicích a na sociálních sítích.To u části nerozhodnutých voličů zabralo.Výsledek se dostavil. Jsem pevně přesvědčen o tom,že řada voličů hnutí Forum svého hlasu dnes lituje a kdyby se dal vrátit čas ve volbách by volili jinak nebo vůbec.Ponaučení a sebereflexi si z toho vezmeme snad všichni.
  V některých státech na západ od našich hranic se politické strany a hnutí veřejně před volbami domlouvají na společné možné vládní koalici.Pro voliče je to čitelný signál toho,jak po volbách budou jejich zvolený zastupitelé a politici pokračovat pokud výrazně uspějí.Kdo sledoval na ČT úspěšný dánský televizní seriál Zločin mohl např.vidět jak probíhají předvolební jednání mezi lídry jednotlivých stran.
  Pro Českého voliče by jistě bylo prospěšné,kdyby i on dopředu zhruba věděl jaká možná vládní koaliční uskupení připadají v úvahu.Kdo s kým a proč ?
  Po zkušenostech s politického hnutí Forum Jihlava nebude tak snadné dnes zakládat věrohodné nezávislé hnutí,které ve volbách uspěje a svými hlasy v zastupitelstvu přispěje k vytvoření jiné politické kultury a přiblížením se města občanům než jsme byli dosud zvyklí.
  Budu upřímně rád,když se budu mýlit.Mám takové obavy,že volební účast příštích komunálních volbách bude kolem slabých třiceti procent a staronoví vládní matadoři v Jihlavě nám budou vládnou beze změn vesele dál.Jejich volič bývá disciplinovaný.
  Od nějakého novináře místních novin se pak cynicky dozvíme,že těch 70% voličů co k volbám nepřišlo jsou vlastně spokojení občané města Jihlavy.

 21. VladimírV říká:

  Pane jane P.
  Zdůvodnění neúčasti občanů ve volbách jejich mírou spokojenosti s děním ve městě zaznělo úst jenoho z vedoucích politiků. Je to samozřejmě demagogie jak vyšitá, nicméně zájem lidí toto nezvedne.
  Ano, Fórum Jihlava mělo opravdu dobře zvládnutou předvolební kampaň. Sice poměrně úzce zaměřenou, ale s jistotou, že se tím dokáže etablovat. V opozici by samozřejmě příliš neuspělo. Nedivím se politickým matadorům, ale i jejich nástupci, staří – mladí, už velmi dobře šlapou jimi vyrytou politickou brázdu, a lá „občane koukej na drát“.

 22. Jan P. říká:

  Víte pane Vladimíre V, já ty informace nemám,kdo a proč komu šlape na paty ? Nemůžu objektivně hodnotit a dělat z toho závěry.Nakonec to nepovažuji ani za důležitý to vědět.Některé vlivné skupiny ve městě se pouze hádají mezi sebou o kost.Pro ostatní neprivilegované občany města zůstává vše při starým.Určitý mocenský boj probíhá různě všude a v liberální demokracii je to běžný jev.
  Stejně jako velká část občanů nepociťuji na zlepšení života ve městě žádný pozitivní posun. Vy ano ? Intriky na magistrátu a kšeftování o mocenské pozice na ovlivňování veřejných prostředků a zakázek pro určité vybrané skupiny se obyčejných občanů města netýká.
  Možná jsem slepý a hluchý,já žádné výrazné osobnosti v komunální politice včetně politických stran napříč celým politickým spektrem v Jihlavě nevidím.Průměrná šeď a chytře toho ve svůj prospěch využít.Jestli to vidíte jinak rád se nechám více informovat.
  Mám takový dojem,že je zde pouze něčí zájem udržet za každou cenu hnutí Forum ve hře i po dalších volbách.Nikdo si nemůže být jistý výsledkem příštích voleb do zastupitelstva města.
  Lidé ztratili k politikům veškerou důvěru a nemůže se jim nikdo divit.Stát po neoliberálních reformách a škrtech přestal plnit své základní funkce a politici si stejně dělají co chtějí a lžou lidem.Obnovit důvěru lidí na správě věcí veřejných v Jihlavě bude trvat dlouhodobě pokud se nestane něco neočekávaného.

 23. VladimírV říká:

  Pane jane P.
  Nedůvěra k zastupitelstvu jako celku je samozřejmě dána dlouhodobým fungováním koalice v v téměř stejném složení. Všechny zastupitele neznám, ale z toho, co jsem po volbách slyšel z jejich úst, mohu s klidným srdcem ukázat i na ty charakterově, případně racionálně myslíci, kterým nekouká zištnost jejich počínání z bot.
  Příklad: PP Faltus, Habán,Hovorka, Faltus, Mayer, Mayerová, Matěj Kolář, Šlechtický. Na druhé straně jsou tu i mladší zastupitelé, kteří už umí „šlapat stranickou brázdu“.
  Obecní politika se od té velké liší už tím, že si tady lidé vidí celkem dost do talíře. Navíc, velmi okrajově ovlivňuje hospodářský život v kraji. I když by mohla více.
  Jihlava je díky svému majetku poměrně bohatým městem. To však neznamená, že není třeba bedlivě sledovat nápady zastupitelů, do čeho investovat. Čert opravdu nikdy nespí.

 24. Jan P. říká:

  Pane Vladimíre V.
  Neměl jsem v úmyslu paušalizovat.Souhlasím s Vámi,že pár slušných zastupitelů jistě najdeme.
  Opozičním zastupitelům chybí potřebný tah na branku a nemáme ve městě silnou občanskou společnost.
  Rozhodně je o čem přemýšlet.

 25. Hübner říká:

  Jan P.: Rád bych se s Vámi o Vaši analýzu volebního výsledku pohovořil. Budu rád, kdybyste mě kontaktoval 😉
  Tady asi na to není to správné místo…

 26. Miroslav Tomanec říká:

  TAK PÁNOVÉ, TADY UŽ SE K TOMU TÉMATU ASI MOC ŘÍCT, NAPSAT NEDÁ.
  KDYŽ ZALOŽÍME PRVNÍ OTEVŘENÝ VEŘEJNÝ ŽIVÝ HYDEPARK O PROBLÉMECH MĚSTA, PŘIJDETE FACE TO FACE DISKUTOVAT, NA DVĚ HODINY, ŘEKNĚME 1X ZA 14 DNÍ ?

 27. VladimírV říká:

  V tomto jsem skeptik. Hydepark? Vše podle známého: „Psi štěkají, karavana táhne dál.“.

 28. Jan P. říká:

  Pane Hübnere,budu Vás kontaktovat na email (Strany zelených) ZO Jihlava.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I