Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Prezident x Kraj

Petr Klukan | Středa, 4. 11. 2015 v 15:28

Zakladatelka českého hospicového hnutí lékařka Marie Svatošová předevčírem od prezidenta republiky obdržela Medaili za zásluhy. Jak v rozhlase potvrdila, Vysočina ještě nemá svůj kamenný hospic. To by chtěla změnit, a proto prezidenta požádala, aby jí v této snaze pomohl. Ten to měl přislíbit. Rýsuje se tak zajímavý „souboj“. Kraj Vysočina totiž kamennému hospicu nakloněn není. Vyhrají sociální demokraté, kteří Kraj vedou, nebo bývalý předseda ČSSD, posléze lídr Strany Práv Občanů ZEMANOVCI a nyní prezident Miloš Zeman?

6 komentářů k článku “Prezident x Kraj”

 1. VladimírV říká:

  Prezidentova dlouhodobá podpora hospicům je známá. Paní Svatošová je opravdu výjimečná osoba. Způsob, kterým doprovází nevyléčitelně nemocné, je jedinečný. Její chování bylo některými lidmi, kteří zřejmě nic neví o psychice a potřebách umírajících, označováno až za obskurní. Měl jsem tu čest, zúčastnit se semináře s ní, když jsem pečoval o své rodiče a hledal způsob, jak jim být nápomocný. Moc mi to pomohlo a zároveň přesvědčilo, jak potřebná je idea dalšího rozvoje hospicového hnutí. Odpovědní zástupci Kraje Vysočina by měli svůj postoj rozhodně změnit.
  Vladimír Havlíček

 2. Venca říká:

  Viděl bych to poslanecky. Prostě tu stavbu podstrčit k nějakému kruháči,“obchvatu“,zimáčku… To by mohli schválit.

 3. Fejinka říká:

  V tom podstrkování je specialista jeden mladý ,nikdy nepracující rukama, právník plzeňské „Sorbony,“ Mareček Bendů

 4. Zdeněk Gryc říká:

  BÝVALÝ KOMUNISTA, proč tak rychle, po-zapo-mínat?

  Kdy vstoupil Zeman do KSČ ?
  KDY VYSTOUPIL,NEBO BYL VYSTOUPEN?

  Znalcům a politologům předem děkuje : ZG

  …nebo bývalý předseda ČSSD, posléze lídr Strany Práv Občanů ZEMANOVCI a nyní prezident Miloš Zeman?

  PORUČÍME VĚTRU DEŠTI, KAM VÍTR TAM VLAJÍ TRENKY,ŽE?

 5. VladimírV říká:

  Vážený pane Gryci,
  omlouvám se, ale téma je poněkud vzdálené Vašemu příspěvku. Pokud bych byl přesto „vztahovačný“, vydedukoval bych z něj asi toto: Protože byl pan Zeman komunista, tedy spíše filatelista, je jeho názor na podporu hospicového hnutí zavrženíhodný. Je to trochu přízemní, co? Rozhodně ne hodné Vašeho formátu.

 6. Venca říká:

  Možná byl Zeman ve straně jen proto, že měl jeho šéf hezčí sekretářku než Kavalec, co jí dal Neohrožený Zdenda tehdá za tuhé totality košem.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I