Blog Jihlavských listů

Zdeněk Gryc
46- Architekt - důchodce - autor sídliště Březinovy sady, žák profesora Rozehnala, který si váží osobnosti PhDr. F. Hoffmanna a Václava Havla

AN-ONYMITA V AN-GLOSASKÉM HUMORU.

Zdeněk Gryc | Úterý, 24. 11. 2015 v 17:10

Není „čtenář“ stydlivá, ale krásná blondýnka s nádhernýma nohama o po-prsí nemluvě? Něco jako o psu, v 3 MUŽI VE ČLUNU.

No fakt:
Otevřu „Ukvapený Sam“ od Pelham Grenville Wodehouse, tedy přímo Kap. 3 na str. 142.
Právě, když byl Sam/“čtenář“/ vyzván, aby se dostavil do kanceláře svého zaměstnavatele, právě s nemalým uspokojením četl svůj drobný příspěvek v novém čísle Pykova „Průvodce domovem“, které čtenáři /JL/ najdou příští den ráno na knihkupeckých pultech.
Podepsal se jako/ne „čtenář“, ale /teta Ysobel a udělil vskutku znamenitou radu značce Trápení /Horní Syndeham/, která pozorovala, jak vůči ní snoubenec ochladá.
Právě dočetl své dílo a obdivoval, jak autoři často činí, když spatří svou práci vytištěnou, ryzost svého stylu a logičnost své úvahy. . .

No fakt:
Pod kolika pseudo „čtenář“ píše, aby umocnil sílu svého ducha, ryzost stylu a logičnost své úvahy?
Není „čtenář“ fakticky krásná stydlivá blondýnka, která se obává smršti nabídek k sňatku po uveřejnění, byť i černo-bílého fota v Blogu, kde je furt odporný ksicht pravdoláskaře.
ANONYMNĚ, aby umocnil-a-lo politický nad-hled a sílu svého du-cha? CHA. . .
PRO ŠIROKÉ MASY ČTENÁŘŮ JL TROCHU PO-FIDÉÉRNÍ, ale málem vždy první ne?

11 komentářů k článku “AN-ONYMITA V AN-GLOSASKÉM HUMORU.”

 1. fotrak říká:

  Právě dočetl své dílo a obdivoval, jak autoři často činí, když spatří svou práci vytištěnou, ryzost svého stylu a logičnost své úvahy. . . to nemá chybu

 2. Venca říká:

  že by encefalomalacie – pokročilé stadium ?

 3. Zdeněk Gryc říká:

  Vážený pane Václave Dvořáku,

  patříte prosím mezi „7 statečných“ ve westernu senátora Foldyny?

  stačí jenom ano – ne,

  odpověď by považoval za osobní laskavost
  Zdeněk Gryc – s pozdravem

 4. Zdeněk Gryc říká:

  ASI TO NESOUVISÍ, ALE NECHCI OTVÍRAT NOVÝ BLOG O AKTIVITÁCH MLÁDEŽE

  V pondělí jsem v jihlavském Gymnáziu dost koukal, co dokážou studentíci:

  Subject: dětská konference pondělí 23.listopad 12:00 – 15:00, Gymnázium
  Dobrý den,
  srdečně Vás zvu na dětskou konferenci, která se bude konat v pondělí 23.listopadu,
  ve 12:00 – 15:00 hodin v zasedací místnosti jihlavského Gymnázia, J.Masaryka 1.
  Program konference se vztahuje k tématu „Jihlava 2030“.
  Studenti sekundy 2A8 se zamýšleli nad Jihlavou a nad tím jak bude Jihlava vypadat za 15 let, až budou stát na prahu dospělého věku.

  Program bude v jednotlivých blocích na deset až patnáct minut s krátkou diskuzí. Témata jsou následující.
  1. MHD 2. sportovní zázemí 3. obchody přestávka 12:45-13:05 4. zelené plochy
  5. zábava 6. veřejné prostory
  ———————————————————-
  Pozoruhodné bylo, že se sekundánci dokázali vyjádřit:

  RUKOU NA SPOUSTĚ VARIANTNÍCH VÝKRESŮ,
  PUSOU U TABULE
  GRAFY A FOTOGRAFIEMI PROMÍTNTUTÝMI Z POČÍTAČE

  Bylo zajímavé jak různí hosté, magistrátem počínaje tomu věnovali pozornost.

  Na radnici se byla před časem zajímavá konference, kterou popsal redaktor Klukan:
  „V gotické síni jihlavské radnice ožily příběhy našich sousedů“

  Žáci deseti jihlavských škol v rámci projektu příběhy našich sousedů zpracovali pohnuté osudy čtrnácti pamětníků kruté doby komunistického režimu. V pondělí se v zaplněném gotickém sále jihlavské radnice konala prezentace celého projektu.

  Velmi mne také zaujali dva články s ilustr. foto v dopisech čtenářů od studenta Aleše Urbana.

  Stará fosílie by si velmi přála, aby tyto aktivity mládeže byly nejenom v JL podporované,autorům se dostalo „laskavé“ pozornosti a uznání od čtenářů.

 5. Venca říká:

  Zdeňo, odhalil jste mě.

 6. Zdeněk Gryc říká:

  Dík kamaráde,

  dost si vážím odpovědi,
  ale já jsem fakt ne-napravitelnej blbec,

  Zdeňo – na Valašsku, jinak bez přezdívek Zdeněk

 7. Zdeněk Gryc říká:

  KULTURA + POLITIKA

  JANÁČKOVI SE SNAD DÁ UVĚŘIT,

  ALE SVĚTOVÍ VÁLKY 4… NIKOLIV
  TO BY OHROZILO ZDRAVÍ A PSYCHIKU NEJEN „čtenář“e
  a celou TOTALITNÍ PRPAGANDU PO ROCE 1948

  Místa, kudy chodil Janáček
  25. 11. 2015, 20:20 – ČT art
  Dokument, 75 min, Premiéra, Skryté titulky

  Režie: K. Fuksa
  Dokument. Opakování 28.11./ ČTart. Arnošt Goldflam prochází Brnem a na místech, jež jsou spojena s tvorbou a životem Leoše Janáčka, se snaží nově přiblížit tuto světově uznávanou osobnost.

  Dokument Karla Fuksy se snaží přinést nový úhel pohledu na osobnost i dílo světoznámého skladatele, jehož působení je tak úzce spojeno s Brnem a okolím. Průvodce Arnošt Goldflam se setkává na místech zásadních pro Janáčkův život s muzikology Milošem Štědroněm, Jiřím Zahrádkou, Evou Drlíkovou a dalšími odborníky. Životopisné a muzikologické poznatky o Janáčkovi, které přineslo brněnské vědecké prostředí, jsou obohaceny i o originální výklad Janáčka Milana Kundery, který se v eseji Můj Janáček zasloužil o pochopení některých janáčkovských mýtů. Zadní projekcí Goldflamova akčního a zhuštěného vyprávění tvoří herecké úryvky z inscenace Vladimíra Morávka Leoš aneb tvá nejvěrnější (autoři Uhde–Štědroň). A kudy tedy Leoš Janáček chodil? Z Mendlova náměstí na Zelný trh, do Besedního domu, procházel se v Lužá nkách i v lesích kolem Brna…
  ———————————————–

  Světové války (4)
  25. 11. 2015, 20:15 – PRIMA COOL
  Dokument, USA (2014), 70 min, Premiéra, stereo vysílání

  Rozpoutaná bouře. Dok. seriál USA (2014). Pro Adolfa Hitlera nejsou Spojenci hrozbou a půl roku po podepsání Mnichovské dohody obsazuje Československo. Winston Churchill i Franklin D. Roosevelt jsou vzrůstající mocí nacistů znepokojeni (48 min)

  Pro Adolfa Hitlera nejsou spojenci hrozbou a půl roku po podepsání Mnichovské dohody obsazuje Československo. Winston Churchill i Franklin D. Roosevelt jsou znepokojeni vzrůstající mocí nacistů. Premiér Neville Chamberlain znovu jmenuje Churchilla prvním lordem admirality. Hitler chce získat Polsko, ale má obavy ze svého spojence, J. V. Stalina, proto mu nabídne, že se s ním o Polsko rozdělí. V srpnu 1939 podepisuje Německo se SSSR pakt o neútočení. Hitler v bleskové válce téhož roku Polsko získá a Stalin podnikne do Polska invazi z východu. Hitler napadne Dánsko a Norsko. Chamberlain vyhlásí Německu válku, ale sedm měsíců nic nepodnikne. V roce 1940 rezignuje a premiérem se stane Churchill. Hitler mezitím zahájí invazi do Francie a německá armád a se dostává až ke kanálu La Manche. Během bitvy u Dunkerque jsou francouzští a britští vojáci evakuováni do Anglie… Francie kapituluje a Hitler obsazuje Belgii a Nizozemí. Charles de Gaulle sestaví v Anglii francouzské jednotky a oba národy se připravují k boji. Hitler se chystá k útoku na Londýn. Nemá však tak silné námořnictvo jako Anglie, a proto zahájí nečekané bombardování letectvem. Město je silně poničeno a zahynou desítky tisíc lidí, včetně civilistů. Churchill posílí anglické letectvo a v tříměsíční letecké bitvě o Anglii Hitler utrpí první velkou porážku. V roce 1941 se Hitler obrátí proti svému spojenci Stalinovi a napadne SSSR. Německé jednotky se dostanou až k Moskvě. Japonsko v čele s premiérem Hideki Tódžóem chce ovládnout Asii a po svém útoku na Čínu plánuje zřídit strategickou základnu na Filipínách. Ty však patří USA, které vyhlásí embargo na americké dodávky ropy Japonsku. Japonsko proto hledá zdroje jinde a odpoví úderem na americkou základnu Pearl Harbor na Havaji. Téměř tím vyřadí americkou flotilu v Pacifiku…

 8. Zdeněk Gryc říká:

  RAF + ČEŠTÍ LETCI JSOU POŘÁD OFICIÁLNĚ TABU…JAK V JIHLAVĚ,,,TAK V TELČI

 9. Fejinka říká:

  Zdeněčku, neříkejte, že už zase přemýšlíte o nějakém pomníku pro letce na Jihlavsku. Vždyť ti nemají s Jihlavou nic společného. Ani partyzáni tady nebyli, snad, možná někde pět minut po dvanácté (ve spojení s letadly). Takový „pomník“ jsem viděl někde na Cikháji na Žďársku, který tvořily tři šutry přes sebe, které simulovaly letadlo. Opravdu mistrovské dílo nějakého zasloužilého Mistra za balík peněz.

 10. Fejinka říká:

  To už ty sochy lidového sochaře pana Olšiaka na Žďársku jsou lidmi obdivované, na rozdíl od „umělců“, kteří mají všechny možné tituly a tvoří taková dílka jako třeba to zmiňované letadlo a ten pán jim leží v žaludku, protože si jeho výtvory obce žádají a jejich nikoliv.

 11. VladimírV říká:

  Pepo, partyzáni vyhodili most s německým vlakem na trati do malého Beranova.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I