Blog Jihlavských listů

Zdeněk Gryc
46- Architekt - důchodce - autor sídliště Březinovy sady, žák profesora Rozehnala, který si váží osobnosti PhDr. F. Hoffmanna a Václava Havla

ANONYM a ANONYMITA, SLUŠNOST a SPROSTOTA

Zdeněk Gryc | Úterý, 8. 12. 2015 v 12:24

Ecce homo – nikoliv Homolka, nýbrž pan Zdeněček.
Safra – tenhle epitaf jsem nedávno četl na nějaké fotce v diskuzi na nějakém náhrobku.
Tak jsem si říkal, že pan Zdeněček určitě pění, smolí traktáty, opisuje, kopíruje na nějaké dávno uzavřené diskuzi a ono ecce – už je, kujón jeden – zase tady.
Takže se můžeme opět těšit, že do každého článku, i kdyby se jednalo o dvojitý výstřel do jednoho prasete divokého zamontuje Havla, Putnu, Putina, Putim, Toufara, redaktora Dvořáka, králikárny, anonymy, nicky, které tak miluje a svatého Jána. takže, pane Zdeněčku, s chutí do toho a půl je hotovo. A když máte tak rád nicky, měl byste si dát také jeden. Navrhuji: KOPÍRÁČEK. Hezké, že?
čtenář | 2015-12-07 18:23:04
—————————————————————–

TOTO JE JEDNA Z DESÍTEK OPAKOVANÝCH INVEKTIV Z POSLEDNÍ DOBY,
jak se post-totalisté ve své nenávisti,
ukájí za pomoci výdobytků presidenta Václava Havla – demokracie, na občanu, který projeví svobodně a ne-anonymně svůj názor architekta na její problematiku, včetně obhajoby jejich doplňků, soch.

Na blogu je vždy uvedeno moje jméno a ksicht. Jako rovnoprávný občan se mi nelíbí jeho hanobení.

Na hrubou díru, hrubá záplata.

Je těžké jemnými slovy reagovat na:

„do jednoho prasete divokého zamontuje Havla, Putnu, Putina, Putim, Toufara, redaktora Dvořáka, králikárny, anonymy, nicky, které tak miluje a svatého Jána. takže, pane Zdeněčku, s chutí do toho a půl je hotovo“.

O weekendu, jsme se jako žáci vězně komunismu, našeho Profesora Rozehnala sešli s arch. Petrů, autorem sídliště „U hřbitova“, kde bydlím. Přemýšleli jsme o nenávisti k církvi, její architektuře a ke králíkárnám-sídlištím, které jsme projektovali.

Pokusím se najít foto „otloukánka sv. Jána“ na Březinkách a napsat článek o záměrném ničení drobné církevní architektury, obdobně jako tomu bylo se sloupem se sochou Panny Marie z roku 1736 na Skalce a kříže na Popravčím vrchu.

Je to stejná story jako nenávist a odstranění symbolů demokracie – soch TGM. Aktuálně k soše odhalené 17. Listopadu 2015.
Podívejte se prosím na komentáře k článku:

Negativ Klíčů má pomoci dětem

Jak nazývá „čtenář svého psa, nebo kočičku, je jeho věcí, ale pokud oslovuje jiného občana, tak to považuji za neomalenou sprostotu, na kterou bych si v našem státě a publicitě v JL nerad zvykal!

Pehe to formuloval nedávno takto:
Skupina jím trpí proto, že se jí před pětadvaceti lety zhroutil svět jasných mantinelů.Její příslušníci tedy strádají chronickou podobou nespokojenosti. V posledních měsících dostali nápad, že když zatlačí na ty, které považují za zdroj svého utrpení, jakož i na ty, kteří jim lezou na nervy, docílí když ne zlepšení, tak aspoň vzrušení.
Proti nim stojí lidé, kteří teprve před nedávnem s úžasem zjistili, že z nich jiné názory, jiné hodnoty a jiné chování činí v jejich vlastní zemi DOKONALÝ TERČ.
Táhne se to od prezidentské kampaně 2013 a nové podněty (Rusko, ISIL, uprchlíci) nesoulad jen stupňují. Aktuálně president, kontra předseda vlády.

Ing. arch. Zdeněk Gryc

2 komentářů k článku “ANONYM a ANONYMITA, SLUŠNOST a SPROSTOTA”

 1. Zdeněk Gryc říká:

  TROCHU POZDĚ, ALE PŘECE,
  z pozvánky:

  !rádi bychom Vás pozvali na zítřejší křest knihy I domy umírají vstoje II, který se uskuteční v Domě Gustava Mahlera za přítomnosti autora – archiváře a badatele Ladislava Vilímka, jehož autogramiáda bude součástí události. Na místě bude možné si publikaci zakoupit a čerství majitelé dostanou kupón na malé pivo, víno nebo kávu v Café Gustav Mahler. Křest se uskuteční 9. 12. v 16:00.“
  ————————————————
  MYSLÍM, ŽE PAN VILÍMEK JE HISTORIK,
  KTERÝ PŘEVZAL POCHODEŇ PANA DOKTORA HOFFMANNA,
  ZNATELE A VÝZNAMNÉHO PUBLICISTY, HISTORICKÉ ARCHITEKTURY JIHLAVY.
  Nepochybuji o kvalitě jeho díla, které si „vyseděl“ nejen v jihlavském archivu.

 2. Zdeněk Gryc říká:

  “ANONYM a ANONYMITA, SLUŠNOST a SPROSTOTA”.
  ————————————————————
  XXXXX říká:
  Čtvrtek, 17. 12. 2015 v 21:27
  ani to nečtu a jak jsem řek VŮL.
  Hele architekte mel si svou, já už to nebudu dál komentovat. Meleš, meleš a meleš ale vo hovně. Na tvý úvahy každej sere lidi mají narozdíl od tebe starosti jak existovat a ne jak prudit s havlem.

  Faktem je , že to nejspíš dlouho nevydržíš. Díky Bohu.

  A kdybys to chtěl urychlit stačí skočit z šityparku s lanem kolem krku, jak to před léty předvedl jinej magor tvýho ražení.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I