Blog Jihlavských listů

Zdeněk Gryc
46- Architekt - důchodce - autor sídliště Březinovy sady, žák profesora Rozehnala, který si váží osobnosti PhDr. F. Hoffmanna a Václava Havla

HAVLOVA DEMOKRACIE UMOŽŇILA KYBERN-ŠIKANU, BUMERNG, KTERÝ MŮŽE DEMOKRACII PROGRAMOVĚ NIČIT.

Zdeněk Gryc | Neděle, 13. 12. 2015 v 8:31

Ukázka, ing. Tomanec napíše blog:
JAK KRÁSNÁ NOVINÁŘKA TREFILA KOZLA…..aneb….. JIDÁŠI ?
Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Pátek, 11. 12. 2015 v 14:50
——————————–
Na tento blog zcela bez souvislosti vloží komentář „Venca“, který je pravděpodobně syn šéfredaktora totalitní Jiskry Milana Dvořáka, Václav, jeden ze „svépomocně“ nazvaného spolku, dle známého USA filmu „7 statečných“, okolo poslance Foldyny.
———————————-
1. Venca říká:
Sobota, 12. 12. 2015 v 9:33
Já už se podle titulku psaného verzálkami těšil, že to je zase nějaký další hlubokomyslný příspěvek ufňukaného pana architekta.
A vono je to jenom o politice…
————————————
Myslel jsem si, že po jeho napadání mé osoby skončil mým poděkováním za jeho přiznání, k jeho anonymitě, kterou u jiného „čtenáře“ nelze čekat:
Venca říká:
Úterý, 24. 11. 2015 v 21:50
že by encefalomalacie – pokročilé stadium ?
1. Zdeněk Gryc říká:
Středa, 25. 11. 2015 v 9:41
Vážený pane Václave Dvořáku,
patříte prosím mezi „7 statečných“ ve westernu senátora Foldyny?
stačí jenom ano – ne,
odpověď by považoval za osobní laskavost
Zdeněk Gryc – s pozdravem
2. Venca říká:
Středa, 25. 11. 2015 v 17:51
Zdeňo, odhalil jste mě.
3. Zdeněk Gryc říká:
Středa, 25. 11. 2015 v 19:10
Dík kamaráde,
dost si vážím odpovědi,
ale já jsem fakt ne-napravitelnej blbec,
Zdeňo – na Valašsku, jinak bez přezdívek Zdeněk
———————————-
Takto myslím slušně a přátelsky jsem se snažil skončit tento dialog.
Nyní jsem přesvědčen, že se jedná o další pokusy pokračovat v kybernšikaně v souvislost s její definicí:

Převzato z wikipedie:
„Šikana pomocí blogů[editovat | editovat zdroj]
Velmi rozšířenou se stává šikana využívající fenoménu blogů. V podstatě může mít čtyři hlavní podoby:
• vkládání agresívních a útočných komentářů do cizího blogu

• (šikovný a velmi vytrvalý jedinec může přinutit oběť zcela zrušit komentáře)“
• —————————————————–
TOTO JE ZŘEJMÝ CÍL JEJICH ORGANISOVANÉ SKUPINY !!!
Kde je nejaktivnější „čtenář“.
Tito občané fanaticky nenávidí Václava Havla v souvislosti s tím, že se zasloužil o konce bačování režimu. Redaktor Jiskry Milan Dvořák se nejprve postavil proti okupaci v roce 1968 a „hájil jihlavský rozhlas“.
V rámci normalizace však zradil STB občany, které vyzval k podávání zpráv o pohybu vozidel RA. Pak se plně zapojil do kolaborace.
Po Havlově „sametovce“ se dostal do skupiny, která trpí proto, že se jí před pětadvaceti lety zhroutil svět jasných mantinelů.
Její příslušníci tedy strádají chronickou podobou nespokojenosti. V posledních měsících dostali nápad, že když zatlačí na ty, které považují za zdroj svého utrpení, jakož i na ty, kteří jim lezou na nervy, docílí když ne zlepšení, tak aspoň vzrušení.
Proti nim stojí lidé, kteří teprve před nedávnem s úžasem zjistili, že z nich jiné názory, jiné hodnoty a jiné chování činí v jejich vlastní zemi DOKONALÝ TERČ.
————————-
„Velmi rozšířenou se stává šikana využívající fenoménu blogů. V podstatě může mít čtyři hlavní podoby“. . .
————————–
V Jihlavských listech je to bohatá a dlouhodobá činnost anonymů, vkládajících agresívní a útočný komentář do cizího blogu, pod nejrůznější záminkou a „oslím můstkem“.
Cílem je využít jakýchkoli informací o soukromí a díle napadené osoby.

Specifikum je, že jde o cizí blog.
Ve vlastním by se museli podepsat, což by odhalilo jejich sprostou a urážlivou „samonasírací“ povahu.
Čím déle napadají Havla, Toufara atd. tím se stupňuje v tomto směru jejich opakovaná rétorika snahy zesměšnit oponenta –
HAVLOVA SYMPATIZANTA
Ing. arch. Zdeňka Gryce

135 komentářů k článku “HAVLOVA DEMOKRACIE UMOŽŇILA KYBERN-ŠIKANU, BUMERNG, KTERÝ MŮŽE DEMOKRACII PROGRAMOVĚ NIČIT.”

 1. VladimírV říká:

  Vážený pane Gryci.

  Skoro se to nehodí, vést polemiku na stále omílané téma při třetí adventní neděli. Ale musím. Popisujete šikanu v podobě útočných komentářů, na Vaši osobu, dle Vašeho mínění anonymů. To nejsou anonymové v pravém slova smyslu, museli se přece registrovat k příspěvkům. To znamená, že vystoupili z anonymity. Že své nacionále nedávají na odiv čtenářské obci, je přece jejich soukromá věc.

  Ale teď k té domnělé šikaně. Budu se opakovat, ale jde o jejich legitimně vedenou polemiku s Vaší bezmezné adorací VH. Ve Vašem podání Vaši „šikanu“ vůči těm, kteří jeho osobu vidí poněkud jinak. Zkrátka, jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá.

  Mějte poklidný adventní čas. Vladimír Havlíček

 2. Zdeněk Gryc říká:

  Vážený pane Vladimíre Havlíčku,

  Zkrátka, jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá.

  Mějte poklidný adventní čas. Zdeněk Gryc

 3. Fejinka říká:

  Pane autore,
  Vy si pořád vedete a melete tu svou, ale ono to s tím Havlem bylo trochu jinak (jenom např. když si přečtete co napsal jeho spoluvězeň Wolf). Ti, kteří se aspoň trochu zajímají dnešním děním (nehledíc jenom na svůj „talířek“) a vývojem od r. 89, tzv. „sametové revoluce“ (ona to žádná revoluce nebyla, jenom evoluce, předání moci předem dohodnuté), tak to vidí úplně jinýma očima než Vy. A je to vidět na nespokojenosti lidí stále více. Jenom těch různých demonstrací (zatím malých), o kterých se Vy ani nedovíte, díky pravdivým sdělovacím prostředkům, které Vás zahltí různými nesmyslnými zprávami, ale co se děje třeba v Praze, ani ťuk (včera demonstrace na Hradě, nebo první oficiální konference nové strany SPD- Tomio Okamura (Svoboda, přímá demokracie). Vzpomeňte si na mne za 2,5 roku o parlamentních volbách. O preferencích této strany se mlčí, případně se záměrně snižují, ale dnes už by se do parlamentu určitě dostala. Ale to jsem se dostal jinam. Havel skončil pro Česko a pro mne tím, jak se dostal zpět k majetku a tím jeho mise pro český plebs skončila a věnoval se západu, kde mu vracel jeho podporu před r.89. Hezkou stříbrnou neděli.

 4. Zdeněk Gryc říká:

  Ale teď k té domnělé šikaně. Budu se opakovat, ale jde o jejich legitimně vedenou polemiku s Vaší bezmezné adorací VH. Ve Vašem podání Vaši „šikanu“ vůči těm, kteří jeho osobu vidí poněkud jinak. Zkrátka, jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá.

  Mějte poklidný adventní čas. Vladimír Havlíček
  —————————————————————————–
  ANO.ALE KDO PRVNÍ A KDY? ZAVOLAL DO LESA? TAK CO SE DIVÍ?
  —————————————————————————–
  Ecce homo – nikoliv Homolka, nýbrž pan Zdeněček.
  Safra – tenhle epitaf jsem nedávno četl na nějaké fotce v diskuzi na nějakém náhrobku.
  Tak jsem si říkal, že pan Zdeněček určitě pění, smolí traktáty, opisuje, kopíruje na nějaké dávno uzavřené diskuzi a ono ecce – už je, kujón jeden – zase tady.
  Takže se můžeme opět těšit, že do každého článku, i kdyby se jednalo o dvojitý výstřel do jednoho prasete divokého zamontuje Havla, Putnu, Putina, Putim, Toufara, redaktora Dvořáka, králikárny, anonymy, nicky, které tak miluje a svatého Jána. takže, pane Zdeněčku, s chutí do toho a půl je hotovo. A když máte tak rád nicky, měl byste si dát také jeden. Navrhuji: KOPÍRÁČEK. Hezké, že?
  čtenář | 2015-12-07 18:23:04
  —————————————————
  TAK TOHLE VŠELIJAK A NE-JINAK, ZDE PRODUKUJE PŘITAKÁVAČ PANA HAVLÍČKA UŽ MĚSÍCE.

  VŠE JE PŘECI ULOŽENO PŘEDLEDNĚ V KOMENTÁŘÍCH JL.
  PAK SE ZLOBÍ, KDYŽ JE KONEČNĚ ZMŮŽU NA DIAGNÓZU.

  POUZE JSEM HRDEJ NA TO, JAK SHORA UVEDENO,ŽE MÁM TU ČEST BÝT V RANGU JEDNOHO PRASETE DIVOKÉHO

  Ing.arch. Zdeněk Gryc

 5. Zdeněk Gryc říká:

  Fejinka říká:
  Neděle, 13. 12. 2015 v 11:17
  Pane autore,
  Vy si pořád vedete a melete tu svou, ale ono to s tím Havlem bylo trochu jinak (jenom např. když si přečtete co napsal jeho spoluvězeň Wolf).
  —————————————————-
  HELE HAVEL MĚL LEPŠÍ DOUTNÍKY NEŽ WOLF CIGARETY?
  NEMUSÍ TO BÝT VĚZENÍ,STAČÍ PÁR DNÍ V NEMOCNIČNÍM POKOJI,ABY SI ŠLI LIDÉ NA NERVY

 6. Venca říká:

  Ano, měl lepší doutníky. Mezi lety 1968-1989 měl mimo jiné V.H. postupně šest automobilů, z toho čtyři byly zcela nové (mimo jiné Renault 16 či Volkswagen Golf). Společně s V.Bendou, A.Vondrou a dalšími patřil narozdíl třeba od ombudsmanky Šabatové mezi jakousi „disidentskou smetánku“, která skutečně dostávala ze zahraničí tučné finance (stipendia) – to je prostě bohužel fakt. To, že si v komunistických kriminálech uhnal těžké onemocnění plic, je další hovadina. To si uhnal, když na konci osmdesátých let spadl v silné opilosti do potoka – mimochodem to bylo poblíž Havlíčkova Brodu.

  Všechno výše uvedené nijak nesnižuje jeho občanskou angažovanost před listopadem. Měl přece jenom nějaký majetek po rodičích, mohl si klidně dělat dál kulisáka, kromě ježdění mercedesem nijak nevyčuhovat a o nic se nestarat. Narozdíl od mlčící a ustrašené většiny národa šel s kůží na trh a za to mu patří určitě uznání. Jeho význam ale snižují naopak právě podobní zbožňovatelé a úpravci životopisu, jako třeba milý pan architekt, jinak známý komunistický slouha a ochotný stavitel stranických paláců KSČ.

  Vynášet ho do nebe jako morálně nejčistšího člověka z doby nesvobody, nebo jako našeho největšího dramatika, je medvědí služba. Jeho divadelní hry jsou maximálně průměrné a třeba to co se odehrálo při udílení Českých lvů před několika lety, kdy film „Odcházení“ (vzpomene si na něj ještě vůbec někdo ?) posbíral většinu ocenění, byla už absolutní fraška…

  Teď je milý pane architekte už dost pozdě na adorování všech utlačovaných – jak Havla, tak i vašich učitelů, spolužáků a kolegů. Měl jste pro ně něco udělat v době, kdy jste se hřál na výsluní. Tehdy potřebovali vaši pomoc – jenže jste na to pro samé závažné stranické úkoly bohužel asi neměl čas.

  Pokud si vaše skvrnité svědomí léčíte oslavnými články s předlouhými názvy složenými zásadně z velkých písmen, je to samozřejmě jenom vaše věc. Máte na to asi právo a nikomu tím nijak neškodíte. Ale nedivte se, že jste pak – zejména v kontrastu se svým životopisem – poněkud směšný a doslova si říkáte o všechny ty reakce, které vy nazýváte nenávistnými.

  Buďte za ty reakce rád. Můžete si říkat, že trpíte za pravdu a že jste vlastně jakýsi novodobý mučedník.

 7. Zdeněk Gryc říká:

  MILÝ VENCO,

  VÍTE KOLIK MĚLO 7 STATEČNÝCH KONÍ?

 8. Zdeněk Gryc říká:

  Teď je milý pane architekte už dost pozdě na adorování všech utlačovaných – jak Havla, tak i vašich učitelů, spolužáků a kolegů. Měl jste pro ně něco udělat v době, kdy jste se hřál na výsluní. Tehdy potřebovali vaši pomoc – jenže jste na to pro samé závažné stranické úkoly bohužel asi neměl čas.

 9. Zdeněk Gryc říká:

  No právě a to jsme seděli s Vaším otcem v redakci Jiskry u jednoho stolu

 10. Zdeněk Gryc říká:

  MILÝ VENCO,JEDEN ZE 7 STATEČNÝCH
  ČESKÝCH BLanických řitířů
  z halywoodu…

  Jak z toho srabu, do kterého nás dostali takoví jako byl někým uctívaný V. Havel a jeho kumpáni a zaprodanci toho,komu jde o uvedení celé Evropy do područí ven?
  ——————————————————————————-
  JE TO JEDNODUCHÉ, CHCE TO:
  SEDM STATEČNÝCH
  Sedm statečných (angl. The Magnificent Seven) je western Johna Sturgese z roku 1960, remake Kurosawova snímkuSedm samurajů z roku 1954. Děj snímku se odehrává v severoamerických reáliích, kde se sedmičlenná skupina najatých amerických pistolníků úspěšně pokouší ochránit mexickou vesnici ohrožovanou místními bandity. Ze sedmi statečných 4 v boji proti přesile zahynou a přežijí pouze 3 (Chris, Vin a Chico). Ale mladý Chico nakonec ve vesnici zůstane natrvalo kvůli místní dívce Petře, se kterou se zde seznámil a sblížil. Kromě dobrého hereckého obsazení úspěchu snímku také velmi napomohla výborná filmová hudba Elmera Bernsteina, která se v různých orchestrálních podobách hraje dodnes.
  —————————————————————————————————–
  SEDM STATEČNÝCH
  Po jednostranném vyhlášení nezávislosti Kosova se zúčastnil Foldyna série menších demonstrací proti uznání nezávislosti této jihosrbské provincie, organizovaných petičním výborem „sedm statečných“. Demonstrace podpořili někteří další, politici, například Jan Kavan, Daniel Solis ze Strany zelených nebo Václav Dvořák (autor filmu Uloupené Kosovo),prof.Rajko Doleček a další. Jaroslav Foldyna je po matce Srb.
  JAKÝPAK PROBLÉM V JIHLAVĚ,
  Máme zde politologa „čtenáře“, který se nepodepisuje, takže o statečnosti se dá s úspěchem pochybovat.
  Leč v Jihlavě by mohl stačit jeden z nich. Místní statečný, Václav Dvořák (autor filmu Uloupené Kosovo), který statečně, leč svépomocně, se zařadil mezi charakterních 7 statečných, je skoro jako
  Charles Bronson, vlastním jménem Charles Dennis Buchinsky, (3. listopadu 1921, Ehrenfeld, Pensylvánie,USA – 30. srpna 2003, Los Angeles, USA) byl americkýherec, většinou představitel drsných chlapíků.
  Venca =jeden zeSedmi statečných.

 11. Zdeněk Gryc říká:

  MILÝ VENCO,

  Čerpejte své vědomosti z autentického zdroje. Navštivte dokumentační středisko min, vnitra v Kanicích, nechte se předem objednat a určete, že hledáte dokumenty o výsleších ZG na STB v Jihlavě. Jak jsem se do tohoto soukolí dostal, jsem Vám vícekrát objasnil.
  Pokud Vám ani to nebude stačit přečtěte si pasáž v článku svého otce Milana Dvořáka v Jiskře 25. února 1975.
  V úterý 25. února 1975. vyšla JISKRA Orgán OV KSČ, nositel řádu práce, číslo 16.
  „Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany. A pokud některým z nich tyto myšlenky nejsou blízké, ukládat jim v tomto smyslu konkrétní požadavky k odbornému ztvárnění. Generace dnešní i příští ocení bezpochyby skutečnost, jako je plánované postavení pomníku prezidentu Gottwaldovi v sídle okresního města na památečním místě z něhož k občanům Jihlavska promlouval“. .
  Poraďte se prosím s poslancem Jaroslavem Foldynou v rámci Vaší práce ve:
  Skupina ČR – Srbská republika, předseda odKosovská krize
  Po jednostranném vyhlášení nezávislosti Kosova se zúčastnil Foldyna série menších demonstrací proti uznání nezávislosti této jihosrbské provincie, organizovaných petičním výborem „sedm statečných“.
  Jsem přesvědčen, že Vám doporučí důstojnější publicitu pro aktivistu Skupina ČR – Srbská republika.
  Ing. arch. Zdeněk Gryc

 12. Berka říká:

  Komunisti se zásadně s nikým nemazlili, bez ohledu na jeho zásluhy, nebo oblíbenost. Jakmile někdo vykoukl z brázdy, okamžitě dostal přes držku a dištanc, dokud se dostatečně poníženě neposypal popelem. Jako třeba Rudolf Hrušínský, atd.

  Je to tedy úplně jednoduché – buď to s tím vyšetřováním StB nebylo tak horké, nebo jste si pak dostatečně nějak nahrabal popel k sypání. Jinak byste totiž šel okamžitě „od válu“ a žádné výstavní síně socialismu byste rozhodně na kreslení nedostal. Že byste byl široko daleko jediný architekt, aby vám to soudruzi i s velkým sebezapřením jako disidentovi svěřili, tomu snad ani sám nevěříte.

  Je to tak trochu jak se říká „pešek“. Lidi zapomínají a papíry se pálí. Ale stavby socialismu stojí na svých místech a ví se, kdo je radostně stavěl.

  V tomhle má Venca pravdu, to se na nikoho nezlobte.

 13. Zdeněk Gryc říká:

  V tomhle má Venca pravdu, to se na nikoho nezlobte.
  ———————————————————————————
  NEJDE TAK ANI ZLOBENÍ JAKO SPÍŠE O PRAVDU
  ZAJDĚTE DO JIHLAVSKÉHO ARCHIVU A TAM VÁM OCHOTNĚ NAJDOU
  A ZA MALÝ POPLATEK OKOPÍRUJÍ :
  25.ÚNOR 1975.
  Zdeněk Gryc | Pátek, 25. 2. 2011 v 11:32
  25. února 1975.
  V úterý 25. února 1975. vyšla JISKRA Orgán OV KSČ, nositel řádu práce, číslo 16. za 50 haléřů. Za těchto pouhých padesát haléřů byli na první straně Jiskry občané jihlavského okresu obdařeni fotografií bdělých milicionářů s puškami na ramennou. Druhý zprava vypadá zvlášť uvědoměle a rozhodně, ti ostatní nikoli.
  Pod fotografií je tento nápis: PŘÍSLUŠNÍCI LIDOVÝCH MILICÍ se stali v únorových dnech 1948 pevnou oporou lidové demokratické republiky a pomohli zmařit plány reakčních sil. Pod nimi je báseň Františka Branislava ÚNOR.
  Pod hlavičkou Jiskry jsou uvedena slova vedoucího tajemníka: „Nemůžeme se spokojit s dosaženým“.
  V úvodu článku “ Kvartal prověren“, píše redaktor Milan Dvořák:
  . . . „Připomeneme zejména mladým lidem, poválečné generci, že vítězství ve Velké vlastenecké válce je neodlučitelně spjato se jménem Stalin“.
  a vyzývá:
  „Zachovejme pokrokové tradice a symboly – Kvartal prověren“. . . . . . „Chci přispět dalším, jehož by se měli chopit soudruzi na městském národním výboru /finančně?!/ a z Muzea Vysočiny /historicky/“. . . „Historii píše život a je na nás, abychom naši dělnickou, pokrokovou tradici a její symboly lépe ochraňovali a zakládali. Nemohu než sáhnout v této souvislosti pro jiný příklad. Kdysi stál cestou na Kalvárii v Jihlavě starý most a na něm socha sv. Jána. Starý most ustoupil novému, který se stal vstupem do budoucího moderního sídliště města. Samozřejmě že se nezapomnělo na renovaci sochy sv. Jána nákladem cca 15.000 korun i na příslušné místo na novém mostě, kam by měl být opět umístěn. Nestane se tak a je to moudré. Mnohem víc mu to bude slušet třeba u kostelíčka sv. Jána na Kalvárii, či na jiném místě. Všimněte si však, že vpravo na mostě /směrem od Jánů/ je naň pamatováno příslušným místem. Projektant tu pozorně dbal historie uchování památky, možná dokonce umělecké památky. My bychom teď měli pamatovat na to, aby ono prázdné místo vyplnila třeba socha sportovce, jako symbol mládí obyvatel sídliště, jež by také byla doplňkem stojících a připravovaných sportovišť. . . . Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany. A pokud některým z nich tyto myšlenky nejsou blízké, ukládat jim v tomto smyslu konkrétní požadavky k odbornému ztvárnění. Generace dnešní i příští ocení bezpochyby skutečnost, jako je plánované postavení pomníku prezidentu Gottwaldovi v sídle okresního města na památečním místě z něhož k občanům Jihlavska promlouval“. . .
  Redaktor Milan Dvořák měl pravdu:
  Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany.
  „čtenář“ se nepochybně dále nese prapor strany a snaží se i nadále poučovat a když to nejde tak pomlouvat a umlčovat:
  —————————————————-
  JE TO STARÁ KOMUNISTICKÁ STRATEGIE LŽÍ, KTERÁ JE NYNÍ ŠÍŘENA,
  JAK POUKAZUJE RENOMOVANÁ REPORTÉRKA SLONKOVÁ.
  TO CO JSTE NAPSAL FAKTICKY NEZNÁTE, STEJNĚ JAKO TO NAPSAL VENCA.
  —————————————————–
  PODOBNÉ LŽI DOKLÁDAJÍ, ŽE JE LHÁŘ, TAKŽE CELÁ JEHO PRÁCI AKTVISTY V KOSOVU JE MOŽNO BRÁT JAKO POPLATNOU LEŽ.
  POKUD TO DOKUMENARISTA UDĚLÁ, TAK ZNEHODNOTÍ SVOU PRÁCI A OSOBU.
  To je důvod proč raději odešel PhDr. Hoffmann z Jihlavy, než aby zpochybnil svoji badatelskou práci.
  Ruku na srdce pane Berka, to co jste napsal, je jenom momentně utilitárně vymyšlený kec. Že?
  Ing. arch Zdeněk Gryc

 14. Zdeněk Gryc říká:

  Zdeněk Gryc

 15. Zdeněk Gryc říká:

  uvedený text z Jiskry je pouze výňatek, kterým mne strana a vláda adresně sprdává.

  „za moji kolaboraci, kdy jsem je nasral kaplí na Kalvárii.“
  viz.str.80 UTAJENÉ DĚJINY JIHLAVY 20 STOLETÍ.
  je tam ta „kolaborace“, která dost soudruhy vyděsila, když při pohřbu začal zvonit na zvon,
  který jsem tam nechal zavěsit. soudruhům v okolí hřbitova začaly hrůzou vstávat vlasy na hlavě.
  Zvon léta neslyšeli, na OVKSČ TO ŘEŠILI JAKO PROVOKACI.
  Soudruh Dvořák pak zjistil záměr vrátit sv.Jána v souladu se stavebním povolením „in situ“
  Pokud Vám zbyla nějaká slušnost, nedělejte z bílé rudou.

  UVEDENÝ ČLÁNEK DVOŘÁKA JE KOŠATÝ ZAČÍNÁ ÓDOU NA STALINA
  A KONČÍ POŽADAVKEM NA SOCHOU GOTTWALDA
  shora uvedená část je pouze střed který se týká architekta Březinek

  Pochopte prosím, že jablko nepadá daleko od stromu.

 16. Venca říká:

  Zdeňo, já se ale bohužel Dvořák nejmenuju a můj otec nebyl redaktor, ale řadový ochlasta (i když to se vlastně nemusí nutně vylučovat). S tím jste přišel vy (když má někdo nick Venca, tak podle vašeho superjansnovideckého úsudku se musí bezpodmínečně jmenovat Václav Dvořák). Jenom jsem vám na vaši otázku odpověděl, že když chcete, tak třeba Dvořák. Mrzí mě, že vám takhle kazím radost, když už jste si na to zvykl. Tak mi klidně Václav Dvořák říkejte dál, ju ?

  Jinak vaše hysterická šestipříspěvková reakce svědčí o tom, že jsem měl ve všem pravdu.

  Takže oni vás ti zlí komunisti až takhle vláčeli bulvárním tiskem ? A co vám udělali dál ? Za to, že jste zvonil u Jánů, tak vám sebrali prémie ? Děti se nedostaly na školu ? Sebrali vám pravítko a poslali do kotelny ? Zavřeli vás aspoň na půl roku ? Nebo jste snad musel za trest kreslit další a další stranická sídla ???

  Sakra, vy jste fakt trpěl jako Hus !

 17. Zdeněk Gryc říká:

  Jenom jsem vám na vaši otázku odpověděl, že když chcete, tak třeba Dvořák.
  ————————————————————
  No vidíte a já Vám uctivě poděkoval a vy jste to akceptoval,

  takže Vám děkuji po druhé,
  za ukázku sprosté a zákeřné politické hry anonyma, čeládky typu „čtenář“ .

  To jsou ty výhody podvodných a lživých údajů nejen v JL v anonymitě.

  Slonková: Ruská propaganda je na míle vpředu, že?

 18. Zdeněk Gryc říká:

  TAKŽE KONEC DEBATY –
  VÝCHODNÍ VÍTR, ZAVÁL SMRAD RECYKLOVANÝCH VÝFUKOVÝCH PLYNŮ,
  RUSKÝCH TANKŮ Z VÁCLAVSKÉHO A JIHLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ V ROCE 1968.

  TO CO ZDE NE-ZVÁŽENÍ, ANO-NYMNÍ AKTIVISTÉ UVÁDĚJÍÉ, JSOU LŽIVÉ URÁŽKY,
  MAJSTRŠTYKY,
  NA ÚROVNI RUSKÉHO VOJÁKA S METÁLY V RUSKÉ TELEVIZI.

  „V PRAZE V ROCE 1968 PRAŽÁCI NA NÁS- BRATRKÁ VOJSKA STŘÍLELI“
  DOKLAD = METÁL NA HRUDI.

 19. berka říká:

  Ano, máte recht – kde dochází argumenty, nastává konec debaty.

  Místo abyste mu odepsal, třeba jak jste tři čtyři roky po svém odvážném činu nesměl projektovat a skoro jste nemohl uživit rodinu, tak napíšete – konec debaty. Tím ale přece jenom 100% potvrzujete vencovy hypotézy o tom, jak jste krásně a pohodlně proplul životem za všech režimů.

  Je to všechno jenom vaše věc, mě je po tom houby. Jenom už jsem několikrát psal, jak mě štvou všichni ti neohrožení a spravedliví. Až se člověk diví, jak se při tolika odvážných disidentech a odpůrcích režimu, jako jste byl třeba vy, mohl ten komunismus vůbec tak dlouho udržet.

  Howgh, pane osmý statečný…

 20. Venca říká:

  Milej pane architekt, já se totiž ve skutečnosti jmenuju dost blbě. Věřte nebo ne – v občance mám napsané Věnceslav Zakukal. Ovšem co se teď na vašem vztahu ke mně v souvislostí s touto informací změní, to teda opravdu nevím. Kdybych napsal, že se jmenuju Richard Wagner, bude to mít přece úplně stejnou hodnotu, ne ?

 21. Zdeněk Gryc říká:

  PF 2016
  ————————–

  Dorógie továrišti,

  Fejinka

  Berka

  Venca

  Čto anonym, éto gerój.

  Balšoj privjét k Vašej , óčeň charašoj, rabótě v 2016 godú.

  Kybern-anonym, náš obrazec, v borbě za lúčij Mir.

  Vsjegdá, na věčnyje časy…váš:

  Vladimír I.L.

 22. Venca říká:

  A vida, tak přece jenom se věrný komunistický přisluhovač nakonec rozpomněl na svá mladá léta, když ho soudruzi z družební oblasti poplácávali po zádech za jeho skvělý projekt „zdanja oblástnovo savjéta“. I rusky umí.

  Zdeňo, to čestné uznání od OV KSČ ti v kanceláři viselo, to neokecáš. Kdybys byl takovej disident, jak ze sebe děláš, mohl jsi ho aspoň třeba strčit za skříň.

 23. Berka říká:

  Božínku, Venco – to vás nenapadlo, že to byl jen krycí manévr ? Aby na sebe neupozorňoval a mohl zatím v klidu tajně spolupracovat s disentem a finančně podporovat manželku Václava Havla, když ten byl zrovna ve vězení ?

  Pane architekt, to máte těžký. Pořád mě řadíte k anonymům – kdybyste si dal tu práci a přečetl starší články, zjistil byste, že jsem tady už několikrát psal, že mé ctěné jméno jest Karel Bernard, jinak jihlavák jak poleno. Pokud vím, pan Fejinka je také skutečný pan Fejinka. Naše identita je tedy úplně stejná jako ta vaše. Vždyť my vlastně také nemůžeme vědět, že jste skutečný Zdeněk Gryc, ale třeba jen nějaký recesista co se za něj vydává. Na internetu si může každý napsat co chce. Tak se přestaňte rozčilovat – praskne vám cévka.

 24. Zdeněk Gryc říká:

  MILÝ VENOUŠI

  VAŠE PRAVDY, JSOU PODLOŽENY PŘESNĚ STEJNÝM, ZDE UVEDENÝM FAKTEM, ŽE:
  ———————————————————————–
  Zdeňo, to čestné uznání od OV KSČ ti v kanceláři viselo, to neokecáš.

  ANO, NACISMUS A KOMUNISMUS STAVÍ NA OBDOBNÝCH VÝMYSLECH A „ PRAVDÁCH“.
  ————————————————————————
  V atelieru, léta v jedné místnosti, s Pavlem Urbánkem, švagrem Holíka.
  Synonymu pro jméno Pavla Urbánka je slušnost, zkuste se ho zeptat.

  Já naskicoval, on nakreslil výkresy nejen Centrum Březinek,
  ale také kaple na Kalvárii, která tak nasrala OV KSČ, že redaktor Milan Dvořák,

  byl pověřen stranickým úkolem, v rámci února 1975, to tomu inženýru-architektuovi vytmavit
  ve stranickém tisku, v rámci symbolického Vítězného Února v roce 1975.
  Veřejně napomenul, autora Březinek s cílem naučit ho uctívat odkazy dělnické třídy.
  Pokud jste přehlédl vložky tohoto textu, rád vložím autentický text znovu,
  včetně článku Borise Dočekala v MF, který těsně po sameťáku popisuje praktiky Totáče ve Stavoprojektu.

  Jste něco jako „samonasírač čtenář“, který napřed něco lživého vymyslí, opakuje to, takže tomu pak sám uvěří. No a když už to má černé na bílém v JL, tak o tom chce polemizovat.

  HRAD VEVEŘÍ 9 VĚŽÍ, KDO NE- VĚŘÍ, NECHŤ TAM BĚŽÍ

  Churchill
  Válečný štváč ….za Hitlera
  válečný štváč……za jeho spojence v boji o Evropu Stalina
  „VĚŘÍM JENOM TĚM STATISTIKÁM, KTERÉ JSEM SI SÁM ZFALŠOVAL“
  STAČÍ JEDNA VĚDOMÁ LEŽ, ABY ZPOCHYBNILA OBSAH
  Znáte jeho obsáhlé dílo o 2 světové válce:
  Stalinův dopis…jeho odpovď…autentické citace, ne vysněné bláboly pokrokového aktivisty

 25. Venca říká:

  Zdeňo, ten váš článek z Jiskry už známe všichni nazpaměť – kopíroval jste ho tady už asi desetkrát. Stejně jako tu zkazku o tom, jak jste hrdinně vyběhl se sekretářkou ředitele, která vám nesla rudou přihlášku.

  Takže tedy na závěr tři jednoduché a zcela jasné otázky a zkuste na ně zcela jasně odpovědět. Jenom ANO nebo NE. Bez vytáček a traktátů o Masarykovi, Havlovi a co já vím, Rozehnalovi. Prostě ANO nebo NE. Já vím, že to bez omáčky nedokážete. Ale schválně to zkuste. ANO nebo NE, jako u referenda. Pokud to zvládnete, slibuji že už vás dále nebudu trápit svými hloupými, štvavými a nenávistnými příspěvky.

  1. Projektoval jste dobrovolně v době socialismu vládnoucí KSČ sídla stranických aparátů ?

  2. Přijal jste za to (a neodmítl) od stranických činitelů několik uznání a diplomů ?

  2. Pokud ano, považujete to v kontrastu se svým demokratickým a přísně antikomunistickým založením z morálního hlediska za správné ?

  Děkuji za odpovědi. Václav nezDvořák

 26. Libor Furbacher říká:

  Pane Venco ,k vasi uvaze o podepisovani clanku.

  Pisete ze se jmenujete Venceslav Zakukal.A co se z touhle informaci zmenilo bylo to ze z vas stal clovek co stoji za svym nazorem,ze uz nejste anonym .Pokud by jste tam ale napsal Richard Wagner , nebo jake koliv jine jmeno ,ktere nejni vase.,Tak to je podvod.Samozrejme ze to je JENOM moralni podvod,ktery by vypovedel o vasem charakteru,ale mozna v cesku se na to tak nekouka.Vicemene ,ale kazde seriozni noviny vyzaduji aby clanky byly podepsane skutecnym jmenem.Pak je to vice discuse a ne ,v extremnich pripadech,osobni napadani,paletou sprostych slov levicakum tak blizkych ,kdyz jim dojdou fakta.Je to vzdy pro ne lepsi dat pod takovy vyplod par krizku nez se podepsat celym jmenem,a tim ukazat tvar.A hajit se tim ze se to da dohledat,protoze oni se kdysi davno tim pravym jmenem kdesi podepsaly.Je to takova omluva osobni ,kde si ospravedlnujeme sami sobe ze nejsme anonymove .Je to asi zbytek te nasi davne dopisovateske minulosti ,kde jedine kam jsme mohli psat ,bylo anonymne a na zachodove zdi.

 27. Zdeněk Gryc říká:

  Vážený pane Furbacher,
  Jako sekundáni RG Brno-Židenic jsme se dostali ke knihám z války, na příklad:
  Ernie Pyle : Poslední bitva.
  Bill Mauldin: Na frontu.
  Ernie vždy uvádí nejenom jméno vojáka na jehož slova se odvolává,ale navíc uvádí město odkud pochází. Ernie na Okinavě padl,zasažen kulkou z japonského kulometu do levého spánku.

  Bill Mauldin, karikaturista „Star end Stripes“vidí válku očima pěšáka ze zákopu.V tomto oficielním časopise píše zcela otevřeně, karikuje facku generála Pattona ve vojenské nemocnici za „zbabělost“,kterou političtí emisaři na východní frontě léčili kulkou do zad.
  ——————————————–
  „Samozrejme ze to je JENOM moralni podvod,ktery by vypovedel o vasem charakteru,ale mozna v cesku se na to tak nekouka.Vicemene ,ale kazde seriozni noviny vyzaduji, aby clanky byly podepsane skutecnym jmenem.
  ———————————————-
  Pan Vladimír Havlíček, který se zde jako jediný podepisuje, tak jak vidíte tenhle úzus v demokracii nechápe.
  Vojáci USA v první Světové válce přišli, pomohli osvobodit Evropu a odešli.

  Vojáci USA s s těžkými ztrátami vylodili na pobřeží Normandie, jehož obsazení a zahnání spojenců do moře umožnil pakt Hitlera se Stalinem.

  Vojáci USA v druhé Světová válce přišli,osvobodili v souladu s předem dohodnutou demarkační čárou republiku. Ve vší slušnosti odešli.
  Rusové přišli jako okupanti hned 2x.Václavu Havlovi nemohou anonymové přijít na jméno,protože ukončil vládu jedné strany.
  Nastolil demokracii,která ji anonymům umožňuje proti demokracii zneužívat.

  Vážený pane Furbacher,nemohu Vám podat ruku,
  ale svým slovem Vás ujišťuji, že nikdy žádný diplom KSČ , atelieru ve Stavoprojektu nevisel.

  Nebylo bez následků, odmítnout nabídku členství v KSČ, kterou mi učinila po projednání v ZV KSČ sekretářka ředitele Mafková.

  Vaší páteře si velice cení:
  Ing.arch. Zdeněk Gryc
  PS. Něco zlého může být i dobré,jako důkaz osobní anonymní kybern-šikany.

 28. Zdeněk Gryc říká:

  Venca říká:

  Úterý, 15. 12. 2015 v 13:57
  Zdeňo, ten váš článek z Jiskry už známe všichni nazpaměť – kopíroval jste ho tady už asi desetkrát. Stejně jako tu zkazku o tom, jak jste hrdinně vyběhl se sekretářkou ředitele, která vám nesla rudou přihlášku.

  ANO nebo NE, jako u referenda. Pokud to zvládnete, slibuji že už vás dále nebudu trápit svými hloupými, štvavými a nenávistnými příspěvky.

  1. Projektoval jste dobrovolně v době socialismu vládnoucí KSČ sídla stranických aparátů ?

  2. Přijal jste za to (a neodmítl) od stranických činitelů několik uznání a diplomů ?

  2. Pokud ano, považujete to v kontrastu se svým demokratickým a přísně antikomunistickým založením z morálního hlediska za správné ?

  Děkuji za odpovědi. Václav nezDvořák
  —————————————

  Vážený pane nez-Dvořáku,

  story adminiostrativní budovy OV KSČ, jsem zde popsal,snad i vícekrát.
  jsem v domě vězně totáče Profesora Rozehnala
  po příjezdu do Jihlavy vyhledám a vložím.

  Věřím,tedy naopak,že jste synem Milana Dvořáka,
  který o mně kdysi napsal obdivný článek,kde jsem figuroval jako „Brňák-kabňák

  ing.arch.Zdeněk Gryc
  který by se s Vámi rád třeba v redakci JL setkal

 29. Venca říká:

  Hm… Nezklamal jste a je to koneckonců ta nejlepší ukázka vašeho pokřiveného charakteru. Tím pádem tedy beru jako fakt, že všechny tři vaše odpovědi jsou ve skutečnosti ANO. Víc není potřeba, děkuji.

 30. XXXXX říká:

  VladimírV: Ten první příspěvek je naprosto všeříkající a všeosvětlující. Díky ti za něj. Další už jsem nečet, ale vzhledem k počtu reakcí šílenýho architekta hádám že to stejně nepochopil. Tváří se jako děsnej demokrat, ale vyžaduje tu pravou socialistickou spravedlnost.

  Venca: cos čekal?

  Hej pitomče z ameriky já su Anežka Hrůzová. Co se změnilo? Nejspíš vše krom toho, že jsi namachrovanej debil to je jediné je dáno.

 31. Zdeněk Gryc říká:

  Vážený pane nez-Dvořáku,

  story adminiostrativní budovy OV KSČ, jsem zde popsal,snad i vícekrát.
  jsem v domě vězně totáče Profesora Rozehnala
  po příjezdu do Jihlavy vyhledám a vložím.

  Věřím,tedy naopak,že jste synem Milana Dvořáka,
  který o mně kdysi napsal obdivný článek,kde jsem figuroval jako „Brňák-kabňák

  ing.arch.Zdeněk Gryc
  který by se s Vámi rád třeba v redakci JL setkal

  DÁ SE TO POCHOPIT ŽE JSEM V BRNĚ,KDE JSME SE SEŠLI JAKO ŽÁCI VĚZVĚNÉHO PROFESORA ROZEHNALA U JEHO DCERY,KTERÁ BYLA VYHNÁNA Z KOMUNISTY Z BRNA NA SÍDLIŠTI JAPLOŇOVÁ TOTÉŽ SE STALO DR. HOFFMANNOVI,JEDNŽE TEN BYL VYHNÁN Z JIHLAVY
  TAKŽE AŽ SE VRÁTÍM STORY ADM.bUDOVY ZDE ULOŽÍM
  PŮVODNÍ PROJEKT TEHDY ZPRACOVA ARCH SEDLÁK

 32. Zdeněk Gryc říká:

  Venca říká:

  Úterý, 15. 12. 2015 v 19:13
  Hm… Nezklamal jste a je to koneckonců ta nejlepší ukázka vašeho pokřiveného charakteru. Tím pádem tedy beru jako fakt, že všechny tři vaše odpovědi jsou ve skutečnosti ANO. Víc není potřeba, děkuji.

  FAKT POŠLU,VY JSTE NĚKDY NEBYL MIMO DOMOV?
  VÁŠ ZÁVĚR JE NE-FÉR

  JE TEDY VENCA VÁCLAV DVOŘÁK…
  NEBO NE?
  TEDY TAKY JASNĚ,ŽE?

 33. Zdeněk Gryc říká:

  TOHLE KOČKOVÁNÍ JE BLBOST,STEJNĚ JAKO VYSVĚTLENÍ JAKÉSI THESAUROVANÉ ANONYMITY PANEM HAVLÍČKEM V JL
  NAVRHUJI SEJÍT SE V PÁTEK 18.PROSINCE 2015 VE VSTUPNÍ MÍSTNOSTI JL V 9 HODIN,PODÍVAT SI NAVZÁJEM DO OČÍ, VČETNĚ PANA HAVLÍČKA A POHOVOŘIT.
  PODÁVAT SI RUCE NEMUSÍME. REDAKTOR KLUKAN HAVLÍČKA ZNÁ,TAKŽE SE TĚŠÍM
  A ZATÍM KONEC POVÍDAČEK.
  NAPIŠTE ZDA VÁM TO VYHOVUJE,NEBO NAVRHNĚTE JINOU DOBU,TŘEBA I V PODVEČER VČETNĚ 17.11.2015.

 34. Zdeněk Gryc říká:

  HAVLOVA DEMOKRACIE UMOŽŇILA KYBERN-ŠIKANU, BUMERNG, KTERÝ MŮŽE DEMOKRACII PROGRAMOVĚ NIČIT.
  ————————————————–

  XXXXX říká:

  Úterý, 15. 12. 2015 v 20:37

  Hej pitomče z ameriky já su Anežka Hrůzová. Co se změnilo? Nejspíš vše krom toho, že jsi namachrovanej debil to je jediné je dáno.

  KLASIKA, PŘÍMO K MERITU BLOGU,

 35. XXXXX říká:

  Gryci tak já nevím, představím se ti a ty seš furt nespokojenej? Chceš ještě fotku a bydliště? Někdo je holt blbej co? Vlastně méně chápavý jsem měl psát. Slušnosti bude učiněno za dost a blbec blbcem zůstane, ať už se učil u Rozehnala či Hoffmanna.

 36. Zdeněk Gryc říká:

  Slušnosti bude učiněno za dost a blbec blbcem zůstane, ať už se učil u Rozehnala či Hoffmanna.

  Opravdu jsem méně chápavý, podivné triky zde to ukazují, takže píšete pod značkou:

  XXXXX říká:

  Úterý, 15. 12. 2015 v 22:34

  Vaše ctěné jméno je:

  ……………………………………

  za odpověď předem děkuji,
  dělám to se stejnou dikcí,
  jak jsem poděkoval panu Vencovi

  nikoli na šarádu, nebo křížovku
  se těší:
  Ing.arch.Zdeněk Gryc

 37. Zdeněk Gryc říká:

  1. Venca říká:
  Úterý, 15. 12. 2015 v 13:57
  Zdeňo, ten váš článek z Jiskry už známe všichni nazpaměť – kopíroval jste ho tady už asi desetkrát. Stejně jako tu zkazku o tom, jak jste hrdinně vyběhl se sekretářkou ředitele, která vám nesla rudou přihlášku.
  Takže tedy na závěr tři jednoduché a zcela jasné otázky a zkuste na ně zcela jasně odpovědět. Jenom ANO nebo NE. Bez vytáček a traktátů o Masarykovi, Havlovi a co já vím, Rozehnalovi. Prostě ANO nebo NE. Já vím, že to bez omáčky nedokážete. Ale schválně to zkuste. ANO nebo NE, jako u referenda. Pokud to zvládnete, slibuji že už vás dále nebudu trápit svými hloupými, štvavými a nenávistnými příspěvky.

  1. Projektoval jste dobrovolně v době socialismu vládnoucí KSČ sídla stranických aparátů ?
  ——————————————————————————–
  BYLO TO NA PŘÍKAZ z vlastní iniciativy a dobrovolně NE
  Ve Stavoprojektu byl ředitelem ten, kdo měl legitimaci KSČ, dále existovala nomenklatura. Příkazy k práci obsahovaly podrobné pokyny a hlavně termín. Akce byla přidělena arch. Sedlákovi. Jeho návrh byl na Městském odboru výstavby, včetně městským architektem Musilem zamítnut. Splnil, ale svůj účel na základě tohoto projektu mu byl po propuštění ze žaláře udělen titul. Následně jsem dostal písemný příkaz od vedoucího atelieru Ing. Arch. Jana Řídkého. Stačí ? nebo jste tak mlád, že nevíte jak šla doba?
  ———————————————————————————————
  2. Přijal jste za to (a neodmítl) od stranických činitelů několik uznání a diplomů ?
  ———————————————————————————————-
  BYLO TO NA PŘÍKAZ, dobrovolně NE
  Při otevření budovy byla velká sláva. Všichni od stavitele stavby Stavoinvesty a dalších desítek stavebního procesu byly jmenovitě pozváni, vyvolání a předán jim 1, slovy jeden diplom, tedy včetně mne.
  TENTO DIPLOM NEBYL NIKDY A NIKDE VYVĚŠEN !!!

  Slyšel jste někdy něco o CHARTĚ 77, Antichartě a Werichovi?

  Pokusy strkat někomu čumák do vlastních chcánek je i nyní v Kybern-šikaně v módě.

  ————————————————————————————————–
  2. Pokud ano, považujete to v kontrastu se svým demokratickým a přísně antikomunistickým založením z morálního hlediska za správné ?
  Děkuji za odpovědi. Václav nezDvořák

  . . . takže mohu konečně uvěřit, že jste
  bez blbůstek: Václav Dvořák ?
  —————————————————————————————–
  Je možné, že bychom se mohli setkat jak jsem nabídl:
  TOHLE KOČKOVÁNÍ JE BLBOST,STEJNĚ JAKO VYSVĚTLENÍ JAKÉSI THESAUROVANÉ ANONYMITY PANEM HAVLÍČKEM V JL
  NAVRHUJI SEJÍT SE V PÁTEK 18.PROSINCE 2015, VE VSTUPNÍ MÍSTNOSTI JL V 9 HODIN,PODÍVAT SI NAVZÁJEM DO OČÍ, VČETNĚ PANA HAVLÍČKA A POHOVOŘIT.
  PODÁVAT SI RUCE NEMUSÍME. REDAKTOR KLUKAN HAVLÍČKA ZNÁ,TAKŽE SE TĚŠÍM.

  NAPIŠTE ZDA VÁM TO VYHOVUJE,NEBO NAVRHNĚTE JINOU DOBU,TŘEBA I V PODVEČER VČETNĚ 17.11.2015.

  ————————————————————————————————–
  PS. Nedávno vydal pan Vilímek knihu „Domy umírají stoje“. Nedávno jsem se o story nejen budovy, ale celého areálu rozepsal v souvislosti s tělocvičnou Profesora Fuchse a Domu politické výchovy. Nedávno jsem byl pozván do Gymnásia, kde sekundáni se vyjádřili kresbou, slovem, i fotkami na počítači. Byl jsem natolik ješitný, že jsem jim řekl, děti sedíte v baráku, který jsem nejen navrhoval, ale jako vždy dotáhl autorsky včetně interiéru do realizace, tak jako OV KSČ, nyní magistrát Jihlava.
  Nevím jestli „domy umírají stoje“, ale je na lidech jak je využijí:

  Policejní ředitelství
  Gestapo
  STB
  Stavoprojekt
  Magistrát Jihlava
  ———————————————————————
  Za pokus o pochopení děkuje: Ing. arch. Zdeněk Gryc

 38. XXXXX říká:

  Anežka Hrůzová se ti nelíbí. Nu čož.
  Petr Jeřábek je lepší?

 39. Zdeněk Gryc říká:

  1. Venca říká:
  Úterý, 15. 12. 2015 v 13:57

  Takže tedy na závěr tři jednoduché a zcela jasné otázky a zkuste na ně zcela jasně odpovědět. Jenom ANO nebo NE. Prostě ANO nebo NE. Já vím, že to bez omáčky nedokážete. Ale schválně to zkuste. ANO nebo NE, jako u referenda. Pokud to zvládnete, slibuji že už vás dále nebudu trápit svými hloupými, štvavými a nenávistnými příspěvky.
  ——————————————————————————-
  opakuji:
  NAVRHUJI SEJÍT SE V PÁTEK 18.PROSINCE 2015, VE VSTUPNÍ MÍSTNOSTI JL V 9 HODIN, PODÍVAT SE NAVZÁJEM DO OČÍ. /Něco jako Zeman s Grossem?/

  takže 3 otázky:
  setkání ANO-NE
  v redakci JL ANO-NE
  v pátek 18.prosince v 9 hodin, ANO-NE…nebo navrhněte jiný termín a hodinu

  „Takže tedy na závěr tři jednoduché a zcela jasné otázky a zkuste na ně zcela jasně odpovědět.“

  děkuje: Ing.arch.Zdeněk Gryc

 40. Zdeněk Gryc říká:

  XXXXX říká:

  Středa, 16. 12. 2015 v 17:43

  Anežka Hrůzová se ti nelíbí. Nu čož.
  Petr Jeřábek je lepší?

  Vážený pane Křižáku,

  nejlepší je „PRAVDA“

 41. Zdeněk Gryc říká:

  Berka říká:

  Neděle, 13. 12. 2015 v 21:38

  Komunisti se zásadně s nikým nemazlili, bez ohledu na jeho zásluhy, nebo oblíbenost. Jakmile někdo vykoukl z brázdy, okamžitě dostal přes držku a dištanc, dokud se dostatečně poníženě neposypal popelem. Jako třeba Rudolf Hrušínský, atd.

  Je to tedy úplně jednoduché – buď to s tím vyšetřováním StB nebylo tak horké, nebo jste si pak dostatečně nějak nahrabal popel k sypání. Jinak byste totiž šel okamžitě „od válu“ a žádné výstavní síně socialismu byste rozhodně na kreslení nedostal. Že byste byl široko daleko jediný architekt, aby vám to soudruzi i s velkým sebezapřením jako disidentovi svěřili, tomu snad ani sám nevěříte.
  ——————————————————
  Vážený pane Karle Bernarde,

  Dík, že Vás mohu oslovit. Žádné domněnky, věřte prosím jenom tomu co víte.

  Lidovci – stavitelé si stěžovali u biskupa v Olomouci, že stavební práce na klášteře v N.Říši dělá neznaboh, stavitel hraběte Podstatského, František Filsak.

  Opat jim odpověděl“ Vaše eminence, tři české patrony už mám, ale potřebuji jednoho stavitele“.

  Ředitel za zakázky Stavoprojektu ručil nejenom svou existencí, funkcí a prémiemi.
  Pokud by příkaz k práci zadal někomu, jehož práce by neproběhla úspěšně, šel by od válu.

  Sám byl architekt, ale zadal mi nejenom interiér svého átriového domu,
  ale i rekreačku Ved. taj. Filipa ve Vilémovských chaloupkách.

  Abych takové práce odmítl, jako 7+ 1 statečných, jsem rozhodně nebyl.
  Abych emigroval, na to jsem byl, nejenom jazykově blbej, ale také jsem zde měl rodiče a syna.

  „Že byste byl široko daleko jediný architekt, aby vám to soudruzi i s velkým sebezapřením jako disidentovi svěřili, tomu snad ani sám nevěříte.“

  Věřím, protože vím a snad i umím, nebo spíše umívá-val.
  Věřím, že i vy toho hodně umíte, takže umíte ocenit práci druhého.

  Myslím, že stavby, které jsem nejenom v Jihlavě, realisoval si do krematoria nevezmu.

  Ing. arch. Zdeněk Gryc prosí, přemýšlejte v časoprostoru totality a pište pouze o tom co můžete osobně znát, či autenticky doložit.

 42. Zdeněk Gryc říká:

  Vážený pane Havlíček,

  ANONYMITA JE JENOM JEDNA.
  PÁN BŮH JE VE 3 OSOBÁCH.
  NÁZOR NA ANYMITU TAKÉ.

  Který je tedy správný?
  Že by jenom ten jediný, tedy ten Váš?

  Nebylo by jaksi, už s administrativních důvodů,
  tedy včetně Vás, se podepisovat celým,

  JMÉNO + PŘÍJMENÍ
  ——————————————–
  Berka říká:
  Úterý, 15. 12. 2015 v 11:52
  Naše identita je tedy úplně stejná jako ta vaše. Vždyť my vlastně také nemůžeme vědět, že jste skutečný Zdeněk Gryc, ale třeba jen nějaký recesista co se za něj vydává
  —————————————————————————
  VladimírV říká:
  Neděle, 13. 12. 2015 v 10:02
  Vážený pane Gryci.
  Skoro se to nehodí, vést polemiku na stále omílané téma při třetí adventní neděli. Ale musím. Popisujete šikanu v podobě útočných komentářů, na Vaši osobu, dle Vašeho mínění anonymů. To nejsou anonymové v pravém slova smyslu, museli se přece registrovat k příspěvkům. To znamená, že vystoupili z anonymity. Že své nacionále nedávají na odiv čtenářské obci, je přece jejich soukromá věc.
  Vladimír Havlíček
  ———————————————————
  1. Libor Furbacher říká:
  Úterý, 15. 12. 2015 v 14:19
  Pane Venco ,k vasi uvaze o podepisovani clanku.
  Pisete ze se jmenujete Venceslav Zakukal.A co se z touhle informaci zmenilo bylo to ze z vas stal clovek co stoji za svym nazorem,ze uz nejste anonym .Pokud by jste tam ale napsal Richard Wagner , nebo jake koliv jine jmeno ,ktere nejni vase.,Tak to je podvod.Samozrejme ze to je JENOM moralni podvod,ktery by vypovedel o vasem charakteru,ale mozna v cesku se na to tak nekouka.Vicemene ,ale kazde seriozni noviny vyzaduji aby clanky byly podepsane skutecnym jmenem.Pak je to vice discuse a ne ,v extremnich pripadech,osobni napadani,paletou sprostych slov levicakum tak blizkych ,kdyz jim dojdou fakta.Je to vzdy pro ne lepsi dat pod takovy vyplod par krizku nez se podepsat celym jmenem,a tim ukazat tvar.
  ————————————————————————————–
  A hajit se tim ze se to da dohledat,protoze oni se kdysi davno tim pravym jmenem kdesi podepsaly.Je to takova omluva osobni ,kde si ospravedlnujeme sami sobe ze nejsme anonymove .Je to asi zbytek te nasi davne dopisovateske minulosti ,kde jedine kam jsme mohli psat ,bylo anonymne a na zachodove zdi.

  1. Berka říká:
  Úterý, 15. 12. 2015 v 11:52
  Pane architekt, to máte těžký. Pořád mě řadíte k anonymům – kdybyste si dal tu práci a přečetl starší články, zjistil byste, že jsem tady už několikrát psal, že mé ctěné jméno jest Karel Bernard, jinak jihlavák jak poleno. Pokud vím, pan Fejinka je také skutečný pan Fejinka.
  ————————————–
  ZÁVĚR?

  „Naše identita je tedy úplně stejná jako ta vaše. Vždyť my vlastně také nemůžeme vědět, že jste skutečný Zdeněk Gryc, ale třeba jen nějaký recesista co se za něj vydává. “

  Zajímavé, že?

  Ing.arch.Zdeněk Gryc

 43. Berka říká:

  „Abych takové práce odmítl, jako 7+ 1 statečných, jsem rozhodně nebyl.
  Abych emigroval, na to jsem byl, nejenom jazykově blbej, ale také jsem zde měl rodiče a syna.“

  Ale tohle je právě přesně to, o co tady celou dobu jde. Prostě jste ohnul hřbet, tak jako celá většina národa. Já taky věšel praporky do oken a chodil na podnikové schůze. Nikdo by vám vaše projekty komunistických paláců určitě nevyčítal, pokud byste byl ochoten s ostatními stejně soudit i sebe. Pro sebe omluvu máte, ale pro ostatní ne. Kdysi jste tady tuším předhazoval Zemanovi (kterého jinak vysloveně nemám rád) jeho dvouleté členství ve straně. Vy nejste ochoten připustit, že třeba i někdo jiný měl rodiče a syna o jejichž budoucnost se bál ? Víte proč Zeman v té straně vlastně byl ? Nevíte – všechno jsou to jenom domněnky, které tak rád odsuzujete u jiných. I ten váš připosraný Kavalec byl připosraný z nějakého důvodu a určitě to nebyl nějaký komunistický fanatismus. Prostě se taky jenom bál. Taky měl třeba syna a rodiče.

  Pro vás jsou prostě všichni ostatní co se „namočili“ morálně nezpůsobilí. Ale u sebe takovou věc připustit nedokážete.

  To je oč tu běží…

 44. XXXXX říká:

  Berka: palec nahoru. Ale ten vůl to stejně nepochopí, nebo nepřipustí.

 45. Zdeněk Gryc říká:

  Berka: palec nahoru. Ale ten vůl to stejně nepochopí, nebo nepřipustí.

  ANO VŮL,JAK JINAK A JEDNODUŠE ŽE?

  Tak a je vymalováno…

  Mluvím zde o totalitě, nacismus-komunismus,
  KTERÝM OPONOVALI:

  LEGIONÁŘÍCH
  SKAUTECH
  SOKOLECH
  RAF
  O VĚZNÍCH ARCHITEKTECH SEDLÁKOVI A ROZEHNALOVI
  O PODRÁZSKÉM,KTERÝ SOCHÁ MEMENTA FAŠISMU A KOMUNISMU
  O VLAJKOVÉ IKONĚ NÁRODA HAVLOVI
  O SPOLUŽÁCÍCH,KTEŘÍ BYLY VYHOZENI ZE STUDIA,NEBO MĚLI PROBLÉMY
  O VOJÁCÍCH RAF NEDOMA, ANGL.ARMÁDY HAVLÍK
  O NENÁVISTI S K CÍRKVI A JEJÍ ARCHITEKTUŘE
  O KOLABORANTECH TYPU DVOŘÁK,KTEŘÝ ZRADIL STB, TY KTERÉ NAPŘED VYZVYL K SPOLUPRÁCI
  O NIČENÍ SOCH TGM,SV.JÁNA
  O VÁCLAVU HAVLOVI,PODPOROVATELI PODRÁZSKÉHO
  O SOCHAŘI KOKRDOVI VĚZNI NACISMU A ODSOUZENÉHO K SMRTI KOMUNISTY
  NYNÍ O SPROSTOTĚ A KYBERN-ŠIKANĚ V SOUVISLOSTI S UMUČENÝM TOUFAREM.
  O SVÝCH ŽIVOTNÍCH VZORECH HOFFMANOVI A ROZEHNALOVI
  O TĚCH CO BYLI RA ODVLEČENI JAKO PRVNÍ
  TAKY DOST MLUVÍM O BŘEZINKÁCH,GRECLU,FUCHSOVĚ A ROZEHNALOVĚ ARCHITEKTUŘE V JIHLAVĚ
  ZASTÁVÁM SE STARÝCH BARÁKŮ.

  VAŠE OPONENTURA ZNÍ,JSI STAREJ,DRŽ HUBU A ZAPOMEŃ NIKOHO TO NEZAJÍMÁ,NIKDO TO NEČTE
  VAŠE SLOVA,KDYŽ SI BERETE DRUHÉHO AGITÁTORA ZA SVĚDKA

  Berka: palec nahoru. Ale ten vůl to stejně nepochopí, nebo nepřipustí.

  VLASTNÍM TEXTEM DOKLÁDAJÍ KYBERN-ŠIKANU,
  SPROSTOTU MYSLI,
  STAV ROZEŠTVANOSTI NENÁVIST,
  COŽ JE DOKLADEM TOHO CO JSEM V ÚVODU POPSAL:

  vkládání agresívních a útočných komentářů do cizího blogu…

  Velmi rozšířenou se stává šikana využívající fenoménu blogů. V podstatě může mít čtyři hlavní podoby:

  (šikovný a velmi vytrvalý jedinec může přinutit oběť zcela zrušit komentáře)“…

  COŽ EMPIRICKY PRÁVĚ DOLOŽILI
  KŘIŽÁK + BERKA

  TOTO JE ZŘEJMÝ CÍL JEJICH ORGANISOVANÉ SKUPINY !!!
  Kde je nejaktivnější „čtenář“.
  Tito občané fanaticky nenávidí Václava Havla v souvislosti s tím, že se zasloužil o konce bačování režimu. Redaktor Jiskry Milan Dvořák se nejprve postavil proti okupaci v roce 1968 a „hájil jihlavský rozhlas“.
  V rámci normalizace však zradil STB občany, které vyzval k podávání zpráv o pohybu vozidel RA. Pak se plně zapojil do kolaborace.
  Po Havlově „sametovce“ se dostal do skupiny, která trpí proto, že se jí před pětadvaceti lety zhroutil svět jasných mantinelů.
  Její příslušníci tedy strádají chronickou podobou nespokojenosti. V posledních měsících dostali nápad, že když zatlačí na ty, které považují za zdroj svého utrpení, jakož i na ty, kteří jim lezou na nervy, docílí když ne zlepšení, tak aspoň vzrušení.
  Proti nim stojí lidé, kteří teprve před nedávnem s úžasem zjistili, že z nich jiné názory, jiné hodnoty a jiné chování činí v jejich vlastní zemi DOKONALÝ TERČ.
  ————————-
  „Velmi rozšířenou se stává šikana využívající fenoménu blogů. V podstatě může mít čtyři hlavní podoby“. . .
  ————————–
  V Jihlavských listech je to bohatá a dlouhodobá činnost anonymů, vkládajících agresívní a útočný komentář do cizího blogu, pod nejrůznější záminkou a „oslím můstkem“.
  Cílem je využít jakýchkoli informací o soukromí a díle napadené osoby.
  Specifikum je, že jde o cizí blog.
  Ve vlastním by se museli podepsat, což by odhalilo jejich sprostou a urážlivou „samonasírací“ povahu.
  Čím déle napadají Havla, Toufara atd. tím se stupňuje v tomto směru jejich opakovaná rétorika snahy zesměšnit oponenta –
  HAVLOVA SYMPATIZANTA
  Ing. arch. Zdeňka Gryce

 46. XXXXX říká:

  ani to nečtu a jak jsem řek VŮL.
  Hele architekte mel si svou, já už to nebudu dál komentovat. Meleš, meleš a meleš ale vo hovně. Na tvý úvahy každej sere lidi mají narozdíl od tebe starosti jak existovat a ne jak prudit s havlem.
  Faktem je , že to nejspíš dlouho nevydržíš. Díky Bohu. A kdybys to chtěl urychlit stačí skočit z šityparku s lanem kolem krku, jak to před léty předvedl jinej magor tvýho ražení.

 47. Zdeněk Gryc říká:

  SPISOVATEL VÁCLAV HAVEL NESMĚL VE VĚZENÍ PSÁT,

  ARCHITEKT BEDŘICH ROZEHNAL, NESMĚL VE VĚZENÍ KRESLIT.
  ————————————————————————

  Čtvrtek, 17. 12. 2015 v 21:27

  ani to nečtu a jak jsem řek VŮL.

  Hele architekte mel si svou, já už to nebudu dál komentovat.

  Meleš, meleš a meleš ale vo hovně.

  Na tvý úvahy každej sere lidi mají narozdíl od tebe starosti jak existovat a ne jak prudit s havlem.

  Faktem je , že to nejspíš dlouho nevydržíš.

  Díky Bohu.

  A kdybys to chtěl urychlit stačí skočit z šityparku s lanem kolem krku,

  jak to před léty předvedl jinej magor tvýho ražení.

  ————————————————–
  Václav Havel
  17. 12. 2015, 21:30 – ČT 2
  Dokument, (2005), 40 min, Skryté titulky

  Režie: I. Chaun
  Dokument (2005). Proč se Václav Havel stal pro nás i celý svět tak přirozeně uznávanou autoritou?

  O Václavu Havlovi, který se nesmazatelně zapsal do našich dějin jako první polistopadový prezident, bylo natočeno mnoho dokumentárních filmů. Setkání Václava Havla a Igora Chauna v roli advokáta i režiséra je ovšem jedinečné a intimní. Film představuje našeho bývalého prezidenta jako obyčejného muže, kterého bychom si i přes obtížné zhodnocení doby, v níž stál v čele naší země, neměli zapomenout si vážit.
  ————————————————————-

  Dopisy Olze
  17. 12. 2015, 22:10 – ČT 2
  Dokument, (1986), 25 min, Skryté titulky

  Režie: M. Hýbek
  Dokument (1986). Václav Havel vytvořil formou dopisů z vězení jeden ze svých nejvíce oceňovaných filozofických textů. Jeho zpověď, pořízená na Hrádečku, je zvláštním subjektivním komentářem autora k tomuto dílu, k životu a k umění.

  Dokumentární pořad, který zřejmě vznikl soukromým amatérským natáčením, přibližuje Václava Havla za jeho pobytu na Hrádečku. Jednak vypravuje o své dramatické činnosti, o tom, jak vzniká divadelní hra. Hovoří o zákazu psaní ve vězení. Jaké to je, čekat na vězení. Hovoří o uchování identity a důstojnosti, vyjadřuje lítost nad tím, jaké komplikace způsobuje Olze.
  Pořad poodhaluje myšlení politicky pronásledovaného člověka.

  Velice zajímavý pro autora tohoto blogu,
  Kyberneticky post komunisticky aktuálně + exemplárně šikanovaný
  architekt, ne proto proč a kdy nakreslil nějakej barák,
  ale proto protože je pro něj, je vězeń totality

  spisovatel Václav Havel

  a architekt Bedřich Rozehnal,

  ikonou slušného člověka

  ing.arch.Zdeněk Gryc,

  který se třeba,se někdy později, pokusí srovnat 3 Rozehnalovy dopisy s kresbičkami,
  /pokud mi to jeho dcera dovolí,/
  s Havlovými dopisy z vězení, oba si to zaslouží.

  Tento blog, se svými málem 50 komentáři, ilustruje co na co chtěl poukázat,
  na fatální nenávist +

  KYBERN-ŠIKANU

 48. Venca říká:

  Ve vězení psát nemohl – ale ve vězení napsal dopisy Olze…

  Nějak ti to tam Zděňo hapruje, viď. Na co teda chtěl po manželce pět linkovanejch sešitů ? Aby si dělal vlaštovky, které pouštěl zamřížovaným oknem ven ?

  http://www.moderni-dejiny.cz/PublicFiles/UserFiles/image/Prameny/09_NORM/800x800_Dopisy_Olze.jpg

  Kdybys ty bulíku ony slavné dopisy Olze aspoň někdy vůbec četl, tak bys věděl, že v nich Havel skutečně několikrát píše, že ve vězení nemůže psát. Ale ne proto, že by mu to někdo zakazoval, ale protože mu to prostě momentálně nejde. Říká se tomu tvůrčí krize – to ty, starej kopírák, ale nemůžeš znát.

  Že se v jeho vlastnoručních rukopisech z vězení pravidelně objevují žádosti o doutníky, cigarety, peníze, vitamíny a poděkování za jejich dodávky, to všechno jsou jenom výmysly a pomluvy nenávistnejch anonymů a nepřátel božského Vaška, žejo.

  Bože, tobě fakt už úplně změknul mozek. Ty seš zaslepenější, než sebevětší komunista.

 49. Zdeněk Gryc říká:

  1. Venca říká:
  Pátek, 18. 12. 2015 v 8:27
  Ve vězení psát nemohl – ale ve vězení napsal dopisy Olze…
  Nějak ti to tam Zděňo hapruje, viď. Na co teda chtěl po manželce pět linkovanejch sešitů ? Aby si dělal vlaštovky, které pouštěl zamřížovaným oknem ven ?…

  …Že se v jeho vlastnoručních rukopisech z vězení pravidelně objevují žádosti o doutníky, cigarety, peníze, vitamíny a poděkování za jejich dodávky, to všechno jsou jenom výmysly a pomluvy nenávistnejch anonymů a nepřátel božského Vaška, žejo.
  Bože, tobě fakt už úplně změknul mozek. Ty seš zaslepenější, než sebevětší komunista.
  —————————————————————————————–
  1. Čtvrtek, 17. 12. 2015 v 23:49
  SPISOVATEL VÁCLAV HAVEL NESMĚL VE VĚZENÍ PSÁT,
  ARCHITEKT BEDŘICH ROZEHNAL, NESMĚL VE VĚZENÍ KRESLIT.
  ——————————————————————
  Dopisy Olze mám nejen v knihovně, ale i četl. Je to pozoruhodné dílo, které ilustruje totalitu.
  Kam se hrabe C. K. persekuce Karla Havlíčka Borovského v Brixenu.

  To jsou argumenty na hanobení a pomluvu presidenta Havla:
  „Že se v jeho vlastnoručních rukopisech z vězení pravidelně objevují žádosti o doutníky, cigarety, peníze, vitamíny“
  ———————————————-
  Architekt Rozehnal a Dramatik Havel,

  Mohli napsat „jednou za měsíc“ dopis, ale pouze na jedné straně přiděleného kancelářského papíru a formátu. To byla odměna za „dobré chování“.

  Návštěvy ve vězení, délka a možnosti Havel někde popsal a publikoval.

  Havlovy dopisy jsem neviděl v originále, Rozehnalovy ano.
  Také vím co to bylo dojet v noci do Prahy na 15 minutovou návštěvu.
  Manželka Rozehnala jela z Brna a dcera eva Rozehnalová byla vyhnána z Brna do Jihlavy.
  Jako dcera vězně byla natolik kádrově špinavá, že nemohla být zaměstnána mezi námi, žáky jejího tatínka ve Stavoprojektu.

  Rozehnalovy Dopis byl cenzurovány a „nevhodné“ zaškrtáno.

  Do prvních dosud nepublikovaných 3 dopisů udělal na 1/4 stránky kresbičku. Aby nenarazil, tak to byly skicky – vzpomínky z mládí, jak do Letovic přijel cirkus, pouť a na dvorečku .
  Rozehal byl nejenom architekt, ale také malíř s grafik. Jsou Vánoce nemám jinou možnost,
  než graficky pomocí přílohy fotografie „čtenáři píší“, se pokusit ilustrovat hloubku jeho ducha a umění stojí to za pokus? S talířem liverpoolské university se mi to podařilo.

  Byl rehabilitována stal se předsedou SA JM kraje, tedy do vstupu baratrských vojsk v roce 1968. Pak byl SA zrušen a Rozehnal znovu odstaven.

  Stále nepochopím proč architekta Rozehnala a Sedláka museli zavřít.
  Fešácký kriminál, že! Zajímavé spojení dvou slov!

  Jaké to mělo dopady na zdraví a délku jejich života.
  Je to 20 let co spolužák architekt Sedlák, který zůstal věrný víře, za kterou byl žalářován a umřel v komži na cestě ze zákristie k oltáři v kostele Matky Boží.
  Před týdnem jsme na to vzpomněli s jeho vdovou.

  Doporučuji nahlédnout do blogu „Funkce a styl“:
  Na závěr: Ilustrační foto ukazuje pochopení a zhodnocení českého funkcionalismu v západní demokracii. O spolupráci se v minulosti pokusila společnost Mendel-morgan, která je v USA stále živá. Morganova universita v Baltimoru a vláda USA nabídla v šedesátých letech Brnu financovat ústav nesoucí jména obou vědců. Financovat to mělo USA. Brno mělo, nabídnou pozemek pro universitní campus.
  Záměr zhatil režim, který se obával průsaku myšlenek a lidí přes „železnou oponu“. Dneska se už o Morganovi nemluví, existuje však Nové Mendlovo centrum. Tam lze hledat nejen mezinárodní spolupráci v Brně, obdobně jako na Polytechnice v Jihlavě.

  Ing. arch. Zdeněk Gryc, kterému mozek měkne,
  ale Havel je pro něj a národ,
  Rozehnal, pro své žáky, jsou velkými životními vzory SLUŠNOSTI.
  v současnosti to je a bude v ČT, koukejte a myslete!

 50. Svatopluk Beran říká:

  Převážná většina občanů předlistopadové Československ socialistické republiky Havla před devadesátými roky neznala. Po částečném umožnění jeho občanských projevů, byla většina občanů přesvědčena že je to slušný člověk a že jeho myšlenky a projevy jdou za hranice jakéhokoliv politického přesvědčení. Občané byli za vystoupení tohoto člověka ze stínu tehdejšího socialistického systému vděční. Čas však ukázal že to opět jen další obyčejný parchant, sloužící další jiné cizí moci, které tentokrát již můžete klidně do tváře říkat co jsou zač. Avšak sebemíň nenaznačil ani neřekl, že vám to bude prd platné a že si i tato jiná nová hospodářská a vojenská moc, bude dělat po celém světě co chce a rozvracet státy pevně etablované v OSN. A že tato nová politická velmoc na našem území od vás bude za to chtít jen určitý počet vašich občanů coby žoldnéřů a od vašich ať už pravicových tak levicových stran slyšet jen farizejské ticho k tomu, jak ve světě vraždí a vytváří bezdomovce či emigranty po milionech. DEMOKRACIE jako systém je vpořádku, Havlova demokracie z nás však dělá spoluviníky za tyto zločiny a to i vás a mne. O vaše fňkání že vás někdo uráží a kyberšikanuje tu podlem mne vůbec nejde. Vaše fňukání má tak akorát stejnou sílu a účinnost pane Gryc, jako váš bývalý protisosialistický odor. Žijete v nové době o které jste za socialismu snil a pro kterou jste srdnatě bojoval, tak ji tady máte a ona se vám najednou nelíbí? Asi jste tedy nebyl a ani nejste dostatečně silný tuto svobodu nést.

 51. Zdeněk Gryc říká:

  http://www.moderni-dejiny.cz/PublicFiles/UserFiles/image/Prameny/09_NORM/800x800_Dopisy_Olze.jpg
  ————————————-

  Ano. klikněte, uvidíte jak drobným písmem a to dokonce na ležato, musel využívat stránku,
  to droboučké písmo a obsah textu je velmi podobný dopisům Rozehnala z vězení.

  Dopisy Profesora Rozehnala z vězení:

  7.srpna 1960. publ.
  30.srpna 1960.
  4.září 1960.
  11.června 1961. publ.
  19.listopadu 1961. publ.
  17.března 1962. publ.
  ——————————————–
  4.září 1960 Luděnko a 4.září 1960 Evelko….30.srpna 1960 [19:41:13] : asi by se to dalo sestavit:
  publikovány jsou dopisy z 7.srpna 1960…11.června 1961….19.listopdau 1961….17.března 1962.

  České trio: Páleníček, Plocek a Sádlo tak dlouho unavovali presidentskou kancelář, že ač odsouzen na 4 roky byl po 2 letech propuštěn

  Havel seděl i 5 let.

  zg

 52. Berka říká:

  Safra…tak teď tomu už vůbec nerozumím.

  Jak to teda bylo s tím, jak Havlovi komunistické žaláře zničily zdraví, takže měl nemocné plíce ?

  Tam na tom odkazu vidím, že si nechával posílat kartóny cigaret. Nedej bože doutníky ! To asi bylo na úplatky bachařům. Člověk s nemocnými plícemi přece nebude kouřit, to dá rozum…

 53. Zdeněk Gryc říká:

  Vážený pane Svatopluku Berane,

  MORÁLNÍ ZVRHLOST JEDNOHO ZE „SEDMI STATEČNÝCH,

  pana VLADIMÍRA DVOŘÁKA,

  syna redaktora Jiskry a politického aktivisty, ukazuje na fatalistickou nenávist
  k Václavu Havlovi, která se neštítí jakékoli pomluvy, nejlépe osobní,
  jak v JL dokazují četné komentáře.

  Napsat dnes ve čtvrtém výroční jeho úmrtí napsal co napsal, nechce klid.
  ————————————————————————
  1. Venca říká:
  Pátek, 18. 12. 2015 v 8:27
  Ve vězení psát nemohl – ale ve vězení napsal dopisy Olze…
  Nějak ti to tam Zděňo hapruje, viď. Na co teda chtěl po manželce pět linkovanejch sešitů ? Aby si dělal vlaštovky, které pouštěl zamřížovaným oknem ven ?

  Nezajímá ho za co byl žalářován.
  Zajímá ho : „Že se v jeho vlastnoručních rukopisech z vězení pravidelně objevují žádosti o doutníky, cigarety, peníze, vitamíny“.
  ————————————————-
  Právě před chvílí hovořil v rozhlasu jeho tajemník, který s ním začal pracovat už za totáče a oznámil jeho úmrtí. Vzpomenul jeho vstřícné a laskavé osobnosti.

  Doufám, že nejen dnes a zítra, se bude o dílo Václava Havla,
  celosvětového symbolu demokracie a slušnosti zajímat, zejména mládež,
  která nepoznala nacismus a komunismus.

  Ing. arch. Zdeněk Gryc nemá Vám co říci na:
  ———————————————————
  „Občané byli za vystoupení tohoto člověka ze stínu tehdejšího socialistického systému vděční.

  Čas však ukázal že to opět jen další obyčejný parchant,

  sloužící další jiné cizí moci, které tentokrát již můžete klidně do tváře říkat co jsou zač.“

 54. Svatopluk Beran říká:

  Ano, vstřícný a laskavý když se potřeboval dostat k moci byl. To jsem myslím pochválil. Ale, a to jeho tajemník zcela zazdil a nikdy nepřizná, že v rámci dosažení moci, naprosto zklamal v odsouzení celosvětového amerického hospodářského a státního terorismu. Jesti má někdo zásluhu na změně systému v bývalé Východní Evropě,tak je to Gorbačov. Havel byl jen dobře nastrčená, možná že na začátku i lidsky a humanisticky vnitřeně naladěná loutka, která se nebála bojovat s komunisty o svůj majetek. Po listopadová doba pak ukázala jeho farizejský charakter. Včera jsem se dočetl že Petr Bezruč (například s básní Dědova mísa), není pro tuto naší dobu žádoucí. Za jak dlouho asi tahle Havlova demokracie vyškrtne z našich básníků i Jiřího Wolkera s jeho Baladou o námořníkovi, Baladou z nemocnice, Poštovní schránkou či Baladou o očích topičových? Za jak dlouho, co myslíte bude? Tohel jsou pro mne nadčasové myšlenky a básně. Havlovy aktovky jsou velice dobrým popsáním některých daných socialistických zkušeností. Nic nadčasového v nich není.

 55. Zdeněk Gryc říká:

  Vážený příteli,
  v básničkách se moc nevyznám.
  na gymplu to byl dost trapas.
  Spíše próza,
  bratranec Petr,
  který byl celý život
  šéf zvukař, slovenského rozhlasu, mi poslal na závěr PF 2016:

  „Ano, mnoho se změnilo, ale lidé zůstali stejní; jenomže teď víme líp, kdo je kdo.
  Kdo je slušný, byl slušný vždycky; kdo byl věrný, byl věrný i teď.
  Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív.
  Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslí vždycky jenom na sebe.
  Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky. Kdo mění víru, neměl žádnou.
  Člověka nepředěláš, jenom se Ti vybarví.“
  Děsím se davu, je nejkrutější a nejhloupější ze všech přírodních živlů.
  Karel Čapek
  PLATÍ TO ZEJMÉNA PŘI VOLBÁCH, ŽE?

 56. Venca říká:

  A kdo byl komunistickej slouha, ten jím taky zůstane, ŽE ?

  Co máš furt s tím synem redaktora Jiskry ? Možná by ses mu měl omluvit, ty nafouklá domněnko 🙂

  Cos pro toho svýho Rozehnala udělal TY, když byl v base ? Nic. Nechtěl ses kádrově ušpinit, jako jeho dcera. Kolik si tomu svýmu Havlovi poslal do basy doutníku TY ? Ani jeden. Raděj si ohejbal hřbet a radostně maloval kremly.

  Teď se to snažíš z křížkem po funuse dohnat.

  Vo tom to je. Nehledej v tom Zdeňo nic osobního.

 57. XXXXX říká:

  Architekte co nějakej oslavnej traktát na tvýho milovanýho dramatika by nebyl při takovým výročí?
  Mimochodem z jeho skvělé dramatické tvorby mi utkvěla v hlavě pasáž jak se Lanďák nalejvá pivem a chodí chcát do kýble za roh. Asi něco dramatickýho. Hodnýho velikána.

 58. Zdeněk Gryc říká:

  PLNĚ VÁS CHÁPU

 59. Zdeněk Gryc říká:

  Vážený pane Václave Dvořáku,

  kolik jste poslal kubánských doutníků,do vězení politickým vězňům v USA?

  NEMUSÍ TO BÝT PŘESNĚ, STAČÍ NA DESÍTKY.

  ZDE TO BYLO DOST PROBLEMATICKÉ,
  ANI BBC PŘESNĚ NEUVEDLA JEHO MÍSTO FEŠÁCKÉHO KRIMINÁLU,
  TAKŽE MNE VÝJIMEČNĚ OMLUVTE.
  UŽ JENOM UVÉST NA POŠTĚ ADRESU ODESILATELE…SAFRA
  TO OPRAVDU CHTĚLO 7 STATEČNÝCH,
  NĚCO JAKO KABARETNÍ VYSTOUPENÍ
  U BALKÁNSKÉ ŘEZNICE.
  NEVÍM JESTLI TO NEBYLO OD VÁS NESKROMNÉ,
  PAK VYŽADOVAT ZDARMA CESTU DO HAAAGU?

  Jo odvaha, pane Václava to jsou genny, ty se dědí, že?
  Sakra,však řeznice se pěkně vyděsila, že?

  Dost jsem se těšil, jak se seznámíme, dnes v 8 hodin v recepci Jihlavských listů,
  jak jsem zde opakovaně i jiný termín nabízel.

  NENÍ RUMA,NENÍ ŠTURMA,ŽE?

  Ing.arch.Zdeněk Gryc,
  který se už dnes bude fakt věnovat pořadům
  o nositeli pochodně demokracie HAVLOVI,
  do tmy totality v redakci Jiskry Vašeho pana otce.

 60. Zdeněk Gryc říká:

  pane Václave,
  dnes doporučuji dobu naší spolupráce s Vaším panem otcem.
  „Brňák kabrńák“,bylo to príma:

  Zlatá šedesátá II: Jiří Krejčík

  18. 12. 2015, 21:25 – ČT art

  Dn, Premiéra, Skryté titulky okument, 55 mi

  Režie: M. Šulík

  Dokument. Opakování 23.12./ČTart. Věčný kverulant Jiří Krejčík zaujal nejvíce svými příběhy lidského svědomí a zrady člověka na sobě samém. Byl však i vynikajícím komediografem, vnímavým adaptátorem klasických literárních předloh a svérázným dokumentaristou. Druhá série portrétů filmařů, kteří stvořili československou novou vlnu.

  Od studentských let se Jiří Krejčík (1918–2013) účastnil tehdejšího hnutí Recesse a svérázné provokativní postupy si přinesl i do režijní praxe. Jeho hraná tvorba se opakovaně odvíjela v protikladných ideových i hodnotových amplitudách, její jistotou zůstávala moralistní dramata jako Svědomí (1948), Vyšší princip (1960) či komedie Svatba jako řemen (1967). Tou nejvíc se od klasické režie přiklonil k poetice nové vlny, s jejímiž hereckými protagonisty pracoval i na divadle. Jako burcující alegorie vyzněla za normalizace vlastenecká Božská Ema (1979).

 61. Berka říká:

  Už víme, že trpí mnoha obsesemi, ale proč tady ten člověk proboha pořád kopíruje televizní program ?

 62. Staník říká:

  Vážený pane architekte inženýre (ale Gryc jste asi taky, že?). Sleduji tady občas pro pobavení ty vaše výtvory, ale zařekl jsem se kdysi, že už zde psát nebudu, tak jsem to nekomentoval. Napíšu vám ale svůj názor, protože to už nevydržím.. Nebudu vás ale urážet, ani napadat. Vy se v tom důchodu musíte strašně nudit. Připadá mi to, že vás musí hrozně tížit svědomí z let dávno minulých a teď na sklonku života se snažíte ospravedlnit si své připosrané (pardon za ten výraz) chování a svoji osobní nestatečnost. Neznám Kavalce a myslím, že ani nikdo mimo Stavoprojekt neví kdo to byl, neznám ani další postavy vašeho příběhu mimo dramatika Havla, kterého jsem si nikdy nevážil ani jako dramatika, ani jako prezidenta. Je to ale můj názor a nikomu ho nepodsouvám. Vážím si mnoha lidí, ale ty lidi znám nejen z oslavných článků, ale i osobně a vím proč si jich mám vážit a proč je obhajovat. Pokud však Havel pracoval ve Stavoprojektu a znáte se s ním osobně tak chápu vaše pohnutky. Přesto nevím proč se snažíte vnutit nám tady svůj názor. Vidím, že i ve svém věku využíváte internetu, zkuste si najít názory obyčejných disidentů, kterým Havel nebyl schopen ve svém Mercedesu dovézt ani potravinový balíček do vězení a kteří na rozdíl od něj opravdu trpěli protože nebyli VIP disidenti. Před revolucí jsem znal vcelku dost jihlavských reakcionářů, chodil s nimi občas na různé akce a často do hospody, nicméně žádný architekt mezi nás nechodil a jedinej magor, kterej tam občas dorazil byl p. Jirous (kterého jsem měl ale rád). Nebudu tady psát trapný věci jak mojí rodině bolševik ublížil nebo neublížil, ikdyž bych možná i mohl. Nikoho to totiž nezajímá….a víte proč? Protože díky Havlovi se nám tady ta verbež komunistická zabydlela v celý šíři politickýho spektra místo aby hákovala na Rožínce na uranu. Tak o čem si chcete povídat. Jako student VŠ jsem měl možnost se s Havlem setkat osobně v prosinci 1989. Tenkrát jsem ho žral jako kůň oves, bohužel ta euforie odešla do dvou let….. proč? Já to vím ale vy asi ne. Nicméně se začněte chovat jako chlap. Prostě jste žil nějakej život a teď už můžete bilancovat, ale nemůžete si ho obhajovat, protože jste ho takhle žil. Stavěl jste sídliště, domy atd. – protože jste mohl. Kdybyste byl takovej hrdina, práskl byste Kavalcovi pěstí do stolu a odešel s Havlem válet sudy…..To všechno jste mohl ale neudělal. Je tedy hrdinství být v mlčící většině??? Pokud ano tak se omlouvám. Bohužel ale mám pár kamarádů, kteří s titulem Ing.arch. dělali např. údržbáře v JZD (pro mladší ročníky Jednotné zemědělské družstvo) a nikdy neohnuli hřbet, nestěžovali si a makali a ikdyž se teď pár desítek let věnují opět své původní profesi, nikde jsem o nich nečetl….asi nebyli tak významní. Pro mně ale jejich osobní statečnost moc znamenala. Pane architekte prosím proberte se. Děkuji.

 63. Venca říká:

  Staníku, oba palce nahoru.

  Teď přijde minimálně trojitej Rozehnal.

 64. XXXXX říká:

  Staníku ty kyberšikanisto, ty ses nepředstavil, to kavalec nepobere. Vlastně gryc. Jednoho Gryce jsem znával učil mě angličtinu na Komorním hrádku, škoda, že tady ten místní z něj alespoň kousek nemá.
  Ale jinak dobrý. Ale stejně k ničemu. Jak napsal Venca bude trojitej. Nejmíň.

 65. Fejinka říká:

  Staníku, OK. Škoda, že ČT nedala včera řádný přehled (záběr), kolik tam bylo opravdu pravdoláskařů U koně a před Hradem. Těch 600 jak mlela reportérka moc vidět nebylo. Z toho co ukazovali se to nedalo poznat. A v Jihlavě mělo být u sochy TGM před gymnáziem 30 lidí (dle reportéra). Jestli pak tam p. Z.G. byl, já ne. A dnes večer nezapomeňte dávat hlasy v StarDance „Tydýtovi“, má to být odpor proti ČT.

 66. Staník říká:

  Venca : Nevím co je trojitej Rozehnal, bude to asi něco oberhnusnýho, ale strach a peníze jsem nikdy neměl 🙂
  5tiXko : Jména nejsou důležitá,pořád jsou to jen jména. A nemyslím si, že tím, že oponuji blábolům coby Staník a ne jako Erazim Kohn budou jakkoliv ovlivněny činy a skutky pana architekta. Já jej nekyberšikanuji pouze s ním diskutuji. Prostě zákon akce a reakce.
  Fejinka : Mám z toho stejný pocit, ona celá pravda o panu Havlovi už pomalu vychází najevo a třeba si to uvědomí časem i pan architekt. Televizi nesleduji a Tydýt mi nevadí,lidi by se neměli brát tak vážně když nejde o život 🙂

  Jsou vánoce chlapi tak si je užijeme a žádnej Kavalec nebo trojitej Rozehnal na tom nic nezmění. Amen.

 67. Zdeněk Gryc říká:

  Pro mně ale jejich osobní statečnost moc znamenala. Pane architekte prosím proberte se. Děkuji.
  ————————————————————-
  Vážený pane Staník,

  Váš komentář logicky zapadá do meritu mého blogu o KYBERN-ŠIKANĚ.

  KLASICKÁ UKÁZKA PROPAGANDY DIAGNOSTIKOVANÁ REDAKTORKOU SLONKOVOU,
  Na kterou ve svém článku v JL upozornil redaktor Klukan

  JE TO STÁLE STEJNÉ, JEN PISATELÉ SE V 65 KOMENTÁŘÍCH STŘÍDAJÍ A OPAKUJÍ,
  JAKO NYNÍ ZROVNA POSTIŽENÁ HUSA, VIZ:

  Venca říká:
  Sobota, 19. 12. 2015 v 9:29
  Staníku, oba palce nahoru.
  Teď přijde minimálně trojitej Rozehnal.
  —————————————————————————-
  1. XXXXX říká:
  Čtvrtek, 17. 12. 2015 v 21:27
  ani to nečtu a jak jsem řek VŮL.
  Hele architekte mel si svou, já už to nebudu dál komentovat. Meleš, meleš a meleš ale vo hovně. Na tvý úvahy každej sere lidi mají narozdíl od tebe starosti jak existovat a ne jak prudit s havlem.
  Faktem je , že to nejspíš dlouho nevydržíš. Díky Bohu. A kdybys to chtěl urychlit stačí skočit z šityparku s lanem kolem krku, jak to před léty předvedl jinej magor tvýho ražení.
  —————————————————————–
  Starému pánovi se prostě dá odpustit cokoliv.
  Snad byste se i vy mohl řídit tímto heslem – ostatně tak to zní i v Otčenáši „a odpusť nám naše viny, jakož i my odpouštíme viníkům našim“ a přestat skuhrat nad 40 let starými bolístkami a odpustit nějakému Milanovi Dvořákovi, a nejen jemu, že vám někdo občas přišlápne kuří očko.
  čtenář | 2015-04-10 15:04:05 | Reagovat

  Takže ten borec, autor článku o absurdním dramatu v knihkupectví s paní MADELENE ALBRIGHTOVOU, je fakt potomkem komunistického socho-borce Milana Dvořáka. Autora článku odvážně napsaného v souvislosti s oslavou velkého Února 1975. Sláva, konečně odpověď na mé opakované dotazy. Myslím, že tato forma boje proti imperialismu by neměla zůstat jihlavské veřejnosti lhostejná. Drama s rizikem zavlečení do Haagu, bych si dovolil jako libreto nabídnou Horáckému divadlu.
  Jo časy se mněeeení. . . viz článek: „Obchodní středisko do finiše“ od Milana Dvořáka uveřejněný v Jiskře 18. 3. 1966.
  Vážený „čtenáři“ nejste, pěkně prosím, očitým svědkem, onoho v dnešních pohnutých dobách, tak velkého hrdinského činu, soudruha Dvořáka. Geny se nezapřou i děti herců jdou v kariéře svých rodičů. Za odpověď předem děkuji.
  Zdeněk Gryc
  PS. Tím že nechápete smysl dramat Václava Havla, vážený čtenáři se fakt netrapte. On by tím byl asi spíše potěšen. Nejste osamocen, spousta z nás nechápe vážnej kumšt, třeba v muzice. Lid musí dostat kumšt „po lopatě“, viz Putinovy umělci na posledním kresbě s borcem Zemanem.
  Už nevím, kdo zde napsal, že by se sv. Jan měl na most vrátit. Soudruh Dvořák by se měl jako první snažit „- ostatně tak to zní i v Otčenáši „a odpusť nám naše viny, jakož i my odpouštíme viníkům našim“. Před odpuštěním viníkovy musí být účinná lítost ne?

  O weekendu jsem v Brně-Řečkovicích, viděl také novou sochu patrona u kostela sv. Vavřice. Na druhé straně je nádherná aedicula sv. Jána, darmo mluvit. To víte Jihlava je Jihlava, Brno je Brno.
  Nejenom na památnících před gymnáziem jsou nápisy. Také na budově Stavoprojektu je nápis.
  O tom, že Mahler tam bydlel, to ale není.
  Soudruh ředitel se po článku Milana Dvořáka dost trápil, jestli mne má vyhodit, či nikoli.
  Docela jsem si to pak užil.
  Dokumentaci jsem na radu okresního prokurárora předal do archivu Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu

  NEZAPOMENOUT, TO JE SMYSLEM DÍLA ROMANA PODRÁZSKÉHO, kterého si, jak vidno na ilustračním fotu Havel velice vážil. A naopak si umělec vážil zájmu svého presidenta, který za ním přijel do Přibyslavi.
  ————————————

  Jediný problém AKTIVISTŮ post-totality je , že se snažím vyzvednout symbol demokracie, články typu.
  ABSURDNÍ DRAMA – ŽIVOT VÁCLAVA HAVLA

  Dnes je tomu 40 let, co dne 8. dubna, napsal budoucí vězeň a president,
  Václav Havel, minulému vězni a presidentovi, Gustávu Husákovi dopis.

  Je v něm, pro současnost zajímavá věta:

  „Odvažuji se tvrdit, že – navzdory všem vnějším líbivým faktům – vnitřně naše společnost nejen vůbec zkonsolidována není, ale upadá naopak do stále hlubší krize, do krize v lecčems nebezpečnější než všechny, jež z naší mo¬derní historie pamatujeme.“

  Wikipedie: Dopis Václava Havla tehdejšímu prezidentovi Gustávu Husákovi je řazen mezi nejzásadnější Havlovy texty a základní dokumenty československého disentu, který předznamenal vznik Charty 77. Velmi přesně v něm analyzuje strach, lhostejnost, sobectví, pokrytectví a ponížení lidí v komunistické společnosti. Odpověď z Hradu nikdy nepřišla…

  Ilustrační fotografie ukazuje, jak si president Havel vážil osoby a díla Romana Podrázského, autora sousoší Madona – matka, odsunutého z Březinek.

  ——————————–

  Dopis Havla Husákovi začíná takto:

  Vážený pane doktore,

  v našich závodech a úřadech se ukázněně pracu¬je, práce občanů má viditelné výsledky ve zvolna se zvyšující životní úrovni, lidé si staví domy, kupují auta, plodí děti, baví se, žijí. To všechno by samozřejmě ještě nemuselo – po¬kud jde o úspěšnost či neúspěšnost Vaší politi¬ky – mnoho znamenat: po každém společenském rozruchu se lidé vždycky nakonec vrátí ke každo¬denní práci, protože prostě chtějí žít, dělají to koneckonců kvůli sobě, a ne kvůli tomu či onomu státnímu vedení.
  Lidé ovšem zdaleka nedělají jen to, že chodí do práce, nakupují a žijí si po svém. Dělají víc: vyhla¬šují četné pracovní závazky, které plní a překračují; jednotně se účastní voleb a jednomyslně volí na¬vržené kandidáty; aktivně pracují v různých politických organizacích; účastní se schůzí a manifestací; vyslovují svou podporu všemu, čemu mají; nikde není možno pozorovat známky nesouhlasu s čímkoliv, co vláda dělá.

  Tyto skutečnosti už ovšem nelze tak snadno přejít; zde je třeba se už vážně tázat: nepotvrzuje to všechno, že se Vám podařilo úspěšně splnit pro¬gram, který si Vaše vedení dalo: totiž získat podporu obyvatelstva a konsolidovat poměry v zemi?
  Odpověď závisí na tom, co rozumíme pod po¬jmem konsolidace.

  Pokud nám jsou jejím jediným měřítkem čísla z různých statistik a úředních nebo policejních hlᬚení o politické aktivitě občanů a podobných věcech, pak zajisté můžeme asi stěží o konsolidova¬nosti u nás pochybovat.

  Co ale, když budeme konsolidací rozumět něco víc – totiž skutečný vnitřní stav společnosti? Co když se začneme ptát i po dalších, snad subtilnějších a ne tak lehce spočítatelných věcech, ale nikoli proto méně důležitých, totiž po tom, co se – z hlediska osobní lidské zkušenosti – za těmi všemi čísly opravdu skrý¬vá?
  Co když si položíme i takové otázky, jako například, co bylo uděláno pro mravní a duchovní obro¬du společnosti, pro rozvoj skutečně lidských dimen¬zí života, pro povznesení člověka k vyššímu stupni důstojnosti, pro jeho vskutku svobodné a autentické uplatnění ve světě? Co zjistíme, když svou pozor¬nost takto obrátíme od pouhého souboru vnějších jevů k souboru jejich vnitřních příčin a důsledků, jejich vazeb a významů, zkrátka k celé té skrytější rovině skutečnosti, na níž by měly tyto jevy dostávat teprve společný lidský smysl? Můžeme i potom po¬važovat naši společnost za zkonsolidovánu?

  Odvažuji se tvrdit, že nikoliv. Odvažuji se tvrdit, že – navzdory všem vnějším líbivým faktům – vnitřně naše společnost nejen vůbec zkonsolidována není, ale upadá naopak do stále hlubší krize, do krize v lecčems nebezpečnější než všechny, jež z naší mo¬derní historie pamatujeme.
  ————————————————————–
  Je určitě vhodné, si to dnes ve středu 8. února 2015, po 40 letech přečíst.
  Je to dopis, který nejenom nebyl publikován, ale na který ani oslovený neodpověděl.

  Nezmínil se o něm ani orgán OV KSČ Jiskra, měl jiné starosti…

  Před 40 lety, v rámci oslavy vítězného Února 1975, publikoval článek redaktora Milana Dvořáka,
  jehož cílem bylo odstranění sochy sv. Jána z mostu na Březinkách.
  Je to únavné čtení, ale odstraňování soch-památníků, symbolů něčeho je snaha o vymazání paměti, že?

  Po 40 letech je vhodno se ohlédnout. Pokud se to neudělá, tak nepomůže „stejně tehdy jako nyní“, aby nějaká renomovaná osobnost napsala dopis presidentu Zemanovi.

  Na závěr aktivistům vzkazuji, že slova Václava Havla jsou zvláště dnes velmi aktuální:

  „Odvažuji se tvrdit, že – navzdory všem vnějším líbivým faktům – vnitřně naše společnost nejen vůbec zkonsolidována není, ale upadá naopak do stále hlubší krize, do krize v lecčems nebezpečnější než všechny, jež z naší mo¬derní historie pamatujeme“

  Jihlava 19. 12. 2015. Ing. arch. Zdeněk Gryc

 68. Staník říká:

  Co na to říct? Snad asi jen to, že vám pane architekte přeju Veselé Vánoce. Neustále se opakujete, ale chlapské odpovědi se od vás člověk nedočká. Je mi vás upřímně líto a mrzí mne, že se cítíte kyberšikanovaný. Hezký den.

 69. Zdeněk Gryc říká:

  Vážení kybern-šikanisté,

  ČLÁNEK:
  ———————————————————————–
  Ruská propaganda je na míle vepředu

  Vždy je dobré vědět, kdo je majitelem daného média, říká novinářka Sabina Slonková, šéfredaktorka serveru Neovlivní.cz.

  Shodneme se, že rozpoznat propagandistické články je stále těžší? I díky internetu, který změnil média?
  Ano, nová média vnesla nový prvek v tom, že na internetu můžete získat jakoukoliv informaci. Myslím, že spousta lidí nedokáže rozlišit věrohodnost jednotlivých serverů. Informaci bere stejně hodnověrnou, jako když ji má z tradičního dlouhodobě prověřeného média. Takže kdokoliv cokoliv na internet umístí, spousta lidí má tendence dát v důvěryhodnosti rovnítko mezi v podstatě pofidérní zdroj a relevantní informací.
  Měla byste návod, jak v záplavě zpráv rozlišit zprávy propagandistické a jak se jim ubránit?

  Asi vás zklamu, ale univerzální recept neexistuje. Myslím, že pro propagandu, stejně jako pro jiné texty či reportáže, platí, že člověk musí být rezervovaný. Nesmí slepě věřit všemu, co se mu předkládá. Ten, kdo je zvídavý a má čas sledovat vícero zpravodajských zdrojů, je vůči propagandě i jiným „cinknutým“ zprávám více imunní. Nám všem ostatním můžu doporučit jen sledovat ty mediální zdroje, které se dlouhodobě osvědčily jako věrohodné. Ale platí to, co jsem říkala na začátku: ostražitost vůči zprávám je na místě vždy.
  Takže být ostražitý…
  To se týká i nás samotných, novinářů. Velmi často přejímáme informace ze zahraničí, aniž bychom k nim měli ten správný kritický odstup. S těmi finančními prostředky, které česká média mají, je to ale velmi náročné. Ve spoustě případů nám nezbývá, než se spolehnout na agenturní zdroje, protože redakce prostě nemají peníze na to, aby v nějaké oblasti měly vlastního redaktora.
  Evropská unie nyní vytváří speciál- ní tým, který má vymyslet taktiku boje proti ruské propagandě.
  Jsem sama zvědavá, s čím EU přijde.

  —————————————————————
  JE ČLÁNEK PRAVDIVÝ, DOKAZUJE PŘEDMĚTNÝ BLOG:

  HAVLOVA DEMOKRACIE UMOŽŇILA KYBERN-ŠIKANU, BUMERNG, KTERÝ MŮŽE DEMOKRACII PROGRAMOVĚ NIČIT.

  32 komentářů „aktivistů“ dokazuje, obsáhlém a snaživém komentáři jeho pravdivost.
  Nehodlám se zabývat rozkrýváním anonymů.

  Pouze uvádím že se jedná o 7 lidí, které spojuje nenávist k Václava Havlovi.

  Z architekta, který si váží jeho demokratického odkazu si udělali „otloukánka“.

  Není jich zase tak moc:
  Vladimír V
  Fejinka
  Venca
  Berka
  XX XXX
  Svatopluk Beran
  Staník

  Je třeba jim poděkovat za shora publikovanou obrovskou nezištnou práci.

  U odhalení pomníku Václavu Havlovi 17. Listopadu 2015 nás bylo fakt víc.

  Ing. arch. Zdeněk Gryc 19. 12. 2015. + 1den,
  kdy 18. prosince 2011 zemřel ve věku 75 let bývalý prezident, disident a dramatik Václav Havel.

 70. Venca říká:

  Dobře, tak jinak – a naposled.

  Nejsem ty IDIOTE žádnej václav dvořák (nepřestává mě udivovat, jak si při sedmi miliardách lidí dokážeš pouze z nicku Venca udělat fixní ideu, že jsem pošahanej syn nějakýho komoušskýho novináře). Věř si tomu, ale předpokládám že nějakej filmař, nebo co má ten socan dělat, má asi jiný záliby než sedět na zaprděným blogu JL a snažit se luštit myšlenkový výblitky reálně socialistickýho architekta.

  Ty chceš svoje slátaniny pořád ventilovat na internetu. Zákonitě teda musíš počítat s tím, že na ně stádo anonymů bude reagovat. Když nechceš aby někdo na tvoje hrubý pytle šil stejný záplaty, choď krmit na náměstí holuby, kochej se Priorem a nepiš veřejné „blogy“. Je to tvoje válka.

  Nepředhazuj mě osobně laskavě „nenávist k václavu Havlovi“. Jasně jsem psal, že si cením toho, že za komárů (narozdíl od kolaborantskejch architektskejch krysiček) nedržel hubu a šel s kůží na trh. Jako dramatik a politik ale stál za úplně stejný lejno. Nevím proč bych k němu měl cítit nenávist. Já k němu čoveče necítím naprosto nic. Je to pro mě prostě mrtvej prezident, tečka.

  Já sem jenom bezvýznamnej anonym. A ty seš zase bezvýznamná architektonická nula. Dej si schválně do Google „Ing. arch. Zdeněk Gryc“, co ti vyleze. Jedno velikánský nic. Tři odkazy na blogy v jihlavskejch listech. To je všechnoc – to je tvý životní dílo. Žádná zajímavá stavba, žádnej stavitelskej odkaz pro další generace. Absolutní NIC. Ani ta jímka na močku z Batelova se na internet nedostala. Až se ani nechce věřit, že seš už od padesátejch let architekt. A kvůli tomu se z tebe stal zapšklej protivnej dědek, kterej svoje vlastní neúspěchy a morální selhání hází na všechny kolem.

  Žij si dál ve světě svejch utlačovanejch kolegů a profesorů, pro který si ani nehnul prstem. Dál si mektej o tom, jakej si byl náramnej hrdina, co vyběhl se sekretářkou a co doma tajně a neohroženě poslouchal nahajzlu BBC. Dál vykládej vnoučatům historky o tom, jak tvůj děda prodával na nádraží párky a jeden – dokonce s dvojitou hořčicí – podal do okýnka šnelcuku samotnýmu tatíčkovi Masarykovi. Dál si tady oslavuj amerikány a veď nesmiřitelnej boj proti Putinovi – a kdyby se sem snad nedej bože rusáci zase vrátili, tak jim se sklapnutejma podpatkama svejch kostkovanejch bačkor postav zase nějakej okresní sovět.

  To je asi vše a kupodivu i přes předchozí odstavce necítím žádnou nenávist ani k tobě. Nemám proč. Možná jen trochu lítost. A nebo vlastně možná ještě kousek závisti – jak si dokážeš všechno tak krásně zdůvodnit a omluvit. Určitě se ti moc dobře spí.

  Tak teda pěkný svátky a klidnej spánek všem – nejen těm ultraspravedlivejm.

 71. fotrak říká:

  Venco, jste tvrdej. Já se zmohl jen na odkaz na „Tetičku Lálu“ od Jaromíra Johna. Jak praví klasik ..“nech to ležet“.

 72. XXXXX říká:

  Ty vole Venco co blbneš? Praskneti žilka, budeš tahat nohu a kretén se ti bude smát! Neblbni a nech vola volem!

 73. Zdeněk Gryc říká:

  NOMEN OMEN
  ———
  Venca říká:
  Sobota, 19. 12. 2015 v 14:47
  Dobře, tak jinak – a naposled.
  Nejsem ty IDIOTE žádnej václav dvořák (nepřestává mě udivovat, jak si při sedmi miliardách lidí dokážeš pouze z nicku Venca udělat fixní ideu, že jsem pošahanej syn nějakýho komoušskýho novináře). Věř si tomu, ale předpokládám že nějakej filmař, nebo co má ten socan dělat, má asi jiný záliby než sedět na zaprděným blogu JL a snažit se luštit myšlenkový výblitky reálně socialistickýho architekta.
  ——-
  Jak se tak na to dívám, pan ing. arch. etc. je takový „Sám voják v poli“.
  Schytává to ze všech stran. A důkladně. Není se co divit.
  čtenář | 2015-12-19 12:01:04 | Reagovat
  ——–
  Když jsem kdysi napsal, že pan ing. arch. etc. užívá estébácké metody, např. odhalování a ROZKRÝVÁNÍ

  Nehodlám se zabývat rozkrýváním anonymů.
  Pouze uvádím že se jedná o 7 lidí, které spojuje nenávist k Václava Havlovi.
  Z architekta, který si váží jeho demokratického odkazu si udělali „otloukánka“.
  Není jich zase tak moc:
  Vladimír V
  Fejinka
  Venca
  Berka
  XX XXX
  Svatopluk Beran
  Staník

  čtenář | 2015-12-19 14:21:24 | Reagovat
  ——————————————————————————–
  Vážený kolektive 7 + 1 NOMEN OMEN

  Vladimír V
  Fejinka
  Venca
  Berka
  XX XXX
  Svatopluk Beran
  Staník + „čtenář“

  Opakuji:

  Nehodlám se zabývat rozkrýváním jmen.

  Jedná se o 7 + 1 lidí, které spojuje nenávist k Václava Havlovi.

  Z architekta, který si váží jeho demokratického odkazu si udělali „otloukánka“.

  Vaše NOMEN – KLATURA je celkem pevná a rotuje stále stejně.

  Takže, místo 7 svépomocně statečných 3 mušketýři:
  „JEDEN ZA VŠECHNY, VŠICHNI ZA JEDNOHO“

  Architekt, Sám voják v poli“ nemá žádnou sekretářku a není žádným způsobem dotován.
  Takže pokud budu v roce 2016 reagovat na invektivy Vašeho kolektivu,
  berte můj komentář prosím jako:

  „JEDEN ZA VŠECHNY, VŠICHNI ZA JEDNOHO“

  NOMEN OMEN budu brát jako NOMEN OMNES osmi ko-mentátorů,
  z nichž nikdo nemá svůj blog a pouze lepí na:

  „Sám voják v poli“ Ing.arch. Zdeněk Gryc,

  který věří, že pozdravem“čest práci“ v roce 2016,
  nemůže nikoho ze zmíněného kolektivu urazit.
  Na závěr, cituji závěr, jednoho z komentářů „čtenáře“ – kapišto.
  —————————————————————————-
  Pro úplnost, k 72 komentářům, ne-anonymní text 1 oponenta NOMEN OMNES:
  1. Libor Furbacher říká:
  Úterý, 15. 12. 2015 v 14:19
  Pane Venco ,k vasi uvaze o podepisovani clanku.
  Pisete ze se jmenujete Venceslav Zakukal.A co se z touhle informaci zmenilo bylo to ze z vas stal clovek co stoji za svym nazorem,ze uz nejste anonym .Pokud by jste tam ale napsal Richard Wagner , nebo jake koliv jine jmeno ,ktere nejni vase.,Tak to je podvod.Samozrejme ze to je JENOM moralni podvod,ktery by vypovedel o vasem charakteru,ale mozna v cesku se na to tak nekouka.Vicemene ,ale kazde seriozni noviny vyzaduji aby clanky byly podepsane skutecnym jmenem.Pak je to vice discuse a ne ,v extremnich pripadech,osobni napadani,paletou sprostych slov levicakum tak blizkych ,kdyz jim dojdou fakta.Je to vzdy pro ne lepsi dat pod takovy vyplod par krizku nez se podepsat celym jmenem,a tim ukazat tvar.A hajit se tim ze se to da dohledat,protoze oni se kdysi davno tim pravym jmenem kdesi podepsaly.Je to takova omluva osobni ,kde si ospravedlnujeme sami sobe ze nejsme anonymove .Je to asi zbytek te nasi davne dopisovateske minulosti ,kde jedine kam jsme mohli psat ,bylo anonymne a na zachodove zdi.

 74. Staník říká:

  Vážený pane architekte, cítím se poctěn, že jste moji maličkost zařadil na svůj STBácký seznam. Už Vás stejně nechám na pokoji, protože coby „kulacký synek“ ctím stáří a šediny a navíc to nemá smysl, protože neznáte pojem sebereflexe. Zkuste si ale číst někdy ty Vaše příspěvky, plné jednostranné demagogie. Vy jste neměl rád kupříkladu Lenina, já nemám rád Havla. Co je na tom špatného, že se názorově nesejdeme? To je ta demokracie, které máte vy plnou pusu a na druhé straně se chováte jak pověstný Kavalec a další osoby vaší story na které dštíte oheň a síru? Můj děda přišel o pole, statek, dobytek a zemřel sedřenej a psychicky zlomenej v devětapadesáti letech. Škoda, že se nedožil vašeho věku…. O co jste prosím přišel vy? Maximálně o pár tužek, když jste kreslil ty šílený králíkárny a Kremly. Napište tady jednou větou proč jste (jak jsem psal již výše) nebouchl Kavalcovi tou pěstí do stolu a nešel třeba topit do kotelny – pak bych vaše brečení chápal a vážil bych si vás jako statečného člověka. Takhle si jenom ospravedlňujete své lidské a profesní chyby z minulosti. Šel jste s kůží na trh formou blogu a toto je zpětná vazba. Čemu se tedy divíte? Je úplně jedno jestli vám ten názor píše Petr nebo Pavel či nicneříkající 5X. Pointa příběhu je však je stejná. Takže mi napište prosím proč jste nešel do té kotelny. Moc mne to zajímá. Hlavně už sem nekopírujte ten článek vod Vencovýho tatíka z roku 1975 🙂
  Předem děkuje a na odpověď se těší
  Staník – jeden ze seznamu pana architekta
  a obyčejný občan

 75. XXXXX říká:

  Jak nicneříkající 5X!!! Říkám furt!

  Staníku dobrý, ale promarnil jsi deset minut času sestavením otázky na kterou stejně nedostaneš rozumnou odpověď. Otázek bylo již šílenému architektovi položeno vícero, odpověď byla obvyklá
  CTRLC+CTRLV. Tohle je prostě marný. S volem se bez klacku nic nepořídí.

 76. Staník říká:

  Pro 5X : to sice jo, ale k vobědu mám poctivou vesnickou kachničku se zelíčkem a bramborovým knedlíkem a před příjmem musím i něco vydat 🙂 Je ale fakt, že jsem mohl jít i vynýst koš 🙂

 77. Berka říká:

  Kachnička…safra…

  zelíčko červené ?

 78. XXXXX říká:

  No já mám od včera svíčkovou, ale po večerní „párty“ asi zustanu u hořkýho kafe.

 79. Staník říká:

  Tak my bejvalý vesnický křupani jsme zvyklí na bílé i červené napůl:-) Bude i šištička domácího houskového. A plzýnka je v lednici. Akorát se mi asi nevejde na talíř to obří stehno. To prostě v kauflu nekoupíš. Krásnou Zlatou neděli chlapi a nechte plout klid a mír na těchto stránkách….jdu to podlejt 🙂

 80. Svatopluk Beran říká:

  Je opravdu nutné proměnit všechno v ČR v ideologický stereotyp a mediální kýč?

  Architekte FUČÍKU-GRICI, (dovolím si vás takto oslovit za váš příměr sedm statečných na některé vámi cíleně vybrané blogery zde), klidně si preferujte Havla za jeho předlistopadový životní osud a boj proti vládě jedné strany. To je naprosto v pořádku. Avšak to že se následně z idolu stal PARCHANT spolupracující na vyvražďování statisíců občanů jiných zemí už nikdo nezmění. Ani vaše POKRYTECKÉ mlčení k tomuto jeho polistopadovému ODHALENÍ JEHO SKUTEČNÉ MORÁLNÍ PODSTATY.

  Ze zahraničně-politického hlediska bylo jistě pro Československo začátkem devadesátých let významné, že se Havel stal na pár let důležitou, i když poněkud zjednodušenou, mezinárodní ikonou, symbolizující demokratizaci středovýchodní Evropy. Poněkud idealizovaná, pohádková představa, že na Pražském hradě po roce 1989 sedí „prezident filozof“, a že tedy v Československu zavládl ideální stav, byla jistě na těch pár let pro Československo prospěšná, než se na něj zcela zapomnělo.

  Začátkem devadesátých let varoval Havla britský historik Timothy Garton Ash, aby nepřijímal roli českého prezidenta, že pokud zůstane nezávislým intelektuálem, bude jeho pověst neotřesena, kdežto jako prezident si ji zničí. Havel to vůbec nepochopil.

  Havlova nekritická podpora americké zahraniční politiky znamenala i značné chyby, který vedly globálně k obrovskému utrpení milionů lidí. Podobně jako Tony Blair a George W. Bush, Havel nemyslivě podporoval princip „humanitárních“ válek, tedy princip západních vojenských intervencí v diktaturách, které měly přivodit vznik demokracií. Politika to byla nesmírně naivní, neboť západní politikové předpokládali, že stačí rozbít státní struktury diktatury a po svržení diktatury „nějak“, „spontánně“, vznikne efektivní demokratický stát. Ve skutečnosti se ukázalo, že rozbití utlačitelských státních struktur vede k naprosté anarchii, v níž pak získají moc vražedné extremistické skupiny, jako je dnes Daeš. Nekritickou podporou této západní politiky NESE HAVEL SPOLUVINU NA ÚMRTÍ STATISÍCŮ LIDÍ PO SVĚTĚ.

  Jdu si ještě užít poslední ( 🙂 dobrovolnou ) sobotněnedělní pracovní směnu v zájmu flexibility a konkurenceschopnosti do KOLBENKY. Pak si též dovolím spolu s ostatními červené zelíčko a drobný mozkový restart. Snad si těch buňěk v závěru života nezničím za jednu noc víc než je nutné.

  Hezké Vánoce všem sedmi statečným i Fučíkovi.

 81. XXXXX říká:

  Jo vám taky hoši a dejme už panu arch. pokoj, nebo ty vánoce nepřežije.

 82. VladimírV říká:

  Vážený pane Gryci,
  necítím se potrefenou husou. Václava Havla vidím jako symbol intelektuální svobody jedince, tedy žádná nenávist. Ano, preferoval svobodu své osoby a bylo mu celkem jedno, že nejedná pouze za sebe, ale jako hlava státu. Bohužel ne vždy v souladu se zájmy většiny jeho obyvatel. Jeho pacifismus (tedy až na ten jeho pověstný úlet s humanitárním bombardováním) nahrál těm, kteří se chopili dané situace, kdy měli v čele státu člověka opojeného osobní svobodou. Vodili ho politikou jak cvičeného medvěda a přitom cíleně nejen ekonomicky, ale i morálně devastovali naši zemi. To je jeho nepochybná vina a za to si můj obdiv rozhodně nezaslouží.
  Shrnuto, opět jste se ve mně zmýlil. Tak jako jste mne zařadil mezi přitakávače, nejsem ani ten, co nenávidí VH. A dokonce Vám nevymlouvám ani Váš frenetický obdiv k jeho osobě. Člověk občas mívá nepochopitelné chutě.
  Mějte klidné Vánoce a hlavně pamatujte na své duševní zdraví. Pamatujte si, že s čím kdo zachází, s tím taky schází.
  Zdraví Vladimír Havlíček

 83. Zdeněk Gryc říká:

  Mějte klidné Vánoce a hlavně pamatujte na své duševní zdraví.

  Pamatujte si, že s čím kdo zachází, s tím taky schází….s lanem okolo krku?

  Zdraví Vladimír Havlíček
  ————————————————-
  ANONYMita, pane Havlíčku,to je pohoda,že?

  Faktem je , že to nejspíš dlouho nevydržíš. Díky Bohu. A kdybys to chtěl urychlit stačí skočit z šityparku s lanem kolem krku, jak to před léty předvedl jinej magor tvýho ražení.

 84. Zdeněk Gryc říká:

  Moc mne to zajímá. Hlavně už sem nekopírujte ten článek vod Vencovýho tatíka z roku 1975 🙂
  Předem děkuje a na odpověď se těší
  Staník – jeden ze seznamu pana architekta
  a obyčejný občan.

  ČTĚTE HO CELÝ TAK JAK JE:
  NAHOŘE STALIN
  DOLE GOTTWALD

  A JAKO KULTURNÍ VLOŽKA sv.Ján a poučení OV KSČ, v duchu zde místem.
  —————————————
  83 komentářů k článku “HAVLOVA DEMOKRACIE UMOŽŇILA KYBERN-ŠIKANU, BUMERNG, KTERÝ MŮŽE DEMOKRACII PROGRAMOVĚ NIČIT.”
  —————————————
  KOLIK JE POTREFENÝCH HUS A KOLIK JENOM VENTILUJE NENÁVIST?

  KDYŽ JE TO BLBÝ TAK TO NEČTU

  JAK TO,ŽE JE O KYBERNŠIKANU TAKOVÝ ZÁJEM?

  PROKAZUJE TO-TO CO ŘÍKÁ SLONKOVÁ …PROPAGANDA DALEKO VPŘEDU?

 85. Staník říká:

  Pořád mi ale chybí pane architekte odpověď na to, jak jste s tím Kavalcem mohl 31 dlouhých let vydržet ve Stavoprojektu. Ale vlastně jste odpověděl. Přeji Vám požehnané Vánoce.

 86. Zdeněk Gryc říká:

  MILÝ STANÍKU
  U OKRESNÍHO SOUDU TO BYLO DOBRÝ,TEN JSME PROTI JEHO ADVOKÁTU VYHRÁLI

  V BRNĚ U KRAJSKÉHO SOUDU MNE ZASTUPOVALA A ZASTUPOVALA MNE PANÍ JUDR ZMÁTLOVÁ,
  PANE TO JE BOJOVNICE,
  JE STÁLE AKTIVNÍ MÁ ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ OPTEJTE SE,
  JAK ŠLA KAUZA A JAK TO DOPADLO.
  MĚL JSEM VE SVÉ HONIČCE S KOMOUŠEM, TAK ČASOVĚ SOTVA NA POLOVIČKU JAKO KAUZA ARCH. LAŠTOVIČKY.

  MILÝ STANÍKU NABÍZEL JSEM ZDE SCHŮZKU V JL,TO CHCE VIDĚT DOKLADY NE?
  VŠE POD HAVLOVÝM HESLEM:

  DĚLEJME JAKO-ŽE EXISTUJÍ LIDSKÁ PRÁVA

 87. Zdeněk Gryc říká:

  STANÍKU,
  SORRY ,
  FURT SE S TOU GRAMATIKOU peru,

  jak postřehl opakovaně „čtenář“,
  v roce 2016 to bude lepší? takže PF 2016

 88. Zdeněk Gryc říká:

  1. Svatopluk Beran říká:
  Neděle, 20. 12. 2015 v 11:21
  Je opravdu nutné proměnit všechno v ČR v ideologický stereotyp a mediální kýč?
  Architekte FUČÍKU-GRICI, (dovolím si vás takto oslovit za váš příměr sedm statečných na některé vámi cíleně vybrané blogery zde),
  Hezké Vánoce všem sedmi statečným i Fučíkovi.
  ——————————————————
  ANO FUČÍKOVI,
  BŘEZINKY jsou největší jihlavské sídliště.
  Byla velká snaha přejmenovat ho na sídliště ANTONÍNA ZÁPOTOCKÉHO a umístit tam jeho sochu.
  Vyskytli se blbci, kteří to tak úplně nepochopili a socha Zápotondy se nekonala.

  Soudruh redaktor Dvořák se ve svém článku k ÚNORU 1975 na revanš postaral,
  aby odešla socha sv. Jána.
  Ale strana byla bdělá, mé druhé velké sídliště nazvané Bedřichov překřtila na Vámi zmiňovaného Fučíka.

  Aby nedošlo k opětnému nepochopení, ta jsem dostal příkaz klusat s modelem sídliště,
  /jeho fotku bych zde někdy rád publikoval/
  Přímo k Vedoucímu tajemníkovi a zde na navrhovaném náměstí tužkou ukázat maliličkatou sošišičku
  a prohlásit Fučík.
  Kozulo se povedlo, akorát z původního urbanistického konceptu, bylo realisováno, jak se zde často připomíná „pár králíkáren“ 1 stavba.

  Kdo nevěří, ať běží do archivu, fotky a plány k dispozici

  Hezké Vánoce všem sedmi statečným i Fučíkovi.

  dost mne mrzí,že jsem nemohl realizovat jeho sídliště.
  Tedy ani ne tak k vůli němu,ale že tam mohli žít tisíce obyvatel a využívat laciného tepla ze spalovny odpadků,která byla nejen jeho součástí projkčně, ale i kotle Buderus zajištěny v Duseldorfu.

  Ing. arch. Zdeněk Gryc

 89. Zdeněk Gryc říká:

  mohli žít tisíce obyvatel…
  potřebuji sekretářku, sexy, nejlépe tak do 85 let,

  nesmím už to číst, ani když to odklepnu
  hrůůůza…

 90. Zdeněk Gryc říká:

  Tedy ani ne tak k vůli němu, ale že tam mohly žít tisíce obyvatel a využívat laciného tepla ze spalovny odpadků,
  která byla nejen jeho součástí projektu, ale i kotle Buderus zajišťovány v Duseldorfu.
  —————————————————–
  Jo, vážení nejen ano-nymové a akti-visté,

  víte kdo kotle koncepci spalovny na sídliště Juldy-fuldy jel do Duseldorfu zajistit a konzultovat?

  Paní malířka Doleželová, když jsme mluvili o jejím fresku „Milosrdný samaritán“,
  mi řekla s dost velkým citem: Víte hovno pane architekte“.

  Na tuto služební cestu jel předseda ZV KSČ ve Stavoprojektu, soudruh Nováček. ¨

  Který by fakt, ale fakt, cestu nevyužil k emigraci, nejenom proto, že manželka zůstala doma.

  Jo, vážení o spalovně a sidlišti Juldy-fuldy, jsem toho nejen v JL hodně napsal, ale nikdo si toho nevšimne.

  Pouze, když napíši něco o Havlovi, tak se aktivisté laskavě naserou.

 91. VladimírV říká:

  Vážený pane Gryci,
  to mne opravdu zaujalo. Tedy sídliště vytápěné „laciným“ teplem ze spalovny. No, to je gól! V krajské studii ke spalovně v Pávově, s kapacitou 150 tisíc tun odpadu ročně, která by mimochodem stála 2,5 miliardy Kč, je zmíněno i vytápění místo stávajících 11 kotelen. Jen změna topného média, tepla ze spalovny by stála 500 milionů. Kapacita příslušné spalovny by musela být minimálně 90 tisíc tun odpadu, aby bylo vytápění sídliště možné. Jihlava vyprodukuje zhruba třetinu tohoto odpadu. Dále bychom se mohli bavit o zvýšení dopravní a ekologické zátěže, a to už by byla tvrdší argumentace. Pořád hodláte setrvat na vizi laciného tepla, tak prosím brzděte. Do něj se totiž promítají i náklady na pořízení spalovny.

 92. Zdeněk Gryc říká:

  Milý Vladimíre,
  nemohu zde plně publikovat dokumentaci na využití odpadu.
  Myslím ,že s promnutím PRD VÍTE o studentském průzkumu svozu odpadů, stejně jako o všem.
  Průzkum kapacity a svozu odpadů, provedlo VÚT Brno,jako letní brigádu. Byla to dosti tlustá a těžká bible.
  Byla podkladem pro dílčí studii Ing.arch.Zdeňka Baueršími, který podle ní vypracoval návrh Spalovny.
  Areál zavlečkované spalovny odpadků v bývalé cihelně poblíže jihlavského nádraží.
  Tato spalovna mělo v letních měsících zásobovat teplem sídliště Bedřicov, aliaz JULDY FULDY.
  Architekt Zdeněk Baueršíma,který studii nejen graficky zpracoval je stále při smyslech. Zkuste mimo-úrovně nekecat a a zeptat se ho.
  Jinak platí výrok Akad.soch. Doleželové:“ Víte hovno“ pane Vladimíre

 93. Zdeněk Gryc říká:

  1. VladimírV říká:
  Neděle, 13. 12. 2015 v 10:02
  Vážený pane Gryci.
  Skoro se to nehodí, vést polemiku na stále omílané téma při třetí adventní neděli. Ale musím. Popisujete šikanu v podobě útočných komentářů, na Vaši osobu, dle Vašeho mínění anonymů. To nejsou anonymové v pravém slova smyslu, museli se přece registrovat k příspěvkům. To znamená, že vystoupili z anonymity. Že své nacionále nedávají na odiv čtenářské obci, je přece jejich soukromá věc.

  Vážený pane Havlíček,

  Měl jsem bratra Jiřího Gryce,

  Který spadl na Nový rok 1958, když všichni slušní lidé laskavě chlastají,
  v lavině v Cmiteru, kuloáru pod Lomnickým štítem.

  Byla to akce horolezeckého oddílu Lokomotivy Brno.
  Lezl v trojce Gros, Růžička, Gryc, akce je publikována.

  Byl 10 dní v bezvědomí, kdy se mu dostalo posledního pomazání,
  brácha byl toho názoru, že již může volně hřešiti, ale nic moc ho nenapadlo.

  Jsem vodák a plavec, dost přemýšlím, na co myslel, když umřel jako utopenec s čistým pitevním nálezem.

  Co myslíte, pane Vladimíre,

  Mám se pokusit přihlásit v JL a psát komentáře pod jeho jménem?
  Jde to, nebo by to někomu vadilo, nebo mi to adresně vyčítal?

  Nevím, mám mít pokušení v rámci Vámi erudované dvoj, nebo troj-jediné Boží jsoucnosti?

  Ing. arch. Zdeněk Gryc

  přeje v souladu s BBC: „dobrou noc a pevnou naději“,

  tak jak jsme to 10tky let slýchali.

  BBC nikdy nelhala, že?

  Tak nám k tomu dopomáhej Pán-bíček v roce 2016

 94. VladimírV říká:

  Milý pane Gryci,
  děkuji Vám za koment a „políček“. Opět jste se netrefil. Záměr kraje s ochotným souhlasem města k výstavbě obří spalovny mne mimo jiné donutil k tomu, abych se začetl do příslušné studie. Zajímala mne nejen její nákladová část, ale i riziková analýza projektu. Ač nejsem ekolog, i když ze strany mocných města spolunazývaný ekoterorista, žiji ve společnosti, která se naštěstí může bránit i takovým zvěrstvům, jako jsou podobné nápady. A tak jsem se rád podílel na úspěšné „revoltě“.
  Vy architekti umíte projektovat neživé statky, jaká čest. V dnešní době stylem, čím dražší, tím více stříbrných i do vaší kapsy. Ale často zapomínáte na dopad vašich nápadů. Ve spojení s politiky na radnici, či ve státě a spřízněnými firmami jde často o dokonaný zločin. Zločin vůči nám občanům, nejen vůči našim peněženkám, ale i prostředí, ve kterém žijeme. Svoje svědomí, pokud ho ještě nějaké máte, si „čistíte“ modlením, když ne u neuskutečněné sochy svatého na mostě, tak alespoň u betonových klíčů, prý symbolu demokracie.
  Tedy milý pane Gryci, Bůh žehnej Vašemu stáří a paměti.

 95. fotrak říká:

  Smekám pokrývku před trpělivostí a slušností některých zdejších reakcí. Nejsem lékař. Pánové, mějme na zřeteli svoji karmu, soucit ji posílí. V tomto čase věnujme pozitivní energii svým nejbližším a těm, kteří ji dokáží přijmout a tedy i opětovat. Hezké vánoce od fotráka. A jako obvykle na Ježíška, i zítra zapálím svíčku Karlovi Krylovi pod jeho deskou na DKT. V 18:30 tam budu. Neanonymně i pro pana architekta a ve vánoční náladě.

 96. fotrak říká:

  Hezky jsme si popovídali, o samotě, mé malé já a on. Děkuji.

 97. Zdeněk Gryc říká:

  96 komentářů k článku “HAVLOVA DEMOKRACIE UMOŽŇILA KYBERN-ŠIKANU, BUMERNG, KTERÝ MŮŽE DEMOKRACII PROGRAMOVĚ NIČIT.”

  96 komentářů je skoro stovka do spirály demagogie a lží 7 statečných.

  Je to ukázka propagandy, která nenávidí architekta demokracie VÁCLAVA HAVLA.
  V močále žvastů pošpinit cokoli a kohokoli, jiného názoru.

  7 statečných jak vidno si dalo obsáhlou práci, aby z bílého udělalo černé. Pro jednoduchost stačí citovat VÁCLAVA DVOŘÁKA

  „Já, jakožto s-prosťáček, agent Stb a člověk co si pamatuje kdeco, totiž také vím od vašeho bývalého spolupracovníka, s jakou ochotou jste od těch zlých soudruhů přijímal projevy přízně. Víte, Jihlava je strašně malé město. To potom člověk přemýšlí nad tím, jaká kategorie jste vy“
  ———————————————————————————-
  Zeptejte se, mé bývalé kádrové referentky ve Stavoprojektu paní Tvrzové. Čerpejte své vědomosti z autentického zdroje. Navštivte dokumentační středisko min, vnitra v Kanicích, nechte se předem objednat a určete, že hledáte dokumenty o výsleších ZG na STB v Jihlavě. Jak jsem se do tohoto soukolí dostal, po udání na STB Milanem Dvořákem, jsem zde vícekrát napsal.

  Pokud ani to nebude stačit, přečtěte si pasáž v článku soudruha redaktora Milana Dvořáka v Jiskře 25. února 1975, kdy mne KSČ veřejně učila lásce ke KSČ:

  „Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany.
  ———————————————————————————-
  Vkládám jenom osobní a direktivní pasáž redaktora MILANA DVOŘÁKA,
  z obsáhlého článku zamilovaného do Stalina a Gottwalda,

  V úterý 25. února 1975. vyšla JISKRA Orgán OV KSČ, nositel řádu práce, číslo 16.

  „Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany.
  A pokud některým z nich tyto myšlenky nejsou blízké, ukládat jim v tomto smyslu konkrétní požadavky k odbornému ztvárnění. Generace dnešní i příští ocení bezpochyby skutečnost, jako je plánované postavení pomníku prezidentu Gottwaldovi v sídle okresního města na památečním místě z něhož k občanům Jihlavska promlouval“. .

  Ing. arch. Zdeněk Gryc
  Stačí to takto stručně, nebo to budeme nadále rozvádět, Stovka komentářů už je „na dosah“.
  7 statečných to ale trochu odvádí od práce roztleskávaček na těch správných manifestacích v Praze.
  Dotováni finančně možná nejsou, ale mají privilegia, třeba zadarmo prohlížet Hrad v době a rozsahu občanu nedostupném. Byli jste tam také?

 98. Zdeněk Gryc říká:

  VladimírV říká:
  Úterý, 22. 12. 2015 v 8:03
  Milý pane Gryci,

  . . . . „Vy architekti umíte projektovat neživé statky, jaká čest. V dnešní době stylem, čím dražší, tím více stříbrných i do vaší kapsy. Ale často zapomínáte na dopad vašich nápadů. Ve spojení s politiky na radnici, či ve státě a spřízněnými firmami jde často o dokonaný zločin. Zločin vůči nám občanům, nejen vůči našim peněženkám, ale i prostředí, ve kterém žijeme. Svoje svědomí, pokud ho ještě nějaké máte, si „čistíte“ modlením, když ne u neuskutečněné sochy svatého na mostě, tak alespoň u betonových klíčů, prý symbolu demokracie.
  Tedy milý pane Gryci, Bůh žehnej Vašemu stáří a paměti.“
  —————————————————————

  O čistění svědomí u sochy svatého na mostě hodlám napsat blog někdy později.

  Nevím jestli je to lež, nebo jenom dehonestace. Ale klíče jsou ze symbolického materiálu – žuly.

  V rámci toho „modlení“ u betonových klíčů, prý symbolu demokracie…

  jsem se pozdravil nejenom s představiteli města,
  ale když jsem se tak rozhlédl, cítil jsem se ve slušné společnosti, která si vyslechla zpěv sboru Sokolů.

  Sokolů, které persekvovali a zakázali nacisté a komunisté dokonce 2x.
  ————————————————————-
  Naopak bych se ani moc nedivil, že „7 statečných“ bylo na dotované, nebo nedotované ? akci,
  /převzato z článku:/

  Proč prezident ukradl studentům pietní akt?

  17. listopad 1989, byl záležitostí protestujících studentů. Tak jako považuje Zeman svoji prezidentskou funkci, coby prodlouženou ruku vlastní domácnosti, tak si také přivlastnil studentský 17. listopad 1989, sám pro sebe.
  Aby se studenti na Albertov nedostali, nechal obklíčit prostor po zuby ozbrojenými policejními těžkooděnci. Samozřejmě, že takový zákrok je naprosto protiústavní (článek 14, odst. 1, Listina základních práv a svobod): Nikomu nemůže být bráněno v tom, aby položil k pomníčku květiny nebo zapálil svíčku za oběti komunistického teroru, v den, který je k tomu oficiálně určen. Policie tedy jednala, na příkaz Zemana, protiústavně.
  Ačkoliv se prezident 17. listopadu 1989 na studentských protestech na Albertově nezúčastnil a v té době žádným studentem nebyl, pojal onen pamětihodný den coby naprostou soukromou a rodinnou záležitost. Postavil se na pódium a za sebou nechal instalovat obrovský plakát s nápisem „Ať žije Zeman!“ Přístup ke shromážděným měl pouze ten, koho do prostoru vpustili po zuby ozbrojení policejní těžkooděnci a byl ochoten držet v ruce transparent s nápisem „Ať žije Zeman!“.
  Transparenty s tímto nápisem vnucovala přítomným Zemanova družina. Skandál vrcholil tím, že prezident vedle sebe postavil xenofobního fanatika jménem Martin Konvička. Co tím sledoval nevím, ale přesto se ptám, co má tato celá morálně zvrácená akce společného se 17. listopadem 1989? Ve skutečnosti zde byl uspořádán sociálně-politický paskvil odporné pouliční arogance…

 99. Zdeněk Gryc říká:

  ET TU BRUTUS

  Svoje svědomí, pokud ho ještě nějaké máte, si „čistíte“ modlením, když ne
  u neuskutečněné sochy svatého na mostě,
  ————————-
  Myslel jsem, že je pod Vaši úroveň otírat si ústa o kulturní barbarství, ničení,
  „ne neuskutečněné sochy svatého na mostě“,

  ale skutečné sochy sv. Jána na mostě.

  Je to pohrdáním, nejenom vlastního artefaktu, ale i zákony a předpisy.
  Ve stavebním povolení 0 stavby Březinek bylo povoleno demolovat stávající most,
  za podmínky navrácení aediculy „in situ“, jestli tušíte o co jde, u tradiční sochy sv. Jána na mostě.

  Dosud jsem myslel, že o tom dokáží psát pouze anonymové a soudruzi, kterým to umožnila bratrská pomoc v roce 1968, kdy skončila kulturnost tohoto typu v Jihlavě.

  Ředitel musea, PhDr. Hoffmann, který znal hodnotu nejen Greclu byl vyhnán.
  Lidé a artefakty za totáče byli s potěšením blbců likvidováni.
  Na Březinkách v malém. V Želivském klášteře a jeho okolí ve velkém.

 100. VladimírV říká:

  Milý pane Gryci,

  meritum problému nespočívá v neživých věcech, ale v nezřízeném adorování některých exponentů naší doby (viz Váš problém), ze kterých se vytvářejí modly zhmotněné do jejich „pomníků“. Tedy spíš pomníků těch, kteří prosazují jejich existenci a chtějí být „vykladači doby“. Což je z hlediska chodu dějin nejen neúčelné, ale leckdy i směšné. Jejich během některé tyto symboly mizí, dokonce jsou ničeny a jsou sveřepě nahrazovány jinými s vírou v jejich „nesmrtelnost“. Doba je spravedlivá v tom, že se exponenti jejich adorace většinou nedožijí těchto změn a proto nemusí žít v pocitu ukřivdění a zneuznání, jak bylo naloženo s jejich modlou. Je pak jejich věcí, zdali chtějí vést nekonečnou polemiku o své pravdě. Oč účelnější jsou oficiální místa odpočinku lidí, kde se se změnou režimu nikdo nelikviduje, nevykopává z hrobu a kde je trvale vytvořené takové prostředí, které jim zajistí pietu, kterou si zemřelý zajistí.
  Já se např. těším na příchod jara. Příroda znovu ožije, listí bude zelené, ptáci budou zpívat stejně tak jak tomu bylo před 500,100 lety nebo vloni. Bez ohledu, kdo se považoval za Boha kdo koho vynášel do nebes.

 101. XXXXX říká:

  Gryci jestli ti jde o stovku příspěvků

 102. XXXXX říká:

  rád ti přispěju.

 103. XXXXX říká:

  mimochodem, než si Albertov vybral Zeman ke svým slintům, tak tam neslintal nikdo, ani ti tví studentíci. To co s tam strhlo je jen proto, že chamraď která požívá demokracie si jí upravila do podoby -mužu co chci, hlavně když tím vyvolám bordel-

 104. XXXXX říká:

  A ještě otázka, nechtěl bys už jít doprdele?
  Nechtěl už vím.
  No tak si to užij. Jsi stejnej samolibej blb jako je ten tebou nenáviděnej Zeman.

 105. Zdeněk Gryc říká:

  meritum problému nespočívá v neživých věcech, ale v nezřízeném adorování některých exponentů naší doby (viz Váš problém), ze kterých se vytvářejí modly zhmotněné do jejich „pomníků“. Tedy spíš pomníků těch, kteří prosazují jejich existenci a chtějí být „vykladači doby“.

  Vážený pane Havlíčku,

  Jsem spoluautorem sochaře, Romana Podrázského, který vysekal pomník Krista s farářem Toufarem
  a Krista věnovaného řádu sester Notre Dam na hromadný hřbitov kněží internovaných na Moravci.

  Myslím, že nemáme naději si porozumět, ale máme naději „upadnout“ opět do zdvořilosti.
  Označit pokus o řádné pohřbení faráře Toufara za Hyenismus, prostě nesnesu, stejně jako hanobení Václava Havla.
  Kouknul jsem do JL a tam je děsně vysmátý komentář:
  ————————
  Zdravím Vencu. Všechny palce nahoru.
  Nepřeháním, když řeknu, že po přečtení této pasáže:

  „Dál vykládej vnoučatům historky o tom, jak tvůj děda prodával na nádraží párky a jeden – dokonce s dvojitou hořčicí – podal do okýnka šnelcuku samotnýmu tatíčkovi Masarykovi. “

  jsem přímo řval smíchy. To nemá chybu ! Bylo to tak perfektně a sugestivně podané, že jsem si tu story představil před očima, a proto díky moc, Venco, velice mi to vylepšílo náladu. V dnešní smutné době je každá kapka humoru tím vzácnější. Ještě jednou díky !
  čtenář | 2015-12-20 08:40:31 | Reagovat

  Nedalo mi to a napsal jsem na to pravdivý komentář. V těch anonymech se fakt nevyznám.
  Myslím, že Venca je Václav Dvořák aktivista, který se snaží se takovým posměšným a lživým výmyslem, hanobit mého dědu a zamést pod stůl kausu 2 jihlavských soch, které ilustrují dobu.

  1. Jeho otec redaktor Jiskry Milan Dvořák v jednom článku k Únoru 1975 požadoval odstranit barokní aedikulu sv. Jána z Březinek.

  2. Jeho otec redaktor Jiskry Milan Dvořák ve stejném článku požadoval sochu Gottwalda.
  Síla stranického tisku byla taková, že nikdo nemohl oponovat oběma požadavkům.

  Když už se tak stalo, tak proč to stále posměšně připomínat, což se i Vám zde podařilo.
  Je v tom kus historie Jihlavy, kterou jsem osobně prožil,
  rád bych o tom tedy, jsa takto povzbuzován napsal článek s dok. fotem sochy sv. Jána.
  Raději s fakty, než s osobami.

  To jen tak stručně jsa mimo vlastní počítač.
  Zdeněk Gryc

 106. VladimírV říká:

  Milý pane Gryci,
  pan XXXXX to vystihl přesně. Svoji houževnatostí jdete na rekord příspěvků k Vašemu článku. Jsme hravý národ, a proto leckdo z přispěvovatelů do diskuze nepřestal ignorovat tento Váš zjevný úmysl. Nejde vůbec o to, že se nám ve stylu „opakování matka moudrosti“ snažíte vměstnat do hlavy svoje stále omílaná témata, ale o ping pong s občasnými smeči, které Vy považujete za kdovíjak nestoudné a tedy odsouzení hodné. Holt cesta k „literárnímu“ úspěchu je trnitá. Ale pozor, s čím kdo zachází, s tím taky schází. Mysl si možná tříbíte, ale pozor už pouhé vnímání negativ oslabuje zdraví člověka.
  Přeji Vám pevné zdraví do dalšího roku.☺ Vladimír Havlíček

 107. Zdeněk Gryc říká:

  Svoje svědomí, pokud ho ještě nějaké máte, si „čistíte“ modlením, když ne u neuskutečněné sochy svatého na mostě, tak alespoň u betonových klíčů, prý symbolu demokracie.
  Tedy milý pane Gryci, Bůh žehnej Vašemu stáří a paměti.
  —————————————————-
  Ale pozor, s čím kdo zachází, s tím taky schází. Mysl si možná tříbíte, ale pozor už pouhé vnímání negativ oslabuje zdraví člověka.
  ————————————————–
  To druhé připomíná vyhrůžku.
  to první stáří znám z barokních náhrobků: „MEMENTO MORI“
  ————————————————-
  Nejde vůbec o to, že se nám ve stylu „opakování matka moudrosti“ snažíte vměstnat do hlavy svoje stále omílaná témata,
  ————————————————
  Ano, máte pravdu.

  Vícekrát jsem zde napsal, že chci přemýšlet a vracet se k osobnostem, kterých si vážím.
  Jejich seznam jsem zde vložil v autentickém dopisu,
  ve kterém jsem požádal o záznamy STB v archivu v Kanicích u Brna.
  Snažím se o autenticitu, za konkrétní korekci budu vždy vděčný.

  Na jejich osudu ilustruji dobu.
  Pokusit se vydat subjektivně-pravdivé svědectví o totalitě v souvislostech s tím jak píšete:

  „Tedy milý pane Gryci, Bůh žehnej Vašemu stáří a paměti.“

  Nejvíce blogů píše „čtenář“, jeho poslední „přitakává“ Vencovi. Jde o jízlivý posměch osoby, která nechápe, že píši o autentických událostech.

  Jsou dvě možnosti. Prvá, snaha namočit čumák druhého do hromady hnoje-totality, ve které jsme žili.
  Druhá je, že žil celkem slušně bez problému se zmíněným „svědomím“, za totáče v krajině s odlišnou flórou a faunou, kde se ztotožnil,
  tehdy, jako dneska s anti-propagandou na USA, tedy na stejnou adresu, kam ji předtím posílali nacisté.
  ————————————————-
  Dost mne zaujalo:

  „Svoje svědomí, pokud ho ještě nějaké máte, si „čistíte“ modlením. “

  Nevím, jestli to píšete, jen aby to znělo pateticky a zajímavě, nebo jste tak hluboce-charakter.

  S modlením si moc nehraji.
  Naposledy to bylo, když v roce 1944, když padla bomba nedaleko domu Mrkosova 43 v Brně-Židenicích.
  Potom na jaře 1945 v Tetčicích, když dům, ve kterém jsme byli, dostal přímý zásah.
  Na procházce u tamního nádraží, když „kotláři“ útočili na lokomotivu, jsem to nestihl,
  to jsem jenom žral trávu.
  Osobní zážitek je vždy to první, na čem své psaní stavím.
  Je to také moje alibi, proč se nevyjadřuji k ambivalenci svého názoru na vlnu uprchlíků.
  Ba ani tehdy, když jsem byl zde osobně přímo tázán.

  Než jsem navrhl dle nových liturgických pravidel interiér kostela v Dlouhé Brtnici a Pavlově,
  tak jsem varoval pana faráře Hroznatu-Opravila, že to s mou vírou za moc nestojí.
  Ten se mi vysmál, měl asi na mysli podobné konce, jako měl, na plakátu se Zemanem, usměvavý Gross.

  Je moc krásně, v lesích pod Špičákem jsou dokonce děvčata na ponících v Brně kvetou petrklíče.
  Dost přemýšlím o Modlitbě Háchy, kterou mi v JL publikovali 12 prosince 2000 s titulkem:
  VÁNOČNÍ ZAMYŠLENÍ 2000.
  Tehdy se v JL nepsalo tak škaredě jako nyní. Chtěl bych se k ní v blogu vrátit,
  ale obávám vulgarit na úrovni Hyenismu v souvislosti s pohřbem pátera Toufara, ale uvidíme, že?

  S přátelským pozdravem: Ing. arch. Zdeněk Gryc

 108. VladimírV říká:

  Milý pane Gryci,
  jste blogař č. 1. Tedy autor článků. To Vám nikdo nesebere. Snažím se hledat důvody Vašeho častého opakování několika příhod. Zarputilost, se kterou adorujete Vaše modly, se dá vykládat i tak, že to nejsou pouze vzory, které ovlivnily Váš život, ale berlička, o kterou se musíte opírat, abyste udržel dojem vlastní svobody. Ano, té svobody, která je nezbytná k normálnímu životu. Vybral jste si např. VH, v čemž je ovšem háček. On některými svými proklamacemi nejen napomáhal ničit nejen svobodu, ale životy lidí (viz jeho schvalování humanitárního bombardování v Jugoslávii). Pokud toto jeho zjevné pochybení ignorujete, stáváte se pouze „panbíčkářem“. Tedy osobou naprosto nesvobodnou, v očích Vašich odpůrců přímo žvanilem. Rád bych se mýlil, ale ono to tak opravdu leckdy vypadá.
  Přátelsky zdraví Vladimír Havíček

 109. Zdeněk Gryc říká:

  OK,

  Jasná řeč, díky.

  co řeknete na něco, co dosud neznám, leč si myslím?

  Krok do prázdna Jana Masaryka aneb
  27. 12. 2015, 20:03 – ČT 24
  Zprávy, 57 min, Skryté titulky

  Dokonalý zločin Československý ministr zahraničí byl v roce 1948 nejspíš zavražděn. Potvrzují to nová svědectví /2011/. Připravili: L. Navara, J. Albrecht, J. Berka a M. Petrov

 110. Zdeněk Gryc říká:

  Pokud toto jeho zjevné pochybení ignorujete, stáváte se pouze „panbíčkářem“. Tedy osobou naprosto nesvobodnou, v očích Vašich odpůrců přímo žvanilem. Rád bych se mýlil, ale ono to tak opravdu leckdy vypadá.

  ŽVALIL a PÁN-BÍČKÁŘ

  Zdeněk Gryc, fajn

 111. Zdeněk Gryc říká:

  ŽVALIL a PÁN-BÍČKÁŘ:

  Papež ve svém tradičním projevu odsoudil terorismus a ničení památek,

  tedy i v Únoru 1975 proklamované zničení sv.Jána z původního mostu na Březinkách.

 112. Berka říká:

  Kolaborant.

 113. Venca říká:

  No ještě že se toho nedožil můj táta Milan Dvořák…

  Nebo dožil ? Já vlastně ani nevím, jestli ještě žije, nebo ne. Ale ani mě to nějak moc nezajímá, stejěn jsem ho v životě neviděl 🙂

 114. Zdeněk Gryc říká:

  Venca říká:

  Neděle, 27. 12. 2015 v 20:47

  No ještě že se toho nedožil můj táta Milan Dvořák…

  Nebo dožil ? Já vlastně ani nevím, jestli ještě žije, nebo ne. Ale ani mě to nějak moc nezajímá, stejěn jsem ho v životě neviděl 🙂

  TAK TO TEDY KOUKÁM S PO-OTEVŘENOU HUBOU A NEZÁVIDÍM

  Ing.arch.Zdeněk Gryc

 115. Zdeněk Gryc říká:

  Krok do prázdna Jana Masaryka aneb
  27. 12. 2015, 20:03 – ČT 24
  Zprávy, 57 min, Skryté titulky

  Dokonalý zločin Československý ministr zahraničí byl v roce 1948 nejspíš zavražděn. Potvrzují to nová svědectví /2011/. Připravili: L. Navara, J. Albrecht, J. Berka a M. Petrov
  ———————————————————————————
  Právě skončil:

  Krok do prázdna Jana Masaryka aneb

  ———————————————
  Myslím, že by mělo být povinností každého Čecha se na dokument koukat.
  ———————————————
  Je pochopitelné a momentálně nemožné se dostat k publikaci:

  MODERNÍ ŽENA
  OSA – PRAHA BRNO

  Která byla vytištěna 22. 12. 2015.

  Je tam mnoho zajímavého o TGM, zejména o Alici Masarykové.

  Její biografii najdete na stránce 43.

  Tedy bez komentáře pochopíte, kdo byl architekt Hradu, Plečnik – emancpovaná dcera TGM Alice.

  Taky snad pochopíte, kde a proč Alice umřela. Souvisí to s aktuálním filmem o Janu Masarykovi.

  Jako vždy beru vše osobně a subjektivně Praha – Alice Masaryková.

  Brno – Anna Morávková Kacnýřová.

  Její dcera-emigranta Iva, která přijela z Bernu je nejbližší přítelkyně,

  mého Profesora Bedřicha Rozehnala, architekta, malíře a grafika, bestiálně a sprostě žalářovaného.

  Není dost místa a opakovaček, abych se k němu vracel.
  Komouši mu zakázali po 3 malinkatých skickách kreslit.

  Včera byl v telce film:

  Útěk z Alcatrazu (Escape from Alcatraz)
  25. 12. 2015, 20:20 – Fanda
  Film, USA (1979), 115 min

  Režie: D. Siegel
  Hrají: C. Eastwood, R. Blossom, P. McGooham, J. Thibeau
  Thriller USA (1979). Dosud se nikomu nepodařilo utéct z nejspolehlivějšího vězení v Americe. Až 11. června 1962 se to třem vězňům povedlo. (106 min)

  V něm si malíř, kterému zakázali malovat si usekne sekyrou prsty.
  Fešácký kriminál, 2 roky pro Rozehnala
  a pro jihlavského architekta Jana Sedláka.

  5 let pro Václav a Havla.

  Žvanil: ing. arch. Zdeněk Gryc, Vám přeje, v rámci konce roku 2015, se zamyslet

 116. Svatopluk Beran říká:

  Já nabývám stále většího přesvědčení chlapi že je to s panem Grycem o ničem. Mockrát jsme si tady navzájem řekli jeden vůči druhýmu věci velice nepříjemné za určitý názor či pohled na něco. V některých tématech jsme se ale zase naopak někteří sešli, ač jsm zcela rozdílní. Domnívám se že toto naše vzájemné špičkování je to správné podhoubí na kterém by měly růst a tvořit se nějaké cílové národní společné vazby. Od určité doby však s předloženými blogy pana Gryce a jeho reakcemi na naše pohledy na jeho názory jsme se dostali z jeho strany přesně do doby totalitní komunistické hierarchie stoprocentní pravdy jednoho pohledu. Jsem přesvědčen že jakákoliv reakce která nebude totožná z jeho, i když samozřejmě nemusí být správná, je pro něj nepřijatelná v jeho pochopení možnosti, že může existovat i jiný názor či životní zkušenost. Jsem přesvědčen, že jakýkoliv jiný pohled či jeho přímé znehodnocování nikam nevedou. Proto navrhuji. Pokud sem chcete někdo něco připomínkovat na některý jeho blog, pište jedině to že s ním souhlasíte a že má plnou pravdu. Pokud však máte odlišný názor na jeho pohled, NEPIŠTE vůbec nic. Protože on svým nynějším pojetím těchto blogů vystupuje přesně jako typický fundamentální komunista. Je dosti pravděpodobné že se u něj jedná o poruchu osobnosti a tady je podle mne jaká koliv diskuze zbytečná, protože se nemůže žádný výsledek, který by nás posunul dál, vzájemě vygenerovat. Budeme stále dokola kecat o minulosti a naše budoucnost nám protoeče mezi prsty.

  PORUCHA OSOBNOSTI

  Pro okolí bývají nejvíce patrné jejich zakořeněné, stereotypní a neměnné způsoby chování a reagování na široký okruh různých situací. Díky tomuto omezenému repertoáru reakcí mívají tito lidé často problémy vyrovnat se s obtížnými situacemi, nebo na ně (ve snaze to zvládnout) reagují způsobem, který ubližuje jim, nebo lidem v jejich okolí. Porucha osobnosti tedy ovlivňuje veškeré oblasti života daného člověka a jeho chování také často výrazně ovlivňuje životy lidí okolo něj.

  Protože vlastnosti, které okolí hodnotí jako „poruchové“, jsou součástí osobnosti daného člověka, on je obvykle vnímá jako normální, jemu vlastní. A to i přesto, že vedou ke konfliktům s ostatními, což mu způsobuje bolest a utrpení. Stává se tedy, že lidé s poruchou osobnosti nevidí problém u sebe, ale u ostatních.

 117. VladimírV říká:

  Sváťo,
  já Tě neposlechnu. Slíbil jsem panu Grycovi, že budu polemizovat s jeho dogmaty a nekritickým obdivem jeho idolů. Ne, ani on si nezaslouží dožívat svůj život v zapomnění nebo dokonce opovržení.
  Měj pohodový rok 2016. Vláďa

 118. Svatopluk Beran říká:

  Vláďo v pohodě, byl to jenom návrh. Je to samozřejmě každého věc. Taky všechno nej nej v dalším roce a vůbec všichni tady.

 119. Svatopluk Beran říká:

  Žil jsem pět let v Lybii, to už tady většina ví a zná. Byl tam nedostatek, kultura zcela jiná, s kterou jsem vnitřně nesouhlasil. O spolehlivé kamarády mezi muslimy jsem však neměl nouzi. Ve Státech bylo během dalších pěti let, kdy jsem pracoval v zahraničí, nesrovnatelně ekonomicky lépe i kultura byla taková která mi vyhovuje a na kterou jsem zvyklý, ale opravdového kamaráda abys špendlíkem hledal. Nějak se s přibývajícím ekonomickým bohatstvím každého z nás začali vytrácet a mizeli v tom svém majetku. Přičemž začali i přehodnocovat své postoje k základním morálním hodnotám. Třeba to v nich už špatné bylo, jen nedostatek na to nemohl přesně ukázat. A teď babo raď. Bojovat bych určitě nešel, není za co, kromě nejbližších.

 120. Svatopluk Beran říká:

  Příspěvek výše sem nepatří. Omlouvám se.

 121. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Neděle, 27. 12. 2015 v 22:49
  PORUCHA OSOBNOSTI
  Protože vlastnosti, které okolí hodnotí jako „poruchové“, jsou součástí osobnosti daného člověka, on je obvykle vnímá jako normální, jemu vlastní. A to i přesto, že vedou ke konfliktům s ostatními, což mu způsobuje bolest a utrpení. Stává se tedy, že lidé s poruchou osobnosti nevidí problém u sebe, ale u ostatních.
  —————————————————
  Komentář pana Svatopluka Berana je sice pracná, leč jednoznačná, KYBERN-ŠIKANA od post totalitního kádrováka, kterému:

  HAVLOVA DEMOKRACIE UMOŽŇILA KYBERN-ŠIKANU, BUMERNG, KTERÝ MŮŽE DEMOKRACII PROGRAMOVĚ NIČIT.

  Pehe to formuloval nedávno takto:
  „Skupina jím trpí proto, že se jí před pětadvaceti lety zhroutil svět jasných mantinelů.Její příslušníci tedy strádají chronickou podobou nespokojenosti. V posledních měsících dostali nápad, že když zatlačí na ty, které považují za zdroj svého utrpení, jakož i na ty, kteří jim lezou na nervy, docílí když ne zlepšení, tak aspoň vzrušení.
  Proti nim stojí lidé, kteří teprve před nedávnem s úžasem zjistili, že z nich jiné názory, jiné hodnoty a jiné chování činí v jejich vlastní zemi DOKONALÝ TERČ“.

  „PORUCHOU OSOBNOSTI“ také trpí rektoři a studenti při oslavě 17. listopadu v Praze.
  Bez „PORUCHY OSOBNOSTI“ jezdí z Jihlavy do Prahy, výběr z místních „7 statečných“, dělat MZ roztleskávačky.

 122. Berka říká:

  Gryc = kolaborant.

 123. Zdeněk Gryc říká:

  Berka říká:

  Úterý, 29. 12. 2015 v 10:16

  Gryc = kolaborant sochaře Podrázského, na pomníku faráře Toufara umučeného za komunismu.

 124. Zdeněk Gryc říká:

  123 komentářů k článku “HAVLOVA DEMOKRACIE UMOŽŇILA KYBERN-ŠIKANU, BUMERNG, KTERÝ MŮŽE DEMOKRACII PROGRAMOVĚ NIČIT.”

  1 + 2 + 3 je dost komentářů dokladů KYBERN-ŠIKANY

  Autor blogu se s přispěvateli loučí a děkuje za námahu,
  s komentáři, které vesměs potvrdily jeho název.

  Ing. arch Zdeněk Gryc

 125. XXXXX říká:

  Berka říká:
  Úterý, 29. 12. 2015 v 10:16

  Gryc = kolaborant.

  Omyl milý Berko.

  je to kokot

 126. Berka říká:

  Když já se ani po těch 123 komentářích nedozvěděl, co to vlastně je KYBERN a BUMERNG.

  Možná nějaké prášky na hlavu ?

 127. Staník říká:

  Z toho si nic nedělejte hoši, já taky nedostal odpověď proč disident Ing. arch.Gryc vydržel 31 let ve Stavoprojektu, kde prožíval šikanu vod Kavalce, soudružky kádrovačky a dalších soudruhů. Nechce přiznat, že se mu nechtělo do kotelny, že neměl hrdost a že nebyl občansky statečný 🙂 Nechme již pana architekta oddávat se svým smyšlenkám a výčitkám svědomí. On sám musí vědět co je a není pravda a mně osobně nějakej Stavoprojekt a zapšklej bejvalej architekt vlastně ani nezajímá, Chleba levnější nebude.

 128. Svatopluk Beran říká:

  Pochybné formulace pana Gryce přepsané od pochybného pana Peheho jako například – V POSLEDNÍCH MĚSÍCÍCH DOSTALI NÁPAD, – jsou nepřesné a uboze zjednodušující. Já už tu píši například o podobných lumpárnách jako prováděl Havel po roce 89, minimálně osm let.

  Pehe to formuloval nedávno takto:
  „Skupina jím trpí proto, že se jí před pětadvaceti lety zhroutil svět jasných mantinelů. Její příslušníci tedy strádají chronickou podobou nespokojenosti. – V POSLEDNÍCH MĚSÍCÍCH DOSTALI NÁPAD – že když zatlačí na ty, které považují za zdroj svého utrpení, jakož i na ty, kteří jim lezou na nervy, docílí když ne zlepšení, tak aspoň vzrušení.

  NAPŘÍKLAD

  Svatopluk Beran říká:
  Úterý, 11. 12. 2007 v 12:51

  Nepochopil jsem co jste tím chtěl říci……………snažím se přemýšlet cojste chtěl říci…………..stále se mi nedaří…………….aha, už to možná mám – teď je tu naše demokracie, tak zavři ústa. Pochopil jsem správně???? ODS a KSČ – Dvě strany – stejné mince. Slovy pana Topolánka – držíme opratě vlády pevně v rukách. To jako mi jsme ti valaši co teď potáhnou vši káru? Arogance, zisk a nechuť být s lidma to je teď vaše krédo. V 89 roce doufala, věřila většina lidí že mince bude nová. Spravedlivá, poctivá. Nereagoval jste na zvěrstva která provádí USA pod hlavičkou nejvyspěleší demokracie této planety. Unášení lidí, mučení, použití atomových bomb, chemických zbraní, napalmu, fosforu, násilné deportace indiánských kmenů do rezervací, neuznávání ženevských dohod, vlastní interpretace zacházení se zajatci, věznění bez soudů, podpora zcela nedemokratické země Saudské Arábie, vymýšlení si hrozeb zla, na základě dodnes již jasného pojistného podvodu na WTC a krádeže zlata tamtéž, nevysvětleného napadení Pentagonu a následného protiteroristického zákona, umožňující odposlechy a nezákoné sledování amerických občanů i občanů celého světa? A to vše pod pruhovaným praporem s hvězdami. Neměli bychom i v tomto případě bojovat za zpochybnění stávajících amerických symbolů svobody? Když jsem vás před pár lety začal vnímal poprvé, říkal jsem si, je to sice pravičák, ale poctivej, zodpovědnej. Nevydržel jste, zabředl ste tak jako většina a teď už jen táhnete v chomoutu strany z klapkama na očích bez počáteční vnitřní svobody.

  NEBO

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 12. 12. 2007 v 10:15

  Jsou desítky dalších zajímavých indicií zveřejněných na stránkách amerických i světových tiskových médii či záběrech CNN které si můžete na internetu, při určité ztrátě času a vašeho případného zájmu, vyhledat a následně popřemýšlet proč přes sedmdesát procent občanů USA je ze své momentální vlády znechuceno a presidenta nyní uznávají pouze, jako krmnou husu na dožití volebního období. Jisté je, že v našem nezávislém tisku se o tom moc nedočtete, musíte více méně na semizdatové tiskoviny. Vyhledejte si třeba na internetu Britské listy, čtěte si v nich a porovnávejte. Nemusíte věřit tomu co je tam napsáno, jen zjískáte více informací a totéž z dalších nezávislých zdrojů a pak už záleží jenom na vašich osobních úsudcích. Naše media jsou silně pod tlakem pravice a stávající vlády ODS. Úroveň dostupných informací u nás v denních médiich značně pokulhává za informacemi v USA, Anglii a dalších zemích. Tam všude jsou též otiskovány informace které se tamější vládě vyloženě nehodí, ale je tam skutečná demokracie tisku a vy máte možnost se přiklonit k názoru a myšlení které vám je blízké, zde pod tlakem ODS a to hlavně v otázce radaru a činnosti americké vlády a amerických vojenských jednotek, rozmístněných prakticky po celém světě (a já stále ještě doufám, že nebudeme 133 zemí světa, která bude podléhat této demokratické militantní společnosti, která díky svým vojenským základnám, jako je třeba Guatanámo na Kubě od roku 1989, vězní a mučí bez soudu a proti Ženevským konvencím, jak již vojenské zajatce tak i lidi pochytané po celém světě a to na podkladě protiteroristického zákona, který byl zaveden po dodnes obstojně nevysvětlených útocích na cíle v USA), nemáte možnost dozvědět i relevantní informace druhé strany. Díky nedostupnosti těchto informací a zcela jednostraně a tím pádem i protiústavně vedené vládní kampani, je proti americké vojenské základně u nás, zatím jenom přes šedesát procent lidí. Víte například že devět lidí označených za teroristy v unesených letadlech stále žije, ale při tom na podkladě jejich útoku byla vyhlášena válka proti Afganistánu a Talibanu, se kterým měl ještě rok před tím, Jorge Busch silné obchodní styky. Dále pak protiteroristický zákon, který svazuje jak občany USA tak i celého světa. Na podkladě zfalšované zprávy CAI, o výrobě zbraní hromadného ničení v Iráky, byl proveden vojenský útok na tuto zemi, kde je nyní přes stotisíc mrtvých a 5 miliónů lidí v exodu. Což znamená, že na útěku a bez střechy nad hlavou. A víte o co v podstatě šlo? Sadám, který nebyl smozřejmě žádný lidumil, ale kterému pomohly k moci USA aby jim odvedl špinavou práci proti Iránu, chtěl přestat prodávat ropu za dolary, což by silně poškodilo americký dolar, který se též tiskne na podstatě množství vytěžené ropy ve světě a tím dává americke ekonomické jistotu světové měny a nejsilnější ekonomiky ve světě. Nyní se o to samé snaží Irán a to je hlavní důvod případného útoku na něj.

  Jé na těchto blozích nepíši proti podobným hloupostem – (JAKO VY V POSLEDNÍ DOBĚ PŘEDVÁDÍTE ZASLEPENĚ O HAVLOVI) – jen několik měsíců, JÁ ZDE PÍŠI JIŽ VÍCE LET, MINIMÁLNĚ OSM o podobné zaslepenosti, jakou nyní procházíte vy. To vy sám osobně jste v této společnosti BUMERANGEM V KYBERŠIKANĚ, jestli vůbec chápete co se za pojmem DEMOKRACIE skrývá. V demokracii NEJDE O JEDINEČNOU PRAVDU JEDNOHO, (kterou si ještě vy sám sobě pochválíte, když už to za vás nikdo jiný neudělá), nýbrž o pohled a rozdílný názor VŠECH na cololiv.

 129. Zdeněk Gryc říká:

  Zdeněk Gryc říká:

  Sobota, 2. 1. 2016 v 12:45

  Cílem tvůrců moderní ruské propagandy už není přesvědčovat o „své pravdě“, jako to činili jejich stalinští předchůdci.
  ——————————————————————
  Ale spíš dehonestovat, pošpinit názorové protivníky, nahlodat jejich pozice.
  —————————————————————–

  V Praze proběhla pozoruhodná demonstrace zaměřená „proti šíření protiruské propagandy“.
  Poslechněte si celý komentář
  Reagovala na program společnosti Člověk v tísni, která připravila pro školy výukové příručky, zabývající se právě metodami současné ruské propagandy. Poprask, jenž program vyvolal mezi tuzemskými putinovci, jen potvrzuje, jak případné a správně načasované jsou tyto středoškolské lekce z anatomie ruské lži.
  Podle redakce známého proruského webu Aeronet projekt Člověka v tísni vykazuje „charakter a všechny znaky tzv. akčního vzdělávacího plánu z první poloviny 50. let minulého století“. Tedy z doby, kdy u nás na plno jela centrálně řízená bolševická propaganda, na kterou dohlíželi moskevští poradci.
  To samozřejmě nelze srovnávat s výukovými lekcemi Člověka v tísni, které pedagogům pouze nabízí. A jen na nich záleží, zda a jak je využijí. Smyslem programu není vtloukat žákům do hlav jedinou správnou ideologii. Ale naučit je rozpoznávat nepravdivou informaci, neseriózní informační zdroje, rozvíjet kritické myšlení a mediální gramotnost.

 130. Zdeněk Gryc říká:

  HAVLOVA DEMOKRACIE UMOŽŇILA KYBERN-ŠIKANU, BUMERNG, KTERÝ MŮŽE DEMOKRACII PROGRAMOVĚ NIČIT.

  32 komentářů „aktivistů“ dokazuje, obsáhlém a snaživém komentáři jeho pravdivost.
  Nehodlám se zabývat rozkrýváním anonymů.

  Pouze uvádím, že se jedná o 7 lidí, které spojuje chorobná nenávist k Václavu Havlovi.
  Z architekta, který si váží jeho demokratického odkazu si udělali „otloukánka“.

  Není jich zase tak moc:

  Vladimír V
  Fejinka
  Venca
  Berka
  XX XXX
  Svatopluk Beran
  Staník

  Stále stejných, 7 politruků, od 1 až k 32 komentáři do dne 19. 12. 2015.
  Pokračování k dnešnímu dni 4. 1. 2016, kouzlu blogu dodalo, zatím 129 komentářů.

  To svědčí to o semknutosti a kázni Vašeho uskupení – „blahopřeji“.

  Je krásné, že nikdo dále nechyběl, ale měli by jste se zamyslet, proč ani nepřibyl.

  Je třeba ocenit shora publikovanou obrovskou a zajité nezištnou práci a dialogy,
  které i mezi sebou na mém blogu vedete, aby jste se jaksi navzájem „pozvedli“.

  Přijměte dík za Vaši snahu o moji edukaci, vedenou s anglosaskou slušností a elegancí Vašeho stylu,
  ve vyjadřování. Také děkuji za toleranci mé gramatiky.

  To víte, jak psal J. A. Komenský: „Starého psa novým kouskům nenaučíš“.
  Čapek zase: „Člověka nepředěláš, kdo byl blbej, blbne i nadále“.

  U odhalení pomníku Václavu Havlovi 17. Listopadu 2015 nás bylo fakt víc než 7.

  Ing. arch. Zdeněk Gryc

 131. XXXXX říká:

  Architekte udělal jsi ze sebe otloukánka sám. A to jen tím jak furt lezeš do prdele prvnímu alkoholikovi této země.
  A když už nevíš co bys plácal tak tady začneš svým nepřátelům vytvářet nějakej pomník. Po pravdě mluvím li za sebe, ti na nějakej pomník seru. Starej se strejdo o sebe a uvidíš jak tě hned všichni přestanou kyberšikanovat.
  A o edukaci starýho vola se tu nikdo nepokouší protože jak jsi sám pravil s mojí malou úpravou „Starého VOLA novým kouskům nenaučíš“
  Pro takový idioty jako jsi ty se zažil výraz „PRUDIČ“. Trochu pudru a ty opruzeniny ti zmizí.
  No a proč nikdo nepřibyl to ti taky povím, protože narozdíl od nás sedmi blbů ti ostatní mají dost rozumu aby se se starým zapšklým pitomcem nehádali.
  A teď šups s tím na nástěnku ty komunistickej slouho.

 132. Venca říká:

  Gryc = kolaborant

 133. Zdeněk Gryc říká:

  Je třeba ocenit shora publikovanou obrovskou a zajité nezištnou práci a dialogy,
  které i mezi sebou na mém blogu vedete, aby jste se jaksi navzájem „pozvedli“.

  Přijměte dík za Vaši snahu o moji edukaci,
  vedenou s anglosaskou slušností a elegancí Vašeho stylu,
  ve vyjadřování, jak právě koukám, že?

  Poslední plivnutí, je alegorií ducha pisatele.
  Doufám, že něco ze stylu je i ve fasádě,
  pokud ne hned, později určitě.

  Laskavost i opak vytváří rysy osobnosti !

  srovnejte obličej Havla a Zemana.

  Jejich pohaha je celkem snadno k přečtení a pochopení,
  ani nemusí povídat.

  Těším se na něco pěkného, karmě meritu blogu by to neuškodilo, že?

 134. Berka říká:

  Gryc = normalizační kreslič

 135. Zdeněk Gryc říká:

  OK

  Vážený pane Venco + Berka,

  píše prosím pan kolega „čtenář“

  pouze jako „čtenář“,

  nebo má ještě zde v JL jinou firmu, či vývěsný štít?

  Dost se trápím nad jeho neúčasti v tomto blogu,
  jinak je dost snaživej, viz zrovna jeho aktuální komentář ke Kulturáku.

  Dost se těším na Vaši od, nebo ne-od-pověď.

  Věřím, že Vašich 7 firem nemá filiálky, nebo ano?

  I ta od, nebo lišácká klička, má vý-povědní hodnotu, že ?
  Kdo mlčí, nebo se vy-táčí, ten souhlasí, že?

  Za odpověď, přímo upřímně, děkuje 7 statečným +1?
  To víte statečnost a čest je jenom jedna. že?
  TGM: Pravda vítězí, ale to bývávalo…

  …tehdy bez trenek…

  Zkuste zapřemýšlet…klaborant?
  s Putinem nebo Obamou?

  normalizační kreslič… to ano, furt chodím po horách a okolo Jihlavy.
  kreslím stovky normálních akvarelů. Moji normou je realita.
  ukazoval jsem je Josefu Bulantovi,te mi umřel, o Jiřím Jirmusovi nemluvě.

  Tak mi napadá, že se pokusím vložit loňskou skicku s PF do dopisů čtenářům, uvidíme…

  Ing.arch.Zdeněk Gryc – normalizační kreslič

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I