. . . „Jímá mne hrůza, aby těch svých 40 Kč neventiloval dokonce u článku o knize o páteru Toufarovi“…

. . . „Jímá mne hrůza, aby těch svých 40 Kč neventiloval dokonce u článku o knize o páteru Toufarovi“…

„NAZDAR KAMARÁDI“ ve středu zase „AHOJ“
Zdeněk | 2016-03-10 09:13:27 | Reagovat
OMLUVA ZA ANONYMA
Lepit sprostou ano-nymní žluč, pod tímto krásným článkem opravdu nečekal:
Ing. arch. Zdeněk Gryc

Zdeněk | 2016-03-10 12:28:27 | Reagovat
————————————-
No proto !
Stěžovat si na nízký důchod dokonce i u článku o umučeném knězi Toufarovi by bylo skutečně více než nevkusné ! Ještě byste se měl omluvit za právě tak nevkusný komentář pod článkem o tisících obětech nacistického režimu !
čtenář | 2016-03-10 13:13:06 | Reagovat
————————————
„NAZDAR KAMARÁDI“
Měl bych na vás malou prosbu. Mohli byste ve středu udělat takovou menší charitativní akci – sbírku na podporu soudruha architekta? On si, chudák, stěžuje u všech možných článků bez jakýchkoliv souvislostí, že místo slibovaných šesti stovek dostal přidáno k důchodu pouhých 40 Kč. Prosím vás, pomozte mu, on to dokonce píše i u článku o tibetské vlajce a ani trochu se nestydí psát o tom dokonce u článku i tisících zavražděných zrůdným nacistickým režimem. Jímá mne hrůza, aby těch svých 40 Kč neventiloval dokonce u článku o knize o páteru Toufarovi. Takže díky předem !
čtenář | 2016-03-10 11:21:07 | Reagovat
———————————————-
Budiž vám ponaučením pro příště, soudruhu architekte,
že jestliže v sobě nedokážete potlačit neodbytné nutkání po kopírování, které se u vás již zvrhlo v exces, uvědomte si, že není důležité jen to, co kopírujete a z kterého je to, co kopírujete, časového horizontu, ale především KAM to kopírujete. Vyhnete se tak trapasu, jako když zkopírujete něco z diskuze o valorizaci důchodů pod článek o obětech nacistického režimu.
čtenář | 2016-03-10 13:43:59 | Reagovat
———————————————————–
Vodomílci plavali v Brně a v Kutné Hoře
Dovolil jsem si je pozdravit a podepsat se pouze křestním jménem.
Včera plavali na dráze 1, 2, 3, já na 6.
Zmiňovat se o faráři Toufarovi v souvislosti s článkem o Vodomílcích to chce žaludek.
Je pravda, že jsem architekt, spoluautor pomníku faráře Toufara v Číhošti a autor nedávných článků o pomnících, včetně zničeného sv. Jána. To co zde píše anonym chorobně nenávidící církev, je kompilát lží, kdy z vlastního komentáře, ve kterém mne oslovil:
„Málem bych si nevšiml, že dědoušek zase zakvičel.“

Zcela překrucuje obsah. Nechci dál koukat na špinění vody v basénu Rošického. Ihned na tuto nechutnost otevřu nový aktuální blog, s názvem:
. . . „Jímá mne hrůza, aby těch svých 40 Kč neventiloval dokonce u článku o knize o páteru Toufarovi“…
kde se může ano-nym, anonymně projevit a nelepit na tělesně postižené děti z jihlavského klubu Vodomílek.
Doufám, že zde Toufar končí. Blog hned zakládám, „čtenář“ nic zakládat nemůže musel by se podepsat. Umí pouze sprostě štěkat jako podvraťák, jak zde vidno.
Zdeněk Gryc

15 Responses to “. . . „Jímá mne hrůza, aby těch svých 40 Kč neventiloval dokonce u článku o knize o páteru Toufarovi“…”

 1. Zdeněk Gryc napsal:

  Málem bych si nevšiml, že dědoušek zase zakvičel.

  Dědo, není vám ani trochu stydno, srovnávat Prezidenta Osvoboditele TGM s takovou špínou, jakou byl Venca Lahev? Jen stáří vás omlouvá. Tak se uklidněte, váš milovaný Bělobrádek vám dá v prosinci šest stovek, to se budete mít. Tak ať vám slouží !

  čtenář | 2015-06-10 17:15:47 | Reagovat

 2. Fejinka napsal:

  Jenom poznámku k těm , kdo byl větší „nasávač“. Zda to byl Havel nebo Zeman. O Havlovi se traduje, že v listopadu 89, když jeli studenti na Hrádeček pro Havla, tak byl, říká se to, pod obraz boží. O Zemanovi mohu říci jenom to, že jsem viděl ten záběr u otevírání dveří s korunovačními klenoty, kde byl také nějak „nejistý“.
  Havla „ošetřovaly“ hlavně jeho ženy, které kryly co se dalo, ze Zemana dělají opilce hlavně sdělovací prostředky, nikde jinde ho nevidíte, jenom když dostává různé flašky a i někde si připije jako normální chlap. Havel to byla extraliga v pití, Zeman asi okresní přebor.

 3. VladimírV napsal:

  Pepo, to, že se někdo opije, není trestné. Že to udělá na veřejnosti představitel státu, to už je horší. Ovšem prezident není podle Ústavy odpovědný. Usmívám se nad tím, jak pražská kavárna řešila opileckou etudu MZ při sklence alkoholu v obráceném gardu, a lá: „Co je dovoleno volovi, není dovoleno bohovi.“.
  U obou prezidentů se projevil syndrom „montážníků“. Jak VH, tak i MZ byli víceméně na dlouhou dobu odesláni mimo pole svých ambicí, a tak to řešili jak jinak než cigaretami a pitím. Vzpomeň si na vojnu.
  Ovšem kvalit Mirka Kalouska Miloš rozhodně nedosáhl. Ten v rozhovoru vysílal morseovku. Ale měl zároveň pravdu (dialog z D, Rathem). Z opice se dokáže vyspat na rozdíl od těch chytrolínů, co ho kritizují, kteří se ze své omezenosti vyspat nedokážou. V jeho případě se mu ani trochu nedivím, to, co má na hrbu, chce notnou dávku alkoholu.

 4. Zdeněk Gryc napsal:

  KAŽDÁ DOBA A KAŽDÝ REŽIM S SEBOU PŘINÁŠÍ NOVÉ MODLY.

  NYNÍ HAVEL a TOUFAR
  ————————————–

  Každá doba a každý režim s sebou přináší nové modly.
  V raném středověku to byl svatý Václav, v tom pozdějším Johánek z Pomuku alias Jan Nepomucký, za komunistického režimu Lenin a Stalin,

  nyní Havel a Toufar.

  Účel těchto model byl vždy stejný: Aby lidé mohli k těmto modlám vzhlížet a nemysleli na svůj neradostný úděl a skutečné problémy – ve středověku na bídu a robotu, za vlády komunistů za jejich zločiny a represe a nyní zase na akutní nebezpečí ze strany slimáků.

  čtenář | 2016-03-02 08:50:00 | Reagovat
  ———————————————————————
  O mozek se musíme starat
  Na dnešní den 11. března připadá Evropský den mozku a
  . . . začíná týden trénování paměti. . .
  Na otázky nejen ohledně tohoto tématu odpovídala Eva Fruhwirtová, která se tématikou dlouhodobě zabývá.
  ——————————————————————-
  Hyenismus.

  Rušit klid mrtvých, aby se „tým odborníků“ dohadoval – „je to hnát Toufara nebo není to hnát Toufara“, z toho se dělá špatně. A za každou cenu vyrábět svaté, to je nezlobte se skutečně v dnešní době směšné. Jaký mu přisoudí zázrak, bez něj to bohužel dost dobře nejde. Snad ten pohyblivý křížek? Ať už to bylo dílo faráře, snaživce estébáčka, či davová psychóza, připadá mi to poněkud slabé. Nikdo nepochybuje o tom, že Toufarova smrt byla důsledkem krutého totalitního režimu, ale hrabat se v kostech mrtvých je neúcta podobná tomu, jako když otylý Duka nosí o pouti údajnou lebku svatého Václava. Maškaráda.
  čtenář | 2015-06-16 09:38:19 | Reagovat
  ———————————————————————————
  Doufám, že si z tohoto vezme ponaučení a přestane infantilně kopírovat staré příspěvky, bez ohledu na to, že se tím zesměšňuje a neobyčejně ztrapňuje.
  čtenář | 2016-03-10 19:50:36 | Reagovat
  ———————————————————————————————–
  NEPŘESTANE:

  „Na dnešní den 11. března připadá Evropský den mozku a
  … ZAČÍNÁ TÝDEN TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI“…

  Toto je důležité nejenom pro denní starosti, abychom věděli, kam jsme položili brýle, ale zejména, abychom zachovali historickou paměť.

  Z tohoto důvodu je důležité, že zítra jak je uvedeno v článku JL:

  „Představí novou knihu o Toufarovi“

  Krok do tmavé noci. Tak se jmenuje nová kniha o P. Josefu Toufarovi, kterou v sobotu 12. března v Arnolci na Polensku představí její autor Miloš Doležal, a to od 14 hodin v tamním kulturním domě. Ukázky z knihy přečte podle starosty Ladislava Fialy Jana Franková.
  Publikace obsahuje celkem 14 příběhů, reportáží a studií o arnoleckém rodákovi, vysočinském knězi, jeho vrazích a číhošťském zázraku, které doplňují zprávy archeologa, antropologů a soudního lékaře o exhumaci a identifikaci těla Josefa Toufara. V kulturním domě se bude sloužit také mše svatá, kterou bude celebrovat generální vikář brněnského biskupství Jiří Mikulášek.
  ———————————————————————————–

  V minulosti jsem navrhoval, v dopisu zastupitelstvu a panu primátorovi,
  aby jihlavské nábřeží, na které se podařilo umístit památník „klíče“,
  bylo pojmenováno „Nábřeží Václava Havla“.

  Nyní, v souvislosti s vernisáží knihy: „Krok do tmavé noci“

  Obdobně navrhuji dopisem do rukou primátora zastupitelstvu,
  aby v Jihlavě některý prostor, nebo ulice nesl jméno faráře Toufara
  a byl tam umístěn jednoduchý nápis jméno a datum umučení.
  Okolnosti a naléhavost nezapomenout je také obsahem aktuálního blogu:

  Toufar, ne Gottwald…Michal Stehlík | Neděle, 28. 2. 2016 v 18:54

  za pochopení děkuje:Zdeněk Gryc
  PS. Výzvu anonyma „čtenář“ dětem ve Vodomílku:
  „Měl bych na vás malou prosbu. Mohli byste ve středu udělat takovou menší charitativní akci – sbírku na podporu soudruha architekta?“
  Je nutno pochopit v souvislosti s komentářem:„Očima Saši Mitrofanova: Jetlag a hubená léta“ jako staro-novou techniku. Na cílenou osobu Havla a Toufara, se útočí v zastoupení, dehonestací zastánce jejich odkazu.

 5. Venca napsal:

  Měknutí mozku je velmi nepříjemná věc. Obvykle hlavně pro okolí. Postižený si svoji chorobu zpravidla neuvědomuje.

 6. Zdeněk Gryc napsal:

  podání na Magistrát Jihlava:

  Vážený pane primátore
  a zastupitelstvo města Jihlavy,

  Věc: Požadavek na pojmenování veřejného prostranství,
  jménem umučeného kněze Josefa Toufara. Jihlava 11. 3. 2016.

  Význam a historický odkaz faráře Josefa Toufara je uveden v knize:
  „Krok do tmavé noci“, která je aktuálně zmíněna v Jihlavských listech v článku:

  Představí novou knihu o Toufarovi

  Krok do tmavé noci. Tak se jmenuje nová kniha o P. Josefu Toufarovi, kterou v sobotu 12. března v Arnolci na Polensku představí její autor Miloš Doležal, a to od 14 hodin v tamním kulturním domě. Ukázky z knihy přečte podle starosty Ladislava Fialy Jana Franková.
  Publikace obsahuje celkem 14 příběhů, reportáží a studií o arnoleckém rodákovi, vysočinském knězi, jeho vrazích a číhošťském zázraku, které doplňují zprávy archeologa, antropologů a soudního lékaře o exhumaci a identifikaci těla Josefa Toufara. V kulturním domě se bude sloužit také mše svatá, kterou bude celebrovat generální vikář brněnského biskupství Jiří Mikulášek.

  V minulosti jsem navrhoval v dopisu zastupitelstvu a panu primátorovi,
  aby jihlavské nábřeží, na které se podařilo umístit památník „Klíče“ bylo pojmenováno:
  „Nábřeží Václava Havla“.

  Nyní, v souvislosti s vernisáží knihy: „Krok do tmavé noci“
  Navrhuji obdobně, aby v Jihlavě, výhledově, některý prostor, nebo ulice nesl jméno faráře Josefa Toufara a byl tam umístěn jednoduchý nápis, jméno a datum umučení.
  Okolnosti a naléhavost nezapomenout je také obsahem aktuálního blogu:

  Toufar, ne Gottwald…Michal Stehlík | Neděle, 28. 2. 2016 v 18:54

  Za pochopení děkuje: Ing. arch. Zdeněk Gryc,
  spoluautor, jeho skulptury od Akad. soch. Romana Podrázského v Číhošti.

 7. Fejinka napsal:

  Vláďo, ten e-mail s tím “ unaveným Kalouskem“, který nemůže ani ovládat svůj jazyk, to je síla. To ten „opřenej Zeman o zeď“ je nic. Ten tam vypadá, že měl, třeba, srdeční slabost, nebo se mu zamotala hlava…, ale ten chemik.

 8. VladimírV napsal:

  Pepo,
  nedělám si iluze, z ruské ambasády se neodchází jinak než podobojí. Holt nedocenil státnické povinnosti. Přiznat to samozřejmě nemohl, i tady platí Plzákovo „zatloukat, zatloukat, zatloukat“. Nicméně mezi smrtelné hříchy to nepatří. A kdo se v životě nenapil, ať hodí kamenem.

 9. Zdeněk Gryc napsal:

  Vážení pánové,

  dík za názory, alkohol myslím není meritem blogu.
  Miluji plutokrata, dost odporného manžela, leč znamenitého malíře, glosátora světových dějin,
  nositele Nobelovy ceny, Churchilla.

  To byl, pane alkoholik, co z tlamy nevytáhl cigáro.

  Nemyslím, že by to Angličanům nějak zvlášť vadilo.
  Vylezl jsem z právě z bazénu,dráha č. 2, sedím u flašky, a taky mi to nevadí, tak co?

  Hezkej večír a weekend přeje Zdeněk Gryc

 10. Fejinka napsal:

  Tak si klidně dejte „do nosu“ na zdraví, ale ten Havel, toho Vám neodpustím…

 11. Jan P. napsal:

  Fejinko,já mám od autora jiné vidění světa a nesdílím jeho nekritický pohled na Václava Havla v roli prezidenta.
  Každý má nějakého svého oblíbeného politika,kterému důvěřuje.Vy máte např.pana poslance Okamuru. Jiní zase oprávněně považují politiky jako je Tomi Okamura za velmi kontroverzní.Pochopitelně je to věc názoru a diskuze.Nevidím žádný důvod proč autorovi blogu mít zrovna tohle za zlé.
  Bylo by konečně dobré si uvědomit skutečnost, že ČR(Do roku 1993 Československo) jako většina evropských republik jsou parlamentní demokracie, v nichž, už z definice, stojí na špičce výkonné moci vláda a premiér.
  Zajímala by mě jedna věc.Jaké politické strany a politiky velká část dnešních kritiků zesnulého Václava Havla,který mu mimo jiné dávají vinu za zpackanou transformaci a výprodej státního majetku za babku do zahraniční v parlamentních a komunálních volbách v letech 1992-2000 volili ?
  Nebyli mezi jejími volenými politiky za tehdy bývalé vládní strany(ODS,ODA,KDU-ČSL a ČSSD) ?

 12. Fejinka napsal:

  Ten Okamura nic do dnešního dne nezpackal jako ten Havel. Říká to, co je pravda a jeho opoziční politici tomu říkají, že je to populismus. Co je na tom populistického, když chce, aby zkorumpovaní a neschopní politici byli odvoláni a potrestáni, aby lidé si volili svoje starosty, hejtmany přímo. Bylo obecné referendum a ne ten nesmysl co navrhl J. Dienstbier a celkově přímá demokracie a stop nelegálním imigrantům To jen tak namátkou. Oni, současní politici, mají z něho strach, proto ta jeho cenzura a jeho hnutí SPD ve sdělovacích prostředcích. Tuší dobře, že v příštích parlamentních volbách může dostat dost hlasů. Ty mírně „cinknuté“ preference našich stran jsou pro toho, kdo si je zadal (asi podobně tak, jak když v JL se ptal pan Boček na vstup ČR do NATO). Každý občan, co aspoň něco ví o NATO, musí říci, že je to organizace, která měla být zrušena jako Waršavský pakt (Gorbačeva podvedli). Nyní když mělo NATO chránit hranice Schengenu, tak to nemůže, tak k čemu tam jsou? Pro USA a jejich politiku? Ať si udělá EU svoji armádu bez NATA a podléhá Bruselu a není co řešit.
  A ty strany Vámi vyjmenované, samozřejmě volili kritici tak, jak dostali příkaz od jejich sekretariátů. Kdyby volili tak, jak říká Ústava a tajně, možná bychom se divili.

 13. Jan P. napsal:

  Fejinko,rozumím tomu,že jako člen HNUTÍ SVOBODA
  A PŘÍMÁ DEMOKRACIE si přejete pro svůj politický subjekt ten nejlepší volební výsledek.

  Prosím, držme se relevantních faktů.
  Funkce prezidenta republiky nemá výkonné pravomoci.Podle Ústavy je má premiér a vláda.
  Já psal o míře odpovědnosti občanů- voličů jak většinově volili do Poslanecké sněmovny a místních zastupitelstev(1992-2000).
  Václav Havel svým setrváním v úřadě transformaci nezpackal,ale legitimizoval politiku Divokého východu, která zde na počátku devadesátých let kvetla.Základní transformační politiku ovlivnit neuměl. Přes všechny chyby vejde do dějin jako člověk, který významně přispěl k zapojení České republiky do nejdůležitějších integračních seskupení globálního světa.

  Návrh ústavního zákona o obecném referendu,který navrhl ministr J.Dienstbier je dohodnutým kompromisem mezi vládními koaličními partnery.Zákon o referendu je spíše nedomyšlený, než že by byl špatně myšlený.
  Demokracie bez participace není skutečná demokracie. Ale zároveň bychom se měli vyhnout klasické pasti – totiž že uděláme jakýsi fetiš buď z přímé demokracie, anebo ze stranické politiky.

 14. Fejinka napsal:

  Prezident u nás je pochopitelně na svých pravomocích hodně očesán a strany ho chtějí jenom na to pokládání věnců a vítání delegací, které mu předloží. Ještě ho očesat o ta jmenování některých funkcí a je hotovo. Havel na svém počátku panování měl velké slovo a silně ovlivnil směr našeho směřování na západ, později to převzali jiní, chytřejší a mazanější, protože poznali, že Havel je slaboch, a kteří v tom viděli hlavně osobní prospěch. Ano, Havel vejde do našich dějin, potažmo do „globálu“, ale v tom záporném smyslu pro naši zem (mimo západ a USA), naše dějiny ho časem odsoudí, pokud se my a svět změní…
  Referendum dle Dienstbira je, nemůžu si pomoci, zmetek, jenom ten počet 250000 petentů. I prezident se opatrně vyjadřoval se svými připomínkami a i k přímé volbě. Pevně věřím, že dojde k úpravám, až se změní osazenstvo sněmovny. Zatím to je referendum podle našeho pořekadla-„Aby se vlk nažral….
  A k té přímé demokracii. Jak jste se jak kluci na plácku, co si chtějí zahrát fotbal, dohadovali jak se rozdělíte na dvě družstva. Šlo to rychle-„podle velké kosti“ do řady a rozpočítat. Žádné extravolené zástupce nebylo třeba (maximálně si dva nejslabší střídavě vybírali spoluhráče). Nesouhlasím s tím, že zastupitelská demokracie, je zatím nejlépe vymyšlené, co tady kdy bylo.

 15. VladimírV napsal:

  Pepo,

  problém víry v přímou demokracii spočívá v roky živené nedůvěře v charakter a schopnosti lidí. Po roce 89 jsme byli „zasaženi svobodou“ a první, kdo se začal sápat k lizu, byli vychytralí lidé s pochybným charakterem. Vše jim hrálo do ruky, nejvyšší mocí posvěcená privatizační zlodějina, ohebné právní prostředí. Nakonec vznikla mafie mocných politiků.

  Ve společnosti a i v současných stranách je nepochybně spousta lidí, kterým ještě něco říká morálka. Tito lidé věří i programům svých stran. A pak se pravidelně stává, že strany program neplní s výmluvou, že se přece změnila situace. Přeloženo, převládla přitažlivost získaného koryta. Ovšem i charakterním lidem pak občané přestanou věřit, mají přece stejná dres jak strana, která svůj program zradila.

  Dalším problémem „jít do toho“ je, že lidé, kterým není lhostejný osud společnosti a mají i pevný charakter, dostanou od svých spoluobčanů okamžitě nálepku zločinců. Což dovede ne každý překousnout. I tady bohužel platí: „Pro dobrotu na žebrotu“.

  Reálná je úvaha o životaschopnosti přímé demokracie v menších obcích. Tedy na nižší politické úrovni. Tam se lidé znají a dovedou nejen ocenit schopnosti jednotlivce, ale i si pohlídat jeho počínání a dát mu svůj názor najevo. U velké politiky jsou ve hře samozřejmě i peníze. Např. za volební úspěch stran. Stran, v rámci kterých se mohou uplatnit i jedinci, jejichž osobnostní kvality nepatří mezi nejlepší. Taková je bohužel realita. Moc stran je natolik velká, že je velmi těžké, reálně vidět změnu k přímé demokracii. Vždyť vidíš, jak nešťastní jsou naši politici z figury přímo voleného prezidenta. A je jedno, zdali je to Zeman nebo někdo jiný. K podobnému neuváženému kroku, jako byly přímá volba prezidenta, se v případě toho samého u starostů, hejtmanů a nedej bože poslanců neodhodlají. Bohužel. Tak nám nezbývá nic jiného, než vzít za vděk tomu, že nás nebudou tolik okrádat.

Leave a Reply