Blog Jihlavských listů

Jan Žižka
149- Ing. Jan Žižka, BA (Hons.) Bezpartijní. VŠCHT a komparativní právo UW.

Zásnuby Sobotkovy vlády se sudetskými Němci

Jan Žižka | Pondělí, 16. 5. 2016 v 0:32

Zásnuby Sobotkovy vlády a sudetských Němců

Herman – ministr kultury Sobotkovy vlády – vystoupil na srazu sudetských Němců.

Aby nenechal sudetské Němce na pochybách – oslovil je německy – „vážení krajané“.

Téměř ve stejné době probíhaly v Čechách tryzny za Čechy pozabíjené za II. Světové války.

Pozabíjené ve válce, kterou pomáhali zahájit právě obyvatelé sudet. Sudetští Němci se dopouštěli zločinů, které si dnes nedovedeme ani představit.

Bohužel, lidé, pamětníci mizí a současná propaganda se snaží, aby generace, které již pamětníky nepoznají, pomalu získají dojem, že válka vznikla hlavně kvůli existenci Sovětského svazu.

Pravdou je, že ještě žádná vláda v sobě nenašla tolik surovosti vůči obětem, aby její člen vystoupil na sudetoněmeckém srazu.

Lidé by si měli uvědomit, že dochází k falšování dějin, kdy jsou znevažovány stovky tisíc obětí německého nacismu a je, dle mého soudu samozřejmostí, že teď přijdou další požadavky ze strany sudetských Němců. Vždyť celou dobu se pravicové strany snaží „prolomit“ zákony, kterým se nepřesně říká dekrety a které otevřou možnost dalších „restitucí“

Slabošský Sobotka nemá sílu ani dostatek charakteru, aby okamžitě sjednal nápravu a odvolal z vlády lidi jako je Bělobrádek, Herman nebo Zaorálek.

Je to alarmující, ale ozve se ještě někdo?

Na závěr citace Dr. E.Beneše „Vás varuji před možnými pozdějšími požadavky na znovu osídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli po právu,na základě rozhodnutí vítězných mocností,  a na základě zákonů z naší republiky odsunuti.Může se stát,že zákony,vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války,budou postupem času prohlašovány za neplatné.Může se stát,tak jako v minulosti, že se najdou“takzvaní čeští vlastenci“,kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu“.

11 komentářů k článku “Zásnuby Sobotkovy vlády se sudetskými Němci”

 1. VladimírV říká:

  Jsme papežštější než sám papež. Duch srazu sudetských Němců se poněkud změnil v nostalgické vzpomínání. I německá vláda se úporně snaží o to, aby se temná skvrna na minulosti Německa smazala. Třeba svým až nepochopitelně vstřícným postojem k migrantům.

  To jen někteří naši rádoby „buditelé“ projevují svoji vstřícnost, v tomto případě soucit nad údělem vyhnaných lidí. A jdou až tak daleko, že zapomínají na to, že jsou členy české vlády. Dovolují si srovnávat nesrovnatelné, což je v tomto případě utrpení Čechů za druhé světové války, s osudy vyhnaných Němců. Jeden opravdu nepřestává zírat, čeho jsou naši politici schopni pro udržení své popularity.

 2. Berka říká:

  Sice Herrmana rád nemám, ale pozorně jsem se díval, co vlastně řekl. Řekl jen, že němci dělali sviňárny a že sviňárny dělali i naši lidé po válce (obvykle aby si vykompenzovali své špatné svědomí). Nic víc a nic míň. To se vám zdá v nepořádku ?

  Navíc sudeťáci si loni vyškrtli ze stanov snahy o navrácení majetku. Takže co proti nim ještě reálně můžeme mít ? Po sedmdesáti letech…

 3. Berka říká:

  Apropó – bratře Žižko… Inženýr a napíše „Sobotkovi vlády“ s měkkým I ???

 4. azvevit říká:

  Zdravím.
  Výborně promluvil p. Herman. Bez přiznání pravdy a vin, se nedá budovat kvalitní vztah.
  Německo je náš nejbližší spojenec a doufám, že tomu tak již pořád bude.

 5. Pavlik říká:

  Jak vůbec můžete říci, že Německo je náš nejbližší spojenec? Od vždy to byl vůči nám stát nepřátelský. A nyní nám sem chce nacpat tisíce Islámských ekonomických migrantů… Vůbec neřeším nějaké sudetské Němce, jen mě zvedlo ze židle, že si dovolujete říci, že Němci jsou naši nejbližší spojenci. Odjakživa to byli Slováci, kteří nám byli, jsou a budou nejbližší, poté dozajista mnohé jiné Slovenské země. Němci Evropu odjakživa terorizovali, dělají to i nyní skrze většinové hlasy v EU a pozváním milionů islámských ekonomických migrantů do Evropy ji ničí dodnes !!!

 6. XXXXX říká:

  No dneska jsem poslouchal toho Hermana. Já ho nemám rád jako všechny humanisty, ale nepřijde mi nic špatnýho na tom co řekl. Němci jako ozbrojená síla jsou vnaprostým rozkladu, jako spojence bych je opravdu nechtěl. To, že se nám snaží prostřednictvím unie do všeho krafat nic neznamená, máme přeci svatý právo tuhle podivnou organizaci opustit. Jaký by to přineslo důsledky nejsem schopen posoudit. Jistě by nám ale žádný přivandrovalce, vlastně inženýry a techniky jak se jakési slaboduché organizace na začátku černé invaze snažily namluvit neposílali.

 7. Berka říká:

  Navíc těm „hermanem zhnusenejm“ opravdu doporučuju si pustit ze záznamu reportáž ze sjezdu. Poloprázdná tribuna nějakýho příměstskýho mnichovskýho stadionu, obsazená lidmi v krojích s věkovým průměrem tak 80 let, proti kterým je hrabě Schwarzenberg hrdina z akčního filmu. Nevím kolik procent zrovna z této gerontotéky před 78 lety (!!!) vlastnoručně páchalo ty výše uvedené „nepředstavitelné zločiny na českých lidech“, ale ta většina ostatních by možná teď na sklonku života mohla mít možnost podat si navzájem ruku, říct „serme už na to“ a dát si pár půllitrů hnusnýho bavorskýho piva.

  Ty kecy o tom, jak se díky naší blahosklonnosti bude brzo restituovat majetek zabavený na základě Benešových dekretů jsou sice velice vítaná věc pro Zemana a další politiky jako dobrý předvolební kapitál – ale jsou přece reálné zhruba asi tak jako že Dukla Jihlava na novém krásném zimáku vyhraje v příští sezóně Stanley Cup.

 8. Donald Trump říká:

  Mr. Žižka, Vy jste okamurovský kandidát na hejtmana? Kdybyste se chtěl zapojit v mojí kampani proti zlým Mexičanům v Texasu, přijeďte. Váš Donald

 9. fotrák říká:

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/05/17/otevreny-dopis-ministru-hermanovi/#more-945256

 10. berka říká:

  No jo… jenže to je něco jako vedle s těma letištěma. Když fakta, tak fakta a nepřekroucená.

  přímo v onom otevřeném dopise se píše : „Odsun Němců nejen z Československa byl předběžně projednán v únoru 1945 na konferenci v Jaltě a definitivně rozhodnut a potvrzen na konferenci vítězných mocností v Postupimi v srpnu 1945“

  Jenomže třeba takový pohořelický pochod – odsun tisíců němců z Brna do Rakouska se uskutečnil na přelomu května a června 45 – tedy ještě před mezinárodním „posvěcením“…

  Ale pěkné je to Benešovo proroctví :

  Mohou se najít i vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka a spoluzakladatele M.R.Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů.

  Slovensko vlastizrádci odtrhli už před dvaceti lety – a oba národy pacholci pořád ne a ne zaniknout…

 11. fotrák říká:

  ještě jednou
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/05/18/jeste-jednou-herman-jeste-jednou-ceska-televize-jeste-jednou-tezky-uder-do-hlavy/#more-945291

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I