Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Integrovaný dopravní systém

Petr Klukan | Úterý, 19. 7. 2016 v 10:36

Kraj Vysočina by měla mít do tří let tzv. integrovaný dopravní systém – IDS. Co se pod tím skrývá? Například to, že si koupíte jen jeden lístek z Jihlavy třeba až do Oudoleně za Havlbrodem, i když cestou musíte několikrát přestupovat. S integrovaným dopravním systémem si totiž nemusíte pokaždé kupovat jízdenku do dalšího místa, protože vám stále platí ta jedna, až do Oudoleně. Takže jednoznačně výhoda. A na internetu vám IDS předloží všechna spojení do Oudoleně, která se pro vás v daný den nabízí. Trošku jako navigace v autě. Takže opět fajn.

O integrovaném dopravním systému se již mluvilo před lety. Shozen se stolu byl proto, že Vysočina pro něj není příliš vhodná. Teď se má chystat, a zprovozní ho prý do konce roku 2019. Bude to asi zatraceně složitý systém, ale pro cestující výhodný. Tedy, pokud budou za ta tři léta všechna spojení fungovat přesně jako švýcarské hodinky.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I