Blog Jihlavských listů

Jan Žižka
149- Ing. Jan Žižka, BA (Hons.) Bezpartijní. VŠCHT a komparativní právo UW.

Vyloučení Ruska z OH je výlučně politickým rozhodnutím. Olympiáda v Riu nebude plnohodnotná.

Jan Žižka | Sobota, 23. 7. 2016 v 0:38

Sportovci Ruska, kteří neměli s údajnými machinacemi se vzorky před několika lety nic společného, se stali obětí měření sil na politickém kolbišti.

Světová antidopingová agentura (WADA), která byla zodpovědná za chod laboratoře a algoritmus hodnocení, selhala a dle „Zloděj křičí, chyťte zloděje“ volá po přísném postihu. Ten je pak, naprosto nesmyslně, směrován proti všem ruským sportovcum, ať už jim byl někdy doping prokázán či nikoli. Je asi zbytečné spekulovat o tom, zda by se někdo odvážil stejného jednání vůči jiné zemi, která není v nemilosti.

Je také důležité  zmínit, že obvinění stojí především na výpovědi jediného  svědka, který emigroval do USA.

A tak je v podstatě po olympiádě. Rusko bylo jednou z nejúspěšnější zemí a bez jeho sportovců se z her v Riu stane druhořadý šampionát.

59 komentářů k článku “Vyloučení Ruska z OH je výlučně politickým rozhodnutím. Olympiáda v Riu nebude plnohodnotná.”

 1. Daňový Soumar říká:

  Pan Furbacher to omezenému zaslepenci nikdy nevysvětlíte 🙂 A že jich je v české kotlině neúrekom.

 2. Svatopluk Beran říká:

  Pane Furbacher.

  Ty kvanta dopujících Američanů nejsou proto že šéf vašeho antidopingového štábu je bůh. Ta kvanta Američanů jsou pro to, že americký stát tento obchod z lidským zdravím podporuje jako legální činnost. Cíleně nevytváří žádné zákony na to, aby mohla policie zatknout a trestat jeho výrobce, distributory i uživatele. To že antidopingový americký výbor se snaží je dobře a i já jsem z jeho prací spokojený, to však nemá nic společného es státní americkou tolerancí a podporou s tímto podprahovým byznysem. Podpůrné léky a metody, které ohrožují každého člověka by měly sloužit pouze nemocným lidem na hraně života a to k jejich nezbytnému přežití. Nikdy ne k vytváření nějakého lidského robota. V tom se ale asi s vaším americkým myšlením tohoto typu svobody nikdy nezhodnem.

  Za druhé.

  Jak jistě víte tak na hrách je asi 260 ruských sportovců, kteří nemají s dopingem nic společného. Podle vaší teorie – nařízení státem povinného užívání podpůrných prostředků ruským státem, se však těchto 260 sportovců nenechalo přinutit k jejich užívání. TO TEDY VE VAŠÍ SVOBODNÉ AMERICKÉ HLAVĚ ZNAMENÁ, ŽE PRÁVĚ TYTO SPORTOVCE JE NEZBYTNÉ ZA JEJICH STATEČNOST SE NEPODŘÍDÍT, POTRESTAT? A INVALIDNÍ SPORTOVCE TUPLEM? Existuje vůbec větší americká hloupost a myšlenka? No, u vás člověk nikdy neví? 🙂

  Za třetí.

  Mohl by jste mi prosím přesně vytáhnout z onoho vašeho odkazu pasáž a přesně ji přeložit do češtiny. Prosím přesně tu pasáž kde je soudem dokázáno, předpokládám že jako Američan jste zastáncem zákonů a právního státu, že se stát a jeho tajné služby podílely a organizovaly tyto dopingy. Rád bych si to porovnal s chováním amerických soudů v podobných případech u vás ve státech. Porovnáme si to s tím, kolikrát iniciátor ruské státní dopingové aféry, tím iniciátorem myslím předsedu americké antidopingové agentury Travise Tygarta, tak kolikrát obvinil a vyhrál nad americkým státem dopingové aféry financované americkými státními orgány.

  Abychom si udělali úplné jasno v mém názoru na doping. Nepodporuji a neschvaluji žádný doping pro zdravé občany jakéhokoliv státu. Můj návrh je takový. Zákonem každého státu zakázat jakoukoliv činnost směřující – k vývoji – obchodu a distribuci s podpůrnými prostředky pro zdravé občany, které směřují k jejich zvýšení sportovního výkonu. Pokud, však nějaké tajné laboratoře budou něco někdo vyvíjet, ( protože byznys je byznys), tak po prvním odchytu vymazat účast nebo zakázat účast v dané soutěži tomuto sportovci, nebo ještě před soutěží a zákaz na dva roky soutěžní i tréninkovou činnost. V druhém případě odchytu pak doživotní distanc.

  Nemyslím si že někteří občané české kotliny s tím budou souhlasit, těch je však naštěstí menšina. 🙂

 3. Daňový Soumar říká:

  Na Váš návrh, s odpuštěním, sere polární punťa :). To je Vám doufám jasné.

 4. Libor Furbacher říká:

  Pane Beran Vas postoj k dopingu je v zakladu rozumny.Pouze jenom ho napiste azbukou a poslete to take putinovy.

  Vy si neumite srovnat fakta ve vasi protiamericke hlave a motate to s USA jako by to byla jejich chyba ze Rusky sport a nejenom sport,je organizace statnich podvodniku.Ze atleti skoro ze vsech zemi podvadeji je bezdebat a nejvice chycenych je z USA je fakt.Ale tez je fakt ze USA ma daleko nejvice sportovcu ve sportech ktere kazdy ma sve ruzne pohledy co je doping a co nejni a stale se to obmenuje.

  To je prave proto proc nejni zadny federalni zakon zakazujici doping jako takovy.Je to nechane na sportovnich federacich pro tyto sporty.Kazdy sport ma svoji svobodu si to regulovat Pod vedenim WADA.To same je s pharmaceutical spolecnostmi.Mohou si vyvijet pouzbuzujici drogy jak chteji, a pokud to zdravy zneuzije na doping ,well,too bad.Jak jiste vite ono se neda jednoznacne rict ze tento lek je jenom na doping.Ve svobodne spolecnosti se neda neco jen tak zakazat.

  Rusti sportovci co nemaji s ruskym statnim dopingem nic spolecneho ,jsou pouze ti co ziji a trenuji v zahranici ,kolik jich je to nevim.Ty na olympiadu mohly.Ze tam penizkovy kamaradi ruska v olympijskem vyboru nakonec pustily zase skoro vsechny ,krome para,a ignorovali doporuceni WADA k vylouceni vsech,je smutne.Sledujete plavani ,jak se k rusum chovaji ostatni atleti?

  Vase posledni prani je usmevne ,videl jste nekdy ze by rusove nekdy priznaly ze podvadely a nebo ze neco provedly at uz usvedceni nebo chyceni.A u ktereho soudu by se mely soudit?Nejni odsouzeni od Wada ,organizace ktere je za to zodpovedna ,pro vas dost?

  Co se tyce umrti tech dvou byvalych reditelu ruske protidopingove agency v jednom mesici,mate pravdu.Nikdo nejni obzalovany a ani odsouzeny.Ale nez zacnete tancovat tanec viteztvy ,prosim prectete si tuto knizku.Je to pravdivy pribeh“Red Notice“ napsal ji Bill Browder. Cesky se jmenuje Rudy Zakon.Posilam link.Doporucuji ji k precteni kazdemu,kdo se zajima jak to ted pracuje v rusku za putina a proc byl “Magnitsky akt“odhlasovan v americkem kongresu a pote tez v evropskem parlamentu,[po presetreni smrti Sergeje Magnitskeho ktery “zemrel v putinove vezeni.]To vam vysvetli proc nejni nikdo nikdy v rusku v podobnych pripadech implicated.

  http://www.databazeknih.cz/knihy/rudy-zakon-240925

 5. Svatopluk Beran říká:

  Vy si neumite srovnat fakta ve vasi protiamericke hlave a motate to s USA jako by to byla jejich chyba ze Rusky sport a nejenom sport,je organizace statnich podvodniku.

  Fakta jsou pane Furbacher fakta. A fata říkají že nejvíce se dopuje v USA a také tam se nejvíce doping vyvíjí. To že není váš stát ochoten s tím něco dělat je každému běžně uvažujícímu člověku jasné. Je z toho zisk a ten je ve Spojených Státech nad lidskou morálkou. Stát jako instituce tímto hraním si na mrtvého brouka podporuje doping. Pokud snad je do dopingové aféry vtažen přímo, postarají se již právníci napojení na nejvyšší představitele, viz Amstrong-pošta USA-president Clinton, o jeho utlumení vzhledem k státní zainteresovanosti.

  Rusti sportovci co nemaji s ruskym statnim dopingem nic spolecneho, jsou pouze ti co ziji a trenuji v zahranici ,kolik jich je to nevim.Ty na olympiadu mohly.

  Na olympiádě je 270 ruských sportovců a ti z převážné většiny trénují doma. Z těch dalších 115 co splnili limit ale nemohou jet, je opět většina s neprokázaným dopingem. Zrovna tak jako není soudně dokázaný přímí státní podíl i bezpečnostních složek, o Putinovi nemluvě. Zpráva WADA se pouze domnívá, že to nemohlo být jinak. Zbytek je pak už jen americký i český mediální tlak na občany vašeho typu.

  Pokud se jedná o právníka pan Magnického, jenž hájil vnuka bývalého amerického komunisty Browdera, jehož děda díky Meckartismu sháněl ve státech práci stejně složitě jako u nás odpůrci komunistů v padesátých letech, tak asi nemáte mnoho informací jak se tento syn a vnuk amerických komunistů rozhodl se 4 tisíci dolary vytěžit z Jelcinem rozkládaného Ruska maximum. Prakticky se mu to dařilo do té doby než přišel Putin. Přesouvání kapitálu z Ruska spuštěné Jelcinem za pomoci páté kolony v Rusku, zastoupené například Chodorkovským, se od vlády Putina americkým byznysmenům samozřejmě nelíbí. Proto ten všemožný tlak na Putina. Putin ale není žádnej vožralej řiťoleskej poddanej Jelcinovskej meděd. Tím Putina nepodporuju a ani nechválím, jen ho dávám na tu samou úroveň, jakou má celý gavrment vaší nové vlasti. Je to všechno banda lumpů a podvodníků, stejně jako u nás bývalý předseda vlády, ministr financí a následně president – Klaus -. Oba dva, Klaus i Jelcin – ten ještě víc – nakopli cílené vykradení východní Evropy. Nebyli samozřejmě sami. Třeba bývalý komunista Dlouhý, ve 35 letech ministr průmyslu, dnes předseda české hospodářské komory s prolínající se funkcí poradce Goldmem Sachs pro celou východní Evropu, tak to je na zblití. To bychom mohly pokračovat dále a dále. Co takhle říká váš dnešní obhájce lidských práv bývalý komunista Browder následně finančík na Wall Street na kauzu LIBOR, kdy se dohodli obchodníci z různých bank na podvodu s tímto mezibankovním převodem. A že do toho byly zataženy banky jako je Citigroup, Deutche Bank, HSBC , JPMorgen Chase, RBS a UBS, z niž mnohé potom přes daňové poplatníky musel zachránit socialisticky nejen americký stát. Co říkáte na Guantanámo kde byli a dodnes jsou vězněni, mučeni a umírají občané jiných, států z kterých nebyl dodnes jediný odsouzen. Už téměř patnáct let nejdemokratičtější země světa unáší z celého světa lidi, kterým není schopná, kromě toho že bojovali ve svých zemích proti hospodářské politice USA prováděné v jejich zemích, dokázat nic nezákonného. Ze způsobů jejich mučení, bytí, týrání a zabíjení jste pak vygenerovali kulturní střet dvou náboženství, který dnes nyní ničí Evropu. Trump je sice blbec, ale ten jediný se nebojí vám to říct otevřeně. Putin je proti vám úplný břídil a pouze chrání svoji zem před vaším hospodářským a vojenským terorem. Že se chová stejně jako vy, je pochopitelně nedobré pro svět. Iniciační problém je ale u vás na tom vašem americkém ostrově.

  A teď si ještě bude dělat ten váš Pentagon u nás od konce týdně další cvičení, které ale vůbec česká poslanecká sněmovna dosud neschválila. Jen tak pro informaci si tu budou ty vaše obrovská letecká B učit ve spolupráci s pozemními navaděči bombardovat vybrané cíle. To sme dopadli. Během dvou let třetí americké cvičení v naší zemi a teď již s potenciálem imitačního zasahování konkrétních cílů.

  Ještě jednou, Putin je taky parchant, ale kam se hrabe na vás.

 6. Libor Furbacher říká:

  Pane Beran

  ,proc je nejvice americkych atletu chycenych s doping ,jsem vam uz vysvetlil ,kdyz to nechcete pochopit ,too bad.Pisete ,ze WADA se jenom domniva ze rusove dopuji pod statnim dohledem.Ne pane Beran WADA se ne jenom domniva tady je zprava nezavisle vysetrovaci komise.https://wada-main-prod.s3.amazonaws.com/resources/files/20160718_ip_report_newfinal.pdf

  Ze jste si vygoogloval a citujete zacatecni informace o Browderovi to pekne .Ze vas nezajima vubec pokracovani- Ruska statni nezakonost ,nedovolani se spravedlnosti , statni korupce a politicke vrazdy,je ponekud ve vasi line.Pokud si nechcete knihu precist,tak si alespon poslechnete jeho pribeh jak ho vypravi.Zacina to tady.https://www.youtube.com/watch?v=kPDnlykh8iU

  K vasi zmince o LIBOR manipulation,jak uz jsem psal podvodnici jsou vsade ,ale co je nejdulezitejsi ze kdyz jsou odhaleni tak jsou potrestani.A to je ten rozdil mezi zapadem a ruskem.http://www.businessinsider.com/libor-rigging-criminal-charges-and-fines-2015-5

  Co se tyce vaseho place kvuly tem al qaida veznum in guantanamo,kdyby je obama pustil ,jak to slibil v predvolebni kampani ,tak je mozne ze uz by jste je mely v evrope ,i s jejich “zkusenostmi“.To by se vam zamlouvalo lepsi?

 7. Libor Furbacher říká:

  Pane Beran

  ,proc je nejvice americkych atletu chycenych s doping ,jsem vam uz vysvetlil ,kdyz to nechcete pochopit ,too bad.Pisete ,ze WADA se jenom domniva ze rusove dopuji pod statnim dohledem.Ne pane Beran WADA se ne jenom domniva tady je zprava nezavisle vysetrovaci komise.//wada-main-prod.s3.amazonaws.com/resources/files/20160718_ip_report_newfinal.pdf

  Ze jste si vygoogloval a citujete zacatecni informace o Browderovi to pekne .Ze vas nezajima vubec pokracovani- Ruska statni nezakonost ,nedovolani se spravedlnosti , statni korupce a politicke vrazdy,je ponekud ve vasi line.Pokud si nechcete knihu precist,tak si alespon poslechnete jeho pribeh jak ho vypravi.Zacina to tady.://www.youtube.com/watch?v=kPDnlykh8iU

  K vasi zmince o LIBOR manipulation,jak uz jsem psal podvodnici jsou vsade ,ale co je nejdulezitejsi ze kdyz jsou odhaleni tak jsou potrestani.A to je ten rozdil mezi zapadem a ruskem.//www.businessinsider.com/libor-rigging-criminal-charges-and-fines-2015-5

  Co se tyce vaseho place kvuly tem al qaida veznum in guantanamo,kdyby je obama pustil ,jak to slibil v predvolebni kampani ,tak je mozne ze uz by jste je mely v evrope ,i s jejich “zkusenostmi“.To by se vam zamlouvalo lepsi?

 8. Svatopluk Beran říká:

  Co se tyce vaseho place kvuly tem al qaida veznum in guantanamo,kdyby je obama pustil ,jak to slibil v predvolebni kampani ,tak je mozne ze uz by jste je mely v evrope ,i s jejich “zkusenostmi“.To by se vam zamlouvalo lepsi?

  Je to váš výtvor z převážné většiny neviných lidí tak jako je vaše vláda vygeneroval, proč by měli bojovat s náma.

  K vasi zmince o LIBOR manipulation,jak uz jsem psal podvodnici jsou vsade ,ale co je nejdulezitejsi ze kdyz jsou odhaleni tak jsou potrestani.

  Jak byli potrestání?

  Ze jste si vygoogloval a citujete zacatecni informace o Browderovi to pekne .Ze vas nezajima vubec pokracovani- Ruska statni nezakonost ,nedovolani se spravedlnosti , statni korupce a politicke vrazdy,je ponekud ve vasi line.Pokud si nechcete knihu precist,tak si alespon poslechnete jeho pribeh jak ho vypravi.Zacina to tady.://www.youtube.com/watch?v=kPDnlykh8iU

  Ještě jednou. Šlo o rozkradení Ruska, po rozpadu vlády komunistů, našlápnuté Jelcinem a západem, především pak Spojenými státy. Že si to Putin nenechá líbit a jedná tak jak jedná je špatně, ale pochopitelné. Již jsem tu jednou článek o začátku vlády Putina a taku těch amerických výmečných někoilikrát uváděl. Zkopíruji vám ho znova.

  Několik hodin předtím, než Londýn oznámil vyhoštění čtyř ruských diplomatů a vlastně obvinil Moskvu, že nařídila vraždu Litviněnka, odehrála se významná událost. Henry Kissinger odletěl do Moskvy k důvěrným rozhovorům s Vladimírem Putinem. Prakticky se neví vůbec ni o tom, co si ti dva řekli; americká média jako celek zprávu cenzurovala a evropská je v tom jako vždy následovala. To v zásadě znamená, že setkání mělo pro centra skutečné moci v USA maximální význam, neboť právě tato centra kontrolují nebo vlastní média.

  Závažnost, kterou mocní přikládali tomuto setkání, potvrzuje i složení delegace doprovázející Kissingera do Moskvy. Byl v ní George Schultz, bývalý ministr zahraničních věcí USA za vlády Reagana, ale především velká šedá eminence, muž , který ve své osobě spojuje zvláštní moc politiků, byznysmenů a finančníků, starý člen skupiny finančníků, kteří pomáhali Stalinovu SSSR s finančí pomocí, prezident Advisory Council JP Morgan Chase, člen Hooverova Institutu a American Entreprise, ředitel společnosti Bechtel (nadnárodní společnost operující v oblasti infrastruktury pro ropný průmysl), jakož i člen Bohemia Grove, což je klub mocných tak výlučný, že Bilderberg připadá jako hřiště s volným vstupem. V 84 letech Schultz není člověkem, který cestuje rád, pokud to není absolutně nezbytné. V delegaci byl také Robert Rubin, bývalý ministr financí, dnes významná osobnost Citigroup a to poté, co byl jedním z představitelů New York Stock Exchange a Ford Motors. Byl zde též Thomas Graham jr., velvyslanec, zvláštní představitel pro otázky nešíření jaderných zbraní a kontroly zbrojení (tedy starý vyjednávač s SSSR z dob SALT), jakož i poradce advokátní kanceláře Morgan Lewis. V delegaci byl i David O´Reilly, prezident a výkonný ředitel Chevronu a také šéf banky JP Morgan. A konečně Sam Nunn, bývalý senátor, extrémně pravicový demokrat a spoluprezident Nuclear Threat Initiative (NTI), velký expert na strategické zbraně.

  Tedy impozantní skupina – staří vlci z dob studené války (nikdo z těchto výše uvedených Američanů se narodil po roce 1938), působící v nejvýznamnějších vrstvách skutečné ekonomické a politické moci, z vojensko-průmyslového komplexu, kteří se sešli, aby udělali dojem na „mladíka“ Vladimíra.

  Téma jednání: „Rusko-USA: Pohled na budoucnost“. Výsledky jednání? Jak lakonicky řekl H. Kissinger při odchodu (nezaznamenaném západními svobodnými médii): „Oceňujeme čas, který nám prezident Putin věnoval a otevřený způsob s jakým nám vyjádři svoje stanovisko“. V diplomatickém žargonu, „otevřenost“ znamená „absolutní rozdíl“. Mohli mluvit o protiraketovém deštníku, který Bush rozmisťuje v Polsku a Česku. O Kosovu, proti jehož nezávislosti se Putin staví. Nebo snad o Iránu, kterému Moskva pomáhá při obohacování uranu. A nebo, a to je pravděpodobnější, o tom jak Gazprom vyhodil americké a anglické ropné společnosti z arktického naleziště Shtokman v Barentsově moři, aby se spojil s Totalem. Nebo o ropovodech, které Putin staví ze Střední Asie a které „likvidují“ západní moc. Ať už bylo téma jakékoli, víme, že Putin byl „otevřený“. Delegace se vrátila s jistotou, že „budoucnost“ Ruska a Ameriky se neshoduje.

  Uplynulo méně jak 48 hodin a nová vláda Gordona Browna vyhostila čtyři ruské diplomaty z jejich ambasády v Londýně s prohlášením, že je to odveta za odmítnutí Moskvy vydat Andreje Lugového, kterého Angličané obviňují, že otrávil ex-agenta Alexandra Litviněnka poloniem 210. V téže chvíli mafiánský Boris Berezovský, kterému poskytli v Londýně politický asyl, veřejně v BBC obvinil Kreml, že nařídil atentát na jeho osobu a ten byl odhalen britskými zpravodajskými službami. Bylo to varování nedotknutelných: válka bez příměří. Britské rozhodnutí, zdá se, překvapilo Moskvu, už i proto, že tento čin nemá od dob studené války precedent. Londýn jedenadvacetkrát odmítl žádost Ruska o vydání Berezovského, známého a potvrzeného zločince (hledaného i v jiných zemích, mezi kterými je i Brazílie) a Achmeda Zakajeva, exponenta čečenských teroristů. „Pokud by Moskva použila stejné kriterium, britská ambasáda v Moskvě by měla o 80 diplomatů méně“, řekl náměstek ministra zahraničních věcí A. Gruško.

  Ale to nestačí. Několik hodin poté britská média oznámila: „Stíhačky RAF vzlétly, aby zahnaly dva ruské strategické bombardéry, které mířily do britského vzdušného prostoru“. Další bezprecedentní oznámení. Kde ale byly ruské bombardéry? V jaké vzdálenosti se nacházely od vzdušného prostoru Velké Británie „ke kterému“ směřovaly? Kolikrát se takové incidenty staly v minulosti, aniž by o nich bylo informováno? Tentokrát to už není nějaké upozornění, ale jasná hrozba. Proč, to je snadno pochopitelné.

  Rusko má 6,6% potvrzených zásob ropy a 26% světových zásob plynu. Od května 2007 se stalo prvním vývozcem energií na světě, když předstihlo i Saudskou Arábii, jejíž zdroje vykazují pokles. Tenhle poklad musely americké společnosti pustit z hlavy, když v Moskvě Putin nahradil Jelcina. Putin buduje s Německem společný baltický plynovod a dodává 80% potřeby plynu. Podepsal se Sarkozym smlouvu, která přivedla Gazprom ke spojení s Totalem při využívání naleziště Shtokman. Buduje plynovody a ropovody, které přivedou energii do Turecka a na Balkán. Uzavřel dlouhodobé smlouvy s odběratelskými zeměmi o vzájemné zainteresovanosti, evidentně s cílem přerušit staré vazby z dob studené války, které stále pojí Evropu a USA. Navíc je to stavění aktivní překážky projektu nového NATO (a jeho trojských koní v Evropské unii J. Barrosy a J. Solany ) uchytit se za hranicí Černého moře. Tento projekt byl sepsán černé na bílém v dokumentu „The new Nort-Atlantic Strategy for the Black Sea region“, připraveného jednou německou nadací s výstižným jménem Marshall Fund for the United States a předložený při posledním summitu NATO. V tomto dokumentu jsou Černé moře a Zakavkazí definovány jako „nová euroatlantická hranice zatížená konflikty zděděnými ze sovětské éry“. Podle studie, tato oblast se zmrazenými konflikty se začíná rozvíjet na funkční agregát na „nové hranici expandujícího Západu“.

  NATO (nebo také USA) vidí tedy tuto oblast jako „hranici“ ve smyslu jakým byl americký Západ, tedy jako pohyblivou hranici. Je tomu tak, vždyť se v tomto dokumentu uvádí, že Ázerbajdžán a Gruzie společně poskytnou koridor pro unikátní dopravní transit energie z Kaspického moře do Evropy, stejně jako nenahraditelný koridor pro základny NATO a americké operace ve Střední Asii a na „širokém“ Blízkém východě. Tedy nová pohyblivá hranice musí postupovat, když dobude a vypudí z dosaženého území nové rudokožce. V tomto smyslu je pochopitelný pokus o vyhlášení nezávislosti Kosova, blokovaný v Radě bezpečnosti Ruskem. Kosovo je předmostí k postsovětskému prostoru plnému „zmrazených konfliktů“ a tedy využitelných pro vytváření nestability, pro hledání států-satelitů za účelem enormní balkanizace rozšířené od Jadranu po Kaspik. Jestliže Kosovo, dnes americká základna, se stane „nezávislým“, zrodí se desítky „nezávislých státečků“ stále více na východ, kde se vytvoří známý „koridor“ tvořený státy – satelity, indiánskými rezervacemi a bantustany, které jako zásadní řešení hodnotí anglo-americká centra moci.

  A za další je to pochopitelné i proto, že imperiální hegemonie USA závisí od schopnosti kontrolovat světovou ekonomiku. A ta závisí od schopnosti vnucovat dolar jaké světovou rezervní měnu. Ve své době tato kvalita dolaru závisela na skutečnosti, že platby za ropu a plyn se prováděli v dolarech. Dolar stále slábne, ropa je stále vzácnější. Dvě třetiny zásob jsou pod Kaspickým mořem. Tedy imperativ pro mocné zastoupené v Kissingerově delegaci byl stanovit pevnou kontrolu na zásobami v Kaspickém moři. Nemohou dovolit, aby se jednoho dne ropa platila v jenech, eurech a juanech nebo dokonce v rublech. Byl by to multipolární svět, který si přeje Putin a G8.

  Tohle jel říci Kissinger a další do Moskvy a vyjádřili to zcela jednoznačně: použijeme každého prostředku, abychom získali Kaspik. Kdokoli se nám v tom pokusí zabránit, bude považován za „hlavního protivníka“. Nebo řečeno rusky „glavny protivnik“. A toto je imperiální politika, ne šílenství neokonzervativců, jejichž vykonavatelem je Busch Jr. On odejde, ale tato politika bude dovedena do konce příštím prezidentem USA, ať už to bude kdokoli, protože to bylo rozhodnuto v neměnných centrech moci. Pro ně je to literárně řečeno otázka života nebo smrti. Bude použit každý prostředek. Řízená nestabilita, hnutí za nezávislost vzniklá z ničeho, „barevné demokracie“, obchody se zbraněmi, „islámské“ atentáty, čečenské a kosovské, propaganda a psychologická válka, démonizace. Všechny prostředky. Až po hrozbu jadernou válkou Moskvě, skutečnému „darebáckému státu“, který je třeba srazit.

 9. Daňový Soumar říká:

  Beran nejste Vy náhodou redaktor Jasánek z Černých baronů? Nebo jste spolu s ním studoval stejné školy?

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I