Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Vstupenka pro prvňáčka

Petr Klukan | Úterý, 13. 9. 2016 v 12:06

My jsme žádnou vstupenku nedostali! ozývají se rodiče na adresu zábavního Rodinného parku Robinson v Jihlavě. Ten měl dle svého vyjádření na Facebooku poslat přes školy prvňáčkům na Vysočině a také okolních krajů na 30 tisíc papírových rozvrhů hodin spolu se vstupenkou do Robinsona. Jak včera upozornil server idnes, někteří rodiče prvňáčků si stěžují, že žádnou vstupenku nedostali.

Vytištěný školní rozvrh hodin je spojený se vstupenkou, kterou odtrhnete. Kam se vstupenky, respektive i rozvrhy hodin, ztratily? Někteří spekulují, že si je nechaly samy učitelky, které je měly dětem rozdat. Taková hanba, řeknete si. Jenže ono to nemusí být tak jednoduché.

Škola jistě dostává řadu zajímavých marketingových nabídek. Vstupenka zdarma pro prvňáčka je totiž chytrým marketingovým nástrojem k přilákání nových „zákazníků“.

Co udělat třeba v případě, když školu obešle řekněme nějaký fastfood se svými skvělými smaženými hranolky, nad kterými pedagog učící o zdravé výživě omdlévá?

Ředitelé škol si proto možná řeknou, že škola nebude podporovat komerční aktivity a je jedno, že v případě rodinného parku jde o zábavnou a pohybovou návštěvu. On i ten rozvrh hodin potištěný logem daného subjektu je reklamou, kterou je vhodné nějak dostat až k dětem.

Chytrý tah tak může v příštím roce vyústit v desítky vytištěných hodinových rozvrhů, zdarma rozdávaným školám. Na jednom bude třeba logo a pozvánka do Vodního ráje, na druhém reklama prodejny Zdravé výživy, na třetím obchod s dětským zbožím nebo s počítačovými hrami.

Ředitelé škol tak stojí před rozhodnutím: Pustit to do tříd, nepustit…? Obdarovat prvňáčky a pomoci něčí komerční aktivitě? A když ano, tak které?

Jeden komentář k článku “Vstupenka pro prvňáčka”

  1. VladimírV říká:

    Pokud je rozvrh hodin součástí povinné výbavy žáků, tedy centrálně zajišťovaný, nemá být jeho součástí žádná aktivita soukromého subjektu.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I