Blog Jihlavských listů

Jaromír Kalina
143- Absolvoval Fakultu chemické technologie na VŠCHT v Praze. Působil jako výrobní ředitel a sládek Pivovaru Jihlava. Od r. 2014 do června 2019 náměstek primátora Jihlavy pro majetek a IT, v letech 2013-17 krajský předseda KDU-ČSL. Zastupitel města Jihlavy a Kraje Vysočina. Ženatý, čtyři děti, žije v Jihlavě. Přezdívka: Jack. Jeho pivovarnické hesla: "Dej Bůh štěstí!"

Strany honí seniory

Jaromír Kalina | Sobota, 24. 9. 2016 v 21:20

Pár dní před krajskými volbami se některé strany předhánějí v „horkých“ slibech seniorům, kteří ze všech věkových kategorií nejpoctivěji chodí k volbám. A tak se dějí nečekané věci. Šéf jedné strany „zázračně“ nachází 300 korun navíc pro každého důchodce. A vítěz minulých krajských voleb najednou hodlá stavět v Jihlavě dům pro seniory s rozšířenou péčí, aniž by to s někým konzultovala.

Má to být dům pro ty, kdo si nemohou dovolit drahé Alzheimer centrum. Je jistě potřebný, ale oranžovo-rudé vedení kraje záměr dopředu neřeklo ani opozičním zastupitelům kraje, ani jihlavské radnici. Zřejmě v duchu utajování strategických dokumentů, které známe u Integrovaného dopravního systému.

Každopádně nejsem si jistý, jestli jsou takové „trumfy“ zapotřebí. Jestli není lepší starší generaci podpořit dlouhodobě a celorepublikově. Protože něco jiného je halasně se fotit se stařečkem na volebních plakátech, a něco jiného je usilovat o kamenný hospic nebo podporovat venkov, kde řada starších lidí žije. Málokdo si uvědomuje, že kdyby KDU-ČSL nebyla ve vládě, že by ty ostatní strany možná už prosadily například vstřícnost k eutanazii nebo destrukci tradiční rodiny.

 

7 komentářů k článku “Strany honí seniory”

 1. VladimírV říká:

  Ono to musí pořádně naštvat, nechat se v předvolebních slibech předběhnout s takovou „novinkou“ jako je dům s rozšířenou péčí o seniory. Samo modlení se za jejich zdraví nepomůže a peníze z církevních restitucí zřejmě tímto směrem taky moc nepotečou. Co takhle vzít si tuto myšlenku rovněž za svoji a pak se i prosadí. Celorepublikově zřejmě ještě dlouho ne, od toho jsou především krajské vlády.

 2. XXXXX říká:

  To se nám tu kluci předvádíte co? Nasrat a ne hlas!

 3. Fejinka říká:

  Safra, ta Jihlava je už i na sloupech veřejného osvětlení a MHD „oblepena odeesáckým kandidátem“. Div na vás nevykoukne někde z toalety. Zkrátka řečeno, chudáci malé pidistrany a hnutí…je to nespravedlivé, ale asi demokratické, že?!

 4. Pavlík říká:

  Myslím, že KDU-ČSL oblbuje důchodce nejvíce ze všech stran. Vždy před volbami pan farář nezapomene poučit při nedělní mši, jakouže stranu mají volit. Co se týká chudáků z ODS, ty se teda před letošními volbami ukazují jako naprostí darebáci. Věšet nelegálně předvolební plachty ODS na historické domy přímo na Masarykovo náměstí – viz. rohový dům Farní a náměstí a Hluboká a náměstí, ale i již zmíněné oblepené sloupy lamp a trolejového vedení kandidátem ODS Geistem a jeho něco jako obrýlenou ,,hlavou,,. HNUS !!!

 5. Fejinka říká:

  Jména „hloupejch na všech sloupech“. Co kdyby se tam také objevilo jak to za zhruba 25 let tito hoši tady „kur..li“, jak jenom to šlo. To by byl seznam „úspěchů“ nepočítaně.
  Bylo by velmi zajímavé, kdyby vedle toho na co nás lákají, museli také uvádět co se jim nepovedlo. Bylo by to fér a platilo pro všechny.

 6. A.Svobodova říká:

  Mě se líbí, jak se tady předhánějí kandidáti ve svých politických prezentacích a přitom je něco takového tady na blogu JL údajně zakázané – myslím že podmínkami blogu (odkaz je támhle nahoře) kdysi argumentovala přímo redakce, když odsud vyštípali pana Ďáska – který se narozdíl od nich, a vlastně i narozdíl od celých jihlavských listů alespoň dal číst. A teď je z toho tady jenom veletrh politických kandidátů, kteří si navíc slušně řečeno ani nevidí do úst. Dost smutný přístup

  Mimochodem k věci – co říkáte na ty billboardy na veletrh řemesel, co jsou už měsíc po celé vysočině a kde sice není žádný řemeslník, ale půlku z plakátu zabírá pracant (zvládne totiž hejtmanovat, poslancovat a k tomu si pořád ještě drží doktorskou praxi) Běhounek. To jako platí kdo – kraj, nebo on přímo ze své kapsy, jak by se na předvolební plakát slušelo ?

 7. Treeman říká:

  Politický kandidáti jsou vždy viděni pouze před volbami, poté není o nich vidu ani slechu.
  Jo a když po nich něco občan chce, mají moc práce.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I