Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

POSTOJ ŘEDITELE MĚSTSKÉ POLICIE.

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Pondělí, 21. 11. 2016 v 12:25

Potřebujete někdy pomoc od jihlavské městské police, resp. ředitele městské policie? Rozmyslete si to dobře! Za prosbu o pomoc vás možná čeká veřejné popotahování a vy, ačkoliv oběť něčí zlovůle, budete nakonec označeni za hlavní příčinu problémů.

Obyvatelé poklidné jihlavské vilové části města mají už léta problém s majitelem jednoho z domů. Ten prostory domu pilně pronajímá lidem, kteří chováním svým, nebo chováním návštěv a podivných známých, obtěžují okolí. Přecpaný dům, hluk, nepořádek, pohyb podivných existencí, nárůst drobné kriminality. Navíc majitel celoročně trápí celou čtvrť těžkým smrdutým kouřem, i bez chemických analýz je jasné, že tu komínem létá něco jiného než čisté dřevo. Lidé si nevěděli rady, tak se s už bůhví kolikátou peticí, kterou podepsalo přes 50 sousedů, obrátili na svoji radnici. Úřady začínají konat, i když to v našich legislativních podmínkách není jednoduché. Tu se o něco pokusí sám primátor, tu odbor životního prostředí, tu odbor dopravy, nebo pěšáci městské policie.

Ovšem zásadně jiný pohled do věci vnesl ředitel městské policie. Na zastupitelstvu města označil za největší problém ulice nikoliv majitele sporného domu a jeho obyvatele, ale údajnou hlavní stěžovatelku… Ta podle něj problémy zveličuje a městskou policii téměř šikanuje. Pan ředitel dokonce osobu jmenuje na veřejném jednání zastupitelstva, které je přenášeno on-line do éteru. Vedoucí městských strážníků s uspokojením dodá, že paní dům prodává, a až se odstěhuje, problém přestane existovat…Největší peckou ale je, že tento vysoký funkcionář sám od sebe takto mluví o někom, koho nikdy neviděl, s kým nikdy nemluvil !

Podle mého názoru se ředitel tímto výstupem dopustil zrady na občanech. De facto veřejně popřel tvrzení všech podepsaných a postavil se proti těm, kdo neusilují o nic jiného, než o nápravu špatného stavu a chrání si svoji bezpečnost a majetky. Občanka, kterou šéfstrážník označil jako příčinu problémů, ve skutečnosti přitom v ulici působí přesně opačně – s majitelem a obyvateli problematického domu komunikuje, dětem trpělivě vysvětluje, že není normální běhat po střechách aut, bezdůvodně sahat na zvonky, házet k sousedům a po chodníku odpadky, hrát si uprostřed silnice, házet kameny do oken apod. Zasloužila by spíše ocenění, protože supluje rodiče a sociální odbor…A jaký je to příklad pro ostatní, až se budou snažit také něco řešit, až ponesou svou kůži na trh ?

Ředitel však nadále jakoukoliv kritiku odmítá a spouští svojí obvyklou alibistickou tirádu, spočívající v naléhavé kulometné recitaci tabulek o jeho báječných výkonech. Za ty je ovšem z veřejných peněz placen. A to už znám, musel jsem to absolvovat několikrát, když jsem zde něco chtěl řešit. Nejdůležitější pro něj vždy byly alibi, že „já dělám vše dobře“, nikoliv posun v řešení problému.

Důležitá je však společenská atmosféra, kterou tímto postojem spoluvytváří: viníci nejsou ti, kdo nepořádek dělají, ale ti co na něj poukazují a snaží se proti tomu něco dělat… Pan ředitel se de facto postavil na ochranu toho, kdo v ulici a ve čtvrti dělá problémy. To musí být pro ostatní obyvatele, včetně těch co petici podepsali nesmírným zklamáním. Ale nejdůležitější je ten vzkaz do budoucna – vklad vysokého zástupce místního establishmentu do diskuse o tom – jestli je lepší se nepravostem postavit, či zalézt pěkně do kouta a mlčet.

Dodejme spravedlivě, že ředitel v tom není sám. Našel plamenné zastánce v zastupitelstvu, má oporu u komunistů i v řadách ODS (v diskuzi po dvou z každé partaje). Komunisté a demokraté se na jednání „vzali za ruce“ a v půvabném dvojhlase zapěli oslavnou ódu na velkého velitele. Co na tom, že zpívali úplně o něčem jiném  – obhajovali práci strážníků, pěšáků městské policie. O morálním i profesním selhání jejich vedoucího strážníka ani tón. Že si svým přístupem ředitel ošklivě utáhl nejen z občanů, ale i ze zastupitelů, si při tom už v zápalu nestačili všimnout.

Vedoucí jihlavských strážníků je na svém místě od roku 1998. Jistě, to by nebylo problémem, pokud by se snažil jít s dobou. Máme v našem místním veřejném životě i větší „držáky“. Ovšem on tímto svým postojem jasně ukázal, že patří k přátelům starých pořádků. Držet hubu a krok, jinak…..

Co s tím?

27 komentářů k článku “POSTOJ ŘEDITELE MĚSTSKÉ POLICIE.”

 1. VladimírV říká:

  Vážený pane Tomanče,

  sledoval jsem diskuzi na zastupitelstvu k danému problému. Dovolte mi můj osobní názor. Ono to není pouze o aroganci šéfa městské policie. Věřím mu, že nelhal, když tvrdil, že v době, kdy u domu hlídkovala MP, byl klid. Jestli to bylo dostatečné nebo ne, to je jiná věc.

  Celý problém spočívá v něčem jiném. Majitel domu, který pronajímá, kouká pouze na svůj zisk a neřeší svoji povinnost, přispět k dodržování veřejného pořádku. Kolikrát se např. on obrátil na MP s požadavkem, aby zasáhla vůči jeho nájemníkům?

  Věřím, že šéf MP je natolik schopný, aby dokázal analyzovat problém a činit opatření. Ukázal to např. při řešení problému opilců na Masarykově náměstí. Pravdou ovšem je, že za dveře nájemníků se ani státní policie bez povolení nedostane. Že se bránil Vašim výpadům až příliš asertivním způsobem, je možné. Nicméně, ta věc se dá zprvu řešit separátně a ne, aby mu takto byla veřejně myta hlava. On totiž není politik.

 2. blade říká:

  Co s tím?

  Co umí švédské kamery, které máte v jihlavských ulicích?
  Mají vysokou rozlišovací schopnost i v noci. Každá kamera umožňuje 250 možností, kam a jak se zaměří. Různě se pootáčí, přibližuje. Je to v Evropě technická špička. Ještě máme osm stacionárních kamer, které nám hlídají různé objekty. Už se byli u nás podívat kolegové ze severní Moravy i z Pardubic. Dokonce jsme už dělali ukázku zástupcům některých firem. Představili jsme jim, co vše to dokáže. Záznamy jsme pochopitelně neukazovali, tam podle zákona musíme zachovávat mlčenlivost.
  Co už jste díky švédským kamerám odhalili?
  Je toho moc, desítky případů. Třeba jednu loupež, kdy skupina lidí obstoupila opilého člověka. Opíral se v Benešově ulici o výlohu. „Pomohli“ mu sednout si na náměstí na lavičku. My jsme tam byli za dvě minuty – a už mu chyběly hodinky s peněženkou. Zjistili jsme i fingovanou krádež vozidla na náměstí, které tam ani nestálo. Kamery jsou ze sedmdesáti procent prevence. Zbytek je, že něco zachytíte. Kameramanka-operátorka s tím u nás pracuje, ale ona často v daném okamžiku neví, jestli tam něco bylo, nebo nebylo. Tedy pokud nevidí přímo napadání někoho nebo rozbíjení něčeho. Ale třeba kapesní krádež, které si hned nevšimne ani sám okradený, můžeme dohledat později. A podíváme se, kdo se na místě v ten čas pohyboval. Jednu kameru máme třeba i v kostele Povýšení svatého Kříže. Zapne se, když do něj někdo vejde.
  Zdroj: http://jihlava.idnes.cz/jihlavsti-straznici-maji-superkamery-v-ulicich-dalsi-v-kapsach-pvu-/jihlava-zpravy.aspx?c=A141121_2117805_jihlava-zpravy_mkk

  Takový super kamerový systém zřejmě obsahuje i nějakou tu přenosnou kameru pro dočasné monitorování inkriminovaných míst dle aktuálního vývoje bezpečnostní situace ve městě. V některých městech mají pod MP tzv. preventisty, kteří jsou placení ve spolupráci s ÚP. Jedná se např. o bývalé státní policisty. MP ani Policie ČR nemůže být přeci všude, kde se něco šustne. Jinak naše „kvalitní“ zákony tvoří přeci naši zákonodárci, tak ať se dotyčná oprávněná stěžovatelka obrátí na svého poslance nebo senátora či TV Nova.

  Co navrhujete Vy pane Tomanče?

 3. XXXXX říká:

  Ono to bude hlavně tak, že Honza byl u armády něčím jiným než druhořadým pétépákem.

 4. Staník říká:

  Honza toho v práci nikdy moc nepobyl anobrž byl furt někde na tenisu, fotbálku, nohejbalu a tak 😀 prostě neměl na práci čas 🙂

 5. Staník říká:

  Jinak bych se zeptal pana Tomance zdali se jedná o lokalitu Nerudova a U městského nádraží ? Podle popisu problému by mi to sedělo (mohu se mýlit) a pokud ano, tak zcela na rovinu říkám, že bych tam nebydlel ani za zlatý prase. Herr Tomanec to popsal ještě velice kulantně.

 6. Stanislav Doležal říká:

  Ve zmíněné ulici by měl spíše zapracovat sociální odbor, odbor životního prostředí a další než MP. Celý problém má několik rovin a svalovat vše na MP je nejen velmi jednoduché ale hlavně nespravedlivé.

  1. Stěžovatelé ve svém dopisu píší, že se nejedná o první stížnost určenou magistrátu a zastupitelům, kam se poděly předchozí stížnosti? Proč nám (zastupitelům) nebyly doručeny? Proč pan primátor nezasáhl dříve?

  2. Městská policie nemá žádnou účinnou a současně zákonnou možnost sjednat trvale pořádek. Jediným pomyslným „klackem“ je pouze jejich přítomnost. Původci nepořádku se většinou rozprchnou dříve než stačí hlídka dorazit, není ve finančních možnostech města, aby každá ulice s nepřispůsobivými občany měla vlastní hlídku. Pachatelům většinou méně než 15 let a v případě zadržení je stejně musí propustit, a jakékoliv řešení s rodiči a jejich pokutování je většinou zbytečná administrativa neboť pokuta bývá uhrazena jen velmi zřídka.

  3. Proč hledáte problém v městské policii, když problém je především v pachatelích? V rámci současného multikulturního antirasistického běsnění získali Romové pocit nedotknutelnosti a jakýkoliv zásah do jejich činnosti je paušálně z jejich strany považován za rasistický. Kde jsou začleňovací spolky a agentury pobírající tučné desátky z našich daní? Kde jsou terénní pracovníci hlásající špatný přístup naší společnosti k menšinám? Byl jsem za poslední měsíc v Nerudově ulici 4x v různých hodinách, nepotkal jsem tam ani jednoho, městskou policii pokaždé.

  4. Chápu, že obyvatelé Nerudovy ulice mají stejný nárok na klid jako všichni ostatní, sám jsem bydlel půl roku v Brně na Bratislavské a dobře vím co toto etnikum dokáže, takže jsem dalek toho je nějak hájit, ale volat MP proto, že děti hrají na ulici fotbal mi přijde za hranou normálnosti. Pokud by většina občanů přijala za svůj tento styl „angažovanosti“ nebude MP řešit nic jiného. Opravdu bych nechtěl být v kůži člena MP který bude vysvětlovat, že hlídka dorazila o osudnou minutu později k závažné události protože strážníci sepisovali protokol o tom že děti si hrají na ulici.

  5. Kde je nějaký zásah ze strany úřadů proti majiteli nemovitosti který pronajímá byty. Proč nezasáhne např. hygiena že počet osob v bytě překračuje hygienické normy?

  6. Opravdu jste přesvědčen že ředitel MP má ve své kompetenci jednat se stěžovateli, neměl by se tím zabývat spíše některý z odborů magistrátu a pak v souladu s MP přijmout opatření? Uznávám, že p. Frenc asi neměl zmiňovat jméno stežovatelky, ale na druhou stranu, žádný ze stěžovatelů neměl tu slušnost, a pod stížnost se podepsat.

  Osobně si myslím, že problém je spíše v nastavení zákonů než v nečinnosti městské policie a k řešení by jsme měli tlačit zodpovědné úřady a tvůrce zákonů.

 7. Miroslav Tomanec říká:

  Ano, jedná se o Nerudovu ulici.
  A musím argumentovat úplně stejně, jako jsem řekl na zastupitelstvu a pak ještě několikrát po něm
  – toto moje úsilí rozhodně není zaměřené proti práci městské policie, nekritizuji přece nikde ani jedinou větou,co tady třeba pan Doležal ve svých bodech popisuje a na co reaguje.
  Vymezuji se naprosto zásadně,a v tom nemohu ustoupit ani o kousíček,proti postoji ředitele MP k tomuto problému,to je vše
  Protože je obecně známo,to není jenom můj názor, že tyto záležitosti pomůže řešit jenom dlouhodobé,systematické a současné působení 4 oblastí:
  A.Zásadni změna legislativy směrem hlavně k vyplácení sociálních dávek,jejich provázanosti s motivací a postihy
  B.Dostatek prostředků a cílení na výchovné projekty,terenní práci a sociální bydlení.
  C.Účinný,kazdodenni tlak všech dotčených municipálních orgánů,nejenom MP,ale samozřejmě také jí vedených vždy a za všech okolností proti původcům nepravostí,nikoliv proti těm,kteří na ně poukazují
  D.Protirasistická aktivní angažovanost okolní majoritní společnosti
  To jsou 4 pilíře,na kterých to musí stát,na kterých se to musí budovat,ve všech jsme úplně na začátku a pan ředitel svým postojem ještě výrazně veřejně narušil dva z nich,ty posledně jmenované.Toť vše.

 8. VladimírV říká:

  Vážený pane Tomanče.

  Jste opravdu rozený politik. Váš návod na řešení podobných situací je správný, nicméně z oblasti knížecích rad. Doporučoval bych Vám, abyste se znovu seznámil s videem z jednání zastupitelstva a obsahem Vašeho příspěvku. Ten je jasně mířený na počínání šéfa MP. Po hříchu, není to on, co by mohl měnit legislativu a uvolňovat prostředky na výchovu a sociální bydlení.

  Zmiňujete aktivní protirasistickou angažovanost okolní majoritní společnosti. Tomu opravdu nerozumím. Měla snad MP porušit domovní svobodu a vyhnat ony nepřizpůsobivé nájemníky z Nerudovky, aby nezadali příčiny vzniku rasistických projevů sousedů?

  Zkrátka, mluviti – stříbro, mlčeti – zlato.

 9. blade říká:

  Body A., B.,C., D. – to je jak na předvolebním mítinku :-D. Kterým bodem začnete v praxi pane Tomanče? Teď jde ještě o to za jak dlouho ty body budou uvedeny do praxe? Zda do té doby třeba již nerozhodne dle občanského právního řádu soud na který se může stěžovatelka obrátit. :-D. Hezký den.

 10. fotrák říká:

  Ovšem zásadně jiný pohled do věci vnesl ředitel městské policie. Na zastupitelstvu města označil za největší problém ulice nikoliv majitele sporného domu a jeho obyvatele, ale údajnou hlavní stěžovatelku…

  Tady čtu to jádro článku pana Tomance, a při vší úctě ke zde diskutujícím mě mrzí odklon v diskusi, jež navozuje dojem, že občan je tu od toho, aby volil, platil daně a poplatky a držel hubu.

 11. Donald Trump říká:

  Mr. Tomanec, vy sám patříte ke starým pořádkům. Mr. Frence povýším na velitele strážníků v New Yorku.

 12. fotrák říká:

  Samý kecy v kleci, bude ta ulice k životu?

 13. Venca říká:

  Já bych ji pronajal filmařům.

  Zeptal bych se pana Tomance – nestálo by zato vůbec konečně trochu provětrat to jihlavské fosilní zaprděné hnízdo, kde panuje doživotní úřednická definitiva ? Vilím, Frenc, Tinka…

 14. Miroslav Tomanec říká:

  Vladimír V.: samozřejmě že to jsou hraběcí rady a samozřejmě že mé vystoupení bylo namířeno proti postoji ředitele městské policie.Pokusil jsem se jen tímto zasazením jeho do širšího obecného kontextu podpořit můj názor, proč v tomto jednotlivém případě vidím jeho počínání jako vysoce protispolečenské a proč jsem proti tomu takto vystoupil.A udělal bych to znovu, pokud by se něco takového stalo. A tím posledním bodem rozhodně nemyslím to co píšete – to patří do těch předchozích,když už… Tím jsem myslel to,že lidé kolem svou aktivní pozitivní angažovaností vytvoří postupně takový společenský tlak,že takovéto jevy budou ubývat a podpoří tím naplňování těch předchozích tři bodů. Příklad – Pokud píšete,ze jste si mé vystoupení přehrál,tak jste určitě zaregistroval že jsem v úvodu chválil primátora za to jak k tomu přistoupil…
  A rozený politik,no to jste mne rozesmál!To já přece nikdy nemohu být pro svou přímočarost a otevřenost.A politika je přesně o opaku!Hledat kompromisy a chovat se takticky.
  Blade:tohle není oblast, do které bych se mohl hlouběji angažovat hlavně z kapacitních důvodů,prostě nebudu v ničem začínat.Jak píšu výše,šlo mně jen o širší kontext, proto jsem se pak rozepsal o těch 4 oblastech. Jako zastupitel jsem dostal do ruky stížnost od občanů,prostudoval jsem ji,byl jsem se několikrát podívat na místě,mluvil jsem tam s mnoha lidma a pak jsem jenom reagoval na postoj ředitele městské policie,toť vše.Ale budu podporovat a spolupracovat s každým, kdo něco chtít dělat bude a ten čas na to najde.Třeba v tom,že by se mohl systematicky začít ptát našich poslanců,tedy naších zaměstnanců,proč ještě pořád není ten základní zákon o tom, že příspěvek na bydlení není ještě v rukou obcí,jako všude v okolních zemích,ale v přímém dosahu těch,kteří bohatnou z byznysu ubytoven…A bude jejích odpovědi vyhodnocovat a zveřejňovat.Aby se třebas zjistilo,kolik poslanců jede v ubytovnách a před volbami se na to mohlo poukázat.V tom je pro mně totiž jeden ze zakopaných psů-malá společenská kontrola těchto lidí,co za naše peníze tvoří zákony pro nás…
  Fotrák:ulice bude k životu až se postupně začnou současně naplňovat ty všechny 4 body o kterých píšu a u kterých je vše bohužel na začátku. Naopak dva z nich reditel MP svým postojem výrazně narušil.Ani tato diskuse,ani další vývoj věci mně nepřesvědčil o ničem jiném…
  Venca: Nechci hodnotit jednotlivé lidi o kterých píšete nějak komplexně,od toho jsou přece jejích přímí nadřízení.Já se zaměřují na jejich jednotlivé konání v jednotlivých případech, jako je tento.Ale když už,tak si myslím že hlavní problém je v celkové atmosféře na magistrátě, na které nese jeden z hlavních podílů ten nejvyšší úředník a to je tajemník.Tam všechno začíná,kdyz si tento například dovolí bez skrupulí instalovat do své bezprostřední podřízenosti svoji manželku.A politická reprezentace mu to bez skrupulí toleruje.Ale o tom všem už jsem podrobně psal tady v blogu v článku JEDNA RODINA 20.10.2015 .Je to pořád ještě tady v archivu.A bohužel ještě pořád aktuální.

 15. VladimírV říká:

  Vážený pane Tomanče,

  oceňuji Vaši ochotu k diskuzi a odvahu kritizovat i jné lidi než politiky. V tomto případě je však třeba velice vážit míru jejich „viny“. U šéfa MěP mi docela neštymuje jeho podíl na celospolečensém problému, kterým je na jedné straně nevhodný způsob života určité skupiny občanů, na druhé straně pak využívání štědrosti státu ze strany některých šíbrů, kteří hledí na svůj zisk bez toho, aby jako pronajímatelé bytů dbali na svoji povinnost přispět k dodržování veřejného pořádku. Opakuji, pravomace MěP končí u dveří příbytků delikventů.

  Dám Vám otázku. Jakým způsobem chcete zvýšit celospolečenskou aktivitu občanů? Její míra je dlouhodobě prezentovaná účastí ve volbách. Nic moc, co říkáte.

  Vaše zmínka o Vaší pochvale primátora je jen potvrzením toho, že jste rozený politik. Oba přece víme, že je to nakonec on, kdo je spoluzodpovědný za dění na radnici a městem řízených subjektech. Tedy např. i za počínání tajemníka úřadu.

  Otevřenost a přímočarost je pouze způsob vyjadřování. Je to do značné míry projev osobní svobody. Samozřejmě s vědomím možných následků. Mírou únosnosti Vaší kritiky je velikost ješitnosti těch, do kterých se trefujete. Donutit politika k sebereflexi se moc nenosí. I když výjimky jsou (viz pan Matěj Kolář).

  Ale abych neodešel od tématu. Jaké následky má pro šéfa MěP Vaše tvrdá kritika? Mne to jako občana opravdu zajímá.

  Mějte klidný adventní čas. Vladimír Havlíček

 16. Venca říká:

  Ježiši, několikrát říkal, že nemluví o tom, jestli Frencovi empíci můžou nebo nemůžou nějak konat. Jádro pudla je v tom, že Frenc řekl že za situaci vlastně může stěžovatelka ! O tohle, pokud teda nejsu blbej, jde a bylo to poměrně jasně napsáno.

  Tak to Vladimíre neposouvejte do roviny „celospolečenského problému“.

 17. VladimírV říká:

  Venco,
  pan Tomanec definoval 4 pilíře problémů a na to reaguji. Nepopírám, že se šéf MěP na svoji obranu v afektu vyjádřil dost nešťastně. To se stává i větším profíkům. Nicméně si nemyslím, že toto je jádro pudla.

 18. Venca říká:

  No nevím – já tam vidím jádro pudla zcela přesně a srozumitelně vyjádřené :

  „Pan ředitel se de facto postavil na ochranu toho, kdo v ulici a ve čtvrti dělá problémy. To musí být pro ostatní obyvatele, včetně těch co petici podepsali nesmírným zklamáním. Ale nejdůležitější je ten vzkaz do budoucna – vklad vysokého zástupce místního establishmentu do diskuse o tom – jestli je lepší se nepravostem postavit, či zalézt pěkně do kouta a mlčet.“

  Místo aby řekl „bohužel – zákony a moje kompetence jsou takové, že s tím nemůžu a nedokážu nic dělat“ řekl že vlastně o nic nejde, jenom o jednu notorickou stěžovatelku, bez níž by žádný „probém“ vlastně neexistoval.

  Prostě když nějaká paní uklouzne na chodníku před magistrátem, tak to nebude vina magistrátu, který chodník neposypal, ale může si za to kráva sama, že neumí pořádně chodit.

 19. XXXXX říká:

  Tomanec
  „co mě šokovalo nejvíc, tak pan Frenc s tou dámou nikdy nemluvil, nikdy nemluvil!!!“
  Frenc
  „veškeré telefony na městskou policii, ať je to linka 156, nebo pevné linky jsou natáčeny…….jestli se mnou paní dotyčná jednala nebo nejednala, tak já vám odpovím, že jednala moje čísla jsou tady prokazatelně doložitelný….“
  tolik citace z videa z jednání zastupitelstva 15.11.16 ve stopáži okolo 5:20:00 – 5:40:00

  pan zastupitel Ing., MBA je tedy doložitelný lhář a uřvaný hulvát. Tedy slušný hulvát. Narozdíl ode mě neslušného.
  To je ten nový politický trend???

  Nicméně souhlasím s tím, že míru protiprávního jednání pana Frence je pak třeba prokázat soudní cestou. Už se těším na výsledek.

 20. XXXXX říká:

  Venca ano to je naprostá pravda. Jen chci než se do mě pustíš, abys pochopil, že já nebráním Frence a jeho jednání, to se mi taky nelíbí ale nebudu zkoumat nakolik s tím múže či nemůže cokoli udělat.
  Napadám toho šaška co se tváří jakože to tu chce spasit s přináší novou kulturu a přitin lže a hýhá jako osel přímo před kamerou.

 21. XXXXX říká:

  …přitom lže a hýká…

 22. Venca říká:

  Však já se ho nezastávám, už jsme kdysi psal, že tyhle svatý a čistý rozhněvaný spasitele nemám z principu rád – jen mi přišlo že se tu řeší něco jiného, než co byl prvotní „záměr“ článku.

  Jinak mě ty jihlavský úředický definitivy fakt docela vadí. Ne že bych si myslel že Frenc či Vilím a podobní jsou totálně neschopní, nebo že snad dokonce nemají čisté svědomí – to vůbec ne. Ale jakej může mít přínos pro jakoukoliv organizaci (od střední firmy až po vládu) člověk, co sedí dvacet let na jednom místě ? Takový člověk s ničím novým nepřijde a nic ho nemotivuje k jakýmkoliv změnám. Z toho má naopak strach. Ten chce mít jenom dál svůj zatuchlej klid a nějak to doklepat do prodloužený penze. A tak každej novej nápad či pokus o změnu raděj zabije hned v zárodku – prtože by to nedej bože možná mohlo spustit lavinu, která by časem smetla i jeho. Proč se neudělá třeba co já vím každejch pět let výběrový řízení na tyhle městský a „poloměstský“ pozice ? Když si stávající manager svejma vizema do budoucna post obhájí, proč ne.

 23. XXXXX říká:

  To jsem pro, jen nevím, kdo by to hodnotil. Pokud by to měl být ten MBA hejkal, to je lepší nechat to jak to je. Mnohem jednodušší by to bylo tak jak to má armáda. Pět let na vedoucí funkci a pak dál nebo pryč.

 24. Miroslav Tomanec říká:

  Pane Havlíčku, já nevím jaké následky mělo toto jednání pro ředitele městské policie. To je otázka pro jeho přímého nadřízeného, tedy primátora města.Zeptejte se tedy jeho.
  Já jen vím, jaký to všechno mělo výsledek. A to ten, že ředitel městské policie dotyčnou paní konečně vyhledal, probral to s ní a omluvil se jí.
  Takže problém je vyřešen a tak to také na příštím zastupitelstvu uzavřu.
  Zdůrazńuji znova, že se to týká pouze problému o kterém jsem psal a který je také uveden v názvu článku – tedy postoje ředitele městské policie v tomto jednotlivém případě. Toto vyřešení se netýká ničeho jiného, tedy ani celkové situace v té ulici, ani práce městské policie, ani kádrování délesloužících úředníků a už vůbec ne celkové situace v této sociální oblasti.
  A o to, jak zvýšit společenskou aktivitu našich spoluobčanů se snažím každý den.Spoluzaložil jsem hnutí, které bylo úspěšné hned v prvních volbách a kde dnes už převažují mladí, kteří dřív o veřejném životě nic nevěděli. Nepřetržitě se snažím vyjadřovat k těmto palčivým problémům našeho města tady, na dalších blozích,na sociálních sítích i na ulici a vést k tomu i ostatní. Intenzivně se snažím oživovat centrum města kulturou, ve které vidím nesmírně kultivující význam pro celou společnost…A tím je má osobní lidská kapacita naplněna, protože se musím také nějak živit, mám svoji rodinu a záliby. Ovšem pokud byste mně dokázal ještě něco dalšího smysluplného poradit a bude to v mých silách, rád se toho ujmu…. Mimochodem, nechcete se také zapojit ? O vás bychom stáli….

 25. VladimírV říká:

  Vážený pane Tomanče,

  Děkuji Vám za info o kauze i za nabídku spolupráce. Rád se vyjádřím k řešení konketních problémů v Jihlavě, pokud toho budu schopný. Jenom malou vsuvku. Jihlava není pouze její střed, ale celek, který má i jiné problémy než využití náměstí. Pokud budu věnovat něčwmu ,tak především dění v místě, kde bydlím a na radnci, která je hybatelem života ve městě. Nikoliv ovšem jako člen nějakého seskupení. Opakuji, na to už jsem starý a pohodlný, abych musel povinně šlapat nějakou brázdu.

  Mějte hezkou první adventní neděli. Vladimír Havlíček

 26. Miroslav Tomanec říká:

  Díky za promptní odpověď a Vám také pěkný a klidný advent. A tak přiďte dneska rozsvítit vánoční stromek na náš rynek, ať si na to připijeme…. mimochodem, co to vaše hřiště ?

 27. VladimírV říká:

  Vážený pane Tomanče,

  děkuji za pozvání. Jsem přes víkend v Brně. Hřiště v Heleníně je konečně na dobré cestě.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I