Blog Jihlavských listů

Aleš Urban
151- Jsem třicátník, narozen v Jihlavě. Město je pro mě srdcová záležitost. Člen politické strany ČSSD, která by neměla zapomínat na slovo sociální ve svém názvu. Zajímám se o sociální dění ve městě.

Evegreen jménem Česká pošta

Aleš Urban | Čtvrtek, 8. 12. 2016 v 10:24

Ve schránce oznámení o uložení zásilky, protože v době pokusu jste údajně nebyli doma. A vy tam jste celý den. Krevní tlak vyletí na maximum. Tento scénář se opakuje již několik let v nejedné domácnosti.  Situace je stále stejná již několik let. Objednáte si zboží na internetu, kde máte dopravu zdarma nebo si nemůžete zvolit jinou dopravu, nežli Českou poštou.

Dostanete SMS oznámení, který den Vám bude zásilka doručována, tak si v práci zařídíte volno a čekáte. Čekáte celé dopoledne, odpoledne a ona zásilka nikde.

Navečer Vám přijde oznámení emailem nebo SMS, že jste v době doručování nebyli doma, takže si máte zajít na poštu, anebo si můžete za poplatek objednat opakované doručení. Nejhorší je, že v mnoha případech se jedná o „balík do ruky, která je placená.

V dnešní době to došlo tak daleko, že už ani ten den lístek ve schránce nemáte, ale vše Vám oznámí jen e-mailem nebo lístek najdete druhý den odpoledne ve schránce

Česká pošta je problém, ostatní dopravci vše zvládají. Za ty roky jsem napsal několik reklamací a stížností na DEPO na vedení pošty, ale odpovědi jsem se nedočkal. Pošta se chová arogantně a čerpá obrovské státní dotace. Je zjevné, že jde o systémové selhání a odpovědní řídící pracovníci naprosto nezvládají situaci.

Nestěžuji si na pracovníky za přepážkou, kteří jsou z donucení dealery všemožných finančních služeb, prodavači spousty dalších věcí, které vám k ničemu nejsou, ani nehaním poštovní doručovatelky vláčející za sebou obrovské tašky poštovních zásilek s velkým doručovacím rádiusem.

Bohužel úplně stejnou zkušenost s Českou poštou a balíky má úplně každý, koho znám. Máte také stejnou zkušenost? Co s tím?

3 komentářů k článku “Evegreen jménem Česká pošta”

 1. blade říká:

  Ano pane Urban mám přesně obdobnou zkušenost. Po dvou těchto poštovních cochcárnách si nechávám zásilky přes ČP zasílat raději jako „Balík na poštu“, kterou mám poblíž. Bohužel ne všechny pobočky umožňují tuhle službu. Jinak ti jejich zaměstnanci jsou bídně finančně ohodnoceni a podle toho taky vypadá, když berou kdekoho. Z doslechu vím o případu, kdy prý doručovatelce ruplo v kouli a dopisy hodila do kontejneru a bylo doručeno 😀

 2. A.Svobodová říká:

  Sice mám také pár špatných zkušeností, ale na druhou stranu tak 90% zásilke mi přijde bez problémů a opravdu do druhého dne. Je to určitě vždy o lidech. Některý konkrétní doručovatel na to kašle, jiný ne. Minulý týden například přijel pán s balíčkem někdy o půl deváté večer – když jsem se ptala, jestli má „noční“, tak řekl že ne, že jezdí od sedmi od rána, ale že prostě nemá hotovo.

  Jako plus při zasílání ČP vidím to, že pokud třeba opravdu nejste doma, tak balíček uloží na poště a tam si ho můžete vyzvednout – takže se k němu dostanete. Některé přepravní služby sice nabízejí opakované doručení, ale některé ne a balík se vrátí zpět odesilateli.

  Jiná věc jsou ceny – hodně lidí třeba něco prodává na internetu. Když koupím nějaký „bazar“ za stovku a dve stovky mě stojí balík s dobírkou, není to zrovna úplně ideální obchod, Navíc od ledna mají být balíky zase o deset korun dražší. Kdyby s tím šla ruku v ruce kvalita, tak se to dá pochopit, ale přece jenm opravdu těch špatných zkušeností jsem slyšela taky až až…

 3. Fejinka říká:

  Za toho mizerného bývalého režimu přišla každý den brzo ráno listonoška (poštovní doručovatelka) pomalu přesně na nějakou minutu ráno s plnou kabelou, včetně novin, (reklamní letáky tenkrát nebyly) dopisů a malých balíčků (pro velký jste si museli dojít na poštu) a to pěšky. Dnes přijedou mezi 10-12. hodinou autem a dostanete poštu většinou na 3x během dne a to třeba výpis ze spořky vám donese ten, kdo roznáší reklamní noviny Kauflandu nebo Albertu zastrčené uvnitř letáku večer. To platí i pro jinou listovní poštu. Hrůza, o cenách ani nemluvě.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I