Blog Jihlavských listů

Aleš Urban
151- Jsem třicátník, narozen v Jihlavě. Město je pro mě srdcová záležitost. Člen politické strany ČSSD, která by neměla zapomínat na slovo sociální ve svém názvu. Zajímám se o sociální dění ve městě.

Rok 2016 pomalu končí

Aleš Urban | Pátek, 30. 12. 2016 v 11:06

Byl to rok plný nečekaných změn.  Brexit, prezidentské volby v USA, opakované volby prezidenta v Rakousku, zajímavé krajské volby,  EET, protikuřácký zákon, nekonečný kolotoč ohledně Horáckého zimního stadionu a v neposlední řadě změna složení vládnoucích stran na radnici v Jihlavě.

Byl to dobrý rok a opravdu plný změn. Rok, který za chvilku začne bude také zajímavý. Čeká nás nejen“ volební rok 2017. Nudit se určitě nebudeme. Užijte si pár posledních dní v tomto roce a přeji vám mnoho štěstí a úspěchů v roce nadcházejícím.

14 komentářů k článku “Rok 2016 pomalu končí”

 1. Pavlik říká:

  Jak můžete tvrdit, že to byl dobrý rok? Možná pro Vás… S tím, že byl plný změn se souhlasit obecně už dá…

 2. Jan P. říká:

  Souhlasím s Pavlíkem.

  Nejsem nepřítel sociální demokracie,ale některých jejich politiků a stranických funkcionářů.
  Volební výprask pro ČSSD ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 je nevyhnutelný.
  S Jandákem,Tejcem,Chovancem a mladými-ambiciózními sociálními demokraty typu Aleše Urbana kráčí ČSSD leda tak do švestek.

 3. blade říká:

  Přeji všem VESELÉHO SILVESTRA a ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK, i tomu Z.G. 😉

 4. XXXXX říká:

  jojo, taky tak

 5. Marek Řezáč říká:

  Někdo tu tvrdí, že rok 2016 nebyl rok dobrý a někdo tvrdí, že ano. Záleží, z jakého úhlu se na tento rok podíváme.
  Z hlediska rodinného života je to na každém z nás, jaký ten rok bude, jak se rodina k sobě chovala a jaké má mezi sebou vztahy. Já mohu konstatovat, že pro mě byl dobrý, v rodině nikdo neumřel, ani neonemocněl vážnou nemocí, stále jako rodina držíme při sobě a tak by to mělo i být a doufám, že to bude i v roce 2017.
  Politický vývoj v naší zemi bude opět pro někoho pozitivní, někdo bude hodně zklamaný a někdo politiku vůbec neřeší. Já si myslím, že politický vývoj není ideální, což asi nebude nikdy, ale nebyl ani úplně špatný. Státní dluh se velice zlepšuje, hodně se investuje a ekonomika obecně je v dobré kondici a doufejme, že tomu tak bude i nadále.
  Zklamaný jsem z vývoje politiky EU a dalších světových mocností, které svými rozhodnutími a činy ohrožují bezpečnost jak našeho státu, tak celé EU. Na zprávy o teroristických útocích na blízkém východě apod. jsme byli řadu let zvyklí, ale to, že se tyto útoky rozšířili do EU a jsou čím dál častější, to tu zvykem nebylo a mělo by se s tím něco dělat, dokud je čas. Světový mír, zejména u nás v Evropě byl brán jako samozřejmost a nyní se postupně vytrácí a bohužel přístup některých evropských politiků toto vytrácení míru podporuje.
  Pro mě osobně rok 2016 byl rok celkem poklidný, zaměstnání mám, hlady neumírám, dovolenou si také mohu dovolit, jen to zdraví trochu pokulhává a hodnotím ho pozitivně. Doufám, že rok 2017 bude stejný, možná malinko lepší, ale nesmí být hlavně horší.
  V Novém roce 2017 přeji všem především pevné zdraví, úspěch v pracovním, ale i soukromém životě. Chovejme se k sobě s úctou, jako lidi, používejme zdraví rozum a šarvátky a násilí ať se nám vyhýbají.

 6. blade říká:

  Cena za 1000 litrů pitné H2O 2017 (stočné+vodné):

  JVAK – 77,08Kč, SVaK – 80,44Kč, VAS – 92,51Kč

  … opět vzkazují občane plať !

 7. Zdeněk Gryc říká:

  Vážený pane Řezáč,

  Chovejme se k sobě s úctou, jako lidi, používejme zdraví rozum a šarvátky a násilí ať se nám vyhýbají.

  Hezká, je nejenom závěrečná věta : Zdeněk Gryc

 8. fotrák říká:

  Teď si chválihodně a napříč přejeme vše dobré a za chvíli se o to svoje „nejlepší“ zase porveme. Takže ať si v tom novém roce neublížíme. f.

 9. Svatopluk Beran říká:

  Sice opožděně. Ale všem nej nej do dalšího roku.

 10. VladimírV říká:

  Přátelé diskutující, vše dobré!☺

 11. Aleš Urban říká:

  p. Pavlík: Protože je to můj osobní pohled. Byl to pro mě dobrý rok, jsem zdravý. Takže ano byl to dobrý rok.
  p. Jan.P: Nevím co je špatného na tom být aktivní a snažit se rozhýbat diskuzi na webových stránkách příspěvkem a přáním do Nového roku? Jinak s Vámi souhlasím, některé osoby jsou kontroverzní.

 12. Jan P. říká:

  Pane Urbane,být aktivní při rozhýbání diskuze a příspěvkem přáním do Nového roku není jistě nic špatného.
  Sdělím Vám to jinak:kéž by byl inspirací i pro české sociální demokraty, jejichž dosavadní politika je hodně vzdálena (mnohdy dokonce v přímém rozporu) tomu, co říká Jeremy Corbyn.
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/21641105804120

 13. Aleš Urban říká:

  JanP.: Ano, osobnost typu Jeremy Corbyna tady chybí. Tento člověk je velký pojem nejenom ve VB, kde dokázal za poměrně krátkou dobu získat mnoho nových členů pro stranu. Bohužel mě Váš odkaz nejde spustit, ale chápu kam příspěvky míříte. Děkuji

 14. Jan P. říká:

  Dobrý den pane Urbane.
  Příjemně mně překvapilo,že si uvědomujete potřebnou osobnost pro českou parlamentní levici typu Jeremy Corbyna. Podle mého osobního názoru určitou naději u ČSSD nacházím ve spolku Idealisté cz.
  Tuto organizaci Vám jako členovi a funkcionáři ČSSD nemusí blíže představovat.Je mi znám fakt,že Idealisté nemají zatím politickou sílu prosadit autentický sociálně demokratický charakter,který ČSSD nutně postrádá.Jinými slovy,cestu k českému Corbynovi vidím ve spolku Idealisté cz.
  Vím,že mi rozumíte.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I