Blog Jihlavských listů

Zdeněk Gryc
46- Architekt - důchodce - autor sídliště Březinovy sady, žák profesora Rozehnala, který si váží osobnosti PhDr. F. Hoffmanna a Václava Havla

ŠOVINISMUS + NENÁVIST. . . CUI BONO?

Zdeněk Gryc | Středa, 5. 4. 2017 v 10:50

Prší, prší jen se leje pan Ján Lauko se na blogu směje.

„Nejsem sice z tohoto regionu, ale moje filozoficko humanistické články, reflektující každodenní život kolem nás budou mít všeobecně platný a tedy nadregionální charakter“

V filozoficko humanistické cukrárně, blogu pana Lauka,
se k zapití obvyklých sladkostí uvařilo v posledním blogu hodně horké a hořké kafe.
Pan Lauko je mezi blogery, kteří se u fota představí i když jejich osobnosti jsou v regionu celkem známy UFO.

Pan Lauko před 7 lety:
Aj zábava musí byť ušľachtilá!
| Pondělí, 14. 6. 2010 v 9:43
Jednou z najvznešenejších a najvyšších hodnôt tohto univerza je Čistota. Všetko, čo ľudia vytvárajú a čo chcú, aby vôbec malo nejakú cenu, musí byť preto predchnuté Čistotou. Malo by sa ňou skvieť vnútro každého človeka. Čistým a ušľachtilým by malo byť naše cítenie, naše myslenie, ale aj naša reč i naše jednanie. Čistým a ušľachtilým by malo byť všetko, čo robíme a na čo len siahneme, teda i náš spôsob zábavy.
———————————————————–
Pan Lauko aktuálně:
„Ukrajinec si bude myslet, že bojuje proti Rusku, že bojuje za svou svobodu. Bude si myslet, že nakonec dosáhl svobodu. No tehdy se dostane do úplné závislosti od nás. “

„V této válce hlupáků budou slovanští hlupáci oslabovat sebe, ale posilovat nás, organizátory vzájemných válek, přičemž v krvavých událostech nebudeme přímo účinkovat.“

Takové jsou tedy zákulisní praktiky elity západního světa, přičemž nadřazenost západu je již i dnes jasně patrná každému, kdo ji vnímat chce. Přesvědčivým důkazem toho, že jsme pro ně pouze lidmi druhé kategorie je třeba stará známá skutečnost rozdílné kvality potravin, které se ve stejném obalu, ve stejné váze a ve stejné ceně prodávají na západě a na východě Evropy.

Rozdílná je pouze kvalita! Lidem druhé kategorie musí totiž stačit i druhořadá! I odpad!
—————————————————–
V lepším případě by se to dalo využít k propagaci nikoli tu-zemáku, ale tuzemských potravin.
Našim zemědělcům a obchodníkům by to prospělo.
Myslím, že kvalitu a hygienu potravin ovlivnily kladně normy EU. Kdysi jsem dost projednával své projekty s OHES. Vím, že i za totáče se snažili udělat v rámci formaldehydů, hygienických pásem, okolo zdroje maximum. Výborné pracoviště s vysokým renomé!
Vím, že penicilin a zejména aureomicin, antibioutika který se k nám dostala s vojskem USA, byl hanebně zneužit socialistickou velkovýrobou ve výkrmnách prasat.
Nevím jak je to s resistencí antibiotik na polích v současnosti.

Vzpomínám, jak jsme chodili na místo školy hledat v brambořištích „amerického brouka“.
Horké kafe pana Lauka v tom pokračuje.

Slovenština je mi milá. S ruštinou jsem měl potíže měkký a tvrdý jeřík a velké „F“. Nic proti ruštině, ale zavádět ji zase povinně do škol se mi moc nelíbí.
Ví někdo, co je „zaklopočnoe sojediněnie“. Bez zkoušek ze sady skript s touto tematikou jste nevystudovali architekturu.

V politice existuje pojem “ UŽITEČNÝ IDIOT“!
Pozor, aby se jimi nestali čtenáři JL,
„NA VINICI PÁNĚ… pana Jána Lauko“,
po přečtení OTÁZKY i ODPOVĚDI na blogu:

„Existuje vyvyšování západu nad slovanské národy? Jednoznačně ano!“

Přečíst a zamyslet se nad blogem a komentáři v současném předvolebním období ?

Druhou novinkou JL je UFO aktuálně přejmenované na „pozorovatel“ i ten přitvrdil:

. . . Je možné zapomenout na takové, jako byli Hitler, Stalin, či Havel? I kdybychom rádi zapomněli, ono to prostě nejde. Snad další generace, dá-li Bůh dokáže, že pro ni budou stejně otravnou položkou dějepisu, jakou je dnes třeba Caligula či Nero. A jak doufám, na tvůrce dramatických paskvilů brzy nevzpomene ani ta nejobsáhlejší encyklopedie.
A co se týče politických mrtvol, těch máme hafo, ale usilovně se tlačí do sdělovacích prostředků. namátkou lze jmenovat Kalouska.
pozorovatel | 2017-04-01 15:24:18 | Reagovat
——————————————–
Máme tedy nově trojici Hitler, Stalin, Havel.
Pod anonymem „pozorovatel“, dříve „čtenář“, má ve své shodné post-totalitní nenávisti zahrnutou také církev:

„Copak černoprdeláči, ti spojovali s každým, s komouši a teď by se spojili třeba s ďáblem,
jen aby byli ve vládě.
čtenář | 2016-11-22 19:14:08 | Reagovat

Argumenty nejsou potřeba.
Tato strana tím, jak se předvádí, je vyrábí sama. Stačí, jak se přisává ke každému režimu. A jestli uctívá Ježíše nebo Allaha, je jí docela jedno. Účel světí prostředky.
pozorovatel | 2017-03-17 09:23:24 | Reagovat“
——————————————————–
Aktualitou je realizovaná nenávist, viz články:
Teroristu z petrohradského metra letos zverbovali islamisté z Kyrgystánu
Kamera zachytila první chvíle po náletu na Idlib. Zabíjela chemická zbraň
Co s tím? Přestat zbrojit v globálu a věnovat se lokálním válkám.
Jak začít? Trampa a Putina vybavit pouze skromnou trampskou výstrojí na 14 dní. Oba bez Oba-my poslat na 2 putiny, do opuštěné přírody na Sibiři, druhou na Aljašku.
——————————————————-
Mou poslední realizovanou stavbou je PVT, s unikátem v RVHP, počítačovým pracovištěm chráněným před EMI. Jeho specielní problematiku řešil:
Ústav fyziky plazmatu Akademie věd ČR, v. v. i. je výzkumná instituce zabývající se studiem fyziky plazmatu, souvisejících procesů a jejich využitím a výzkumem řízené termojaderné fúze. Ústav byl založen v roce 1959 (tehdy ještě pod názvem Výzkumný ústav vakuové elektroniky). Roku 1974 získal ústav sovětský tokamak TM-1-MH, který byl uveden do provozu v roce 1977. Od roku 2008 provozuje ústav tokamak COMPASS, největší tokamak v České republice.[1] Spolu s Fyzikálním ústavem AV ČR se také podílí na chodu Badatelského centra PALS provozujícího jódový laserový systém Asterix IV.[2] Ústav byl v roce 2009 časopisem 21. století jmenován mezi deseti nejúspěšnějšími ústavy Akademie.[3]
Jednotlivá vědecká oddělení ústavu se zaměřují na řízení termojaderného slučování, využití elektrických výbojů, interakci plazmatu s jinými skupenstvími hmoty, likvidaci odpadů v proudu plazmatu, procesy plazmového stříkání, výzkum a vývoj v oblasti ultrapřesné a speciální optiky a řešení dalších problémů souvisejících s plazmatem.
Klikněte na web:
www. avcr.cz
potom na:

„Osobní stránky Jiřího Drahoše“
Proč chci být prezidentem?

Chci, aby zvítězily hodnoty, které jsem celý život zastával: pravda, rozum a úcta k životu. Mám rád Česko a záleží mi na lidech, kteří tady žijí, proto budu kandidovat. Nabízím svoje zkušenosti a jsem odhodlaný jít do služby všech občanů naší země.

Přál bych si, abychom si věřili.
Když věříte sami v sebe, nemusíte mít obavy z budoucnosti. Proti strachu a malověrnosti stavím rozum a odvahu. Budu podporovat národní hrdost založenou na zdravé sebedůvěře – nebudeme poklonkovat nikomu.

Přál bych si, aby Profesor Drahoš byl zvolen Presidentem:
Ing. arch. Zdeněk Gryc

35 komentářů k článku “ŠOVINISMUS + NENÁVIST. . . CUI BONO?”

 1. VladimírV říká:

  Milý pane Gryci,

  po noční bouřce a lijáku se pročistil vzduch, zazelenaly stromy. V rybnících je zakalená voda, a proto ryby neberou, ale jinak je opravdové jaro.

  Jak koukám, přerovnával jste znovu příspěvky, jak své i cizí a ve stylu: „peru to do nich pod tlakem“ zřejmě chcete konkurovat jednomu nejmenovanému jihlavskému investigativnímu novináři, jak se sám nazývá. Nemáte šanci, jeho příspěvky, leckdy stejně provokativní, jsou aktuální, a zejména se neopakují.

  Představil jste Jiřího Drahoše jako Zemanova soupeře. Nepochybuji, že jde o slušného člověka, ale takových je mnoho jiných. Jenomže, a to je problém, chybí jim potřebný vůdcovský grif. Každý národ, náš nevyjímaje, hledá do svého čela figuru s vlastnostmi šéfa. Což bohužel panu Drahošovi chybí. Jeho jemnocit na velkou část občanů bohužel nezapůsobí. A to i při faktu, že je ve vyšší zdravotní kondici než MZ.

  Doba je neklidná a proto si žádá adekvátního prezidenta. Schopného podržet občany i v situaci, kdy se nebudeme opájet zpěvem ptáků, rozjímáním o přínosu multikulti a plnými talíři.

  Přeji Vám veselé jaro a především fungl nové příspěvky. Vladimír Havlíček

 2. Zdeněk Gryc říká:

  Vážený pane Vladimíre Havlíčku,

  Velmi si vážím každého Vašeho komentáře,
  děkuji i za tento.

  Prosím otevřít presidentskou stránku Jiřího Drahoše.

  Jak víte, hodně jsem zde napsal o děkanech a vysokoškolských Profesorech.
  Naposledy o Otakaru Štěrbovi blog „PŘÍBĚH“

  Jiří Drahoš k nim patří.

  Po jeho zvolení, bych se jako občan, cítil lépe:
  S pozdravem Zdeněk Gryc

 3. VladimírV říká:

  Milý pane Gryci,

  jakkoliv se zdá být pan Drahoš symbolem morálky moudrosti a inteligence, ve volbě bude rozhodovat něco jiného. Především to, jaký záběr voličů je schopen přímo oslovit a přesvědčit. Dodávám, mít odvahu debatovat přímo s nimi. V to má MZ neskutečný náskok, celých 5 let bude neúnavně objíždět republiku a diskutovat s lidmi. V rodném Jablunkově to má jasné, ale to je žalostně málo. Navíc, nevím, jak je na tom psychicky. Můžete si být jistý, že se na něj vyvalí nejrůznější „pravdy“. Není politik a nemá tedy dostatečnou průpravu. Nevím, zdali ho mám obdivovat za jeho odvahu nebo předem litovat. Ono, nevyhrát volbu a mít na sebe nakydanou neskutečnou špínu, to je špatná kombinace. Určitou nadějí pro všechny by bylo zhoršení zdravotního stavu MZ. Ale to mu snad přát nebudeme?

  Zdraví Vladimír Havlíček

 4. Venca říká:

  Jen bych opravil – MZ nemá odvahu DEBATOVAT či DISKUTOVAT s lidmi. Má odvahu (či spíše umění) PREZENTOVAT jim svoje názory, resp. to co chtějí slyšet.

 5. XXXXX říká:

  Ono je to celkem jedno, stejně ho zvolí. A já se bavím nad tím jak zarputilci běsní. A přitom je president naprosto bezcenná figura na této šachovnici rovna králi. Bez něj to nejde, ale síla vskutku mizerná.

 6. VladimírV říká:

  Jsme to opravdu divná republika. Prezident bez odpovědnosti a s minimálním pravomocemi, předseda vlády stranami vygenerovaná figura, členové vlády se s poslanci válí ve sněmovně bez jakékoliv osobní odpovědnosti za kvalitu přijatých zákonů. Pokud se neoddělí moc zákonodárná (parlament) od výkonné (vláda), půjde stále o kupčení.

  Mně osobně by vyhovoval prezidentský systém, kdy by přímo volený prezident řídil vládu (prosím nezosobňovat). Ale to naši vyvolení nepřipustí.

 7. XXXXX říká:

  No a já jsem pro většinový systém, ale bůh ví jestli vůbec chápu v čem spočívá.

 8. Fejinka říká:

  Vůbec se nedivím, že prezident MZ nemá chuť diskutovat a debatovat s těmi přihlouplými tzv. moderátory, kteří budou směrovat debatu a debatovat o všem možném a vytahovat kraviny na Zemana, jen ne o budoucnosti jeho prezidentování a směřování naší země. Jenom si dobře vzpomínám jak v Radiožurnálu jednou debatoval Pokorný se Zemanem a Klausem a jak Pokorný „mazal schody“ Zemanovi jak se dalo a nahrával Klausovi, nedalo se to poslouchat. Takových Pokorných je v ČT celá řada.
  Zeman byl ze všech těch tří nejlepší a nejhorší byl ten první. Klaus si hrál hlavně pro sebe a vlastní „slávu“, zkrátka narcis.
  A co se týče Drahoše, tak takovou figurku tam potřebují mít pražští hoši.

 9. fotrák říká:

  VH (tedy Vl. Havlíček), Venca a XXXXX především – ode mě body.
  A pane architekte, když Vás tak vídávám na bicyklu v silničním provozu, bojím se, abyste nedopadl jako p. Hrbek a „váš řidič“ jako „řidič pana Hrbka“.

 10. Zdeněk Gryc říká:

  Milý pane Vladimíre,

  předem se omlouvám za bláboly, která snad nezabrání, abych se dostal k meritu věci, tedy k presidentovi.

  Moje dobrá matka, valaška z Rožnova ni před cestou do gymplu říkala,
  když už seš tak blbej, tak aspoň nezlob profesory.
  Pak jsem se dostal k Čtení O psaní od V. Laciny, kde napsal:
  „Mám rád paní učitelku, že aby ze mne nebyl blbec.
  Jistý přítel v JL pochopil, že je možno „trestat“za sympatie k nejmenovanému presidentu,
  oklikami, pomluvami jeho nejmenovaného Profesora.
  Dost brzo jsem pochopil, že Profesoři s velkým P jsou klan, tedy zejména ti kteří něco znamenají a umějí. Chápou, že jako specialisté na své obory by měli tvořit mozkový trast ve prospěch lidstva.
  Řešit problémy, třeba ekologie, jako Otakar Štěrba, komplexně a celoživotně.

  Výbuch atomové bomby, tedy pokud možno nepřímý,
  měli nastudovaný v Akademii věd, ve zmíněném pracovišti plazmatu.
  Když pisatel kolaboroval s komunisty, tak ho vyhledávalo štěstí v této souvislosti celkem 4x.
  Jak navrhnout počítačové pracoviště chráněné před EMI netušil,
  po nějakém brekotu byla sjednána spolupráce s Akademií věd.
  Blbci se dostalo milého přijetí a pánové to vzali jako „fajnový problém“.
  Výsledek vlivem politické oblevy v době sameťáku ztratil na významu a je z něj skladiště.
  Na exkurzi Vás srdečně zvu.
  Zkrátka a dobře jsem přesvědčen, že kdyby naši haštěřici šli s problémy,
  které zákono-dárně tak těžce smolí, za odborníky.
  Počínaje právníky, kriminalisty a třeba hygieniky, že by se ušetřilo spousta peněz, času, podvodů a krasových ponorných rjéček.
  Když vidím noblesní obličej aristokrata Jiřího Drahoše, tak mám pocit, že i čtu v jeho duši.
  Podobný je obličej Profesora Pavla Pafko, pasovaného na rytíře českého lékařského stavu,
  který neváhá jako plicní chirurg, si udělat trochu legrace:“pro kolo bych dýchal „.
  Podobný je obličej Profesora, kterého zde pro jistotu nejmenujme, ale který dokázal do komplexního řešení nemocnice, počínajíc instalacemi a rozmístěním lékařského vybavení v chirurgickém sálu,
  začlenit své kolegy, stejně jako to dokázal po léta Profesor Drahoš.

  Jsem přesvědčený, že hospodářství, bankovnictví i politika je věda.
  Profesoři nejsou žvanilové, kteří z utrpení lidstva vytřískají vášně pro své zvolení.
  Lidé na této úrovni si získali respekt svými výsledky a znalostmi, nejenom u nás, ale i v cizině.
  Pokud by nebyli skvělými organizátory svých týmů, tak by nebylo pokroku,
  v čemkoli, medicínou počínaje.
  Jejich renomé jim dávají publikace v internacionální vědecké literatuře, kde se ví, kdo je kdo.

  Hezký večer přeje: Zdeněk

 11. VladimírV říká:

  Pro pana XXXXX.

  Většinový volební systém (vítěz voleb bere všechno). Žádné koalice, žádné krize, pokud se vítězná strana sama nerozloží, a plná odpovědnost občanům za svoje počínání.

  Hlavní problém u nás spočívá v profláknutí tradičních stran a negativním náhledu na politiky. Odpůrci většinového systému budou dokonce zmiňovat možnost totality, místo toho, aby si uvědomili, že v politice na principu demokracie má smysl pouze její liberální nebo konzervativní směřování. Všechny ostatní proudy jsou vlastně truc seskupení k těmto protipólům.

 12. Jan P. říká:

  Stejně by se dalo napsat: v čí prospěch píše bloger Zdeněk Gryc ?
  Nechci se zastávat článků od autora Jána Lauka, které ZG oprávněně považuje za nehumanistický a nekřesťanský. Autor a ne jenom on si klade dobrou otázku: kdo Ján Lako ve skutečnosti je.
  Katolický kněz,novinář či duchovní nějaké jiné církve za kterého se deklaruje a odkud vlastně pochází a kde působí ? Inspiruje se ultrakonzervativní katolickou vládou v Polsku nebo u nacionalisty a autoritáře Orbána v Maďarsku ?
  Rétorika nacionalismu,šovinismu,rasismu a sexismu je mi cizí.Politiky jako Trump a Zeman nemusím.
  Konspirační teorie nesdílím.Nicméně i díky chování českých katolických biskupů jako zesnulý kardinál Vlk a Duka tu máme konspirátory a politiky jako Zeman nebo oba Klausové.Mezi statisíci frustrovaných Čechů s polistopadovým vývojem najdeme mezi nimi i jejich posluchače a voliče.To nikoho samozřejmě neomlouvá,aby vědomě či nevědomě lidem lhal !
  Nebuďme užitečnými idioty a neskákejme podvodníkům na špek.Velmi správně.Mysleme racionálně a kriticky. Pátrejme po příčinách toho,proč se diktátoři ve 20.století v Evropě a Rusku dostali k moci a jestli se situace třicátých let v Evropě nebezpečně nepodobá té dnešní a proč ? Dá se mluvit o postfašismu ?
  Václav Havel žádný diktátor ani autoritář nebyl.Na objektivní a kvalifikované hodnocení VH v roli dramatika a prezidenta ČR si ještě musíme počkat.
  Co se týče ,,dobré“ kvality prodávaných potravin v Česku ,,díky normám EU“ se dá polemizovat.
  Kvalita potravin a drogerie stejné značky a výrobce je na západ od našich hranic jiná.Na to existuje řada nezpochybnitelných odborných šetření a faktů,která jsou veřejně známa.
  Věda a výzkum v ČR se po roce 1989 a díky EU více obohatil.O tom není sporu.
  Kandidát na prezidenta ČR a bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš vzpomíná, jak těžce tehdy zápasil s pravicovými neoliberálními vládami Topolánka a Nečase o finanční prostředky na podfinancovanou vědu v ČR a jak Akademie věd bojovala o holou existenci,kterou nakonec zdárně ustála.
  Škrtací mantra,nemorální zákon o církevních restitucích, jak to prosadila v PS bývalá Nečasova a Kalouskova vláda za pomoci hlasu pravomocně odsouzeného poslance Pekárka(ODS) z korupce a snižování korporátní daně a příjmově nejbohatší části společnosti byla hlavní priorita Nečasovy vlády před investicemi do vědy,kultury,školství, řešení závažných sociálních otázek,regionálního rozvoje atd.
  Nepamatuji si, že by autor se proti tomu nějak kdy vymezoval a protestoval.Právě naopak…

 13. Venca říká:

  Samozřejmě, že Zemana zvolí znova (Fejinkové a spol 🙂 – nic ve zlém). Mě to taky nějak zvlášť nevadí. Náhodou mě docela zajímá, jestli nakonec Míla dopadne jak generál Ludvík Svoboda, kterého nakonec museli kvůli stařecké demenci v podstatě jak se říká zabít obecní palicí, případně jako architektův chlebodárce Gusta, jehož od toho samého uchránila jenom „revoluce“.

  Zeman prezident, Babiš premiér – zemský ráj to napohled. A to je ta krásná země – země česká, bohužel i domov můj…

 14. Venca říká:

  Kvalita potravin a drogerie je taková, jakou jsou lidi ochotní sežrat a to je vše. Dokud se JanovéP a Fejinkové budou v Kauflandu rvát o párky „Řezníkovův Sen“ za 39.90 kilo a nebude jim divné, že když kilo syrového masa stojí stovku, tak asi někde něco bude špatně – dotud je budou výrobci ochotně zásobovat podobnýma s prominutím sračkama. Uvědomte si, že ty „potraviny“ vyrábí i naše firmy (zářný příklad třeba Želetava – kdy dřívější 1A sýry se proměnily na dnešní rozměklé a vodnaté želé z vápna).

  To je prostě brečení na špatném hrobě – a rozhodně to není o tom, že by si lidi kvalitnější potraviny nemohli dovolit. Jasně, nemusím mít kažedj den svíčkovou za tři stovky kilo. Ale rozhodně si nebudu v TESCu kupovat MLETÝ MASNÝ POLOTOVAR za půl sta, i kdybych měl žít z podpory a chcípat hladem.

 15. Zdeněk Gryc říká:

  Sněží, sněží, jen se mete pan Ján Lauko se na blogu směje.

  Pijme tu-zemský rum, jezme tu-zemské potraviny.
  Jiří, se kterým jsem plaval včera na dráze č. 6. kdysi řekl:
  „umíme v Kostelci udělat špekáčky za kg/40 Kč, i špekáčky kg/90 Kč, stačí říct.“

  Aktualitou týdne jsou, jak již shora uvedeno zprávy:
  Teroristu z petrohradského metra letos zverbovali islamisté z Kyrgystánu
  Kamera zachytila první chvíle po náletu na Idlib. Zabíjela chemická zbraň

  Komentáře k blogu globálně schválil pan Fotrák:
  fotrák říká:
  Středa, 5. 4. 2017 v 20:47
  VH (tedy Vl. Havlíček), Venca a XXXXX především – ode mě body.
  A pane architekte, když Vás tak vídávám na bicyklu v silničním provozu, bojím se, abyste nedopadl jako p. Hrbek a „váš řidič“ jako „řidič pana Hrbka“.

  Má pravdu, chce to dopravní segregaci a více cyklostezek.
  Jednou jsme se potkali s bicyklem v centru Březinek. Navrhuji to pro jihlavskou veřejnost zopakovat.

  Aktuální trasa nás zavede do psychiatrické léčebny.
  Zde bych sjednal s ředitelkou Drlíkovou prohlídku funkcionalistického pavilonu mého učitele.
  Pak bychom jeli okolo nahaté slečny k budově PVT.
  U nahaté sošky bych zopakoval tehdejší poučné povídání, PŘÍBĚH autora,
  který přežil koncentrák a po osvobození byl odsouzen k trestu smrti.

  S ohledem na citované aktuální články je nutné, aby magistrát uvedl:

  „funkcionalistickou budovu PVT do funkčního stavu před sametovou revolucí.“

  Poté by mohl udělat seznam 80 šťastných, jak tomu bylo tehdy. Sichr je sichr.

  Na závěr ex-curze, tedy po návratu z podzemí na slunce, poprosím přítomné,
  aby podepsali petici, která by požadovala, na oba objekty umístit nejlépe bronzové cedule
  se jmény obou autorů, učitele a jeho žáka.

  Zejména stručný popis jejich funkcionalistického pro Jihlavu tak potřebného poslání. Blázinec a protiatomový úkryt.

  Na gymplu povinně do občanské výchovy!
  Za obsah komentářů a jejich formu děkuje: Zdeněk Gryc,
  sněžení přestalo, deštík trvá.Jihlava 6. 4. 2017.

 16. XXXXX říká:

  VladimírV: tak to je přesně on. A pak bych k tomu přidal trestní odpovědnost pro politiky a to by se nám to pročistilo. 99procent by jich skončilo na pracáku.

 17. Jan P. říká:

  Jenže na blogu Jihlavských listů se na nás nesměje(…) jenom věřící Ján Lauko.

  Nespokojence a frustrovaný se Lauko snaží oslovit konspiračními teoriemi a to co přináší prokremelská média a manipulovativní weby.

  Věřící a autor Zdeněk Gryc zase neúnavně adoruje Václava Havla či zemřelého kardinála Vlka, který byl symbolem zkostnatělosti, arogance, hamižnosti a asociálnosti katolické církve.
  Oslavuje církevní megatunel jako projev ,,svobody a demokracie“, který by bez exposlanec a kriminálníka Pekárka, nikdy neprošel.

  Proč se autorovi ve skutečnosti líbí Jiří Drahoš,který se rozhodl kandidovat na prezidenta ČR ?
  Za normalizace stejně jako on v klídku dělal vědeckou kariéru a cestoval si do zahraničí. Dnes bojuje proti tzv. komunistům. Trapný a ohraný.

 18. Fejinka říká:

  Venco, já vím, že si do mě sem tam píchneš, mně to vcelku nevadí, každý má svůj názor. Zeman má ale hlavu jako malá encyklopedie, jiné je to s mobilitou a těžko s ním bude někdo na úrovni debatovat o aktuálních tématech a Zeman určitě mluví z duše majoritě národa, nikoliv těm pitomečkům novinářům (většinou koupených a vyškolených určitými agenturami…a píšící podle toho, kdo je vlastní), moderátorům, pravicovým politikům, tzv. umělcům, či všem ostatním, jak se říká „pražské kavárně a havloidům“. Zeman je svůj a nenechá si diktovat názor té „správné a jediné strany“. Kašpárky typu Havla neberu. Bohužel nadělal tady nekonečnou paseku, ze které se hrabeme dodnes a ten druhý to podtrhl svými ekonomickými hokusy-pokusy. K tomu Kaufu, občas tam zajdu, samozřejmě, že je pro mne jako důchodce, důležitá cena, ale rozhodující je pro mě co tam je napsáno na etiketě, to čtu prvně a pivo jedině ležák. Ty některé „masové konzervy“ pro lidi nežere ani můj pes (schválně jsem to zkoušel). Dobře si vzpomínám na masové čínské konzervy za minulého režimu, to maso po otevření vonělo a mělo to chuť. Obdobné je to obecně s mléčnými výrobky. Takže s kvalitou současných potravin naprostý souhlas. A o ceně potravin, ovoce a zeleniny se vůbec nevyjadřuji. To vůbec není navíc v relaci s platy. Podle Klause jsme se měli vyrovnat s platy západu do dvaceti let. To by se muselo přidávat po 10% a hodně často, ten západ také přidává. Jó, některá povolání jsou srovnána již dnes, ale drtivá většina je někde jinde. Oni často ani Čecháčci sami neví, co chtějí-viz současná stávka-nestávka řidičů automobilové dopravy.

 19. franta pulpytel říká:

  Co si teda budete pane Venco kupovat , když budete na podpoře? Když budete na podpoře tak se Vám sníží příjem , podle toho si budete kupovat potraviny , možná i ty laciné . Takže nedělejte tady ze sebe hrdinu. Myslím si ,že na západě se prodávají nekvalitní věci ,tam také mají někteří lidé hluboko do kapsy , jsou rádi když si mohou si koupit slevové zboží . Pane Venco , co je příčinou , že v Źeletavě dělaly kvalitní sýry ted tam dělají sračky . Není to tím že výroba nekvalitního sýra se jím vyplatí víc než kvalitního.

 20. Zdeněk Gryc říká:

  Vážený pane Františku,

  . Pane Venco , co je příčinou , že v Źeletavě dělaly kvalitní sýry ted tam dělají sračky . Není to tím že výroba nekvalitního sýra se jím vyplatí víc než kvalitního.
  —————————————
  Nerad bych zase někoho osobně naštval svými subjektivně-osobními bláboly.
  Ale u čerta, dost mi připadalo divné, když za hlubokého totáče, v Telči z dozrávárny sejrů, dopoledne vyjížděly dva dánské kamiony s vleky z čp. 63, 64, Masarykova ul,thdy myslím Nádražní. Několik let jsem jezdil do Telče, kde jsem měl tu čest, jako žák Rozehnala, použít toho co nás naučil a neobyčejně po kouscích navrhnout a realisovat v rámci akce „Z“polikliniku Telč.
  Byl jsem tam v rámci AD často na staveništi, koukněte na mapu, jak vzájemně sousedí.

  Vžycky jsem dost koukal my do Dánska sejry?
  Rád bych si je jako turista stopnul.

  S pozdravem: Zdeněk Gryc, který právě jde na dráhu č. 6.
  PS. Sám sebe cituji: Sněží, sněží, jen se mete pan Ján Lauko se na blogu směje.
  Pijme tu-zemský rum, jezme tu-zemské potraviny.
  Jiří, se kterým jsem plaval včera na dráze č. 6. kdysi řekl:
  „umíme v Kostelci udělat špekáčky za kg/40 Kč, i špekáčky kg/90 Kč, stačí říct.“

 21. Venca říká:

  Franto Půlpytle, nedělám ze sebe hrdinu. A kupodivu i když jsem takový malý amatérský gurmán, tak ani nějak extra neutrácím za jídlo. Například minimálně jednou týdně máme doma topinky z blbýho tvrdýho chleba. Minimálně jednou týdně bramboráky. Pro mlíko jezdím ke krávě, stojí mě to deset korun za litr. Děláme z toho i tvaroh – třeba na jahodový knedlíky, to je přímo nebeský žrádýlko. Nebo palačinky. Kupodivu velká většina věcí, po kterejch se můžu utlouct, se dá uvařit za pár korun. Ježiši, nebo bramboračka – tý když stará uvaří pětilitrovej hrnec, tak to žeru tři dny a krom pecnu opaťáku nemusím ty tři dny jíst vůbec nic jinýho. A pak ten třetí den (kdy je díky stálýmu ohřívání úplně nejlepší) vylizuju kastrol a lituju, že toho bylo tak málo 🙂 A „výrobní náklady“ na tu várnici polívky ? Odhadem tak dvacet korun ?

  No a pak si teda přiznám se jednou za dva tejdny pěkně po buržoustsku dopřeju třeba hovězí roštěnou, nebo pečenou krůtičku. Ale i tak máme malou krůtu za dvě stovky čtyři lidi na dva dny, takže porce nějakejch třicet korun. Což jistě není likvidační ani pro invalidního důchodce. Prostě kecy o hladovění na podpoře jsou promiňte fakt jenom demagogie.

  To s tou Želetavou je od vás opravdu senzační odhalení – proboha a co jsem asi měl na mysli, když jsem to napsal ? Samozřejmě to, že se jim dělat sračky vyplatí – a vyplatí se jim proto, že je lidi kupujou. To je prostě jednoduchá rovnice. Dokud budu lidi ochotní žrát sejry typu Dr.Halíř atd. za patnáct korun tři kousky a nebude jim divný že když mlíko stojí desetikorunu litr, tak ho tam asi moc nebude, dotud tam bude Želetava a spol. rvát vody víc a víc. To samý párky ze separátu za 39.90. ČOKOLÁDA za desetikorunu 150g – proboha, to by musel výrobce dotovat dvacetikorunou ze svýho, kdyby to měla bejt fakt čokoláda.

  Prostě každej svýho štěstí strůjce a brečet nad tím, že se u nás prodávají nekvalitní potraviny je tak trochu ztráta času. Stačí se zamyslet a přesně jak píše Fejinka, občas kouknout na etiketu.

 22. Zdeněk Gryc říká:

  před chvílí jsem mu řekl, že ho cituji v JL,
  na své výpovědi i nadále trvá…

 23. Venca říká:

  Bohužel ono ani za devadesát korun kilo ty špekáčky nebudou úplně stoprocentní (teda ve smyslu jak vypadal, jak chutnal a z čeho byl špekáček kdysi dávno).

 24. franta pulpytel říká:

  Každý nemá tu možnost kupovat mléko přímo od soukromníka , jako Vy . To jste tak skromnej , že Vám chutná tři dny stará bramboračka , nebo také obracíte každou korunu?( já si myslím to druhé- máte jídlo na dva až tři dny takže se řídite podle finančnich možností. Vy máte možnost koupit mléko za 10kč od soukromnika . Mohl bych se ptát ,proč ho prodává tak lacino , možná že je to Váš dobrý známý. Podle toho co píšete tak bych Vás odhadl na samozásobitele nebo se mýlím?

 25. Zdeněk Gryc říká:

  takže zatím:
  BBC „dobrou noc a pevnou naději“

 26. Zdeněk Gryc říká:

  kouzlo se zatím, nevidno proč nepovedlo…

 27. Venca říká:

  Franto, co to melete ?

  Zajeďte si na nějakou vesnici, mrkněte se kde mají statek a nějaké krávy (to je takové čtyřnohé tupé zvíře, které se vyznačuje tím, že má kromě čtyř žaludků i výdejní automat na mlíko, kterému se také někdy říká vemeno). Pak se tam jděte zeptat, jestli by vám neprodali mlíko. Určitě se s nima domluvíte (v zimě je to samozřejmě horší, to je mlíka málo). Víte kolik jim dávají mlíkárny ? 10-12 korun za litr je normální sousedská cena.

  Kupuju ho proto, že je to opravdu 100% mlíko. Zkuste doma udělat tvaroh z krabicáku. Nejde to. Už v něm totiž není nic, z čeho by mohl vzniknout.

  Zkuste prosím číst. Já tu bramboračku nejím proto, že bych neměl na lepší. Jím ji proto, že mi chutná. A čím víc se ohřívá, tím je lepší. Asi jako guláš. V hospodě vám nesmí kvůli EU a kvůli hygieně prodat včerejší guláš. Přitom samozřejmě den starej guláš je nejlepší.

 28. Honza54 říká:

  To Fejina : Citace z vašeho příspěvku „Zeman má ale hlavu jako malá encyklopedie,……… „. Někdy se mi zdí, že si tu encyklopedii napsal sám. Výmysly, nepravdivé interpretace, citace, lži. Ale to plebsu nevadí. Je to jeden z největších buranů co kdy seděli na hradě v celé historii našeho národa. Kdyby to byl takový „geroj“, tak se posadí do křesla během předvolebních debat a kde bude moci svoji „hlavu-encyklopedii“ uplatnit. Jenže v této kampani proti němu budou intelektuálně zdatnější soupeři, tak radši objíždí republiku a ta svá moudra hlásá těm co patří k ………… . Proto je u mne srab.

 29. Berka říká:

  Venco, děláš mi chutě. Ohřívaná bramboračka – teda pokavad je to opravdu pořádná bramboračka s hříbkama, kroupama a tak, co v ní stojí lžíce – to je vážně něco.

  Je fakt že dobře jíst se dá i hodně levně.

  Já si nemyslím, že bych byl nějakej chudák, sám se označuju za takovou střední třídu – ale v životě jsem nebyl u McDonalda. Nějak mi to vůbec nechybí.

 30. XXXXX říká:

  A koho máš na mysli když říkáš intelektuálně zdatnější? Veksláka nebo badatele? To je teda trefa někdy nevím jestli seš doopravdy blbej, nebo to jen hraješ. O čem má jako mluvit? O tom co čtyři roky dělá. Nebo se má nechat urážet a nachytávat takovejma pasgřivcema a novinářskejma nulama jako je václav hlodavec? Co asi tak může národu sdělit? Že není blbej vědí všichni, že jezdí mezi lidi a ti ho mají rádi, protože si na nic nehraje a nazývá věci pravými jmény – teda ty věci které lidi trápí, to ví všichni, a že se vyjadřuje ke kdejaký kravině po který mu je hovno taky, že je alkáč a křupan taky tak co by jako měl povídat dál.
  Mě se taky nelíbí, a už vůbec se mi nelíbí ten cirkus plnej maškar – ovčáčků a kancléřů co má kolem sebe, ty jeho samolibý výstupy, nulová sebereflexe a co já vím co ještě. Je to ale tak důležitá figura aby mě to zvedalo ze židle? Bylo před Zemanem bude i po něm. Já nechápu co na tom furt vidíte k debatě. Prostě vyhraje pět let bude krafat píčoviny z bedny a za pět let je bude krafat jinej somrák tak jako co?

  Venca – proč se snažíš tomu teleti furt něco vysvětlovat je to prudič a systémovej hledač problémů. Negramota kterej není schopen z jednoduchýho a logickýho textu vypátrat, podstatu dobrého a laciného jídla. Diví se, že tři dny žereš bramboračku. No bodejť když neví co to je a za vrchol gastronomie považuje housku s kusem hnědýho a zelným lupenem z mekáče. Von neví, mlíko dává kráva on si myslí, že se vyrábí v továrně na tetrapaky no vlastně to kupovaný se tam vyrábí 🙂 a brambory nerostou na poli ale v Kauflandu. To je prostě úplně marnej případ. Jeden takovej chodí do sauny bůhví jestli to není zrovna on, protože takovejch nemůže bejt moc.

 31. Fejinka říká:

  Milý Honzo 54, zrovna před dvěma dny se ho jedna redaktorka ptala na totéž, proč se nechce zúčastňovat různých diskusí s protikandidáty a předvolebních debat. Dělám to přesně tak, jak mi to řekl bývalý rakouský prezident Heinz Fischer a můj kamarád, před jeho druhou prezidentskou volbou-ničeho se nezúčastňoval. Občané mě měli možnost poznat za prvé volební období a vědí, co mohou očekávat, řekl Fischer. Ti, jako třeba Vy Honzo54, pro Vás je to také jasné, že Zemana volit nebudete a jste přesvědčen o své jediné víře, že ta je správná. Jiní si myslí opak. Otázka je, kdo má větší pravdu. Vy jste asi také hodně ovlivněn našimi sdělovacími prostředky, které na svého prezidenta, s prominutím, kydají co největší hnůj a hledají každičkou „nicůtku“, jak by řekl Klaus, si do něj kopnout. A o tom, jakým směrem by to vedli moderátoři při debatách nemá cenu se zmiňovat.
  Co se týče jeho hlavy, rozhledu a celkových vědomostí, tak ty bych chtěl mít. Samozřejmě, někdy se mu stane, že se chybička vloudí, na coš novináři čekají, ale téměř vždy se časem ukáže, že má, bohužel, pravdu. A jako rétor je vynikající, třebaže od vizuálního pohledu to nevypadá. V tom se mu těžko někdo může rovnat, říkají to jiní a věhlasní borci.
  Navíc on během svého volebního období objíždí republiku a každý kdo chce se může zúčastnit a vždy pokud se tam objeví jeho odpůrci, jim prvně odpovídá a zve je k diskusi. To nedělal nikdo z jeho předchůdců. Podle Vás je to plebs, který se tam zúčastňuje, nevím co jste Vy zač, jakého postavení, že takto soudíte. Takto podobně plácal o plebsu kardinál Duka, když v Praze byla velká demonstrace, kde bylo na čtvrt milionu lidí. Tady se ukáže jaký je kdo charakter.

 32. Honza54 říká:

  Pánové, volte si koho chcete, ale pro mne je ten co jsem napsal nevolitelný a určitě je pro ne přijatelnější badatel, nebo dřívější vekslák. I ten váš chráněnec napsal „že mýlit je lidské a názory lze měnit“. S tou blbostí bych pane XXXXX šetřil, jelikož to samé si mohu myslet i o vás.

 33. XXXXX říká:

  Blahopřeju k prudkému nárůstu inteligence. Není to můj chráněnec je to chráněnec demokratické většiny a to bohužel platí i v případě rozdílu jednoho procenta. A o tu snad jde, nebo je to při tom sluníčkaření s výkladen demokracie jinak?

 34. franta pulpytel říká:

  XXXXtyle bud tak laskav a nepodsouvej mi něco co jsem nenapsal . Mysllíš že nevím že mléko dává kráva, takový negramota nejsem a do mekáče ani do sauny nechodím. Ale negramota budeš spíš ty když čteš něco jineho než co je psáno.

 35. XXXXX říká:

  Venca – tady jasně vidíš, že k tomu mýmu komentáři není co dodat.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I