Blog Jihlavských listů

Jan Žižka
149- Ing. Jan Žižka, BA (Hons.) Bezpartijní. VŠCHT a komparativní právo UW.

Američané opět zabíjejí, vazalové přikyvují, B. Sobotka vypadl z role hrdiny

Jan Žižka | Sobota, 8. 4. 2017 v 16:52

„Silné státy se chovají jako gangsteři, zatímco ty slabé jako děvky“
Tak Američané se rozhodli opět napadnout svrchovaný stát. Mají to přeci vyzkoušené, a Evropa, ve které žijeme, a která má daleko k nezávislosti, bude jako vždy předstírat, že se nic nestalo.
Jenže stalo. Jako tehdy, když Američané bez důkazu napadli Irák a když jejich letadla, společně s některými ostatními evropskými státy napadla civilní cíle v Srbsku. Pobili tehdy stovky, možná tisíce civilistů. Hanebná role tehdejších Českých politiků – včetně V. Havla – by se měla stále připomínat.
Američtí vojáci a jejich spojenci pozabíjeli jen za březen v Lýbii téměř 1500 lidí.
Naši „spojenci“ ve zbrani páchají válečné zločiny. Na tom nic nezměníme. Budou je páchat, dokud se jim to bude vyplácet nebo jim v tom někdo nezabrání.
Je hanba, že jsem v této společnosti. A dokonce ani Českým médiím se stále nedaří vysvětlit, proč se Rakousko necítí ohrožené i když není v NATO. Jediné opravdu pozitivní je, že nás snad Američané nevybombardují- když jsme teď ti spojenci…
Co ale stojí za povšimnutí je postoj našich politiků. B. Sobotka, který dnes – tedy před volbami – hrál roli rázného a nezávislého muže – se nezmohl ani na to, aby prohlásil, že by se mělo alespoň počkat na vyšetření útoku WMD v Lýbii. Vypadl z role a opět začal jednat tak, jak je mu vlastí, jako vazal .
Jediný, kdo si zachoval tvář je Miloš Zeman, který alespoň prohlásil „že je třeba počkat na vyšetření útoku“. J.

52 komentářů k článku “Američané opět zabíjejí, vazalové přikyvují, B. Sobotka vypadl z role hrdiny”

  1. Svatopluk Beran říká:

    Přece USA podporovaly Taliban proti Rusákům a když i to nestačilo, vybudovyly a zaplatili Al-Kaidu. Teď se prostě po zmařených statisíců obětí a nastartování migračních krizí, v nichž jsou nejen domácí afgánci, opět vracejí Američané k původním afgánským spojencům. Zřejmě se Taliban na rozdíl od roku 1989 rozhodl hospodářsky s USA spolupracovat, tak je přeci potřebné vybojováno. No a dnes jede umravňovat střední a východní Evropu Američan Pompeo. Už jsme to tu jednou zažili při umravňování politických vizí z východu. Protože teď už jsou ale politické vize ve Střední Evropě dané, bude se umravňovat o stupeň níže. A to v obchodních vizích. S tím smíš obchodovat, s tím nesmíš obchodovat. Ten nám neumožnil vkládat vstupní čipy od našich tajných služeb do svých výrobků, tak ho hold budeme omezovat v obchodování. My můžem sledovat on nesmí. Namísto spojování občanů planety opět rozdělování. Je to nekonečný proces nadutých samolibců.

  2. Jan P. říká:

    Já s vašim komentářem souhlasím pane Berane.

    Nabízí se otázka pro autora blogu:Jestli v role ,,hrdiny“ stále vidí prezidenta Miloše Zemana ?

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I