Američané opět zabíjejí, vazalové přikyvují, B. Sobotka vypadl z role hrdiny

„Silné státy se chovají jako gangsteři, zatímco ty slabé jako děvky“
Tak Američané se rozhodli opět napadnout svrchovaný stát. Mají to přeci vyzkoušené, a Evropa, ve které žijeme, a která má daleko k nezávislosti, bude jako vždy předstírat, že se nic nestalo.
Jenže stalo. Jako tehdy, když Američané bez důkazu napadli Irák a když jejich letadla, společně s některými ostatními evropskými státy napadla civilní cíle v Srbsku. Pobili tehdy stovky, možná tisíce civilistů. Hanebná role tehdejších Českých politiků – včetně V. Havla – by se měla stále připomínat.
Američtí vojáci a jejich spojenci pozabíjeli jen za březen v Lýbii téměř 1500 lidí.
Naši „spojenci“ ve zbrani páchají válečné zločiny. Na tom nic nezměníme. Budou je páchat, dokud se jim to bude vyplácet nebo jim v tom někdo nezabrání.
Je hanba, že jsem v této společnosti. A dokonce ani Českým médiím se stále nedaří vysvětlit, proč se Rakousko necítí ohrožené i když není v NATO. Jediné opravdu pozitivní je, že nás snad Američané nevybombardují- když jsme teď ti spojenci…
Co ale stojí za povšimnutí je postoj našich politiků. B. Sobotka, který dnes – tedy před volbami – hrál roli rázného a nezávislého muže – se nezmohl ani na to, aby prohlásil, že by se mělo alespoň počkat na vyšetření útoku WMD v Lýbii. Vypadl z role a opět začal jednat tak, jak je mu vlastí, jako vazal .
Jediný, kdo si zachoval tvář je Miloš Zeman, který alespoň prohlásil „že je třeba počkat na vyšetření útoku“. J.

52 Responses to “Američané opět zabíjejí, vazalové přikyvují, B. Sobotka vypadl z role hrdiny”

 1. Jan P. napsal:

  Skoro to až vypadá, že prezident Zeman je ve svých výrocích o bombardování Sýrie uvážlivý. Houbeles, je zmaten, neboť se mu perou kámoši.

 2. FL napsal:

  Pane Žižko, nechcete se rozepsat také o Srebrenici? Jinak použití chemických zbraní koukám nechává komunisty v klidu.

 3. Fejinka napsal:

  A jaký je rozdíl mezi zabíjením plynem, leteckým bombardováním a nebo raketami? Klasickými konvenčními zbraněmi válčí ti zmanipulovaní obyčejní pěšáčci ve svých občanských válkách doma, kde jim někdo slíbil něco lepšího než měli dosud…třeba tu americkou demokracii.
  A kdo asi tak stál v pozadí při vzniku těch téměř všech světových státních či regionálních konfliktů od konce II. světové války – asi Rusko s Putinem v návaznosti na SSSR a jeho všechny předešlé stranické tajemníky. Kdopak zná pravdu…..?! Kdo je to vlastně Američan ? Původně jenom Indián a Eskymák. Ti ostatní jsou vlastně přivandrovalci z celého světa a který národ to vlastně v Americe ovládá v těch nejvyšších postech na všech důležitých místech především v bankovnictví, ekonomice a v rozhodujících průmyslových aglomeracích a tahá za nitky celého dění? Můžete hádat…

 4. Berka napsal:

  FL – nechci se do toho míchat, ale co má co dělat Srebrenica s bombardováním Srbska ? To jako že po čtyřech letech od masakru ve Srebrenici se teprve američané rozhodli k odplatě ?

  No pokud ano, tak je vidět jak od té doby postoupili. Teď už trestají raději preventivně – ještě než je stoprocentně dokázaná vina.

 5. XXXXX napsal:

  Tohle sem nepatří, ale vedle ukončili diskusi zřejmě v předtuše rasových neshod. Pan Varhaník napsal
  „Spolupráce a soužití Romů a neromů je tématem oslav Mezinárodního dne Romů.“ atd.
  Chtěl bych se ho zeptat jestli se cítí jako nerom, nebo bílej. Já se teda jako nerom rozhodně necítím. Moc by mě zajímalo proč píše takovýhle píčoviny. Cigán je cigán a bílej bílej žádnej rom nerom cdrom či jinej nesmysl.
  A jsme fakt rádi že i cigáni měli jednoho partyzána. Teda míň už že mají 90procent basmanů. Proč i tohle nezmíní pan korektní novinář.

 6. Svatopluk Beran napsal:

  Chování vlád Spojených Států amerických, coby bezprecedentního světového a hospodářsko- militantního agresora, jasně ukazuje všem ostatním zemím, že v rámci vlastního geopolitického hospodářského boje si může každá zem dělat co chce. Stejně tak jako církev v minulosti vyvražďovala obyvatelstvo té které země, či následně po náboženské okupaci té které země země terorizovala všechny občany, jenž neuznávali – JEDINÉHO VYVOLENÉHO – a měli vlastní pohledy na svět i vlastní život, tak se dnes chovají vlády Spojených Států. Výsledkem pak jsou miliony mrtvých a desítky milonů bezdomovců a vyhnanců z vlastních zemí. Naši vládní představitelé nejsou většinovým hlasem občanů k svévolným agresím Spojených Států a jsou to obyčejní PŘIZDISRÁČI.

 7. Fejinka napsal:

  A už se ukazuje (běží na internetu), že údajné použití chemických látek v Sýrii bylo opět americkým falzem. JAKO VŽDY!!! Z Trampa dělají jeho tajné služby v čele s CIA šaška. Opět divadélko pro svět.

 8. Pepa napsal:

  Fejinka: A můžu se zeptat, které ty internetové zdroje obsahují tu správnou pravdu, kterou zmiňujete? A jak víte, že to naopak není propaganda jiné mocnosti?

 9. Venca napsal:

  Právě že neví nikdo nic. Proč to napřed nenechat vyšetřit komisi OSN ? Pokud to obě strany svalují na toho druhého, tak by přece vyšetřování mělo být v jejich zájmu, ne ? 🙂

 10. Fejinka napsal:

  Pepo, určitě to nebude ČT a spol. Kdo chce a hledá, najde. Třeba AENews. Je třeba číst také druhou stranu a ne jenom to, co nám předkládá náš mainstream. Možná to může být propaganda, ale zatím se vždy ukázalo, že Amíci vždy lhali (viz např. Irák). Hezký den.

 11. Honza54 napsal:

  To Fejinka : Jak si vysvětlit, že všechno kolem Syrie Rusové v OSN vetují ?? Nesvědčí to o něčem.?

 12. Svatopluk Beran napsal:

  Co Honzo Rusové ohledně Syrie veteují. Něco co neodpovídá mezinárodním pravidlům? Jinak si všichni všimněte že skončily informace o dobývání Mosulu Američany v Iráku. A tam je to v milionovém městě teprve masakr. USA nemají jediný podložený důkaz, který by je ospravedlňoval k vedení války proti suveréní zemi. Jejich vojska tam vůbec nemají co dělat. Nehledě na to že rozpoutání války v Iráku potažmo v celé této geopolitické zoně středního a blízkého východu došlo po naprosto smyšlených informacích americké vlády a neůspěchu amerických firem dohodnout se s Talibanem na využívání Afganistánu coby tranzitní cesty pro zemní plyn z Turkmenistánu do Pákistánu, kde měl být následně zkapalňován a dovážen do Spojených Států. Irák, Syrie, Lybie, Jemen jsou pak jen další cíle geopolitiky USA nešetřící obyvatele tohoto regionu.

 13. Svatopluk Beran napsal:

  Dnes se Spojené Státy rozhodly přes G7 nastavit svou tajnou cestu a vyhrožování z roku 2007, které proveli tehdy novému vládci oslabené světové velmoci, po ukončení vlády zkorumpovaného Jelcina. Cílem bylo zastrašit nastupujícího premiéra Ruska, politicky mladičkého Putina, který v té době nesl nelichotivé následky utopení ponorky Kursk. Putin coby vysoký příslušník tajné služby Ruska dobře věděl jak to ve světě chodí a ze světové hospodářské a militaristické špičky se neposral, jak tak činí dnes i dříve mnozí jiní. USA se svým vražděním a rozdmýcháváním vnitřních problémů té které země po celém světě mají problém pokračovat v tomto typu mezinárodního HOSPODÁŘSKÉHO TLAKU, v podstatě OBCHODNÍHO TERORISMU. Zopakujme si již po několikáté situaci z roku 2007, která v podstatě kopírovala zkrachovaná jednání amerických ropných firem s afgánským Talibanem v roce 1996. Mimo jiné hlavními sponzory Buchových presidentských kampaní a následně i nejsilnějšími akcionáři těchto firem, jenž v Buschových vládách zastávali nejvšší vládní posty. Připoměňme si článek mnou již několikrát zde zveřejněný, který je a ještě několik desetiletí bude pozadím nastupujícího světového dění. Spojené Státy budou muset utratit ještě hodně bilionů dolarů na pátou Ruskuou, stejně tak jako na Ukrajině nebo v Sýrii. Přejme jim jen, aby se jim to nevymklo z rukou stejně jako AL-Kaida nebo IS Protože tam na tom jejich americkém ostrově mezi Tichým a Atlantickým oceánem je prakticky nic nezasáhne, zatím co mi si to v Evropě pěkně odserem.

  Kissingerovo ultimátum Putinovi

  Mike Whitney

  Několik hodin předtím, než Londýn oznámil vyhoštění čtyř ruských diplomatů a vlastně obvinil Moskvu, že nařídila vraždu Litviněnka, odehrála se významná událost. Henry Kissinger odletěl do Moskvy k důvěrným rozhovorům s Vladimírem Putinem. Prakticky se neví vůbec ni o tom, co si ti dva řekli; americká média jako celek zprávu cenzurovala a evropská je v tom jako vždy následovala. To v zásadě znamená, že setkání mělo pro centra skutečné moci v USA maximální význam, neboť právě tato centra kontrolují nebo vlastní média.

  Závažnost, kterou mocní přikládali tomuto setkání, potvrzuje i složení delegace doprovázející Kissingera do Moskvy. Byl v ní George Schultz, bývalý ministr zahraničních věcí USA za vlády Reagana, ale především velká šedá eminence, muž , který ve své osobě spojuje zvláštní moc politiků, byznysmenů a finančníků, starý člen skupiny finančníků, kteří pomáhali Stalinovu SSSR s finančí pomocí, prezident Advisory Council JP Morgan Chase, člen Hooverova Institutu a American Entreprise, ředitel společnosti Bechtel (nadnárodní společnost operující v oblasti infrastruktury pro ropný průmysl), jakož i člen Bohemia Grove, což je klub mocných tak výlučný, že Bilderberg připadá jako hřiště s volným vstupem. V 84 letech Schultz není člověkem, který cestuje rád, pokud to není absolutně nezbytné. V delegaci byl také Robert Rubin, bývalý ministr financí, dnes významná osobnost Citigroup a to poté, co byl jedním z představitelů New York Stock Exchange a Ford Motors. Byl zde též Thomas Graham jr., velvyslanec, zvláštní představitel pro otázky nešíření jaderných zbraní a kontroly zbrojení (tedy starý vyjednávač s SSSR z dob SALT), jakož i poradce advokátní kanceláře Morgan Lewis. V delegaci byl i David O´Reilly, prezident a výkonný ředitel Chevronu a také šéf banky JP Morgan. A konečně Sam Nunn, bývalý senátor, extrémně pravicový demokrat a spoluprezident Nuclear Threat Initiative (NTI), velký expert na strategické zbraně.
  Tedy impozantní skupina – staří vlci z dob studené války (nikdo z těchto výše uvedených Američanů se narodil po roce 1938), působící v nejvýznamnějších vrstvách skutečné ekonomické a politické moci, z vojensko-průmyslového komplexu, kteří se sešli, aby udělali dojem na „mladíka“ Vladimíra.
  Téma jednání: „Rusko-USA: Pohled na budoucnost“. Výsledky jednání? Jak lakonicky řekl H. Kissinger při odchodu (nezaznamenaném západními svobodnými médii): „Oceňujeme čas, který nám prezident Putin věnoval a otevřený způsob s jakým nám vyjádři svoje stanovisko“. V diplomatickém žargonu, „otevřenost“ znamená „absolutní rozdíl“. Mohli mluvit o protiraketovém deštníku, který Bush rozmisťuje v Polsku a Česku. O Kosovu, proti jehož nezávislosti se Putin staví. Nebo snad o Iránu, kterému Moskva pomáhá při obohacování uranu. A nebo, a to je pravděpodobnější, o tom jak Gazprom vyhodil americké a anglické ropné společnosti z arktického naleziště Shtokman v Barentsově moři, aby se spojil s Totalem. Nebo o ropovodech, které Putin staví ze Střední Asie a které „likvidují“ západní moc. Ať už bylo téma jakékoli, víme, že Putin byl „otevřený“. Delegace se vrátila s jistotou, že „budoucnost“ Ruska a Ameriky se neshoduje.

  Uplynulo méně jak 48 hodin a nová vláda Gordona Browna vyhostila čtyři ruské diplomaty z jejich ambasády v Londýně s prohlášením, že je to odveta za odmítnutí Moskvy vydat Andreje Lugového, kterého Angličané obviňují, že otrávil ex-agenta Alexandra Litviněnka poloniem 210. V téže chvíli mafiánský Boris Berezovský, kterému poskytli v Londýně politický asyl, veřejně v BBC obvinil Kreml, že nařídil atentát na jeho osobu a ten byl odhalen britskými zpravodajskými službami. Bylo to varování nedotknutelných: válka bez příměří. Britské rozhodnutí, zdá se, překvapilo Moskvu, už i proto, že tento čin nemá od dob studené války precedent. Londýn jedenadvacetkrát odmítl žádost Ruska o vydání Berezovského, známého a potvrzeného zločince (hledaného i v jiných zemích, mezi kterými je i Brazílie) a Achmeda Zakajeva, exponenta čečenských teroristů. „Pokud by Moskva použila stejné kriterium, britská ambasáda v Moskvě by měla o 80 diplomatů méně“, řekl náměstek ministra zahraničních věcí A. Gruško.

  Ale to nestačí. Několik hodin poté britská média oznámila: „Stíhačky RAF vzlétly, aby zahnaly dva ruské strategické bombardéry, které mířily do britského vzdušného prostoru“. Další bezprecedentní oznámení. Kde ale byly ruské bombardéry? V jaké vzdálenosti se nacházely od vzdušného prostoru Velké Británie „ke kterému“ směřovaly? Kolikrát se takové incidenty staly v minulosti, aniž by o nich bylo informováno? Tentokrát to už není nějaké upozornění, ale jasná hrozba. Proč, to je snadno pochopitelné.

  Rusko má 6,6% potvrzených zásob ropy a 26% světových zásob plynu. Od května 2007 se stalo prvním vývozcem energií na světě, když předstihlo i Saudskou Arábii, jejíž zdroje vykazují pokles. Tenhle poklad musely americké společnosti pustit z hlavy, když v Moskvě Putin nahradil Jelcina. Putin buduje s Německem společný baltický plynovod a dodává 80% potřeby plynu. Podepsal se Sarkozym smlouvu, která přivedla Gazprom ke spojení s Totalem při využívání naleziště Shtokman. Buduje plynovody a ropovody, které přivedou energii do Turecka a na Balkán. Uzavřel dlouhodobé smlouvy s odběratelskými zeměmi o vzájemné zainteresovanosti, evidentně s cílem přerušit staré vazby z dob studené války, které stále pojí Evropu a USA. Navíc je to stavění aktivní překážky projektu nového NATO (a jeho trojských koní v Evropské unii J. Barrosy a J. Solany ) uchytit se za hranicí Černého moře. Tento projekt byl sepsán černé na bílém v dokumentu „The new Nort-Atlantic Strategy for the Black Sea region“, připraveného jednou německou nadací s výstižným jménem Marshall Fund for the United States a předložený při posledním summitu NATO. V tomto dokumentu jsou Černé moře a Zakavkazí definovány jako „nová euroatlantická hranice zatížená konflikty zděděnými ze sovětské éry“. Podle studie, tato oblast se zmrazenými konflikty se začíná rozvíjet na funkční agregát na „nové hranici expandujícího Západu“.

  NATO (nebo také USA) vidí tedy tuto oblast jako „hranici“ ve smyslu jakým byl americký Západ, tedy jako pohyblivou hranici. Je tomu tak, vždyť se v tomto dokumentu uvádí, že Ázerbajdžán a Gruzie společně poskytnou koridor pro unikátní dopravní transit energie z Kaspického moře do Evropy, stejně jako nenahraditelný koridor pro základny NATO a americké operace ve Střední Asii a na „širokém“ Blízkém východě. Tedy nová pohyblivá hranice musí postupovat, když dobude a vypudí z dosaženého území nové rudokožce. V tomto smyslu je pochopitelný pokus o vyhlášení nezávislosti Kosova, blokovaný v Radě bezpečnosti Ruskem. Kosovo je předmostí k postsovětskému prostoru plnému „zmrazených konfliktů“ a tedy využitelných pro vytváření nestability, pro hledání států-satelitů za účelem enormní balkanizace rozšířené od Jadranu po Kaspik. Jestliže Kosovo, dnes americká základna, se stane „nezávislým“, zrodí se desítky „nezávislých státečků“ stále více na východ, kde se vytvoří známý „koridor“ tvořený státy – satelity, indiánskými rezervacemi a bantustany, které jako zásadní řešení hodnotí anglo-americká centra moci.

  A za další je to pochopitelné i proto, že imperiální hegemonie USA závisí od schopnosti kontrolovat světovou ekonomiku. A ta závisí od schopnosti vnucovat dolar jaké světovou rezervní měnu. Ve své době tato kvalita dolaru závisela na skutečnosti, že platby za ropu a plyn se prováděli v dolarech. Dolar stále slábne, ropa je stále vzácnější. Dvě třetiny zásob jsou pod Kaspickým mořem. Tedy imperativ pro mocné zastoupené v Kissingerově delegaci byl stanovit pevnou kontrolu na zásobami v Kaspickém moři. Nemohou dovolit, aby se jednoho dne ropa platila v jenech, eurech a juanech nebo dokonce v rublech. Byl by to multipolární svět, který si přeje Putin a G8.

  Tohle jel říci Kissinger a další do Moskvy a vyjádřili to zcela jednoznačně: použijeme každého prostředku, abychom získali Kaspik. Kdokoli se nám v tom pokusí zabránit, bude považován za „hlavního protivníka“. Nebo řečeno rusky „glavny protivnik“. A toto je imperiální politika, ne šílenství neokonzervativců, jejichž vykonavatelem je Busch Jr. On odejde, ale tato politika bude dovedena do konce příštím prezidentem USA, ať už to bude kdokoli, protože to bylo rozhodnuto v neměnných centrech moci. Pro ně je to literárně řečeno otázka života nebo smrti. Bude použit každý prostředek. Řízená nestabilita, hnutí za nezávislost vzniklá z ničeho, „barevné demokracie“, obchody se zbraněmi, „islámské“ atentáty, čečenské a kosovské, propaganda a psychologická válka, démonizace. Všechny prostředky. Až po hrozbu jadernou válkou Moskvě, skutečnému „darebáckému státu“, který je třeba srazit.

 14. Honza54 napsal:

  To Svaťa: V reakci na útok mimořádně zasedla Rada bezpečnosti OSN. Rusko jako stálý člen RB OSN může rezoluci vetovat, což učinilo i v předchozích případech, kdy byl text namířen proti syrskému režimu prezidenta Bašára Asada. Moskva naznačila, že přijde s vlastním návrhem, který bude požadovat součinnost povstalců v oblasti. Podle Ruska totiž explodoval sklad chemikálií držený rebely.

 15. Svatopluk Beran napsal:

  Já jsem se domníval že Honzo tvůj pojem – všechno – zahrnuje tisíce vet, která Rusové zvedají. Tak jsem chtěl vědět, o co v nich šlo. V tomto jediném případě je to přeci ale naprosto jasné. USA provedly napadení suveréního státu, který vojenskou podporou opozice Spojenými Státy, prochází občanskou válkou.Rusům jde o vyšetření kdo a proč. Když ti dá někdo přes držku a ty nemáš důkaz kdo to udělal, tak napálíš toho kdo ti nejméně sedí? Honzo to je stupidní a na začátku 3 tisíciletí v rozporu s mezinárodním právem. Již jednou se blbci přidali k američanům a to to prý měli američané vše stoprocentně potvrzené a jak to dopadá? Teď nemají nic zjištěné ani zdokumentované. Spojené Státy jsou – od roku 1898 s křižníkem Mein v Havanském přístavu, smyšleným bombardováním v Tonkongigském zálivu, které vedlo k válce ve Vietnamu kde docházelo ze strany USA k chemické válce a používání zápalných bomb, přes 11září kdy si sami zorganizovali zavraždění 1 500 vlastních občanů a 1 500 cizinců, přes smyšlené chemické zbraně v Iráku – PRO SVĚTOVOU VEŘEJNOST ZCELA NEDŮVĚRYHODNOU ORGANIZACÍ. RUSOVÉ VETOVALY PRO TO, ABY SE PŘÍPAD VYŠETŘIL A NÁSLEDNĚ POTRESTAL VINÍK. Existuje velká pravděpodobnost, tak jakose již mnohokrát v minulosti stalo, že iniciátorem a tím i agresorem jsou samy Spojené Státy. To se ale musí vyšetřit a ne je okamžitě a jednorázově bez důkazů trestat vybombardováním nějaké jejich základny třeba v Arizoně. Proto ono veto.

 16. Berka napsal:

  Bohužel tohle – jako ostatně většina mocenských hrátek – není černobílé. Nedělejme si iluze, že jsou buď američané a nebo rusové svatí. Sýrie je pouze vítaný prostředek k demonstracím síly.

  Jedinej kdo to skutečně odsere, je ten syrskej soused, co se válí udušenej na zemi a kterýmu jsou s prominutím u prdele nějací američani i rusové.

  Mě hlavně hlava nebere reakce našich vyvolených politiků. Tak na jedný straně se všichni brání přílivu uprchlíků a křičí, že je potřeba řešit příčinu a ne následek – teda přímo tam, odkud uprchlíci přicházejí. A pak nadšeně provolávají slávu americe, že takto rázně zakročila. Já nevím, školy nemám – ale opravdu si někdo myslí, že bombardováním se podaří přesvědčit místní civilisty, aby nikam neutíkali a že se tak celý problém vyřeší ? No – vlastně možná vyřeší. Až se amerika zbaví dalších zásob Tomahawků s prošlou záruční lhůtou (existuje snad levnější způsob likvidace prošlé munice, než ji jedoduše vysypat z letadla na druhé půlce zeměkoule), tak už tam možná nezbude kdo by ještě mohl utíkat.

  Je mi z toho na blití, přátelé.

 17. Honza54 napsal:

  Mě je zase na blití pane Berka, když někdo v rámci svých mocenských ambici použije na bezbranný, vlastní lid Sarin ( a to ne poprvé) a kryje ho Rus, který má máslo ne hlavě s Krymem a Ukrajinou a kdy tento obhájce prezidenta Bašára bombarduje syrské civilní cíle. Rozdíl je jenom v tom, že Rusa si Bašár pozval a Američana ne, takže Rus se chová legitimně.

 18. VladimírV napsal:

  Pro Honzu 54
  O sarinu se už přestalo mluvit od té doby, když někteří „zasvěcení“ odborníci prohlašovali, že je to plyn. Není. Americký útok na syrskou vojenskou základnu bez souhlasu Rady bezpečnosti je akt agrese vůči suverénní zemi. To je bez debat.

 19. Pepa napsal:

  Svatopluk Beran: dokud jste nenapsal o zinscenovaném 11. září americkou vládou, tak jsem vás docela bral.

 20. Zdeněk Gryc napsal:

  „Silné státy se chovají jako gangsteři, zatímco ty slabé jako děvky“
  Tak Američané se rozhodli opět napadnout svrchovaný stát.
  ————————————–
  V dubnu 1945 se do Bavorska probojovaly jednotky Třetí americké armády, kterým velel generál George Smith Patton. Dne 18. dubna 1945 vstoupily americké jednotky na území předmnichovské československé republiky. V 09:55 dorazily první jednotky americké armády k obci Hranice v ašském výběžku. Jednalo se o průzkum roty K 3. praporu 358. pěšího pluku 90. pěší divize z XII. armádního sboru. O dva dny později vnikly jednotky i do Aše. Vzhledem k tomu, že toto území bylo osídleno Němci (jednalo se o území Říšské župy Sudety), nebyli Američané vítáni jako osvoboditelé. 25. dubna se bojovalo o Cheb, který Američané se ztrátami dobyli. 29. dubna se k hranicím předválečného Československa přesunuly další jednotky V. sboru Třetí americké armády.
  30. dubna si Američané vyžádali na generálním štábu Rudé armády postup na osu Karlovy Vary – Plzeň – České Budějovice, a to zdůvodu krytí levého boku 3. americké armády při postupu na Rakousko. Sověti, kteří se v té době probili na Ostravsko a po osvobození Brna stáli na jihu Českomoravské vysočiny, s tímto řešením nakonec souhlasili. Američané však setrvávali na svých pozicích a do Čech zahájili postup až 5. května 1945. Téhož dne pronikli ke Kynšperku a osvobodili Planou a Klatovy. 6. května v brzkých ranních hodinách byl útok obnoven. Hlavním cílem byla Plzeň, kde den předtím vypuklo povstání. Kolem osmé hodiny ranní pronikly do Plzně jednotky americké 16. obrněné divize a umlčely poslední německá ohniska odporu. Boje pokračovaly i na dalších místech jihozápadních Čech.
  Když vypuklo 5. května v Praze povstání, chtěl generál Patton pokračovat v postupu na české hlavní město. Byl si vědom toho, že německá miliónová armáda, které velel Ferdinand Schörner, již neklade na západě takový odpor, jak sovětským vojskům tvrdě bojujícím na Moravě. Německá vojska se řídila pokynem Hitlerova nástupce admirála Dönitze, který řekl: „…Proti Angličanům a Američanům musím bojovat, pokud mi budou bránit v boji proti bolševikům.“ Z politických důvodů však sovětské vedení další postup Američanů do nitra Čech zakázalo.
  7. května již boje prakticky ustaly, protože již předchozího dne se jednalo o kapitulaci německých vojsk. Alfred Jodl, který kapitulační jednání za Německo vedl, se snažil před sovětským zajetím uchránit co největší počet německých vojsk, takže Němci prakticky přestali klást Američanům odpor a snažili se spíše přejít k nim do zajetí. Američané tak mohli do 10. května obsadit zbytek území, které připadly do jejich sféry. Při osvobozování českého území padlo 116 Američanů, dalších 406 bylo raněných. Československo americké jednotky opustily (stejně jako sovětské) do listopadu 1945.
  ——————————————————
  . Československo americké jednotky opustily (stejně jako sovětské) do listopadu 1945.
  Srpen 1968. Tak rusové se rozhodli opět napadnout svrchovaný stát.

 21. Fejinka napsal:

  To, co udělali Amíci Sýrii je prach sprosté napadení cizí země bez souhlasu RB. Z toho si Amíci nikdy nic nedělali. Byla by asi „sranda“, kdyby jim Syřani vypálili 59 raket na ty jejich lodě ve Středozemním moři, aby to bylo jedna – jedna. A o tom 11. září existuje celá řada pojednání, která říkají zcela něco jiného než oficiální teorie a zdůvodnění USA ( a není to jedna baba povídala). Jednou vyjde pravda na povrch až přijde ten správný čas, jako např. kdo je otcem T. G. Masaryka…

 22. Svatopluk Beran napsal:

  To mě mrzí Pepo. Nechci to zatáhnout někam jinam, mimo téma tohoto blogu. Ale pokud máte nějaké odkazy na snímky, které dokumentují jak na Pentagon nalétá nízko nad dálnicí nějaký Boing v nejsledovanějším kamerovém místě světa, či jak zaměstnanci Pentagonu odvalují dva několikametrové titanové motory coby nezničitekný zbytek od Boingu rozpuštěného plameny kerosinu. Dejte mi na ně prosím odkazy.

  Jinak ještě uvedu již několikrát mno prezentovaný návrh naplánovanou, ale nikdy neuskutečnou americkou provokaci vůči Kubě zveřejněnou po několika desítek let promlčující době. Povšimě te si co již tehdá bylo v logistických možnostech Spojených Států a porovnejte to s útokem na dvojčata. Nejdůležitější je ale si uvědomit a vstřebat to, ževládní špičky někakého státu jsou schopny takto vůbec přemýšlet.

  Operace Northwoods je název tajného dokumentu, který vytvořil americký sbor náčelníků štábů v roce 1962. Dokument obsahoval návrh vojenské operace, iniciované armádou Spojených států. 13. března 1962 jej ministru obrany Robertu McNamarovi předložil předseda sboru náčelníků štábů, Lyman Lemnitzer. McNamara tento návrh ovšem zamítl. Plán viděl i prezident John F. Kennedy, osobně ho zamítl a navíc zbavil Lemnitzera velení. Plány Operace Northwoods byly odtajněny po čtyřiceti letech. Podle dokumentů, které jsou v současnosti oficiálně k dispozici, žádný z bodů operace nebyl realizován pod její záštitou.

  Tento plán patří mezi tzv. false flag psy-op – psychologické operace, jejichž cílem je manipulace veřejného mínění vlivem nějakého neočekávaného nebo např. traumatizujícího podnětu. Účelem akcí, které Operace Northwoods plánovala, bylo získat všeobecnou podporu americké veřejnosti pro vojenskou invazi na Kubu. Uvedené prostředky zahrnovaly i fingované teroristické akce na území USA proti vlastním obyvatelům, počítající s až stovkami obětí.

  Body operace

  Dokument navrhoval použití teroristických útoků v okolí základny Guantánamo Bay, jako záminku pro vojenskou intervenci proti Kubě. Plán zahrnoval:

  Rozšířit zvěsti o tom, že Kuba používá konspirační rádio.
  Zinscenovat útok uvnitř základny za pomoci spřátelených Kubánců.
  Vyvolání nepokojů u hlavní brány.
  Vyhodit do vzduchu munici a založit ohně.
  Provést sabotáže na letadlech a lodích.
  Zaútočit na základnu pomocí minometů.
  Potopit loď a provést pohřeb domnělých obětí.
  Připravit teroristické útoky v Miami, Floridě a Washingtonu D.C..
  A konečně, zničení dálkově řízeného letadla nad kubánskými vodami.
  Cestující budou federální agenti převlečení za vysokoškoláky na dovolené.
  Na letecké základně v Eglinu bude zhotoven duplikát letadla, včetně barvy a registrace, ve skutečnosti patřící CIA. Duplikát bude nahrazen původním letadlem a osazen cestujícími. Původní letadlo se změní na dálkově ovládané.
  Obě se setkají na jih od Floridy. Letadlo s pasažéry přistane v Eglinu, kde je vyloží a navrátí se mu původní status.
  Dálkově ovládané letadlo převezme původní letový plán a nad kubánskými vodami vyšle signál „MAYDAY“, ještě předtím, než ho na dálku odpálí.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Northwoods

  Tím nechci říct že jsou Rusové nějací svatoušci. V posledních desetiletích jsou to ale Spojené Státy které provokují, namísto aby z hlediska své hospodářské, morální a vojenské nadvlády byli ti kdo jsou nad věcí a v pohodě. Spojené státy však pouze kopírují kteroukoliv velmoc jenž se díky svým inovačním hodnotám v historii lidstva dostala na špici světa. Je to v podstatě katastrofa, že se z hlediska lidské morálky nic od vzniku prvních východních kultur před čtyřmi, pěti tisíci lety, neděje.

 23. Svatopluk Beran napsal:

  Ještě jednou pane Gryc. Abychom si nalili čistého vína a nedělali si opětovně historii jen takovou jaká nám vyhovuje. Generál Peton na našem území nic nedobýval. Z hlediska hrůz války, které probíhaly jinde, mu Němci území ČR takticky předávali. Pročež pro americké vojáky zbylo aspoň předávání kakaa dětem v Plzni a jejím okolí. Pokud chcete hovořit o znásilňování, které je hnusný hnus jenž války doprovází. Tak nezapomeňte zmínit o

  Pokud neznáte kompletní historii uončení 2SV, mohu vám dát odkazy, jak se na mezích styku americké a sovětské armády v Německu, zastavila sovětská vojska a nepostupovala v osvobozování Německa dál přes předem dohodnuté hranice povoleného osvobozování. Sovětští generálové z toho také nebyli tenkrát nadšeni.

 24. Svatopluk Beran napsal:

  Omlouvám se, ale nechtíc jsem si odklikl příspěvek ještě neúplný. Jde mi jen o objektivnost, které se panu Grycovy v důsledku zřejmě ideologicky omezených informací nedostává.

  Byli američtí vojáci horší než sovětští?

  Tvrzení o násilnické Rudé armádě se v západních zemích i u nás tradovalo od konce války a vytvářel se falešný dojem, jakoby vojáci ostatních spojeneckých vojsk byli svatouškové, kteří při dobývání Německa rozdávali kolem sebe jen čokoládu a květiny.

  Před několika dny v Německu vyšla kniha historičky Miriam Gebhardtové „Als die Soldaten kamen“ (Když přišli vojáci) , ve které její autorka se vrhla na Als die Soldatentéma, které bylo nejen v Německu ale na Západě do jisté míry tabu. Server časopisu Die Spiegel píše o tomto problému článek pod názvem „Byli američtí vojáci horší než sovětští?“. A hned v úvodu podtrhuje skutečnost, že o amerických vojácích se tradovalo, že byli v poválečném Německu vždy oblíbení a ctilo je dobré vychování. Přichází však šokující informace ze jmenované knihy, že američtí vojáci ke konci války znásilnili až 190 tisíc žen. Der Spiegel popisuje podobně příběh jako The Gaurdian, v tomto případu se však jedná o americké vojáky. Scéna se odehrává ve vesnici Sprendlingen poblíž Rýna.

  http://literarky.cz/civilizace/89-civilizace/19417-rok-1945-ameriane-udajn-znasilnili-190-tisic-nmeckych-en

 25. Jan P. napsal:

  Především Trumpův útok by měl vést k probuzení z iluzí o novém americkém prezidentovi coby izolacionistovi a mírotvorci.

 26. Zdeněk Gryc napsal:

  Vážený pane Beran,

  vojáci USA mají v Plzni jasné a ustálené renomé.
  přišli a odešli.
  Pokud je chce někdo pomlouvat, prosím, ale na základě vlastní zkušenosti,
  přímo z Pra-zdroje.
  Plzeňáci to každý rok jasně demonstrují.

  S pozdravem ZG

 27. Svatopluk Beran napsal:

  Že Plzeňáci oslavují Američany je naprosto v pořádku, proč by měly oslavovat Rusy kteří tam nebyli.

  Byla to neskutečná hloupost tehdejší vedoucí strany jedné strany, když nezveřejńovali pravdivé historické skutečnosti a je dobře že na to politicky doplatili. To samé se samozřejmě stane v budoucnosti každému kdo bude měnil či lavírovat dle svých potřeb s historií. A že tu tací jsou. Uvádět například že druhou světovou válku vyprovokovalo vedle Německo i Rusko je přesně taková hloupost jaké se tu šířily právě za vlády jedné strany.

  Jako pomluvu nazývat historické skutečnosti, na to už musí být hodně silná zavilost.

 28. Svatopluk Beran napsal:

  J.P. já se domnívám že takovej chtěl být. Jenže dostal velice brzy jasné signály o tom kdo rozhoduje o chodu světa. Že to jakýkoliv nový president USA není a nikdy nebude už Busch, Obama a teď i Trump zřetelně dokazují.

 29. VladimírV napsal:

  Milý pane Gryci,

  oceňuji, že jste změnil rétoriku. Byly doby, kdy jsem z Vašich příspěvků týkajících se podílu na osvobození naší země měl dojem, že to byli Američané, co jí osvobodili. Je třeba si vážit těch, co nás zbavili válečných útrap. V Plzni je to tradice revolty proti tomu , že všechno dobré pro konec války je zásluhou SSSR. Tedy to, co nám vtloukali do hlav.

  K chování válčících vojsk vůči ženám. Slyšel jsem nahrávku svědkyně a jejích osobních zkušeností s vojáky. Ta ohodnotila americké vojáky jako elegány, ale rezolutně dodala, že „výbava“ Rusů bylo něco, na co se nezapomíná. To jen pro odlehčení.

  Mějte hezké velikonoce. Přání platí i všem diskutujícím. Zdraví Vladimír Havlíček

 30. Honza54 napsal:

  To Vladimír“ Máte pravdu že Sarin není plyn, ale je to stejné svinstvo „Sarin (v kódu NATO označený jako GB) je vysoce toxická kapalná látka používaná jako nervově paralytická chemická zbraň. Její výroba je zakázána mezinárodní konvencí o nešíření chemických zbraní z roku 1993.
  Sarin je čirá, bezbarvá kapalina bez zápachu. Nečistý sarin může být cítit jako horčice nebo spálená guma.“
  A kdo ho skladoval a použil je porušení čeho (viz.výše) ?

 31. Zdeněk Gryc napsal:

  V lednu roku 1913 se dva světem zklamaní muži procházeli po ulicích Vídně. Josif Stalin byl mladý revolucionář vyhoštěný z Ruské domoviny, Adolf Hitler zase zkrachovalý malíř bez šilinku v kapse. Koho by tenkrát napadlo, že tito dva outsideři a ztracené existence budou zanedlouho rozhodovat o osudech celé planety?
  —————————————————————–
  Hitler, Stalin, Mao Ce-tung

  Lidé, keré nechali zabít, se nepočítají ve stovkách ani tisících, ale ve stovkách tisíc.
  Mimořádně krvavým písmem se do dějin zapsali diktátoři
  Adolf Hitler, Josif Stalin, Mao Ce-tung, Pol Pot a Kim Čong-il.
  dolf Hitler: 15 až 70 milionů mrtvých
  Člověk,
  který rozpoutal druhou světovou válku. Muž, s nímž jsou nesmazatelně spojeny pojmy genocida, holocaust a porajmos (likvidace Romů). Odhady počtu jeho obětí se různí podle toho, zda jsou do nich zahrnuty „jen“ oběti války nebo i oběti vyhlazovacích táborů. Nejskromnější odhady mluví o patnácti milionech zlikvidovaných životů, ale někteří odborníci uvádějí i přes sedmdesát milionů.

  Josif Stalin: 10 až 27 milionů mrtvých

  Denně umíralo hlady několik tisícovek lidí. Matky se rozhodovaly, které z dětí má větší šanci na přežití a kterému už se nevyplatí dávat jídlo. Lidé neměli sílu pochovávat mrtvé do hrobů a ukládali je pouze do mělkých jam, někteří začali praktikovat kanibalismus. To všechno byly běžné výjevy hladomoru na Ukrajině, který byl důsledkem stalinistické kolektivizace.

  V období let 1929 až 1933 zahynulo tři až deset milionů lidí (odhady historiků se značně různí). Ukrajinský hladomor byl však pouze jednou z humanitárních katastrof, které nesly Stalinův podpis. Masové deportace, čistky, politické procesy a vyvražďování domnělých odpůrců daly v konečném úhrnu dohromady minimálně deset milionů obětí stalinského teroru.

  Mao Ce-tung: 50 až 78 milionů mrtvých

  Měla to být revoluce, díky níž se Čína vyšvihne mezi světové velmoci, ale skončilo to obrovskou humanitární katastrofou. V projektu ambiciózně nazvaném Velký skok nutil Mao Ce-tung rolníky, aby místo práce na polích tavili železnou rudu v primitivně zbudovaných pecích (cílem měla být co nejrychlejší industrializace Číny). Zoufalí vesničané ve snaze dodržet předepsané dávky tavili i zemědělské nářadí či vybavení domácností.
  Následný nedostatek nástrojů i pracovních sil v zemědělství vedl k drastickému poklesu zemědělské produkce, která měla zase za následek hladomor nepředstavitelných rozměrů. Padlo mu za oběť deset až třicet milionů lidí (odhady se opět velmi různí) a v některých oblastech vymřelo následkem hladu a nemocí až čtyřicet procent obyvatel.
  Po totálním neúspěchu Velkého skoku se Mao rozhodl napravit situaci Kulturní revolucí, která měla modernizovat společnost. Za ni zaplatily životem další miliony lidí, kteří se stali obětí rudých gard. Nejnižší odhady obětí vlády Mao Ce-Tunga mluví o padesáti milionech mrtvých. Škody na zničeném kulturním dědictví byly nevyčíslitelné.

  Pol Pot: přibližně 3 miliony mrtvých

  Kdyby vám někdo popsal podmínky v Kambodži sedmdesátých let minulého století (tehdy se nazývala Kampučia), domnívali byste se, že je to scéna z béčkového sci-fi filmu. Neuvěřitelně hrůzný experiment fanatického diktátora Pol Pota stál život minimálně tři miliony lidí, což při rozloze Kambodži představovalo třetinu populace.
  Vůdce Rudých Khmerů popisovali všichni jako mimořádně milého, zdvořilého a velmi přesvědčivého řečníka. Jeho rozhodnutí, že ideálem je zemědělství obstarávané s použitím nejprimitivnějších nástrojů, nasměrovalo celou zemi k obrovské katastrofě. Vzdělání se stalo smrtelným hříchem a intelektuálové byli nemilosrdně vybíjeni. Důvodem k popravě byla dokonce i skutečnost, když člověk nosil brýle.
  Pol Pot se snažil města vysídlit na venkov, ze svých domovů byly vyhnány statisíce lidí. Představou fanatického diktátora bylo, že všichni lidé budou mít stejně, takže ačkoliv zuřil obrovský hladomor, bylo přísně zakázáno i utrhnout ovoce ze stromu. Lidé umírali hlady, vyčerpáním i kvůli zcela banálním nemocem, protože zdravotní péče se zcela rozpadla. Statisíce jich povraždili Rudí Khmerové.
  Kim Čong-il: přibližně 3 miliony mrtvých
  Zřídil koncentrační tábory, v nichž den začíná ve čtyři hodiny ráno, na den dostanete 200 gramů kukuřičné kaše a otrocká práce je doprovázena nelidským bitím. Hladomor, veřejné popravy údajných nepřátel režimu. To všechno jsou položky, které v konečném úhrnu stály život přibližně tří milionů obyvatel Severní Koreje.
  Režim Kim Čong-ila byl znám svou krutostí a diktátorskými praktikami. Za jeho vlády skončily desetitisíce lidí v koncentračních táborech v horách na severu země. Kvůli testům jaderných zbraní je Severní Korea, která není dodnes potravinově soběstačná, v mezinárodní izolaci a navíc Pchjongjang dlouho odmítal i humanitární pomoc.

  Zoufalá situace a bída obyvatel jeho země však Kimovi nebránily v tom,
  aby si užíval vybraných jídel a dalších požitků. Proslul jako milovník archivního koňaku,
  francouzských vín, kaviáru, čerstvých humrů a rychlých, luxusních aut.

  Zdroj: https://xman.idnes.cz/nejkrutejsi-diktatori-0b7-/xman-styl.aspx?c=A130306_081827_xman-styl_fro

 32. Zdeněk Gryc napsal:

  Dobrý večer všem, kteří stojí za svým názorem svým jménem.

  U anonymů, kteří píší pod 2, či třemi, nebo i více jmény je tomu naopak,

  Aktualita:
  A jakoupak energii vyzařují takové Klíče-kýče ? Pozitivní nebo negativní ? Já bych řekl, že nulovou a jestli pozitivní, tak nanejvýš pro pejsky, kteří se je radostně označkují.
  pozorovatel | 2017-04-12 10:47:07 | Reagovat

 33. Zdeněk Gryc napsal:

  Američané opět zabíjejí, vazalové přikyvují, B. Sobotka vypadl z role hrdiny

  Kosovská krize
  Po jednostranném vyhlášení nezávislosti Kosova se zúčastnil Foldyna série menších demonstrací proti uznání nezávislosti této jihosrbské provincie,

  organizovaných petičním výborem „sedm statečných“.[9] Demonstrace podpořili někteří další politici, například Jan Kavan, Daniel Solis ze Strany zelených[10]

  nebo Václav Dvořák (autor filmu Uloupené Kosovo),
  prof. Rajko Doleček a další.

  Jaroslav Foldyna je po matce Srb.

 34. Pepa napsal:

  Svatopluk Beran: Mluvil jste o obětování 3000 lidí, takže evidentně nešlo o Pentagon, ale o věže. Takže tím jasně říkáte, že si to zorganizovali sami Amíci a hodili to na araby. Nebo to myslíte jinak?

 35. Svatopluk Beran napsal:

  Pane Gryc rámcově a v základních obrysech máte ohledně uvedených diktátorů dobré informace. Ovšem tak jako obvykle je váš výčet neúplný a ohledně Pol Pota i nekompletní.

  Jeho řádění předcházel president Nixon, kdy nevyvraždil leteckými kobercovým nálety minimálně přes půl milionů Kambodžanů. Podle nejnovějších údajů, Spojené Státy sílou tohoto bombardování překonali bombardování německých a japonských měst spojenci za 2SV. Je o tom zajímavý článek od Daniela Veselého pod názvem AMERICKÉ BOMBARDOVÁNÍ VYNESLO RUDÉ KHMERY K MOCI.

  Bylo by spravedlivé, pokud hovoříte o hladomorech tak poukázat též na hladomor, pod kterým je podepsán váš oblíbenec Winston Churchill a jenž čítal kolem tří milionů vyhladovělých mrtvol v roce 1944. V posledním hladomoru v roce 1944 zemřely 3 miliony lidí. Když se zeptali Winstona Churchilla na záležitosti hladovějící Indie, jeho odpověď byla tato: „Hladomor, nebo ne, Indové se vždy množí jako králíci.“ Když pak dostal z Indie telegram popisující katastrofu hladomoru a miliony mrtvých, odpověděl zpět: „A proč tedy ještě nezemřel Ghándí?“ Ve své hrůze to však bylo jen pokračování běžné britské koloniální vlády v Bengálsku.

  Bengálským hladomorům a milionům mrtvých se Churchill jen cynicky smál

  Málo známá historie z imperiální éry Velké Británie skrývá temnou kapitolu, o které se ve většině učebnic dějepisu nepíše. Britové nechali opakovaně vyhladovět populaci Bengálska, což byla část jimi spravované Indie. Humanismus a ideje šly stranou, příčinou byla touha po zisku a pohrdání domorodým obyvatelstvem.
  reklama

  Roky 1770, 1783, 1866, 1873, 1892, 1897, 1892, 1897 a 1944. Ve všech těchto letech umíraly miliony obyvatel Bengálska v důsledku strašlivých hladomorů. Bengálsko je chudá země a hrozba hladomoru nad ní visela velmi často. Před příchodem Britů ale vždy vláda dokázala zabránit nejhoršímu a do ohrožených oblastí poslat něco, co by se dnes dalo nazvat humanitární pomocí. Britové však měli jediný cíl, vybírat daně, těžit suroviny a sklízet úrodu. Zkrátka vytěžit zemi, která už tak měla velmi málo.

  Při prvním hladomoru v roce 1770 zemřelo 10 milionů lidí. To byla třetina populace Bengálska. Je to více, než kolik Židů zabil Hitler za celou druhou světovou válku. O holokaustu se učí děti na základních školách, o bengálských hladomorech se nepíše nikde. Hladomor z roku 1770 byl horší než epidemie černého moru, která postihla Evropu ve 14. století. Za vlády Mughalů byly daně 10 až 15 procent z úrody. Poté co do země vstoupila Východoindická společnost a uzavřela s Mughaly nevýhodné smlouvy, daně stouply na 50 procent z úrody. Daně sice vybíral mughalský vládce Šáh Alam II., ale peníze a úrodu odevzdával Východoindické společnosti, tedy Britům. Běžní Bengálci o tom ale neměli tušení a mysleli si, že platí daně šáhovi.

  Do toho přišly sucha a mizerná úroda. Lidé neměli z čeho žít, zásoby neexistovaly, farmy byly hromadně opouštěny, systém kolaboval. Britští vládci věděli dlouho dopředu, že hladomor se blíží, příznaky byly jasné, protože lidé umírali hlady. Jejich reakcí bylo zvýšení daně z půdy na 60 procent. Zatímco Bengálci hynuli po milionech jako mouchy, Britové závratně bohatli. Donutili zbylé farmáře přestat pěstovat plodiny, které je mohly uživit, a místo toho začali s produkcí indiga, máku a dalších plodin určených na export.

  Též méně známou skutečností je účast americké vlády na vybití jednoho zvířecího druhu na světě. Ptáte se co to má společného s hladomorem? No asi jen to, že během pouhých čtyř let se podařilo americké vládě zlikvidovat bizony na celém území USA. Každému kdo byl ochoten je zabíjet, dávali zadarmo střelivo a rozeslali i po celém světě inzeráty, jimiž najímali na tyto masakry lovce. Cílem bylo odebrat indiánům jejich základní životní potřebu, maso k jídlu a kůži na oblečení a stany, jelikož bylo velice složité a nákladné je vyhubit přímo v lesích. Měli být aspoň takto odstaveni od své nejzákladnější životní potřeby. Aby měla vláda jistotu, že i lovci indiánů vedle lovců bizonů, skutečně indiány odstřelí a mohli za to dostat finanční odměnu, museli se tito lovci prokázat skalpy povražděných indiánů. Pokud to indiáni vzdali a stáhli se do rezervací, které jim byly po ukradení jejich země vyčleněny, tak i tam to neměli s životem zcela jisté. Pokrývky, které zdarma dostávali, byly totiž někdy infikovány neštovicemi. Prostě takový přirozený BĚLOŠSKÝ CYKLON B, dalo by se říci chemická zbraň. A pro jistotu dokud nebyla ukradena kompletní indiánská zem, nebyli indiáni ani rovnoprávnými občany Ameriky, tak jako běloši, černoši, Číňané či kteříkoliv jiní přistěhovalci. A mohli bychom pokračovat třeba osobní koloniální armádou Cecila Rhodese a poslední slokou jejich hymny – Až jim vtlučete do hlavy naše desatero, podveďte jejich náčelníky a přejmenujte jejich zemi. A když to nepochopí a budou protestovat proneste k nim ještě jedno kázání s pomocí svých maximů. (Maxim – tehdy nejnovější kulomet)

  Hitler, Stalin, Mao byli diktátoři, a měli toho nejvíc, to je jasné. Co ale třeba Curchill, Nixon a další a další? Ti byli demokraté. Znamená to snad podle vás, že když to jsou demokraté a je to jen v jednotkách milionů, tak to je v pořádku?

 36. Zdeněk Gryc napsal:

  Vážený pane Beran,

  Od CK se uchylovali naši občané do USA, od bezzemků po TGM…
  Za nacismu W+V. . .
  Za totáče od Matušky po Formana. . .
  Podívejme se na mapu Polska i naší republiky před válkou…
  Podívejme se na katastrální mapy a stav církevní architektury před válkou.
  Snímky ruských tanků v Praze patrně nejsou zfalšované,
  Aktuálně se to děje na Ukrajině.
  Čtěme příběh Imricha Gablecha, tam je nacismus i komunismus. . .

  Máme Velikonoce,
  připomeňme si jejich příběh ve všech souvislostech včetně majetkových,
  nejlépe v přírodě a v církevním interiéru, není nutno se modlit, stačí koukat.

  Na sochu sv. Jána na Březinkách už to nejde.
  Hezké Velikonoce přeje: Zdeněk

 37. Jan P. napsal:

  Dobrý den pane Berane.
  Ve vašem případě dělám výjimku.

  Nespekulujme o tom, jak vážně myslel Donald Trump v prezidentské kampani své sliby a vize(Zahraniční a bezpečnostní politika) a jaká realita(Vojenský útok USA na Sýrii) po jeho zvolení do funkce prezidenta USA nastala.
  Nikdo z nás není neomylný.
  Nicméně jsem předpokládal,že kdo sdílí mimo jiné články alternativních médií jako jsou Britské listy bude zastávat spíše kritický a střízlivý názor k oběma hlavním prezidentských kandidátům(Clintonová,Trump).To mě na vás tehdy překvapilo.

  Jinak doporučuji zajímavý rozhovor(Bombardování Sýrie má politický,ne vojenský význam)s odborníkem na válečné strategie Jakubem Ježkem,který dnes publikoval A2larm.

 38. Libor Furbacher napsal:

  Pane Zizka ,
  tenhle vas clanek se radi do kategorie “Brain Diarrhea“,hned vedle myslenkovych antiamerickych pochodu pana Berana a spol.
  Proste Spojene staty “udelaji“,tak je to spatne .Kdyz “neudelaji “tak je to spatne tez.
  Pokud by se USA neangazovaly v bejvale Yugoslavii tak tam ted budete mit svoji vlastni evropskou Syrii ,s tisici a tisici mrtvych a deseti tisici bezzubych resoluci spojenych narodu.
  Podivejte se na osm let vlady obamy,milacka socialisticke evropy.Ktery nic nedelal,jenom se omlouval , hladil si svou nobelovu cenu miru,vzdal se vedeni svobodneho sveta,a nechal socialistickou,idealistickou Evropu vesti.S kvetinou v ruce zacaly napravovat stare krivdy a zacaly budovat spravedlivy svet.Pod krasnym nazvem Arabske jaro ,rozbyly stare struktury ale raj na zemi se neuskutecnil.
  Misto aby jste nyni daly evropskou armadu dohromady a nastolily vSyrii poradek a mely jistotu a take kontrolu,ze uz vas ty emigranti, ktere tak milujete nebudou navstevovat.Ale to chce guts.
  A tak misto toho nadavate na zle americany “ze udelaly-neudelaly“.Panove je to ponekud pokrytecke.A doufam ze vas pan Trump konecne presvedci ,ze pokud chcete Spojene narody a NATO tak by jste konecne mely prispivat financne, tak jak jste se zavazaly!!!A ne se jenom vezt a whine.
  Panove cheer-up a mejte pekne Velikonoce.

 39. Zdeněk Gryc napsal:

  Husita a bratr. . . Žižka, BA (Hons.) Bezpartijní. Vzdělání – VŠCHT:

  „Silné státy se chovají jako gangsteři, zatímco ty slabé jako děvky“

  Ve výtvarném umění je to expresionismus? Impresionismus, nebo pointilismus určitě nikoli. . .

 40. XXXXX napsal:

  Když promluví idiot z kanady je to vždycky série zvratků, demagogie, lží a zbožných přání nýmanda co vlastně ani neví kam patří, zato ví komu fanidiot.
  Už to konečně pochop, že o tu tvou ameriku tady nikdo nestojí a že imigranti jsou ze sýrie jen z pěti procent a to ještě ti umírnění. A zrovna ti nikomu nevadí.

 41. Svatopluk Beran napsal:

  Opět, jak již je celkem obvyklé – nekompletní a jednoduše pro vlastní potřebu historicky vytržená informace.

  Od CK se uchylovali naši občané do USA, od bezzemků po TGM…

  Přesněji, bez úzkoprsosti k pravému, levému či náboženskému exibicionizmu by mělo být uvedeno.

  Vzhledem k historii bohaté na různé okupace opustilo Československo v průběhu 20. století mnoho lidí v několika emigračních vlnách.

  Masové emigrace z hospodářských důvodů nastal v důsledku demografického růstu a nedostatku půdy ve druhé polovině 19. století. Od CK se naši emigranti uchylovalii zejména do USA, ale také do Ruska, Rumunska, Brazílie, Argentiny a mnoha dalších zemí.

 42. Svatopluk Beran napsal:

  Pepa říká:
  Čtvrtek, 13. 4. 2017 v 8:33

  Svatopluk Beran: Mluvil jste o obětování 3000 lidí, takže evidentně nešlo o Pentagon, ale o věže. Takže tím jasně říkáte, že si to zorganizovali sami Amíci a hodili to na araby. Nebo to myslíte jinak?

  Jsem přesvědčen že historie ukáže, že to byla logisticky dobře připravená akce tzv. NĚMĚNÝCH CENTER MOCI, za použítí, nebo možná i zneužítí tehdejších vlád Georga Busche a Tonyho Blaira. Především Saudští arabové se toho ve své naivnosti zůčastnili také. Pentagon, věže i letadlo v Pensylvánii jsou logisticky propojené akce, které měly vytvořit katastrofický dojem. V podstatě však ve své vzájemné propojenosti k datu, času a především pak principu útok na Pentagon, dokazují typický americký scénář při pokusu o budování závislosti celého světa na Spojených Státech Amerických, bez ohledu na životy vlastních i cizích občanů.

 43. Svatopluk Beran napsal:

  Nespekulujme o tom, jak vážně myslel Donald Trump v prezidentské kampani své sliby a vize(Zahraniční a bezpečnostní politika) a jaká realita(Vojenský útok USA na Sýrii) po jeho zvolení do funkce prezidenta USA nastala.

  Z mého pohledu nešlo o spekulaci, ale o jistotu že jeden z nich vyhraje volby a jaké to může mít následky.

  Přál jsem si samozřejmě Sendrse a také jsem to ve svém minimálně jednom příspěvku zdůraznil, ovšem dopadlo to jinak. Přál jsem si to nejen proto, že měl pro mne nejbižší americké levicové představy o tržním hospodářství na začátku třetího tisíciletí, ale hlavně z důvodu ujištění toho, zdali jsou v americké společnosti neomezených možností skutečně uznávány principy respektu k potřebám většinové populace, nebo si ony CENTRA MOCI, nikoho přes svůj práh nikdy nepustí. Prostě jsem jen uvažoval o tom, že pokud by Sendrs vyhrál, jak dlouho by dokázal jet mimo americkou světovou rozpínavost podpořenou teroristickou hospodářsko-militantní politiku a vražděním v té které geopoliticky cílené zemi, v kterékoliv části naší planety.

 44. Zdeněk Gryc napsal:

  1. Svatopluk Beran říká:
  Pondělí, 17. 4. 2017 v 15:38
  Masové emigrace z hospodářských důvodů nastal v důsledku demografického růstu a nedostatku půdy ve druhé polovině 19. století. Od CK se naši emigranti uchylovali zejména do USA, ale také do Ruska, Rumunska, Brazílie, Argentiny a mnoha dalších zemí.
  Kolik a odkud se jich a odkud vrátilo? Pan Vlk, který si pak v Brně založil v Komárově zahradnictví z Ruska ano!

 45. Jan P. napsal:

  Pane Berane,taky si myslím že,Clintonová by byla v syrské kauze ještě tvrdší.
  Nebýt kandidátky těchto „kvalit“, tak Trump nezvítězil.Že je Clintonová jestřábice neznamená, že Trump bude lepší.Rozdíl mezi Clintonovou,magnátem Trumpem a Sandersem tu evidentně byl.
  Mezi deset největších sponzorů Hillary Clintonové patří „banky, korporace a média“, zatímco u Bernieho Sanderse jsou to hlavně odborové organizace.Sanderse potopili funkcionáři Demokratické strany a v porovnání s ostatními kandidáty ho ignorovala mainstreamová média. Za těchto okolností šanci neměl. I já patřil mezi ty Čechy,který držel Sandersovi v primárkách palce.
  Leckdo ještě nedávno tvrdil, že Trump je sice možná rasista a kdovíco ještě, ale prý zmírní napětí s Ruskem – na rozdíl od Hillary Clintonové.
  Trump opravdu mluvil o zrušení protiruských sankcí, chválí Vladimira Putina a jistě se od něj také inspiruje v autoritářských praktikách na domácí půdě. Současně si ale pohrává s obnovou protiraketové obrany ve středovýchodní Evropě, která kdysi zhoršila americko-ruské vztahy (připomeňme proslulý zápas o radar v Brdech). A dále tvrdí, že USA se rozhodně nevzdávají globální nadvlády. Ať už ale budou vztahy s Ruskem jakékoliv, jisté je, že kvůli Trumpovi hrozí studená válka s Čínou.

  Nedávno publikovaný článek (Trump vlastní akcie firmy vyrábějící střely Tomahawk-Obchodník se smrtí Donald Trump) od redaktora Britských listů Daniela Veselého jistě znáte.

 46. Svatopluk Beran napsal:

  Kolik a odkud se jich vrátilo?

  A vy znáte pane Gryc počty občanů kolik se jich odkud nevrátilo? Vy znáte důvody nenávratu českých občanů ze všech zemí? Můžete mi dát prosím odkaz na tuto mezinárodní statistiku, nebo čerpáte jen ze svého emočního postižení, které se na vás dopustila vláda jedné strany, když vás nechala projektovat pouze sídliště, nebo jiné neduléžité stavby?

  Chápu vás a je mi jasné že pohrobci komunistů v roli Václava Klause, potažmo ODS dál pokračovali v tomto komunistickém diletanství, ač pravičáci, například znemožněním stavby Národní Knihovny na Letné. Prostě pouze komunisti jsou a budou komunisti a budou architektům bránit v jejich rozletu. V dnešní polistopadové době třeba i v přestrojení za neoliberálního zastánce VOLNÉ RUKY TRHU, Václava Klause.

 47. Honza54 napsal:

  Svaťo a knihovna ve stylu „kydance“ (i když od světoznámého architekta) se na Letnou hodilo jako „p……. na n……“. V tom si za Klausem stojím.

 48. Zdeněk Gryc napsal:

  VOLNÉ RUKY TRHU, Václava Klause…

  diagnostikoval na zasedání Václav Havel jako „MAFIÁNSKÝ KAPITALISMUS“…

  viz televizní záběry, kdy Klaus si to přímo od VH vyslechl, tvářil se kysele a nezatleskal, jako ostatní.

 49. Zdeněk Gryc napsal:

  Zdeněk Gryc doporučuje méně hokeje, ale občas Art:

  Hollywood za 2. světové války: Pod jedním praporem
  Art Dnes20:20

  Americký filmový průmysl zmobilizoval během 2. světové války veškerá výrobní zařízení a dal je do služeb vlasti – spolu se schopnostmi scenáristů, režisérů i hereckých hvězd. První část francouzského dokumentu Ještě počátkem 30. let se zdálo, že politické události jdou zcela mimo pozornost Hollywoodu. Ten zůstával metropolí nezávazné zábavy, výrobcem snů. Kalifornské hvězdy byly považovány za polobohy, s nimiž se každý mohl a chtěl ztotožnit. Kina v té době navštěvovalo na osmdesát milionů Američanů týdně, toužících spatřit Charlieho Chaplina, Garyho Coopera nebo bratry Marxovy. Kinematografie byla ve Spojených státech jedním z významných průmyslových odvětví, ale Hollywood byl závislý i na zahraničních trzích, jelikož tři čtvrtiny filmů nacházely odbytiště v kinech celého světa. Když se v roce 1933 v Německu ujali moci nacisté, chovala se americká studia zpočátku zdrženlivě – chtěla se totiž vyhnout zákazu promítání svých filmů ve III. říši. Mnohá z nich se dokonce snažila přizpůsobit protižidovským zákonům přijatým v roce 1935 a propustila všechny Židy pracující ve svých německých pobočkách. Avšak v druhé polovině předválečné dekády již protinacistické hlasy sílily natolik, až se Hollywood sdružil „pod jedním praporem“.
  ———————————-
  S kým měl Hitler uzavřenou smlouvu o přátelství a neútočení.
  S kým měl Stalin uzavřenou smlouvu o přátelství a neútočení do doby shození atomové bomby na Japonsko, pane inženýre ?

  Za svobodné Brno
  ČT 2 25. duben21:00

  Osudové momenty konce druhé světové války z moravské metropole. Režie P. Jirásek Historický dokument o drastickém konci dlouhodobého soužití tří etnik na území města Brna. Silné německé a židovské menšiny, žijící v Brně od středověku, se zpravidla dokázaly s českým živlem sžít a formovaly významně podobu města. Radikalizace a nástup Adolfa Hitlera k moci však přivedl brněnské Němce do tábora nacistů a do války. Začala doba etnických čistek, při nichž Brno mělo postupně o svou jedinečnost přijít. Dokument zachycuje období druhé světové války, zejména pak od podzimu 1944, kdy bylo Brno masivně bombardováno, až do května 1945, kdy došlo k živelnému odsunu německých obyvatel Brna na rakouské hranice. Osu vyprávění tvoří zkušenosti českého redaktora Lidových novin a spisovatele Bedřicha Golombka, který své osobní útrapy i strádání celého města po celou dobu války písemně zaznamenával. Jeho syrové reportážní a dokumentární svědectví o tom, jak okupaci prožívali „lidé všedního dne“, vyšlo v roce 1945 hned po skončení války jako kniha s názvem Co nebude v dějepise. Hrané pasáže vycházející z Golombkovy knihy jsou doplněny a konfrontovány se vzpomínkami žijících pamětníků, kteří zastupují různé strany tehdejšího konfliktu. Jejich autenticita je podpořena řadou nově objevených či obrazově restaurovaných archivních záběrů.

  PS. Jako Brňák mám v paměti zafixované pohledy na hořící Údolní ulici a Německý dům.

 50. Jan P. napsal:

  „Ústup z Afghánistánu by byl nejenom zbabělostí, nejenom popřením našeho národního zájmu, ale také zbytečnou, zmarněnou obětí našich vojáků.“

  – vrchní velitel Miloš Zeman, 20. listopadu 2018

  Česká armáda stáhne vojáky z Afghánistánu, pokud ze země odejdou Spojené státy. Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) to řekl v rozhovoru(9.2.2019) pro sobotní Právo.

 51. Svatopluk Beran napsal:

  Přece USA podporovaly Taliban proti Rusákům a když i to nestačilo, vybudovyly a zaplatili Al-Kaidu. Teď se prostě po zmařených statisíců obětí a nastartování migračních krizí, v nichž jsou nejen domácí afgánci, opět vracejí Američané k původním afgánským spojencům. Zřejmě se Taliban na rozdíl od roku 1989 rozhodl hospodářsky s USA spolupracovat, tak je přeci potřebné vybojováno. No a dnes jede umravňovat střední a východní Evropu Američan Pompeo. Už jsme to tu jednou zažili při umravňování politických vizí z východu. Protože teď už jsou ale politické vize ve Střední Evropě dané, bude se umravňovat o stupeň níže. A to v obchodních vizích. S tím smíš obchodovat, s tím nesmíš obchodovat. Ten nám neumožnil vkládat vstupní čipy od našich tajných služeb do svých výrobků, tak ho hold budeme omezovat v obchodování. My můžem sledovat on nesmí. Namísto spojování občanů planety opět rozdělování. Je to nekonečný proces nadutých samolibců.

 52. Jan P. napsal:

  Já s vašim komentářem souhlasím pane Berane.

  Nabízí se otázka pro autora blogu:Jestli v role ,,hrdiny“ stále vidí prezidenta Miloše Zemana ?

Leave a Reply