Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Z cizího krev neteče….

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Úterý, 3. 10. 2017 v 4:25

 

Omluvil jsem se veřejně bývalému primátorovi a náměstkovi Vymazalovi. V minulosti jsem ho silně kritizoval za 50 tisíc korun uvolněných na právní služby v situaci, kdy město má několik svých vlastních právníků. Proč ta omluva?

V kritice jsem tenkrát nebyl sám. Podobně smýšleli a ozývali se i další tehdejší opoziční zastupitelé. Ti se však po čase stali členy současného vedení města. Ti samí nyní v radě města udělali krok, vedle kterého je oněch „Vymazalových 50 tisíc“ jen úsměvným škobrtnutím.

Toto vedení města zadalo vypracování právního rozboru, zda pracovní smlouvy ředitele jedné z městských společností jsou v pořádku. Radní totiž nevěří svým lidem na magistrátu. Nebo jim možná ti lidé říkají věci tak, jak jsou, to ale vedení asi nechce slyšet. A tak zadoufalo, že draze zakoupený rozbor jim snad půjde lépe po srsti.

Fundovaný názor objednaný tímto vedením města u renomované právní kanceláře nás všechny přišel dohromady na asi 200 tisíc korun. Komu čest, tomu čest, firma dodala k jednoduché věci bezmála vědeckou práci na 40 stranách… Dodejme, že s de facto stejným výsledkem, k jakému prvně došli i zkušení úředníci a dostatečně erudovaní právníci úřadu zdarma…, resp. v rámci svých běžných pracovních poměrů a mezd.

Zadání tohoto posudku navíc proběhlo až netypicky rychle a v době letní přestávky jednání zastupitelstva. To chtě nechtě vzbuzuje podezření, že se mělo předejít nepříjemným dotazům před zadáním. Navíc bez výběrového řízení.

Výsledek rozboru není důležitý, nepřinesl nic nového. Velice důležité je ovšem poselství, které většinou koaliční zastupitelé poslali svým občanům – hlasováním odmítli, aby celý podivný postup prověřil kontrolní a finanční výbor: „My, vládci města, nedovolíme, aby se naším postupem nezávisle zabývaly orgány k tomu určené. Neptejte se. Nezdržujte. Neobtěžujte. Vládneme.“

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I