Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

O pojištění

Petr Klukan | Pátek, 6. 10. 2017 v 14:21

V Polné v zimě jeden pán uklouzl na městském zledovatělém chodníku a přivodil si úraz s dlouhým léčením. Ač město sypalo, nemůže být všude. Také proto je pojištěno. Jenže pojišťovna pánův úraz neuznala. Prý věděl, že je na chodníku sníh a led, tak měl dávat pozor.

A tak se ptám, k čemu vlastně takové pojištění je? Není lepší je vypovědět a ušetřit za ně? Pro lidi to pak bohužel znamená jedno: že před tím, než budou u pojišťovny uplatňovat nějakou škodu, zjistí si od známého pojišťováka, jak to vlastně napsat.

A ten jim třeba poradí, že nikdy nesmí zakopnout, ale jen škobrtnout.

Jeden komentář k článku “O pojištění”

  1. VladimírV říká:

    Opravdu podivné manýry pojišťoven. Logicky by měla úrazová pojistka zahrnovat pojistné plnění všech úrazů, které si pojištěnec způsobil neúmyslně. Je těžké prokázat, že dotyčný šel po chodníku s cílem si způsobit úraz. Zároveň by pojišťovna neměla usuzovat na analogii s dopravním přestupkem, kdy je viníkovi nehody dáváno za vinu, že nepřizpůsobil svoji rychlost stavu a povaze vozovky. Toto je na rozdíl od chůze na chodníku upraveno v zákonech.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I