Blog Jihlavských listů

Jan Žižka
149- Ing. Jan Žižka, BA (Hons.) Bezpartijní. VŠCHT a komparativní právo UW.

Ještě k volbám

Jan Žižka | Neděle, 22. 10. 2017 v 1:37

Je jasné, že na prognózy je velmi brzy. Nemáme ani tušení jak se teď posílený p. Babiš zachová, ani jak se zachovají ostatní strany, které sice proklamovaly svoji nechuť k hnutí Ano, ale pokud by to stálo za to, jistě svůj postoj rychle změní.
– (Mimochodem, dovede si někdo představit vládu bez lidovců?)
Osobně považuji výsledek voleb za očekávatelný – voliči raději volili risk, než jistotu vládnutí „osvědčených“ politických stran. Je to logické, obzvláste, když většina médií nevynechala ani den, aniž by nás informovala, co hrozného zas to neposlušné hnutí provedlo. Důsledně organizovaná anti-kampaň přinesla výsledky – a to v podobě 29,6 % pro Ano.
Tajemstvím však pro mne asi navždy bude politická sebevražda ČSSD, tedy strany, ke které by měly mít velmi blízko střední vrstvy.
Dle mého názoru se projevila podivná deviace politických stran – potažmo i České republiky, a to zásadně stavět do čela naprosto neschopné lidi.
Podíváme-li se zpět, uvidíme „lídry“ typu Sobotky, Topolánka, Nečase, Bursíka nebo Schwarzenberga. Ať čtenář sám posoudí, jestli tito lidé mají přirozenou autoritu, charisma, alespoň průměrnou inteligenci nebo ryzí charakter. Či cokoliv, co by je předurčilo někoho či něco úspěšně vést.
Kdyby ČSSD bývala došla k volbám bez nesmyslného humbuka, odvolávání, pomluv a hádek, byl by výsledek v těchto volbách radostnější.
Dovolím si jako její bývalý volič ČSSD poradit – dlouze a draze neanalyzujte dnešní volební fiasko, vyhoďte vedení, které se neosvědčilo a neosvědčí a začněte znovu. Jste tradiční strana, která by neměla jen tak zmizet.

7 komentářů k článku “Ještě k volbám”

 1. VladimírV říká:

  Pana Schwarzenberga bych vynechal. Jako maskot TOP 09 ji nepochybně zachránil. Smůla, pan Kalousek mohl definitivně opustit vysokou politiku.

  Pro vedení ČSSD by opravdu nemělo platit ono: „Zůstaň aspoň do vánoc“.

 2. Fejinka říká:

  Kalouska zachránila Praha, jako vždy. A Mareček Bendů měl opět kliku a bude tam opět smrdět, včetně spáč „kníže“, ostuda toho PS. Aspoň jedna dobrá zpráva, medvědář Herman tam nebude. A nikde není zprávička o Sralbotkovi…

 3. FL říká:

  Autor by se měl také zkusit zamyslet nad charakterem majitele Agrofertu. A pan Fejinka asi ještě neslyšel, že prznit rádoby vtipně někomu příjmení je na úrovni pomocné školy.

 4. Honza54 říká:

  To Fejinka : on ty dva musel někdo volit a asi věděl proč, na rozdíl od vás , který dokáže urážet zkomolením jmen. Ale to asi nepochopíte, že ?

 5. XXXXX říká:

  A jéje moralista

 6. Jan P. říká:

  Taky si myslím,že by byla škoda,kdyby naše nejstarší politická strana(ČSSD)zanikla.Rozhodně to nebude mít lehký.Po volebním debaklu,který si více či méně zasloužila se bude muset konsolidovat.Vstupovat znovu do vládní koalice s Andrejem Babišem a jeho hnutím ANO by bylo pro ČSSD smrtící.

  Nabízí se otázky.
  Za prvý: Je schopna nějaké sebereflexe a obrody ?
  Za druhý: Co si pod pojmem obroda představit ?

  Zastávám spíše skeptický názor,že obrody schopna není.Tipuji,že jí ovládne Chovanec a Foldyna.Budoucností je definitivní transformace sociální demokracie na béčko SPD.

  ČSSD bych raději přál,aby se stala znovu Stranou práce,pokud chce získat ztracenou důvěru u svých potencionálních voličů(dělníci,zaměstnanci ve mzdě,prekarizovaní,sociálně slabí) a tím výrazně ve volbách zabodovat.Nemůže soutěžit v některých disciplínách s krajní pravicí, krajní pravice v nich vždycky bude lepší.Vzpomenout si na tradice a hodnoty sociálnědemokratického hutí.

  Přeměnit ČSSD v sociálnědemokratické hnutí dokáže pouze spolek Idealistů(Idealisté.cz).Taková obroda se bez přílivu nových členů neobejde.Idealistům a jejich sympatizantům držím palce.

 7. Zdeněk Gryc říká:

  FAJN, já taky

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I