Volby

Volil jsem a přál si jiný výsledek. Ale žijeme v demokracii a tak se musím smířit i s výsledkem, který se zrovna mně moc nelíbí. Nemaloval bych černé scénáře, ani bych nevykřikoval radikální odsudky „poražených“. Jsme, jací jsme, a tak jsme i volili. Já osobně, zakonzervovaný mezi svými přáteli a kolegy, jsem si takovýto výsledek voleb vůbec nedokázal představit. Ale když jsem se, jako kantor, zeptal studentů na VOŠ, slyšel jsem něco úplně jiného…. Když jsem se dozvěděl, koho preferují spolustudenti mých známých, divil jsem se….. Nakonec i můj vlastní syn volil jinak, než bych si přál…. Žádná tragédie se nechystá – prostě jen půjdeme trochu jinou cestou, než bych si představoval já…. a příště se můžeme pokusit to zase změnit.

6 Responses to “Volby”

 1. Jan P. napsal:

  Tak míříme do Polska a Maďarska. Nebojme se, NATO nás ochrání, tak jako je…

 2. Venca napsal:

  Souhlas s autorem – výsledek voleb je z mého subjektivního pohledu tristní, ale je bez diskuse, že volby byly demokratické a poněkud mírně řečeno problematický profil vítěze byl předem znám. Většina lidí dala najevo, že jim to nijak nevadí. Nezbývá než to respektovat. Za čtyři roky bude ta samá většina vláčet letošního vítěze bahnem a bude nadšeně hýkat nad dalším spasitelem. Tak to bohužel bylo je a bude. A nejenom u nás.

  Máme prostě to, co si zasloužíme.

 3. Fejinka napsal:

  Ta Vysočina byla hodně vyrovnaná od druhého místa po páté, vše v desetinách nad 9%. A druhá nejvyšší účast po Praze. V Jihlavě druhá SPD, Piráti až čtvrtí. Nevím, ale tato partaj na mne dělá takový dojem jako bývalé „veverky“. Paradoxem je, že ve všech krajích, včetně slavné Prahy, vyhrálo ANO.

 4. Svatopluk Beran napsal:

  Podle mne to bylo demokratické a v pořádku i když těžko kousnutelné. Jen ta naposlední chvíli přehoupnuvší se TOPka, mi vrtá hlavou. S přihlédnutím toho že se hekři snažil zasáhnout do voleb a že mám děti v Praze, které oproti panu Vovsíkovi POKAŽDÉ volí úpně jinak než já znám, že TOP 09 není v Praze ANI NÁHODOU, to co bývala. Klidně bych se hlasem přidal k někomu, kdo by dal podnět k petici o znovu přezkoumání volebních hasů TOP09 v Praze a větších městech.

 5. Svatopluk Beran napsal:

  které oproti synovi pana Vovsíka POKAŽDÉ volí úpně jinak než Já, znám,

 6. VladimírV napsal:

  Sváťo, souhlas. Ono jedno procento, o které poskočila TOP 09 u posledních sčítaných okrsků za poslední hodinu a půl sčítání, mne rovněž vede k pochybnostem. I TOP 09 poznala, že její guru jí spíše svojí angažovaností škodí. Ač brilantní rétorik, je to symbol zla.

Leave a Reply