Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Střecha. To dáme. (Zimák ….. díl 8.)

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Neděle, 3. 12. 2017 v 22:33

Extraliga běží, klub se snaží, návštěvy krásné, hlad po téhle zábavě je.

Ale co dál?
Establishment (dnes ČSSD-KDU-ANO) využívá této pohody a předkládá ke schválení materiál, který další smysluplný a perspektivní vývoj v řešení zimáku a tím pádem i jihlavského hokeje,  na léta zabíjí.
Ještě v zimě začne výběrové řízení na dodavatele opravy střechy. Vítěz nejenom navrhne řešení, ale i naprojektuje a za léto 2019 provede. Toť vše. Vyřešeno.Nic víc.
Volání po vizi, majiteli, perspektivě, nové hale stále absolutně nevyslyšeno, tenhle stav – tedy smrádek ale teplíčko, nic složitého nedělat – většině vyhovuje.
Nezbývá než doufat že pouze většině v současném vedení města, nikoliv většině občanů města.

10 komentářů k článku “Střecha. To dáme. (Zimák ….. díl 8.)”

 1. VladimírV říká:

  Vážený pane Tomanče,

  jako podnikateli by především Vám mělo být srozumitelné, že i při investování platí: „Dělám jen to, na co mám.“. Město, to si po hříchu přiznejme, nemá na to, aby samo investovalo do rozsáhlé rekonstrukce či výstavby nové haly. Matně si vzpomínám, že i Vy jste nebyl nakloněný velkým výdajům do zimáku. Teď se holt chováte jako klasická opozice (předvolební boj zřejmě začal) a kritizujete vše, co koalice zamýšlí. Co na tom, že životnost střechy zimáku je datovaná právě do roku 2018, že?

  Zdraví Vladimír Havlíček

 2. Miroslav Tomanec říká:

  Vážený pane Havlíčku,
  tentokráte nemáte pravdu ani v nejmenším.
  V tomto konkrétním bodě se názor našeho hnutí nijak nemění. Nechceme nadále žádné velké městské investice do zimáku, protože si myslíme, že je zapotřebí do této oblasti, tedy profesionálního hokeje a multifunkční haly, přivést privátní partnery. Ale jak, když vládnoucí koalice jakékoliv náznaky zahájení tohoto procesu sveřepě odmítá ? V tom se taky bohužel vůbec nic nemění. A tak nadále zůstáváme mezi profesionálními hokejovými kluby naprosto ojedinělou raritou.
  A ten mýtus o životnosti střechy (původně do roku 2016 ) už byl také několikrát vyvrácen…Je to jenom takový podpůrný nátlakový nesmysl mocipánů, podobně jako to bylo s územním plánem nebo letištěm v Henčově. Ostatně, i vy píšete 2018 – takže je vidět, jak jste zmaten, když je jasné, že v příštím roce se nemůže nic stihnout udělat. Protože všechno je pořád na samém začátku – doteď se dělaly jenom samé nesmyslné analýzy za velké peníze a s praktickou přípravou se ještě vůbec nezačalo. Ostatně v rozpočtu na příští rok tam konkrétně na tohle nic není.

 3. VladimírV říká:

  Vážený pane Tomanče,

  měli bychom žít v realitě. Jak jsem již někde psal, pokud bude do pasportu krajských měst patřit multifunkční hala, na jejíž výstavbě se bude podílet nejen město, kraj, ale i stát a samozřejmě i soukromý sektor, jehož zástupci zřejmě čekají, tak jako v případě zpevněné dráhy (až se stát, kraj, potažmo město uvolí zainvestovat), na to, jak to dopadne, bude hala bez problémů postavena.

  Rok 2018 jsem si nevycucal z prstů, pokud chcete znát realitu, zajděte na zimák a sám se přesvědčte o stavu střechy. To už ani nehovořím o kvalitě ozvučení stadionu, kde není slyšet ani při „klidu hlediště“. Ano, rozpočet na příští rok bude právě takový, jaký ho zastupitelstvo schválí. Pokud někdo přichází s generální opravou střechy stadionu, automaticky se předpokládá, že se tato věc objeví v plánovaných výdajích města.

  Začínám se ve Vašich postojích poněkud ztrácet a proto mi dovolte otázku nakonec. Jakou variantu podoby ZS budete Vy jako zastupitel města prosazovat? Děkuji Vám za odpověď.

  Zdraví Vladimír Havlíček

 4. Miroslav Tomanec říká:

  Vážený pane Havlíčku,
  myslím že na zimáku jsem podstatně častěji než vy, mám to na rozdíl od vás za rohem. Střechu jsem si celou prolezl. Byl bych trochu opatrný s tím vaším …. měli bychom žít v realitě… Protože si myslím, že v ní moc nežijete. Můžete totiž vycházet z mýtů a polopravd (viz konec životnosti střechy….) na rozdíl ode mne – já jsem postaven před rozhodnutí u konkrétního hlasování na základě konkrétních podkladů. Ale nedivím se vám – vedení města dokáže umně skrýt před občany důležité informace – a musím sebekriticky přiznat, že to co jsme považovali za svůj velký úspěch , tedy zveřejńování materiálů do zastupitelstva, se teď zcela mijí účinkem. Protože zveřejněn je jen zlomek. Konkrétně na prosincové zastupitelstvo máme 904 stran základního textu + přílohu, na stránkách města je zveřejněno pouze 200 stran. A je zde ještě zcela oprávněný argument přátel starých pořádků, že to stejně nikoho nezajímá…..
  No a tak se logicky nemůžete dozvědět to podstatné, protože to zůstává utajeno a můžete v klidu tvrdit nesmysly o roku 2018….Buďte ujištěn, že v příštím roce se nic nepohne.
  Na straně 778 je totiž přesný časový harmonogram postupu opravy střechy HZS o 10 položkách, kde se mimo jiné praví :
  1.5.2018 – 31.3.2019 Přípravné a projekční práce
  1.4.2019 – 31.8.2019 Realizace

  A nepochybuju, že to současný establishment silou své hlasovací mašiny takto prohlasuje, podstatná většina vládnoucích zastupitelů vubec neví oč jde a tak zvedne ruku podle předsednického stolku.
  A pokud se už po několikáte ptáte na můj postoj k „variantě“, odpovím vám už po několikáte úplně stejně a dost dobře nechápu, proč se v tom ztrácíte….
  Pro mně je podstatné nejprve nalezení majitele hokeje a řešení této věcí a alternativ s nim. Protože takto je to už od roku 1999 pořád ve stejné poloze – každý nový politik co přijde do vedení města do toho vnese vždycky svůj zcela nekompetentní a nepodložený pohled, protože hospodaří s cizím, nikoliv vlastním. Bez kontroly. Bez osobní angažovanosti. A ještě jenom na jedno volební období. Po mně potopa.Prostě co krok to nápad a výsledek ani jiný než je teď tím pádem být nemůže.

 5. VladimírV říká:

  Vážený pane Tomanče,

  děkuji Vám za upřesnění dění kolem stadionu. I to málo, co jste mi nastínil, má svoji logiku. Zkrátka, spoluinvestor je v nedohlednu, proto se přistoupí k logickému kroku, a to k opravě střechy stadionu.

  Říká se: „Kdo hledá, najde.“. To je opravdu starost vedení města, aby ho O N I našli? K čemu pak existuje 37 -hlavé zastupitelstvo? Ani kritice opozice, jehož jste se stal vůdčí osobností, se nedivím, je to její odvěky pohodlná role. Na rozdíl od vládnoucí koalice, která musí skládat účty ze způsobu řízení chodu města, opozici totiž nic takového nehrozí. Pokud mluvíte o angažovanosti, nesdílím Váš názor, že ona angažovanost by měla mít podobu bezbřehé kritiky všeho, co vychází z koaliční dílny.

  Mimochodem, velkou roli zde hraje samo postavení Dukly na domácí scéně. Zatím se jí nijak dobře nevede, i když není vyloučeno, že se to změní k lepšímu. Celek by si to zasloužil, potažmo celá Vysočina. Nechci si hrát na vědmu, ale docela jasně tuším výkřiky z vašich řad, v případě, že by se město uvolilo k velké investici, která by ho finančně vyčerpala, za situace, kdy by se Dukle nezadařilo.

  Shrnuto, Jihlava stávající zimní stadion potřebuje, ať tak či onak. O něj se má starat s péčí dobrého hospodáře. Vizi výstavby multifunkční haly mimo jeho prostory bych viděl až za situace, kdy se najdou dostatečně solventní spoluinvestoři. Tečka.

  Mějte hezký pouťový den. Vladimír Havlíček

 6. Miroslav Tomanec říká:

  I toto jsme, pane Havlíčku, probírali už několikrát, nic se v tom nemění, ale klidně to opět zopakují.
  Je přece zcela iluzorní si myslet, že s jediným zastupitelem, a ještě navíc opozičním, se někdo v takovéto závažné záležitosti vůbec bude bavit…. Proč by to dělal ? To přece není“oficiální“ názor.
  Proto jsme na jaře připravili alespoň deklarativní návrh o vůli privatizovat. Většinově odmítnuto. Pochopitelně. ČSSD a Kdu-čsl se nedivím, ale ANO ????
  Ti namísto toho protlačili vlastní návrh, že do konce roku …. připraví postup kroků – jak na to.
  Tak jsem se v listopadu na to zeptal.
  Výsledek? Nic.
  Stačí?

 7. VladimírV říká:

  Stačí. Názor jediného zastupitele skutečně nemůže být

  P.S. Sama privatizace Dukly neřeší osud stadionu.

 8. Venca říká:

  No a co to udělat jednoduše jako tehdá s City Parkem ? Taky to furt přešlapovalo, až se neznámí bezdomovci nakrkli a šikovně tam zrovinka v tom pravým místě založili požár. Pak už nic stavbě nebránilo (teda trochu bránilo, ale to se pak jednou na silvestra dost blbým způsobem samo vyřešilo).

  Vždyť by to bylo úplně ideální řešení. Nebylo by najednou kde hrá, co rekonstruovat a nad čím roky rokovat, takže by se začal z fleku rychle stavět novej svatostánek.

  A skalní fanoušci by se na to mohli skládat jak na národní divadlo.

 9. Zdeněk Gryc říká:

  RETRO

  Venca říká:
  Čtvrtek, 6. 10. 2016 v 21:18
  PIŠTOLY Zděnkovi ! S jedním nábojem.

  XXXXX říká:
  Čtvrtek, 17. 12. 2015 v 21:27
  ani to nečtu a jak jsem řek VŮL.
  Hele architekte mel si svou, já už to nebudu dál komentovat.
  Meleš, meleš a meleš ale vo hovně. Na tvý úvahy každej sere lidi mají narozdíl od tebe starosti
  jak existovat a ne jak prudit s havlem.
  „Faktem je , že to nejspíš dlouho nevydržíš. Díky Bohu.
  A kdybys to chtěl urychlit stačí skočit z šityparku s lanem kolem krku, jak to před léty předvedl jinej magor tvýho ražení.“

  ———————————————–
  1. Ale dědečku Zdeněčku.
  Pročpak tak toužíte po nějakém blogu? Jihlavské listy jsou přece seriózní tiskovina, žádná seznamka.
  A jestli po tom i ve vašem úctyhodném věku tolik prahnete, máte v tomto listu přece mezi inzeráty rubriku „Pěkné chvíle“.
  A už jsem vám kdysi napsal,
  že BLOG je pouhá zkratka za:
  BLáboly Osamocených Gerontů.
  Tak tuto rubriku vám rád přenechám. Tam se můžete vyřádit do sytosti i s vašimi pomlčkami za každou slabikou. Jako v Číně. A jestli si myslíte, že velkými písmeny upevníte svou důstojnost, můžete tam zářit jako stálice první velikosti.
  čtenář | 2015-06-30 17:25:01 | Reagovat

 10. Zdeněk Gryc říká:

  VÁŽENÍ BLOGEŘI

  Pamatujte, Pamatujte,

  že Vaše komentáře byly odborně, leč anonymně, diagnostikovány jako:

  „BLáboly Osamocených Gerontů.“
  ——————————–
  Brou. . . brou, vinšuje Geront. . .

  Hle, jak je laskavý komentář usměvavého mladíčka v JL.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I