ANEXE KRYMU a ČESKOSLOVENSKÉHO POHRANIČÍ.

Krym je náš. Jinak ale hranice Ukrajiny respektujeme,
prohlásil Lavrov
ECHO24, ČTK69 NOVÉ 15. ledna 2018

zahraničí Sergej Lavrov v pondělí znovu potvrdil, že Rusko se přes nesouhlas mezinárodního společenství nemíní vzdát Krymu, který zabralo Ukrajině v roce 2014. Na tiskové konferenci v Moskvě přitom naznačil, že Rusko nemá ambice vzít sousední zemi i separatistický Donbas.

„Nadále respektujeme územní celistvost Ukrajiny v hranicích, které se vytvořily po referendu na Krymu a po sjednocení Krymu s Ruskou federací,“
prohlásil šéf ruské diplomacie.
Řekl také, že Ukrajina „je téma, které se uměle dělá mnohem větším, než si zaslouží“.
Západ by se podle něj měl soustředit na naplnění
minských dohod
o urovnání situace na Ukrajině, což by podle něj krizi dávno vyřešilo.
/pozor Minských, nikoli Mnichovských/
————————————-
Dodatky Mnichovské dohody
Mnichovská dohoda obsahovala několik dodatků, které se týkaly mezinárodních záruk Československu v nově vzniklých hranicích,
řešení problému polské a maďarské menšiny a dalších otázek. Součástí dodatků bylo i německo-anglické prohlášení o vzájemném neútočení a míru, v němž se doslova uvádí:

„My, německý führer a kancléř a britský ministerský předseda, jsem dnes měli další schůzku a shodli jsme se v poznání, že otázka anglo-německých vztahů má prvořadou důležitost pro obě země a Evropu. Považujeme dohodu podepsanou včera v noci a anglo-německou dohodu o námořních silách za symboly přání obou našich národů nikdy již nejít do války jeden proti druhému.

Mnichovská dohoda byla završením činnosti Sudetoněmecké strany Konráda Henleina a vyvrcholením snah Adolfa Hitlera rozbít demokratické Československo, což bylo jedním z jeho postupných cílů k ovládnutí Evropy. Dodnes je odstrašujícím příkladem politiky ústupků („smiřování“, angl. appeasement).
——————————————————-
Vzpomeňte si na Sudety, vzkazují českému prezidentu Miloši Zemanovi ukrajinští politici.
Reagují tak na jeho projev v Radě Evropy, ve kterém doporučil uznat ruskou anexi Krymu a Kyjevu tuto ztrátu materiálně kompenzovat.
Někteří ukrajinští poslanci na sociálních sítích volají i po ostré diplomatické reakci Kyjeva.
——–
Podle premiéra Bohuslava Sobotky neměl Zeman ke svému projevu žádný mandát vlády a jeho výroky jsou v příkrém rozporu se zahraniční politikou Česka.
——–
Ferdinad Peroutka,
Jako novinář se ve svých politických komentářích věnoval širokému rozsahu témat vnitřní i mezinárodní politiky. Patřil k výrazným kritikům nacismu a komunismu, jejichž ideologie považoval za zhoubné. Z těchto důvodů byl už během první republiky často napadán jak komunisty, tak ze strany krajně pravicových kruhů. Opakovaně kritizoval Adolfa Hitlera za jeho lži a falešné sliby.

Anglie měla na vybranou mezi válkou a hanbou;
zvolila hanbu a bude mít válku.
—Winston Churchill po podepsání Mnichovské dohody,

VZPOMEŇME V RÁMCI 100 LETÉHO VÝROČÍ REPUBLIKY,
NA 50 LETÝ POLOČAS, VSTUP BRATRSKÝCH VOJSK V ROCE 1968

3 Responses to “ANEXE KRYMU a ČESKOSLOVENSKÉHO POHRANIČÍ.”

  1. Svatopluk Beran napsal:

    Rád bych upozornil že Sudety a Krym nebylo totéž. Pokud by to mělo být totéž, znamenalo by to totiž, že se většinoví Češi v našem předválečném více národním státě protestovali z nějakého důvodu dva měsíce před řádnými volbami proti vládě s cílem ukončit tuto vládu o dva měsíce dřív, než řádnými volbami. Toho by využilo Německo, které by pěti miliardami říšských marek a podporou násilného převratu radikálními nacionálními bojůvkami, organizovala změnu vlády. Přičemž by tyto vycvičené krajní německé nacionalisty okamžitě poslala i na východ ČSR, na Zakarpatskou Rus, aby tam vražděním Ukrajinců, ještě zavčasu těmto Ukrajincům dala jasně najevo, že teď tam budou rozhodovat Němci. Přičemž by toto území anektovala před Němci ruská vojska, jako své bývalé historicky strategick (jako třeba Izrael Západní část Jordánu, nebo Spojené Státy v minulosti Havajské ostrovy či nedávno pod řízením Olbrightové organizováním vytržení Kosova z území Srbska).

  2. Svatopluk Beran napsal:

    Rád bych upozornil že Sudety a Krym nebylo totéž. Pokud by to mělo být totéž, znamenalo by to totiž, že se většinoví Češi by v našem předválečném více národním státě protestovali z nějakého důvodu dva měsíce před řádnými volbami proti vládě s cílem ukončit tuto vládu o dva měsíce dřív, před řádnými volbami. Toho by využilo Německo, které by pěti miliardami říšských marek a podporou násilného převratu radikálními nacionálními bojůvkami, organizovalo též změnu řádně zvolené vlády. Přičemž by tyto vycvičené krajní německé nacionalisty okamžitě poslalo i na východ ČSR, na Zakarpatskou Rus, aby tam vražděním Ukrajinců, ještě zavčasu těmto Ukrajincům dala jasně najevo, že teď tam budou rozhodovat Němci. Toto území by ale ještě před Němci stačila anektovat ruská vojska, jako své bývalé historicky strategické území (podobně jako Izrael palestinskou Západní část Jordánu, část Jeruzalému a pásmo Gazy, nebo Spojené Státy v minulosti Havajské ostrovy či nedávno pod řízením Olbrightové odtržení Kosova z území Srbska). Toto odtržení historického území Srbsku, za organizování a vojenského nasazení USA s významnou podporou Olbrightové, v rozporu s tisíciletou historií i poválečnými zákony, s následnou okamžitou výstavbou vojenské základny Spojených Států, zřejmě zavdává dnešnímu Rusku morální jistotu nerespektovat Budapeštské dohody, ve kterých před třiceti lety přenechalo sovětské Rusko své sovětské svazové republice Ukrajině, Krym. Návdavkem též přenechalo Rusko část svých strategických atomových zbraní vzniklému státu Ukrajina. Tento nově vzniklý stát, který před tím samostatně historicky neexistoval a tudíž ani nemohl finančně a vědecky vybudovat své vlastní atomové zbraně, tak raději tyto zbraně sešrotoval. Čas ukázal, že při svém mafiánském hospodářském chování, organizovaném západem i východem to byla určitě rozumná volba.

  3. Svatopluk Beran napsal:

    Budapeštské dohody byly samozřejmě sepsány až nedávno při vzniku samostatného státu Ukrajina po rozpadu SSSR, ne už při přenechání Chruščevem, kdy Ruská republika svůj Krym přenechala své svazové republice Ukrajina, které nikdy nepatřil. Omlouvám se.

Leave a Reply