Blog Jihlavských listů

Pavel Paulát
92- Narozen v roce 1957 v Jihlavě. Jsem člověk, kterému není jedno, co se děje v jeho zemi, kraji i v jeho městě. "Když budete mít deset tisíc nařízení, zničíte jakýkoliv respekt k právu". Winston Churchil

GDPR-nepřipravený, nedomyšlený a chaotický zmetek EU

Pavel Paulát | Pondělí, 20. 8. 2018 v 13:14

Nová pravidla EU o ochraně osobních údajů – tzv. GDPR, která tedy údajně má napomoci hájit práva občanů proti zneužívání jejich vlastních dat, nabyla účinnosti dne 25.května 2018.

Já osobně v tom žádný přínos nevidím, firmy s tím akorát musely strávit spousty zbytečného času, a ne jenom firmy. Zákony se nikdy nemají dělat podle konkrétní situace, potom zcela jistě nejsou dobré.

V ČR máme zákony – máme např. trestný čin zneužití dat, můžeme trestat i firmy, to znamená, že nepotřebujeme žádnou evropskou legislativu. Stačí používat české zákony, které už máme, jenom se prostě nevyužívají. Nechci, aby EU řešila tyto věci ! Není to totiž vůbec potřeba, ničemu to neprospívá, unifikace této normy není žádným přínosem, je proti přirozenému vývoji a já ve skutečnosti potřebuji ochranu před zbytečnými regulacemi EU.

Nám totiž nechybí ochrana proti firmám – my potřebujeme chránit proti EU…

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I