Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Změny na benzinkách. Není třeba vyšilovat

Petr Klukan | Pondělí, 3. 9. 2018 v 11:32

Na stojanech čerpacích stanic se má od půlky října objevit nové značení pohonných hmot. Benzín bude E v kruhu, nafta B ve čtverci. Vymyslela to Evropská komise.

Chtěla prostě, aby třeba Španěl jedoucí přes řadu zemí do Polska neměl problém s čepováním benzínu či nafty, a dokázal se hned a rychle zorientovat – proto komise zavádí jednotné značení. To staré přitom může na stojanech zůstat. Takže vedle Naturalu 95 přibyde jen nálepka E v kroužku.

Jsme v Evropě, a takové sjednocování je nic proti ničemu, může skutečně jen pomoci. Ostatně i český motorista, bloudící v nějaké zapadlé francouzské oblasti, může zapochybovat, zda ta pohonná hmota z toho jediného stojanu u jakési kůlny je benzín, nebo nafta. Samozřejmě, i když nebude znát francouzky, kromě „je t´aime“ (ž tém – mám tě rád) a „merci“ (děkuji), ani slovo, nohama rukama se nakonec domluví. Mít ale jistotu může mít hned v podobě E či B, platících ve všech zemích Unie.

Takže v tomto případě není třeba Evropské komisi spílat, co nám to zas zavádí. Vyšilování si nechme na jiné věci.

2 komentářů k článku “Změny na benzinkách. Není třeba vyšilovat”

  1. Dvořák říká:

    Pravda pravda,netřeba vyšetřovat. Je to jen další píč…z dílny EU. Zajímavý,že angláni vpravo jezdit nemusí. Teď už je to asi jedno,ale stejně,když sjednocování..

  2. Dvořák říká:

    Pardon vyšilovat. Poslední nastavení tohoto krámu provedu kamenem.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I