Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Píšova show

Petr Klukan | Úterý, 18. 9. 2018 v 11:57

Dokonalé, skvělé, úžasné, velkolepé, promyšlené, nápadité, chytré, za srdce chytající… Sobotní akce k 100. výročí republiky na jihlavském náměstí se povedla. Ne povedla, ale doslova strhla a okouzlila! Koncerty, dobové rekvizity, nápad se stromem Vysočiny, století promítnuté na radnici, moudrý text, železné kyvadlo času, z něhož se vytvořila osmička a posléze dvě nuly…člověk to ani vstřebat vše najednou nemohl a určitě si odnášel svíravé pocity z vyobrazených let 1939, 1948 i 1968…a radostné a uvolňující z roku 1989. A pak bezprostřední video dětí a narozeninový dort. Dojemné, nostalgické, pravdivé, včetně snímků promítaných na Prior.

Úžasná show, napsal kdosi na sociální síť, a já bych dodal, že vůbec ne laciná, jak některé show bývají, ale důstojná a poučná, která z mysli neutekla po jejím skončení. Oslavy výročí bývají různé, tuto těžko kdo na Vysočině překoná. Dokázal by to snad jen jeden člověk: sám Petr Píša, který je podepsán i pod tou sobotní.

Jeden komentář k článku “Píšova show”

 1. Zdeněk Gryc říká:

  Žádný komentář
  ———————————-
  Zajímavá povaha autora blogu,
  který dokáže něco tak krásně pochválit.
  Něco hezkého, není jak vidno z komentářů v JL, často inspirací pro blog a komentář.
  Je škoda, že v JL není víc čtenářů, kteří mají estetické cítění a dokážou své ocenění,
  napsat:

  „Dokázal by to snad jen jeden člověk: sám Petr Píša, který je podepsán i pod tou sobotní.“

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I