Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Debakl (Zimák a Dukla….. dil 13.)

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Sobota, 29. 9. 2018 v 20:09

Volby nevolby, tohle je tedy už průser na entou. Ať si tomu už někdo chce říkat předvolební agitka nebo ne. Zimák se pořád opravovat nebude.  Jaksi se nepovedlo najít nějakou stavební firmu, vlastně někoho kdo strčí dobrovolně hlavu do oprátky. Ale ono je to vlastně taková symbolická tečka za tímto zpackaným volebním obdobím, plným prázdných řečí, nicoty a vyhozených peněz. Však také letos snad poprvé v historii nevyšlo v NJR oslavné předvolební hodnocení výsledků vládnoucích. Hodnotit totiž vůbec není co.

Před rokem prosadila vládnoucí koalice opravu střechy našeho zimáku progresivní metodou FIDIC, což znamená, že na dodavatelskou firmu se přenese i zodpovědnost za projekt. Marné byly námitky opozice o naprosté nevhodnosti tohoto systému pro typ a velikosti této zakázky. Koalice KDU ČSL, ANO, ČSSD svoji silou vše převálcovala.

Minulý čtvrtek došlo k vyvrcholení rok trvajícího procesu přípravy. Výsledek nepřekvapil. Ani jedna, jediná firma v zemi o něco takového neměla zájem, nebyla podána žádná nabídka. Devět dobře placených členů výběrové komise se mohlo po pár minutách zase v klidu rozejít. Čekalo je volné dopoledne, které si na hodnocení vyhradili.

Shodou okolností bylo hned v úterý jednání zastupitelstva. Poslední před volbama.  Opozice samozřejmě chtěla vědět co s tím a hlavně co dál. Pokusila se tento bod prosadit na jednání. Naprosto marně. Vládnoucí establishment to, sice už jen těsně, ale přece jen, to smetl ze stolu, odmítá se o tom vůbec bavit a zarytě mlčí. Do voleb už to prostě nějak doklepeme. A co bude dál, to je nám už úplně jedno.

Přímo zodpovědnost za další rok ztraceného času a spousty vyhozených peněz nese vládnoucí koalice ANO- ČSSD-KDU ČSL, konkrétně jejích zastupitelé, kteří takto rozhodují a odmítají za to skládat účty. Je vpravdě neuvěřitelné, že všichni , kteří svým hlasem v úterý zabránili tomu základnímu, tedy rozpravě o tomto bodu, se opět ucházejí o přízeň voličů.

A jak to bude dál ? To se rozhodne už za týden, o volbách, a je to v rukou voličů. Nezbývá než doufat, že většina pochopí, že ti, co tam jsou teď, nebudou chtít opět nic jiného, než tlačit problém před sebou a zadávat nesmyslné externí analýzy a poradenství. To totiž asi opravdu nese.

3 komentářů k článku “Debakl (Zimák a Dukla….. dil 13.)”

 1. XXXXX říká:

  Taky k těm plkům nezapoměň dodat, že se do výběrovek nehlásí nikdo. Všude a ani do těch personálních. A proč taky, firmy mají svoje kšefty. A do debilních řízení o nejnižší ceně se můžeš přihlásit sám. Až bude krize, tak se porvou jak zvířata. Jestli je něco průser tak jsou to takoví tlachalové jako ty.

 2. pozorovatel říká:

  Na příkladu HZS V Jihlavě je patrná „dokonalost“ demokracie. Nevím koli desetilrtí se problém táhne, ale nyní je snad varianta opravy starého stadionu a poté budování nové haly. V Jihlavě!!! Nejnovější plán pana Popelky. Tomuto scénáři se podivil i Milan Hnilička, který semozřejmě variantu poklédá za nehospodárnou. Ame máme volby, že?

  https://jihlava.idnes.cz/jihlava-stadion-zimak-strecha-oprava-rekonstrukce-tendr-soutez-milan-hnilicka-vysocina-hok-g96-/jihlava-zpravy.aspx?c=A180926_429279_jihlava-zpravy_mv

 3. Dvořák říká:

  Volby budou,změna ne. Jen doufám,že potom,co Hnilička v Jihlavě viděl a slyšel,doporučí neposlat sem ani korunu.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I