Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Možná se naštvete

Petr Klukan | Středa, 3. 4. 2019 v 12:19

Nová jihlavská záchytka zvenku vypadá elegantně, ač je složena z nějakých buněk. A uvnitř je čisto a teplo. Je velmi nenápadná, nápis Protialkoholní záchytná stanice je totiž vyveden pouze na dveřích, jinak žádný velký viditelný nápis, žádná reklama. Záchytka chce být nenápadná a lidem, kteří zde přenocují, je to vlastně jedno. Většinou nepřicházejí po svých a někteří své ubytování ani v tu chvíli příliš nevnímají.

Novou záchytku kraj postavil kvůli normám. Aby se opilí měli lépe a dýchali čistší vzduch, který sami zaneřádili. Záchytka stála téměř dvacet milionů a na sebe si nikdy nevydělá. I když zde „pokoj“ stojí na čtyři tisíce, zaplatí jej jen čtvrtina klientů. Zbytek při odchodu prohodí „nashledanou“, protože ví, že se sem stejně brzy vrátí.

Až to vypadá, že se o opilce staráme víc než o jiné skupiny lidí. Jenže bez nějakého prostoru pro opilé by bylo hůř. Takže je dobře, že existuje místo, kam je můžeme uklidit z dosahu našich očí. I když nás to může štvát.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I